Oosterbosch winnaar in Eindhoven Mottet houdt stand in Ronde van de Toekomst Spaanse voetballers houden vol Diskwalificatie Van Bladel in EK Tornado zeilen Europese titel Ford 1600 voor Van Kou wen DVO e Jelle Nijdam fraai tweede in keiharde koers Qoossem Sloothaak wint in Lanaken Betz wint EK stayers Loting EK basketbal IN DERTIÉl MAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 DEfiTEM-Sa T12 PAGINA SPqrt,.maANDAG 17 Sï DRONTEN (ANP) - Jonge wielerkoersen heb ben, ten einde de gunst te verdienen van ren ners en zakenleven, behoefte aan goede win naars. ONVERSLAANBAAR Hecht blok Uitnodiging Schuld Pool Lis wint degentoernooi VS winnaar landenbeker motorcross EINDHOVEN (ANP) - Bert Oosterbosch heeft zondag de Ronde van Eindhoven gewon nen. De beroepsrenner uit de ploeg Post had na de 110 kilo meter een voorsprong van vijftien seconden op Gerrie van Gerwen. Arnold van Hooft eindigde in dezelfde tijd als Van Gerwen als derde. Uitslag: 1. Bert Oosterbosch (Lek- kerkerk) 100 kilometer in 2 uur, 12 minuten en 20 seconden, 2. Gerrie van Gerwen (Olland) op 0,15,3. Ar nold van Hooft (Kerkdriel) z.t., 4. Jelle Nijdam (Zundert) z.t., 5. Eric Vanderaerden (Bel) op 0,30, 6. Fons van Katwijk (Oploo) z.t., 7. Jan Raas ('s-Heerenhoek) z.t., 8. Frits Pirard (Dorst) z.t., 9. Jos Schipper (Kwadendamme) z.t., 10. Peter Pie- ters (Zwanenburg) op 0,30. Kim Andersen heeft de Gro te Prijs van Isbergues gewon nen. De Deense wielrenner in Franse dienst had na ruim tweehonderd kilometer een voorsprong van twaalf secon den op het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Bruno Wojtinek, de Fransman van Poolse afkomst. Sean Kel ly werd derde. De Nederlandse amateur Jan de Nijs heeft zaterdag op de Alkmaarse wielerbaan een internationale stayerwed strijd gewonnen. De wereld kampioen van Barcelona won een race over 25 ronden met kleine voorsprong op Matthé Pronk. Bij de beroepsrenner ging de overwinning naar de West duitser Schutz. Uitslag amateur-stayer-wedstrijd (25 ronden): 1. Jan de Nijs (Ned) achter Walraven, 2. Matthé Pronk (Ned) Koch op 5 meter, 3. Ralf Stanbula (WD1) Rudolph op 30 me ter, 4. Peter van der Knoop (Ned) Stakenburg op 60 meter, 5. Mare Claus (Bel) De Bakker op 65 meter. Uitslag prof-stayer-wedstrijd: eerste manche (100 ronden): 1. Stan Tourne (Bel) De Bakker, 2. Horst Schutz (WD1) Pippel, 3. Martin Ve- nix (Ned) Koch, 4. Rene Kos (Ned) Walraven, 5. Max Hurzeler (Zwi) Liqinbuhl, 6. Fred Rompelberg (Ned) Stakenburg; tweede manche (125 ronden): 1. Schutz, 2. Kos, 3. Hurzeler, 4. Tourne, 5. Venix, 6. Rompelberg; eindstand: 1. Schutz, 2. Tourne, 3. Kos, 4. Hurzeler, 5. Ve nix, 6. Rompelberg. De Italiaanse wielrenner Francesco Moser heeft zater dag de Ronde van Lazio, een koers over 230,5 kilometer rond de Italiaanse hoofdstad Rome, gewonnen. De houder van het werelduurrecord won de sprint van het peloton voor zijn landgenoten Giovanni Mantovani en Marino Amado- ri. Uitslag: 1. Francesco Moser (Ita) 230,5 kilometer in 6 uur en 21 mi nuten, 2. Giovanni Mantovani (Ita), 3. Marino Amadori (Ita), 4. Daniel Wyder (Zwi), 5. Palmiro Mascia- relli (Ita). Steven