Dow houdt wereldwijde enquête T erneuzenaar natuurgids in De Boezem rechte MET PROJECTEN OP SCHOLEN MIDDEN-ZEEUWS gskantoor breekbaar' anifestatie gen irnenergie 31NA ZEELAND 3 iddelburg httien ton solie in ïsterschelde MIDDELBURG VAN ZEALAND ONDER ALLE PERSONEELSLEDEN: Examens M TERNEUZEN Forumavond over jeugd werkloosheid AFSCHEID JAN AGEMA Oosterscheldewerken staan centraal op waterbouw-symposium FNV Terneuzen vergadert met uitkerings gerechtigden HANS MOLENAAR SCHREEF PROEFSCHRIFT KERKUILEN weekenddiensten rdwijnen van het iny, it van de PTT in Roosen! itlopen. „Mijn verwach- 1 dat we tot een zakelijk! ;ing komen en dat er van nt van het personeel ar- nten ingebracht worden n rol zullen spelen", zeg, oorzichtig. angrijkste argument om klaring in Roosendaal te iden, is volgens hem dat om grote hoeveelheden tpost en briefpost gaat nnen komen. iker slaat lek: iSOORDEN Als gevolg een lekgeslagen binnen- (tanker is gisteren onge- achttien ton blanke gaso- 1 de Westerschelde ge- md. ongeval veroorzaakte ens de rijkspolitie te wa- geen gevaar voor de epsvaart of het milieu. De ton metende Belgische er Jupiter liep gisteren in roege middag vast op een plaat in de zogeheten van Valkenisse, nabij oorden. inwege het zakkende wa plooide het schip en urden twee tanks me' lie open. Het schip ver- de in totaal 1027 ton su- enzine en 317 ton gasolie. oest gewacht worden tol water, voor de resterende, ig van het gestrande schip worden overgepompt in andere tanker, de Merca- ij het sluiten van deze edi- gas men nog volop met dit vei bezig. Afgelopen nacht nog geprobeerd worden de ter vlot te trekken en te- te slepen naar België. Het p was op weg van Antwer- naar Oostende. Hulp were eend door sleepboten var Unie van Redding- er pdienst uit Antwerpen. )DELBURG - Een groot tal Zeeuwse organisaties :nigd in het Zeeuws Plat- tegen Kernenergie, dt op zaterdag 20 oktober manifestatie in de Rijks igogische Academie te delburg. anleiding zijn de voorne- is in regeringskringen om r het jaar 2000 vier nieuwe ïcentrales te bouwen. In plannen worden drie atsen in Zeeland genoemd voor vestiging van een ncentrale in aanmerking ïen: naast de bestaande ncentrale bij Borssele, bi] idekenskerke en bij Bath et platform is boos en on ast omdat Zeeland weer de este kans maakt op vesti- van een kerncentrale en ïat klakkeloos voor bij ge- n dreigt te worden aan ae oltaten van de 'duurste en edste' volksraadpleging Q in Nederland is gehouden, brede maatschappelijke ïussie over het energie L )e manifestatie vindt plaats ie middaguren. Op het pro- imma staan prominente ekers en culturele en. Medewerking is inrni"' 3 toegezegd door het PvdA- nerlid Zijlstra, de Zeeuwse ernist dr. B. Roegholt.en trgie-specialist ir. Th. Pot- Optredens worden ver- gd door de Fanfare van ae awigdurende Bijstand e Cabaret Vrouwen voor :de. zelfde politiemannen rae n auto in Sas van Gent ge paleerd. jcktail V.d.H. vertelde de surveil- ïten dat hij ziek gevvorde s omdat hij in een cafe o- Ive drie bier ook nog e uw drankje' had genut«g dere informatie leerde itierechter dat het om >r verdachte zelf sameng 1de cocktail ging, waan" n alles en nog wat' was Xed' Eén en ander leverde alcoholpromillage op iz, waarvoor V.d.H. een bo >et betalen van 800 gul wijl hij zes maanden z» to moet laten staan. VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1984 T6 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - The Dow Che mical Company, moeder van de Dow-vestigingen over heel de wereld, houdt een enquête onder al haar medewerkers, pat betekent dat tienduizen den mensen is gevraagd deze maand een formulier in te vullen. Volgens een begeleidend briefje gaat het er 'The Com pany' om vast te stellen waar probleemgebieden liggen, wel ke zaken goed werken en waar veranderingen nodig zijn. In Eiuropa worden de vragenlijs ten ver'werkt door een onaf hankelijke instantie in het Duitse Horgen. De verwerking en analyse van de gegevens 'wereldwijd' zal plaatshebben met behulp van computers door de afde ling Personeelszaken in Mid land, waar de hoofdzetel van de multinational is gevestigd. Dow garandeert de medewer kers volstrekte anonimiteit. Voor de beantwoording van de vragenlijst moeten de me dewerkers wel een paar uurtjes uittrekken. Na maar liefst 80 algemene vragen over het reilen en zeilen van het be drijf, volgen er nog 12, toege spitst op Europa en 7 over 'persoonlijke informatie'. Ten slotte is er een hoofdstuk 'kanttekeningen' met bijvoor beeld een vraag als: 'Wat kun nen wij doen om uw werk zaamheden meer betekenis en meer voldoening te geven voor u?'