eus: gaan eters ijke Men onnissen in Breda lager dan eis, Roermond strenger ERT IGENNEl Oud-KLM-topman wordt niet vervolgd WITSERS VERKOPEN ZEEUWSEMOSSELEN IN BELGIE pivacy bejaarde in |tehuis gewaarborgd Pax Christi stopt met voettochten I )e$re|yci LGERE STRAFFEN VALLEN IN ARNHEM, ASSEN, ALKMAAR VVD: oren rechtzetten Ikan veel efficiënter [mendement wet mjaardenoorden |felfs op voetbalveld Zif:z,- JUSTITIE: GEEN HARDE BEWIJZEN VOOR VERDUISTERING Oud directeur KLM vf®dacht van fraude paging BINNENLAND IDS Istraf- kleuterleidster s met koerscorrigeren- Het betekent ift aan slecht, oneffen I Fondspatiënten hoor behoud huidig pakket EStem commentaar 3 Herstel midden- en kleinbedrijf zal doorzetten BINNENLAND V e; v? Advocaat wil uitwijzing Gardiner verhinderen KLM MIST ZEVEN TON Y T5 LJDAG 21 SEPTEMBER 1984 T28 PAGINA 3 Maar dat ontslaat de ban en niet van hun plicht be- aalde regelingen met de fchuldenlanden te treffen llfs al gaat dat ten koste van' pn winst, aldus Szasz. De handelsbanken staan fchter niet te springen om pn belangrijk deel van hun rinst te laten schieten. Aan je vooravond van de jaar- ergadering van het IMF beft een groep van 45 be- kngrijke banken dan ook de pens uitgesproken dat er an- lere regelingen moeten wor- Iten getroffen om de arme anden te 'helpen'. Een jaarlijkse stroom van 3 miljard dollar naar de Jchuldenlanden moet vol doende zijn om hen uit de jrgste nood te helpen. Nieu- le 'vrijwillige' leningen van Je handelsbanken aan die pnden is prefereren boven anering van de bestaande chuld. Banken moeten daar- |ij meer op de lange termijn nikken. Om de economie van en arm land op te peppen is lu eenmaal buitenlands ka- Jitaal nodig. Opvallend is dat deze Rroep belangrijke geldschie ters nieuwe leningen aan Ichuldenlanden niet meer in llollars wil verstrekken maar Indere valuta's. Daarmee loorkomt men dat in dollars leboden 'hulp' afbrokkelt Raar gelang de dollar duur- Jer wordt en de rente hoger. En dat is in ieder geval ets. Van onze Haagse redactie l.gjj HAAG - Het arrondissement Amster- I" scoort bij het opleggen van onvoor- I aardelijke gevangenisstraffen. Dat con- I' ,cren de procureurs-generaal in het jjnrverslag 1983. 2ij stellen vast „dat er grote verschillen I. je straftoemeting" tussen de verschillen- |i arrondissementen bestaan. De arrondis- ■itmenten Arnhem, Assen en Alkmaar zijn Lt laagst in het opleggen van gevangenis- Ook vallen er grote verschillen tussen eis en opgelegde straf op. In Breda wordt in 43 van de zaken door de rechter een lage re straf opgelegd, gevolgd door Arnhem met 41,2 terwijl dit in Roermond 21 is. In Roermond wordt daarentegen in 9 van de gevallen een hogere straf opgelegd dan is geeist. In Den Haag gebeurt dat maar bij 3 van de gevallen. Landelijk ligt dat per centage op 4,7 In percentages uitgedrukt vallen de meeste onvoorwaardelijk gevangenisstraf fen in de arrondissementen Amsterdam 27,5% en 11,7 deels onvoorwaardelijke. Daarna volgen Haarlem met 20,1 respec. 12 Den Haag met 16,1 en 12,3 en Rotter dam met 21,1 en 7,2 Zeer lage percentages (deels) onvoorwaardelijke gevangenisstraf fen worden aangetroffen in het gehele res sort Arnhem en de arrondissementen Assen en Alkmaar. Maar volgens de procureurs is de verhouding tussen de arrondissementen in 1983 in vergelijking met 1982 niet of nau welijks gewijzigd. Ook zijn er verschillen tussen de arron- dissmenten in de aantallen voorlopige hechtenis. Dat is in alle arrondissmenten niet even sterk toegenomen. In Breda, Maastricht, Roermond, Rotterdam en Am sterdam is er zelfs een daling. Daarentegen is het percentage in het ressort Arnhem ge stegen. De verschillen tussen de arrondisse menten vallen vooral op tussen Amsterdam met 10,2 als de hoogste en Roermond met 2,1 als laagste. Ook zijn er grote verschillen in de door de arrondissementen afgedane zaken. De meervoudige kamers in Breda en Leeuwar den handelden de meeste zaken af, respec. 