Rooks wint 'Zuiderzee-toer' De Zuiderzee dernytoer, de Nederlandse mini-uit gave van Bordeaux-Parijs, kreeg er met Steven Rooks éên. Het was zaterdag de tweede editie, nadat het evenement in 1983 door gebrek aan geldschieters tijdelijk van de kalender was geschrapt. In sportief opzicht werd de bijna 305 kilometer lange wed strijd langs het IJsselmeer en over vlakke polderwegen ach ter de opgevoerde bromfiet sen, een ware slijtageslag. Van het pelotonnetje van veertien renners reed de helft de wed strijd uit. Leo van Vliet was de eerste die de bezemwagen opzocht. Hij had zichzelf gepijnigd met een solo van bijna 150 kilome ter. „Ik wist waaraan ik be gon", verklaarde hij later te vreden, „maar ik wilde, met een trainingsachterstand van drie weken, mij testen met het oog op het naseizoen". Van Vliet had, eenmaal van de fiets, snel gezelschap. In volg orde kregen ook Langerijs, Oosterbosch, Schipper, Hane- graaf en Martens te veel last LANAKEN (ANP) - De West- duitse springruiter Franke Sloothaak is zondag interna tionaal kampioen van de Be nelux geworden. De genatura liseerde Nederlander, die in dienst rijdt van Paul Schocke möhle, legde de basis voor de titel op de eerste dag. Zondag voegde hij er nog een vijfde en een zesde plaats toe. Piet Raymakers eindigde als tweede net voor de Brit Nick Skelton, die in een barra ge met Sloothaak nog twee strafpunten opliep. Het lan- denklassement werd wel ge wonnen door Groot-Brittan- nië voor Frankrijk en Neder land. De uitslagen zijn: jachtspringcon- cours: 1. Nick Skelton (GBr) Apollo 2 87,82 seconden, 2. Liz Edgar (GBr) For Ever 88,69, 3. Nick Skelton (GBr) Radius 91,64, 4. Liz Edgar (GBr) For Sure 93,67, 5. Jules Ceu- lemans (Bel) N. 94,50, 6. Franke Sloothaak (WD1) Golan 98,88 7. Piet Raymakers (Ned) Salvador G II 101,40. Klassiekspringconcours: 1. Skelton (GBr) Apollo 2 28 punten, 35,25 se conden, 2. Sloothaak (WD1) Golan 28 - 36,00,3. Christopher Cuyr (Fra) Farveur de Clos 28 - 44,65, 4. Paul Schockemöhle (WD1) So Long 28 - 46,74,5. Paul Schockemöhle Deister 28 - 50.85.De uitslagen zijn: Derde rubriek: 1. Herve Godignon (Fra) Kysra D'Auzay 24 punten - 71,13 seconden; 2. Nick Skelton (GBr) Radius 23 - 69,74; 3. Christoph Cuyer (Fra) Katan Gas 23 - 74,99; 4. Liz Edgar (GBr) For Sure 22 - 73,45; 5. Franke Sloothaak (WD1) Warkant 22 - 74,35 6. David Broome (GBr) Brando 22 - 75,48; 7. Georges Gayat (Fra) L'or du Miral 22 - 74,71; 8. Rudi Helsen (Bel) Do- rella 20 - 73,25.10. Bert Romp (Ned) Pasquino 20 - 77,51. Vierde rubriek: 1. Piet Raymakers (Ned) Salvador G2 0 strafpunten; 2. David Broome (GBr) Last Resort 4; 3. Emiel Hendrix (Ned) Spargo 4; 4. Liz Edgar (GBr) Forever 4; 5. Georges Gayat (Fra) Ignace B 4; 6. Franke Sloothaak (WD1) Golan 4. Eindstand: 1. Franke Sloothaak (WD1) Golan 2 punten; 2. Piet Ray makers (Ned) Salvador G2 20; 3. Nick Skelton (GBr) Apollo 22; 4. Helena Dickinson (GBr) Just Ma- lone 32; 5. Eric Wauters (Bel) Mrs. Calsberg 35; 6. Georges Guyat (Fra) Ignace 36; 7. Liz Edgar (GBr) Forever 38; 8. Emiel Hendrix (Ned) Spargo 44; 9. Christoph Cuyer (Fra) Farceur du Clos 47; 10. Paul Schoc