i i sojm\ fgemeten zege an der Wiel Huiswerk voor Jan Huijbregts Damteam start met winst Michels en Rijvers rond de tafel ND Tumultueuze rit in Ronde van de Toekomst LOTTO EN TOTO NRV: verplichte sportkeuring moet afgeschaft 'Spelen in Nederland niet haalbaar' pj/.tilburg-bostianen Woensdag 12 september 1984 gemeente TIFICATIE frant e hele wereld aaR- Johnny Rep iwaar ^blesseerd ANDERE COMPETITIE-INDELING BETAALD VOETBAL SAINT-GAUDENS (AFP) - De eerste berg etappe in de Ronde van de Toekomst heeft een ware verwoesting aangericht in het peloton van beroepsrenners en amateurs. Het voor naamste slachtoffer van de tumultueuze rit, gewonnen door de Fransman Charles Mottet, werd Carlos Hernandez. Catalonië FC Den Haag huurt Huuh Smeets Remise in tweekamp voor dames Spelen leveren hoge winst op Remise van Sosonko tegen Spassky DEGELIJKHEID BETROUWBAARHEID SERVICE BREDA ETTEN-LEUR ithouders van Ter neuzen bren->' i het bepaalde in artikel 31 van Bepalingen Milieuhygiëne, ter door hen op 28 augustus 19841 Spoorwegen, Moreelsepark 1 l een nieuwe, de gehele inrich- rgunning als bedoeld in artikel i n behoeve van een spoorweg- perceel plaatselijk bekend Sta- j raai bekend gemeente Terneu- i ir(s) 402. indere ter zake .zijnde stukken l er inzage ter gemeentesecreta-' ie zaken, en wel tot 12 oktober, an 9.00 tot 12.00 en van 13.30i irts elke donderdag van 19.00' eken wensen in te zien op don- verzocht daarvan voorat me-1 01150-17980, toestel 123). 1 op gevestigd, dat terzake van I hikking tot 12 oktober 1984 be- j Kroon voor: betrokken adviseurs; c. dege- stig artikel 20,21 of 22, tweede nder c, van de Wet Algemene giëne bezwaren hebben inge-1 ere belanghebbende, die aan-ijl wijs niet in staat is geweest orrr'j nder c. vermelde artikelen be-'J rschrift dient gericht te worden|i Koningin en moet worden ge-1 van State, afdeling voor de ge- Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- i p gewezen dat: -Ij n kracht wordt na afloop van tenzij tijdig beroep is inge- assing van artikel 60a van de an State een verzoek wordt ge- g van de beschikking dan wel i een voorlopige voorziening; schorsing of een voorlopige;] nt moet worden aan de voorzit- ig voor de geschillen van be- van State; Van ome sportredactie ZEIST - Bondscoach Kees Bijvers krijgtniet, zoals gesuggereerd door het al gemeen bestuur van de voetbalbond, een assistent I van buitenaf voor het Ne derlands elftal. Rijvers zal één van de andere bonds- oefenmeesters, die in Zeist tverken, moeten aanwij- I zen. Dat was de belangrijkste beslissing die het sectiebe- stuur betaald voetbal gis teren na een marathonzit ting nam. Sectievoorzitter André van der Louw be klemtoonde nog eens dat de KNVB het kontrakt van Kees Rijvers zal respecte ren. Het uitgangspunt is wel dat de samenwerking en werksfeer tussen bondsmanager Rinus Mi chels en bondscoach Kees Rijvers zo optimaal moge- lijk moet zijn en worden. Om dat te bereiken, zal I er tussen beide heren op zeer korte termijn een ge sprek gearrangeerd wor den. Zoals bekend esca leerden de problemen, om- dat Rinus Michels Ger Blok als assistent van het I Nederlands elftal naar vo- schoof, terwijl Kees I Rijvers zijn voorkeur uit sprak voor Bert van Lin- gen. Om uit die impasse te I komen, werd