12,4 en 12 van de totaal door de rechtbank afgedane zaken. Ook in Haarlem en Den Bosch zijn deze percentages hoog 11,4 en 11 Het laagste percentage voor deze af doeningen bereikte Rotterdam (5,5%). Het percentage dat door de politierechter werd behandeld is het geringst in Leeuwarden (74,8 en het hoogst in Alkmaar (91,1 In de aantallen afgedane zaken door het Openbaar Ministerie komen per arrondis sement grote verschillen voor. Daarbij scoort Arnhem (71,8%), gevolgd door Gro ningen, Zutphen en Alkmaar met Almelo als laagste percentage. Die verschillen ko men ook tot uitdrukking in de bij transactie afgedane zaken. In Leeuwarden worden de meeste gevallen op deze wijze geregeld, het hoogste aandeel in de afgedane zaken bij transactie h of van een verschillend delict aanbod moet een onderzoek uitwijzen, schrijven de procureurs. In het seponeren van zaken door de Offi cier van Justitie zijn er ook grote verschil len te constateren. Bij de technische sepots scoort Roermond met 27,6 in 1982 even eens met 29,3% De laagste percentages kwamen voor in Rotterdam (14,8%) en Utrecht (14,9 Blechte start mosselseizoen Van onze Haagse redactie [pEN HAAG - Mensen die kleine plastisch chirurgische ingrepen Imdergaan verblijven vaak te lang in het ziekenhuis. Dat kost de llimeenschap te veel geld. Staatssecretaris Vaf-der Reyden [{Volksgezondheid) moet daar iets aan doen. Dat hebben de WD-Tweede Kamerleden Van Rey, Franssen lm Dees via schriftelijke vragen aan de staatssecretaris laten I weten. I Volgens de WD-Kamerleden komt het met name in het Sit- Iriise ziekenhuis voor, dat patiënten voor die kleinere ingrepen, lioals het rechtzetten van de oren, te lang verpleegd worden, lïolgens de Kamerleden kan dat veel korter. "Een woordvoerder van het Sittardse ziekenhuis liet desge- Ivraagd weten dat „de vragen van de WD merkwaardig overko- In dit ziekenhuis is altijd gestreefd de opnameduur zo kort I ".gelijk te houden. Bovendien hebben wij nog nooit klachten Ir.tvangen van ziektekostenverzekeraars over lange opmanetij- i," aldus de woordvoerder. haar kandidaturen voor de laar toebedeelde minister- Iposten gewijzigd. De belang rijkste verschuiving is de randidatuur van Don Masur roor het ministerie van Eco nomische Zaken. Mansur, de linanciële en economische ex ert van de Arubaanse onaf- hankelij kheidscommissie, heemt die kandidatuur over l an Roland Lacle. Mansur die pok als adviseur van MEP- eider Croes optreedt, wordt bp Aruba beschouwd als een elangrijk man achter de Ichermen. Voordat de 43-jarige Libe- •ia-Peters in de politiek te recht kwam, maakte zij car- •ière in het onderwijs. Zi] /olgde de opleiding tot kleu terleidster en behaalde MO- >edagogiek. Daarna volgden lanvullende cursussen aan de rrije Universiteit in Amster- lam en aan de State Univer- !ity van Ohio in de Verenigde Itaten. Vanaf 1962 was zij het loofd van een kleuterschool, laarna was zij tot 1972 belast .iet het toezicht op kleuteron- lerwijs door de afdeling On- lerwijs en Wetenschappen- Iet kleuter- en buitengewoon jnderwijs was haar zorg tot .1975, als lid van het rooms-ka- J [tholiek centrale schoolbe stuur. De laatste onderwijs functie van Liberia-Peters tas sinds 1981 inspectrice 'oor het kleuteronderwijs. Van onze redactie binnenland 1 HAAG - Een bejaardentehuis zal de privacy van lijn bejaarden achter de eigen kamerdeur van de be woners volledig moeten waarborgen. Buiten de eigen kamer zal lie bejaarde in de openbare praten van