kemöhle (WD1) Solong 49. Landenklassement: 1. Groot-Brit- tannië 33 punten; 2. Frankrijk 38; 3. Nederland 44. (ADVERTENTIE. van dikke benen en andere le dematen. Jac van Meer was op doktersadvies al eerder afge stapt. De rest van het groepje lag, via de Afsluitdijk, West- Friesland en Enkhuizen een maal terug op de zeebodem, kilometers uit elkaar. René Kos (na de aankomst vertrok hij met spoed naar baanwed- strijden in Alkmaar), Leon Nevels en Jan Jonkers haak ten af. Ook Joop Zoetemelk moest buigen voor het tempo en de kilometers. Het overge bleven trio, Rooks, Nijdam en Peeters, de winnaar van 1982, zorgde echter voor een opwin dend einde van de monsterrit. Van de drie hadden Rooks en de bijna zeven jaar oudere Peeters, die onderweg door een wesp in het oor was gesto ken, veel belang bij de over winning. Hun prestaties wa ren dit seizoen matig geweest. Rooks had, op twee ploegen tijdritten na, zelfs nog geen overwinning op zijn naam staan. Een verrassing was dat Jel le Nijdam het tempo kon vol gen. Hij had tot voor kort nog nooit een wedstrijd gereden van ver boven de 200 kilome ter. „Voor mij geen verrassing, die kerel kan rijden hoor", sprak Peeters met een dik en rood linker oor later bewonde rend. Nijdam, uitgeteld over een stoel hangend in de kleed kamer, hoorde het nauwelijks. „Ik ben blij als ik in bed lig", stamelde de neo-beroepsren- ner uit Zundert. Nijdam ontbrak de kracht om Rooks, die alleen twee jaar geleden tijdens een criterium in Raalte achter een derny had gereden, voor de tweede keer te achterhalen. De eerste keer lukte nog na een lange inhaal race met Peeters. Toen de winnaar van Luik-Bastena ken-Luik van vorig jaar voor de tweede keer een gaatje sloeg, op enkele kilometers van de eindstreep, had de Zui derzee dernytoer zijn toepas selijke winnaar: een talent volle, die ongeduldig op zijn grote doorbraak wacht. Uitslag: 1. Steven Rooks (achter Verdoorn) 6.47.21, 2. Jelle Nijdam (Dewachter) op 2 sec., 3. Ludo Pee ters (Bel - Buks) op 6 sec., 4. Jan Jonkers (Ruiter) op 3 min. 29 sec., 5. Joop Zoetemelk (Koch) op 5 min. 55 sec., 6. Leon Nevels (Huizinga) op 13 min. 44 sec., 7. Rene Kos (Walra ven) op 16 min. 07 sec.. DORTMUND (SID/DPA) - De Westduitse wielrenner Wer ner Betz is zondag in de West- falenhal in Dortmund Euro pees kampioen bij de beroeps stayers geworden. Betz toonde zich in de laatste tien van de vijftig te rijden kilometers de sterkste. Hij had op de eindstreep een voorsprong van 310 meter op de Belg Stan Tourné, die twee de werd. Wereldkampioen Horst Schütz won het brons. De Nederlandse deelnemers, Martin Venix en René Kos, werden naar de troostfinale verbannen. Oud-wereldkampioen Ve nix won die rit over 20 kilome ter in 19 minuten en 34 secon den. Hij had slechts een meter voorsprong op de Westduitser Peter Kehl en zes meter op Kos. De uitslag van het EK van de stayers is: 1. Werner Betz (WD1) 50 kilometer in 57 minuten en 52 se conden; 2. Stan Tourné (Bel) op 310 meter; 3. Horst Schütz (WD1) op 410 meter; 4. Max Hürzeler (Zwi) op 505 meter; 5. Hans Hindelang (WD1) op 1.020 meter; 6. Bruno Vi- cino (Ita) 1.100 