Huisvesting De Blokken is omstreden 'Mensen kropen van pure angst in het kippenhok' Zeeuwsch- Vlaanderen F su; VOOR SCHEPEN VAN 125.000 TOT 150.000 TON Verhoging belasting in raad Terneuzen Buitenhaven Terneuzen neemt vaster vorm aan 'OPNIEUW ON DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 T16 PAGINA ZEELAND 4 Dieken toer' van motorclub Z-Vlaanderen van de BMW-dealer GEMEENTE PROTESTEERT BEGROTING HAVENSCHAP 1985 Oud-wethouder Hoek overleden Plaatselijk nieuws Sas van Gent Sluiskil Terneuzen Zaamslag BEVRIJDING 'NOTEN' LIEP UIT OP DRAMA markten c On{ BH OQFUiöMI VANZEELAND Gent wil sluis van 500 meter Van onze correspondent GENT - Ambtenaren hebben tijdens een voor bereidende vergadering woensdag overeen stemming bereikt over de afmetingen van de nieuwe sluis die Gent in Terneuzen wil heb ben. Dit kunstwerk, waarvoor in Gent al de naam 'Bene- lux-sluis' bedacht is, zou 500 meter lang moeten zijn en 68 meter breed, bij een diepte van 18 meter. Welke tonnage de passeren de schepen kunnen hebben, hangt af van hun constructie, vermoedelijk tussen de 125.000 en 150.000 ton. Deze afmetin gen zullen op tafel gelegd wor- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu- zense gemeenteraad vergadert donderdag 27 september in het stadhuis. Aan de orde komt dan onder meer het voorstel van B en W de gemeentelijke belastingen en tarieven vol gend jaar met drie procent te verhogen. Het gaat daarbij om de on roerend goed-belasting, hon denbelasting, reinigingshef fing, begrafenisrechten, leges, marktgelden, precariorechten en rechten voor diensten ver leend door de politie. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zaterdag 22 september houdt motorclub Zeeuwsch-Vlaanderen de jaarlijkse 'Diekentoer'. Dit is een toerrit van ongeveer 120 kilometer door het Zeeuwsch- Vlaamse land. Aan de hand van een routekaart moet de juiste weg gevonden worden. Elke motorrijder of bromfiet ser kan deelnamen. Start en finish zijn in de Zandstraat, gemeente Sas van Gent. Vanaf 10.00 uur kan men starten. De laatste start is om ongeveer 12.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 15,-. Daarvoor ontvangt men dan na het uitrijden van de rit soep, koffie en een fraaie her innering. Voor de beste rijders zijn tevens fraaie prijzen be schikbaar. Alle deelnemers kunnen 's avonds het 10-jarig bestaan van de motorclub mee vieren. Dit feest is in wijkge- bouw De Straete in Zand straat. den op de eerstkomende ver gadering van de subcommissie van de technische Schelde- commissie. De Gentse havenschepen Verheeke verklaarde dat ook de middensluis in Terneuzen en het intussen afgesloten pro tocol over verbetering van de capaciteit van de huidige Wes- tersluis op de agenda staan. Gent wil dat de oude maar in tussen vernieuwde midden- sluis zo snel mogelijk gebruikt kan worden. In verband met de toegan kelijkheid van de huidige sluis wil Gent dat in het water bouwkundig model de uiterste schutmogelijkheden van de westersluis worden uitgepro beerd. Aldus zal men weten of er al dan niet grotere schepen geschut kunnen worden dan de Nederlandse Rijkswater staat uit veiligheidsoverwe gingen nu wil toestaan. (ADVERTENTIE! Garage Vedxvgge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het nieuwe bureau dat de belangen van Zeeuws-Vlaamse uitkeringsgerechtigden gaat behartigen, mag niet zonder meer worden gehuisvest in het kantoor