VERPLAATSING NAAR INDUSTRIETERREIN Project fiets graveren ook in Aardenburg 'Geen fietsen graveren in schooltijd' Dierenexpo in Sluis geopend Veteraan Traas gehuldigd met bronzen legpenning Grotere appel- en perenoogst tit-Anna Uitslagen wedvluchten Rijkswaterstaat houdt sportdag INA ZEELAND 3 ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1984 VAN ZEELAND nvloedkering ensdag atsing ;ste er Dorpshuis Hoofdplaat open op 21 september neuzen stdorpe Wedstrijden ploegen in Schoondijke afgelast iQlitierapport jj Schrijf- avonden Amnesty BRESKENS - Na lange jaren van onderhande len is de kogel eindelijk door de kerk. Ver- duijn's Suikerwerken BV gaat definitief ver dwijnen uit de bebouwde kom van Breskens. Onzeker Woningbouw IN EERSTE HELFT OKTOBER Goes met 161 ionge BESLUIT INSPECTIE: 540 EXEMPLAREN INGEZONDEN Aardenburg STUWENDE KRACHT ACHTER MUZIEKKORPS T20 PAGINA ZEELAND 4 ver nemen van de ichten. r het verkeer Axel-Ter- a vice versa is in de ko- weken nog wat meer ioud te verwachten De nte Terneuzen gaat de e invalsweg van een g voorzien. In aanslui- laarop past rijkswater- de kruising van invals-l n rijksweg aan. en onzer verslaggevers HSLUIS Aanstaande lag, 19 september, zet schip 'Ostrea' de laatste voor de doorlaatbare loedkering op de bodem e Oosterschelde neer. beurt zonder enig vlag- otaai zijn er dan 65 pij- plaatst. jaar geleden werd in te- ordigheid van minister Kroes van Verkeer en staat door het hefschip ste pijler in de Ooster- emonding geplaatst. gAPELLE/DEN HAAG - Er wordt een grotere oogst aan appelen en peren verwacht jan eerder dit jaar was ge schat. Werd de opbrengst aan vankelijk geschat op 430 mil joen kilo appelen en 102 mil joen kilo peren, nu verwacht raen aan de hand van bijge stelde taxaties 13 miljoen kilo appelen en 5 miljoen kilo pe ten meer. Volgens het Ministerie van Landbouw en Visserij geeft bij de appelen de Golden Deli cious zes miljoen kilo meer op brengst dan was geschat (128 miljoen kilo in plaats van 122 miljoen kilo), de Schone van Boskoop zal vijf miljoen kilo meer opleveren dan de eerder geschatte 102 miljoen kilo en de Jona Gold en James Grieve leveren drie respectievelijk vier miljoen kilo meer op dan was verwacht, waardoor de geschatte opbrengst nu op 29 resp. 32 miljoen kilo wordt ge steld. Alleen de opbrengst van de Cox Orange Pippin is lager geschat dan eerder dit jaar: 54 miljoen kilo in plaats van 58 miljoen kilo. Bij de peren is de geschatte opbrengst van de Doyenne du Cornice twee miljoen kilo ho ger geschat (14 miljoen in plaats van 12 miljoen kilo). De opbengst van de Conférence, van de stoofperen en de overi ge rassen valt iets hoger uit dan volgens de eerste raming werd verwacht. Snoepfabriek Verduijn weg uit kom Breskens HOOFDPLAAT - Het nieuwe dorpshuis in Hoofdplaat wordt vrijdag 21 september om 19.30 uur geopend door burgemees ter C. Spijkerboer van Oostburg. Aan deze opening wordt medewerking verleend door de plaatselijke mu ziekvereniging OBK. In woners van Hoofdplaat kunnen de daarop volgen de zaterdag en zondag tus sen 13.30 en 17 uur een kijkje komen nemen. Het openings-weekend wordt omlijst met een aan tal activiteiten. De Hoofd plaatse jeugd houdt op bei de dagen een rommel markt en vijf plaatselijke kunstenaars exposeren hun werk. Zondag geeft de volksdansgroep voor oude ren vanaf 15.30 uur een de monstratie. aatselijk nieuws isbal - In de bovenzaal afé Du Commerce wor- p vrijdag 21 en zaterdag itember dansavonden ge- :n in verband met de jkse kermis in Terneu- Het dansen in Terneu- oudste établissement be reide avonden om 20 uur, iziek van het Jumbo-trio; tfeest - In de voormalige e Bierbrouwerij 'Van