Nederlandse trucker de beste Dow h Schoolartsendienst wijkt voor de DGD GEMEENTEN MOETEN ER SUBSIDIE VOOR PvdA-Zeeland boos op wijkbewoners in Middelburg MET PRO\ Reeks rijders met drank op te biecht bij politierechte ■ümais 'Behoud inklaringskantoor Roosendaal bespreekbaar' Manifestatie tegen kernenergie VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1984 BE8TEM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND TERNEUZEN - De werkgroep Humanistisch Vormings Onderwijs (HVO) Zeeuwsch-Vlaan deren heeft in de afgelopen weken een enquête gehouden op de openbare scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen waar reeds HVO-les- sen worden gegeven. Kerkdienst Zonnebloem in Terneuzen Plaatselijk nieuws Temeuzen politierapport Onbegrip Stijging Boer 'DISCRIMINATIE WOONWAGENBEWONERS' Buren Wasgoed Rampspoed Nieuw overleg met Middelburg Weinig ruimte voor recreatie Jongerencentrum Jamasj Terneuzen officieel geopend Tanker slaat lek: Achttien ton gasolie in Westerschelde VRIJDAG 21 SEPTEMt ONDER ALLE R IN MIDDELBURG Stok Cocktail "s- TT^ Examens IN TERNEUZEN Forumavond over jeugd werkloosheid Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De schoolart sendienst Zeeuwsch-Vlaande ren, een gemeenschappelijke regeling van de acht gemeen ten in het gebied, houdt op te bestaan. Dat is een rechtstreeks ge volg van de oprichting van een districtsgezondheidsdienst (DGD) in Zeeland. Jeugdge zondheidszorg is een onder- deel van het werk van die dienst, zodat de Schoolartsen- dienst overbodig wordt. Het algemeen bestuur van de schoolartsendienst ging gisteren akkoord met een voorstel, dat binnenkort alle gemeenteraden bereikt, om de dienst op te heffen. Vraagte- kei.s werden alleen geplaatst namens de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten, die heb ben besloten niet deel te ne men aan de nieuwe districts gezondheidsdienst. Dat zijn Axel, Hontenisse en Oostburg. Zij kunnen weliswaar een overeenkomst sluiten met de nieuwe DGD, waarbij het de bedoeling is dat de kosten niet hoger worden dan van de Schoolartsendienst, maar ze kerheid over een regeling is er nog niet. Wethouder J. Ver gouwe, namens Oostburg en zijn Axelse collega P. Apers wezen daar nadrukkelijk op. De voorzitter, mevrouw J. Doppegieter-Thiel, verzekerde dat in principe de kosten niet hoger mogen worden. Volgens haar is een brief onderweg over de opzet van en de stand van zaken met betrekking tot de DGD. Voor het personeel van de Schoolartsendienst zal er in de praktijk waarschijnlijk wei nig veranderen. Zij komen straks gewoon in dienst van de DGD. Om de gemeenschappelijke regeling op te heffen, moeten overigens zes van de acht ge meenteraden zich daarvoor uitspreken. De bedoeling is om de overgang van Schoolart sendienst naar DGD 'zo spoe dig mogelijk na 1 oktober' van dit jaar te verwezenlijken. Humanistische les wint terrein in Z-Vlaanderen Nu wordt er alleen nog maar les gegeven aan klas 5 en 6. Vijfentwintig procent van de ouders reageerde positief en vindt dat de gemeenten hiervoor subsidie moeten ver strekken John en Anita van der Rijk uit Biervliet van de werk groep: „Naar aanleiding van vele vragen van kinderen en Van onze correspondent Het ging om de vraag of er belangstelling bestaat voor het volgen van humanistisch vormingsonderwijs in de onderbouw (klassen 1 tot en met 4). ouders zijn we overgegaan tot het peilen van de behoefte die bestaat aan humanistisch vor mingsonderwijs. Als je be denkt dat 25 procent voorstan der is terwijl er vijf levensbe schouwelijke stromingen zijn, vinden wij dit een hoog per centage. Iedere gemeente voert hierin een eigen beleid. Zo mag in de gemeente Sas van Gent al wel levensbe schouwelijk onderwijs gege ven worden in de onderbouw". De gemeente Oostburg daarentegen zegt ervan over tuigd te zijn dat deze leeftijds categorie te jong is voor ge richt vormingsonderwijs. John van der Rijk: „Hier komt het grote onbegrip, dat we zo veel tegenkomen in Zeeuwsch-Vlaanderen, weer boven. Men denkt al gauw aan indoctrinatie van een of ande re linkse groepering. Huma nistisch vormingsonderwijs probeert de kinderen in schooltijd iets te leren over het leven zoals 'Wat mag ik en wat mag ik niet en waarom'? Er wordt vanuit het kind gedacht en gewerkt. De manier van lesgeven kan zijn: knip- en plakwerk spel, praten en luis teren. Het humanisme (men selijkheid) is de rode draad tij dens de lessen. Er wordt dus niet lesgegeven op de ouder wetse manier". TERNEUZEN - De Zonne bloem houdt zondag 23 sep tember een interkerkelijke dienst in de Opstandingskerk in Temeuzen. De mis begint om 15.00 uur en het thema is: 'Als thuis ziek zijn niet meer kan'. De medewerkende kerken zijn de gereformeerde, de ne- derlands-hervormde en de rooms-katholieke kerk. Twee koren zullen aan de dienst meewerken. Soos Altern - Zaterdag 22 sep tember houdt soos Altern een gezellige avond voor alleen standen in De Speye te Sas van Gent, aanvang 20.00 uur. Er wordt bingo gespeeld en men kan dansen op muziek van de J.J.-band. MIDDELBURG - Donderdag morgen tussen 6.45 en 7.20 uur is een inbraak gepleegd in een woning in de Jacob Magnus- straat te Middelburg. Er wer den een kleurentelevisie, een fototoestel, enkele sieraden en een geldbedrag van 500 gulden ontvreemd. De waarde van het gestolene is 2200 gulden, ter wijl de schade 300 gulden be draagt. De daders zijn door het forceren van de tuindeur de woning binnengekomen, ter wijl de bewoners even afwezig waren. De politie verzoekt eventuele getuigen van deze inbraak zich te melden op het politiebureau. MIDDELBURG - In de open bare basisschool Bomenburg op de Oude Vlissingseweg is ingebroken. Via een raam is men de school binnengeko men. Er wordt echter niets vermist, daar alle waardevolle apparatuur in een aparte ruimte stond die is afgesloten met een stalen deur. De schade bedraagt 3000 gulden. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft woensdagmorgen vroeg twee mannen aangehouden die bij nader onderzoek in het bezit bleken te zijn van drie gram cocaïne. Ze werden overge bracht naar het politiebureau en na het opmaken van een proces-verbaal en in beslag name van de cocaïne weer op vrije voeten geteld. De man nen, F. K. en S. B., zijn beiden afkomstig uit Rotterdam. Na een binnengekomen tip, dat in de binnenstad van Terneuzen in het spul zou worden gehan deld, trof de politie aan de Lange Kerkstraat een auto aan, met daarin de twee Rot terdammers. Toen deze weg reed werden de twee aange houden. Naast het onbegrip en de onbekendheid (godsdienston derwijs is nog bekend van de eigen schooltijd) is er een der de probleem, namelijk de fi nanciën. John: „Iedere ge meente heeft een eigen subsi diebeleid. Deze vaak verou derde verordeningen gaan uit van een minimum aantal leer lingen. Om echter alle groepen een kans te geven zijn wij voorstander van het werken met precentages". Anita, hierop inhakend: „Thans werken we met 15 groepen, daar zit een groot aantal onbetaalde uren bij". Het humanistisch vor mingsonderwijs wint langza merhand terrein. Dit jaar is er een stijging van 12(4 procent meer deelnemers. Men denkt en hoopt in de toekomst ook lessen te gaan geven in het voortgezet onderwijs. John studeert voor zijn tweede graads. Om de vraag naar HVO bij te kunnen houden, komen er volgend jaar twee vormingswerkers bij die hier voor de applicatiecursus van twee jaar gevolgd hebben. Men hoopt dan ook in Axel en West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van start te gaan. Anita: „HVO staat in Zeeuwsch- Vlaanderen nog maar in de kinderschoenen. Aan de over kant (Walcheren) is men al een stuk verder. Op het mo ment werken we alleen nog maar in de grotere plaatsen. Voor de kernen geldt vaak nog: 'wat de boer niet kent dan vreet hij niet'". Op de vraag of men in de toekomst denkt aan