i spaar- larvan ik lemen, 'h een geeft? kening. paarbankj Wielerploeg De Goede opgeheven Straf voor Petursson Greg Lemond staat alleen Blanchard veel te sterk voor Jassmann Puntendeling voor Axel ONTBIJTEN ^zzzz:vonao^ en antwoord. 24 DAGEN ER OPLEIDINGEN iel gevraagd |-instructeur/trice aars Parketvloeren ten spaarrekening waar per maand kortingvrij :ert u ook nog van de heel eenvoudig door ekening naar uw giro- Plusrekening is maar us een gemakkelijke uw geld onverwachts Maes Tours Nieuwe vleugels J. van Urk Kermisschieting] >or kostwii V. DE STEM „de 4in1 krant" r (li, li, Bi, T>) (AMBI). 'Iddelburg, Breda, Roosend.., enbosch. VO IV, HAVO, VWO, MBO HRn ledt de start voor eert oom. enste! ye°e torkundo on BASIC voor boo/nn,n, computer). VooropIMIng ntotvonfi TER OPLEIDINGEN NEDERLUÜT ursbaan 12, 7411 GV Deventer 5700-19295, ook 's avonds. feter. Vast en zeker werk met Eden. Terecht genieten dezeber* tardering. Ook u kunt al in een h e staatsdiploma bezitten met b leiding. Vraag gratis studiegids sinstituut voor de RijschoolwereS Ik 's avonds) 04998-99425 poud en reparatie, rgensstraat 46bis (Edisonpleini t li voor vrijblijvende inlichtinqen i Ihuis. Tel. 076-714342 of 01601 DE STEM 9 El huis Ijateur Deres- 076- Bs tot i-drs., pr. 67382. |rpups uit- I" 5-jari- Tel. |Lams- kunt invang atis Stuur deze bon op of postzegel naar: postgiro/ j "9 CD AMSTERDAM. I STB* 36 «J Van onze sportredactie foANDD AARBUITEN (ANP) - De wielerploeg AVP Viditel-De dies Lotto van Sjaak de Goede is zondag opgeheven. Tien be- fpsrenners, negen Nederlanders en een Belg, kwamen daar- jnor zonder sponsor te zitten. Het zijn Jos Schipper, Hans Langerijs, Ron Snijders, Heddy i' euwdorp, Johnny Broers, Jacques van Meer, Mario van Vlim- -eren, Emiel Kerstens, Jos Alberts en Mare Maertens. De Goede leidde gedurende drie jaar een bescheiden Neder- ®dse profformatie. Dit jaar ondervond hij meermalen moei- I aieden. Onder andere aan het begin van het seizoen met de reclame op de truien. Tijdens de laatste Ronde van Catalomë kregen drie renners (Schipper, Kerstens en Broers) een startver bod, omdat zij ook een contract hadden getekend voor het crite rium in Surhuisterveen. Die problemen waren voor De Goede aanleiding te stoppen met de wielerploeg. „Als renners van de grote ploegen een dubbel contract hadden, werd daar nooit zo'n probleem van gemaakt. Waarom dat met onze renners wel ge beurde, is me een raadsel. Ik heb de indruk dat wij bewust ge zocht werden. Van de wielrenunie kregen wij geen enkele steun. Doorgaan met de ploeg had daarom weinig zin", aldus de teleur gestelde ploegleider. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Voor Pe- tur Petursson was er afge lopen weekend geen plaats in de selectie van Feyen- oord. De Ijslander werd door de technische staf van de landskampioen discipli nair gestraft, omdat hij donderdag niet in de 'Kuip' verschenen was. Feyenoord overtuigt niet Goed verzorgde vakantie reis naar Playa de Aro vol pension in Spanje. 10 dd 450.-, 17 dg. 860 - No! plaatsen beschikbaar opl 12 en 19 oktober. Heikant, tel. 01140-12662! 10 jaar volledige garani tot 50% korting Sinds 1898, Westersina 42, R'dam, 010-363500. in Café bij Tonny, maai dag 17 sept. Socièteil d Vrede te LamswaardJ Aanvang 14.30 uur. door Romain van Damme ROTTERDAM - Drie dagen voor de eerste Europacup I-ontmoeting met het Griekse Panathinaikos heeft Feyenoord verzuimd het danig geschrokken legioen weer enigs zins gerust te stellen. Weliswaar werd er met ruime cijfers (4-1) van Haarlem gewonnen, maar erg overtuigend was het al lemaal niet. Haarlem-trainer Hans van Doorneveld, die zich aanvankelijk niet wilde la ten verleiden tot uitspraken over de tegenstander, sprak de waarheid, toen hij op merkte: „Als trainer van Panathinaikos zou