Westland Wil Vooruit wint clubtitel Navratilova breekt record [Van Gastel en Hurkmans [kampioen zijspaneross Zeeuws voor Peter Ca Geen verras FRANSMAN VERSLAAT FAVORIETEN IN GRAND PRIX DES NATIONS Li Lingwei herovert wereldbeker badminton MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 PAGINA SPORT a Breukink zevende bij amateurs Terras vogels prolongeert softbaltitel Van der Poel in Trofeo Baracchi Roche Ontketend Onthutsende nederlaag Steve Hegg Schutz/ Clark winnen Nacht van Stuttgart Wereldtitel petangue voor Marokko Nieuwe directeur badmintonbond Ron Futcher nieuwe spits voor NAC SPORT IN 'T KORT Schaakjeugd Terneuzen krijgt klop Tijdens recordwedst in Vlissingen T12 DROMTEN (ANP) - Een dag in het wielerseizoen zijn zake lijke belangen ondergeschikt aan clubliefde. Dan trekken de gelouterde beroepsrenners een verenigingtrui aan. Temidden van liefhebbers, veteranen, junioren en vaak onbekende amateurs strijden profs als Raas, Kuiper en Van de Velde om het clubkam pioenschap van Nederland. In het vlakke en onbeschut- te landschap rond Dronten won Westland Wil Vooruit, de meest homogene ploeg, dit keer de tijdrit over 60 kilome ter. Niemand van het zestal Koppert, Van Beusichem, Am- merlaan, Hogervorst, Solle- veld en Van Dalen hoefde te verzaken. De ene broodrijder, Solleveld, en vijf amateurs, al len met een behoorlijke repu tatie als tijdrijder, keerden met een gemiddelde snelheid van ruim 47 kilometer per uur terug in Dronten. De sportieve reünie in de polder werd dit jaar bezocht door het recordaantal van 1060 deelnemers. Opvallend ook was de grote belangstelling van de betaalde wielertak, die binnenskamers met de hero vering van de goede naam schijnt te zijn begonnen. De clubtitel was echter voor de regelmatigste formatie, van vijf amateurs en slechts een (neo) prof. Uitslagen: A-categorie: 1. Westland Wil Vooruit - Naaldwijk (Van Beusichem, Ammerlaan, Solleveld, Van Dalen, C. Koppert en Hogervorst) 60 kilometer in 1 uur, 18 minuten en 30 seconden, 2. Tempo - Soest (De Rooy, Broers, Schipper, Smit, Groen en De Boer) 1.19,28,3. 't Luchtschip - Kerkdriel (J. en A. van Houwelingen, Van Gerwen, Theunisse en Van Kessel) 1.20,05, 4. Theo Middelkamp - Goes 1.20,11, 5. De Peddelaars - Hoogeveen 1.20,26, 6. De Zuidwesthoek - Bergen Op Zoom 1.20,48, 7. De Noordelijke Wieler vereniging - Groningen 1.20,58, 8. De Zwaluw - Vlijmen 1.21,51, 9. De Kempen - Valkenswaard 1.21,56, 10.De Zwaluwen - Almelo 1.21,79; B-categorie (nieuwelin gen): 1. Westland Wil Vooruit - Naald wijk 36 kilometer in 56 minuten en 55 se conden. Bernard Hinault weer 'ouderwets' CANNES (AFP) - Erik Breukink is zondag in de Grand Prix des Nations, de klassieke individuele tijdrit, bij de amateurs als zevende geëindigd. Hij had bijna twee minuten achterstand op de Franse winnaar Bernard Richard, die de 44,5 kilometer rond Cannes aflegde in 1 uur, 2 minuten en 2 seconden. Daarmee bereikte hij een gemiddelde van 43,039 kilometer per uur. Rik Moor man werd veertiende. Uitslag amateurs: 1. Bernard Richard (Fra) 44,5 km in 1.02.02, 2. Joel Pelier (Fra) 1 02.12, 3. Patrice Esnault (Fra) 1.02.35, 4. Denis Celle (Fra) 1.02.46, 5. Jean Guerin (Fra) 1.03.56,6. Bruno Huger (Fra) 1.03.59, 