door het bondsbestuur de door Rij vers overgenomen sugges tie gedaan een assistent trainer van één der drie topclubs tot assistent van het Nederlands elftal te benoemen. Rijvers opperde via een brief aan Van der Louw PSV-trainer Guus Hiddink als de ideale man. Dat gaat nu niet door. „Financieel levert dat bezwaren op", lichtte Van der Louw gisteren toe. „Bovendien" zo vervolgde hij, „was één der hoofdle veranciers niet erg geluk kig met de deze situatie". De bond die eerder be weerd had dat de in Zeist aanwezige bondsoefen- meesters geen tijd hadden Rijvers te assisteren, ver klaarde via Van der Louw dat er nu wel iemand aan gewezen kan worden. „Een kwestie van prioriteiten stellen", aldus Van der Louw. Wie nu tweede man naast Rijvers mag zijn en wie Jong Oranje toege schoven krijgt, zal in het gesprek tussen Rijvers en Michels duidelijk worden. Vooropgesteld dat beide heren elkaar in een oplos sing weten te vinden. „Ik ben er optimistisch noch pessimistisch over", zei Van der Louw gisteravond. „We willen graag beide mensen behouden". Ook over de kwestie van het zaalvoetbaltoernooi, dat zoals bekend bedreigd wordt door een boycot van de topclubs, is gesproken. Op die materie wenste Van der Louw niet al te diep in te gaan. Hij deed het af met: „We gaan er van uit dat alle clubs meedoen". et van kracht wordt voordat op doeld onder 2 is beslist. iber 1984 houders van Terneuzen, leester, C. Ockeloen ris, A.J. van Pagee ilLVERSUM (ANP) - John van der Wiel heeft in de '»rlaatste ronde van het toernooi om de Nederlandse ihaaktitel zijn leidende positie behouden. Met zeven anten uit tien partijen en hekkesluiter Van Mil als latste tegenstander heeft hij nog slechts de concur- rntie te duchten van grootmeester Hans Ree en leester Peter Scheeren, die een half punt minder be- :kelingen naar voren men van de '<g wart el Zuid- West- td wordt n gezien. Wen. De tiende ronde kenmerkte 4, evenals verscheidene wgaande, door spannende, aar lang niet altijd foutloze irtijen. Ree won bijvoorbeeld i» Langeweg door een on- ®vachte paardzet. Die zou Kindelij k ook voordeel op abben geleverd, maar hij had «eens op dezelfde zet een '1 stuk kunnen winnen. Lan- !g achtte de vondst van niettemin al zo impone- dat hij ook zonder stuk kies capituleerde. Ligterink vocht met Cuij- een strijd uit op het kerpst van de snede. Cuij- B verdedigde zich vinding- ik, wat er mede de oorzaak tn Was dat Ligterink in tijd- tnd geraakte. Cuijpers ont pitte echter zijn knappe ®et door een enorme blun- waardoor hij verloren ^tn te staan. s niet uniek. Het overkomt u, anderen in uw buurt of dorp Irukte van de binnenstad heeft e eentonigheid van de slaap- :onfronteerd. in stad naar uithoek, kan erover dcebaan plotseling vervangen aan in een stille driekamerflat eens eenzaam Dat 't niet altijd vlaar wat doe je er aan? Als u t"die-mevrouw-van-hiemaast :eert geeft dat al een minder is opzoekt, komt u wellicht u van zwemmen, 'n vreemde uziekcursus doen of gewoon narkt? van met z'n tweetjes helpen in appen doen voor bejaarden. ireekt de eenzaamheid len er. De een pakt een boek. De ndin le buurt en als u ideeën op wilt r van de Telefonische Hulp van het telefoonboek centrale nummer 030-94 2424- naar de dichtstbijzijnde hulp ille informatie