^jQCytC Vice-premier oppert strafvermindering Standard-speiers de om KELLY WINT RONDE VAN CATALONIE Schaatsen tegen wil en dank Amsterdam legt bedenkingen van staatsecretaris naast zich neer Bedrijfstennis kan van start gaan mg Liverpool 1 niet welkom I in Monaco Sören Lerby geblesseerd HILBERT VAN DER DUIM: Bandenproblemen voor Johnny Willemsen bij Europees debuut UEFA schorst ÜIÈdo Ophof en Huub Stevens {Arbiter Brazilië 1 Morst wegens] [wanordelijkheden IdONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 PAGINA SPORT 2 is in de Staatsloterij. -: ile Staten rd-Brabant rovincie Joord-Brabant SUPERBAGNÈRES (AFP) - Na Pjotr Joe- groemov, Philippe Chevallier, Carlos Hernan dez, Benno Wiss en Ivan Ivanov is Charles Mottet de zesde klassementsleider van de Ron de van Toekomst in negen dagen. Kelly SPORT IN 'T KORT Tweede duel afgebroken Han van der Hooft uit WON HULSTERSE DULLAERT-HAL ZITOVERVOL Geert medaille voor Polfliet T14 ste trekking 12 septemberig J illen op alle nummers: 326S| allen op alle nummers: 7oi illen op alle nummers: 249' ummers eindigende op: 9047 BRUSSEL (BELGA) - Jean Col, vice-premier en minis- (fr van justitie van België, overweegt strafverminde- •ing te bepleiten voor de spelers van Standard Luik eD Waterschei, die zijn ge schorst wegens het omkoop schandaal. Volgens Het Laatste Uieuws, dat het bericht gis teren bracht, zou Gol aan de voorzitter van de Belgische voetbalbond, Louis Wouters, hebben gevraagd de strafpe- riode van de spelers met twee maanden te bekorten. Die vermindering komt overeen met de collectieve gratie, die in België zal wor den toegepast bij de gevan genen. Zij krijgen twee maanden celstraf kwijtge scholden in verband met het huwelijk van Prinses Astrid met de Oostenrijkse prins Lorenz. Bondsvoorzitter Louis Wouters deelde overigens mee nergens van te hebben gehoord. Indien de schorsing met twee maanden zou worden teruggebracht, betekent het dat de meeste spelers, onder wie Tahamata (Feyenoord), Meeuws (Ajax) en Daerden (Roda JC) op 3 november ai weer aan het werk kunnen. Dan ook zou het proces, dat dient voor de Kamer van Kort Geding te Brussel, vrij - wel overbodig zijn. In deze zaak willen de geschorste voetballers dat de rechter de Belgische voetbalbond dwingt een proces aan te spannen tegen de FIFA, om dat die de voor België uitge sproken schorsingen heeft overgenomen, waardoor de gestraften ook in het buiten land niet aan de slag kunnen voor 3 januari 1985. Het kort geding, dat voor vandaag op de rol stond, is overigens voorlopig uitge steld tot maandag 24 sep tember. De Belgische Voet bal Bond heeft volgens de advocaat van de spelers, mr. Mathieu Driessen uit Ton geren, uitstel gevraagd. De KB VB wil twaalf dagen ex tra tijd om de punten, die zijn aangedragen door de raadsman van de spelers, te kunnen bestuderen. ummers eindigende op ummers eindigende op: ummers eindigende op: ummers eindigende op: ummers eindigende op. ummers eindigende op. ummers eindigende op: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 60 IzÜBICH (SI) - Ajax zal Ihet in zijn eerste wed- 813 Zetfouten voorbehoudti smber 1984 komen Provinciale abant voor een openbare het provinciehuis te agenda van de vergadering, E jint, vermeldt onder meer ïbieden van de Donge en het z reglement waterschap )op vrijkomende aandelen in de eveling rijksaandelen BBA naar ;zit streekvervoer iMsPAd 9anpostzi|d#,vaAtl?l ssau-Belgisch^rens (SI 1)j liah zwakzinnigenzorg a en biibehorende stukken ig beschikbaar zijn en liggen de bibliotheek van de (Cü'c A/rl nu- ut^Jöbionsvst j meer informatie over 0 Levensverzekeringen 0 