ik opti mistisch zijn". Er van uitgaande dat de Griekse kampioen wat meer kwaliteit in het veld brengt dan het gistermiddag wel erg povere Haarlem, wacht Feyenoord woensdagavond een uitermate lastige klus. „Maar dat wisten we al", vertelde een weer redelijk opgewekte Thijs Libregts, „we zijn er echter niet bang voor. Feyenoord is deze competitie moeizaam ge start. Afgelopen woensdag die 5-1 tegen PSV. Dat komt hard aan. Zeker als je de eerste helft goed gevoetbald hebt. Daarom moet je niet altijd het negatieve bena drukken. Vandaag is er re delijk goed gespeeld. Dat is toch ook in de score tot uit drukking gekomen. Mis schien kun je stellen dat we meer hadden moeten scoren, maar met deze 4-1 kan ik vrede hebben". Been Een van de betere spelers in de met 15.000 toeschou wers matig gevulde 'Kuip' - zelfs het anders zo fanatiek bemande vak S vertoonde lege plekken - was Mario Been. Met name in de twee de helft strooide de midden velder met fraaie passes, al moet er eerlijkheidshalve wel aan toegevoegd worden dat hem geen strobreed in de weg gelegd werd. Desalniet temin, Mario Been lijkt op weg als voetballer eindelijk volwassen te worden. „Hij zit nu aan de goede kant", stelde Thijs Libregts met voldoening vast. „Vorig jaar heeft hij, noem het een her senspoeling, ondergaan. Hij is veel meer bezig met voet bal. Maar je moet uitkijken met hem, anders denkt ie straks weer dat hij de vedet te is. Met alle gevolgen van dien". Afgaande op de woorden van Mario Been hoeft Li bregts daar niet bang voor te zijn. „Want", vertelde Ma rio Been, „ik besef nu dat ik een van de elf ben. Dat ik het niet alleen moet hebben van enkele fraaie acties. Ik moet ook werken". Na Feyenoord-Haarlem werd in de koffiekamer, waar eindelijk weer eens gelachen werd, veelvuldig gesproken over Johan Cruyff. De beste voetballer aller tijden speelt niet meer mee, maar kan het nog steeds niet laten corrigerend op te treden als hij fouten ontdekt. Vandaar dat Cruyff, aftrainend bij de Rotterdamse club, een dag na de afgang in Eindhoven de groep vermanend toe sprak. „Waarom niet", meende Mario Been, „dat heeft niets te maken met in menging in het beleid zoals wel gesuggereerd wordt. Cruyff heeft de groep toege sproken. Gewezen op ge maakte fouten. Als geen an der ziet hij voetbal. Logisch dat je naar zo iemand luis tert". Feyenoord-Haarlem was een duel dat de toeschou wers maar zelden op de ban ken kon krijgen. Het danig verzwakte Haarlem (blessu res van Leysner, Keur, Tol Haarlem-speler Wim Balm (op de grond) is aan het hoofd geraakt bij een ongelukkige botsing met Feyenoorder Ruud. Gullit. - fotoanp en Liesdek) bood dermate weinig tegenstand dat het een wonder was dat de Rot terdamse doelpuntenmachi- ne reeds bij vier stopte. Dat had vooral te maken met de vormcrisis, waarin Gullit en spits Houtman zich bevin den. Het had echter geen kwalijke gevolgen, omdat Haarlem nog voor rust de poort wagenwijd open zette. Nadat Ivan Nielsen zijn ploeg naar 1-0 getikt had, stak Haarlem pal voor rust de helpende hand toe. Eerst verkeek de niet best keepen de Metgod zich op een af standsschot van Been, waarna Masefield Feyen oord aan een strafschop hielp door Carli te vloeren. Houtman zorgde voor 3-0. Na de hervatting kreeg Feyenoord tegen het uitge bluste Haarlem voldoende mogelijkheden om het zelf vertrouwen stevig op te krikken. Verder dan een treffer van Hoekstra kwam Feyenoord echter niet. Tot geluk van Haarlem, dat er zelfs nog in slaagde via Böckling de hatelijke nul van het scorebord te halen. FEYENOORD-HAARLEM 4-1 (3-0). 21. Nielsen 1-0.41. Been 2-0. 42. Houtman (strafschop) 3-0. 56. Hoekstra 4-0. 