Boodts' aan de Graaf-; lijk te Westdorpe hebben ewoners van de wijken i Gent en Zwartenhoek ;eslaagde feestavond ge- In deze Westdorpse wijk at al sinds tien jaar eed actieve werkgroep, die szette tijden festiviteiten iuw zet voor de buurtbe- SCHOONDIJKE - De voor vandaag vastgestelde ploeg- wedstrijden in Schoondijke gaan niet door. De onder auspiciën van de regionale agrarische commis sie West-Zeeuwsch-Vlaande ren opgezette wedstrijden, die zouden worden gehouden op een perceel landbouwgrond van de heer Dieleman aan de Gaternisseweg, worden ver schoven naar zaterdag 22 sep tember. Door de regen van de laatste dagen is het terreun te soppig geworden. camera age bij ,ST - Naar de politie nu deelde, werd donderdag- lag om ongeveer 15.20 uur I W.R. uit Terneuzen een gestolen uit de een fotozaak te pt. De waarde van de ca- a bedraagt enkele honderj guldens. R. was op het mo- t dat hij de diefstal pleeg-1 vergezeld door zijn plaa jot M. ISKJL - Op de kruising lenstraat-Visartstraat te kil raakten gisteren twee s bij een botsing licht be- digd. Het ongeva ont- omdat automobilist li- uit Sluiskil geen voor aan een personenauto, uurd door plaatsgenoot W. de B. vMSLAG - Bij een aann]- in de buurtschap Zaam- -Veer werd gistermiddag personenauto, bestuu M. de B. uit Zaamslag, ar beschadigd. Op het mo t dat deze linksaf wild n, werd hij aangere een achterop komende ihtauto, bestuurd door it Goes. tMSLAG - 1VIatfddag ide ontstond gistermiddag de Provincialewe® mslag toen de vrachtauto murder W.R. ult dat jrde te laat bemerkte Van onze correspondente SCHOONDIJKE - De werkgroep West Zeeuwsch-Vlaanderen van Amnesty International houdt ook deze maand weer een aantal schrijf- avonden. Maandag 17 september is de eerste van de reeks bij de familie Van de Ameele, Oostlangeweg 7 in Hoofd plaat. Belangstellenden kunnen daar van 20 tot 22 uur hun brieven komen schrijven. Eén dag later wordt van 19 tot 21 uur geschreven bij de familie Kramer, Zeg veldstraat 5 in Zuidzande en in de bejaardensoos De Zwaluw, Rosemarijnstraat 1 in IJzendijke. Brieven schrijvers kunnen woens dag 19 september nog te recht in de koffiekelder onder de rooms-katholieke kerk in de Europastraat in Breskens. De gevangenen om wier vrijlating in brieven kan worden gevraagd zijn: Prins Tiao Souk Boua- vongs uit Laos die al negen jaar zonder proces of aan klacht wordt vast gehou den, Orton en Vera Chir- wa, een echtpaar uit Mala wi, die vanwege hun poli tieke overtuiging worden vastgehouden en Ali Ben Jounes Nouir uit Tunesië, die tijdens zijn gevangen schap werd gemarteld. Voorbeeldbrieven in het Engels en het Frans zijn aanwezig. Van een onzer verslaggevers De bedrijfspanden in het dorp zullen worden gesa neerd, waarna de snoepfabriek zich gaat vestigen op het Breskense industrieterrein Deltahoek. De gemeente Oostburg heeft zich verplicht de twee huidige bedrijfspanden (aan het Spui- plein en de Julianastraat) aan te kopen voor een totaalbe drag van ruim 1,1 miljoen gul den. Tevens zal voor de ver plaatsing van de fabriek een subsidie van vijf ton beschik baar worden gesteld door te provincie, terwijl de gemeente op zijn beurt nog eens een kor ting van 15 gulden per vier kante meter geeft aan Ver duijn voor de aankoop van grond op het industrieterrein. Overigens betaalt Volsk- huisvesting 80 procent van de aankoopsom van het pand aan het Spuiplein terug aan Oost burg als saneringsbijdrage, terwijl de gemeente een zoge heten lokatie-subsidie zal aanvragen als een tegemoet koming in de resterende kos ten van de saneringsplannen. Onzekere factor hierbij is, aldus B en W van Oostburg, dé terugbetaling door het rijk van de kosten