Hypotheek-pakket 0 Woonhuis- en Inboedelpolis 0 Ziektekostenpolis 0 Arbeidsongeschiktheidspol|S ti de:. on in een envelop zonder poslzegeW; an naar, A.B.M.AI, n,l7 AntWoördnummer l® 4870 WB Etten-Léur 3 strijden voor de eerste ronde van het toernooi oin de UEFA-beker tegen ÏRed Boys Differdangen moeten doen zonder Edo Als de Amster dammers de volgende j ronde bereiken, zal Op- j tof ook in de eerste wed strijd van de tweede ron de niet mogen spelen. De Amsterdammer is een van de 34 spelers, die [door de UEFA gestraft I zijn naar aanleiding van j hun gedrag in de drie I Europese bekertoernooi- en van het afgelopen sei- i zoen. Ophof behoort tot I de spelers, die drie wed- j strijden schorsing moe- I ten uitzitten. Op de lijst van de UEFA staat ook Huub Stevens van PSV. De Limburger mist echter alleen het eerste duel van PSV voor het toernooi om de UEFA-beker, komen de woensdag in Frank furt aan de Oder tegen het Oostduitse Vorwarts Frankfurt. Panathinaikos, de te genstander van Feyen oord in de eerste ronde van het toernooi voor de landskampioenen, mist woensdag in Rotterdam Nikolas Karoulias, die een wedstrijd is ge schorst. In het toernooi voor de landskampioenen zijn dertien spelers geschorst, bij dat voor de bekerwin naars zes en in het toer nooi om de UEFA-beker staan vijftien spelers buiten spel. LONDEN (DPA) - Liver- I pool zal geen duel om de j Super-Cup tegen Juven- I tus in Monte Carlo kun- nen spelen. De autoritei- ten in het vorstendom weigeren Liverpool te j§ ontvangen uit vrees voor gewelddadigheden van supporters. De voetbalwedstrijd E i had het nieuwe stadion I van AS Monaco (capaci- I teit: 20.000 toeschouwers) E j moeten inwijden. E Juventus heeft voorge- steld beide wedstrijden in E j Turijn af te werken, E maar dat schikt de En- E gelsen niet. E MÜNCHEN (SID) - Sören 1 Lerby, de Deense mid- denvelder van de West- E Duitse voetbalvereniging E Bayern München, is voor tenminste twee weken uitgeschakeld. De oud-Ajacied heeft E in het competitieduel van E i ^gelopen zaterdag de s binnenband van zijn lin- j herknie verrekt. E ^0A-PAULO (AFP) - De 5 rariliaanse scheids- E |S|ter Romualdo Arpi E ;'uno. die was uitverko- E [ten de wedstrijd om de E Wereldbeker tussen Li- lüfi?00? en Indepediente i n 0 leiden, is door h! j azM'aanse voetbal- E 5 »md voor onbepaalde E "W geschorst. E Filho werd verant- E ["«ordelijk gesteld voor E ret gewelddadige kli- en de' massale 5rÜ-.!part'j, die het com- I j/'l'ieduel tussen Pal- E 2. o s en Sao-Pauio (2-1) ty, 'teptember kenmerk- E "'""""""lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Mottet onttroont Ivanov De Franse renner uit de ploeg van Cyrille Guimard, een dag eerder al ritwinnaar, bracht de amateurs uit de Sovjetunie een gevoelige slag toe. Ivanov, drager van de gele leiderstrui, werd in de tweede bergetappe, met twee beklimmingen van de eerste categorie, op enkele minuten gereden. Oleg Jarotsjenko maakte de nederlaag voor de Sovjets enigszins draaglijker door de achtste etappe, van Saint- Gaudens naar Superbagnères, te winnen. Hij is echter kans loos voor de eindzege. Jarots jenko kwam tijdens de bergrit van dinsdag ten val en verloor daardoor een half uur. De achtste etappe had een zwaar parkoers, waarin de Col de Mente en de helling naar Superbagnères waren opgeno men, maar was kort van duur: 86 kilometer. Voor Ivanov, de kampioen van de Sovjet Unie, lag het tempo te hoog. Vier kilometer voor de eind streep ontsnapte Jarotsjenko, de gehele dag al actief als ver dediger van de leiderstrui. Hij behield een voorsprong van luttele meters op drie achter volgers. Mottet