7. Erik Breukink (Ned) 1.04.00,8. Philip pe Boquie (Fra) 1.04.14, 9. Philippe Brenner (Fra) 1.04.15,10. Dennis Poisson (Fra) 1.04.24,14. Rik Moorman (Ned) 1.06.15. FORT LAUDERDALE (Reuter) - Martina Navratilo va heeft het record van de langste, onafgebroken overwinningenreeks verbeterd. In Fort Lauderdale behaalde zij haar 56ste, 57ste, 58ste en 59ste zege in se rie. Het oude record stond sedert tien jaar op naam van Chris Evert met 55 overwinningen. De recordverbetering kwam tot stand met de overwinning op de 16-jarige Melissa Brown in de openingsronde van het toernooi in Fort Lauerdale. Regen onderbrak de partij in de eerste game op de stand van 4-1. Zeven en twintig uur later rondden beide speelsters het karwei af. Navratilova had 35 minuten nodig voor de resterende games: 6-1,6-2. Na de overwinning ontving de grand slamkampioene 56 rozen, een enorme chocolade taart met 56 lucifers in plaats van kaarsen en een felicitatie telegram van president Rea gan. Navratilova zette de re cord-reeks in februari in met haar zege op Nancy Yeargin tijdens de open Amerikaanse indoorkampioenschappen. In 1974 won Chris Evert 55 partijen op rijvoordat ze door Evonne Goolagong in de halve finales van de Open Ameri kaanse kampioenschappen op Forest Hills werd gestopt. Aanvankelijk was er sprake dat de serie van Evert 56 over winningen bedroeg. Maar eer der in de week verklaarde de WTA (damestennisbond) dat de walk-over op Wendy Over ton abusievelijk was meegere kend. De misrekening maakte voor Martina Navratilova weinig verschil uit. De 56ste overwinning werd op dezelfde dag gevolgd door de 57ste. Met dezelfde cijfers, als waarmee Melissa Brown werd versla gen, werd de Zuidafrikaanse Rosalyn Fairbank in de twee de ronde ingepakt. Zaterdag volgden de 58ste en de 59ste overwinning. Het 58ste slachtoffer werd haar landgenote Elise Burgin in de kwartfinales: 6-4,6-3. Twee uur later volgde de Australi sche Wendy Turnbull in de NTJENEN (ANP) - Terrasvo gels heeft dit weekeinde op nieuw de Europese softbalbe- ker veroverd. De ploeg van trainer Don Wedman uit Haarlem won in een finale best-of-three van de andere Haarlemse repre sentant, DSS. Terrasvogels, dat vorig jaar ook de beker veroverde, be sliste de tweestrijd in de derde wedstrijd: 6-0. Het eerste tref fen werd na verlenging op geëist door DSS: 1-0. Terras vogels zegevierde in de tweede ontmoeting: 3-0. Tijdens het bekertoernooi, dat onder zonnnige omstan digheden in het Brabantse plaatsje Nuenen werd afge werkt, eindigde de Italiaanse kampioen Lazio Roma als der de. De Romeinse softbalsters wezen zondag General Motors uit België met 9-1 terug. Europa Cup softbal, uitslagen zaterdag: Horsholm (Den) - Meyzieu (Fra) 20-1 La zio Roma (Ita) - Terrasvogels (Ned) 2-3 (tiebreak, 10 innings) Meyzieu - Bagar- mossen (Zwe) 1-12 Bagarmossen - Hors holm 9-4 DSS (Ned) - Royal GM (Bel) 22- 0. Finales: Terrasvogels - DSS 0-1, Ter rasvogels - DSS 3-0, Terrasvogels - DSS 6-0, (Terrasvogels kampioen) om de der de plaats: Lazio Roma - General Motors 9-1. halve eindstrijd als nummer 59: 6-3, 6-2. De verbetering van de lang ste, onafgebroken overwin ningenreeks werd door Na vratilova in recordtempo vol bracht. Binnen 26 uur bracht ze het