AIDENV Nog geen opvolger Bolhuis Walker wint op Fifth Avenue Weer remise bij Karpov-Kasparov Beveren klopt Standard in Luik VOLENDAM IN EINDHOVEN 'PAPIERENTOPPER H'llPHW AC Milan voorkomt vlucht van zijn Engelse vedetten ilNA SPORT o X X X X LOTTO Jrwinning Boys [erclange Bandag 24 september 1984 PAGINA SPORT 3 Gevoelig verlies Streuer/ Schnieders Ergernis uitslagen plus standen buitenlands voetbal belgie west-duitsland engeland schotland Portugal italie frankrijk spanje Ali uit het ziekenhuis Zhu in Sjanghai weer in vorm Tweekamp dames: opnieuw remise Drie maal Nederlandse judowinst in Leonding Indam Roda JC p - Feyenoord Utrecht pmngen io Ahead Eagles 1- Den Bosch '67 ip-WV nbuur - Wageningen en - Willem II ;rs: 60.924. Prijzen: f, hers van toto-gelijk zijn' -26. Toegevoegd: 2. (rs: 5970. Prijzen: f. frnde getallen in de Neder- Itto zijn: 3-13-28-35-37-38 Petal: 41. 472.514. Prijzen: I van het cijferspel: 3-9-8- inde getallen in de West- do zijn: 5-12-14-38-44-48 letal: 12. kg van 'Spiel 77': 9-3-6-6-8- hende getallen in de Belgi- lo zijn: 2-3-10-32-35-41. Bij- 1:12. ÏURG (SID) - Red Jifferdange, dat vorige voensdag Ajax in het juel voor de eerste ron- Uefa Cup bedwong, zondag in de Luxem- competitie een over ig behaald. Vilz was thuis niet op- Sen (2-4) tegen Red fat uit de prestatie tegen sterdamse ploeg blijk- spiratie heeft geput. Op figlijst is Red Boys nu i achter Jeunesse d'Esch tegen punten uit vijf fijden. oskerke 4 4-1, Colpl. Boys iillandia 2 2-0, Hoedekens- ce 2 - 's H. Arendskerke 3 3e klas C: Tem. Boys 4 - isw. Boys 1 afg. Zaamslag 3 'aarde 2 2-1, Kapelle 4 - seke 5 3-3, Spui 2 - Tem. rs 6 0-0, Com Boys 1 - Hon- sse 1 2-0, Steen 1 - Krui- ;en 3 1-0. 3e klas D: IWK 3 - Colpl. Boys 3 1-2, zelanders 3 - SSV 3 3-3, óuwershaven 2 - WIK 3 4-1, (lfaartsdijk 3 - Bruse Boys 3 Mevo 2 - Yersek 6 5-3, Inkenszand 3 - SVD 2 2-1.4e i A: Bruse Boys 4 - ZSC 4 3- iuiveland 3 - Mevo 3 0-1, 23 - Brouwershaven 3 9-2, Ipl. Boys 4 - DFS 3 2-4. 4e B: Wolfaartsdijk 4 - Hem- szand 41-4, Wemeldinge 4 - 5 2-1, Kruiningen 4 - letinge 7 1-1 gest. Waarde 3 'illandia 3 6-1, Kapelle 5 - abbewndijke 3 4-1. 4e klas Kloetinge 6 - Apollo 3 0-5, (abbendijke 4 - Kruiningen,7 3, SSV 4 - Wolfaartsdijk 5 2- Wemeldinge 3 - Kapelle 6 8- .illandia 4 - Yerseke 7 4-1. las D: 's H. Arendskerke 4 - lekenskerke 3 7-0, Apollo 4 .j uiningen 6 4-1, Kruiningen Kloetinge 5 4-3, Wissenker- 3 - Wemeldinge 5 6-0. E: Dauwendaele 3 - Oost- ipelle 4 2-1, Meeuwen 8 - [ddelburg 6 1-1, Ritthem 2 - "ssenkerke 4 4-1, Veere 4 - irooskerke 7 3-1. 4e klas nnburg 1 - Ritthem 3 8-a, issingen 1 - Bevelanders 4 4e klas G: Middelburg 4 - iuwendaele 4 5-0, VCK o - feuwdorp 4 3-1, GPC 5 - irssele 3 2-0, SVD 3 - Mfu' en 7 4-6, 4e klas H: Tern- iiys 8 - Biervliet 1 1-5. JeT' luzen 1 - Zaamslag 4 11-* lui 3 - AZW 5 2-3, 4e klas i. EW 4 - Koewacht 1 3-4 ■raauw 2 - Tem. Boys 7 3- ogelwaarde 1 - Hoek 5 2-1. ANDBAL - De dames- lalhandbalploeg ldenburg heeft eekeinde in Groninge11 et j ubileumtoernooi van 'lugheid en Kracht ge~ onnen. De Westduitse «natie bleef in vip reis ongeslagen. Helia® ndigde als tweede. ue aagse club leed s'ec5|. ;n nederlaag tegen CM' snburg: 7-10. De derde laats werd gedeeld d°°_ luintus en de organise- ;nde vereniging. Lands- ampioen Niloc, dat suk- elt met geblesseerde en eke speelsters, kwaï» iet verder dan de je- ;urstellende vÜf laats. T14 «jlSTERDAM (ANP) - Bij de algemene ledenvergadering de Koninklijke Neder landse Hockey Bond (KNHB) heeft voorzitter Sjoerd Bouma nog niet de opvolger kunnen presenteren van Andre Bol- hUis als manager van het na tionale herenelftal. Volgens de KNHB-praeses wordt, met het oog