STANDENf SS® Nederlandse bokssuccessen Lammers j tweede 1 in Imola Ajax nog niet in de problemen I AA Gent achterhaalt Anderlecht OP TIEN KILOMETER IN ROOSENDAAL 'CHELATIE- THERAPIE' Hans Koster breekt arm Blessure Thoresen Eindzege Brit Nunn Letivina leidt in tweekamp Franse winst in 'Zes Uren van Mugello' Fin Hietanaro winnaar FK triathlon Verlies voor Nederlands damesteam zaalhandbal Willy Hillen: twee titels uitslagen plus standen buitenlands voetbal belgie west-duitsland engeland schotland frankrijk italie Portugal Volendam - NAC RodaJC-PSV Feyenoord - Haarlem Utrecht - PEC Groningen - Twente Go Ahead - MW Den Bosch - Sparta Fortuna - Excelsior AZ-Ajax Wageningen - Vitesse Willem2-OS79 Eindhoven Helm. Sp. Deelnemers: 57.408, inW 240.982,00, prijzenbedrae I' 114.466,00. B' De uitslag van toto-gelijk met wedstrijden van zaterdag en znn. dag is: 13-16-18-19-27. Toegevoegde wedstrijd: 9. Deelnemers: 5404, inleg: f. 2171600 prijzenbedrag: 10.315,00. SUPERTRIO De uitslag van het supertrio, de vierde koers van Groningen, is: 1 Wzella (F. Bosscha), 2. Yo Yo'(A dé Wrede), 3. Wendy Compaen. In cij-1 fers: 5-13-10. Omzet: 56.786,00. Uit-9 betaling: 17.035.80. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 5-7-21-31-42-48. Reser vegetal: 8. SPEL 77 De uitslag van Spiel 77 is: 9814830. BELGISCHE LOTTO De winnende getallen in de Belgi sche lotto zijn: 2-10-28-32-36-41. Reservegetal: 7. SPORT IN 'T KORT DAMMEN - Met grote over macht heeft het Sovjet-dam- team beslag gelegd op de eer ste plaats in het sneldamkam- pioenschap voor clubteams. De Sovjet-grootmeesters won nen alle wedstrijden met ruim verschil, maar zij kwamen niet in aanmerking voor de titel, die voor de derde keer in successie werd veroverd door landskampioen Huissen. i- 6-0, SSV 5 - Kruiningen 4 1-2, 1- Krabbendijke 3 - Rillandia 3 el- 2-1, 4e klas C; Wolf aartsdijk 5 ^e- - Wemeldinge 3 1—1, Kruinin- 2, gen 7 - SSV 4 2-5, Apollo 3 - w Krabbendijke 4 0-1, 4e klas D: A Kloetinge 5 - Heinekenszand 5 5 6-1, Kruiningen 6 - Kruiningen 3 5 3-2, Wissenkerke 3 - 's 6 - H. Arendskerke 4 5-0,4e klas E; i- Oostkapelle 4 - Ritthem 2 4-6, r- Veere 4 - Meeuwen 5 2-5, Se- 7 rooskerke 7 - Wissenkerke 4 4e 1-2, 4e klas F; Meeuwen 6 - n- Vlissingen 1 2-4, Ritthem 3 - VCK 5 afg, 4e klas G; Nieuw- e- dorp 4 - GPC 5 3-0, Dauwen- r- daele 4 - VCK 6 0-6, Meeuwen 7 - - Borssele 3 2-0, 4e klas H; s- Zaamslag 4 - Terneuzen 1 ne 11-10, Biervliet 1 - Hoek 4 6-1» Spui 3 - Tem. Boys 8 (h). 2 AZW 5 - Oostburg 1 2-1, 4e klas I; Graauw 1 - AZW 4 3-2, Vogelwaarde 1 - Koewacht 1 5-0, Hoek 5 - Spui 4 1-4. loze Van Hulst pakt negende titel Door Chris van Nij natten ROOSENDAAL - Elly van Hulst sloot in het afgelopen weekeinde een voor haar kommer vol verlopen atletiekseizoen af met een aardi ge opsteker. Ze won zaterdag in Roosendaal bet Nederlands kampioenschap op de tien ki lometer en sleepte daarmee haar negende na tionale titel van dit seizoen binnen. Van Hulst brak met deze prestatie het uit 1981 daterende titelrecord van Carla Beurskens, zij behaalde brie jaar geleden in een jaar tijd acht titels. De uitslag van het cijferspel zondag is: 39 55 22. Pei vanj De winnende getallen in de Neder I landse lotto van zondag ziin- o i, 'I 21-25-27-37. Reservegetal-191 Deelnemers: 467.776, inlee SS: prijzenbedrag [j Van Hulst is Nederlands cross-kampioen met