het tehuis, on- Jgeacht zijn levensbeschouwe lijke of godsdienstige overtui- ig, respect moeten opbren- pi voor de identiteit van het tjaardenoord. Die formulering reikte Eri- Terpstra (WD) minister fönkman van WVC woens- ItTRECHT (ANP) - Tachtig procent van de ziekenfonds- rfzekerden wil het huidige pstrekkingenpakket hand laren en is bereid daarvoor de Mende premie te betalen. Dit blijkt uit een represen- Htieve steekproef van het zie- I'«fondsblad Inzet en de Er- 1 «raus universiteit. dag aan bij de voortzetting van de behandeling van een wijziging van de wet op de be jaardenoorden. Brinkman kan met die formule leven. In de vorm van een aangescherpt amendement van mevrouw Terpstra zal die tekst dan ook in de nieuwe wet worden overgenomen. Of de tekst naast steun van het CDA ook de instemming zal genieten van de PvdA valt nog te be zien. Het compromis dat woens dagavond op tafel kwam be slecht een conflictje dat de ge moederen danig heeft bezigge houden. Daaraan ligt een spanning tussen twee grond rechten ten grondslag. De grondwet kent enerzijds een discriminatieverbod - gelijke behandeling in gelijke geval len - maar waarborgt daar naast het verenigingsrecht. Als een bejaarde per se is aan gewezen op een bejaardenoord met een identiteit die hij niet deelt, is het de vraag op welk recht inbreuk gemaakt moet worden. 1? NEDERLANDSE BEDRIJFSLEVEN slaat op het ogenblik op "•'opees niveau een even pover figuur als het vaderlandse top- |'®jbal. Verhoudingsgewijs heeft ons land het grootste aantal flozen - en dat zal nog jaren zo blijven - en waar andere Eur- pe landen gretig gebruik maken van de nieuwe mogelijkheden 5[ de aanzwengelende economie zouden Nederlandse onder- pers, enkele lofwaardige uitzonderingen daargelaten, binnen |f Europese Gemeenschap en de daarmee geassocieerde lan- weinig van zich laten horen. Toch is die markt voor ons land |tai Nu 'evensbelang. - moet gezegd worden dat ook het kabinetsbeleid op dit ge- lïTn'et veel te bieden heeft. De paar passages, die in de Troon- ""in de Europese samenwerking waren gewijd, bevatten niet an een herhaling van intentie-verklaringen van twintig jaar a, n. Intussen wordt het wel steeds moeilijker om geloof te IJ'en hechten aan de verzekering dat er gewerkt wordt 'aan een I "opa dat geloofwaardig is voor zijn burgers'. Het hernieuwde z® na de 'definitieve doorbraak van Fontainebleau' en het If3even, dat een aantal landen zich in de Europese Commissie üchtgewichten laat vertegenwoordigen geven weinig aanlei- IJom voor de naaste toekomst een verandering ten goede te rechten. L~°°r al die chicanes raakt West-Europa in de wedloop van de 1,30 tech-evolutie steeds verder achterop bij Japan en Amerika Inschuift het economisch machtscentrum langzaam maar ze- 1 "an de Atlantische Oceaan naar de Stille Zuidzee. Voor die wikkeling is natuurlijk niet Nederland maar de Europese Ge- J _-enschap als geheel verantwoordelijk. In dat zogeheten ver- L™ Europa kunnen wij echter veel minder dan vroeger aan de Lakken omdat Nederland in de achterhoede van de E.G. te- 1 'omkomen, zelf op de voetbalvelden. Van een onzer verslaggevers YERSEKE - Het mosselseizoen kent dit jaar een matige en in sommige gevallen een slechte start. Dat geldt vooral voor mosselkwekers, maar ook voor de handelaren, die sterke concurrentie te duch ten hebben van Duitse en Deense mossel-exporteurs. De afzet naar België is 15 procent lager dan vorig jaar, terwijl de aanvoer van mosse len in Yerseke 20 tot 25 procent minder is. Handelaren in Yerseke zien met lede ogen aan hoe de Duit se mosselen als 'Zeeuws' pro- dukt op de Belgische markt komen. Deze mosselen worden niet verwerkt via de mossel veiling te Yerseke maar