. Hoewel ook technische en commerciële kwesties de re vue passeren lijken de vragen er over het algemeen toch op gericht om uit te vissen of het Dow-personeel zich lekker voelt bij de Amerikaanse baas. Zoals vraag nr. 65 illustreert: 'Meent Dow het dat 'mensen haar belangrijkste bezit' zijn?'. Deze week al moeten de for mulieren worden ingeleverd. De werknemers krijgen te zij ner tijd ook de resultaten van de enquête te horen. Terneuzen: speelse aanpak vandalisme Veerle Fruytier legde in deze tekening heel beknopt het probleem vast. LEIDEN - Rijksuniversiteit. Ge jaagd voor kandidaat-notaris G. Hendrikse, IJzendijke. ROTTERDAM - Erasmus-univer siteit. Doctoraal examen economie: Raul Tazelaar, Terneuzen. Van een onzer verslaggevers terneuzen - woensdag 26 ^ptember begint om 20.30 uur hotel Rotterdam een forum discussie over de problemen 'ond de jeugdwerkloosheid, dan het forum wordt deelge nomen door F. Willaert, direc teur sociale dienst gemeente terneuzen, Koos de Mey van Je KWJ, beroepconsulent Eg bert Kruithof, gewestelijk °vdA-bestuurder Jaap Gue- 'and en een vertegenwoordi- 8er van de Jong Socialisten. Na een toelichting van de inleiders over hun bemoeienis toet de jeugdwerkloosheid en Jiun ideeën daarover, is er ge legenheid tot discussie. Hoofd punten van die discussie zul- 'er> zijn: Wat heeft onze sa menleving de jongeren te bie den? Wat voor initiatieven er in Zeeuwsch-Vlaande- ren genomen om iets aan de Jeugdwerkloosheid te doen? Noe kunnen jongeren hun po- 'tie op de arbeidsmarkt ver beteren? Te forumavond is georgani seerd door de PvdA-afdeling 'erneuzen en wordt voorafge- Mn door een korte ledenver- Mering. Van een onzer verslaggevers DELFT - Ter gelegenheid van het afscheid van Jan Agema, hoogleraar verkeers- en ri- vierwaterbouwkunde aan de TH Delft, wordt vrijdag 28 september in deze Technische Hogeschool een waterbouw- symposium en een tentoon stelling gehouden, waarbij het accent valt op de waterbouw kundige werken in Zuidwest nederland en vooral op die in Zeeland. Jan Agema, die tientallen jaren voor Rijkswaterstaat heeft gewerkt, leidde in '53 het afsluiten van de bres in de Veerhavendijk in Kruiningen. In de jaren '70 was hij direct betrokken bij de totstandko ming van een ontwerp voor de stormvloedkering in de mon ding van de Oosterschelde. Veel van zijn ideeën hebben de uitvoering van dit miljarden- projekt beïnvloed. Aan Agema, die met pen sioen gaat, is vaak advies ge vraagd voor waterbouwkun dige projekten in het buiten land. De bescherming van Ve netië is één van zijn projekten. Sprekers op het symposium, dat om half tien begint, zijn ondermeer de directeur-gene raal van Rijkswaterstaat, ir. J. van Dixhoorn, de directeur van Rijkswaterstaat in Zee land, ir. H. Engel en de pro- jektleider van de stormvloed kering, ir. Tjebbe Visser. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij grote aandacht wordt besteed aan de waterbouw als exportartikel, zal aan een bui tenlandse student een boek worden aangeboden, dat de ervaring bevat die tijdens de uitvoering van het Deltaplan is opgedaan. Dit als symbool om de inhoud van dit boek we reldwijd bekend te maken. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De FNV in Terneuzen belegt op donder dag 27 september een vergade ring voor uitkeringsgerechtig den. Dat gebeurt om 14 uur in de zaal van het Kerkcentrum aan de Alb. Thymstraat (te genover De Blide). Het lid van de landelijke ad viescommissie uitkerings- grechtigden in de FNV, Simon Wondergem uit Middelburg, komt een inleiding houden en vervolgens vragen beantwoor den. Verder wil men de werk groepen binnen de afdeling verder uitbouwen en de vleu gels uitslaan naar Terneuzen's kleinere kernen. Tenslotte komt een onderzoek naar de behoefte aan thema-, praat- en spelmiddagen aan de orde. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Niet met 'het opgeheven vin gertje', maar met een directe speelse benade ring van de schooljeugd hoopt de gemeente Terneuzen het vandalisme te kunnen terug dringen. In de komende maanden worden in dat kader aller lei projecten opgezet. De projectgroep vandalisme kon voor die aanpak kiezen na de aanstelling van project leider Rudolf Dekker. Hij is een werkloos leraar, die dankzij een werkverruimende maatregel voor een jaar aan de slag kan. Met een bescheiden budget van ƒ2.000 heeft hij in korte tijd een aantal ambitieuze plannen op stapel gezet. Het eerste resultaat daarvan is nu al te zien in de jeugdafdeling van de openbare bibliotheek in Terneuzen: een expositie over vandalisme. Binnenkort komt in de hal van de afdeling be volking in het stadhuis een grafiek te hangen, waaraan geïnteresseerden kunnen afle zen hoeveel gevallen van van dalisme Terneuzen telt. Daar toe worden maandelijks vra genlijsten gestuurd aan alle scholen. Bekend is nu alleen dat het vandalisme de gemeente in '81 A nnniem' tachtig mille kostte en dat het sindsdien alleen maar meer is geworden. „Wij denken dat het duidelijker is om aan te geven welke vernielingen pre cies worden aangericht" zegt Dekker. gend jaar tussen april en juli aan de beurt. Bijzonder aandacht is er voor wijken, waar het vanda lisme zeer bedenkelijke vor men aanneemt: de binnenstad en Zëldenrust. In de binnen stad, waar de nieuwe samen werkingsschool het alleenver toningsrecht heeft, gaat in de maanden oktober en novem ber een groots opgezet project van start, in samenwerking met bewoners, politie en Openbare Werken. Hetzelfde gebeurt op de scholen Meer paal, Hille en Geule in 'Zel- denrust' in maart/april 1985. Contacten De projectleider heeft ver der contacten gezocht met in stanties die dagelijks te maken hebben met vandalisme, zoals de PTT (telefooncellen), de PZEM (lichtmasten) en het openbaar vervoer (bussen). Wat betreft de PTT en de ZWN heeft dat al vruchten af geworpen. De PTT heeft een ruim bud get voor dergelijke projecten en komt dan ook graag naar Terneuzen met het grote Anti- Vandalen-Spel, een soort Ganzebord, waarop onder meer een kapotte telefooncel staat. In de herfstvakantie (15 tot 19 oktober) wordt het spel gespeeld in de wijken Zelden- rust, Oudelandse Hoeve, Ser- lippens, in de bomen- en bloe- menbuurt en in de binnenstad. De kleine kernen komen vol- November en december staan in het teken van 'vanda lisme in de hoogbouw', dit in samenwerking met bewoners en woningbouwvereniging. „Flats zijn anoniem. Veel mensen hebben het idee: ze zijn van niemand. Daar moe ten we iets aan doen. In het al gemeen geldt dat. trouwens toch voor gemeenchapsvoor- zieningen. Die zijn dan ook vaak het mikpunt van vernie lingen", zegt Rudolf Dekker. Begin volgend jaar dient zich 'het klapstuk' van het project aan: Alle aandacht gaat dan uit naar 'voortgezet onderwijs en openbaar ver voer'. De bedoeling is dat alle scholen een grote collage ma ken, die vervolgens opzichtig wordt aangebracht op de bus. De ZWN neemt deel met vier van haar nieuwste streekbus sen, die gedurende veertien dagen ter beschikking komen van iedere school. Alle scholen voor voortgezet onderwijs in Terneuzen hebben medewer king toegezegd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllll Ot MIDDELBURG - Informa- ticabeurs - Het Delta College in Middelburg houdt van 3 tot en met 6 oktober een informa- tiecabaurs in het kader van het 25-jarig bestaan van de school. De commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, opent de tentoonstelling op woensdag 3 oktober om 14 uur. Er hebben zich zoveel expo santen gemeld dat de beurs niet alleen wordt gehouden in het schoolgebouw en de 3 bij behorende gymnastiekzalen, maar ook in een paviljoen van 24x40 m, dat op het schoolter rein aan de Merwedestraat 1 zal worden geplaatst. Men kan de informaticabeurs en de in fomarkt bezoeken op woens dag 3 oktober van 15 tot 21.30 uur, donderdag 4 en vrijdag 5 oktober van 