die verbonden zijn aan de sanering van het bedrijfspand aan de Juliana straat. De afwikkeling van de ze zaak valt onder de nieuwe wet op de stads- en dorpsver nieuwing, die per 1 januari 1985 van kracht wordt. Het is namelijk nog steeds onzeker hoe die wet financieel wordt vertaald wat betreft de hoogte van de bijdragen aan de ge meenten. Er wordt naar gestreefd de verplaatsing van de snoepfa briek op 1 september 1985 af te ronden. „Een struikelblok kan wellicht zijn de bouwplaats en het bouwrijp maken van het nieuwe perceel", waarschu wen B en W. „De in dit kader te treffen voorzieningen kun nen voor de gemeente hoge kosten met zich meebrengen". Daarom zal daarover pas een definitief standpunt worden ingenomen wanneer de exacte bouwplannen van Verduijn bekend zijn. Voor de rest juicht het Oost- burgse gemeentebestuur de verplaatsing van het bedrijf - waar 80 mensen werken - toe, omdat daardoor het woon- en leefklimaat in Breskens wordt verbeterd. Het bedrijfspand aan de Julianastraat zal wor den afgebroken en op de vrij gekomen plaats worden sta pelwoningen voor kleine huis houdens gebouwd. Wat er pre cies met de lokatie aan het Spuiplein gaat gebeuren is nog niet bekend. De gemeenteraad van Oost burg moet volgende week don derdag de voorlopige overeen komst met Verduijn bekrach tigen. De raad vergadert dan vanaf 19.30 uur in het gemeen tehuis. AARDENBURG - In navol ging van Oostburg en Sluis gaat ook in de gemeente Aar denburg een graveer-project voor fietsen van start. Met be hulp van vrijwiUigers zullen adres en postcode van de eige naars in de aangeboden rijn- wielen worden geponst. voor hem rijdende P^i;' q auto, bestuurdI door C. Terneuzen, afremde _r rijding kon r»e rkomen worden. iet Keizer Karelplein esteld. Rond 16 u £an. - ook de Philippine gg. St. Cecilia op1" Qt0 mtelijke sPort^itXisselinI uur een sportui per- Ei ts tussen het mar wagrna eel en bevolkJ?g. „de- feestavond in De v volgt. de Ve le laatste dag v<"\, dingsfeesten, zontM op tember, is er om ,wed- Valcke een Jf^rsonef jd tussen marine pe t jen team van Sas vany Van onze duivensport medewerker JOtNEDZEN - De Concours- ™nd Zuidbeveland hield met Jonge duiven een kring- v|ucht vanuit Chateauroux. 1. ile, ^uw, Hansweert, (1537,15 ®P»), 2. H. Vermeulen, Schore, 3. 'an. Hijfte en zoon, Yerseke, 4,7 i™ A. Oommanchet, Hansweert, ii. n rts' Kruiningen, 6. A. van n r7'es, VHeerenhoek, 9. F. Gle- jjjjjj. Kruiningen, 10. J.P. Kaho. Combinatie West Zuid- A. 240 jonge duiven. 1. (147a no Dries, 's-Heerenhoek mPm), 2,3, en 8. D. Rijk, PoS^and, 5. C. Hermes. 5. J. dom o t' Hazen, allen te Lewe- hoek' in de Jon6e. 's-Heeren- «nd' Lexmond, Heinkens- 3,4 en B S2 mpm)'1 en 2. J. Kaho, Voois Hagenaar-Toonder, 5. F. busse' 0 S: Nooijer, 8. G. Jaco- Verh Steenhard-Princen, 10. J. c cTl? „Jfanuit Doornik met 1083 mpm). 1. B. Brou- «.ge, 2,3,4 en 6. Th. Wee- ,™eze inge, 5 en 9. M. Hengs- le. 7. K. Tjarks, Yerseke tetVpn Ïns,aezèinge'2'2'4en6-Th'Wee" rgKapellc, PransBï,itte. Kruiningen, 10. F. 8|>UVV QZ9°n,Kwadendamme. duiven Hansweert met 96 K%er„„ 7 mPm>- t.2 en 6- De en zoon, 3. L. van Ertvelde, 4. A. Dommanchet, 5. A. de Leeuw, vanuit Chateauroux met 69 jonge duiven (1538 mpm). 1. A. de Leeuw, 2. H. Vermeulen, 3,4 en 5. A. Dom manchet. De Zwaluw te Kwadendamme met 106 duiven (1560 mpm). 1,5 en 7. F. Franse en zoon, 2,8 en 10. J. Beu lens, 3 en 6. Steenbakker-Goud, 4. M. de Putter, 9. P. Poortvliet van uit Chateauroux met 76 jonge dui ven (1105 mpm). 1 en 3. Steenbak ker-Goud, 2. M. Boudens, 4 en 5. J. Wauters. Vriendenkring te 's-Heer Arends- kerke met 195 duiven (1616 mpm). 