Jassmanii krijgt zijn geld toch Grand Prix levert groot tekort op Bekerzc damestc Vreugde over toe\ WK kur MARJAN Kassa voor Navratilova McEnroe en Lendl weer naar Antwerpen Rel binnen karatebond Ueberroth wil deel Olympische winst voor ontwikkelingslanden Geen geld: leegloop bij Flyers Triest Hardlopers 'J Zinvol Tweede plaats Theo de Rooy in Stekene UITSLAGEN Van der Reijden wil een sportombudsman KNMV schaft vier nieuwe motoren aan Argentijnse minister tegen rugby Ir ip naar Zuid-Afrika Schaakdames nu weer gelijk Daina leidt Nederland- Hongarije vrijwielen in eigen land VRIJDAG 21 SEPTEH T26 PAGINA SPORf! Nederlands voetbal holt achteruit Door Romain van Damme BREDA - In de door de Nederlands grootste sportbond gratis uitgegeven KNVB-krant laat bondscoach Kees Rijvers weten: „We zijn door het diepste 1 dal heen, let op mijn woorden". - Waar Kees Rijvers dat optimisme op baseert, is vooralsnog echter volstrekt onduidelijk. Rijvers, woens- dagavond aanwezig bij Feyenoord-Panathinaikos, moet toch ook geschrokken zijn van de resultaten, die door de Nederlandse verte- genwoordigers in de diverse Europacup-toernooien be- haald zijn. H Vier clubs slaagden er E niet in te scoren. Anders ge- E zegd, 360 minuten voetbal waren niet voldoende om de E Nederlandse supporters te E laten juichen. Feyenoord E strandde op Panathinaikos, E een degelijke ploeg, maar E toch geen hoogvlieger in het internationaal voetbal. Dat de Griekse ploeg nog altijd teert op de in '71 bereikte Europacup I-finale zegt ge noeg. Fortuna S raakte niet voorbij KB Kopenhagen, een ploeg, die louter gevuld is met goed willende amateurs. Het in eigen land zo hoog ge roemde PSV struikelde over Vorwarts Frankfort a/d Oder, vertegenwoordiger van een land, dat internatio naal gezien al lang niet meer mee telt. En dan het klap stuk. Ajax moest de ama teurs van Red Boys Differ- dange een 0-0 toe staan. Een blamage voor de Amster damse ploeg. Dat het echt niet zo moeilijk is in Luxem burg te winnen, bewees het Zweedse IFK Gothenburg door met 8-0 kampioen Ave- nir Beggen te kloppen. Derhalve een trieste ba lans. Geen enkel Nederlands doelpunt in de eerste Euro pacup-ronde. Vorig jaar wa ren er dat nog elf. Welis waar gescoord door zes clubs, maar er werden ten minste doelpunten gemaakt. Dat dat dinsdag en woens dag niet gelukte, geeft nog eens aan dat het Nederlands voetbal diep gezonken is. Naar de oorzaken wordt de laatste tijd driftig gezocht. Bondsmanager Rinus Mi- chels had zes velletjes nodig om duidelijk te maken wat er moest veranderen. In fei te komt het neer op: terug naar de basis, de techniek. Het is immers opvallend dat veel Nederlandse clubs op dat onderdeel schrome lijk tekort schieten. Pana thinaikos bewees het in de Kuip. Het Nederlands voet bal krijgt nu in alle hevig heid te maken met het feit dat er de laatste jaren wei nig gedaan is met de jeugd. Een (schrale) troost is dat ook West-Duitsland met dat probleem zit. De Argentijnse balgoochelaars hadden daarom vorige week niet de minste moeite met het sta tisch voetballende team van Franz Beckenbauer. Nederlandse voetballers zijn hardlopers. Een uitzon dering daar gelaten. Als dat as* Jksi i',-. Kees Rijvers: 'We zijn door het diepste dal heen - foto anp in Zeist erkend wordt, doen de hoge bondsbonzen er voorlopig beter aan