haar club Olympia '48, in Zuid Laren werd ze indoor-kampioene op de 800, 1500 en 3000 meter, in mei triomfeerde ze op de 5000 meter in Lisse, de titels op de 800,1500 en 3000 meter pakte ze tijdens het NK in Sittard en de 10.000 meter schreef ze eergis teren op haar naam. De 25-jarige atlete uit Leeu warden finishte in Roosendaal met grote overmacht als eer ste. De oorzaak daarvan moet eerder gezocht worden in het magere deelnemersveld dan in de tien kilometer-kwaliteiten »an Van Hulst. Ze liep de tien 'kilometer in 34.55.98 hetgeen internationaal bezien geen prestatie van hoog niveau is. De kampioene beaamde dat na kaar race. „Ik had hier ook {een enkele tegenstand. Heel graag had ik een keer tegen Carla Beurskens en Annie van Stiphout gelopen, nu hield ik alleen maar mijn schema in de gaten. Dat stimuleert niet echt." Op 5600 meter kreeg Elly van Hulst op de tartanbaan van het Red Band-sportpark een belangrijke inzinking 'waardoor ze geen echte toptijd kon scoren. „Ik denk dat mijn ademhaling verkeerd is ge weest, te diep. Toen ik wat korter ging ademen, was mijn inzinking voorbij." Grapje Voor de kersverse kampioe ne is de tien kilometer slechts „een leuk grapje" aan het eind van het seizoen. „In het voor jaar loop ik altijd een 5000 me ier, aan het eind van het jaar pak ik de 10.000 meter mee. De middenafstanden 800, 1500 en 3000 blijven voor mij echter het belangrijkst." Het chagrijn van het afgelo penseizoen overschaduwde bij VOETBAL - De Brazi liaanse voetbalinternatio nal Pires heeft zaterdag bij de wedstrijd tussen Vasco da Gama en Fluminense zijn been gebroken. Ver wacht wordt dat de mid denvelder zes maanden zal ziin uitgeschakeld WIELRENNEN - De Bel gische beroepswielrenner Walter Placnkaert heeft zaterdag een wedstrijd over 185 kilometer in Ham- me gewonnen voor zijn landgenoot Van Vlierberg- he. Ad Polak werd derde, Johan van de Velde zeven- H ANDBAL - Nederland heeft het zaalhandbaltoer- nooi voor meisjes in de om geving van Parijs gewon nen. Denemarken eindigde door een minder doelsaldo als tweede. De eindstand. 1. Nederland 7 punten, Denemarken 7, 3. West- Duitsland 6,4. Frankrijk4. BASKETBAL - De Neder landse Basketbal Bond heeft een contract voor twee jaar getekend met he bouwbedrijf IBB-Kondor. De NBB had al een over eenkomst met het bedrijf Komende seizoen staan zo wel Europese (1985) als w®' reldtiteltoernooien (19BW op de agenda. VOLGOGRAD (DPA) - Uit daagster Irina Levitina heeft zondag na 73 zetten de derde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken voor dames tegen ti- telhoudster Maja Tsjiboerda- lidze op haar naam gebracht. Na de remises in de eerste ffl tweede partij heeft Leviti na thans de leiding met 2-1. De vierde partij is vastgesteld «oor dinsdag. SCARPERIA (AFP) - De Franse motorcoureurs Cou- dray en Igoa hebben zondag in Scarperia de 'Zes Uren van "ugello', de vijfde race in de sl'ijd om de wereldtitel endu rance, gewonnen. Het Franse breidde door de zege de voorsprong in de strijd om de Wereldtitel verder uit. Do tweede plaats in Scarpe- "a was voor de Fransen Ber- Pi'Sarron terwijl de Zwitsers jjohlaefli en Meier derde wer den. De Nederlandse combina- j® Henk van der Mark en ®rk Brand werd op een ach- 'ffstand van zes ronden vijfde. JjEHLEN (DPA) - De Fin Ris- Hietanaro is zondag in Keu- va Europees kampioen op de 'hathlon