een school op humanistische grondslag zegt John: „Nee, dan zouden we meewerken aan de verzui ling van ons onderwijsstelsel. Wij zijn voor pluriformiteit. Kinderen maken geen onder scheid in levensovertuiging, dat doen alleen de volwasse nen". Eind deze maand start men met voorlichtingsavon den. Allereerst wordt de ge meente Terneuzen aangedaan. De Nederlandse equipe met als stralend middelpunt wereldkampioen Joop van Baal (staande, vijfde van links). - FOTO JAN ZOM MOERDIJK - Met een kersverse we reldkampioen in zijn midden arriveer de de Nederlandse equipe voor de chauffeurs-behendigheidswedstrijden gisteravond bij het Moerdijkse weg restaurant Relais 10. Na een lange reis van ruim drie da gen wachtte hen daar een warm ont haal. In Finland had de veertien man sterke ploeg deelgenomen aan de inter nationale behendigheids wedstrijden in Finland. De Nederlanders wisten daar op de tweede plaats beslag te leggen. En voor chauffeur Joop van Baal uit Alphen was het helemaal feest. Hij werd wereldkampioen in de categorie 'bakwagen' De veertien beroepschauffeurs had den zich in de wedstrijden van de ver eniging voor Nederlandse chauffeurs clubkampioenschappen en behendig heidswedstrijden (NCKB) weten te plaatsen voor deelname aan de wereld kampioenschappen te Tampère in Fin land. Ook de wereldkampioenen van vorig jaar, J. de Rooy uit Rijen en A. Bruggink uit het Overijsselse Geeu- wenburg, waren weer van de partij. Die wedstrijden werden afgelopen za terdag en zondag gehouden. Van de vijftien aangesloten landen uit de hele wereld, waren er dertien met een equi pe in Finland vertegenwoordigd. Vandaar dat woordvoerder J. van Tale van de NCKB de mannen met trots verwelkomde. Hij herinnerde het gezelschap er nog eens aan dat de Ne derlandse ploeg al vier jaar op de hoog ste plaatsen is geëindigd. Wereldkampioen Joop van Baal vormde het stralend middelpunt van het door familieleden en vrienden steeds groter wordende gezelschap. Veertien proeven had hij zaterdag af moeten leggen. Zoals bijvoorbeeld file- parkeren, slalom voor- en achteruit en garage-parkeren. Waarbij alles draai de om de snelste tijd. ,,'t Was prachtig", vertelde de wereldkampioen. „We had den goed weer. Drie dagen zon. En de sfeer onder de ploegleden was fantas tisch". In het wegrestaurant wachtte de chauffeurs een receptie met aanslui tend een diner. GOES - „Je reinste discriminatie in sa lonstijl. Je schaamt jezelf voor je eigen wijkbewoners in Klarenbeek!" De Middelburgse PvdA-afdelingsse- cretaris Ron Bielok lucht op deze wijze zijn hart in het nieuwste nummer van De Baanbreker, het kaderblad van de PvdA-Zeeland. Bielok, zelf bewoner van de Middelburgse wijk Klarenbeek, doelt op de bezwaren die enige tijd geleden op hoorzittingen en wijkvergaderingen ge opperd zijn tegen de komst van een woonwagencentrum in de wij k. Die bezwaren kwamen naar boven toen het provinciebestuur begin juni be kend maakte dat in het kader van het provinciaal woonwagenplan in Klaren beek een woonwagenkampje met vier standplaatsen moest komen. De filosofie achter het plan is de centra klein te hou den (maximaal 4 eenheden) en aan te leggen in de woonwijken in plaats van aan de randen van de kernen. Dit zou in tegratie in de hand moeten werken, al dus de samenstellers van het woonwa genplan. Een aantal wijkbewoners nam de be slissing om in Klarenbeek een centrum aan te leggen niet in dank af en ging protestacties voeren. Citaat uit De Baan breker: Vrijwel onmiddelijk na het verschijnen van de eerste perspublica ties begon de 'tegenwerkingsmachine' op gang te komen. Er werd een hoorzitting georganiseerd waar allerlei mooie ver halen werden afgestoken over integratie en acceptatie, maar...niet in de wijk Klarenbeek. Met name Ron Bielok ergerde zich groen en geel aan de houding van zijn wijkbewoners. Bielok: „Als ik in Kla renbeek eens naga hoe het gesteld is met die acceptatie, moet ik