de kri tiek op Rijvers wat te mati gen. Rijvers heeft immers te maken met het verval van de clubs. Ook hij kan het niet helpen dat een André Hoekstra, om maar eens een dwarsstraat te noemen, al leen kan voetballen als er kilometers ruimte voor hem liggen. De door Rijvers behaalde resultaten steken dan ook schril af tegen de door de clubs behaalde uitslagen. Voor alle duidelijkheid, in positieve zin. Dit jaar won Oranje onder leiding van Rijvers vijf maal (Ijsland 3- 0, Ierland 2-3, Spanje 2-1, Malta 5-0, Denemarken 6-0). Eenmaal werd gelijk ge speeld. In Brussel tegen het toen nog voltallige België (1- 1). Voorwaar geen slechte reeks. Rijvers schreeuwt al ja ren dat er in Nederland nau welijks bruikbare voorhoe despelers rond lopen. Woensdagavond werd dat bevestigd. Geen al te leuk vooruitzicht voor Rijvers, die inmiddels alle ogen op zich gericht weet. Oranje zal moeten presteren om het Nederlands voetbal tenmin ste nog enig aanzien te ge ven. In de zich al jaren voorts lepende discussie over de verbetering van het voetbal- peil lijkt het daarom zinvol de werkwijze van de Neder landse trainers in het be taald voetbal eens kritisch te analyseren. Remy Reynier- se, een 23-jarige speler van FC VVV, die voetballen een heerlijke sport vindt, vertel de laatst in een landelijk voetbalblad: „Ik heb nog nooit iets geleerd van een trainer". Misschien kan Mi- chels daar enkele velletjes aan wijden. -iMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiMiiiiiMiiiiN^ PALM BEACH GARDENS (Rtr) - Martina Navratilova heeft dit seizoen al meer dan twee miljoen dollar (7 miljoen gulden) aan prijzengeld ver diend. Dat is bijna vijfmaal zoveel als haar naaste rivaal Chris Evert-Lloyd. Het lijsfje van verdiensten na de open Amerikaanse kampioen schappen ziet er als volgt uit: 1. Martina Navratilova (VSt) 2.025.256 dollar, 2. Chris Evert- Lloyd (VSt) 441.027, 3. Hana Mand- likova (Tsj) 421.955, 4. Pam Shriver (VSt) 391.330, 5. Wendy Turnbull (Aus) 180.470, 6. Manuela Maleeva (Bul) 173.132, 7. Ka thy Jordan (VSt) 160.003, 8. Helena Sukova (Tsj) 155.443, 9. Barbara Potter (VSt) 132.355, 10. Claudia Kohde (WD1) 131.399. STEKENE (Belga) - Theo de Rooy uit Spaubeek is donder dag als tweede geëindigd in een wegwedstrijd voor wieier- profs in het Belgische Stekene over 148 kilometer. Winnaar werd de Vlaming Frans van Vlierberghe. Er waren 68 deelnemers. De uitslag van de wedstrijd in Stekene is: 1. Frans van Vlierberghe (Bel) 148 km in 3 uur 21 min. 2. Theo de Rooy (Ned) z.t. 3. Jan Bogaert (Bel) op 20 sec. 4. Dirk de Wolf (Bel) z.t. 5. Marc Van den Brande (Bel) z.t. 6. Johan van der Velde (Ned) z.t. 7. Herman Frison (Bel) z.t. 8. Stefaan Aerts (Bel) z.t. 9. Mare Dierickx (Bel) z.t. 10. Luc Desmet (Bel) z.t. De klasseringen van de overige Nederlanders zijn: 11. Pe ter Heeren z.t. 12. Jan Jonkers z.t. 18. Martin Kemp z.t. 19. Emiel Kerstens z.t. 25. Heddy Nieuwdorp z.t. 28. Gerrie van Gerwen z.t. 29. Ko Moritz z.t. DEN HAAG (ANP) - In sporttoto nummer 37 A is geen winnaar. Het cijferspel 37 en 37 A kende een winnaar die zes cijfers goed had. De winnaar ontvangt een bedrag van f.100.000,--. Voor de 79 winnaars in toto 37 A was een prij zenbedrag beschik baar van ƒ37.547,80. Voor de bijna 2000 winnaars van cijferspel 37 en 37 A was er een totaal aan prijzen van 188.170- Uitslag toto 37 A: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto ƒ2.816,- ontvangen. 