geworden. De 25-jarige atleet uit Hel- Slnki had voor de 3,8 kilometer hemmen, 180 kilometer fiet- sen en 42,195 kilometer lopen 9 "ur 28 minuten en 20 seconden ""dig. Hij had bijna een half Jar voorsprong op de Belg Marius Huys, die in 9.55.27 Jveede werd. De 44-jarige H®en Tornod Holm kwam na f6.09.07 als derde over de eind streep. Elly van Hulst de vreugde over haar negende nationale titel. „Alleen in Stockholm en Hengelo had ik plezier in het lopen, voor de rest was het één grote ellende, teleurstelling op teleurstelling. Met de KNAU is het een jaar lang ruzie ge weest. Mijn trainer Theo Kes- ter en ik kregen daarvan de schuld, maar dat is niet hele maal terecht. De bond, en dat zie je bij een heleboel andere sportbonden ook kijk maar de toestanden die Bettine Vriese- koop ieder jaar heeft, wilde zich te veel bemoeien met onze wedstrijdvoorbereiding. In Los Angeles bijvoorbeeld heeft de KNAU ons erg dwars gezeten. En waarom vond men ons daar een stel lastposten? Alleen maar omdat wij puur professioneel en op onze eigen manier willen werken, bela chelijk is dat." De Friezin blijft de door haar ingeslagen weg van indi viduele voorbereiding bewan delen. „In oktober gaan we naar Zuid Portugal, dan be ginnen we weer van voor af aan. Ik hoop dat ik volgend jaar wat meer plezier in mijn sport mag hebben. Daar gaat het toch om. Als je plezier hebt, presteer je ook goed. Dat moet een KNAU toch ook be grijpen. Maar buiten dat, op mijn elfde ben ik met atletiek begonnen, tien jaar geleden liep ik tegen mijn trainer aan, het is mijn sport, mag ik dan een beetje zelf bepalen hoe ik mijn seizoen indeel en hoe ik train." De uitslag is: 1. Elly van Hulst (Olympia '34) tien kilometer in 34.55,98; 2. Gerry Timmermans (Olympia Eindhoven) 37.01,77 3. Carolien van Lingen (ADA) 38.08,74 4. N. Rehrer (ADA) 38.45,14; 5. M. Hogerhoud (Olympus '70) 39.01,77; 6. M. Schellenberg (Spark) 39.14,88. 1 AARBY (ANP) - Het Neder landse dames zaalhandbal team heeft ook de derde en laatste wedstrijd van het vier- Iandentoernooi in het Deense Aarby verloren. De Zweedse dames wonnen met 16-15. De Nederlandse da mes scoorden weliswaar de gelijkmaker voor 16-16, maar deze treffer werd afgekeurd. In plaats daarvan kenden de scheidsrechters Nederland een vrije worp toe. Achteraf boden zij voor deze onjuiste beslissing hun excu ses aan. Mede daardoor werd de achtervolgingsrace, die bij 11-15 werd ingezet, niet met succes bekroond. De doelpunten werden gemaakt door: Marianne Bult 6, Georgina van Iersel 3, Diana Niemandsver driet 2, Hetty Jansen 2, Joke Lek- kerkerk 1 en Cecile Leenen 1. Za terdag had Nederland met 13-19 van Noorwegen verloren. De eindstand: 1. Noorwegen 3-5, 2. Denemarken 3-4, 3. Zweden 3-3, 4. Nederland 3-0. (ADVERTENTIE) Praktijkervaringen en -resultaten bij hart- en vaatziekten. U.W.B.M. Keulen, cardioloog Prijs f. 10.