van de Jon gerenbeweging FNV aan de Blokken in Terneuzen. De gemeente Terneuzen, eigenaar van het pand heeft dat schriftelijk laten weten aan de Jongerenbeweging die officieel huurder is. Volgens het huurcontract moet onder verhuur tenminste schriftelijk worden gemeld aan de ver huurder, de gemeente. Formeel valt daar volgens de Jongerenbeweging weinig op af te dingen, maar de brief van de gemeente is wel met enige bevreemding ontvangen. „Toen het COC wegmoest in de Schoolweg, hebben ze die direct naar ons doorgestuurd. Daar is geen punt van ge maakt, staat ook niks van op papier. We moeten ons nu nog eens beraden hoe we op deze brief moeten reageren" zeggen de jongeren. Volgens hen is de gemeente bang dat het nieuwe bureau het gemeentelijk beleid, vooral dat van de sociale dienst, aan de kaak zal stellen, bij de be langenbehartiging van uitke ringsgerechtigden. Het feit dat de ontslagen gemeente-amb tenaar André van Himme een van de drijvende krachten achter het nieuwe bureau is, speelt waarschijnlijk ook een rol. Wat de Jongerenbeweging betreft is het bureau welkom. „We hebben boven nog een ruimte over." Los van deze affaire zijn de jongeren overigens al geruime tijd op zoek naar een andere huisvesting in de Terneuzense binnenstad. De plannen om te verhuizen zijn nu vergevor derd, al wil de beweging nog niet zeggen waar men terecht zal komen. „Binnenkort heb ben we waarschijnlijk zeker heid". TERNEUZEN - De plannen voor aanleg van een nieuwe buiten haven ten westen van Terneuzen nemen vastere vormen aan. In de aanbiedingsbrief van de begroting 1985 van het Havenschap Terneuzen wordt aangekondigd dat te gelegener tijd een voor stel te verwachten is om 350.000 gulden beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de nautische aspecten en de vorm en richting van de haven en de aanslibbing. Dit betreft dan fase 2 van het vooronderzoek dat moet leiden tot het eventueel opstellen van definitieve plannen. In de eerste fase moet Rijkswaterstaat een (gratis) hydraulisch onderzoek instellen. De begroting 1985 geeft een vrij optimistisch beeld, met een post onvoorzien van 4 ton. Dit wordt mogelijk bereikt door een verwachte toeneming van havenactiviteiten en verhoging van de haven- en kadegelden met 3,75 procent. De voornaamste in vesteringen, waarvoor gelden op de begroting zijn uitgetrokken, zijn (naast de plannen voor de buitenhaven) de aanleg van een kadewand in de Zuiderkanaalhaven, het restant werk aan de verlenging van de Zevenaarhaven (die medio 1985 kan worden opengesteld) en de aanschaf van nieuwe peilapparatuur. Over de Zuiderkanaalhaven wordt opgemerkt dat hiervoor rijkssub sidie is aangevraagd. Mocht die onverhoopt wegblijven dan zal dit project pas in later jaren kunnen worden uitgevoerd. HOEK - Op zijn zesenze ventigste verjaardag is dinsdag overleden de heer J. van der Peijl, oud-raadslid en oud wethouder van de voor malige gemeente Hoek. De heer Van der Peijl werd gemeenteraadslid namens de PvdA in sep tember 1958. Vier jaar la ter werd hij gekozen tot wethouder en vanaf mei 1968 tot de herindeling in april 1970 was hij zelfs lo co-burgemeester. In die periode was hij ook lid van de raad van bestuur van de Braakman. Nadat een eind was ge komen aan zijn politieke loopbaan, werd de heer Van der Peijl actief bin nen het bejaarden werk in Hoek. Vanaf 1974 was hij bestuurslid van de plaatselijke afdeling