HULST HEEFT TE WEINIG GELD Alleen weergoden kunnen 'Ommeganck' dwarsbomen Savok organiseert volleybal-instuif voor Schooljeugd Roekeloze plankzeilers bezorgen reddingsbrigade handenvol werk CITROEN^ HULST - De gemeente Hulst heeft te weinig geld in kas om de verbouwing van de Willi- brordusschool te kunnen bekostigen. Cursusmarkt ZVU in Axel Gemengd koor uit Hulst op KRO-radio Zwembad "Werweele wint conditie test in Hulst - Uitvaart van H. Colsen druk bezocht Hoofden civiele dienst ziekenhuizen bijeen in Hulst I - - Jt ÏJ* Brigade Kloosterzande tevreden over seizoen W. DE BLOCK WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Axel Clinge Heikant Hulst Graauw Kieldrecht Lamswaarde Nieuw-Namen Sint-Jansteen Terhole ZONDAG VOOR ZESDE KEER REYNAERT-OPTOCHT Expositie over dierfabels in Speelgoedmuseum yy V-Huist houdt derde stadswandeling Schietingen Nog geen verbouwing Willibr or dus school Von een onzer verslaggevers Die verbouwing, nodig om de school geschikt te ma ken voor het onderbrengen van de kleuterschool De Veulentjes, had eigenlijk al voor het begin van het nieuwe schooljaar gereed moeten zijn. Tot nu toe is er echter nog niets gebeurd, omdat de Pro vincie voorlopig een stokje heeft gestoken voor de bouw plannen. Daar wil men pas toestemming geven als de ge meente kan aangeven waar men het benodigde geld van daan denkt te halen. Tekort De gemeente kan weliswaar een flink gedeelte van de on geveer 250.000 gulden die met de verbouwing gemoeid is op tafel leggen, maar men komt nog 45.000 gulden tekort. Vol gens onderwijswethouder W. Kayser ging men er aanvan kelijk vanuit dat de investe ring gefinancierd kon worden uit een hogere uitkering van het ministerie. Dat dit geen haalbare kaart blijkt is deels ook te danken aan het feit dat verbouwing wat duurder uitgevallen is dan men eerst dacht. „We willen proberen de to tale financiering in één keer weg te boeken", aldus de wet houder, „anders drukt die post nog jaren op de begroting. Maar we kunnen het niet. Er moet 45 mille in de begroting worden gevonden. We zoeken ons wild". Een andere moge lijkheid is te bezuinigen op de verbouwingsplannen, maar daar valt volgens Kayser wei nig meer van af te knibbelen. Van een onzer verslaggevers AXEL - De afdeling Axel van de Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vandaag (dinsdag) om 20.00 uur een cursusmarkt in DeHallein Axel. Belangstellenden kunnen daar kennis maken met het cursusaanbod en de docenten van de ZVU. In totaal worden dit jaar in Axel, in het gebouw aan Westraat 65 dat een half uur eerder officieel wordt ge opend door wethouder J. van Schaik, acht cursussen gege ven. Het aanbod bestaat o.m. uit talencursussen, lessen in schoonheidsverzorging, hout bewerking, tuinieren, algeme ne computerkunde en kook- curssusen. De curssusen wor den van maandag tot en met donderdag gehouden. Meer in formatie is verkrijgbaar op de cursusmarkt. Van onze correspondente HUlst - Donderdag is het Hulster Gemengd Koor de be- justeren op de radio. De •>URV zendt van 19 tot 19.30 I® via Hilversum I de capel- la-werken uit die het koor on der leiding van Jo Ivens zingt, net programma vermeldt on der meer de Mis in A van Lot- d' het Exultate Deo van Scar- d'ti, O Salutarus van Pales tina en het excultate Justi ■an Viadana. Het radio-pro- jVamma is in april van dit 'dar opgenomen in de Hulster „We hebben het hele plan al flink uitgekleed". Op het Hulster stadhuis wordt nu de begroting van het overdekte zwembad