op snel na derende, belangrijke toernooi en nog steeds naarstig gezocht naar de geschikte kandidaat. Bolhuis werd door het bestuur tijdens de weinig opwindende vergadering benoemd tot lid van verdienste, evenals Liset- tó Sevens, de teruggetreden aanvoerster van het Neder lands elftal, die de begeleiding gaat doen van Jong Oranje. De nationale damesploeg werd zaterdag inclusief coach en begeleidende officials ge huldigd voor het behalen van het Olympisch goud en kreeg als waardering de eremedaille van de KNHB. Waarderende woorden vergezeld van het erelidmaatschap waren er voor de aftredende bestuursle den Phil Kooke en Wim Cor nells. Cornells was elf jaar lang bestuurslid en trad onder meer enige tijd op als manager van het nationale herenteam. Bij zijn afscheidsrede ging Cornelis, onder applaus, in te gen de uitlatingen van bonds coach Wim van Heumen, die bij het bestuur heeft aange drongen op een grotere profes sionalisering om internatio naal niet nog verder achterop te raken. Cornelis verklaarde het hartgrondig oneens te zijn met de mening en zei een groot voorstander te zijn van het amateurisme in de goede zin van het woord. In het bestuur wordt hij opgevolgd door Ab van Grimbergen, die penning meester was. Voor die functie werd oud-international Frans Spits gekozen. Behalve de aftredende dis trictsbestuurders Schüssel (Zuid-Nederland) en Den Aantrekker (Noord-Holland) werd ook Piet Duinker, de voormalige directeur van het bondsbureau, geëerd met het lidmaatschap van verdienste. Duinker was achttien jaar lang directeur en zag de KNHB groeien van 40.000 naar 120.000 leden. Hij werd onlangs opgevolgd door Jan Willem Gast en kreeg zaterdag in Am sterdam een afscheidsreceptie aangeboden. Het interessantste punt van de agenda gold het media-be- leid gericht op de komst van abonnee-televisie. Een princi pe-voorstel mee te werken aan een juridische constructie om in de nabije toekomst sport- beelden auteursrechtelijk te beschermen, kreeg de goed keuring van de afgevaardig den. Deze 'sport-BUMA' moet er voor zorgen dat eventuele op brengsten van televisiebeel den van wedstrijden de be treffende bonden of clubs ten goede komen en niet de maker. Een aantal grote sportbonden is momenteel met de Neder landse Sportfederatie (NSF) in onderhandeling om te komen tot een dergelijke stichting. Herstel PSV tegen Volendam EINDHOVEN (ANP) - In een doelpuntrijke wedstrijd tegen Volendam, 5-1, heeft PSV een poging gedaan zich te rehabiliteren voor de wanprestatie van woensdag in het UEFA-be- kerduel met ASK Vorwarts. Jan Keker, trainer van de toen falende Eindhovense formatie, mag tevreden zijn, want PSV liet zaterdag herstel zien, al was niet al het getoonde van pure klas se. Er waren in Oost-Duitsland ;veel fouten gemaakt zowel in verdedigend als in aanvallend opzicht. Reker had derhalve bevolen, dat tegen Volendam op de eerste plaats de verdedi ging gesloten moest worden gehouden. Dat leidde er toe, dat afgezien van de eerste mi nuten, waarin Volendam- doelman Klouwer magnifieke reddingen verrichtte op scho ten van Van Rooy en Hysen, de wedstrijd nauwelijks het aanzien waard was. Kansjes Volendam, dat op het laatste moment de geblesseerde Ger- rie Mühren moest missen, dacht even te profiteren, maar Meijer en Kemper lieten de kansjes voor de subtopper lig gen. Na een goed half uur kwam PSV op voorsprong dankzij goed doorzetten van Van de Kerkhof, waarna Hysen kop pend succes had. Twee minu ten laten was het al 2-0. Brylle kreeg in buitenspel positie de bal, omspeelde doel man Klouwer en versierde bij scheidsrechter Bakker de strafschop, die de Deen zelf benutte. Een fraaie vergeefs. beweging