concluderen dat onze democratie er slecht aan toe zou zijn als de mening van een aantal Kla- renbekers maatgevend zou zijn. Bij die hoorzitting bleek zelfs dat een aantal wijkbewoners de prijs van hun koopwo ning kon afleiden aan de kwaliteit van de buren! Waarop het zoveel geroemde marktmechanisme al niet van toepas sing is!" gelijke argumenten uit de kast worden gehaald om een bepaalde groep mensen te weren. „De verpakking is steeds an ders maar de boodschap is hetzelfde", zegt Bielok doelend op soortgelijke acties vanb wijkbewoners in Zeeland, „het is discriminatie in salonstijl en een uiterst beschamende vertoning. Stel je voor: waardevermindering van hun huizen als deze 'rampspoed' over hun komt. Je schaamt je toch om wijkbewoner te zijn!". Verderop in het artikel merkt Bielok op dat hij het diep treurig vindt dat der- De protesten tegen de komst van klei ne woonwagenkampjes blijven overi gens niet beperkt tot de Zeeuwse hoofd stad. Met name in de Kruiningse wijk de Eendenpoel kwam enige tijd geleden een hgandtekeningactie op gang van 'onge ruste' wijkbewoners. Eén van de argu menten die in de Eendenpoel gebruikt werden was: „De waslijnpalen in uw achtertuin kunnen er wel uit, want als die woonwagenbewoners komen, kunt u uw wasgoed niet meer buiten laten dro gen". Vrijwel de hele buurt tekende. vooruitlopen. „Mijn verwath ting is dat we tot een zakefc afweging komen en dat er v> de kant van het personeel i'. gumenten ingebracht word» die een rol zullen spelen", Olij voorzichtig. Belangrijkste argumento» de inklaring in Roosendaal a behouden, is volgens hem da het om grote hoeveelhed9 pakketpost en briefpost die binnen komen. ROOSENDAAL - Het al dan niet verdwijnen van het ink ringskantoor in het expeditieknooppunt van de PTT in daal is weer bespreekbaar. Dat is de overtuiging van de heer U. Olij, directeur van de PTT in Roosendaal na overleg hierover tussen de gezamen lijke vakbonden en de hoofd directeur Post van de PTT. De hoofd-directie van de PTT is voornemens de inkla ringskantoren in Roosendaal en Oldenzaal op te doeken. Daarmee zouden voor het Roosendaalse kantoor, waar de binnenkomende post uit het buitenland wordt behandeld, circa 25 full-time taken ver dwijnen. Een operatie die wel iswaar zonder ontslagen uit gevoerd zou worden, maar die vanwege het wegvallen van taken op verzet stuitte van de bonden en de PTT-ers in Roosendaal. De dienstencommissie vergelijkbaar met de onderne mingsraad - van de PTT in Roosendaal heeft een rapport hierover opgesteld en gecon cludeerd dat er bestaansrecht is voor een inklaringsfunctie in Roosendaal. Dat rapport is nu volgens Olij weer be spreekbaar gemaakt. Afge sproken is dat er nieuw over leg volgt met de directie van het postdistrict Middelburg. Als die directie vindt dat de definitieve uitspraak 'sluiten' voorbarig is, is het aan de hoofddirectie in Den Haag om een beslissing te nemen. „Dat betekent dat de deur niet dicht is. En dat stemt de mensen hier en mijzelf optimistisch. Hoop doet leven", aldus Olij. Op die beslissing wil de Roosendaalse directeur niet DEN HAAG - Er moet in de toekomst meer ruimte gescha pen worden voor mensen die willen zwemmen, zonnen, vis sen of kamperen. De nu beschikbare recrea tiegebieden zijn niet toerei kend in 1995. Dat blijkt uit het zogenaamde structuurschema Openluchtrecreatie van het ministerie voor landbouw en Visserij. In Zeeland moet er het hardst naar extra kampeer- ruimte gezocht worden. Daar wordt over tien jaar een tekort van 240 tot 270 hectare kam- peerruimte verwacht. TERNEUZEN - Voor slechts een handvol belangstellenden heeft de wethouder van cultu rele zaken in de gemeente Ter neuzen, J. van Rooijen, het nieuwe jongerencentrum Ja masj van de centrale stichting aan de Dijkstraat te Terneu zen geopend. De naam Jamasj betekent, vrij vertaald uit het Grieks, 'proost'. De wethouder sprak de hoop uit dat de functie van het