meter. WIELRENNEN - De Belg Ronnie van Holen heeft de Grote Prijs Jef Scherens, een wielerwedstrijd voor beroeps- renners over 232 kilometer, ge wonnen. Hij versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Jan Wynants. De Nederlander Jo- han Lammerts werd derde op tien seconden. AUCH (AFP) - Charly Mot tet, de leider in de Ronde van de Toekomst, heeft het weekeinde glansrijk door staan. De gele leiderstrui, in de eerste week bijna dage lijks wisselend van eige naar, zit sinds een aantal dagen stevig om de schou ders van de Franse beroeps renner, die een lange tijdrit (zaterdag) en een levendige etappe (zondag) probleem loos overleefde. Met de 97 ki lometer van de laatste etap pe lijkt er niets meer met de eindoverwinning van Mottet te kunnen gebeuren. De dagprijzen in het weekeinde waren voor de Spanjaard Miguel Indurain en de Belg Ludwig Wij- nants. Indurain won de tijd rit van 30,5 kilometer, waar in Mottet, zelf zesde, van de concurrenten alleen zijn ploeg- en landgenoot Bou- vatier voorrang moest ver lenen. De volgende en voor laatste dag trok het peloton, nog 92 renners sterk, ten strijde als een paard, dat de stal rook. Vanaf de start in Tarbes werd er aangevallen. Bijna tweehonderd kilome ter later bezorgde Ludwig Wijnants zijn bescheiden Belgische ploegj e het derde ritsucces. Wijnants won de sprint van zijn mede-vluch ters Wouters en Mora. Op 33 seconden volgde het peloton, met daarin de nagenoeg ze kere eindwinnaar Charly Mottet. Uitslag tiende etappe: 1. Miguel Indurain (Spa) 30,5 kilometer in 39.21,4, gemiddelde snelheid 46,505 km/uur, 2. Jean-Francois Bernard (Fra) 39.41,5, 3. Milan Jurco (Tsj) 39.43,8, 4. Lech Pia- secki (Pol) 39.48,6, 5. Philippe Bouvatier (Fra) 39.53,2, 6. Char les Mottet (Fra) 40.03,2, 7. Piotr Oegroemov (Sov) 40.14,0, 8. Andrzej Mierzejewski (Pol) 40.23,9, 9. Jorg Muller (Zwi) 40.28,0,10. Jiri Skoda (Tsj) 40.28,0, 11. Eric van Lancker (Bel) 40.30,2, 12. Marc Gomez (Fra) 40.32,5, 13. Michel Dernies (Bel) 40.34,4, 14. Othmar Haflinger (Zwi) 40.37,0, 15. Benno Wiss (Zwi) 40.37,2, 17. Gert Jakobs (Ned) 40.41,9, 23. Er- win Nijboer (Ned) 41.06,2, 30. Jan van Wijk (Ned) 41.31,6, 35. Henk Boeve (Ned) 41.49,4,48. Mark van Orsouw (Ned) 42.26,4, 58. Rob Klinge (Ned) 42.47,6. Charles Mottet, die nagenoeg zeker is van de eindzege. Uitslag elfde etappe: 1. Ludwig Wijnants (Bel) 197 km in 4.38.24 (gem. 42.466 km/u), 2. Miguel In durain (Spa) z.t., 3. Nestor Mora (Col) op 4 sec., 4. Alouis Wouters (Bel) op 10 sec., 5. Benny van Brabant (Bel) op 31 sec., 6. Jan van Wijk (Ned) op 35 sec., 7. Eric Boyer (Fra) z.t., 8. Viktor Demi- denko (Sov) z.t., 9. Michel Der- nies (Bel) z.t., 10. Jiri Skoda (Tsj) z.t., 15. Charly Mottet (Fra) z.t., 20. Marc van Orsouw (Ned) z.t. 29. Erwin Nijboer (Ned) 4.38.47, 45. Henk Boeve (Ned), 68. Gert Jakobs (Ned), 84. Rob Klinge 4.41.28. Algemeen klassement: 1. Char les Mottet (Fra) 39.20.23, 2. Jiri Skoda (Tsj) op 1.47, 3. Philippe Bouvatier (Fra) op 2.27, 4. Ivan Ivanov (Sov) op 3.28, 5. Jean- Francois Bernard (Fra) op 5.52,6. Viktor Demidenko (Sov) op 5.53, 7. Eric Vanlancker (Bel) op 6.06, 8. Argemiro Bohorquez (Col) op 6.59, 9. Mike Gutmann (Zwi) op 7.42, 10. Eric Salomon (Fra) op 8.47. 