moest ook dat drietal in de laatste kilometers bergopwaarts laten gaan, maar de machtsovername was toen reeds een feit. Ivanov moest meer dan drie minuten toegeven op zijn win nende landgenoot, bij wie Er- win Nijboer als beste Neder lander lange tijd in de buurt kon blijven. Uitslag achtste etappe: 1. Oleg Ja rotsjenko (Sov) 86 kilometer in 2 uur 47 minuten 15 seconden, 2. Mi ke Gutmann (Zwi) 2.47.18, 3. Victor Demidenko (Sov), 4. Reynel Mon- toya (Col), 5. Jean-Francois Ber nard (Fra) 2.47.38,6. Charles Mottet (Fra) 2.47.55, 7. Eric Vanlancker (Bel) 2.48.22, 8. Jiri Skoda (Tsj) 2.48.29, 9. Laurent Biondi (Fra) 2.48.41, 10. Christian Jourdan (Fra) 2.49.18, 11. Philippe Chevallier (Fra) 2.49.26,12. Philippe Bouvatier (Fra) 2.49.29, 13. Argemiro Bohor- quez (Col) 2.49.36,14. Segundo Cha- parro (Col) 2.50.03, 15. Ivan Ivanov (Sov) 2.50.16, 18. Erwin Nijboer (Ned) 2.51.09, 36. Jan van Wijk (Ned) 2.55.32, 46. Rob Klinge (Ned) 2.58.25, 48. Marc van Orsouw (Ned) 2.58.58,60. Henk Boeve (Ned) 3.04.57, 94. Gert Jakobs (Ned) 3.21.54. Algemeen klassement: 1. Charles Mottet (Fra) 29.55.47, 2. Jiri Skoda (Tsj) op 1.20, 3. Ivan Ivanov (Sov) op 2.05, 4. Victor Demidenko (Sov) op 2.31, 5. Philippe Bouvatier (Fra) op 2.37, 6. Mike Gutmann (Zwi) op 3.08, 7. Jean-Francois Bernard (Fra) op 3.28, 8. Argemiro Bohor- quez (Col) op 4.35, 9. Eric Salomon (Fra) op 4.59, 10. Eric Vanlancker (Bel) op 5.38, 11. Pjotr Joegroemov (Sov) op 6.50, 12. Laurent Biondi (Fra) op 7.54, 13. Philippe Cheval- Charles Mottet, de nieuwe leider in de Ronde van de Toekomst. lier (Fra) op 8.54, 14. Reynel Mon- toya (Col) op 9.36, 15. Christian Jourdan (Fra) op 10.45, 21. Erwin Nijboer (Ned) op 17.06, 37. Jan van Wijk (Ned) op 27.34, 42. Marc van Orsouw (Ned) op 33.17, 64. Rob Klinge (Ned) op 1.02.00, 66. Henk Boeve (Ned) op 1.04.37, 76. Gert Ja kobs (Ned) op 1.19.43. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Wethouder Roel Walraven (CPN) van de ge meente Amsterdam legt de bedenkingen van staatssecretaris drs. J. van der Reijden (CDA) tegen het organiseren van de Olympische Spelen naast zich neer. De wethouder, die sport in zijn portefeuille heeft en derhalve politieke verantwoordelijkheid draagt voor de voorbereidingen op eventuele Spelen in Amsterdam, weigerde gisteren te reage ren op de bemerkiijgen van de bewindsman. „Als je de uitspraken van Van der Reijden tot feiten terug brengt, blijft er weinig over. De man draagt zo weinig nieuwe aspecten aan, daar wil het college van burgemeester en wethou ders voorlopig niets op zeggen", aldus een woordvoerder van het gemeentebestuur. De staatssecretaris gaf zijn bedenkingen pal na de Spelen al prijs, zij het in bedekte termen. Hij keerde toen net terug van een, naar verluidt, ontnuchterend onderhoud met de organisator van het Olympisch toernooi in Los Angeles; Peter Ueberroth. Deze week scherpt Van der Reijden zijn reserves ten aanzien van 'Amsterdam 1992' wat aan. Hij doet dat in het weekblad Haagse Post. De bewindsman vraagt zich onder meer af of Amsterdam de begroting voor de Spelen niet wat te krap heeft opgesteld. Van der Reijden is bovendien van mening, dat Amsterdam nooit vele tienduizenden vrijwilligers op de been kan krijgen om de Spelen vlot en relatief goedkoop te laten verlopen. Sean Kelly is winnaar ge worden van de Ronde van Ca- talonië. De Ierse beroepsren ner beëindigde de Spaanse etappekoers in precies dezelf de tijd als Pedro Munoz, maar won dank zij een betere klas sering in het puntenklasse ment. Aan het begin van de slot dag had Munoz nog een voor sprong van negentien secon den op Kelly. Dat was