van 55 naar 59. „Ik ben de baan op en af ge weest als een jojo", lachte Na vratilova, die in die 26 uur ook nog twee keer in het dubbel spel in actie kwam. „Ik heb geen tijd om te relaxen of on der druk te raken. Ik ben hier in de streek van Chris Evert en de toeschouwers zijn op mijn hand. Dat is grappig". In de eindstrijd ontmoet Martina Navratilova de 17-ja- rige Michelle Torres uit Northfield, Illinois. De High- school-studente, die op de re cente Open Amerikaanse haar professionele debuut maakte, versloeg Terry Phelps in de kwartfinales (5-7, 6-4, 6-2) en de als achtste geplaatste Ka- thy Rinaldi in de halve: 6-4, 6- 3. De Spanjaard Jose Higueras heeft zondag het Grand Prix- tennistoernooi van Bordeaux gewonnen. In de finale, om de grootste moot uit het prijzengeld van 75.000 dollar (260.000 gulden), versloeg Higueras de Italiaan Francesco Cancellotti in twee sets: 7-6,6-1. SAN FRANCISCO, Grand Prix: kwart finales: Terry Moor (VSt) - Tomas Hog- stedt (Zwe) 6-3, 6-2, Brad Gilbert (VSt) - Bill Scanion (VSt) 7-5,6-2, John McEnroe (VSt) - John Lloyd (GBr) 6-3, 6-1, Eliot Teltscher (VSt) - Kevin Curren (ZAf) 3-6, 6-3, 6-4; halve finales: McEnroe (VSt) - Teltscher (VSt) 6-3, 6-1, Gilbert (VSt) - Moor (VSt) 4-6,6-3,6-4. GENEVE, Grand Prix: kwartfinales: Aaron Krickstein (Vst) - Mats Wilander (Zwe) 6-3, 6-7, 6-4 Ganzabal (Arg) - To mas Smid (Tsj) 6-7, 6-2, 7-6; halve fina les: Krickstein - Ganzabal 6-7, 6-0, 6-2, Sundström - Pimek 6-3,6-4, BORDEAUX, Grand Prix: halve finales: Francesco Cancellotti (Ita) - Victor Pecci (Par) 6-2, 6-2, Jose Higueras (Spa) - Jim my Brown (VSt) 7-6, 6-2; finale: Jose Hi gueras (Spa) - Francesco Cancellotti (Ita) 7-6,6-1 Van onze sportredactie HOOGERHEIDE - Adrie van der Poel zal met de Ier Ste phen Roche, die gisteren derde werd in de Grand Prix des Na tions, zaterdag de befaamde koppeltijdrit om de Trofeo Baracchi rijden. CANNES (AFP) - Voor Bernard Hinault bete kende de zege zondag bij de 49e Grand Prix des Nations, zijn eerste grote overwinning sinds hij vorig jaar de Ronde van Spanje win nend afsloot. De Fransman was voor de 89 kilometer lange rijdrit rond de Zuidfranse plaats Cannes ditmaal niet een van de favorieten. Die rol was weggelegd voor de Ier Sean Kelly en de Fransman Laurent Fignon. De overwinning van Hi nault, die de Grand Prix al in 1977, 1978, 1979 en 1982 won, kwam ook voor de Breton zelf als een verrassing. „Ik heb mij niet speciaal op deze race voorbereid. Na het wereld kampioenschap heb ik alleen wat getraind achter de derny. Zaterdag hoop ik met de Ita liaan Moser bij de Tropheo Baracchi mijn tweede grote overwinning van het seizoen te behalen". Hinault was zondag niet de snelste starter. Die eer was weggelegd voor de Ier Roche, die na 13,5 kilometer, toen voor het eerst de tijden werden op genomen, vijf seconden voor sprong had op Hinault en twintig op de tot op dat mo ment op de derde plaats lig gende Fignon. Kelly had bij het eerste meetpunt een ach terstand van 32 seconden op zijn landgenoot. Ook na dertig kilometer was Roche nog steeds de snelste. Zijn voor sprong op Hinault bedroeg op dat moment echter slechts vier seconden. Tussen de de 44,5 en de 58 kilometer toonde de veel voudige winnaar