1,2,5 en 6. J. van de Velde, 3 en 4. Joh. van de Velde, 7. C. Steenhard, 8 en 10. M. Beenhakker, 9. A. West dorp. De Postduif te Lewedorp met 64 duiven (1506 mpm). 1. C. Hermes, 2. A. Hazen, 3. M. de Jonge, 4. J. Pol- fliet, 5. P. Pieters. Overvliegers te Ovezande met 64 duiven (1564 mpm). 1. J. Rentmees ter, 2 en 5. P. Rentmeester, 3. J. Rentmeester, 4. J. Kievit. De Zeeuw te Goes met 80 jonge duiven (1453 mpm). 1. S. Koks, 2 en 7. F. Voois, 3,4,5 en 10. R. van de Pijl, 6 en 9. P. Schrijver, 8. L. de Putter. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams- waarde vanuit Quievrain met 61 jonge duiven (1694 mpm). 1. Ed. Mattheijssen, 2. P. de Caluwé, 3. gebr. De Koster, 4. A. Verbiest, 5. P. van Dalen met 25 oude duiven (1658,64 mpm). 1 en 3. J. de Rijk, 2. A. de Block, 4. E. van Damme, 5. A. Maas. A Het aantal fietsen in de ge meente wordt geraamd op ruim 5000. Men hoopt er 1000 per dag te kunnen behandelen, inclusief het invullen van de registratiekaart. De actie staat onder super visie van de rijkspolitie, maar het graveerwerk wordt ver richt door vrijwilligers van de gemeentelijke werklozenpro- ject. Men kan zich nog opge ven bij coördinator C. Heijs- man, 01177-2383. Voor de vrij willigers wordt vooraf een in structie-bijeenkomst gehou den. Het project begint maandag 8 oktober. Dan staat de gra- veerbus bij het Aardenburgse dorpshuis in de Westmolen straat. Tussen 9.00 en 12.00 uur kunnen dan de leerlingen van de lagere scholen met hun fietsen terecht, waarna van 13.00 tot 18.00 uur de rest van de inwoners welkom is. Die kunnen zich ook nog melden op dinsdag 9 oktober, wanneer de bus van 13.00 tot 21.00 uur staat geparkeerd bij het poli tiebureau aan de Bootstraat. Op 10 en 11 oktober is Eede aan de beurt. De bus staat dan bij de Hof van Eede (9.00 tot 10.00 uur scholieren, 13.00 tot 18.00 en een dag later 13.00 tot 21.00 uur voor de overige dorpsbewoners) en op 11 okto ber van 19.00 tot 21.00 uur eveneens bij café De Kreeke in de Valeiskreek. De Aardenburgse graveer- actie wordt vrijdag 12 oktober afgesloten te St. Kruis en Draaibrug. Daar wordt gegra veerd bij respectievelijk het dorpshuis en café Tramzicht van 13.00 tot 21.00 uur. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De scholieren in West-Zeeuwsch- Vlaanderen mogen hun fiets niet langer in schooltijd aanbieden voor het graveer-project. Dat is het resul taat van een ingreep van de inspectie voor het lager onderwijs. Het gevolg is dat de tijder en plaatsen die speciaal vooi de scholieren waren gereser veerd komen te vervallen Oostburg, Breskens en Zuid zande zijn inmiddels al aan de beurt geweest, maar in de an dere plaatsen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen waar de graveer-bus nog moet ver schijnen, dienen scholieren nu Een keurmeester bekijkt enkele konijnen Van onze correspondent SLUIS - Sluis' burgemeester H. Assel- bergs heeft gisteravond de regionale zomertentoonstelling van de konijnen-, duiven- en sierduivenvereniging Oost burg en omstreken in de sporthal van Sluis geopend. Tevoren had de burgemeester verge zeld van zijn echtgenote en zoontje on der leiding van de voorzitter van de vereniging, de heer R. Maenhoudt, een rondgang over de tentoonstelling ge maakt en enkele van de 540 ingezonden dieren bewonderd. In zijn openingswoord prees de bur gemeester de inrichters, die dit jaar het 30-jarig bestaan van hun vereniging vieren, omdat ze nu voor het twaalfde achtereenvolgende jaar met succes de zomertentoonstelling in Sluis op poten hebben gezet. Hij sprak de hoop uit dat op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Daarna reikte de burge meester de prijzen uit. Als grote verrassing kwam bij de dwerghoenders