3e prijs: 75 winnaars, die elk 300,30 ontvangen. De jackpot voor tot nr. 39 bedraagt 3.754,78. Uitslag cijferspel 37 en 37 A: Het winnend nummer is: 395522. 6 cij fers goed: 1 winnaar, die bruto 100.000,- ontvangt. 5 cijfers goed: 4 winnaars, die elk bruto 10.000,-- ontvangen. 4 cijfers goed: 16 win naars, die elk 1.000,- ontvangen 3 cijfers goed: 153 winnaars, die elk 100,- ontvangen. 2 cijfers goed: 1687 winnaars, die elk ƒ10,- ont vangen. UEFA-CUP: Sporting Braga (Por) - Tottenham Hotspur (Eng) 0-3 (0- 3). 31. Falco 0-1, 43. Falco 0-2, 44. Galvin 0-3. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 30.000. Widzew Lodz (Pol - Aarhus (Den) 2-0 (1-0). 20. Dziekanowski 1-0 (strafschop). 53. Swiatek 2-0. Scheidsrechter: Berisa (Joe). Toe schouwers: 15.000. Sportul Studentesc Boekarest (Roe) - Inter Milan (Ita) 1-0 (0-0). Doelpunt: Sandu. Scheidsrechter: Lamo Castillo (Spa). Toeschou wers: 30.000. Van onze sportredactie DEN HAAG - Staatssecretaris Van der Reijden (Sport) wil met de sportbonden overleg gen over de aanstelling van een ombudsman voor sportza ken. Van der Reijden is wel be reid zelf wat bemiddelings- werk te doen bij gerezen ern stige conflicten in de sportwe reld 'wanneer daarom ge vraagd wordt en de eigen mo gelijkheden van de sportwe reld ter beslechting zijn uitge put'. Hij voelt evenwel meer voor een niet-ministeriële in stantie, die dit werk van hem 'overneemt'. De bewindsman stelt verder ƒ2,3 miljoen beschikbaar voor het instandhouden van de kwaliteit van de sportbeoefe ning, de stimulering van en het verbeteren van de plaats van de sport. ASSEN (ANP) - De Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vereniging heeft vier nieuwe race-motoren aangeschaft om Nederlands racetalent met kans van slagen in internatio nale wedstrijd te laten starten. Het gaat om twee Honda's 500 cc en twee Honda's 250 cc. Mile Pajic, Hagenaar van Joe goslavische afkomst, die dit jaar al enige tijd op KNMV- materiaal reed, rijdt volgend jaar op een 500 cc-machine. Wie de overige drie zullen be mannen is nog niet bekend. BUENOS AIRES (Rtr) - Het Argentijnse ministerie van buitenlandse zaken is zeer ge kant tegen het opnemen van Argentijnen in het Latijns- Amerikaanse rugbyteam, dat een trip gaat maken door Zuid-Afrika. De voorzitter van de Argen tijnse rugbybond Carlos Tozzi krijgt dezer dagen bezoek van staatssecretaris Rodolf O'Reil ly om hem te overreden toe stemming te weigeren. WOLGAGRAD (DPA) - In de schaaktweekamp voor de we reldtitel dames in Volgograd tussen Maja Tsiboerdanitse en Irina Levitina is de stand weer gelijk. De vierde partij werd bij de 30e zet gewonnen door titel- houdster Maja Tsj iboerdanit- se. De stand werd hierdoor 2-2. De vijfde partij wordt zater dag gespeeld. Levitina speelt dan met wit. ANTWERPEN (AFP) - Voor de derde ach tereenvolgende maal heeft het tennistoer nooi van Antwerpen zich kunnen verze keren van de toppers John McEnroe en Ivan Lendl. Verder zijn voor het 'Kampioenschap der Europese Kampioenen', dat van 12 tot en met 19 november aanstaande in het Antwerpse Sportpaleis wordt gehouden, onder meer gecontracteerd de finalist van vorig jaar Gene Mayer, Yannick Noah, Andres Gomez, Joachim Nystroem, An ders