jongerencentrum meer zal worden dan het 'proost' dat men elkaar bij het nemen van een drankje toewenst. Dat het een eigen functie mag gaan innemen, zo hoopte de wethouder, waar de jonge ren in de gelegenheid worden gesteld de problemen, die de huidige maatschappij onge twijfeld met zich mee brengt, te bespreken en zo mogelijk daarvoor een oplossing weten te vinden. Een taak, zo liet Van Rooij en doorschemeren, die niet ge makkelijk zal zijn, maar die door met elkaar eendrachtig samen te werken toch moge lijk en haalbaar moet zijn, van welke politieke richting men dan ook moge wezen. Met de wens dat het jonge rencentrum zich een plaats weet te verwerven, eindigde Van Rooijen zijn korte toe spraak met: „Jamasj, ik zeg tegen u: jamasj". WALSOORDEN - Als gem], van een lekgeslagen binnen vaarttanker is gisteren onge veer achttien ton blanke gas, lie in de Westerschelde stroomd. Het ongeval veroorzaakt volgens de rijkspolitie tewa ter geen gevaar voor d scheepsvaart of het milieu. D( 1500 ton metende Belgisch tanker Jupiter liep gisteren de vroege middag vast op et zandplaat in de zogehete: bocht van Valkenisse, nabi Walsoorden. Vanwege het zakkende wa ter plooide het schip scheurden twee tanks i gasolie open. Het schip vet voerde in totaal 1027 ton i perbenzine en 317 ton gaso Er moest gewacht worden to hoog water, voor de resterend lading van het gestrande schi kon worden overgepompt een andere tanker, de Merca tor. Bij het sluiten van deze edi tie was men nog volop metdi karwei bezig. Afgelopen nach zou nog geprobeerd wordend: Jupiter vlot te trekken en I rug te slepen naar België, Hit schip was op weg van Antwer pen naar Oostende. Hulp wen verleend door sleepboten vai de Unie van Redding- Sleepdienst uit Antwerpen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - The Dow Che mical Company, moeder van de Dow-vestigingen over heel de wereld, houdt een enquête onder al haar medewerkers. Pat betekent dat tienduizen den mensen is gevraagd deze maand een formulier in te vullen. Volgens een begeleidend briefje gaat het er 'The Com- Ter aani MIDDELBURG - Een groot aantal Zeeuwse organisaties verenigd in het Zeeuws Plat form tegen Kernenergie houdt op zaterdag 20 oktober een manifestatie in de Rijks pedagogische Academie Middelburg. Aanleiding zijn de voorne mens in regeringskringen om voor het jaar 2000 vier nieuw kerncentrales te bouwen. I deze plannen worden dri plaatsen in Zeeland genoemi die voor vestiging van een kerncentrale in aanmerk::.: komen: naast de bestaand: kerncentrale bij Borssele, bi Hoedekenskerke en bij Bath Het platform is boos en on gerust omdat Zeeland weer de meeste kans maakt op vesti ging van een kerncentrale» omdat klakkeloos voorbijge gaan dreigt te worden aan resultaten van de 'duurste et breedste' volksraadpleging® ooit in Nederland is gehouden de brede maatschappen)*' discussie over het energiek' leid. De manifestatie vindt plaats in de middaguren. Op het pro gramma staan prominent! sprekers en culturele activi teiten. Medewerking is inmid dels toegezegd door het PvdA- kamerlid Zijlstra, de Zeeuws internist dr. B. Roegholt energie-specialist ir. Th. Pt»' ma. Optredens worden ver zorgd door de Fanfare van Eeuwigdurende Bijstand het Cabaret Vrouwen Vrede. voor Van onze correspondente MIDDELBURG - Strikt vol gens de richtlijnen van het ministerie van Justitie eiste officier van justitie mr. Nij- meijer donderdag voor de po litierechter in Middelburg te gen rijders onder invloed met een alcoholpromillage van bo ven de 2,00%o maar onder de 2,5%o twee weken voorwaarde lijk, een boete van 1500 gulden en negen maanden niet rijden. Na het verweer van de ver dedigers of de verdachten zelf verlaagde politierechter mr. Nomes in veel gevallen de boe te, terwijl eenmaal de rij-ont- zegging voorwaardelijk werd opgezegd. Dit laatste overkwam P. van den A. uit Hoofdplaat, die op 14 december in Aardenburg met