van het open bejaarden werk om in 1979 nog voor een jaar als voorzitter te worden benoemd. Hij was ook lid van de ge meentelijke adviescom missie bej aardenwerk en van de provinciale bestu- renraad. De begrafenis heeft morgen (vrijdag) om 14.30 uur plaats op de algeme ne begraafplaats in Hoek, na een rouwdienst die om 14 uur begint in de her vormde kerk. Drive - Zowel Coen als zus Annemarie Dobbeleir behaal de de clubtitel van tennisclub Drive. In het herenenkelspel maakte Coen Dobbeleir korte metten met zijn opponent Ronnie van Remortel (6-0,6-0), terwijl Annemarie de titel voor zich opeiste ten koste van Wil van Remortel met 7-6, 6-2. De dubbelspelen completeer den het familie-onderonsje van de Dobbeleirs, want in het herendubbel ging de titel naar Coen Dobbeleir met partner Jo de Roos, die in de finale het duo van Remortel/Eddie Dob beleir kansloos versloeg met 6- 2, 6-1. Annemarie en moeder Ancy Dobbeleir wonnen in de finale van het damesdubbel met de cijfers 6-1, 6-1 van het duo Femke de Meester/Lot Bertram, terwijl de finale van het gemengddubbel werd be slist binnen familiekring. In drie sets wonnen Eddie en An nemarie Dobbeleir van Ancy en Coen Dobbeleir met 6-1,3-6, 6-3. Clubkampioenschappen - Pa trick Aerts en Margriet den Exter werden de clubkam pioenen van tennisclub Sluis kil. Aerts versloeg in de finale Jan Vermeulen met de cijfers 6-7, 6-2, 6-0, terwijl bij de da mes Margriet den Exter de sterkste bleek te zijn. Zij liet Lia van Doeselaar in de finale geen kans met 6-2,7-5. Het duo Frank Wille/Henk Jansen sleepte de overwinning uit het vuur in het dubbelspel via een spannende finalepartij tegen het duo Edward en Johnny Bleijenberg (7-6, 7-5). De com binatie Annie de Feber/Lia van Doeselaar bleek het sterke damesduo te zijn getuige de winst in de finale op Petra Rekkers/Nancy Blok met 6-3, 6-3. Het duo De Feber/Aarsen werd winnaar in het gemeng- dubbelspel via een 7-6, 6-2- overwinning op Du Puij/De Waal. NSM-trofee - De jaarlijkse NSM-hengelwedstrijd, die werd gehouden in de Wester- schelde nabij de Terneuzense watertoren en waaraan kon worden deelgenomen door le den van de hengelsportvereni ging ZCS uit Sluiskil, ONI uit Terneuzen en werknemers en huisgenoten van de NSM, is gewonnen door A. Hamelink van ONI. 2. J. Hoeij, NSM; 3. mevrouw Roose, 4. R. van Lent, 5. L. Lair, allen ZCS Sluiskil. Er waren 157 deelne mers. Als eerste jeugdlid klas seerde L. de Pooter van ONI uit Terneuzen zich. De NSM- trofee werd gewonnen door ZCS. Kledingbeurs - Morgen (vrij dag) van 19.00 tot 21.00 uur wordt in_De Peuterhof aan de Beethovenhof een kleding beurs van kinderkleding ge houden. Ook zaterdag 22 sep tember kan men er terecht van 10.00 tot 13.00 uur. Film - Morgen (vrijdag) wordt in de Ontmoetingsruimte aan de Beethovenstraat een film vertoond. De film, getiteld 'Geen baan wel werk' gaat over vrijwilligerswerk en is een activiteit van het project mensen zonder werk. De film begint om 14.00 uur. KVG - De afdeling Terneuzen van het Katholiek Vrouwen Gilde houdt vanavond (don derdag) een bijeenkomst die wordt verzorgd door het bu reau voorlichting merkartike len. Het wordt een afwisselend programma met dia's, tips en een vragenspel waaraan enke le leuke prijsjes zijn verbon den. Na de pauze kan er wor den geproefd van verschillen de produkten. De avond begint om half acht in de St.