Jarryd, Henrik Sundstroem, Heinz Guenthard, John Lloyd, Jose Higueras en Ramesh Krishnan. In totaal nemen 24 spelers deel. De hoofdprijs bedraagt 200.000 dol- lar(| 700.000,-). Degene, die het evenement driemaal in vijf jaar wint, mag het dia manten-racket meennemen. De waarde daarvan wordt op meer dan anderhalf miljoen dollar geschat. De eer ste editie werd drie jaar geleden gewon nen door Ivan Lendl. Vorig jaar was McEnroe de sterkste. John McEnroe heeft zich overigens ge plaatst voor de tweede ronde van het 265.000 dollartoernooi van San Francisco. Hij versloeg zijn landgenoot Tim Wilkison met 6-3,6-4. Zijn dubbelspelpartner Peter Fleming zorgde voor een verrassing. Hij versloeg de als tweede geplaatste Gene Mayer met 4-6, 6-3, 6-0. De 29-jarige Fleming, die vier jaar geleden in de toptien van de wereld stond, vervolgens door blessures ver af zakte en nu weer is opgeklommen naar de 38ste positie, sloeg vijftien aces in wat hij na afloop beschouwde als zijn beste partij van het seizoen. De belangrijkste resultaten: eerste ronde: John McEn roe (Vst) - Tim Wilkison (Vst) 6-3, 6-4 Peter Fleming (Vst) - Gene Mayer (Vst) 4-6, 6-3, 6-0 tweede ronde: Ke vin Curren (Zaf) - Tom Gullikson (Vst) 3-6,7-6, 7-6 Ter ry Moor (Vst) - Mike Bauer (Vst) 6-4, 6-3 Thomas Hog- stedt (Zwe) - Matt Doyle (Vst) 7-6,4-6,7-6. John McEnroe in actie tijdens de finale van het ECC in Antwerpen vo rig jaar. - foto de stem johan van gurp ZKORBACH (SID) De Westduitse profbokser Manfred Jass- mann krijgt alsnog zijn volledige beurs uitgekeerd. Oorspron kelijk waren de organisatoren na de nederlaag in de partij om het Europes kampioenschap in het halfzwaargewicht tegen Alex Blanchard van plan de Westduitser inplaats van 50.000 mark 55.000) slechts 41.000 mark 45.000,-) uit te betalen, om dat hij zich niet goed op het gevecht zou hebben voorbereid. Volgens de technisch directeur van de Westfalenhal zou trai ner Uli Restis' slechte geweten hebben gesproken, toen hij in de vierde ronde de handdoek wierp. Hij zou hebben geweten, dat Jassmann niet in vorm was voor een Europees titelgevecht. Die redenering werd door Restis en Jassmann boos van de hand ge wezen. Zij spraken van roofmoord en dreigden de rechter in te schakelen. De Boxring Westfalen, die als organisator van het gevecht op trad, heeft zich inmiddels aan de zijde van Jassmann geschaard. Men wijst erop dat de Westduitser maandag j.l. in Dortmond het beste wedstrijd-gewicht uit zijn loopbaan in de ring bracht. Daarom alleen al zou hij goed voorbereid zijn geweest. IJSHOCKEY - De nationale ijshockeykampioen Nijmegen heeft zich versterkt met twee Canadese spelers. Het zijn Tom dAndrea (23) van de Ri ver Falls en Dave Williams (22) van Yale University. Nij megen neemt het komende weekeinde deel aan een inter nationaal toernooi in Mann heim, waar ook Kemphanen, Keulen en Mannheimm zullen spelen. BOBSLEE - Wolfgang Zim- merer heeft ontslag genomen als bondstrainer van de West duitse bobsleeploeg. Zimmerer was in 1972 zelf Olympisch kampioen. Hij kreeg na de Olympische Winterspelen in Serajewo kritiek te slikken over de teleurstellende West duitse prestaties. Zimmerer voelde zich zondebok en be sloot op te stappen. VOETBAL - Het voetbalelftal van Uruguay heeft in een vriendschappeljke wedstrijd met 2-0 gewonnen van Peru. De treffers voor