helemaal uitgevlooid. „Dat gaat volgend jaar fors meer inkomsten op leveren", weet Kayser. „Er zit een formidabele stijging in het huurdersaantal. Wellicht dat we die meerdere inkomsten kunnen gebruiken voor de Willibrordusschool". Inmid dels zullen de kleuters dus nog even moeten wachten voor ze kunnen verhuizen en staan zo wel de kleuterschool als de Willibrordusschool half leeg. - Aan de Coopertest 2 He RKHAV deden 81 pres- 0 elopers en atleten mee. Pi f He beste conditie bleek ken JJ^sterweele te beschik- Hi j wist binnen de toege- ire tijd 3771 meter te lopen, «ede werd Arnold Polder- p met 3662 meter den derde uuy de Loos met 3568 meter, pi, Hrie zijn atleten van «raTlV' De oudste deelnemer W.. 51"Jarige P- Blom stan?' de respectabele af- Da i aflegde van 2597 meter, «et „n?ste deelnemers waren Uian ^aar en daarvan wist kiln!? de K°ning exact twee "wtieter te halen. Van onze correspondent TERHOLE - Onder zeer grote belangstelling vond maandag ochtend in Terhole de uitvaart en ter aardebestelling plaats van Honoré Colsen. Pater Van Acker memo reerde de grote verdiensten van de overledene voor de ge meenschap. „Zijn sociale inzet, gepaard aan een actieve ge loofsbelijdenis is een voor beeld voor ons allen", zei de pater. Onder begeleiding van famielie en afgevaardigden van de bevolking werd de overledene naar zijn laatste rustplaats gebracht. Daar ge tuigde een grote bloemenhulde van de waardering voor de in zet en verdiensten van de overledene voor de gemeen schap van Terhole. Van onze correspondente HULST - De jaarlijkse verga dering van de hoofden civiele dienst van de ziekenhuizen in Zuid-West Nederland wordt vandaag voor de eerste keer gehouden in Zeeuwsch-Vlaan deren. Terwijl de heren een bijeen komst houden in het St.-Eliza- beth ziekenhuis te Sluiskil, is er voor de echtgenoten een toeristisch programma op touw gezet. Mevrouw K Molthoff ont vangt het gezelschap om 10.30 uur in het Hulster stadhuis, waarna men een rondleiding krijgt door de stad. De heren brengen in Sluiskil een bezoek aan een bedrijf dat gespeciali- seerd is in ziekenhuis-mate rialen, zoals linnen, sterilisa tiespullen, schoonmaakmidde len, gordijnen en dergelijke, worden. Om 12.30 uur vertrekt men gezamenlijk per luxe boot naar Gent. Daar staat een wethouder klaar om het gezel schap rond te leiden in de Gentse haven en ook te wijzen op toeristische bezienswaar digheden. - •J*""" - - Sr-Sias m.m*,i De reddingsbrigade Kloosterzande in actie. Van een onzer verslaggevers PERKPOLDER - Roekeloze en onwetende plankzeilers hebben deze zomer de red dingsbrigade Kloosterzande handenvol werk bezorgd. Waren het vroeger vooral de zwemmers die tot de orde geroepen moesten worden, omdat ze zich te ver de Schelde opwaagden, nu zijn dat vooral de surfers. In het afgelopen seizoen zijn er niet alleen tientallen waarschuwingen gegeven, maar zelfs tot twee maal toe moesten de leden van de reddingsbrigade in actie ko men om plankzeilers uit het water te vissen. Een van hen was, door de sterke stro ming, zelfs al enkele kilome- ters afgedreven. „Het is zelfs zo erg", aldus het bestuur, „dat de surfers geregeld de pont hinderen bij het uitva ren van de haven. Ze zijn gewend aan stille binnen- watertjes zoals de Vogel en zien totaal geen gevaar. Ze houden geen rekening met het scheepvaartverkeer op de Schelde en hebben geen benul van stromingen en ge tijden. Wij zien hen echt als de probleemgroep van de toekomst, want er komen er steeds meer bij". Verder is