van Halvar Thoresen. De sliding van Volendammer Zwarthoed is te- - FOTO ANP HOCKENHEIM (SID) - De Nederlandse wereldkampioe nen zijspanracen, Egbert Streuer en Bernard Schnie ders, hebben zondag op de Hockenheimring een gevoelige nederlaag geleden. De Asser combinatie eindigde in de in ternationale race als derde. Streuer moest in de stro mende regen meer dan tachtig seconden toegeven op het Westduitse duo Schwarzel/ Huber, de nummers twee uit de wereldtitelstrijd van dit jaar. De tweede plaats op het Zuidduitse circuit was voor de geroutineerde Westduitsers Steinhausen en Kahlen. Uitslag: 1. Scwarzel/Huber (WD1) LCR 27.05,86, 2. Steinhausen/Kahlen (WD1) LCR 27.17,26,3. Streuer/Schnieders (Ned) LCR 28.27.23, 4. Kraus/Schmidt (WD1) Busch 29.00,17, 5. Van Kempen/De Haas (Ned) LCR 29.01,02. Meteen na de hervatting schitterde PSV de eerste twin tig minuten als vanouds. De Eindhovense ploeg nam toen ook ruim afstand van de Noordhollandse exponent, dit tot grote ergernis van trainer Beenhakker („Ze lieten wel erg snel het koppie hangen"). Lokhoff was tweemaal wa terdrager voor respectievelijk Brylle en Hysen. Valke, die in de tweede 45 minuten zo licht voetig was als een balletdan ser, was de doorzettende ma ker van 5-0. Zo was er toch ook nog een Nederlandse schutter in de door Scandinaviiers be heerste wedstrijd. PSV - Volendam 5-0 (2-0). 34. Hysen 1-0, 36- Brylle 2-0 (strafschop), 53. Brylle 3-0, 56. Hysen 4-0,65. Valke 5-0. Scheidsrech ter: Bakker, Toeschouwers: 15.500. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Ste vens, Hysen (Heintze) en Brandts; Lok hoff, Valke en Van de Kerkhof; Van Rooy, Brylle en Thoresen. Volendam: Klouwer; Zwarthoed, Plug- boer, Guyt en Molenaar; Jonk, Kraay en Meijer; Holshuysen, Blanker en Kemper (Runderkamp). NEW YORK (Rtr) - De Nieuwzeelander John Walker heeft de vierde editie van de mijl op Fifth Avenue gewonnen. De 32-jarige atleet, winnaar Scott gydnee Maree passeerde van het Olympisch goud op de 1500 meter in 1976, versnelde 400 meter voor de eindstreep, werd niet meer achterhaald en finishte in de relatief langza me tijd van 3 minuten en 53,62 seconden. De Zwitser Pierre Deleze werd tweede op ruim een se conde. De Spanjaard Jose Abascal werd derde. Op het licht hellende par koers op de beroemde avenue van Manhattan, tussen het Metropolitan Museum van Kunst en de 62ste Straat, gin gen de elf lopers voorzichtig van start. Pas na de winnende tem poverhoging van Walker, 400 meter voor het einde, kwam er tekening in de strijd. Opvallend daarbij was de ondergang van de Ameri kaanse kanshebbers Maree en als achtste de streep, Steve Scott, de winnaar van het vo rig j aar, werd elfde en laatste. Bij de dames ging de zege naar de Olympische kampioe ne op de 3000 meter, Maricia Puica. De Roemeense loste de Brit se Wendy Sly 300 meter voor de streep. Sly, in Los Angeles eveneens tweede achter Puica, moest ruim anderhalve secon de toegeven. Debbie Scott uit Canada, de winnares van het vorig jaar, kwam niet verder dan de zesde plaats. Uitslagen: heren: 1. Walker (NZ1) 3.53.62, 2. Deleze (Zwi) 3.54.86, 3. Abascal (Spa) 3.55.14, 4. Harris (VSt) 3.55.81, 5. Spivey (VSt) 3.57.71,6. Aragon (VSt) 3.58.83, 7. Di xon (NZ1) 3.58.61, 8. Maree (VSt) 4.00.67, 9. Aden (Som) 4.01.27, 10. Plynn (Ier) 4.02.00, 11. Scott (VSt) 4.04.75; dames: 1. Maricia Puica (Roe) 4.24.35, 2. Wendy Sly (GBr) 4.25.96,3. Christina Boxer (GBr) 4.28.13,4. Diana Richburg (VSt) 4.30.65, 5. Ruth Wysocki (VSt) 4.30.80, 6. Debbie Scott (Can) 4.31.25. MILAAN (AFP) - AC Milan is er tenauwernood in geslaagd de terugkeer van zijn Britse nieuwelingen Mark Hateley en Ray Wilkins naar Engeland