over de moge- aats. i i s.rn.de Stichting Ideële Reclame 5U® kan ome sportredactie JlTERDAM. - Feyneoord- tiner Thijs Libregts kan -voor de topper te- JfSV in Eindhoven niet be- over Johnny Rep. De "fkanter raakte gistermid- Sop de training ernstig aan (Bkel geblesseerd, toen hij Mukkig in botsing kwam "'André Hoekstra. jtyenoord moet ook ai Pe- I Petursson missen. De "jjtde IJslander speelt een in- »jand tegen Wales en moest legeven worden, omdat 'noord anders een zware J te wachten staat Aan- Jelijk is dat Feyenoord "avond met Carli op de Jjppen komt, al is het niet ""'loten dat Stanley Brard rentree in het eerste |J PSV ontbreekt Glenn en, die met het Zweeds elf- een WK-kwalificatie-in- and tegen Portugal moet tr, n' hellicht wordt hij .wangen door Jan Heintze. eredivisie: Volendam Ito,,— JC, PSV - Feyenoord, ff'em - FC Utrecht, PEC Zwolle '•é;j „nm8en. F<ti Twente - Go Ca Eagles, MW - FC Den Sparta - Fortuna Sittard, 'or - AZ'67, NAC - Ajax. Van der Wiel won met zwart afgemeten van Stehou- wer, die nog een goede kans heeft op een hoge klassering. Scheeren herstelde zich van de nederlaag tegen Böhm, die tij dens de derde zitting in de ochtenduren de afgebroken stelling alsnog tot winst voer de. Scheeren won later op de dag op fraaie wijze van Van der Sterren. De verliezer kon als gevolg hiervan de kam- pioens-aspiraties wel verge ten. De uitslagen: Van Mil - Kuijf •4-te, Ligterink - Cuijpers 1-0, Ree - Langeweg 1-0, Scheeren - Van der Sterren 1-0, Van Wijgerden - Böhm Vz-Vt, Ste- houwer - Van der Wiel 0-1, Böhm - Scheeren 1-0. De stand na tien ronden: 1. Van der Wiel 7 punten, 2/3. Scheeren en Ree 6Vz, 4/5. Van der Sterren en Böhm 514, 6/7. Stehouwer en Langeweg 5,8/9. Cuijpers en Van Wijgerden 414, 10. Ligterink 4, 11. Kuijff 3%, 12. Van Mil 2%. 1111111111 Door Romain van Damme 1 ZEIST - Onder druk van de 1 clubs uit het betaald voetbal zal competitieleider Jan Huijbregts proberen de competitie-indeling te her- zien. De nodige clubs hebben 3 protest aangetekend, omdat 3 met name in de maanden 5 oktober en november slechts 5 één of geen thuiswedstrijd op bet programma staat. Dat betekent dat de clubs ver- ii stoken blijven van inkom - sten (recettes) en derhalve wel eens in de financiële 3 problemen kunnen komen. 2 Fortuna Sittard speelt bij - voorbeeld 30 september een wedstrijd in het eigen sta ll dion 'De Baandert'. Pas 3 3 november kunnen de hek- Ij ken weer open voor de vol- 3 gende thuiswedstrijd. For- tuna Sittard is niet de enige 2 club die met dat probleem 2 worstelt. Volendam had al aan aan het begin van de competitie geprotesteerd, omdat het merkte dat het per maand slechts één thuis wedstrijd zou spelen. Daarnaast hebben ook de hofleveranciers van Oranje de nodige kanttekeningen bij de competitie-indeling gezet. De huidige opzet houdt in dat de competitie pas in het weekeinde van 15/16 juni afgesloten wordt. Te laat menen de topclubs, omdat het dan niet meer mogelijk is contracten voor wedstrijden in het buiten land af te sluiten. Al die bezwaren vielen uiteraard weer niet in goede aarde bij bondscoach Kees Rijvers. Hij had er juist op aangedrongen voor de be langrijke WK-kwalificatie- interlands vrije weekeindes in te lassen, zodat hij voor langere tijd over de