ko men rechtstreeks van de Duit se Wadden. Ze zouden in Bel gië, 24 uur na verzending, pas voorzien worden van datering. Zowel deze concurrentie als ZOETERMEER (ANP) - Het dit jaar optredende herstel in het midden- en kleinbedrijf zal volgend jaar doorzetten. De totale afzet zal naar ver wachting met twee procent toenemen. De bedrijfswinsten, die een reeks van jaren sterk onder druk stonden, gaan in 1985 met 7,5 procent omhoog. De reële inkomens van zelfstandigen gaan met 5,5 procent omhoog. De werkgelegenheid in het MKB blijft op peil. Deze verwachtingen staan in de Economische Verken ning Midden- en Kleinbedrijf 1985 van het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf, die donderdag zijn gepubliceerd. Het EIM ba seert zich bij zijn voorspellin gen op de dinsdag met de Mil joenennota verschenen Ma- cro-Economishe Verkenning van het Centraal Planbureau. De economische opleving komt vooral tot stand door de krachtige groei van de export, die mogelijk gemaakt wordt door de verbeterde concurren tiepositie van het Nederlandse bedrijfsleven. Het midden- en kleinbedrijf profiteert daar zowel direct van, door een gro tere afzet in het buitenland, als door toeleveringen aan het exporterende grootbedrijf. Dode DE 15-JARIGE Sezgin Yayla uit Dordrecht die donderdag morgen met zijn fiets een met knipperlichten beveiligde spoorwegovergang in zijn woonplaats overstak, kwam onder de intercitytrein van Roosëndaal naar Amsterdam terecht en is op slag gedood. RSV-enquête DE PARLEMENTAIRE en quêtecommissie naar het RSV-debacle zal niet op 23 september eindverslag uit brengen. Voorzitter Van Dijk schrijft dat aan Kamervoor zitter Dolman. De commissie zal de aanvullende verhoren voor de helft afronden vóór de algemene beschouwingen in de week van 11 oktober. Het restant volgt er onmiddellijk na. Hennep DE ROTTERDAMSE politie heeft in samenwerking met de douane aan boord van een schip in de Rotterdamse haven 275 kilo hennep (elf kisten) ter waarde van 1,2 miljoen gulden onderschept. De politie heeft een Amsterdammer en twee Rotterdammers aangehouden. het feit dat er weinig mosselen zijn speelt de branche parten. Zware najaarsstormen van 1983 richtten op de windgevoe lige mosselpercelen van de Waddenzee veel schade aan.. Reden ook waarom de kwe kers in Yerseke in Den Haag sterk aandringen op het be schikbaar stellen van nieuwe gronden op het Groninger Wad en voor de kust van Goe- ree-Overflakkee. Het wegspoelen van de Wadden-mosselen was ook de reden voor de aankoop van buitenlandse mosselen door de Yersekse handelaren, een ont wikkeling, die begin dit jaar op gang kwam. Tijdens het seizoen '83-'84 namen 'het bui tenland' soms 40 tot 50 procent van de totale mosselaanvoer in Yerseke voor haar reke ning. De schelpdieren werden er met vrachtwagens tegelijk aangevoerd. Maar de indertijd te hulp geroepen Duitse leve ranciers ontdekten ook de di recte weg naar België, daar mee de strenge veterinaire controle in Nederland ontwij kend. Hun goedkopere, maar qua smaak iets taaiere produkt vond aanvankelijk gretig af trek langs de Belgische kust, een traditioneel Nederlands afzetgebied. Volgens voorzitter M. Scheele van de Vereniging van Mosselhandelaren in Yerseke stelt desgevraagd dat Belgen weer wat zijn bijgedraaid om dat de kwaliteitsverschillen te duidelijk waren. „De ene keer kwamen ze vol zand aan en de andere keer waren ze weer niet goed schoongemaakt en dat pikt de consument niet". Directeur Lucas van het Productschap voor Vis-en Visproducten in Bergen op Zoom bevestigde gisteren de wat slechte start van het mos selseizoen. „Ik heb het idee dat het hele seizoen wel zo blijft", aldus de Lucas. JÜs i -> j/v.