aan, dat hij in grote vorm verkeerde. Vooral in deze fase ver grootte Hinault zijn voor sprong op de concurrentie aanzienlijk. Fignon verloor op dit gedeelte bijvoorbeeld nog eens twintig seconden. Alleen Roche hield Hinault bij. Ten opzichte van het 44,5 kilometer punt gaf de verrassend goed rijdende Ier de Fransman niets toe. Roche bleek echter in deze fase van de strijd teveel gegeven te hebben want in de volgende zeventien kilometer moest ook hij ruim toegeven op de ontketende Hinault. Terwijl zijn concurrenten on dervonden dat het seizoen lang en zwaar was geweest, reed de Fransman als in zijn beste dagen. Uiteindelijk bleef Kelly het best in het spoor van de winnaar. De Ier, deze week nog bij de besten in Parijs- Brussel, moest echter wel ruim anderhalve minuut toe geven. Hij bleef zijn landge noot Roche j uist voor. Laurent Fignon maakte duidelijk dat het seizoen voor hem bijna ten einde is. „Ik leef echt toe naar de laatste wed- Bernard Hinault op weg naar de zege in de Grand Prix des Nations. - fotoanp strijden. Voor mij is het jaar met de Ronde van Italiie en Frankrijk lang en zeer zwaar geweest. Vanaf het begin heb ik niet geloofd in mijn kansen hier te winnen. Daar reed ik de afgelopen dagen al niet goed genoeg voor". Kelly was met zijn tweede plaats uiterst tevreden. „Tijdens de rit heb ik steeds moeite gehad de juis te cadans te vinden. Gezien het feit dat ik mij niet speciaal op deze wedstrijd heb voorbereid, ben ik zeer tevreden". Uitslag van de 'open' tijdrit om de 49ste Grand Prix des Nations, over 89 kilome ter: 1. Bernard Hinault (Fra) 2 uur en 50 seconden (gem. snelh. 44.193 km/u), 2. Sean Kelly (Ier) 2.02,24,3. Stephen Roche (Ier) 2.02,36, 4. Laurent Fignon (Fra) 2.02,54, 5. Kim Andersen (Den) 2.04,03, 6. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 2.04,26, 7. Daniel Gisiger (Zwi) 2.04,31, 8. Helmut Wechselberger (Oos/amateur) 2.04,33, 9. Urs Freuler (Zwi) 2.05,16, 10. Jean-Mary Grézet (Zwi) 2.05,26, 11. Gilbert Duclos- Lassalle (Fra) 2.05,39, 12. Michel Char- reard (Fra) 2.10,22, 13. Jacques Michaud (Fra) 2.12,46, 14. Alex de Bremaeker (Bel/amateur) 2.17,38. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüf Rijn van Gastel en bakkenist Erik Hurkmans tijdens decross in Zevenhoven waar het duo de Nederlandse titel zijspan- cross behaalde. -fotoanp: ZEVENHOVEN (ANP) - Rijn van Gastel en Erik Hurkmans hebben zon dag het Nederlands kampioenschap zijspaneross veroverd. Het Eindhovense duo, in 1982 al het beste van Nederland, was zondag in Zevenhoven al na de eerste manche ze ker van de titel. Na de tweede plaats in die heat waren Van Gastel en Hurk mans onbereikbaar voor de concurren tie (Janssen/Geurts van Kessel en de broers Maessen). De spontane huldiging in de feest tent door het zangtrio 'Babe' had plaats, terwijl de regen op het tentzeil kletterde. Na de modderige tweede manche werden Van Gastel en Hurk mans nogmaals uitvoerig gefeliciteerd; nu door Jolanda de Rover, de 'gouden' rugslagzwemster van Los Angeles. Van Gastel en Hurkmans namen de titel over van August Muller en Cor van der Bijl. Muller, dit jaar rijdend met Henk van Heek, verspeelde dit sei zoen zijn uitzichten op de prolongatie van het kampioenschap