— Te bestellen bij: DR. KEULEN KLINIEK Enthovenseweg 65 5017 JP Tilburg Tel. 013-420672 Elly van Hulst op weg naar de Nederlandse titel. - FOTODESTEM/DICKDEBOER. WEST-BERLIJN (DPA) - Bij een internationaal bokstoer- nooi in West-Berlijn heeft de Nederlandse amateur Van der Hoek de finale in het lichtwel- tergewicht op zijn naam ge bracht. Van der Hoek was in de fi nale was gekomen door inter ventie van de scheidsrechter, die zijn tegenstander Cinar (WD1) in de eerste ronde uit de strijd nam. In de eindstrijd ze gevierde Van der Hoek op punten over de Westduitser Baldt. In de finale van het welter- gewicht verloor Rob Manvis op punten van de Westduitser Gusnick. Manvis had in de halve finales op punten een andere Westduitser, Karahan, op punten verslagen. In het zwaarweltergewicht won de Utrechter Zwezerijnen op punten (2-1) van de West duitser John. Zwezerijnen kon echter door een blessure niet in de eindstrijd uitkomen. Zilver was er ook voor de Nederlandse halfzwaarge- wicht Witsel, die in de eind strijd op punten verloor van de Westduitser Parkes. Witsel had de finale bereikt door in terventie van de scheidsrech ter in de tweede ronde tegen Söntgen (WD1). HENGELO (ANP) - Willy Hil len, coach van de Olympische schietploeg in Los Angeles, heeft zich zaterdag in het Gel derse Hengelo de beste ge toond bij de nationale kam pioenschappen op de Olympi sche nummers klein kaliber geweer 60 schoten liggend en drie houdingen. Uitslagen: 60 schoten liggend: 1. Willy Hillen (Winterswijk) 595 pnt, 2. Chris van Velsen (Alphen a.d. Rijn) 588, 3. Jan van Keulen (Maarheze) 587: drie houdingen: 1. Willy Hillen 1129 pnt, 2. Herbert Memeling (Hengelo, Gld) 1125, 3. Heinz Dohmen Jr (Herkenbosch) 1111. MAREN-KESSEL (ANP) - Bij de voorlaatste motorwegraces, die meetellen voor het Neder lands kampioenschap, heeft zondag Hans Koster uit Hil versum bij een ongeval in de 350cc klasse zijn rechteronde rarm gebroken. Op het voor het eerst gebruikte stratencir- cuit in Maren-Kessel, werd de 80cc gewonnen door Zeelen- berg, de 125cc door Smeenge, de 250 cc door Bakker en de 350cc door Bron. In de ver scheidene klassen waren de kampioenen al bekend. Uitslagen: 80 cc: 1. Wilco Zeelen- berg (Bergschenhoek) Casal, acht ronden van 4,5 kilometer in 15 mi nuten en 5,7 seconden - gemiddelde snelheid 133,534 km.uur, 2, Paul Rimmelzwaan (Leidschendam) Special 15.07,0, 3. Hans Koopman (Heino) Kreidler 15.09,5. Snelste ronde: Zeelenberg 1.51,4 - 135,337 km/uur; 125 cc: 1. Roelof Smeenge (Assen) MBA, tien ronden in 18.16,8 - 137,855 km/uur, 2. Henk van Leu ven (St. Michielsgestel) MBA 18.42,4, 3. Antoon Gevers (Berli- cum) Rotax 19.11,5. Snelste ronde: Smeenge 1.47,6 - 140,426 km/uur; 250 cc: 1. Kees Bakker (Zwaagj Yamaha, acht ronden in 14.07,8 - 142,691 km/uur, 2. Allan Brom (Bo degraven) Yamaha 14.13,0, 3. Ste fan Slootjes (Benschop) Yamaha 14.13,8. Snelste ronde: Bakker 1.44,0 - 146,511 km/uur.; 350 cc: 1. Rob Bron (Amsterdam) Yamaha, tien ronden in 16.48,5 - 149,925 km/uur, 2. Gerard Beck (Megen) Yamaha 16.52,4, 3. Piet van der Wal (Oir- schot) Yamaha 16.53,2. Snelste ron de: Bron 1.38,1 - 154,128 km/uur. Van onze sportredactie KERKRADE - Hallvar Tho- resen, die zondag niet tegen Roda JC uitkwam, maakt wel deel uit van de groep van zestien PSV'ers, die maandagmorgen naar Frankfort a/d Oder reist voor de UEFA-cup-ontmoe- ting tegen Vorwarts. De Eindhovense spits kreeg zaterdag tijdens de training weer veel last van een liesblessure die hem al hindert sedert het PSV- toernooi van half augustus. Trainer Jan Reker, die Peter Corbijn, aan het begin van dit seizoen overgekomen van Helmond Sport, in Kerkrade de plaats van de geblesseerde Noor liet inne men, heeft evenwel goede hoop dat Thoresen woens dagavond in de basisopstel ling van PSV zal staan. Re ker ontkende dat Thoresen niet was opgesteld