-Willi- brordusschool. Oud Vaartloop - Maandag 24 september houdt de korfbal vereniging Luctor in samen werking met de atletiekvere niging Scheldesport de derde Oude Vaartloop. Men kan hieraan deelnemen door zich te laten inschrijven vanaf 18.30 uur bij het clubhuis van Luctor aan het sportpark Oude Vaart. De te lopen af standen zijn 3,4,6,8 of 10,2 kilo meter en het inschrijfgeld be draagt drie gulden per deelne mer. Hengelen - De hengelaarsver eniging ONI (Ontspaning Na Inspanning) hield voor haar leden een viswedstrijd op de uitwatering van de Otheense Kreek. Er waren 85 deelne mers. De vangsten waren slecht. Aan het eind van deze drie uur durende wedstrijd, die als laatste in dit seizoen meetelde voor het clubkam pioenschap, moest worden ge constateerd dat slechts negen hengelaars een of meerdere vissen hadden gevangen. Uit slag: 1. M. Hamelink, 3. F. Hof man, 3. J. Strijdonck, 4. Joh. Harms, allen uit Terneuzen; 5. J. de Blaaij uit Zaamslag. Jeugd hengelen - De jeugdle den van de hengelaarsvereni ging ONI visten op de Oost- kolk de tweede wedstrijd in dit seizoen, die meetelde voor het juniorenkampioenschap van ONI. Er waren 16 deelne mers. Uitslag: 1. Arjan Zegers, 2. Edwin Jansen. Zij waren de enige twee die wat gingen. Collecte - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft 5059,35 opgebracht. Dit was meer dan vorig jaar. Op dinsdag 19 september 1944, enkele dagen nadat het 9e bataljon Poolse ja gers onder bevel van kolonel dr. Z.M. Szydlowski als eerste geallieerde eenheid de grens overschreed, is vrijwel heel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen beurijd. Al leen het gebied tussen Terneuzen, Zaam slag, Sluiskil en Hoek is dan nog in Duitse handen. Terwijl de slag om Axel nog in alle hevigheid woedt, beginnen de Polen rond het middaguur van die 19e septem ber met het beschieten van Zaamslag. Sas van Gent valt diezelfde dag (zie de aflevering van gisteren) zonder noe menswaardige strijd in Canadese han den. De brug bij de duiker Hoge Heule, tus sen Axel en Zaamslag, heeft de Wehr- macht in de lucht laten vliegen, terwijl bij de resten een aantal granaatwerpers is geplaatst om de Polen warm te kun nen ontvangen. De Duitsers laten hun artillerie echter gewoon in de steek en in de loop van de middag trekken de Polen rustig Zaamslag binnen, zonder nog op tegenstand te stuiten. Van een georganiseerde Duitse verde diging is dan al geen sprake meer. On derdelen van de Wehrmacht proberen via Philippine naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen te ontkomen, maar stoten al snel op de Canadezen, die langs de rech teroever van het kanaal Gent-Temeuzen in de richting van Sluiskil oprukken. Andere Duitse eenheden nemen allerlei schepen in beslag om daarmee naar Zuid-Beveland over te steken. Het enige dat de Duitsers nog doen is trachten de Poolse opmars te vetragen door het beschieten van Axel en Spui. De Poolse artillerie vuurt terug op Terneu zen, waarbij enkele granaten midden in het gehucht Driewegen terecht komen. Huizen storten in en drie burgers vinden de dood, terwijl een tiental mensen ge wond raakt. In de vroege ochtend van woensdag 20 september beginnen de Polen via Zaam slag en Spui in de richting van Terneu zen op te rukken. Tegen 11.00 uur bereikt een afdeling van het 10e regiment pant serjagers de Westerschelde bij De Griete. Daar ziet men vier met Duitsers afgela den schepen vast zitten op een