de 3-jarige Jacintha van Dierendonck uit Oostburg als kampioen uit de bus. Zij ging hierbij vele oudere inzenders vooraf en stapte even later parmantig in de zaal rond met de door haar gewonnen beker. Kampioen werden verder: Konijnen klasse A: J. Driesprong (Middelburg) met een Wiener wit. Konijnen klasse B: - FOTODESTEM/CORJ.DEBOER K. Bouwman (Oost-Souburg) met een angora wit. Grote hoendersR. Plaquet (Stekene B) met een barnevelder wit. Duiven: G. de Smidt (Retranchement) met vedervoetige ekster kropper zwart. Cavia's: Jurgen Groosman (Hoek) jeugdlid. Fraaiste trio grote hoenders: Ch. van Dierendonck (Oost burg). Fraaiste trio dwerghoenders: A. van Dierendonck (Oostburg). Jeugdle den: Konijnen klasse A: F. Luteijn (Zuidzande). Konijnen klasse B: B. van de Akker (Terneuzen). Sierduiven: J. de Bliek (Nieuwvliet). De tentoonstelling met inzendingen uit geheel Zeeland, België en West- Brabant is zaterdag geopend van 10 tot 21 uur en zondag van 10 tot 17.30 uur. GOES - Geluidshinder - Het kost de gemeente Goes een be drag van 18.000 gulden om bij het kruispunt Fruitlaan/Lin- denstraat een aantal wonin gen tegen geluidsoverlast te isoleren. De overlast ontstond vanwege optrekkende autos bij de verkeerslichten daar. GOES - Onbesuisd rangeren - De Goese raadscommissie voor algemene zaken is van mening dat er nog al wat schort aan het rangeren van wagons met gevaarlijke stof fen op het spoorwegterrein in Goes. Vooral met de voorzich tigheid zouden de rangeerders het niet nauw nemen, aldus de brandweercommandant ing. D. de Kok van de commissie. Stappen worden overwogen. GOES - Openheid - De raads commissie voor onder meer onderwijs heeft in een onlangs gehouden vergadering gepleit voor meer openheid in de zaak van de fusie tussen de openba re mavo en het Goese Lyceum. Verscheidene commissieleden toonden zich gepikeerd omdat zij het rapport van de ambte lijke werkgroep, die zich met deze kwestie bezighoudt, niet gekregen hadden. „Een tekort aan openheid heeft in Goes al eens eerder een dergelijke fu sie doen mislukken", merkte een commissielid op. De voor zitter zei toe het rapport bin nenkort naar buiten te bren gen. HEINKENSZAND - Koor school - De jubilerende Zeeuwse Koorschool komt za terdag 22 september naar Heinkenszand om daar in De Stenge onder meer een musi cal uit te voeren. Na de pauze staan verscheidene liedjes op het programma. De deuren gaan om 19.30 uur open. MIDDELBURG - Tips - De Vitrite in Middelburg heeft in het afgelopen kwartaal tien bedrijfsideeën van medewer kers beloond met een geldbe drag. Het beste idee was van J. de Groot; hij stelde voor een bepaalde contactstrip te ver vangen en kreeg voor deze tip vijfhonderd gulden. VLISSINGEN - Grondvervui- ling - De onderzoeken naar verontreinigde grond op de terreinen van de voormalige gasfabriek en van het voor malige bedrijf Nedpam aan de Prins Hendrikweg kost de ge meente Vlissingen een kleine 130.000 gulden. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Rijkswaterstaat Zeeland houdt vrijdag 21 september voor de vierde maal haar jaarlijkse sportdag in hef Middelburgse sportcomplex 'De Kruitmolen'. Het gebeuren be gint om 8.30 uur en gaat de gehele dag door. Op het programma staan de sporten badminton, bowlen, ta feltennis, tennis, voetbal, volleybal, vissen, wandelen en rollen- bankwielrennen. buiten lestijd hun karretje aan te bieden. Volgens een woordvoerder van de politie zijn inmiddels al zevenduizend fietsen in de ge meente Oostburg van een adres en postcode voorzien. Voor het dorp Oostburg is ko mende maandag uitgeroepen tot extra graveer-dag. Mensen die tot nu toe geen mogelijk heid hebben gehad hun