exact het verschil tussen de twee rij ders in de 18,4 kilometer lange tijdrit van 's morgens, gewon nen door Kelly, die zijn lei derstrui met succes verdedig de in de afsluitende rit over 116 kilometer. De renners van Jacques de Goede speelden geen rol van betekenis, maar zorgden toch voor opschudding door een startverbod, opgelegd door de KNWU aan drie van hen (Schipper, Broers, Kerstens) wegens contractbreuk in eigen land. De Goede heeft inmid dels bij de wielrenunie twee eisen gedeponeerd. Hij wil nog voor het weekeinde de toezeg ging dat hij 2500 gulden zal ontvangen voor de gemaakte onkosten om zijn renners toch aan de start te krijgen en hij wil een volledige uitleg van het gebeurde. De ploegleider heeft ge dreigd zijn ploeg op te heffen, wanneer de Unie geen aaan- vaardbare verklaring heeft voor de affaire-Surhuister- veen, die voor de KNWU aan vankelijk aanleiding was de renners in Catalonië een start verbod op te leggen. Een ver bod, dat later weer werd inge trokken. Uitslag eerste deel zevende etappe (tijdrit): 1. Sean Kelly (Ier) de 18,4 km in 32 minuten 47 seconden, 2. Pedro Munoz (Spa) op 19 seconden, 3. Julian Gorospe (Spa) op 1.19, 4. Alberto Fernandez (Spa) op 1.24, 5. Pascal Simon (Fra) op 1.29,6. Angel Arroyo (Spa) op 1.36, 7. Antonio Coll (Spa) op 1.45, 8. Robert Millar (GBr) op 1.48, 9. Vicente Belda (Spa) op 2.04,10. Patrocinio Jiminez (Col) zelfde tijd. Uitslag tweede deel zevende etap pe: 1. Ronny van Holen (Bel) 116 kilometer in 2 uur 50 minuten 0 se conden, 2. Enrique Aja (Spa) op 1 seconde, 3. Nico Emonds (Bel) op 11, 4. Sean Kelly (Ier) op 15, 5. José- Luis Laguia (Spa), 6. José Recio (Spa), 7. Eduardo Chozas (Spa), 8. Celestimo Prieto (Spa), 9. Pedro Munoz (Spa), 10. Jesus R. Magro (Spa) allen in dezelfde tijd als Kel- ly. Eindklassement: 1. Sean Kelly (Ier) 30.46.44, 2. Pedro Munoz (Spa) zelf de tijd, 3. Angel Arroyo (Spa) op 1.51, 4. Alberto Fernandez (Spa) op 2.03,5. Julian Gorospe (Spa) op 3.52, 6. Vicente Belda (Spa) op 3.54, 7. Robert Millar (GBr) op 4.04, 8. An tonio Coll (Spa) op 4.17, 9. Patroci nio Jiminez (Col) op 5.42,10. Eduar do Chozas (Spa) op 6.23. ZWEMMEN - Sandor Wladar, de Hongaarse rugslagwinnaar op de 200 meter van de Olym pische Spelen van 1980, is voorlopig van de nationale ploeg van zijn land uitgesloten wegen het overtreden van de douanevoorschriften. VOETBAL - Polen heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen Finland gewonnen met 2-0. Doelpuntenmakers waren Dziekanowski en Palasz. Er waren 3400 toeschouwers. MOSKOU (TASS) - De tweede partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Gary Kasparov is woensdag avond in Moskou op de 41ste zet afgebroken. De partij wordt vandaag uitgespeeld. Maandag is de strijd om het wereldkampioenschap begon nen met een remise. Het verloop van de zetten uit de tweede partij is: Wit: Kasparov Zwart: Karpov 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, b7-b6; 4. g2-g3, Lc8-b7; 5. Lfl-g2, Lf8-e7; 6. 0-0, 0-0; 7. d4-d5, e6xd5; 8. Pf3-h4, c7-c6; 9. c4xd5, Pf6xd5 10. Ph4-f5, Pd5-c7; 11. Pbl- c3, d7-d5; 12. e2-e4, Le7-f6; 13. Lcl- f4, Lb7-c8; 14. g3-g4, Pb8-a6; 15. Tal-cl, Lc8-d7; 16. Ddl-d2, Pa6-c5; 17. e4-e5 Lf6-e7; 18. Pf5xe7+, Dd8xe7; 19. Lf4-g5, De7-e6; 20. h2- h3, De6-g6; 21. f2-f4, f7-f6; 22. e5xf6, g7xf6; 23. Lg5-h4, f6-f5; 24. b2-b4, h5-g4; 25. h3xg4, Pc5-d3; 26. Tfl-f3, Pd3xcl; 27. f4-f5, Dg6-g7; 28. Dd2xcl, Ta8-e8; 29. Dcl-d2, d5-d4; 30. Pc3-e2, Pc7-d5; 31. Pe2xd4, Kg8- h8; 32. g4-g5, Te8-e4; 33. Lg4-f2, Dg7 - e5; 34. Tf3-g3, Te4-f4; 35. f5- f6 Ld7-e8; 36. b4-b5, c6-c5; 37. Pd4- c6, De5-al+; 38. Lg2-fl, Tf4-f5; 