door hem geselecteerde spelers kan beschikken. Vandaar dat de hofleve ranciers gistermiddag met Jan Huijbregts en Kees Rij vers rond de tafel gingen zitten om de problemen uit de weg te ruimen. Aanvan kelijk werd door de hofleve ranciers voorgesteld om hen op vrijdagavond te laten spelen. Dat voorstel werd echter weer ingetrokken, omdat bij nader inzien de vrijdagavond (in veel steden koopavond) toch geen best alternatief bleek te zijn. De clubs bleven echter op het standpunt staan dat de vrije weekeindes (13/14 ok tober en 10/11 november) toch gevuld moeten worden met competitievoetbal. Met frisse tegenzin ging Kees Rijvers uiteindelijk ak koord. Dat houdt in dat Jan Huijbregts moet gaan schui ven met diversde wedstrij den. Het is de bedoeling dat wedstrijden die achteraan in het schema zitten naar vo ren geschoven worden. De competitie moet dan twee weken eerder afgesloten kunnen worden. Jan Huij bregts: „Het wordt een puzz le, maar ik denk dat er vol doende mogelijkheden zijn om zo te schuiven dat alles in elkaar past. Maar we moeten wel uitkijken dat aan het eind van de compe titie de ene club drie keer achtereen thuis speelt en een andere club drie keer ach tereen uit. Dan zou er sprake zijn van competitieverval- sing". Het anders invullen van de competitie-indeling houdt ook in dat Kees Rij vers de door hem beoogde voorbereiding kan vergeten. De clubs zegden wel toe dat de spelers die door hem op geroepen worden twee keer een dag naar Zeist mogen komen. Kees Rijvers wilde aanvankelijk de selectie voor Oranje vier of vijf da gen bij hem hebben. Van daar dat hij verzuchtte: „Het is niet ideaal. Maar dat is in Nederland altijd pro blematisch. Het gesprek moet echter niet gekoppeld worden aan de laatste ont wikkelingen in Zeist. Die staan daar los van. Deze bij eenkomst was al in april ge pland". ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim^ IVAN IVANOV IN LEIDERSTRUI De Spaanse klassementslei der kwam ten val en moest, evenals de Fransman Thierry Claveyrolat - eerste in het bergklassement - naar het zie kenhuis worden vervoerd. Hernandez liep een hersen schudding op, bij Claveyrolat werd een sleutelbeenbreuk vastgesteld. Het gele ieiderstricot werd overgenomen door Ivan Iva- nov, de staatsamateur uit de Sovjet-Unie. Tot de etappe van dinsdag bleven de Sovjet renners opmerkelijk rustig. Zij zorgden er slechts voor, dat ontsnappingen geen al te groot gevaar opleverden voor het klassement, dat bijna dage lijks een nieuwe leider kreeg. Na Pjotr Joegromoev, win naar van de proloog, kreeg Ivanov als tweede rijder uit de Sovjet-Unie het gele kledings stuk van de leider over zijn ro de landstrui. Samen met etappewinnaar Mottet bleef de 24-jarige Iva nov overeind in de afdaling van de Col du Portret d'Aspet, waarin de valpartijen elkaar snel opvolgden. Het tweetal bereikte na 172 kilometer met een voorsprong van bijna een minuut op een achtervolgend groepje van zeven rijders de eindstreep in Saint-Gaudens. Groepsgewijs, met de Neder landers ver achterin, beëin digde het uiteengeslagen pelo ton de etappe, waarin de met spanning tegemoet geziene strijd tussen de staatsama- teurs uit de Sovjet-Unie en de beroepsrenners van Cyrille Guimard in een nieuwe fase kwam. De uitslag: 