te voorkomen. Beide spelers dreigen de club te verlaten als AC Milan niet op korte termijn zijn ver plichtingen nakomt. Twee maanden geleden lie ten beide spelers in het con tract een clausule opnemen, waarin de club op korte ter mijn voor een geschikte wo ning en vervoer (auto) zou zor gen. Tot nu toe is AC Milan er niet in geslaagd aan deze ver plichtingen te voldoen. Beide spelers wonen in een welis waar uiterst comfortabel ho tel, gaan per taxi op en neer naar de training, maar zijn die situatie spuugzat. MOSKOU - De vierde, afgebroken, partij in de tweekamp tussen Karpov en Kasparov om de wereldtitel schaken is zaterdag in remise geëindigd. Door dat resultaat houdt wereldkampioen Karpov de leiding met 1-0. Het vijfde duel wordt vandaag gespeeld. De vierde partij, waarin uitdager Kasparov wit had, werd vrijdag na de 41ste zet van wit afgebroken. In de tweede zitting bood Kasparov na de 44ste zet remise aan, hetgeen door Kar pov werd geaccepteerd. De partij heeft diverse aanwezige grootmeesters tot commentaar verleid over het verloop van de tweekamp. Mark Taimanov meent dat de vierde partij opnieuw de 'excellente verdedi gende capaciteiten' van Karpov heeft laten zien. „De partij was niet bijzon der spectaculair, maar wel technisch van hoog niveau", aldus Taimanov. „Karpov bewees weer eens zijn defen sieve gaven. Hoewel hij een licht infe rieure stelling had opgebouwd, sleepte hij er toch remise uit". Voor Taimanov stond de deling van het punt vast op het moment van afbreken. Mikhail Tal, oud-wereldkampioen, prees de jonge uitdager. „Kasparov staat onder grote psychologische druk. Toch is zijn strijdvaardigheid bijzon der groot. In de vierde partij heeft hij in het middenspel aanvallende kansen gehad, maar niet ten volle uitgebuit. Daaraan was Karpov natuurlijk mede schuldig. Hij verdedigde zich buitenge woon goed en bleef gevaarlijk". Tal vergeleek het spel van de twee grootmeesters met de slagenwisselin gen van boksers in de ring. De derde grootmeester, Edoeard Goeffeld, had een nieuwtje. Hij meende zeker te weten dat Karpov op de 23ste zet een onnauwkeurigheid had begaan. „Zwart speelde daar Pf6, maar had dame x b5 moeten spelen. Kasparov had hier profijt van kunnen trekken. Toen hij dat niet deed, was remise het meest logische gevolg". Over de door Karpov voor de vierde partij opgenomen rustdag doen allerlei speculaties de ronde. Sommige experts houden het er op dat de wereldkam pioen licht verkouden is, de reden waarom Kasparov eerder uitstel vroeg. Ingewijden menen evenwel te weten dat Karpov vrij nam om het ritme in spel en leefgewoonte van zijn tegen stander op de proef te stellen. De afgebroken stelling was: wit: Kg2, De3, Tfl, Tf3, Ld5, pionnen: b3, e4 g3,h2 zwart: Kh8, Dd6, Ta7, Tc8, Lg7, pionnen: a5. c5, g6, h7. De resterende zetten zijn: 41Dd6-e5; 42. Tfl-f2 a5-a4; 43. b3xa4Ta7xa4; 44. Tf3-f7 Ta4-b4; remise op voorstel van wit. „Het hotel is misschien wel het mooiste in Milaan, maar op deze manier is het onmoge lijk een rustig gezinsleven te leiden", luidt het verwijt van beide spelers. Het humeur van Hateley en Wilkins werd er niet beter op, toen zij vorige week gecon fronteerd werden met een foto van de nieuwe woning van Karl-Heinz Rummenigge, de nieuwe vedette bij AC's con current Inter Milan. De Westduitser poseerde trots voor een antieke villa met immense tuin aan de rand van het Meer van Bergamo. Die foto plus het feit, dat beide spelers de afgelopen week ver zocht werd met hun gezinnen te verhuizen naar een ander, minder comfortabel hotel, vormde voor de twee Britten de bekende druppel. Eensgezind lieten ze de lei ding van AC Milan weten te rug te keren