in de wedstrijd tegen Roda om hem te sparen. De genezing van de blessure van Jurrie Koolhof zal nog geruime tijd vergen. De Brabantse trai ner verwacht niet dat Kool hof voor 1 november kan spelen. ZURICH (AFP) - De Brit John Nunn heeft een inter nationaal schaaktoernooi in Ziirich gewonnen. In de ne gende en laatste ronde kwam Nunn remise overeen met de tot Fransman gena turaliseerde Rus Spasski. Daardoor kwam hij op zes punten. De Amerikaan Seirawan eindigde als tweede, de Zwitser Kortsjnoi werd der de. De Nederlander Sosonko, die op de slotdag won van de Zwitser Züger, neemt in het eindklassement de zesde plaats in. Uitslagen: achtste ronde: Nunn (GBr) - Gheorghiu (Roe) M>-M>, Kortsjnoi (Zwi) - Hort (Tsj) 14- 14, Spasski (Fra) - Seirawan (VSt) 1-0, Lematsjko (Zwi) - Winthersohn (Zwi) 14-14, Dück- stein (Oos) - Cramling (Zwe) 0-1, Tatai (Ita) - Sosonko (Ned) 14-14. Negende ronde: Nunn (GBr) - Spassky 14-14, Gheorghiu (Roe) - Kortsjnoi (Sov) 14-14, Sosonko (Ned) - Züger (Zwi) 1-0, Seira wan (VSt) - Hort (Tsj) 1-0. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiia IMOLA (DPA) - De Westduitse combinatie Bellof/Stuck heeft zon- dag in een Porsche de 1000 kilometer van Imo- I la, de achtste wedstrijd voor het wereldkam- I pioenschap endurance, gewonnen. Jan Lam- mers werd met zijn En- g I gelse partner Jonathan i Palmer, eveneens in een E Porsche, tweede op iets S meer dan een halve mi- nuut. Derde werden de Duitsers Mass en Heyer die met de Fransman f Pescarolo een combina- E I tie vormden. Mass be- E hield de eerste plaats in E de stand om het wereld- kampioenschap. Hij zag I Bellof echter naderen tot twee punten, 101 - 99. E De uitslag van de 1000 E kilometer van Imola is: E 1. Bellof/Stuck (WD1) Porsche 199 ronden in 5 1 uur, 55 minuten en 56,32 E seconden, 2. Palmer/ E Lammers (GBr/Ned) E Porsche 199 ronden 5.55,30,52, 3. Mass/ Heyer/Pescarlo (WD1/ WDl/Fra) Porsche op 3 E ronden, 4. Fouche/ E Brun/Von Bayern E (Zaf/Zwi/WDl) Porsche E op 4 ronden, 5. Larrau- E ri/Sigala (Arg/Ita) Por- E sche op 6 ronden. Stand in strijd om we- reldkampioenschap; 1. Mass 101 punten, 2. Bel- i lof 99,3. Ickx (Bel) 74. 3minium Van onze sportredactie ALKMAAR - Aan de confron tatie met vier kleintjes uit de eredivisie heeft Ajax de maxi male winst overgehouden. Een riante positie op de ranglijst derhalve, die door weinig werd geschraagd in de Alk- maarderhout, waar de vierde overwinning werd behaald. Het moment waarop de one venwichtige lijstaanvoerder van de eredivisie de pin op de neus zal krijgen, komt ook niet in de eerste Europese ronde, want daartoe mag ook Red Boys Differdingen niet in staat worden geacht. Ajax heeft veel gekregen, met de overwinning van 2-1 in Alkmaar. Niet te veel echter, want AZ is anderhalf uur be zig geweest zijn eigen tekort komingen te onderstrepen. Bij de Alkmaarders, simpele wer kers die de rechtlijnigheid voorop stelden, liep eigenlijk meer goed dan bij Ajax, dat doolde in zijn eigen vernuft. De Amsterdammers zagen de speelse aanval -De Wit, Van Basten, Vanenburg- na de eerste sterke minuten beteu geld door een koele verdedi ging en ontdekten opnieuw dat er geen band is tussen ver dediging, middenveld en voor hoede. AZ, dit jaar zeker geen Kees Kist in duel met Sonny Silooy. hoogvlieger, maar toch minder laagvliegger dan de laatste plaats op de ranglijst