fiets aan te bieden, kunnen dan nog één keer gratis terecht tussen 17 en 20.30 uur bij het politie bureau. Omdat de schooltijden nu zijn komen te vervallen is de politie van plan ook op andere plaatsen de graveer-actie in de late middag- en de avond uren te gaan houden. Voor Breskens en Sluis zullen nog extra graveer-dagen worden ingelast. Het project wordt momen teel uitgevoerd door tien vrij willigers, verbonden aan het Werklozenproject Oostburg/ Sluis. Extra krachten zijn ech ter nog steeds welkom, aldus gisteren de zegsman van de politie. Plaatselijk nieuws Bolling - Uitslag bolling op 8 september bij café De Zwaan met 78 deelnemers. 1. R. van Rie, R. Coene, J. Lameileure, 2. E. de Vreze, M. de Vreeze, Th. Vermeulen, 3. C. Blomme, F. Rijckaert, N. Hoste, 4. G. Kerkhove, W. Roeygens, P. de Geeter, 5. F. de Smet, B. Bau- wens, H. Bruggeman. Tweede braderiebolling - Uit slag van de tweede braderie bolling op 9 september bij café De Zwaan met 69 deelnemers. 1. R. van Rie, O. Vermeersch, A. Minnaert, 2. R. Batslé, B. Bauwens, J. Guide, 3. F. de Smet, N. Hoste, F. Rijckaert, 4. A. Goossens, W. Rogiers, M. Schijvinck, 5. R. de Sutter, F. Rieteco, W. Bral. EHBO - Bij voldoende deelna me start de EHBO, afdeling Aardenburg, begin oktober een cursus voor het behalen van het eenheidsdiploma EHBO. Voor inlichtingen en eventuele opgave telefoon 01177-1504, Ineke Flikweert. Collecte - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmi- nafonds heeft in Aardenburg, Sint Kruis en Draaibrug 1944,45 opgebracht. Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Aar denburg houdt woensdag 19 september om 20.00 uur een volksdansavond in het dorps huis aan de Westmolenstraat. De avond staat onder leiding van mevrouw G. Maenhout- Begheyn. Vrouwengilde - Het Aarden burgse Vrouwengilde kwam dinsdag bijeen in café De Zwaan voor de jaarlijkse feestavond. Bij die gelegen heid werd bekend gemaakt dat op 2 november om 20.15 uur in de zaal van „De Roode Leeuw" een optreden zal plaatsvinden door de bekende zanger Piet Brakman. Kaar ten zijn vanaf heden verkrijg baar bij de bestuursleden van het Vrouwengilde. Van een onzer verslaggevers S-HEERENHOEK - Hoewel hij nog nooit van zijn leven een muziekinstrument heeft bespeeld, is het stempel dat de 's-Heerenhoekenaar F. Traas (72) op het plaatselijk muziek korps Sint-Caecilia heeft ge drukt, bepaald niet weg te cij feren. Om die reden kreeg hij vrij dagavond dan ook uit handen van de Borselse burgemeester drs. G. van den Heuvel de bronzen legpenning met oor konde van de gemeente Borse- le. De huldiging van Traas viel samen met de feestavond van Sint-Caecilia dat, zoals ge meld, dit weekeinde het 35-ja- rig bestaan viert. Traas is vanaf de oprichting lid en heeft in die hoedanig heid gestalte gegeven door vanaf het prille begin een plaats in het bestuur van de vereniging in te nemen. Naast het werk voor de muziek is de veteraan uit s-Heerenhoek ook nog 10 jaar lang penning meester van de plaatselijke afdeling van de ouderenbond KBO geweest. „Een echt vere- nigingsmens", zo typeerde de burgemeester hem vrijdag avond. Het grootste deel van de tien kinderen van Traas bespeelt wel een istrument in Sint- Caecilia. Een vaardigheid, waartoe ze meestal door vader traas zijn aangezet. Zelden laat Traas verstek gaan als de muziek voor een concert het dorp verlaat. Per jaar komt dat neer op twintig of vijfen twintig reisjes. Tien jaar gele den werd Traas overigens ook al gehuldigd voor zijn be stuurlijke activiteiten. Toen kreeg hij de gouden speld van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Muziekgezel schappen. - "SS';

de Stem | 1984 | | pagina 19