naar Engeland en reserveerden vliegtickets voor afgelopen vrijdag. Clubvoorzitter Giusy Fari na, die pas op het laatste mo ment over de stand van zaken werd ingelicht, greep onmid dellijk in. Hij haalde beide spelers over te blijven door onmiddellijk voor beiden een Mercedes turbo diesel be schikbaar te stellen. Bovendien had hij voor bei de spelers prachtige woningen op het oog in een dorp niet ver van Milaan. Het enige pro bleem, aldus Farina, was, dat de huizen gerenoveerd wor den. Maar de oplevering zou binnen enkele dagen kunnen volgen. Van onze sportredactie BRUSSEL - Landskampioen Beveren heeft zondag, op de zesde speeldag van de Belgi sche competitie, het eens zo grote Standard Luik op eigen veld met 4-2 verslagen. Beveren strafte de vele fou ten van Standard keihard af. Grote figuur in de ploeg van Beveren was Hans Chris- haens, die twee doelpunten maakte: beide in het eerste kwartier. Beveren liep door Schónberger op Sclessin uit tot 4-0, voordat Hellers en Tho mas het leed konden verzach ten tot 4-2. Beveren bleef door de over winning ranglijstaanvoerder Anderlecht op korte afstand teen punt) volgen. De Brussel se ploeg kwam tegen Lierse SK pas in de slotfase goed op toeren. Het inbrengen van topschutter Erwin Vanden- °ergh zorgde in de 70ste mi- tuut voor de doorbraak in de Patstelling, die tot dat moment bestond. Frimann schoot An- uerlecht twintig minuten voor 'Jjd naar de verlossende voor sprong. Vercauteren, Scifo en Gzerniatinsky legden de eind stand op 4-0 vast. Club Brugge behield zijn Waats in de kopgroep door waterschei met 2-1 te ver slaan. Degrijse maakte voor rust i-o, Voordeckers schoot na rust de tegentreffer in, maar Leo van der Eist zorgde voor de beslissing in het duel, dat na rust de inbreng van in ternational Jan Ceulemans aan Brugge-zijde moest mis sen. In het duel der gepromo veerden won Sint Niklaas met 2-1 van Racing Jet Brussel. De wedstrijd, van tweede klasse niveau, werd beslist in het voordeel van de hardst wer kende ploeg. Racing Jet bezet na zes duels de laatste plaats op de ranglijst met een punt. Uitslagen: Lokeren - Cerkel Brugge 3-1, Standard Luik - Beveren 2-4, St. Niklaas - Racing Jet Brussel 2-1, Club Brugge - Waterschei 2-1, FC Luik - AA Gent Beerschot - Seraing 2-1, Waregem - Kortrijk 2-2, KV Mechelen - Antwerp 0- 0, Anderlecht - Lierse 4-0, FC Luik - Gent 1-1. De stand na zes wedstrijden: 1. Ander lecht 10 2. Beveren 9 3. Gent 9 4. Club Brugge 8 5. Waregem 7 6. Lokeren 7 7. St- Niklaas 7 8. FC Luik 7 9. KV Mechelen 7 10. Standard 611. Beerschot 5 12. Kortrijk 5 13. Seraing 5 14. Antwerp 5 15. Cercle Br. 4 16. Waterschei 4 17. Lierse 2 18. Ra cing Jet 1. Ook Toni Schumacher heeft zaterdag de zegereeks van Bayem Miinchen in de Bun- desliga niet kunnen stoppen. De doelman van 1. FC Köln en het Westduitse nationale elftal was 74 minuten niet te passeren. Pas een kwartier voor tijd moest ook hij buigen voor de trotse lijstaanvoerder in de Bundesliga. Michael Rummenigge schoot de bal na een voorzet van Wohlfarth onhoudbaar voor Schumacher hard in. In de laatste minuut passeerde de nieuwe spits van Bayern, Wohlfarth, de doelman van Köln andermaal. De zege van de Zuidduitse miljoenenploeg betekende een nieuw record in de Bundesli ga. Niet eerder was een elftal er in geslaagd uit de eerste zes wedstrijden twaalf punten te vergaren. Met het thuisduel tegen Waldhof Mannheim van volgende week zaterdag op het programma moet Bayern München in staat worden geacht de zegereeks nog min stens een week voort te laten duren. De overwinning van de Beierse vereniging kreeg nog meer reliëf door het verlies van een aantal belangrijke concurrenten. Borussia