aangeeft, vond die zwakte. Door sterk spel van Van der Meer en Steinmann, maar de ploeg liep zich vast in het strafschopge bied. Kist en Tol maakten ge regeld openingen, maar Tol wilde mooie doelpunten. Er zat geen overtuiging achter zijn pogingen, net zo min als bij Kist, die niet aan schoten toe kwam, maar slechts aan schopjes tegen de bal. Daar is Galjé niet bang voor. De beste Alkmaarse kans werd echter door het scheidsrechtertje Van Swieten om hals gebracht. Hij liep Kist, die wilde uithalen tegen de grond nadat de Ajax- verdedigers hem juist alle ruimte hadden geboden. Om dat Ajax niemand binnen de lijnen had die de ploeg enigs zins kon organiseren, waar door de rechterkant van de verdediging open huis was, waar Schoenaker als portier de deur meer open zette dan dicht deed, bleven de beste kansen voor AZ. Ajax scoorde echter, kort voor rust, doordat Silooy in een slalom door de Alkmaarse verdediging tackles ontweek, de bal aan de voet hield en Gasselich, met Koeman de zwakste Ajacied, een niet te missen kans bood. Onmiddellijk na de hervat ting gebruikten de Ajax-aan- vallers een keer hun talent voor een snelle actie. Vanen burg voltooide het gave werk van De Wit en Van Basten met een volmaakt &hdt. De wed strijd had daarna afgelopen moeten zijn, maar Ajax zette de versnelling een trapje lager en AZ had niet de macht ervan te profiteren. Pas in de laatste minuut van het duel nam Kees Kist revanche op de hem trei terende Amsterdamse suppor ters met een ferme trap, die de bal over Galjé en onder dé lat bracht. AZ'67 - Ajax 1-2 (0-1). 38. Gasselich 0-1. 47. Vanenburg 0-2, 90. Kist 1-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 9800. Gele kaart: De Wit (Ajax). AZ 67: Treytel; Patrick, Reijnders, Haar en Steinmann; Castelijn, Van der Meer, Van der Poppe (Gaas beek) en Heus; Kist en Tol (Log- gie). Ajax: Gaije; Silooy; Spelbos, Rijk aard en Boeve; Schoenaker, Koe man en Gasselich; Vanenburg, Van Basten en De Wit. BRUSSEL - Anderlecht is in de vijfde ronde van de Belgi sche voetbalcompetitie achter haald door AA Gent. De Brus selaars, goed voor twintig doelpunten in de eerste vier wedstrijden, scoorden niet te gen Cerkel Brugge, dat ook doelpuntloos bleef. Alex Czerniatynski, Bel gisch topscorer met acht doel punten uit vier wedstrijden, viel, als aanvaller, het meeste tegen in Brugge. Van Himst haalde hem naar de kant om Arnesen te laten spelen, maar ook hij kon de uitblinkende Brugse doelman Leen Barth niet passeren. Gent was tegen Club Brug ge aanzienlijk produktiever. Club kon pas na een achter stand van 0-4 door Querter een doelpunt maken. Kam pioen Beveren naderde An derlecht tot op een punt door winst op Lokeren in de 'bijna- derby'. Schönberger en Chris- tiaens maakten de doelpun- ten.Piet den Boer droeg twee treffers bij aan de vijf waar mee KV Mechelen ruim won bij Lierse SK en Kortrijk be haalde de eerste overwinning van het seizoen ten koste van Beerschot. Lukic maakte drie van de vier Kortrijkse doel punten, twee daarvan uit strafschoppen. Andries van Beerschot werd na twee waar schuwingen van het veld ge stuurd. Uitslagen: AA Gent - Club Brugge 4-1, Waterschei - Sint Niklaas 0-0, Beveren - Lokeren 2-0, Cercle Brugge - Anderlecht 0-0, Lierse - Mechelen 0-5, Antwerp - Waregem 2-4, Kortrijk - Beerschot 4-1, Seraing - FC Luik 0-2, Racing Jet - Standard Luik 1-2. De