de reddingsbri gade tevreden over het ver loop van het afgelopen sei zoen. Dit jaar zijn de leden niet in actie hoeven komen om in nood verkerende zwemmers uit het water te halen. Wel moesten ook hier regelmatig mensen gewaar schuwd worden niet te ver te gaan. Een afzetting met boeien van het gedeelte waarin veilig gezwommen kan worden, zou volgens het bestuur ideaal zijn. Ook op materiaalgebied - FOTO ERIK OSSEWAARDE heeft de reddingsbrigade nog wel wat wensen. Dit sei zoen heeft men het strand bewaakt vanuit een werk- keet van de gemeente, maar om goed te functioneren zou men graag over een eigen permanente strandpost be schikken. Daar zou men dan ook ruimte kunnen inrich ten voor verlening van eer ste hulp bij ongelukken. Een portofoon is een andere vu rige wens, om in geval van nood onmiddellijk de hulp diensten in te kunnen scha kelen. Voor dit soort zaken is er echter niet genoeg geld in kas. „We zijn al blij als we ons werk kunnen handha ven op dit niveau", aldus het bestuur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Morgen, woensdag 12 september, start volleybalvereniging Savok uit Sas van Gent met de eerste van een op drie woensdagmiddagen te hou den volleybalinstuif. Van drie tot vier uur kan de Sas- se lagere schooljeugd dan terecht in sporthal De Vlaanderen om op een speelse wijze kennis te maken met het volleybal. Onder begeleiding van on der meer Ronny Winne, trai ner bij Savok, kunnen de kin deren door middel van spel en beweging met het volleybal kennis maken. Zelfs mini-vol leybal staat op het programma van de Savok-organisatie. Ge durende drie opeenvolgende woensdagmiddagen (steeds op dezelfde tijd) kunnen de jon geren vrijblijvend met deze tak van sport kennis maken. „Meedoen betekent hoege naamd geen verplichting lid te worden", aldus Ronny Winne. „Bovendien is deze kenisma- king geheel gratis". Met deze instuif richt Savok zich op de jeugd van acht tot twaalf jaar in de hoop wat jeugdleden warm te kunnen maken voor de volleybalsport. Momenteel heeft de Sasse vol leybalvereniging slechts een drietal jeugdleden jonger dan twaalf jaar. „En ook met deze groep spelen we toch al jeugd- volleybaltoernooien", aldus Winne. „Graag zien we er daarom wat jeugdleden bijko men. Dat geeft ook voor de toekomst een garantie voor doorstroming naar onze aspi- rantengroepen". Deelnemer aan deze eerste instuif moeten gekleed zijn in sportbroek, t- shirt en gymschoenen. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Bridge - Leden van de bridge club Axel openden het nieuwe seizoen 1984-1985 met een on derlinge wedstrijd in cultureel centrum De Halle. Uitslag: 1. heren Pel-Moeliker, 2. dames Keeman-Knöpker, 3. heren L. Scheele-Van Bambost. Uitslag zomercompetitie: 1 en 2. ge deeld mevrouw Van de Dries en de heer Olyslager, 2. de heer IJsebaert, 4. mevrouw Pel, 5. mevrouw Koek. Bejaardenreis - Op dinsdag 18 september gaan de Clingse be jaarden weer op reis. Al om half negen gaat het per bus richting Antwerpen, om uit eindelijk via Brabant weer te rug in het Zeeuwse te komen. Na een tochtje over de Zee- landbrug wordt Zierikzee be zocht en ook het werkeiland Neeitje Jans. Bejaardenschieting - Donder dag 13 septebem wordt weer de maandelijkse bejaarden schieting gehouden in 't Heike. Schutters kunnen zich laten inschrijven vanaf 13 uur. De schieting begint om 13.30 uur. Welzijnscommissie - De Hul ster welzij nscommissie verga dert donderdag 13 september om 19.30 uur in het stadhuis. Tersprake komen een circu laire van WVC met betrekking tot de gezinsverzorging en het jaarverslag van Den Dullaert. Voorts worden er mededelin- - gen gedaan omtrent de voort gang van het welzij nspro- gramma 1985 en de te houden openbare gespreksavonden. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café 't Centrum deden 49 kaarters mee. Uit slag: 1. L. Blommaert, 2. mevr. Haulez, 3. J. Weemaes, 4. J. As- selman, 5. H. van de Broek. Collecte - De collecte van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft 957,52 opgebracht. Verzamelaars - De Kiel- drechtse Verzamelaarsvrien den houden zondag 16 septem ber van 9 tot 12 uur hun maan delijkse ruildag in feestzaal Centrum. Dit keer is er een minitentoonstelling van prentkaarten van De Klinge, ingericht door W. Polfliet Yoga - Vanaf 19 september kan men weer elke woensdag terecht in dorpscentrum De Luifel te Lamswaarde, voor een cursus yoga. De lessen worden gegeven tussen 19.30 en 20.30 uur door de heer Hans Dee. Voor inlichtingen en op gaven kan men terecht bij me vrouw Lauwers tel. 01142-236 of bij mevrouw Stallaert tel. 01142-204. Kaarting - In zaal Tilleman werd een prijskaarting gehou den waaraan 50 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Coene-Tilleman, 2. A. Tielens, 3. F. de Bleyser, 4. P. Danis, 5. E. de Kint, allen Nieuw-Namen. Overleden - Alvorens afgelo pen zondag de voetbalwed strijd Steen-Roosendaal begon werd een minuut stilte in acht genomen, vanwege het over lijden van Gerard Blom. Hij was namelijk vele jaren bad meester en kantinebeheerder. In het vooruitzicht van zijn 75e verjaardag hield Gerard nog een feestje met zijn gezin, waarna hij enkele uren later plotseling kwam te overlijden. Gerard Blom wordt woensdag ter aarde besteld. Handwerkexpositie - Wethou der H. Bruggeman heeft de tweejaarlijkse tentoonstelling van de handwerkclub van de Terholense bejaarden ge opend. Bij een redelijke be langstelling werden weer heel wat werkstukken verkocht. Daardoor kan het nodige ma teriaal worden aangeschaft, zodat de club weer verder kan gaan met het maken van ve lerlei soorten handwerk. Na afloop van de tentoonstelling dankte voorzitter mevrouw A. Sponselee alle aanwezigen voor hun hulp en inzet. Van een onzer verslaggevers HULST - Na een jaar hard werken, waarbij door alle be trokkenen een respectabel aantal overuren is gemaakt, trekt de Reynaert-Omme- ganck zondag voor de zesde maal door de straten van Hulst Een kleine duizend mensen hebben hun medewerking verleend aan het tot stand ko men van deze verbeelding van de roemruchte schelmenstre ken van 'den Vos Reynaerde' in het Land van Hulst. Mede werkers, die de komende da gen met argusogen de weerbe richten zullen volgen. Alles is tot in details geregeld, maar de zeer belangrijke weerfactor kunnen zelfs de Hulstenaren niet beïnvloeden. Regisseur Piet Verwer kan straks terugzien op de giganti sche taak om bijna zevenhon derd mensen het verhaal rondom „Reintje de Vos" tot leven te laten brengen. Daar bij terzijde gestaan door zijn co-regisseusse, Annie Coppie- ters, en geluidsregisseur Pol Vereecken. De lengte van de stoet is behoorlijk: ongeveer 1700 meter. Ze bestaat uit vijf tien hoge wagens, ontworpen door de dit voorjaar overleden beeldhouwer Leo Mouws. De artistieke begeleiding van de bouw van de wagens is sinds dien in handen van Urbain Marin. Alle bezoekers zullen het verhaal van voor naar achteren volledig kunnen vol gen. Het verhaal dat in de „Om- meganck" wordt uitgebeeld bestaat