39. g5-g6, Le8xg6; 40. Tg3xg6, Tf5xf6. De 41ste zet van wit werd onder couvert afgegeven. Stand afgebroken partij: wit (Kasparov): Kgl, Dd2, Tg6, Pc6, Lf 1 en f2, pionnen a2 en b5; zwart (Karpov): Kh8, Dal, Tf6 en f8, Pd5, pionnen a7, b6, c5 en h7. HENNY KUIPER is als der tiende geëindigd in een prof- koers in de Belgische plaats Merelbeke, die gewonnen werd door de Belg Jan Bo- gaert. Kuiper had een achter stand van 2 min. en 40 sec. op de winnaar. door ROB VAN DEURSEN HEERENVEEN - Vanaf vandaag gaat Hilbert van der Duim weer volop in training. Terwijl het er aan het eind van het afge lopen schaatsseizoen nog naar uitzag dat de Fries zich dezer dagen bezig zou houden met een door het ministerie van WVC opge start sportproject voor ge handicapten, pakt hij van af vandaag zijn schaats- carrière weer op. De Euro pese kampioen, die tijdens de Winterspelen van Sara jevo in een gigantisch wak zakte, kan eigenlijk niet anders. Immers, alle beloftes van staatssecretaris Van der Reijden ten spijt, Van der Duim staat wat een plaats op de arbeidsmarkt betreft nog steeds met lege handen. Van der Duim gaat zich zelfs weer toeleg gen op het zware all round-schaatsen, terwijl hij eerder dit jaar van plan was via het sprinten zijn conditie langzaam af te bouwen. „Maar", zegt hij nu, „de sprinters en de all- rounders zijn voor het ko mende seizoen op een hoop gegooid. Dus tot aan de toernooien werken zij het zelfde programma af. En dan maakt het niet uit waar je voor kiest". Hilbert van der Duim begint wat gefrustreerd aan zijn hernieuwde optre den tussen de Nederlandse schaatstop. Hij had name lijk al het vertrouwen in het nakomen van de diver se toezeggingen. „Het is een politiek spel geworden. Dat project van WVC kwam uiteindelijk in han den van de schaatsbond. Daar had men er moeite mee dat ik niet wilde ver huizen naar het westen van het land. En daar zag men ook problemen voor mijn amateurstatus. Als ik in dienst van de KNSB zou treden, zou ik geen wed strijden meer mogen rij den. Een oude regel, die de schaatsbond eens heeft in gesteld". Inmiddels had Van der Duim - samen met Harm van der Pal - wel voor zich zelf de 'land-training' her vat. En het viel de nieuw benoemde schaatscoach Henk Gemser op dat de Fries heel ambitieus aan het werk toog. Vandaar het voorstel van Gemser (hij vreesde kennelijk een af gang van zijn pupillen als Van der Duim als niet- kernploeglid in de natio nale toernooien zou ver schijnen) zijn Heerenveen- se plaatsgenoot een plaats in de kernploeg te geven. Een voorstel, dat aanvan kelijk op vele problemen stuitte. Terwijl jarenlang stilzwijgend werd toege staan dat Van der Duim een apart contract (tegen het minimumloon) had met Adidas, vormde dat nu plotseling een onoverko- menlijk obstakel. Zeker voor de Beleleidings Com missie Kernploeg, een drempel, die de schaats bond weer heeft opgewor pen om het selectie-beleid traditiegetrouw bij voor baat al wazig te maken. Dank zij de financiële hulp van de Nederlandse Sport Federatie werden de be zwaren echter wegge werkt, waarna Van der Duim zich sinds gisteren weer kernploeglid kan noemen. Maar niet helemaal van harte. Het vooruitzicht om trainingskampen van we ken te moeten doormaken staat Van der Duim bij voorbeeld in het geheel niet aan. „Ik moet daar nog over praten. Ik hoop dat Gemser dezelfde uitzonde ring wil gaan maken als hij in de zomer voor de wielrenners in de kern ploeg doet. Zodat ik eigen lijk een beetje mijn eigen programma kan uitstippe len", aldus Van der Duim, die tegen zijn wil nu een 'Heinlje Davids-rol' van niet weer schaatsen, wel weer schaatsen krijgt op gedrongen. Vandaar dat hij stelt: „Zodra zich een kans voordoet om ergens een baan te kunnen krij gen, stop ik onmiddellijk. Al is het midden in het sei zoen. Want ik ga weer schaatsen, omdat ik feite lijk niets anders te doen heb. Zo simpel ligt dat". Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Sluiskil trainer Han van der Hooft is teruggetreden uit hat WON-bestuur Zeeland. De in Terneuzen woon achtige oefenmeester liet weten: „Het niet eens te zijn me de opstelling van deze bond van oefenmees- ters ten aanzien van het verplichte diploma om als trainer werkzaam te zijn op een bepaald niveau". Van der Hooft had zich eerder als stroman opge worpen om Hoek/Jan Doorns aan een licentie te helpen. Dit initiatief druist in tegen het beleid van de WON. Van WON-zijjJf wilde men geen commen taar leveren. Woordvoer der Gerard Olijhoek ver koos het stilzwijgen. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwsch-Vlaamse tennishallen zijn klaar met hun voorbereidend werk en kunnen zich gaan opmaken voor het komende winterseizoen, waar de bedrijfstenniscompe- titie een grote plaats inneemt. Dit onderdeel van de tennis sport kent in de wintermaan den een grote belangstelling en is nog steeds groeiende, hoewel de interesse per hal verschillend is. Iemand die nauw is betrokken bij het be drijfstennis in het algemeen is Alfred Koen uit Hulst, de cen trale figuur en de wedstrijd leider van de bedrijfscompeti- tie in Den Dullaert te Hulst. „Het is nu voor de derde keer dat het bedrijfstennis in Hulst van start gaat. Het eer ste jaar hoopten we op een deelname van twaalf teams, maar het werden er 18, terwijl het dit seizoen zelfs uitgroeide tot totaal 48 teams", legt Al fred Koen uit. Een respectabel aantal ploe gen waar menig tennishal- eigenaar jaloers op zal zijn. Eén van de sterke kanten van de Hulsterse competitiestrijd is wellicht de sfeer. Koen daarover: „We proberen in eerste instantie te zorgen voor een goede organisatie, de sfeer moeten de mensen zelf ma ken". Het succes van deze formule laat zich tevens aantonen door het feit dat er zelfs nog teams op een wachtlijst moeten wor den geplaatst. „Doordat we nu met 48 teams spelen, zijn we dit seizoen tevens genoodzaakt om naast de zaterdagen op de zondagavonden te spelen, maar dit bleek niet op proble men te stuiten", aldus Koen. Naast de bekende teams als Champs Disques, Van de Wal- le en Weemaes zijn er enkele nieuwe gezichten te noteren, zoals het team Fysio-Bral, be staande uit Richard, Juliën en Jacqueline Bral alsmede zus Esmeralda Verhagen-Bral. Ook Dow Chemical geeft acte de présence met spelers als Fred Elliott, Peter van Veld hoven, Riny Kort, Jos Hoek en Marijke Pladdet. Ook nieuwe namen als Fysio-Tennis, Gini en De Vilder werden ingedeeld itl de sterke A-poule, bestaan de uit veelal spelers en speel sters van het C-niveau. De ge hele competitie wordt gespeeld in vier poules van 12 teams, compleet met een officiële promotie- en degradatierege ling. In den Dullaert start men zaterdag 22 september. Ook exploitant Tonnie Rof fel van de Terneuzense Jari- nohal is de komender winter verzekerd van een twintigtal teams, verdeeld over een D- en E-categorie. Hier worden in de competitie alleen maar dub bels gespeeld, wekelijks op de zaterdagavonden van zeven tot tien uur, te beginnen 29 september. „Hoewel het geheel nog niet precies is geregeld ben ik momenteel toch vrijwel zeker van in iedere categorie tien teams", stelt Roffel tevre den. Teams als Van der Meij- den, Stoffels, HCG, Van der Sloot en Roelofs zijn hier be kende namen. In de Ador-hal in De Braak- man