-i Als tegenmaatregel worden in Yerseke randeerd Hollandse mosselen'. «Bi.* Sstfci&ifi 3Sd#«'¥F3 ;«-s« .Sa - FOTO DE STEM/COR J DE BOER verpakte mosselen nu voorzien van een label 'Gega- Van onze redactie binnenland DEN BOSCH - Per 31 de cember 1984 zal de Stichting Pax Christi-Voettochten op houden te bestaan. De mededeling van het ministerie van WVC, dat de stichting niet langer voor subsidie in aanmerking komt heeft bij deze beslis sing een doorslaggevende rol gespeeld. Ook het steeds verder teruglopen van het aantal deelnemers aan de voettochten en de andere ac tiviteiten heeft het bestuur doen besluiten een punt ach ter het bestaan van de stich ting te zetten. De 27ste Pax Christi-voet- tocht van oktober 1983 trok bij voorbeeld 530 deelne mers, wat slechts een derde deel was van het noodzake lijk geachte aantal van 1500 jonge mensen. Voordien werd per jaar een gemiddel de van tweeduizend deelne mers bereikt. Wat voor jaar wordt 1985? Het jaar van de jongeren. Is dat een vooruitgang? Nee, want vroe ger had de jeugd de toekomst en nu nog maar één jaar. Er is een Platform Internatio naal Jongerenwerk Nederland en dat gaat één en ander op poten zetten. Wat precies is mij niet duidelijk geworden. De jongeren zijn toch allang het middelpunt van allerlei activiteiten? Ze hebben een eigen omroep die wel wat wil, vooral groeien en dat lukt be hoorlijk. Bovendien komt de Fabeltjeskrant terug. Wat wil de jeugd nog meer? Ook in 1985 worden alle jonge ren een jaartje ouder. De reclame, de media, de poli tiek, alles en iedereen 'mikt' op de jongeren. Iedereen wil jong zijn en op zijn minst de jeugd begrijpen. Over de jeugd wordt dagelijks geouwehoerd. Hebben de jongeren het zo slecht? Prins Willem Alexan der toch niet, zou ik zeggen. Die krijgt in april 1985 een vorstelijk salaris, waarvoor hij heel wat kattekwaad kan uithalen. Of is zijn 'loon' ook één van die daverende activiteiten van het Jaar van de Jongeren? U hebt het al begrepen, van mij hoeft het allemaal niet. Maak er maar het Jaar van de Jonge Jenever van. MERIJN DEN HAAG - John Gardiner, de man die infiltreerde in het vredesactiekamp in Woens- drecht, mag niet worden uit geleverd aan België voordat hij in ons land als getuige ver hoord is in een andere proce dure. Die procedure moet aan het licht brengen of Gardiner, die zich ook John Wood noemde, in opdracht van de Nederland se Staat heeft gehandeld, toen hij vredesactivisten in Woens- drecht probeerde aan te zetten tot strafbare feiten. Dit betoogt de Amsterdamse advocaat mr. P. Huisman, die in een brief aan minister Korthals Altes van Justitie de staat een kort geding in het vooruitzicht heeft gesteld als niet aan zijn eis tegemoet wordt gekomen. De advocaat behandelt de belangen van een van de bewoners van het voor malige vredesactiekanp in Woensdrecht. Gardiner werd ontmaskerd als infiltrant in het vredesac tiekamp. Later gaf minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken in de Tweede Kamer toe, dat Gardiner tegen beta ling informatie over de vre desactivisten heeft doorge speeld aan de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Oud-KLM- directeur ir. Frits Besan$on wordt niet strafrechtelijk ver volgd wegens het verduisteren van geld en belasting-ontdui king. De Amsterdamse Officier van Justitie mr. H. Wooldrik heeft de zaak afgesloten met de mededeling, dat er onvol doende bewijzen zijn die een vervolging van deze voormali ge KLM-topman rechtvaardi gen. Daarmee komt dan een eind aan een onverkwikkelijke zaak, die in feite al in 1976 met het Lockeed-schandaal begon, maar pas eind 1981 in het sta dium van een gerechtelijk vooronderzoek belandde. Be- sangon zelf heeft steeds ont kend ook maar iets te hebben