11. Laurent Biondi (Fra) op 8.52, 12. Pjotr Oegroemov (Sov) op 9.45, 13. Philppe Chevallier (Fra) op 12.39, 14. Reynel Mon- toya (Col) op 12.50, 15. Christian Jourdan (Fra) op 15.47,16. Michel Dernies (Bel) op 16.56, 17. Ronan Pensee (Fra) op 17.19,18. Andrzej Mierzejewski (Pol) op 19.56, 19. Patrick Toelen (Bel) op 21,17, 20. Erwin Nijboer (Ned) op 22.53, 36. Jan van Wijk (Ned) op 41.58, 42. Mark van Orsouw (Ned) op 46.05, 63. Henk Boeve (Ned) op 1.29.40. 67. Rob Klinge (Ned) op 1.36.29, 73. Gert Jakobs (Ned) op 1.49.45. Van onze sportredactie BARCELONA - Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft de overgrote meerderheid van de Spaanse profvoetballers gehoor ge geven aan de stakingsop- roep van de spelersbond AFE. Omdat de clubs de sta king niet mogen breken door het inzetten van jeugdspe lers en amateurs, werd zon dag in Spanje in de drie hoogste divisies van het land niet gespeeld. Bovendien is de eerste ronde voor de Spaanse beker (woensdag) al afgelast. De economische schade voor de nationale voetbalto to was ook ditmaal weer bij zonder groot. Er werd voor ruim negen miljoen gulden ingelegd. Normaal is dat be drag bijna driemaal zo hoog. De uitslagen van het toto formulier werden per loting bepaald door een apparaat dat ook voor de lotto wordt gebruikt. De Spaanse spelers heb ben op de tweede stakings dag laten zien dat zij een hecht blok vormen en van plan zijn door te gaan tot hun eisen zijn ingewilligd. Die eisen liggen volgens de spelersbond AFE vooral op het sociale en juridische vlak. Volgens de spelers gaat het niet om geld. Het complete eerste elftal van Real Madrid heeft dit willen bewijzen door een opvallend gebaar: alle profspelers van Real Madrid hebben aange- kondigd dat zij afzien van de premie die zij zullen ontvan gen, indien de volgende ron de in het Uefacuptoernooi wordt bereikt. Ook de Spaanse clubbe sturen hebben gemerkt dat de eenheid onder de stakers groot is. De clubs hadden namelijk niet in zijn totali teit alle competitiewedstrij den voor dit weekeind afge last, maar alleen die wed strijden, 'waarin door de profspelers wordt gestaakt'. Het was een duidelijke uit nodiging aan dissidente spe lers om de stakingsoproep te negeren door toch op het veld te verschijnen. Geen enkele club was echter in staat om elf spelers op de been te brengen voor het vormen van een team. Tegenover deze grote eensgezindheid en vastbera denheid van de spelers zul len de clubs zich ernstig moeten bezinnen over de volgende stappen in het 'sta- kingsspel'. Morgen komen de clubpresidenten bijeen. Dan wordt er beslist over de maatregelen die door enkele clubs nu al worden toege past: het opschorten van de contracten en sluiten van de sportcomplexen. Die laatste maatregel zal waarschijnlijk niet gelden voor de zes Spaanse clubs die deelnemen aan de toer nooien om de Europa-Cups. Deze wedstrijden zullen door de clubs met profs wor den gespeeld. Maar als die profvoetballers een kans van slagen willen hebben, dan zal er natuurlijk wel normaal moeten worden ge traind. 