1. Charles Mottet (Fra) 172 kilometer in 5 uur, 0 minuten en 59 seconden, 2. Ivan Ivanov (Sov), 3. Philippe Bouvatier (Fra) 5.01.54, 4. Jiri Skoda (Tsj) 5.01.55, 5. SCHEVENINGEN (ANP) - Het Nederlands damteam heeft de eerste van de vier ontmoetingen tegen het Sovjetrussische achttal met een 9-7 overwinning af gesloten. Voormalig nationaal kampioen Hans Jansen zorgde in een uitermate spannende wedstrijd voor de enige dagzege tegen de Russische grootmeester Vladi mir Wigman, terwijl alle andere partijen onbeslist eindigden. uur spelen moest Van der Wal er echter in berusten dat zijn aanval niet doorsloeg. Rob Clerc speelde uiteinde lijk tegen Angtoly Gantwarg toch op het tweede bord, om dat de Sovjet-leiding aan Wir- ny als kopman de voorkeur gaf. De Nederlander dreigde in een wederzijdse flankpartij de voorpost van Gantwarg weg te ruilen en het initiatief te nemen, maar de oud-we reldkampioen wist dat op in ventieve wijze te voorkomen, waarna hij zijn remise-aan bod op de tweeëndertigste zet zag geaccepteerd. De uitslagen: Van der Wal - Wirny 1-1, Clerc - Gantwarg 1-1, Scholma - Baljakin 1-1, Jansen - Wigman 2- 0, Stokkel - Letsjinski 1-1, Vermin - Tsjitsjov 1-1, Bies - Boesinski 1-1, Van der Borst - Verkovitsj 1-1. De algemene opvatting is dat het in Scheveningen aan wezige Sovjet-achttal te ver slaan moet zijn, waarmee de finitief een doorbraak in deze interland-serie zou worden geforceerd. Van de voorgaan de twaalf interlands wonnen de Sovjets er tien, terwijl Ne derland twee keer (in Jalta in 1983 en in Bedum in 1980) tot een gelijkspel kwam. Op vrijwel alle borden was er het nodige te beleven. Zo viel aan het eerste bord in het duel Van der Wal en Wirny, beiden door Wiersma van de wereldtitel afgehouden, van een omsingelingsduel te genie- fen. Daarin leek de Nederlan der aanvankelijk iets gunsti ger te staan. Na precies vier Michel Dernies (Bel), 6. Emilio Ra- vasio (Ita), 7, Argemiro Bohorquez (Col), 8. Laurent Bionidi (Fra), 9. Eric Salomon (Fra) allen in dezelf de tijd als Skoda, 10. Ronan Pensee (Fra) 5.02.08,11. Herve Doueil (Fra) 5.02.23, 12. Mike Gutmann (Zwi) 5.03.51, 13. Inaki Gaston (Spa), 14. Philippe Chevalier (Fra), 15. Luc Wallays (Bei) allen in dezelfde tijd als Gutman, 41. Erwin Nijboer 5.14.56, 42. Mark van Orsouw 5.17.35, 43. Jan van Wijk 5.20.49, 52. Rob Kiinge 5.21.26, 78. Gert Jakobs 5.41.08,80. Henk Boeve 5.43.18. Het algemeen klassement: 1. Ivan Ivanov (Sov) 27.07.36, 2. Charles Mottet (Fra) op 0.16, 3. Jiri Skoda (Tsj) op 1.02, 4. Philippe Bouvatier (Fra) op 1.19, 5. Eric Salomon (Fra) op 1.21, 6. Inaki Gaston (Spa) op 2.25, 7. Ronan Pensee (Fra) op 2.34, 8. Pjotr Joegroemov (Sov) op 3.02,9. Argemiro Bohorquez (Col) op 3.10, 10. Viktor Demidenko (Sov) op 3.24, 11. Jean-Francois Bernard (Fra) op 3.51, 12. Luc Wallays (Bel) op 3.59, 13. Mike Gutmann (Zwi) op 4.01,14. Eric Vanlancker (Bel) op 5.17, 15. Laurent Biondi (Fra) op 7.24, 30. Erwin Nijboer op 14.08,40. Jan van Wijk op 20.13,42. Marc van Orsouw op 22.20,66. Gert Jacobs op 45.50,71. Henk Boeve op 47.51, 75. Rob Kiin ge op 51.46. De Zwitser Serge Demierre, tijdens de Ronde van Frank rijk door zijn ploegleider Gi- rard vroegtijdig naar huis ge stuurd, heeft de zesde etappe in de Ronde van Catalonië ge