11 tot 21.30 uur en zaterdag 6 oktober van 11 tot 17 uur. KAPELLE - Afscheid - Bij groothandelscentrum Cok BV in Kapelle legt de heer J. Cok op dinsdag 25 september zijn functie als algemeen directeur neer. De heer Cok stond samen met zijn vader en neef, de heer B.J.Cok, in 1942 aan de wieg van de grossierderij. Het be drijf maakt inmiddels deel uit van een commerciële organi satie waarin 1300 zelfstandige detailhandelsbedrijven en 10 groothandels samenwerken. De heer Cok draagt zijn taak aan de heer J. Koopen, die tot 1 januari '84 directeur was van de groothandel Randstad- Noord in Hoofddorp. De groot handel Cok biedt momenteel, samen met de aan haar ge lieerde bedrijven, werkgele genheid aan 135 personen en zal dit jaar een omzet realise ren van 150 miljoen gulden. Dinsdag 25 september wordt van 16 tot 19 uur een receptie gehouden in dienstencentrum De Vroone in Kapelle. E Natuuraids Hans Molenaar bestudeert de vogels in De Boezem. - FOTO WIM KOOVMAN Door Piet Kentin TERNEUZEN - Enkele tien tallen meters ten westen van het Terneuzense sluizencom- plex ligt een bij het grote pu bliek nog vrij onbekend na tuurgebied. In de volksmond heet het De Spuikom, maar de officiële benaming luidt 'De Boezem'. Het is een brakwater-ge bied, want in De Boezem wordt zowel het overtollige polderwater opgevangen, als het zeewater uit de repara tie-ruimten van de sluizen. Zowel zout- als zoetwaterve getatie kan er goed aarden. Als gids voor natuurlief hebbers in dit unieke gebied treedt Hans Molenaar op, lid van de Zeeuws-Vlaamse vo gelwacht De Steltkluut, die een opleiding heeft gevolgd aan het Instituut voor Na- tuurbeschermings Educatie te Amsterdam. „Een cursus waarin theo rie en praktijk elkaar prima aanvulden", legt Hans uit. „Wanneer we een bepaald onderwerp behandeld had den, werd de daarop volgen de les gebruikt voor een praktikum in open veld". Aan het eind van de twee jaar durende curus moesten de deelnemers een proef schrift schrijven over een onderwerp, dat betrekking had op de natuurbescher ming. Molenaar koos voor de kerkuil en deed daarbij als praktikum een onderzoek naar de eetgewoonten van deze roofvogel. Daarbij werd heel Nederland verdeeld in blokken van vijf vierkante kilometer. Daarbij werden de leden van de na- tuurverenigingen opgeroe pen zoveel mogelijk blokken voor hun rekening te nemen. De gegevens worden per maand bijgehouden en opge stuurd naar een provinciaal coördinator. In samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statistiek verwerkt de Stich ting Ornitologisch Veld On derzoek (SOVON) alle gege vens, die verwerkt zullen worden in een boek, waarin ook de ervaringen komen van alle 2200 mensen die aan het project hebben meege werkt. Observati^ In de observatiehut, die De Steltkluut in De Boezem heeft neergezet, wijst Hans Molenaar al direct op een koppel bergeenden met vijf jongen. De gids: „Ze broeden voornamelijk in verlaten ko nijneholen. Dat doen ze om dat anders hun opvallend verenpak te gemakkelijk te onderscheiden is". Maar ook een groot aantal andere vo gels laat zich zien, zoals de rietgors, veldleeuwerik, wil de eend, witte kwikstaart, waterhoen, schoikester, kluut, tureluur en natuurlijk de kievit. Maar ook het plantenleven is zeer gevarieerd in het Ter neuzense natuurgebiedje. Een rondwandeling levert achtereenvolgens een Braakballen H Om deze te achterhalen E moest de natuurgids op zoek E naar verblijfplaatsen van de E kerkuil. Die wist hij te vin- E den op en rond De Hoge Berg te Sas van Gent, maar ook in de omgeving van Terneuzen. De gevonden braakballen gingen mee naar huis en werden onderzocht op res- tanten van de door de uilen E verorberde prooi. Hans Mo ri lenaar: „Door die ballen uit E elkaar te halen kom je er S precies achter wat zo'n ker- S kuil gegeten heeft". De Terneuzenaar heeft in die periode ook volop meege- E werkt aan vogeltellingen. ÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII paarskleurige orchidee op, valeriaan, zuring, smeerwor- tel, wikke, vele grassoorten, hopklaver, smalle weegbree, boterbloemen en natuurlijk de prachtige rietkraag aan beide zijden van het uitge graven