stand: 1. Anderlecht 5-8, 2. AA Gent 5-8, 3. Beveren 5-7, 4. Ware gem 5-6,5. FC Luik 5-6,6. Standard Luik 5-6,7. Club Brugge 5-6,8. Me chelen 5-6, 9. Lokeren 5-5, 10. Sint Nildaas 5-5, 11. Seraing 5-5, 12. Kortrijk 5-4, 13. Antwerp 5-4, 14. Cercle Brugge 5-4, 15. Waterschei 5-4,16. Beerschot 5-3,17. Lierse 5-2, 18. Racing Jet 5-1. In het jaar een na het af scheid van Karl Rummenigge heeft Bayern München een ongemeen succesvolle seizoen start. Door de magere over winning, 1-0, op Borussia Dortmund, waarbij de opvol ger van Rummenigge, Lothar Matthaus het 'gouden' doel punt maakte, boekte de beker winnaar de vijfde achtereen volgende zege. Een dergelijke recordstart is in de Bundesliga alleen door Bayern zelf vertoond en wel in 1981. De Beierse club, die mede dank zij de vooruitgespeelde en met 1-3 gewonnen wed strijd tegen titelhouder VFB Stuttgart een voorsprong heeft van drie punten op Borussia Mönchengladbach, kan met de thuiswedstrijden tegen FC Köln en Waldhoff Mannheim in het verschiet, zelfs gaan denken aan een recordverbe tering. Van het Westduitse Europa cup-sextet waren naast Bayern alleen Borussia Mön chengladbach en Werder Bre men succesvol. De Borussen leidden tegen Bochum met 4-0, maar moesten daarna toezien dat de tegenstander terug kwam tot 4-3. Voor de thuis club scoorde Frank Mill zijn zesde seizoentreffer, waarmee hij de topscorerslij st aanvoert. Voor Bochum maakte Klaus Fischer twee doelpunten, waardoor hij evenals Karl Allgöwer (Vffi Stuttgart) op een totaal van vijf treffers kwam. Bremen zorgde met een zege van 3-1 in Stuttgart voor een van de verrassingen van de vierde speeldag. Voor de door blessures geplaagde Westduit se titelhouder was het al de tweede thuisnederlaag in het prille seizoen. FC Köln permitteerde zich de blamage van de dag door met 1-5 te verliezen van Bayer Ürdingen. De nationale doel- verdediger Toni Schumacher heeft nu al dertien schoten moeten doorlaten, waarvan elf in de laatste acht dagen. Uitslagen: Bayern München - Bo russia Dortmund 1-0, Eintracht Frankfurt - FC Kaiserslautern 1-1, FC Köln - Bayer Ürdingen 1-5, Fortuna Düsseldorf - Eintracht Braunschweig 4-1, Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1-1, Waldhof Mannheim - Arminia Bielefeld 0-0, VfB Stuttgart - Werder Bremen 1- 3, Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 4-3, Schalke '04 - Karlsruher SC 3-1. Stand: 1. Bayern München 10, 2. Bor. Mönchengladbach 7, 3. Wer der Bremen 6,4. FC Kaiserslautern 6,5. Eintracht Frankfurt 5,6. Ham burger SV 5, 7. Bayer Ürdingen 4, 8. VfL Bochum 4, 9. SV Waldhof Mannheim 4, 10. Karlsruher SC 4, 11. Bayer Leverkusen 4, 12. VfB Stuttgart 4,13. Fortuna Düsseldorf 3,14. Schalke '04 3,15. FC Köln 3,16. Arminia Bielefeld 2, 17. Borussia Dortmund 0, 18. Eintracht Braun schweig 0. Nottingham Forest is zon dag door een productief kwar tier lijstaanvoerder in de eer ste divisie van de Engelse lea gue geworden. Forest, nauwe lijks beter en zeker niet ge vaarlijker dan Luton, barstte een kwartier na rust los en won met 3-1. De ploeg heeft nu twee pun ten voorsprong op zeven ach tervolgers en nog een meer op Liverpool, dat volgens de En gelse score slechts vijftig pro cent van de te behalen punten heeft. Steve Hodge opende de sco re en Peter Davenport profi teerde kort daarna van een foutje van Luton-doelman Andy Dibble. Voor