'Voor de clubs is het bereiken van de volgende ronde van levensbelang, want de meeste clubs zitten voor miljoenen guldens diep in de schuld. LINKÖPING (TT) - In Linköping is zondag avond na afloop van het kwalificatietoernooi, dat succes opleverde voor Tsjechoslowakije, Polen, Roemenië en Bulgarije, de loting verricht voor het Europees basketbal kampioenschap, dat van 5 tot 16 juni 1985 in West- Duitsland wordt gehou den. Nederland is in groep B ingedeeld met het gast land, Israel, Bulgarije, Italië en Tsjechoslowa kije. Deze landen werken de wedstrijden in de voorronde af in Leverku- sen. De andere groep, die in Karlsruhe speelt, wordt gevormd door de Sovjet Unie, Frankrijk, Spanje, Joegoslavië, Po len en Roemenië. PAARDESPORT - De West duitse springruiters hebben zondag door de landenwed- strijd van het CHIO in Plovdiv te winnen de Presidentsbeker veroverd. Het Westduitse viertal Schulze-Hesselmann, Dietz, Runge en Glossing liep slechts tegen vier strafpunten op. Polen werd tweede en Oost-Duitsland derde. Groot- Brittanniie en Zwitserland, ook nog kandidaat voor de be ker, stuurden geen afvaardi ging. ARNHEM (ANP) - In Arnhem is dit weekeinde het vierde schermtoernooi om de Airbor- ne-trofee gehouden. Voor de eerste maal gold dit degen- toernooi, dat 138 deelnemers telde, als A-toernooi, waar door het het sterkst bezette schermevenement in Neder land is geworden. Winnaar werd de Pool An drei Lis, die in de slotpartij met 12-11 won van zijn land genoot Robert Felisiac. Bij de laatste acht plaatste zich geen Nederlander. Arwin Kardolus eindigde als beste Nederlander op de elfde plaats. Hij kreeg de onderscheiding voor de meest belovende jonge schermer. De uitslag: 1. Andrei Lis (Pol), 2. Robert Felisiac (Pol), 3/4e plaats: Stephan Joos (Bel) wint met 10-5 van Gabriel Nielaba (WD1), 5. Franz Hock (WD1), 6. Joachim Stein (WD1), 7. Thomas Geruel (WD1), 8. Krizt Gyorgy (Hon). ROEIEN - De internaii roei wedstrijd het meer' Genève rond is voortüd gebroken door tusS6' van de waterpolitie en hrt™ slechte weer. De passagl?« Montreux werd als eindJ genomen. De ploeg vatw 1 wigshaven won in 7 uur»? minuten. De boot van rel land eindigde op v» nuten als vierde. Vikine o Utrecht werd vijfde. TENNIS - De Italiaanse w nisser Francesco CanceiS heeft zonder veel moefÏÏ Grand Pnx-toernooi van P lermo op Sicilië gewonnen i de finale versloeg hij deT: choslowaak Miloslav Mwir twee sets: 6-0,6-3. GEWICHTHEFFEN - Ook a superzwaargewichten (boV, 110 kilogram) hebben bij gewichtheftoernooi in Varr voor verscheidene wereldn cords gezorgd. De Rus Leoni Taranenko verbeterde zj eigen record trekken tot a kilogram, om even later we door zijn landgenoot JoeriZj harijevitsj te worden onl troond: 200,5 kg. In de twet kamp kwam Taranenko uit het recordtotaal van 442,5 kilo_ gram. Bij het stoten brat) Anatoli Pissarenko 265 kilt gram omhoog en verbetert het wereldrecord van zij landgenoot Didyk met vierki lo. ATLETIEK - De Amerikaans atlete Jane Frederick heeittij dens de meerkampwedstrij den in de Franse plaats Talen ce voor een uitstekende pi tatie gezorgd. Ze won de ze. venkamp