Uruguay werden gemaakt door Aguile- ra (7) en Zalazar (90). van onze sportredactie ALEMLO - Het hoofdbestuur van de Karatedobond Neder land heeft alle Nederlandse deelnemers aan de wereld kampioenschappen karate van 18 tot en met 20 oktober in Maastricht in een aangete kend schrijven laten weten dat ze uitgesloten worden van die wereldkampioenschappen. Het hoofdbestuur van de karatebond besloot onlangs dat de vrouwen van de karate- ka's tijdens de wereldkam pioenschappen gewoon een entreekaartje moesten kopen voor Maastricht. De topkarateka's vonden dit een absurde situatie en lieten schriftelijk weten hiermee niet akkoord te gaan. Vervol gens kregen ze te horen dat ze zondag uitgesloten waren van de centrale trainingen en van daag komt een aangetekend schrijven dat ze, ook uitgeslo ten worden van deelname aan de wereldkampioenschappen wanneer ze voet bij stuk hou den. Topkarateka Wim Mossel: „Wij houden voet bij stuk. We vinden dit een absurde situa tie?' ZEIST (ANP) - De Zwitser André Daina zal op 17 ok tober in Rotterdam de eer ste kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioen schap voetbal van Neder land tegen Hongarije lei den. Voor Oranje is dit de eerste wedstrijd in het ka der van de voorronden voor Mexico. Nederland is in een poule ingedeeld met Hongarije, Oostenrijk en Cyprus. In mei werd in deze groep de eerste wedstrijd gespeeld; in Nicosia ver sloeg Oostenrijk Cyprus met 1-2. Volgende week woensdag, 26 september, zullen Hongarije en Oos tenrijk elkaar in het NEP- stadion in Boedapest ont moeten. Bondscoach Kees Rijvers zal als 'spion' deze wedstrijd bezoeken. (Rtr) - Peter Ueberroth, de voorzitter van de organisatie van de Olympische Spelen van Los Angeles (LAOOC), heeft voorgesteld een deel van de winst van de Spelen te be stemmen voor ontwikkelings landen. Bij de Zomerspelen in Cali- fornië werd een winst van 150 miljoen dollar (425 miljoen gulden) geboekt. Ueberroth kwam tot de suggestie „omdat sommige deelnemende landen niet eens in staat bleken hun rekeningen te betalen en bo vendien gingen meer dan hon derd landen zonder medailles naar huis". Ueberroth acht het sportief om een financieel ge baar te maken naar de arme landen. Donald Miller, de directeur van het Olympisch comité van de Verenigde Staten (USOC), liet in een reactie weten, dat de eerste zorg van zijn organi satie de Amerikaanse jeugd is. Het USOC staat echter open voor bepaalde voorstellen. Het LAOOC, de eerste organisatie die de Spelen op commerciële basis exploiteerde, heeft totn» toe de helft van de winst miljoen dollar) bestemd vooi het nationaal Olympisch co- mi té. Vijftig miljoen dollar gaat naar een amateur a% tiek-federatie om jonge atls. ten in Zuid-Californië te on dersteunen. De overblijven!). 25 miljoen dollar zouden in re. serve blijven. Ueberroths suggestie voor steun aan de onderontwikkel! de landen betrof dat gerese:- veerde bedrag. „We kunnei het niet maken om bij een der gelijke winst niet aan de deel nemers te denken", betoi de topman van de Spelen Los Angeles. Tussen het LA OOC en USOC zijn contrac tuele afspraken gemaakt over de verdeling van de winst. Hel Olympische comité hoeft mei in te stemmen met het laatste voorstel van Ueberroth. Dc originele sleutel voor de ver deling van de totale winst ii 60-40. Zestig procent van di