door in de tweede NK-wedstrijd, in Holten, zwaar gewond te raken. Muller wordt vol gend seizoen, met Cor van der Bijl, te rug verwacht op de Nederlandse cross circuits. In de eerste manche toonden de oud wereldkampioenen Ton van Heugten en Frits Kiggen hun kwaliteit. Na een slechte start haalde het Amersfoortse duo vijf ronden voor het eind leider Van Gastel in. In de tweede manche moest Van Heugten met een kapotte koppelingshandle naar de kant. Na een spoedreparatie werd de tiende plaats toch nog zijn deel. Hans van Goch en Sies Hurkmans wonnen de tweede reeks door van start tot finish te leiden. Rijn van Gastel en Erik Hurkmans kwamen ondanks de feestroes nog tot de tweede plaats. In de nationale titelstrijd was die po sitie voor Bennie Janssen en Frans Geurts van Kessel, die netto vijf pun ten meer scoorden dan de Limburgse broers Jack en Ton Maessen. De uitslagen van de zijspaneross in Zevenhoven, de achtste en laatste tellend voor het Nederlands kam pioenschap 1984: Eerste manche: 1. Van Heugten/ Kiggen (Amersfoort) Wasp/Folan; 2. Van Gastel/E. Hurkmans (Eindhoven) RVG/Jumbo; 3. Van der Laan/Hoogervorst (Ter Aar) EML/Jumbo; 4. Bee- kers/Michielsen (Breda) Wasp/Yamaha; 5. M. Bens/Van Deutekom (Langenboom) HEOS/Yama ha; 6. Jack en Ton Maessen (IJsselsteijn) EML/ Yamaha Tweede manche: 1. Van Gïoch/S. Hurk mans (Schijndel) Wasp/Weslake; 2. Van Gastel; 3. Maessen; 4. M. Bens; 5. Janssen/Geurts van Kessel (Schaik) Wasp/Yamaha; 6. T. Bens/De Wild (Reek) EML/Yamaha. Eindstand Nederlands kampioenschap 1984: 1. Van Gastel/E. Hurkmans 386 punten 2. Janssen/Geurts van Kessel 328 pnt 3. Jack en Ton Maessen 323 pnt 4. Van Heugten/ Kiggen en Bakens/Bij velds (Someren) 279 pnt 6. M. Bens/Van Deutekom 251 pnt 7. T. Bens/De Wild 237 pnt 8. Van Goch/S. Hurkmans 216 pnt 9. Dirven/Van der Vliet (Oosterhout) 187 pnt 10.Van der Laan/Hoogervorst 185 pnt. ïnillllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllrc JAKARTA (RTR) - De Chinese badmintonster jj Lingwei heeft zondag in Jakarta de wereldbeker het. overd op haar landgenote Han Aiping door in de le met 10-12,11-4 en 11-7 van haar concurrente te wij. nen. In tegenstelling tot andere gelegenheden om de wereldtop aan het werk te zien, kwamen slechts 6000 toeschouwers, de helft van de capaciteit van de hal, opdraven voor deze Chi nese tweestrijd. Het feit dal Indonesië sinds 1965 geen di plomatieke betrekkingen meer onderhoudt met China zal daar niet vreemd aan zijn want normaal gesproken is de bevolking bijzonder geïnteres seerd in badminton. „We wis ten dat het een risico was hei toernooi van Maleisië naar In donesië te verplaatsen", zei een official, „maar waard om te nemen gezien de belangstel ling voor de sport en de moge lijkheden hier". Wereldkampioene Li be wees opnieuw de beste en ze ker de snelste te zijn in het en kelspel. Na de eerste game te hebben verloren, controleerde ze het duel en won vrij gemak- kelijk. De bezetting van de tri bunes was beter bij de eind strijd in het gemengd dubbel, spel. De nationale favoriet® Christian Hadinata en Ivai» Lie bleken echter niet opg® wassen tegen de Zweed Th® mas Kihlström en zijn Engels partner Nora Perry: 15-18 a 13,15-8. Bij de heren ging de eveneens naar