dat tweede doelpunt had Luton kansen te over op de gelijkmaker, maar die kwam drie minuten na de treffer van Davenport onbe reikbaar ver weg door een tweede doelpunt vam Hodge. Het succesje van David Moss, acht minuten voor tijd, telde dan ook niet echt meer. Uitslagen: Chelsea - West Ham 3- 0, Coventry - Manchester United 0- 3, Ipswich - Arsenal 2-1, Liverpool - Sunderland 1-1, Newcastle - Everton 2-3, Southampton - Nor wich 2-1, Stoke - Leicester 2-2, Tottenham - Queens Park Rangers 5-0, Watford - Aston Villa 3-3, West Bromwich - Sheffield JVedn. 2-2, Nottingham Forest - Luton Stand aan kop: Nottingham Forest 6-12, Tottenham H 6-10, Manches ter Un. 6-10, Arsenal 6-10, Shef field Wed. 6-10, Everton 6-10, West Ham United 6-10, Aston Villa 6-10. Uitslagen: Aberdeen - Glasgow Rangers 0-0, Celtic - Hearts 1-0, Dundee - St.Mirren 2-0, Hibernian - Dumbarton 2-3, Morton - Dundee United 0-3. Stand: Aberdeen 6-11, Glasgow Rangers 6-9, Celtic 6-8, St.Mirren 6-7, Dundee United 6-5, Dumbar ton 6-5, Dundee 6-4, Hearts 6-4 Morton 6-4, Hibernian 6-3. Uitslagen: Rouen - Monaco 2-1, RC Paris - Laval 2-0, Bordeaux - Paris Saint-Germain 3-1, Bastia - Brest 2-0, Auxerre - Toulon 1-1, Metz - Lille 2-0, Marseille - Strasbourg 2- I, Sochaux - Toulouse 0-1, Tours - Nantes 0-1, Lens - Nancy 3-0. Stand: 1. Bordeaux 13,2. Nantes 10, 3. Auxerre 10, 4. Bastia 9, 5. Lens 8, 6. RC Paris 8, 7. Monaco 7, 8. Stras bourg 7, 9. Brest 7, 10. Toulouse 7, II. Nancy en Laval 7, 13. Toulon 6, 14. Marseille, 15. Metz 6, 16. So chaux 5, 17. Rouen 5, 18. Lille 4, 19. Tours 4,20. Paris Saint-Germain 4. Diego Maradona, de duurste voetballer ter wereld, heeft op de eerste dag van de Italiaanse voetbalcompetitie al teleurge steld. Zijn club Napoli speelde uit tegen Verona en verloor met 3-1. Maradona, op wie uiteraard alle aandacht was gericht, had enkele goede ac ties, maar werd voor het grootste gedeelte van de wed strijd door de verdediging van Verona in bedwang gehouden. Verona behaalde de grootste overwinning. Inter Milaan, zonder de Duitser Rummenige die met een gebroken teen aan de kant bleef, deed het niet veel beter dan Napoli. Tegen debutant Atalanta nkwam de titelkandidaat niet verder dan een gelijkspel (1-1). De inbreng van de dure bui tenlandse vedetten was deze eerste competitiedag groot. Niet alleen scoorden zij zes van de dertien doelpunten, maar ook zorgden zij voor vele uitverkochte stadions. De sta dions van Verona, Milaan, Co- mo en Turijn waren uitver kocht. Voor Verona betekende dat een miljoen gulden aan in komsten, en voor Como, dat het kleinste voetbalstadion be speelt, toch altijd nog een zes honderd duizend gulden. Uitslagen: Atalanta - Inter Milan 1-1, Avellino - AS Rome 0-0, Como - Juventus 0-0, Lazio - Fiorentina 0-1, AC Milaan - Udinese 2-2, Sampdoria - Ceremonese 1-0, Tori no - Ascoli 1-0, Verona - Napels 3- 1. De uitslagen: FC Porto - Benfica 2- 0, Vizela - Guimaraes 1-2, Bele- nenses - Academica 4-1, Portimo- nense - Varzim 4-0, Rio Ave - Boa vista 0-3, Braga - Setubal 3-0, Pe- nafiel - Salgueiros 4-3, Sporting - Farense 2-0. Stand na drie wedstrijden: 1. Spor ting en Portimonense 6 pnt, 3. Boa vista 5, 4. Benfica, Porto en Bele- nenses 4, 7. Setubal, Farense, Bra ga en Guimaraes 3,11. Academica, Varzim en Penafiel 2, 14. Salguei ros 1,15. Rio Ave en Vizela 0.

de Stem | 1984 | | pagina 11