een alcoholpromillage van 1,40 in een bocht met zijn auto van de weg afraakte, over de kop sloeg en daarbij twee paaltjes en een lantaarnpaal ramde. De verdachte gaf later op in een café bier, wijn, jenever en whisky te hebben gedronken, maar welke hoeveelheden kon hij niet meer vertellen. In ver band met zijn werkzaamhe den kreeg hij behalve de voor waardelijke gevangenisstraf en de boete een voorwaardelij - ke rij-ontzegging voor de duur van negen maanden, met de bijzondere voorwaarde dat hij een jaar lang in de weekein den niet mag rijden. De 51-jarige Middelburger M.K. (die op 16 december gere den had met 2,13%o) protesteer de tegen de negen maanden ontzegging, omdat hij het rij den per openbaar vervoer 'een beetje vervelend vond'. Dat is geen argument, oordeelde de politierechter, maar wel wilde hij de boete, gezien 's mans in komen, verlagen tot 750 gul den. Verder oordeelde hij con form de eis. De 39-jarige Vlissinger P.B. (op 13 december betrapt met een alcoholpromillage van 2,38) kreeg eveneens een veria- jMedicii n ging van de geëiste boete, na- melijk 1000 gulden, terwijl ook hij negen maanden niet mag rijden en twee weken voor waardelijk als een stok achter de deur houdt. Het hoogst scoorde donder dag de 45-jarige F.V. uit Ter neuzen. Hij reed op 10 decem ber tussen de middag bij een stoplicht achter op een andere automobilist, waarna hij de benen nam. Tenslotte kon de gedupeerde hem klem rijden, maar toen vluchtte de man zijn woning binnen. Hier hield de politie hem tenslotte aan, en toen bleek V. gereden te hebben met niet minder dan 2,58. Hij zou dat hebben opge daan door het nuttigen van één flesje bier, maar voor de politierechter bekende hij dat de nacht tevoren behoorlijk was doorgezakt. Bovendien had hij regelmatig een slok genomen uit een flesje medi cijn tegen maagkrampen, waarin alcohol was verwerkt. V. werd veroordeeld tot twee weken onvoorwaardelijk en een jaar niet rijden. Een bijzonder geval was donderdag de 23-jarige C.v.d.H. uit Sas van Gent. Hij werd in de nacht van 17 de cember vlak over de grens van België door de politie aange troffen, terwijl hij duidelijk ziek 'in zijn auto zat. Hij kreeg het dringend advies vooral te blijven zitten waar hij zat, maar even later werd hij door dezelfde politiemannen mi zijn auto in Sas van Gent 6» signaleerd. V.d.H. vertelde de surv®J lanten dat hij ziek geWor®' was omdat hij in een cafe w' halve drie bier ook nog 'lauw drankje' had genut Nadere informatie leerde politierechter dat het om door verdachte zelf santfi stelde cocktail ging, waar 'van alles en nog wat' mixed. ,evefd vai 'boe" Eén en ander een alcoholpromillage op 1,52, waarvoor V.d.H. een moet betalen van 800 terwijl hij zes maanden auto moet laten staan. LEIDEN - Rijksuniversiteit. Ge slaagd voor kandidaat-notaris G. Hendrikse, IJzendijke. ROTTERDAM - Erasmus-univer siteit. Doctoraal examen economie: Paul Tazelaar, Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Woensdag 26 september begint om 20.30 uur 'n hotel Rotterdam een forum discussie over de problemen rond de jeugdwerkloosheid. Aan het forum wordt deelge nomen door F. Willaert, direc teur sociale dienst gemeente Terneuzen, Koos de Mey van de KWJ, beroepconsulent Eg bert Kruithof, gewestelijk "vd A - bestuurder Jaap Gue- rand en een vertegenwoordi ger van de Jong Socialisten. Na een toelichting van de """leiders over hun bemoeienis [net de jeugdwerkloosheid en bun ideeën daarover, is er ge legenheid tot discussie. Hoofd punten van die discussie zul- len zijn: Wat heeft onze sa menleving de jongeren te bie den? Wat voor initiatieven Z1in er in Zeeuwsch-Vlaande- rfcn genomen om iets aan de Jeugdwerkloosheid te doen? Hoe kunnen jongeren hun po ule op de arbeidsmarkt ver beteren? De forumavond is georgani seerd door de PvdA-afdeling lerneuzen en wordt voorafge gaan door een korte ledenver gadering.

de Stem | 1984 | | pagina 14