uitgehaald wat in strijd met de wet zou zijn. Hij krijgt nu van de Officier het voordeel van de twijfel. Want hoewel mr. Wooldrik niet kan bewijzen dat Besa- ngon bij enkele duistere zaken was betrokken, is diens naam wel steeds genoemd in alle schandalen rond Lockeed en McDonnel Douglas, ook in bij eenkomsten van de Ameri kaanse onderzoekscommissie ('Beurscommissie') naar de mate waarin Amerikaanse multi-nationals smeergelden hanteren. jl^aokal genoemd in omkoopzaak 9pj Si-Lft AA •sS-"' De Stem heeft ook indertijd ruim aandacht besteed aan de affaire. In februari 1976 is Neder land nauwelijks bekomen van de sensatie rond de mogelijke betrokkenheid van prins Bernhard bij het Lockeed-om- kopingsschandaal - het kabi net-Den Uyl had net de onder- zoekscommissie-Donner geïn stalleerd. De naam van Besa- ngon duikt dan voor het eerst op: hij zou in 1956 25.000 dollar van Lockeed hebben geïncas seerd omdat hij de verkoop van 12 Electra-vliegtuigen aan de KLM zou hebben doorge drukt. Besangon, in 1951 als direc teur bij de KLM aangetreden, wordt tegelijkertijd genoemd in de zaak rond de aankoop van een ander Lockeed-pro- duct, de jumbo Tristar. Prins Bernhard zou 100.000 dollar hebben gekregen voor de pro motie van dat toestel, Besa- ngon 25.000 dollar. Overigens schafte de KLM dat toestel niet aan. De geruchten over Besangon kwamen in de wereld door uitlatingen van de oud-presi dent van Lockeed, Carl Kot- chian. Besangon verzoekt dan gehoord te worden door de commissie-Donner, maar die beperkt het feitelijke onder zoek tot de betrokkenheid van prins Bernhard. Eind november 1978 duikt zijn naam ook op in de steek penningen-affaire van de Amerikaanse vliegtuigfabriek McDonnel Douglas. Tussen 1969 en 1972, toen McDonnel Douglas met Lockeed in de slag was om de verkoop van burgervliegtuigen aan de KLM, zou Besangon acht maal 25.000 dollar aan steekpennin gen van McDonnel Douglas hebben ontvangen. Dat was naar de dollarkoers van toen ruim 700.000 gulden. Uiteinde lijk kocht de KLM de DC-10 van McDonnel Douglas. Op 1 december van dat jaar start Justitie een officieel vooronderzoek naar de moge lijke betrokkenheid van Besa ngon bij deze omkopingszaak. Officier mr. R. Behling gaat er dan van uit dat Besangon de 700.000 guldens, die bestemd waren voor de KLM, in eigen zak heeft gestoken, ondanks de ontkenning van de KLM- topman, dat het allemaal op een 'misverstand' berust. Mr. Behling komt tot die conclusie op grond van getui genissen van door Behling ge hoorde Amerikanen, een maand eerder. Dat waren alle maal (ex)topmensen van McDonnel Douglas die in Washington door de Beurs commissie aan de tand werden gevoeld en waarbij herhaalde lijk een 'hoge KLM-functiona- ris' is genoemd. Behalve van verduistering (van de 700.000 voor de KLM bestemde guldens) wordt Be sangon ook verdacht van be lasting-ontduiking. Hij heeft dat geld immers voor de belas tingen verzwegen, zei mr. Behling tot laconiek. Volgens mr. Wooldrik is uit het onderzoek wel gebleken dat in de periode '70-'72 door McDonnel Douglas 200.000 dol lar is gestort op een Zwitserse rekening. De identiteit van de houder kon echter niet worden achterhaald. De Zwitserse autoriteiten konden zelf ook geen onderzoek instellen naar de man achter die bankreke ning omdat de vermeende ver duistering volgens de Zwitser se wet al is verjaard. Het bewijs dat Besangon geld heeft gekregen valt vol gens mr. Wooldrink dan ook niet te bewijzen. Evenmin heeft hij kunnen vaststellen dat het geld voor de KLM be doeld zou zijn geweest. Noch, bij de KLM noch bij McDonnel Douglas zijn geen documenten aangetroffen die deze bewe ring zouden kunnen staven, aldus mr. Wooldrik.

de Stem | 1984 | | pagina 3