65. Böckling 4-1. Toeschouwers: 15.000. Scheids rechter: Egbert Mulder. Gele kaarten: Masefiéld, Böckling. FEYENOORD: Hiele; Troost, Van der Korput, Nielsen, Wijn stekers; Hoekstra, Been, Stafleu (63. Steur); Gullit, Houtman, Carli. HAARLEM: Metgod; Masefield, Verkaik, Verschoor, Nijholt; Van der Kuyl (46. Collewijn), Balm, Van der Kley, Kleton; Zwart, Böckling (66. Baas). Petursson speelde woensdagavond met Ijs- land tegen Wales (1-0). De Feyenoorder moest de vol gende ochtend vroeg op om het vliegtuig dat hem naar Nederland moest brengen, te halen. Dat lukte dus niet. Petursson versliep zich, miste het vliegtuig en liet de technische staf van Feyenoord tevergeefs wachten. „Maar", meldde trainer Thijs Libregts, „vanaf maandag is hij er weer bij. Of dat het geval is met Johnny rep, weet ik nog niet. Rep heeft een behoor lijke tik gehad. Hij heeft al wat gelopen met de fysio therapeut, maar het is kort dag. Rep moet echt hele maal fit zijn. Aan een Rep die nog bang is voor de duels, heeft Feyenoord woensdagavond niets". ROME (AFP) - De breuk tussen Greg Lemond en de wielerploeg van Cyrille Guimard is bij de Ronde van Lazio duidelijk aan het licht getreden. De voormalige wereldkam pioen bij de beroepsren ners wachtte voor de Ro meinse koers, meetellend voor het super prestige- klassement, vergeefs op vier ploeggenoten. De Amerikaan kreeg van de organisatoren toe stemming alleen te starten, maar was zonder de hulp van Gaigne, Gayant, Corre en Didier kansloos.,„De si tuatie bij Guimard lijkt me duidelijk", was zijn com mentaar. Lemond, naast Fignon de tweede vedette in de Franse wielerstal, heeft een miljoenenaan bieding van Bernard Ta- pie, de geldschieter van Bernard Hinault, op zak. In drie jaar kan hij een sa laris van bijna 3,5 miljoen gulden verdienen. Gui mard beroept zich echter op een eerder getekende verbintenis, die Lemond tot 1985 aan hem bindt. De ze week volgt een gesprek tussen Guimard en Tapie, die namens Lemond de on derhandelingen zal voeren. „Ik heb altijd een goede verhouding gehad met Guimard, en ook Fignon. Maar af en toe moet ik van omgeving veranderen", al dus Lemond. Van onze speciale verslaggever DORTMUND - Na een minuut en 40 seconden in de vierde ronde gooide Ulli Restig zaterdag avond in de Westfalenhal in Dortmund de handdoek in de ring, omdat de Westduitse trainer vond dat zijn bokser Manfred Jass mann kansloos was tegen de Europese kam pioen in het halfzwaargewicht Alex Blan chard. Jassmann, die voor de tweede maal in veer tien maanden een aanval deed op de Europese titel, sneuvelde opnieuw tegen een Nederlan der. Op 9 juli van het vorig jaar verloor de Westduitser in Frankfort door knock out in de achtste ronde van Rudi Koopmans, in de West falenhal bleek Alex Blanchard voor 4300 toe schouwers binnen vier ronden al veel te sterk voor de Westduitser. Alex Blanchard had totaal geen moeite met zijn uitdager, die in de ruim tien minuten dat de partij duurde, nooit heeft kunnen waarma ken een echte uitdager te zijn. Blanchard, die op 28 mei in de Amsterdamse Jaap Edenhal de Fransman Richard Caramanolis onttroonde als Europees titelhouder, was in alle opzichten zijn tegenstander verre de baas. De 26-jarige Amsterdammer overtrof zijn zes jaar oudere uitdager niet alleen in lengte, maar ook in techniek en inzicht. Blanchard liet zijn tegenstander vanaf de eerste gongslag het midden van de ring en bleef op afstand. „In het gevecht van Jass mann tegen Koopmans had ik vorig jaar ge zien dat hij hoog gesloten in dekking stond. Op zo'n bokser sla je je leeg. Het zijn ademvreters, die graag over de volle twaalf ronden gaan". Jassmann kwam tegen Blanchard niet eens tot een derde van de twaalf maal drie minuten, die reglementair voor een Europees titelge vecht staan. De Westduitse autohandelaar, die zich op de confrontatie met Blanchard drie weken in Tampa in Florida had voorbereid, toonde vanaf het begin een diep respect voor de