zandbank, midden in de Schelde. De Polen schieten de boten lek en de Wehrmacht-soldaten zitten gevangen op de bank, die door het opkomende water steeds minder ruimte biedt. Allen verdrinken jammerlijk, al leen enkele paarden weten zwemmend de oever te bereiken. De Duitsers trekken zich uit Terneu zen terug in westelijke richting en laten daarbij de bruggen over de kanaalarmen springen. In de middaguren rukken de eerste Polen de Scheldestad binnen, zon der op enig verzet te stuiten. Een dag la ter gebeurt hetzelfde in Hoek, maar in Sluiskil wordt in de ochtenduren van de 21e september eerst nog flink geschoten voordat even later de Canadese tanks binnendenderen. Overal kan de vlag n„ in top en wordt de bevrijding gevierd. Overal, behalve in het dorpje Others tussen Zaamslag en Terneuzen, dat in diepe rouw is gedompeld en geen oog heeft voor de voorbijtrekkende bewjj. ders. Daar heeft zich op 20 september vandaag 40 jaar geleden, een drama af gespeeld. Rond de middag stroomt de bevolking, samen met de vele Ternerat, naars die zich in Noten' ophouden in af. wachting van de gevreesde slag om de Scheldestad, de straat op om de Polen vanuit de richting Zaamslag te verwei komen. Een geallieerd verkennings-vliegtuig dat de Duitse troepenbewegingen in dé gaten houdt, merkt de massa - door de vele bomen niet of nauwelijks als bur gers herkenbaar- op en meent met Duitsers van doen te hebben. Vanuit het vliegtuig wordt de Poolse artillerie in- geseind, die onmiddellijk het vuur op Othene opent. Deze gruwelijke vergis, sing kost 12 burgers het leven; vele an deren raken min of meer ernstig ge. wond. Veertig jaar later is deze tragedie in het kleine 'Noten', imiddels vastge- bouwd aan het uitgedijde Terneuzen, nog steeds niet vergeten. De trieste begrafenis van de doden van Noten OTHENE - Frans Scheele (66) en zijn vrouw worden het er niet over eens hoe lang de beschieting duurde. Twee minuten, vijf minuten, het kunnen er ook tien ge weest zijn. „Maar ik weet wel dat ik al gauw naar bui ten ben gegaan, ik moest weten wat er aan de hand was. Overal was stof en puin, schreeuwende mensen. Eentje riep: Frans, doe dat niet, 't is veel te gevaarlijk. Maar ik wist dat mijn doch- terje van drie een eind ver derop in de straat was. Daar moest ik naar toe. 'Maor ma- or, da kind, da kind', hoorde ik zeggen. Ik dacht dat ze het over mijn kind hadden, maar dat was niet zo. M'n vader die wat verderop woonde, stelde me gerust. 'De kleine zitten goed' zei hij. Ze waren weggekropen onder de keuzen van m'n moeder, die de Axelse kle derdracht droeg". Tot de dag van de bevrij ding, woensdag 20 septem ber, was de oorlog nagenoeg geruisloos aan Othene voor bijgegaan. Het drama dat de 'Notenaars' er nog altijd van weerhoudt om de bevrijding te vieren, voltrok zich op de laatste dag van de oorlog. „Het zat hier tjokkevol, vooral met Terneuzenaars. Terneuzen was af en toe be schoten en ze verwachtten nog meer. Daarom vluchtten ze hierheen. Iedereen had wel mensen in huis. Wij ook. We hadden maar een klein huisje en dan nog met een paar kinderen, maar ja, je ving die mensen gewoon op". Frans Scheele probeert vergeefs de draad van het verhaal vast te houden. Het verzoek er nog eens over te praten heeft de herinnering aan die vreselijke dag zo le vendig gemaakt dat hij niet weet wat eerst te vertellen. De publiciteit over de be vrijding van Zuid-Neder