winst is voor het USOC; veer tig voor de Zuidcalifornische sportlieden. ZANDVOORT (ANP) - De Formule-I race om de Grote Prijs van Nederland heeft de exploitant van het circuit Zandvoort de vorige maand een forse financiële tegenval ler opgeleverd. Het verlies zou volgens circuit-directeur Ver meulen even groot zijn als de winst op de vorige Grand Prix. In 1983 werd door het circuit meer dan 200.000 gulden ver diend aan de Formule-I race. Het tegenvallende bezoek aan de Grand Prix, 73.000 in plaats van de 85.000 bezoekers in 1983, is volgens circuit-di recteur Vermeulen de belang rijkste oorzaak van het finan ciële tekort. De terugloop had te maken met de rechtstreekse tv-uitzending van het evene ment in Nederland, België en West-Duitsland. Het tegenvallende resultaat had ook te maken met de koersstijging van de dollar. De CENAV moest veel meer Ne derlandse guldens neerleggen voor de 900.000 dollar, die aan de FOCA moest worden over gemaakt om de beste renstal len van de wereld in Zand voort aan de start te krijgen. Sinds het afsluiten van het contract in 1982 werkte de op waardering van de dollar voor zo'n 350.000 gulden in het na deel van de CENAV. Voor 1985 wil de CENAV een aantal voorzieningen treffen, waardoor een financieel seizoen als 1984 niet wordt verstoord door een tegenval lende Grand Prix. Vermeulen wil met Ecclestone, de van de FOCA, regelen zijn contractgeld voortaan te beta len in guldens. Ook zou Ecclestone via verdeling van de tv-rechten moeten afdwingen, dat de Ne derlandse Grand Prix slechts in samenvatting in eigen land en de buurlanden wordt ver toond. De CENAV en het construc tiebedrijf Okkerman worden nog dit jaar gedagvaard door de rechtbank van Haarlem wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op de race-zondag tij dens het Grand-Prix weekein de stortte een illegaal ge plaatste balustrade op het cir cuit in, waarbij 35 mensen ge wond raakten. HEERENVEEN (ANP) - Na de jarenlange successenreeks van 'Flyers' zal Friesland het in het komende seizoen waar schijnlijk zonder topijshockey moeten stellen. Het bestuur van de Heeren- veense ijshockey club is na het wegvallen van de sponsor Feenstra er niet in geslaagd voldoende geldschieters te vinden om opnieuw een top- ploeg op de ijsbaan van het Thialf-stadion te kunnen brengen. Het was de bedoeling, dat de nieuwe formatie 'Friesland Flyers' door twaalf sponsors zou worden gesteund. Men heeft evenwel slechts twee be drijven kunnen vinden, die geïnteresseerd zijn in het ijs- hockey-avontuur. Gisteren kregen de Canade se Nederlanders bericht, dat ze te duur zijn voor de Friese club. Internationals als Larry van Wieren, Tony Collar en Brian de Bruyn zullen daar door niet weer in Heerenveen present zijn. Voor manager Van der Wal is het wegblijven van poten- tiiele sponsors voor zijn tea® een enorme tegenvaller. „W'J voelen ons door het Friese be drijfsleven toch wel in steek gelaten", verklaarde hij woensdagmiddag. Komend weekeinde word' besloten of 'Friesland Flyers wel of niet in de landelijke eerste divisie zal uitkomen. „We zijn nog met een aa sponsors in onderhandeling Komende zaterdag zullen we een besluit moeten nemen. De Canadese spelers krijgen nu bericht, hoe de zaken er voor staan. We kunnen hen njet langer in het onzekere laten (ADVERTENTIE) Een stukje, wat