een vertegen woordiger uit China. In a, eindstrijd versloeg Han Jiat zijn landgenoot Yang Yangj twee games, 15-1215-10. In het herendubbel kwani de zege terecht bij het Indone- sische duo Liem Swie King® Hartono. Zij versloegen in eindstrijd de Chinese combi- natie Tian Bingyi en Li Yc bo in twee games, 15-815-1, Bij de dames was de eind- strijd in de dubbels weere® volledig Chinese aangelegen- heid. De zege ging naar Dixi en Lin Ying die Wu Jian. qiu en Xu Rong in drie game versloegen. CALI (Rtr) - Olympisch kam pioen op de achtervolging Ste ve Hegg heeft op zijn speciali teit een onthutsende nederlaag geleden tegen een onbekende Rus. Zijn verlies vormde de sen satie op de eerste dag van het achtdaagse baanprogramma in Cali in Columbia. De 21-jarige Hegg werd in de kwalificatieronde met bij na zes seconden verslagen door Joeri Loepalenko, maar plaatste zich toch voor de tweede ronde, doordat hij een van de snelste verliezers was. „Dit doet pijn. De Rus ver baasde me werkelijk. Hij was verschrikkelijk snel. Dit is een prima uitdaging voor mij", verklaarde de Amerikaan na afloop. Bij zijn aankomst in Cali had Hegg verklaard, dat hij eens en voor altijd de kritische mond van de Russen zou snoe ren. De Sovjet-renners menen, dat Hegg zijn Olympische titel eerder dankt aan zijn futuris tische fiets dan aan eigen kwaliteit. Loepalenko, die Hegg voor lopig aan het denken zette, was niet eens de snelste in de kwalificaties. De Pool Davido- wicz was nog twee seconden rapper met zijn tijd van 3.23,69. Tweevoudig wereldkam pioen Sergei Kopilov won de incourante 500 meter in 28,12 seconden en stootte gemakke lijk door naar de tweede ronde bij de sprinters. Dat deed ook de Britse kampioen Paul McHugh (17), die in de tweede ronde gekoppeld is aan Nelson Vails, winnaar van het zilver in Los Angeles. STUTTGART (SID) - Wereld kampioen stayeren Horst Schiitz en zijn Australische partner Danny Clark hebben de tweede editie van de Nacht van Stuttgart gewonnen. In de koppelkoers over 75 kilometer verzamelde het duo 30 punten. Rene Pijnen, die met Albert Fritz reed, eindig de op de vijfde plaats met een ronde achterstand. De WK-revanche voor be roepsstayers leverde een zege op voor de Belg Tourne. Rene Kos werd vijfde. De voornaamste uitslagen zijn: Koppel- koers: 1. Schütz (WD1)/Clark (Aus) 30 punten, 2. Betz (WD1)/Wiggins (Aus) 13, 3. Kristen/ Rinklin (WD1) 12, 4. Frank/ Oersted (Den) 5, 5. Pijnen (Ned)/Fritz (WD1) 4 op een ronde; revanche stayers over 40 km: 1. Tourne (Bel), 2. Betz (WD1), 3. Schütz (WD1), 4. Hürzeler (Zwi), 5. Kos (Ned). ROTTERDAM (ANP) - Het drietal van Marokko is zondag in de Weenahal in Rotterdam wereldkampioen petangue ge worden. In de eindstrijd van het toernooi waar 22 landen met 44 teams waren vertegenwoor digd, versloeg de Noordafri- kaanse ploeg voor ruim 3000 toeschouwers buurland Alge rije met 15-10. Voor de drie Nederlandse ploegen was in de voormalige ijshal in Rotterdam weinig eer weggelegd. Al in de voorron den werden de drietallen uit geschakeld. Eindstand: 1. Marokko, 2. Algerije, 3. Frankrijk, 4. Monaco, 5. Madagascar 1, 6. Spanje, 7. Tunesië 3,8. Madagascar 2. NIEUWEGEIN (ANP) - ft nationale badmintonbond (NBB) heeft per 1 oktober