land doet er nog een schepje bovenop, stemt hem en an dere dorpelingen trouwens een beetje sceptisch. Ze vinden dat de regionale geschiedschrijving Noten te kort doet. „Er zijn er hier in amper een kwartiertje wel twaalf gesneuveld. En dat is nooit echt herdacht. Vanuit Zaamslag niet, waar ze zei- den: 'Van Noten zie je alleen werklozen en doden', en la ter vanuit Terneuzen ook niet". Op de dijk, de vaste stek bij de Otheense Kreek, hebben de oudere mannen het er in deze tijd vaker over dan anders. „Maar dan zeg gen we ook tegen elkaar: veertig jaar geleden hadden we niet zoveel praats". Frans Scheele had al het een en ander meegemaakt, toen de 20e september aan brak. De eerste vijf dagen van de oorlog was-ie soldaat in de Peel. „Maar zoals in '44. Dan ben je met je 25 jaar toch nog een groentje hoor. Als je zo keihard met de werkelijkheid van de oorlog wordt geconfronteerd, dat valt zwaar tegen." Als de eerste salvo's klin ken, is het druk op de dijk. Een gehandicapte vader (met een houten been) stuurt z'n dochtertje weg. „'Meisje, ga direct naar je moeder', zei hij, 'want ze gaan dadelijk schieten'. Het kind is veilig thuisgekomen, maar zelf ge raakte hij met dat been niet meer op tijd de dijk af. Ze konden hem later alleen identificeren dankzij dat been. Gruwelijk was het". Iedereen op Noten had die dag horen zeggen dat de Po len in aantocht waren. In de vroege ochtenduren was er trouwens het bruggetje op geblazen. „Niemand was gaan werken. Het was te ge vaarlijk om er op uit te trek ken of op het land bezig te zijn. We maakten ons op voor de bevrijding, 's Mor gens waren er nog wel Duit sers voorbijgetrokken, maar dat was een ongeregeld zooitje. Oude mannen, Rus sen, doodmoe, gewond, ver vuild. Daar hadden we wei nig meer van te duchten. Iedereen ging vroeg eten en zo op de middag was het een drukte van belang bij de kapper. We wilden de be vrijders toch een beetje netjes ontvangen. Een buur man, die dacht een beetje Engels te spreken, had al te gen me gezegd: Frans, we moeten er als eerste bij zijn, voor een pakje Engelse siga retten. Veel mensen waren al naar buiten gekomen, stonden op de dijk en voor de deur. Nou, en dan gebeurt zoiets". Frans Scheele doet een stoere poging om de bloedige taferelen na de beschieting te beschrijven, maar het gaat 'm niet glad af. Hij weet nog dat hij hielp de gewon den af te voeren naar een boerderij in de richting van De Griete, waar dr. Bink horst (de later zeer bekend geworden oogarts) zat. Hij zou eerste hulp bieden, om dat de dokter uit Zaamslag Noten niet kon bereiken. „Maar er waren door de granaatscherven nogal wat slagaderlijke bloedingen. En het ging allemaal zo primi tief. Wij brachten de gewon den zo goed en zo kwaad als dat ging, weg op ladders en wat we verder maar konden vinden. Als er toen een goe de medische verzorging was geweest, waren er zeker nog mensenlevens gered. Maar nu gingen de gewonden eerst naar een Poolse ver- zorgingspost bij Axel en vandaar verder naar zie kenhuizen. Weet je waar de meesten terechtkwamen... In St-Niklaas. Daar zijn er, voorzover ik weet, ook nog een paar gestorven." Niet iedereen kon het op brengen eerste hulp te ver lenen. Er waren er die van pure angst in een kippenhok wegkropen. „Beschermd achter kippengaas", lacht Frans Scheele grimmig. En er werd gescholden op de geallieerden. Of het nou Po len of Canadezen waren - dat