met een totaal 6.714 punten en verbeterd daarmee het Amerikaanse re cord. Frederick bleef met di verrichting slechts 153 punta verwijderd van het wereldri cord van de Oostduitse Sab.s Patz. Bij de tienkampers toon de de Oostduitser Torste Voss zich de sterkste. Hij vei zamelde het alleszins accepta bele totaal van 8.428 punten. BROUWERSHAVEN (ANP) - De Deense Tornado-zeiler Pat Elvström, met zijn dochter Tine als bemanningslid, heeft zondi zijn tweede achtereenvolgende overwinning geboekt in de slri i( om de Europese titel op het Grevelingenmeer. Willy van Bladel kreeg later van de jury in zijn protest tege een Oostenrijkse boot geen gelijk en werd zelf in de vierdera gediskwalificeerd. Door dit resultaat werd hij van de eèrs plaats verdreven. De vierde race werd gekenmerkt door zeer weinig win waardoor de boten slechts met de grootste moeite de startlij konden passeren en het veld ineen dreef. Van Bladel, die zi( pas bij een stevige wind in zijn element voelt, kwam helemaal! de achterhoede terecht. Evenals Elvström trouwens, maar i had geluk, dat zijn catamaran niet ingesloten raakte en hij v ieder windvlaagje gebruik kon maken om alle tegenstanders omzeilen. De Deen bereikte dan ook als eerste de bovenboei i consolideerde zijn voorsprong gedurende de rest van de inge korte wedstrijd. Van Bladel bereikte het controlepunt a maar slaagde er toch nog in flink op te schuiven. De uitslag van de vierde race van het Europees kampioenschap in i Olympische Tornado-klasse is: 1. Paul en Tine Evström (Den); 2. Ben Spengler/Adler (WD1); 3. Stadler/Bruis (WD1); 4. Prijmak/Terek» i (Sov); 5. Andersson/Andersson (Zwe); 6. Petschel/Schlagbauer (Oos); Claus/Brunar (Oos); 8. Romaner/Romaner (Oos); 9. Schmall/Schira (WD1); 10. Paroldo/Ducati (Ita). De officiële stand is (zonder aftrek van het slechtste resultaat): 1. Jol Spengler/Jentsch (WD1) 55,7; 2. Elvström/Elvström (Den) 58; 3. Van BI» del/Van Bladel (Ned) 59; 4. Trost/Bose (WD1) 70,7; 5. Kaphengst/Ahrba (WD1) 71; 6. Petschel/Schlagbauer (Oos) 86,4; 7. Prijmak/Tereknin (So 90; 8. Claus/Brunar (Oos) 92; 9. Andersson/Andersson (Zwe) 93,7; 10. Fis la/Koll (WD1) 96. ZANDVOORT (ANP) - Het Europese kampioenschap in de formule Ford 1600, de kraamkamer van de 'grote' autorensport, kwam zondag in Zandvoort voor het tweede achtereenvolgende jaar in handen van Gerrit van Kou wen. VARBERG (RTR) - De motor crossers uit de Verenigde Sta ten hebben in de Zweedse plaats Varberg voor de vierde keer in successie de landenbe ker gewonnen in de 250 cc- klasse. Jeff Ward en 15roc Glover heersten in beide man ches, terwijl hun landgenoten Johnny O'Mara en Rick John son een redelijk steentje bij droegen. Zweden werd dankzij goede verrichtingen van Carlqvist, Nilsson en Carlsson in de tweede heat nog tweede. De Nederlandse rijders konden zich niet in de voorste gelede ren handhaven, waardoor de nationale ploeg slechts zeven de werd. Eindstand landenklassement: 1. Verenigde Staten 16 punten; 2. Zweden 61; 3. Italië 73; 4. België 97; 5. Finland 109; 6. West-Duitsland 113; 7. Nederland 128; 8. Groot- Brittannië (onvoldoende klasserin gen