ie heer W.J.Rademaker uit Amersfoort als direkteur aan gesteld. Hij wordt de opvolg® van Rob Spee, die verleden jaar op non actief werd steld. De 39-jarige Rademaker zal de leiding krijgen over het bondsbureau van de NBB ij Nieuwegein, waar twaalf mensen werkzaam zijn. De badmintonbond telt 95.000 le den. Van onze sportredactie BREDA - De nieuwe spits vat NAC heet Ron Futcher. Van avond heeft de Engelsman ia Breda in Motel Brabant laatste gesprek met Bob Maaskant, het NAC-bestuui en vertegenwoordigers van de stichting 'NAC in de lift'. In dat gesprek moeten nog enkele details in de overeenkomst tussen Futcher en NAC gere geld worden. De Brit is 27 jaar oud, stevig gebouwd en 1.85 meter lang. Futcher scoort zowel met het linker- als het rechterbeen, bovendien is hij volgens inge wijden sterk in kopduels, De Engelsman speelde tot vorige week bij Tulsa Roughnecks ir de Noordamerikaanse prof league. Daarvoor speelde hij bij Minnesota Kicks. In het af gelopen seizoen scoorde hij lf doelpunten in 22 wedstrijden Vorig jaar werd hij topscorer. Futcher speelde in totaal vier jaar in de Verenigde Staten. Engeland speelde hij in de eer ste teams van Luton Town Manchester City. Bob Maaskant heeft Fut cher afgelopen donderdag aan het werk gezien op een trai ning bij de tweede divisie-club Barnsley. De technisch direc teur van NAC won verder in formatie in bij Wim Suurbier, tot voor kort coach bij de Roughnecks, Wim Suurbier en Jan van der Veen. Steve Cooper heeft inmid dels te horen gekregen, dat hij weer mag vertrekken. „Bij die mededeling sprongen bij Coo- per de traantjes in de ogen", aldus Maaskant. „Het is jam mer voor hem, maar hij bleek niet de spits te zijn welke NAC nodig heeft." WIELRENNEN - Bij amateurwielerwedstrijd over 118 kilometer in het Belgis® plaatsje Budingen-Zoutleeu" heeft Joop Rooymans besla! gelegd op de derde plaats ach ter de Belgen Frank Rasku (2.46.00) en Rudy Schouten. AUTOSPORT - Mike Thacm- well, een Nieuwzeelander een Ralt-Honda, heeft op W circuit van Brands Hatch Engeland het Europees kam pioenschap Formule 2 in on>' vangst kunnen nemen. ThaC' kwell, die al een ruime voor sprong in het algemeen Was®" ment had opgebouwd, eindig de op Brands Hatch niet bij eerste tien. De Fransman F™; lippe Streiff won in een Zijn landgenoot Michel Fer eindigde in eenzelfde wage als tweede, derde werd Braziliaan Roberto Moreno' een Honda. ATELETIEK - Peter Rus®2;' is zondag tijdens een mara thon in Montreal als waa'10 geëindigd. De atleet van um- tas uit Sittard noteerde tijd van 2.22.40. De maratiw» leverde een overwinning voor de Portoricaan J°r» Gonzales in 2.12.48. MAANDAG 24 SEPTEMBi Van onze schaakmedewerker c»s van gent - Het Witte Paard "it Sas van Gent heeft „tordafi in de eerste ronde de KNSB-competitie het f,el met Schaeschberg win- d afgesloten. De bezoekers JLerden in het in Sas van Gent eespeelde duel met 6<A-3<A te- rusgesvezen. HWP, dat dit •aar in de tweede klas Zuid !iln de KNSB speelt, kende in Hit treffen geen enkel pro- en won de ouverture Jan "de competitie zodoende verdiend. Helmut Cardon, al jaren eer eer wa dor moi slu: dui zen ver een Slu stai mei riaj leidei TERNEUZEN - Het B-jeugd- team van de schaakclub Ter- neuzen