uit 3 delen. Een histo risch deel, waarin de samenle ving van Hulst en omgeving worden weergegeven ten tijde van het Reynaert-epos, ver volgens een Reynaert-deel, dat de avonturen van de sluwe vos vertelt en tot slot een mo- raalgedeelte, dat een spiegel functie heeft. Uiteindelijk geldt de moraal voor alle tij den, ook voor de onze. De tocht begint op het Prince Bolwerk om 14.30 uur. Vandaar gaat het verder door de binnenstad, om te eindigen op de Grote Markt. Daar staan tribunes, die plaats bieden aan drieduizend bezoe kers. De NOS en de BRT ver zorgen hier de opnamen voor een live-uitzending. Er is gezorgd voor parkeer gelegenheid en men wordt ge adviseerd om de wegwijzers, die voor deze gelegenheid worden neergezet, zo goed mo gelijk te volgen. Bezoekers vanuit België kunnen hun auto neerzetten bij de Kool straat (even ten westen van de Van Maelstedeweg), bezoekers vanuit Axel op het NS-empla- cement bij de Absdaelseweg. Komt men vanuit Perkpolder, dan kan de automobilist te recht aan de Hontenissestraat. De stad zelf wordt vanaf 11.00 uur hermetisch afgeslo ten voor alle verkeer. Tussen 11.00-11.30 uur zal een geluids wagen verzoeken om alle langs de route geparkeerde auto's te verwijderen. De af sluiting van Hulst gebeurt bij de drie toegangspoorten: de poort aan de Zoutestraat, bij de Stationsweg/v.d. Maelste deweg en bij de Dubbele Poort aan de Tivoliweg. Op deze punten vindt ook de kaartver koop plaats a ƒ5.- per persoon. Zitplaatsen op de tribune kos ten ƒ15.-. Wie kleiner is dan 1.25 meter hoeft voor een staanplaats niet te betalen. SÏNT-JANSTEEN - In het Speelgoedmuseum De Kindertijd te Sint-Jan- steen wordt deze maand een speciale Reynaert-ten- toonstelling gehouden. Het is een tentoonstel ling over de oorsprong en geschiedenis van de dier fabels en de Reynaert-his- torie en wat daar zijde lings mee te maken heeft. Naast documentatie zijn er ook boeken en prenten uit verschillende eeuwen te zien, waaronder enkele zeer zeldzame exemplaren. Voorts is het Speelgoed museum erin geslaagd de originele 1 meter hoge pop pen van het Mechels stads- poppentheater tentoon te stellen. Deze werden onge veer 15 jaar geleden ge maakt door Louis Contrijn voor de opvoering van Ge rard Walschaps toneelstuk „Van de vos Reinaert". Van onze correspondente HULST - Zaterdagmiddag wordt voor de derde keer deze zomer een gratis stadswande ling georganiseerd door de VW Hulst. De gidsen voeren de belang stellenden langs de beziens waardigheden van de Rey- naertstad en over de stadswal len. Gezien het succes van de vorige twee rondleidingen verwacht men ook nu weer heel wat kijklustigen. Men vertrekt bij het stadhuis om 14 uur. HEIKANT - Zaal 't Helleken* 52 schutters: hoge vogel: J. van Kerk hoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: J. van Meele, Kloosterzande; tweede zij vogel: Fr. Reunis, St.-Jansteen; grootste aantal (4): G. Buddaert, Tromp. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 64 schutters: hoge vogel: F. Martens, Nieuwdorp; eerste zij vogel: O. Sa- man; tweede zijvogel: R. de Smet, beiden Koewacht; grootste aantal (5): V. de Schepper, Moerbeke. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal G. van Rumste, 25 schutters: hoge vogel: W. Rombout, Koewacht; eerste zijyogel: J. de Mey, Antwer pen; tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (8): E. van Kerkhoven, Heikant. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 32 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. de Visser; tweede zij vogel: R. de Smet, beiden Koewacht; grootste aantal (5): L. van Kerkhoven, St.