dagen of een weekje op de fiets. Daarover gaat „Vrijwielen in eigen land". Een informatief fietsersboekje voor vrije tijd en va kantie. Gratis bi j de fietsen vakman, de ANWB, de VW-i's, de reis- en inlichtingenbureaus van de NS en stichting: fiets! (tel. 020-4255 50). Van onze sportmedewerker SPRUNDEL - Jean-Paul dt gruijn kan terugzien op eei verdienstelijk debuut in di eerste klas groot biljart band stoten. In café De Drl /waantjes te Sprundel eindig de de 19-jarige beloftevoll biljarter uit Hulst met eei moyenne van 4.93 en verover de hij zes matchpunten. Jean-Paul de Bruijn opende sterk tijdens deze nationale voorwedstrijden door in lf beurten van Frans van Hoej uit Etten-Leur te winnen. Da hield in dat hij met een gemid delde van bijna zeven de 12! 'Ik bil ZAAMSLAG - Marjai aan de finaleronden gor- tenniscircuit. Met Terneuzenaar Pe ter Kouwijzer is zij d< enige Zeeuwse die ii overgebleven na de twee- Van onze handbc TERNEUZEN - De dame: de bekerwedstrijd zaalha HVSV gewonnen, waardo tweede ronde van de str Het werd 7-9 voor GSC. Een open duel met moge lijkheden tot vlot combinatie spel kon het worden, want de echte prestatiedrang zou nog niet aanwezig zijn. Vanaf hef beginsignaal lag bij beide teams het accent echter op hel voorkomen van treffers, zodal er niet veel werd gescoord GSC bracht nog wel de meeste variatie in zijn aanval, maai ook het team van trainer John Janssen kon niet imponeren. In dit matige duel bracht Cora Jacobs na vier minuten GSC op voorsprong. Door een hoger baltempo van GSC kre gen de Goese dames ook meer mogelij hkeden en na zeven minuten werd het 0-2. GSC liep zelfs uit naar 0-4 door Ank de Bakker, zonder meer een aanwinst voor de Goese ploeg en Jacqueline van As- sche. Het werd 1-4 uit een strafworp van Joan Risseeuw, die niet echt in de wedstrijd kon komen door goed verdedi gend werk van GSC. Vanaf dit moment ging de strijd gelijk op. Opvallend was dat HVSV in de eerste helft, die met een 5-3-voorsprong voor GSC werd afgesloten, alleen kon scoren uit strafworpen. Aan- SLUIS - Grote vreugde ii Sluis, waar van donderda vember 1985 het wereld) zal worden gehouden. Tijdens een officiële presen tatie in de raadszaal van het Belfort-stadhuis te Sluis - dat is de arena waar het kam pioenschap zal plaatsvinden maakte Jan Lageweg, voorzit ter van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond officieel bekend dat het WK aan de bil jartvereniging TMW (Tegen Moeders Wil) is toegewezen. „We hebben gezien tot wat TMW in staat is. De club heeft op voortreffelijke wijze de or ganisatie verzorgd van het Nederlands kampioenschap oreklasse bandstoten in 1981 en daarom twijfelen we er ook Met aan dat TMW deze gigan tische opgave tot een goed ein- ae zal kunnen brengen", merkte Jan Lageweg op. Hij Was present in het stadhuis te Sluis, samen met de voorzitter van de Belgische biljartbond, het complete bestuur van het district Zeeuwsch-Vlaanderen Van de KNBB, de TMW-leden Met hun echtgenotes, het ge meentebestuur van Sluis, af gevaardigden van de techni sche commissie van de KNBB en andere autoriteiten uit het vaderlandse biljartwereldje, zoals Cees van Oosterhout, zelf ®en expert op het gebied van kunststoten. Lageweg had in een laatste gesprek met het gemeentebe stuur van Sluis en TMW nog s

de Stem | 1984 | | pagina 6