Mön- chengladbach ging in Lever- kusen met 3-2 onderuit tegen de plaatselijke Bayer'04. De thuisclub was zaterdag duidelijk de betere. Slechts door het niet benutten van een groot aantal kansen, bleef het duel spannend. Pas toen het eindelijk 3-1 werd, leek de strijd gestreden. Door een doelpunt van Criens kwam Mönchengladbach zelfs nog terug tot 3-2. In de laatste mi nuut kwam de thuisclub nog goed weg, toen een schot van Hochstatter de lat raakte. Met kampioen VfB Stutt gart blijft het slecht gaan. Na dat woensdag in de eerste ron de van de Europa Cup 1 in So fia Levski Sparta k knap werd bedwongen (1-1), ging de titel houder zaterdag onderuit bij Bayer Uerdingen. In de 15e minuut kwam de thuisclub op voorsprong door Klinger. Kempe, in de eerste helft en Allgöwer in het begin van de tweede, brachten de landskampioen weer op voor deel. Via Schafer kwam Bayer op gelijke hoogte. Zeven mi nuten voor tijd besliste verde diger Brinkman met een af standschot het duel. De uitslagen :Bayer Leverkusen 04 - Bor. Mönchengladbach 3-2 Bayer 05 Uerdin gen - VfB Stuttgart 3-2 Bayem München - 1. FC Köln 2-0 Arminia Bielefeld - For- tuna Düsseldorf 1-1 Karlsruher SC - Hamburger SV 1-1 Werder Bremen - SC Waldhof Mannheim 1-1. De stand na de vijfde speeldag van de Bundesliga is: 1. Bayem München 6-12 2. Werder Bremen 5-7 3. Bor, Mön chengladbach 5-7 4. FC Kaiserslautern 5- 7 5. Bayer Uerdingen 5-6 6. Hamburger SV 5-6 7. Bayer Leverkusen 5-6 8. Wald hof Mannheim 5-5 9. Karlsruher SC 5-5 10. Eintracht Frankfurt 5-5 11, Fortuna Düsseldorf 5-4 12. Schalke 04 5-4 13. VfL Bochum 5-4 14. VfB Stuttgart 6-4 15. Ar minia Bielefeld 5-3 16. 1. FC Köln 5-3 17. Borussia Dortmund 5-2 18. Eintr. Braun schweig 5-2. Tottenham Hotspur is de nieu we ranglijstaanvoerder in de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie. De Londense ploeg won bij Aston Villa met 1-0 en klom naar de top van de kopgroep, voor stadgenoot Arsenal en Nottingham Forest. Arsenal won met 4-0 van Stoke City. De leider tot zaterdag, Not tingham Forest, kwam bij West Ham niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De topwedstrijd van de voetbalzaterdag in Engeland ging tussen titelverdediger Li verpool en Manchester United. Op het met 57.000 kijkers goed bezette Old Trafford, bleef Li verpool overeind. De thuisclub nam in de eer ste helft een voorsprong, toen Gordon Strachan van elf me ter mocht richten. De Schot was neergehaald door Alan Kennedy. Na rust drong Li verpool sterk aan. Zeventien minuten voor tijd belandde een de bal na een ac tie van Nicoll en Whelan via de koelbloedige Paul Walsh tegen de touwen. Voor United betekende dat het vijfde ge lijkspel uit zeven wedstrijden. De miljoenenploeg uit Man chester is wel als enige club uit de eerste league nog zonder nederlaag. Het deze competitie matig gestarte Liverpool vindt weer aansluiting bij de kopgroep. De Europa-Cuphouder bezet de achtste plaats, op drie pun ten van leider Tottenham. De uitslagen: Arsenal - Stoke City 4-0 Aston Villa - Tottenham Hotspur 0-1 Everton - Southampton 2-2 Leicester Ci ty - West Bromwich Albion 2-1 Luton Town - Chelsea 0-0 Manchester United - Liverpool 1-1 Norwich City - Watford 3- 2 Queens Park Rangers - Newcastle Uni ted 5-5 Sheffield Wednesday - Ipswich Town 2-2 Sunderland - Coventry City 0- 0 West Ham United - Nottingham Forest 0-0. De stand in de eerste divisie van de En gelse competitie: 1. Tottenham 7 - 13 2. Arsenal 7 - 13 3. Nottingham F 7 - 13 4. Manchester U 7 - 11 5. Everton 7 - 11 6. West Ham 7-117. Sheffield W 7 - 11 8. Liverpool 7 - 10 9. Newcastle 7-1010. As ton Villa 7-10 11. Chelsea 7 - 9 12. QP Rangers 6 - 9 13. Sunderland 7 - 9 14. Lei cester 7 - 9 15. Norwich 7 - 9 16. W Brom wich 7 - 8 17. Ipswich 7 - 8 18. Southamp ton 7 - 6 19. Luton 7 - 6 20. Coventry 7-5 21. Stoke 6 - 5 22. Watford 7 - 4 Aberdeen heeft zaterdag zijn zesde overwinning uit zeven competitiewedstrijden ge boekt. De zege, uit tegen Dumbar ton, kwam pas in de laatste dertien minuten tot stand. In de 77ste minuut schoot aan voerder Willie Miller van 30 meter in de kruising. Invaller Falconer bepaalde vijf minu ten voor tijd de eindstand op 2-0. Glasgow Rangers blijft goed in de race, op twee punten achterstand, door thuis met 2- 0 Morton te verslaan. Celtic is de derde ploeg van het Schotse supertrio. De groenwitten uit Glasgow wonnen de uitwedstrijd tegen St. Mirren met 2-1. De uitslagen van de zevende speeldag: Dumbarton-Aberdeen 0-2 Dundee Uni ted-Hibernian 2-1 Heart of Midlothian- FC Dundee 0-2 Glasgow Rangers-Mor ton 2-0 St. Mirren-Celtic 1-2, De stand: 1. Aberdeen 7-13 2. Rangers 7- 11 3. Celtic 7-10 4. Dundee Utd 7-7 5. St. Mirren 7-7 6. FC Dundee 7-6 7. Dumbar ton 7-5 8. Hearts 7-4 9. Morton 7-4 10. Hi bernian 7-3. Toni Schumacher van FC Köln was voortreffelijk in vorm. - FOTO ANP den. Nantes won met 2-1.^ slagen: Brest-Tours 3-3 Laval-Stras bourg 2-1 Toulouse-Rouen 1-1 Nancy- Sochaux 2-2 Lille-Lens 2-0 Monaco-Lens 2-0 Monaco-Racing Paris 3-0 Nantes- Auxerre 2-1 Paris SG-Bastia 7-1 Bor deaux-Marseille 4-1 Toulon-Metz 0-2. De stand aan de top van de ranglijst, na 8 speeldagen: 1. Bordeaux 8-15; 2. Nantes 8-12; 3. Auxerre 8-10; 4. Monaco 8-9; 5. Laval 8-9; 6. Bastia 8-9. lan 0-0, Inter Milan - Avellino 2-1, Ju- ventus - Atalanta 5-1, Napoli - Sampdo- ria 1-1, AS Roma - Como 1-1, Udinese - Lazio Rome 5-0. De stand aan kop: 1. Verona 2-4, 2. Fio- rentina 2-3, 3. Sampdoria 2-3, 4. Udinese 2-3,5. Inter 2-3,6. Juventus 2-3. Bordeaux houdt met drie pun- ten voorsprong de eerste plaats van de ranglijst van de Franse eerste divisie in han den. De voetbalploeg van aan voerder Alain Giresse won thuis met 4-1 van Olympique Marseille. De nummers twee en drie, Nantes en Auxerre, duelleer- Diego Maradona heeft afgelo pen weekend zijn eerste tref fer voor Napels gescoord. De Argentijn, voor 23 miljoen gulden aangekocht door Na pels, benutte in de tweede helft een strafschop. Het was echter niet voldoende voor de winst omdat Sampdoria in de slotfase nog op gelijke hoogte wist te komen. Maradona speelde voor 80.000 Napolitanen overigens geen beste wedstrijd. De klei ne voetballer maakte veel me ters, maar was niet bijster succesvol. Tot telurstelling van de toeschouwers die zelfs af en toe afkeurende geluiden lieten horen. De uitslagen: Ascoli - Veropa 1-3, Cre- monese - Torino 2-1, Fiorentina - AC Mi- De uitslagen: Benfica - Rio Ave 2-0, Se- tubal - Porto 0-3, Guimaraes - Braga 0-1, Academica - Vizela 1-3, Farense - Bele- nenses 1-0, Salgueiros - Sporting 2-6, Varzim - Penafiel 4-0, Boavista - Porti- monense 2-1. De stand aan kop is: 1. Sporting 4-8, 2. Boavista 4-7,3. Porto 4-6,4. Portimonen- se 4-6,5. Benfica 4-6. Het heroptreden van de Spaanse voetballers na de sta king is met name Real Madrid slecht bekomen. De Madrilenen verloren met 0-1 in en tegen Sevilla. Het enige doelpunt werd een kwartier voor tijd gemaakt door verdediger Serna. De uitslagen van de wedstrijden in de Spaanse voetbalcompetitie zijn: Real Murcia - Malaga 4-0 Atletico Madrid - Real Sociedad 2-1 Valencia - Real Betis 0-1 Hercules - Osasuna 1-1 Barcelona - Espanol 1-0 Sporting - Elche 2-0 Sevilla - Real Madrid 1-0 Athletic Bilbao - Racing 1-0. Stand aan kop: 1. Barcelona 3-6 2. Sevilla 3-6 3. Atletico Madrid 3-5 4. Real Betis 3- 5 5. Hercules 