voor punten); 9. Luxemburg. De 21-jarige coureur uit E Meern, in fabrieksdienst b het Engelse Lola, bleek ten in eigen land de beste en hare ste 'race-baby' van Europa Won Van Kouwen vorig j® in de Hollandse regen op gemak de Europese titelstriji dit jaar moest hij al zijn tar den tonen om de hardnektaf Belg Harald Huysman van et overwinning in de interlan Nederland-België te houd® Op het laatste rechte e® ging hij professioneel van1 ene naar de andere kanttva het asfalt. Huysman, beker om zijn ruige rijden, kreeg® te weinig ruimte om zijnvie' wieier naar de overwinning sturen. De winnende manoe' vre van Van Kouwen, waar» Huysman vol tegen zijn reo terwiel stuurde, was het W sche gevolg van de leerscn® die de jeugdige Utrechter seizoen in Engeland heeft g volgd. De uitslag: 1. Gerrit van Kou»' (Ned) Lola 26.10,92 (146.161 kmi»; Harald Huysman (Bel) Rf. 26.11,16, 3. Eric Bachealert Rondeau 26.18,10, 4. Dave (GBr) Van Diemen 26.28,34,5 Haavisto (Fin) Van P'S, 26.28,54, 6. Markus OestreichW Van Diemen 26.28,837. Frank B» (WD1) Reynard 26.29,11,8. Art» Guiot (Bel) Lola 26.32,84, ftP gang Jandl (Zwi) Van 26.34,78, lO.Allard Kallf (Ned) W nard 26.34,99. Snelste ronde: Wolfgang (WD1) 1.42,98 (148.642 km/u). Van onze sportmedewen HULST - De bedrijfsv. balcompetitie en de strijl ne stern-bokalen zijn afl La week in Hulst van begaan. Onmiddellijk J L verrassende uitslagd noteren. In de hoogste klfl de dames was het 3-0- vfl van Voorwaarts opmerkf Tegenstander Lybeert,] straeten hield de Axelse matie via de setstanden 10-15 en 9-15 onder de waardoor het team van I" SIIZ Van onze volleybalmedewerker\ SAS VAN GENT - De re tieve volleybalcompetitie, in sporthal De VlaanderJ Sas van Gent wordt werkt, is afgelopen week van start gegaan. Bijna tig teams hebben ingescl ven en voor de dames van f leverde de eerste wedstrijl een klinkende 3-0-zege op Vliet 2 had het nakijken. Evenals de voorgaande I zoenen wordt ook dit jaaf verschillende groepen speeld. Dames 1 en 2, geme 1 en 2 en tenslotte twee klal bij de heren. Buurtsuper 2 f met speels gemak van I tweede team. De Vliet 2 wa zwak voor het CPC-team, vorig seizoen ook al hoge d gooide. De Sterre 1 had ia eerste gemengde klas geenl kei probleem met Sluvocl Sluiski. Via twee keer 15- een keer 15-10 was de z snel beklonken. NSM maq eveneens korte metten zijn tegenstander. Savok het slachtoffer, maar het spl terde wel tegen, hetgeen vel al in de tweede en derde seif uiting kwam. De Vliet 3 en Savok 3 ont] pen elkaar niet zo veell Spelmoment uit de we dens het Inktvis-toernoc Kijken gaat over het blol Van onze volleybalmedewerker OOSTBURG - De heren DVO en de dames van Up zijn de winnaars gew den van het dertiende In vis-toernooi, dat afgelo zaterdag in sporthal Veerhoek te Oostburg w gehouden. Vooral bij de ren was het spannend. G< le eindigde op een verdi stelijke tweede plaats, i hetzelfde aantal wedstri Punten (9), maar minder s Punten. Ook de Zeeuws Vlaamse teams deden niet onaardig, maar v hen waren geen ereplaat: weggelegd. Bij de dames liet Kikk uit Aardenburg zich w van zijn goede kant z

de Stem | 1984 | | pagina 12