wonnen. Na 179 kilometer tus sen Pianoles en Llansa kwam Demierre in gezelschap van de Spanjaard José Luis Laguia aan de eindstreep. Hun voor sprong bedroeg één minuut en vijf seconden op de achtervol gers, van wie Sean Kelly de sprint won. Pedro Munoz be hield de leiderstrui. Bij de eerste tien aanko menden was opnieuw geen van de Nederlanders uit de ploeg van Jac de Goede. De uitslag: 1. Serge Demierre (Zwi) 179 kilometer in 4 uur, 10 minuten en 5 seconden, 2. José Luis Laguia (Spa), 3. Sean Keily (Ier) 4.11.10, 4. Dominique Garde (Fra), 5. José Re- cio (Spa), 6. Eddy Vanhaerens (Bel), 7. Angel Camarillo (Spa), 8. Robert Forets (Fra), 9. José Luis Navarro (Spa), 10. Pello Ruiz Cabestany (Spa) allen in dezelfde tijd als Kel ly. Het algemeen klassement: 1. Pedro Munoz (Spa) 27.23.23, 2. Sean Kelly (Ier) op 0.19, 3. Angel Arroyo (Spa) op 0.34, 4. Alberto Fernandez (Spa) op 0.58, 5. Patrocinio Jiminez (Col) op 1.54, 6. Vicente Belda (Spa) op 2.09, 7. Robert Millar (GBr) op 2.35, 8. Antonio Coll (Spa) op 2.51, 9. Ju lian Gorospe (Spa) op 3.00,10. Pas cal Simon (Fra) op 3.33. Charles Mottet gaat in Saint-Gaudens als winnaar van de eerste bergrit in de Ronde van de Toekomst over de streep. - fotoanp DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag heeft Huub Smeets voor de rest van het seizoen gehuurd van MW. De eerste divisie club heeft daarna een op tie van twee jaar op de 30-jarige aanvaller, over bodig geworden bij de ploeg van Barry Hughes. Smeets, afkomstig van Fortuna SC, tekende aan het begin van het seizoen een verbintenis voor drie jaar bij MW. FC Den Haag heeft een derde van de door MW betaalde transfersom overgeno men. Van onze sportredactie BREDA - De verplichte sport keuring moet worden afge schaft. Dit zegt de Nationale Raad voor de Volksgezondheid (NRV) in een commentaar op het rapport 'Structuur Sport- gezondheidszorg', dat donder dag in de NRV wordt behan deld. De Bavelse sportarts Hein van Opstal noemt het rapport „uiterst ongelukkig". Uitgangspunt in het rapport is de eigen verantwoordelijk heid van de sporter te bevor deren. Als een medisch onder zoek toch wenselijk is, moet dit in overleg met de huisarts gebeuren. De verplichte sport keuring moet er wel blijven voor gehandicapten en voor mensen die een sport beoefe nen met gevaar voor derden. Van Opstal: „Een loze kreet. In bijna alle sporttakken lopen derden gevaar. In elke team sport kunnen ongelukken ge beuren en iedere toeschouwer kan het slachtoffer worden van een voetballer of een slechtziende speerwerper". Het Nationaal Instituut voor Sportgezondheidszorg (NISGZ) is niet tegen de af schaffing van de verplichte sportkeuring, maar wil dat er iets voor in de plaats komt. Het is daarom bezig met de sa menstelling van een vragen lijst die de aspirant-sportbe oefenaar moet invullen. Aan de hand daarvan kan de aan staande sporter nagaan of een medische keuring nodig is. Volgens Van Opstal werkt dat niet: „De afstand tussen arts en sporter wordt steeds groter. De mensen weten niet waar ze het over hebben bij het invul len van de vragenlijst of ver zwijgen bewust zaken om goedgekeurd te worden. Een medische sportkeuring kan niet vervangen worden door een vragenlijst". VOLGOGRAD (TASS) - De eerste partij in de