- Jansteen. SAS VAN GENT - Suikerunie, 47 schutters: hoge vogel: M. Hamers, Westdorpe; eerste zij vogel: V. de Bruyne, Wachtebeke; tweede zijvo gel: J. Nolet, Sas van Gent; grootste aantal (5): D. de Vrieze, Westdorpe. SAS VAN GENT - Staande wip, car navalsclub, 45 schutters: eerste hoge vogel: M. Vervaat, Sas van Gent; tweede hoge vogel: J. Vermeire, Koewacht; eerste zij vogel: O. de Meyer, Zelzate; tweede zij vogel: M. de Groote, Koewacht; derde zij vogel: A. de Mey, Zuiddorpe. SAS VAN GENT - Schippershuis, 40 schutters: hoge vogel: O. de Jaeger, Westdorpe; eerste zij vogel; D. de Vrieze, Westdorpe; tweede zij vogel: R. Lammens, Sas van Gent; grootste aantal (4): M. van Looy, Assenede en D. de Vrieze, Westdorpe. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Kastanje, 42 schutters: hoge vogel: A. van de Branden; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, beiden St.-Jansteen; grootste aantal (5): R. de Rijk, Hulst. KOEWACHT - Zaal G. van Rumste, 49 schutters: hoge vogel: R. de Smet, Koewacht; eerste zijvogel: J. Bolle- man, Axel; tweede zij vogel en groot ste aantal (4): O. Saman, Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 35 schutters: Wip 1: hoge vogel: W. Strobbe, Lamswaarde; eerste zij vogel: B. Visser; tweede zij- vogel: P. Boeter, beiden Vogelwaar de; grootste aantal (9): R. de Waal, Moerbeke. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Mangnus, Boschkapelle; eerste zij vogel: B. Visser; tweede zij vogel: A. van Dijk, beiden Vogelwaarde; grootste aantal (6): mevrouw Van Meelen, Kloosterzande. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge en eerste zijvogel: J van Kerkhoven, St-Jansteen; twee de zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (4): A. de Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 20 schutters: hoge vogel: E. Baart; eer ste zij vogel: C. de Kind; tweede zij- vogel: J. de Waal; grootste aantal (5): G. Baart, allen Koewacht. KOEWACHT -"Zaal Oude Molen, 37 schutters: hoge en tweede zij vogel: F. Saey, Moerbeke; eerste zij vogel: E. van Gaver; grootste aantal (4): H. de Smet, beiden Koewacht. BOSCHKAPELLE Zaal J. van Schaick, 20 schutters: hoge vogel: L. Erpelink, Vogelwaarde; eerste zijvo- gel: P. Boeter, Vogelwaarde; tweede zijvogel: R. Verschoten, Klooster zande; grootste aantal (4): E. de Waal, Antwerpen. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 70 schutters: eerste hoge vogel: C. Hof- kens; tweede hoge en eerste zij vogel: A. Thomaes, beiden De Klinge; tweede zij vogel: A. van Remortel; derde en vierde zij vogel: J. Vetter, beiden Kapellebrug; grootste aantal (5): W. Duim, Hellestraat. HULST - Zaal De Kroon, 30 schut ters: hoge en tweede zijvogél: H. Meerschaert, Clinge; eerste zij vogel: E. de Kort, Lamswaarde; grootste aantal (5): J. Herwegh, Meerdonk. HULST - OZO, 39 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St-Jan steen; beide zijvogels: R. Herwijn, Hulst; grootste aantal (6): A. de Bliek, Hulst KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 45 schutters: hoge vogel: J. van Dam me; beide zijvogels: J. de Waal; grootste aantal (5): A. van Hoye, al len Koewacht KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 35 schutters: hoge vogel: R de Smet; eerste zij vogel: F. Visser; tweede zij- vogel: A. van Overloop; grootste aantal (5): Rita van Steene, allen Koewacht

de Stem | 1984 | | pagina 9