3-5. NEW YORK (Rtr) - Mu hammad Ali heeft het Co lumbia Presbyterian-zie- kenhuis in New York ver laten en is dezelfde dag vertrokken naar Soedan. Voor zijn vertrek ver klaarde de voormalige we reldkampioen boksen in het zwaargewicht, dat hij opgelucht is, dat zijn on duidelijke uitspraak en moeizame manier van lo pen niet het resultaat wa ren van een ernstige ziekte. „Ik ben in goede condi tie, voel me opgelucht. Was als de dood dat er iets ern stig aan de hand was", zei hij. „Ik heb alleen meer rust nodig". Ali suggereerde dat zijn medische problemen waarschijnlijk verhand houden met een tö.t nu toe onbekend gebleven motor ongeluk van elf jaar gele den in Chicago. Ali werd dinsdag in het ziekenhuis opgenomen na terugkeer uit West-Dpits- land, waar hij het Europe se titelgevecht tussen Alex Blanchard en Manfred Jassmann had bijgewoond. Neurologische testen wezen volgens dokter Stanley Fahn uit, dat de bokser lijdt aan het syn droom van Parkinson en niet aan de ziekte zelf. Fahn had geen bezwaar te gen de trip van Ali naar Soedan, waar hij een isla mitische conferentie zal bijwonen. SJANGHAI (Rtr) - Zhu Jian- hua heeft zaterdag voor eigen publiek in Sjanghai zijn vorm hervonden. De 21-jarige Chi nese wereldrecordhouder won het hoogspringen met zijn sprong van 2 meter 35. Zijn pogingen om het we reldrecord om 2 meter 40 te brengen, faalden. Gerd Wessig uit de DDR werd tweede met 2 meter 27. Steve Cram won de 800 me ter op identieke wijze als eer der in de week in Nanking. De Brit soleerde over de baan en klokte de tijd van 1 minuut en 46,41 seconden. De Chinees Huang Luotao kwam ruim zes seconden later als tweede over de streep. Rolf Dannenberg, de West duitse winnaar van het goud in Los Angeles, was bij hel discuswerpen ongenaakbaar Zijn worp van 62 meter 88 werd in hét matige deelne mersveld niet overtroffen. Winnaar van het goud op de tienkamp van L.A., Daley Thompson, kwam uit op de 10C meter. Hij sprintte naar de derde plaats in 10,75 seconden. Winnaar werd de Italiaan Ullc Antonio in 10,61. VOLVOGRAD (AFP) - D< vijfde partij in de tweckamj schaken tussen Ma ja Tsji- boerdanidze en Irina Levitina om de wereldtitel voor dame.' is in remise geëindigd. Wereldkampioene Tsjiboer- danidze verraste de kenners ir Volvograd op de tiende zei door een variant van een fian- chetto op het bord te brengen die de laatste zestig jaar niel meer gespeeld werd. Voor het laatst was deze verdediging opgetekend in hel duel uit 1923 tussen Lasker en Capablanca. De speelwijze van Tsjiboerdanidze had tot gevolg, dat beide speelsters in ernstige tijdnood kwamen en de laatste acht zetten in ra zend tempo over het bord trokken. Ondanks haar voordeel van een extra pion geloofde Leviti na niet in winstkansen. Zij bood remise aan. Wereldkam pioene Tsjiboerdanidze accep teerde dat aanbod. Na vijf partijen is de stand in even wicht: 214-2)9. LEONDING (ANP) - In het Oostenrijkse Leonding hebben de Nederlandse dames- en he renjudoploeg drie overwin ningen opgeëist. In het 230 deelnemers tellende veld uit zeventien landen was bij de dames Irene de Kok de sterk ste in de klasse tot 66 kilo gram. Bij de gewichten boven 72 kilogram was er sprake van een complete Nederlandse fi nale. Marjolein van Unen ver sloeg daarin Angelique Serie- se. Derde plaatsen waren er voor Inge Heuvelmans in de klasse tot 52 kilogram en Chita Gross tot 56 kilogram. Bij de heren versloeg Jean- Pierre van Deursen in de klas se tot 60 kilogram in de finale de Oostduitser Detlev Carlin. Martin Schonewille haalde de eindstrijd in de klasse tot 78 kilogram en werd daarin ver slagen door de Pool Waldemar Legier.

de Stem | 1984 | | pagina 11