wisten ze niet zeker-, ze werden op dat ogenblik meer vervloekt dan de Duit sers. Sommigen beseften niet eens dat ze dodelijk ge wond waren. „Er waren kei' harde mannen bij boo, waarvan je niet begreep u ze niet van hun stokje gi gen." Anderen wisten des te beter. „Toen er zo g vloekt werd zei er een: zou nog maar eens voor bidden, als ik jullie was, want het zal nodig zijn - is inderdaad bezweken, ven uit Noten en vij 1 Terneuzen zijn er die gestorven. Heel Noten uit bij de begrafenis paar dagen later. Nee, n dacht is het nooit, maar begrijpen de mensen schien waarom we hier g bevrijdingsfeesten he° De nabestaanden hebben nooit meer kunnen feeste DONDERDAG 20 SEPTEM Aard colle aang' GOES - In de woning van de familie J. P. in de Bechstede te Goes is door het forceren van een achterdeur ingebroken. Er worden twee kleurentelevi sies, een videorecorder met ca mera, een stereotoren met twee boxen, een Oosthoek-en cyclopedie bestaande uit 24 delen, een klok, zes porselei nen olfiantjes, een complete elektrische trein en een serie boeken vermist. De waarde van het gestolene bedraagt 18.590 gulden. TERNEUZEN - De Terneuze- naar P. de V. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woonplaats aangifte van dief stal van een partij handge reedschappen, bestaande uit Engelse- ring- en kopsleutels. Deze werden in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen uit de berging van zijn woning aan de Diepenbrockstraat te Terneuzen. TERNEUZEN - Uit een ber ging van de woning van M.H. aan de Peter van Anrooylaan te Terneuzen is in de nacht van dinsdag een rijwiel gesto len. Men was de berging onder het flatgebouw binnen ge drongen door het forceren van de toegangsdeur. TERNEUZEN - Vermoedelijk door een kortsluiting raakte tijdens het starten van het voertuig de personenauto van L. de K. uit Terneuzen in brand. Door snel ingrijpen van de bestuurder kon worden voorkomen dat de brand zich wist uit te breiden en zodat de brandweer niet hoefde in te grijpen. BRESKENS - Aan de vismijn werd aangevoerd met een gemiddelde kilo- Ei8; 10407 kg export garnalen 5,77; STo oI P?'lerW garnalen 5,33; 269 kg W1617 kg schar 1,33; 18622 kg SSL 8?.; kg teng 11,65; 2093 kg ÏSaïr 1110 kg griet 12,03; 7410 kg KL3^3'?^45 kg wiltin8 L31-, 189 «g rog 4,65; 196 kg makreel 0,46; 2064 ESJmÏoo '«6: 133 kg haai 3,46; 16 kg fém i 58 kg baars en herder 21,74; S ,?,t?ngscïlar 4,74: 61 kg schelvis S f t S, m,ktvis 2.62: 324 kg bolk 18M 8 koolvis 126 kg paling 55®® - Per stuk: sla 19-34; Woerakool A 155-199, A2 72-148, B 80- ne'n!™0el?e kumkommers 33-47; meloe- rarnm( sbergsla 1 65. Per bos: zwarte br£K>S.2?„Per kg: andijvie 55-60; Cfen20"21^1 70~78; Pnrwbo- r®barber 41-48; savoye 1W-1M V ko°' 28-34; spinazie 360 m- 's[" kool 31-34; kassnijbonen Dmntv' st°ksnij bonen 2 100-200; !00; witte kool 24, Deense 330 w!. 1; groenc paprika 290- 400- «SS. 'F* 2 kg>: A 390-470, C BBB 5M 5U) B2 BB 39°"520' A/ fra hel wo hei het vaa zon „K colle, ken i kend het i zijn aanv en he geme beslu ligge voori A. en E brief Ve sluite gadei tus, v maal van c elf bij be gebrt geme Elder Aard De verzo sluite daarr geme opger zich tot waar heid PvdA geme< Vol de on dt TERN le we< met t duivei 1627,77 Everai plankt Voet, Axel; Hengs Janste Colsen Westd Hulst; KI oost Hulst; Krii deren/ ven, 15 ke, IJ2 H, H< Hoofdi dijke; van M Prener Biervli burg; 1 Vat

de Stem | 1984 | | pagina 16