ontbrandt de strijd 5 ok tober. In tegenstelling tot het vorige seizoen wordt er deze keer gespeeld op de vrijdag en zondagavond. „We hebben ongeveer 15 teams. Dat is wat minder dan vorig jaar", aldus eigenaar Adrie Snoeren, die daaraan toevoegt dat er in drie verschilende sterke-cate- gorieën zal worden gespeeld. In de Vlaanderenhal te Sas van Gent is men volop bezig aan de voorbereidingen om de bedrijfscompetitie half okto ber te laten beginnen. „Onge veer 12 teams zullen hieraan deelnemen", aldus bedrijfslei der John Bregonje. TERNEUZEN - Na het vervallen van de laatste twee wedstrij den voor het Nederlands kampioenschap wegraces in de 500 cc- klas, is het wegracen in Nederland, nota bene in een jaar dat de KNMV het 80-jarig bestaan viert, wel op een bijzonder laag pitje komen te staan. Gelukkig werd Johnny Wil lemsen, de Terneuzense weg- racer, als zevende geklasseerd in de eindrangschikking, waardoor hij nu in het bezit is gekomen van een FIM-lecen- tie (FIM is het overkoepelend orgaan van alle nationale mo torsportbonden), waarmee hij aan races meetellende voor het Europees kampioenschap kan deelnemen. Afgelopen weekeinde werd in Zolder, onder verre van ideale weersomstandigheden, de Belgische ronde voor dit Europees kampioenschap be twist, waarin bandenproble men voor de IMOG-Suzuki- rijder centraal stonden. Zowel tijdens de trainingen als de kwalificaties kwam het water met bakken naar beneden waardoor de aanwezige ban denleveranciers al snel door hun voorraad regenbanden heen waren. De kwalificaties voor deze internationala sterk bezette race leverden geen problemen op voor Willemsen, maar voor de wedstrijd kon hij alleen be schikken over een Dunlop-re- genband, waarmee hij totaal geen ervaring had. Liever dan een valpartij te riskeren, koos hij voor het behoedzaam han teren van de gashandel, om in de bijna vijftig minuten du rende race zoveel mogelijk er varing op te doen, vooral om dat het tempo in deze wed strijden aanmerkelijk hoger ligt dan op nationaal niveau. Toch sloot hij zijn Europees debuut niet helemaal onver dienstelijk af, want in een 36 rijders tellend deelnemersveld finishte hij als achttiende. Ook in de Nederlandse ron de voor het Euorpees kam pioenschap zal Johnny Wil lemsen aan de start verschij nen. Deze wedstrijd wordt zondag 30 september op het TT-circuit van Assen verre den. KAPELLE - AV'56-atleet Jean Polfliet kwam deze keer zon der medaille terug van de Transplant Olympics', sport wedstrijden die om de twee jaar gehouden worden voor getransplanteerden. De atleet uit Kapelle, die vier jaar terug in New York drie keer goud won en twee jaar geleden in Athene twee medailles in de wacht sleepte, greep nu in Amsterdam naast het ereme taal. „Je kunt zien dat ik een dagje ouder word", aldus de vermaarde Zeeuwse midden afstandsloper, die nu aan zijn 38e levensjaar bezig is. „Over twee jaar ga ik zeker opnieuw naar de spelen. Alleen zal ik nu het meedoen boven het prestatieve moeten verheffen en voor iemand die atlijd erg prestatiegericht is geweest, is dat moeilijk". Tijdens de jongste spelen in Amsterdam nam hij deel aan de 400 meter, waarop hij wel de finale bereikte, maar we gens een spierletsel met een zevende plaats genoegen moest nemen in 60.6 seconde. Bij het verspringen kwam hij tot 43.47 meter, niet goed ge noeg voor een finaleplaats. Op de 5 kilometer eindigde hij op een 21e plaats. In totaal waren 22 landen op deze spelen van de partij, met een totaal aantal deelnemers van 322, van wie Polfliet de enige Zeeuw was en het Nederlandse eskadron uit 17 eenheden bestond.

de Stem | 1984 | | pagina 9