lange Amsterdammer, die aanvankelijk al leen maar zijn snelle linkerhand gebruikte om zijn tegenstander af te stoppen. Omdat de Europese kampioen zich in die eerste drie minuten nauwelijks liet zien, kreeg de uitdager moed. „Dat was precies onze op zet", vertelde een ontspannen Blanchard, die aan de partij alleen een klein wondje op het rechter ooglid had overgehouden, later. „De bedoeling was hem uit zijn tent te lokken, hem het idee te geven dat hij met aanvallen een kans zou hebben. Door zijn langere reach zou ik hem dan gemakkelijk kunnen counteren. In die tweede ronde kreeg hij inderdaad meer, lef en toen lag het straatje voor mij open". Toen Jassmann zich meer naar voren waag de, bleek hoe kwetsbaar de Westduitser was. De snelle linksen van Blanchard troffen vrij wel alle doel en op het moment, dat de Amster dammer ook zijn rechtse ging gebruiken, was het duidelijk dat het gevecht nooit twaalf ron den zou duren. Voor de Italiaanse scheidsrechter Barrave- chio was het een uitermate gemakkelijke avond. Slechts eenmaal hoefde de scheidsrech ter in te grijpen. Dat was in de vierde ronde, kort voordat verzorger Restig besloot de hand doek te gooien om zijn bokser voor een comple te afgang te behoeden. Na een rechtse opstoot, die hem vol op de kin raakte, kwam de uitda ger direct in de problemen. Hij klemde zich aan Blanchard vast en de Europese kampioen sloeg na het commando 'break' onmiddellijk toe. Na een serie links/rechtse combinaties week de Westduitser terug en na twee nieuwe rechtse hoeken, waardoor hij in de touwen viel, dwarrelde de handdoek in de ring. Barravechio, die had willen gaan tellen, staakte de partij onmiddellijk. In feite was Jassmann in de derde ronde na een rechtse di recte, die hem vol op het gezicht raakte, al stormrijp. Die rechtse kwam, nadat de Am sterdammer de aanwijzing om zijn gevaarlijk ste wapen te gebruiken, meteen opvolgde. Alex Blanchard heeft de mogelijkheden om Rudi Koopmans, die de Europese titel bijna vijf jaar in bezit had, te evenaren. De Amster dammer wil nog vier jaar als professional bok sen. „Ik heb besloten op mijn dertigste jaar, ongeacht of het dan nog goed gaat, te stoppen. Dan wil ik echt aan mijn toekomst en aan een gezin gaan denken". Aan een nieuwe tegenstander denkt Blan chard, die in Dortmund zijn 27ste partij als prof bokste en zijn 26ste overwinning behaalde - zijn enige nederlaag leed hij op 15 november 1982 in Rotterdam in een Europees titelgevecht tegen Koopmans - nog niet. „Ik ga eerst veer tien dagen op vakantie. Ik ben nu bijna acht maanden in training geweest. Eerst voor het tweemaal uitgestelde gevecht tegen Carama nolis en nu voor Jassmann. Ik weet niet wat mijn manager Henk Ruhling wil. Hij heeft voor 10 december wel het sportpaleis Ahoy' vastgelegd voor een partij om het wereldkam pioenschap tegen de Amerikaan Leon Spinks, maar in het prof-boksen is niets zeker". door Peter Snelders PHILIPPINE - De enige rcrgelijking, die opging wor de ontmoeting Phi lippine-Axel van afgelo pen zondag en die van de V(>rige competitie, was rat beide duels met een Selijke stand afgesloten eerden. Vorig seizoen eindigde die ontmoeting 1110-0 en nu verscheen er een 1-1-stand op het sco- febord. bat was dus de enige verge- njking die opging. Voor het ®erige bestond er een verschil :atl dag en nacht tussen beide Jedstrijden. Toen moest een ®or veel blessures geplaagd filippine zich vooral beper- H tot verdedigen en was het "*61, dat vrijwel constant de Clival opzocht. Ook nu leek spel zich te zullen beper- ,e(i tot eenrichtingsverkeer, |®idat Axel gewoon veel beter de startblokken kwam dan thuisploeg. Door het meer «Weeglijke aanvalspel van moest Philippine in de fitste helft noodgedwongen «ofdzakelijk op eigen helft jakkeren. Na de pauze "'am Philippine