heeft in de eerste ont moeting in de landelijke com petitie voor jeugdteams verlo ren van het team uit Capelle aan de IJssel. De formatie uit Capelle aan de IJssel staat te boek als een van de sterkste jeugdteams van Nederland en versloeg de Terneuzenaren met lVa-314. Martin Martens kwam aan het eerste bord tegenover Re- inhoud Segers te zitten. De ta lentvolle Clingenaar kwam niet zo rooskleurig uit de ope ningsfase. Toch won hij on verwacht in dit spannende duel, na eerst een aanval afge slagen te hebben en daarna goed gebruik te maken van een slechte voortzetting van zijn tegenstander. Jacco van der Vaart had een slechte dag en verloor van Leon Koster. Johnny Dieleman schaakte te gen Stephan Tabak een knap pe partij met soms winstkan sen voor beide schakers. Ta bak hield in de slotfase de meeste druk op de ketel en won de partij Michael Dubbeldam stond tegen de op papier beste jeugdschaker van Nederland, Mare Vermeer, eigenlijk het hele duel beter. De klasse van Vermeer voorkwam echter dat Dubbeldam het volle punt pakte en dwong een remise af. Mark van Luyk bleek te zwak voor Martin Slank en verloor regelmatig. Tl in af va Lu lie stc BK TC de ruj vo< He dig TO ter we sta bel bre toe de Bij wo acl pu: de de tot de. TC hei zat ma DC ter Mi bu; Sip en Al In hel vo< Van onze atletiekmede VLISSINGEN - De recordwe singse kunststof leverden zat sultaat op. Immers, twee keer recordboeken worden bij gewei Peter Catsman van het Goe- spr se AV'56 kwam als eerste rat] Zeeuw met de speer boven de rat 70 meter. Onder ideale om- standigheden (het was wind- spr stil) wierp hij de speer 70 me- Ga ter en 90 centimeter ver. Daar- vai mee verwees hij zijn oude re- Ho cord van 67.54 naar de archie ven. Voor het tweede provinciale record zorgde de 4 x 100 meter estafette-ploeg van Schelde- jui sPort. Het kwartet, bestaande Jö'i fit Alfons Frankevijle, Luc 10. van Laere, Kees Hovingh rat (sinds kort overgekomen van F?'1, Asterix) en Okke van der ch£ Maas, liep een perfecte race en 24.4 het de chronometers stilstaan 25.! °P 43.2, wat negentiende se- 25.! ronde beter was dan de houder van het record, het Goese ko AV'56. Het waren twee hoog tepunten van en uitstekende otletiekmiddag bij het afslui- ten van het baanseizoen, want tenl 'een de AB-junioren komen ke zaterdag op hetzelfde Bas- ter: hensburg nog aan de bak om zomerkalender af te sluiten, £ef UITSLAGEN: SENIOREN: 4 x pie we. var ce Ing 10.( 100 ne 2.31 2.45 u meter; l. Scheldesport 43.2; 2. 45.9. Kogelstoten: 1. Sid- r,ZuVan Hoek, Marathon 14.07; 2. Pilë x,n Hodts, Marathon 12.07; 3. Qui Versluys, Marathon 11.50. 800 Jar1 1 Sfi o l' Gert van de Weele, AV'56 Jar o2- Jan Konijnenburg, Delta 157? 1-56.4; 3. Rob Boer, AVR da Mo;;' p°lsstokhoogspringen: 1. 2*jrtin Boucherie, Marathon 3.80. Spk ??tep: 1- Alfons Frankevijle, Sp vin l esP>aort 22.1; 2. Kees Ho- desf Pal? Scheldesport 22.5; 3. Theo nai ^Ppendij k, RKHAV 22.5. 3000 me- rat] c Ron van de Linde, Sliedrecht de AV'rI ®-31.4; 2. Huib Dalebout, Loj Olyrti Peter van Marwijk, la Mal qu( Ve Tp;'"Pla'70 8.34.1. Speerwerpen: 1. p/t?et^van der Meer, PSV 72.66; 2. Dy ben t> atsman» AV'56 70.90; 3. Ger- rat Rodts, Marathon 54.66. Hoog- sp<;

de Stem | 1984 | | pagina 12