deel van De Boezem. Op slechts enkele meters van de weg richting Dow Chemi cal, waarover de vrachtwa gens af en aan denderen, be vindt zich een nest van een wilde eend met daarin zes Oerbos In het water van De Boe zem bevinden zich nog een aantal dikke boomstronken, overblijfselen van een oerbos dat hier ruim 4000 jaar gele den moet hebben gestaan. Volgens deskundigen be stond het bos hoofdzakelijk uit naaldbomen van meer dan twintig meter hoog. Op de terugweg naar de schuilhut klinkt plotseling het prachtige gezang van de kleine karekiet, dat wordt aangevuld met dat van de groenling, fitis, winterko ning en tal van andere vo gels. De Steltkluut verzorgd re gelmatig excursies in De Boezem, waaraan ook niet- leden kunnen deelnemen. Om de overlast voor de vo gels tot een minimum te be perken wordt het parkeer terrein bij de Westsluis als verzamelplaats gebruikt. Data en aanvangstijden van de excursies worden gemeld in het clubblad van De Steltkluut. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwe- rijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJ zendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter van Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter M. Da vits, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171- 1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter H. Zwartelé, Werri- laan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105- 1280. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter M. Kooiman, Beestenmarkt 1, Goes, tel. 01100-14450. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk Groenendijk 52 Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074. (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wol phaartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter P. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. De praktijk van dokter Niesten ëh dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hans weert en Yerseke - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. de Wijs, tel. 01131-1300. Boodschappen zo mo gelijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-12303. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Zuster Quaak, Kruiningen, tel. 01130-1545. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106- 1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zater dag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30- 14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zon dag volgens afspraak, tel. 01150- 95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdie ren en bijzondere dieren, Van Die menstr. 83, Terneuzen, tel. 01150 19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 i Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1 Oostburg, tel. 01170-2103. Spreekuu zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenart K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176 1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zal om 13 uur en zond. om 12 uur in d< dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendij ke TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A.v Herk, Breedestr 25 Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuu zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts W. Neve, Oranjestr. 18, Axel tel. 01155-2332. Spreekuur zat. 10 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u Sluis en Oostburg - Tandarts Lu< Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel 01170-5092. Spreekuur zat. en zond 10-11 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts B. Rijksen, Vroonlandseweg 9 Kapelle, tel. 01102-3669. Spreekuui zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6 tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16 17 uur. Verder uitsluitend voo: spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grot< Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35 tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uui en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur Verder uitsluitend voor spoedgeval len. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.3( u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1984 | | pagina 15