echter knap ~jjig en kon een 0-1-stand tibuigen in een 1-1-eind- and. Nog een duidelijk verschil teen beide duels was het feit "'de kansen zich in deze ont ging aaneenregen en dat duel meer dan in de vorige ■hpetitie gekenmerkt werd °°r vindingrijkheid in de "nvalslinies. Kortom, Philip- pine-Axel was een aantrekke lijke wedstrijd. Ai na zes minuten werd dat onderstreept, toen Adrie van Bremen de opnieuw uitblin kende Philippine-doelman Cees Pladdet kansloos liet door van afstand via de bin nenkant van de paal te scoren. Axel putte in die fase moed uit dat doelpunt en Philippine moest constant achter een veel beweeglijker tegenstander aanhollen. De enig© kans, die Philippine in de beginfase kreeg, kwam op naam van Tonnie Goossens, maar die zag zijn schot hoog over het do mein van Axel-doelman Ton ny Gommers verdwijnen. Axel dicteerde het spel en tot twee keer toe verscheen Fonny Verstraeten in vrije po sitie voor doelman Cees Plad det. De eerste maal - na een foutje van Philippine-verde diger Willy Duijsserinck - schoot Verstraeten te zwak om doelman Pladdet te kunnen bedreigen. Bij de tweede gele genheid was er een katachtige reflex van de Philippine-doel man voor nodig om de inzet van Verstraeten onschadelijk te maken. >i.7 f Linkervleugel-aanvaller Dickie de Pooter. van Axel (rechts) speelt zijn tegenstander uit en trekt de bal voor het Philippine-doel. - foto wim koovman Pittig duel Dat het in die eerste helft een vrij pittig duel was, kwam tot uiting in de twee boekin gen, die scheidsrechter Ludo Baert aan de Philippine-spe- lers Noël IJsebaert en Cees Botermans (overigens bij twijfelachtige overtredingen) uitdeelde. De pauze brak aan met een 0-1-stand en daar mocht Phi lippine op dat moment tevre den mee zijn. „In de eerste helft zag het er even donker uit", gaf Philippine-trainer Ruud Luteijn na afloop eerlijk toe. Om daar direct aan toe te voegen: „Maar we zijn in de tweede helft toch knap terug gekomen. Afgaande op die pe riode dacht ik wel dat we ver diend gelijk gespeeld hebben. Een uitslag waarmee ik vooraf al tevreden was" Inderdaad kwam Philippine knap terug in die tweede helft en dan vooral in de fase tussen de twintigste en veertigste mi nuut. In de beginfase was het nog Axel dat het beste van het spel voor zich opeiste. Pas na de tegentreffer viel Axel te rug. „Een normale zaak dacht ik", liet Axel-trainer Rudie Steel weten. „We hadden voor de pauze het karwei af moeten maken, maar Cees Pladdet pakte werkelijk alles. Dat is een doelman, die veel punten wint voor zijn ploeg", ging Ru- die Steel verder. „Toen we die tegentreffer kregen, sloop er wat onzekerheid in de ploeg en dat gaat ten koste van het spel. Och, ik had graag gewonnen, maar als we uit een puntje pakken en thuis winnen, dan gaan we toch hoog eindigen", aldus Rudie Steel. De gelijkmaker van Philip pine kwam fraai tot stand. Pe ter de Bock stuurde zijn mede middenvelder Peter Ploegaert goed weg op links en zijn voorzet belandde bij de tweede paal voor de voeten van John ny Taalman, die met een halve omhaal fraai scoorde. Dat betekende een kente ring in de wedstrijd en on danks het feit dat Cees Plad det nog wel uitstekende red dingen moest verrichten op een schot van Fonny Verstrae ten en een kopbal van Adrie van Bremens, was het toch Philippine dat het dichtst bij de overwinning was. Peter Ploegaert schoot echter vanaf zestien meter tegen het hout werk en Peter de Bock lepelde de bal van dichtbij hoog over. j{<;\ SLACJMtftPï&t KO&l vk is Dat kan met DE STEM GIDS, met z'n onthullende showbizz-interviews, dat overzichtelijke radio en t.v.- program. kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in 1 krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM I VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 9