schaak tweekamp om de wereldtitel bij de dames is, in navolging van die bij de heren, geëindigd in remise. Wereldkampioene Maja Tsjiboerdanidse en haar uit dager Irina Levitina, beiden uit de Sovjet-Unie, deelden na 25 zetten het punt. LOTTO 36 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 312.225,40 ontvangt; tweede prijs: 18 winnaars, die elk bruto f. 8.333,30 ontvangen; derde prijs: 265 winnaars, die elk f. 476,70 ontvangen; vierde prijs: 8.403 winnnaars, die elk f. 15,00 ontvangen; vijfde prijs: 95.335 win naars, die elk f. 5,00 ontvangen. TOTO 36 Eerste prijs: 10 winnaars, die elk bruto f. 4.087,60 ontvangen; tweede prijs: 285 winnaars, die elk f. 74,70 ontvangen; derde prijs: 2.981 winnaars, die elk f. 17,80 ontvangen. TOTO-GELIJK 36 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 4.073,30 ontvangt; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 24 winnaars, die elk f. 118,30 ontvangen; vierde prijs: 604 winnaars, die elk f. 7,30 ontvangen. Van der Reijden: Van ome sportredactie DEN HAAG - Staatsscre- taris Van der Reijden van WVC acht de organi satie van de Olympische Spelen in Nederland in 1992 geen haalbare kaart. In een interview in de Haagse Post zegt hij deze week, dat het beter is dat Nederland er definitief vanaf ziet. Letterlijk zegt de bewindsman: „De tra gedie is dat ik vanuit de sport verschrikkelijk graag de Olympische Spelen zou organiseren, maar ik heb de grootste moeite mij een beeld te vormen van een verant woorde organisatie. Ik vraag mij af de 'social costs' die ermee gemoeid zijn de moeite wel waard zijn". Van der Reijden acht de financiële risico's die Nederland op zich neemt met de organisatie van de Spelen zeer groot. Hij spreekt in dit verband van 500 miljoen tot meer dan een miljard gulden. LOS ANGELES (DPA) - De Olympische Spelen van Los Angeles hebben een overschot opgeleverd van 150 miljoen dollar (ruim 480 miljoen gul den). Volgens opgave van de or ganisatoren zal het overgrote deel van het bedrag de sport lieden in de Verenigde Staten en misschien ook de derde we reld ten goede komen. De chef van het organisatie comité, Peter Ueberroth, deel de dinsdag mee, dat de over- wacht hoge winst te danken is aan het feit dat 97 procent van de toegangskaarten is ver kocht. Met de televisierechten mee was de recette van de Olympische Spelen 619 mil joen dollar (ruim twee miljard gulden). ZURICH (AFP) - In de vierde ronde van het internationale schaaktoenooi van Zürich heeft Sosonko remise gespeeld tegen de Fransman Spassky. De Nederlander staat nu, sa men met onder andere Spass ky en Kortsjnoi, negende met twee punten. De uitslagen: Seirawan (VSt) - Nunn (GBr) 14 - 14Gheorghiu (Roe) - Kort (Tsj) 14-14, Duckstein (Oos) - Bellow (Spa) 0-1, Wintersohn (Zwi) - Kindermann (WD1) 14-14, Kortsjnoi (Zwi) - Hug (Zwi) 14-14, Fiorintos (Hon) - Ekström (Zwe) 0- 1, Cramling (Zwe) - Herzog (WD1) 0-1, Spassky (Fra) - Sosonko (Ned) 14-14, Hess (WD1) - Tatai (Ita) 14- 14, Lematsjko (Zwi) - Zueger (Zwi) 14 -14Karl (Zwi) - Keiler (Zwi) 0-1. De stand aan kop: 1/3. Seirawan, Nunn en Bellow 3 punten, 4/8. Hort, Gheorghiu, Kinderman, Her zog en Ekström 214, 9/15. Duck stein, Hug, Sosonko, Tatai, Winter sohn, Spassky en Kortsjnoi 2.

de Stem | 1984 | | pagina 7