GEEN BALLEN MEER OP HET Veel variatie in cursuspakket SKW Biervliet 't Overstapje in het nieuw dankzij ouders ICAMERLL Motorclub Z- Vlaanderen is door diep dal gegaan Voortbestaan Wip-Wap in gevaar Paarde straatb Zeevaart! Vlissinge mag uitb VAN ZEELAND RAAD VAN STATE: Mestopslag Sluiskils bedrijf moet in loods Dienstenbond FNV houdt oprichtings vergadering Bejaardenwerk Sas brengt A merika-show PEUTERSPEELZAAL IN ZAAMSLM; Dieketoer ANWB-cursus pech onderweg in Terneuzen WETHOUDER TREKT SUBSIDIE-VOORSTEL IN: Plaatselijk nieuws Hoek Sas van Gent Sluis Terneuzen Westdorpe Programma van Hoekse Rakkers politierapport kroon tikt deetmai Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De hinderwetver gunning voor Landbouw en Ont wikkeling Terneuzen BV in Sluis kil moet aangepast worden. Dat is het resultaat van een Kroonberoep dat een aantal inwo ners van Sluiskil had aangespan nen tegen een beslissing van de gemeente Terneuzen. Het bedrijf mag geen mestpro- dukten of potgrond in de open lucht opslaan. Dat moet in een loods gebeuren. Een groep inwo ners uit Sluiskil had aangevoerd dat de opslag van mestprodukten het wonen in de buurt danig zou veronaangenamen. Stankoverlast, een slecht uitzicht en een algeme ne achteruitgang van de leefbaar heid zouden het bedrijf met zich meebrengen. Het eerste argument werd wel, de andere niet overge nomen in de uitspraak. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN De Dien stenbond FNV, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, houdt donderdagavond 13 september zijn offi ciële oprichtingsverga dering. De afdeling kwam tot stand nadat per 1 juli de afdeling West-Bra bant/Zeeland werd op- gesplistst in drie kleine re afdelingen. Een voorlopig be stuur, bestaande uit mevrouw R. d'Haene en de heren H. Langen- doen, H. Marcussen en W. van de Giesen, heeft de lopende zaken afge handeld. De oprichtingsverga dering begint 13 sep tember om 20.00 uur in de Opstandingskerk. De nieuwe afdeling krijgt ondersteuning vanuit het districtskantoor in Eindhoven. Zoals be kend werd bij de reor ganisatie het kantoor Goes opgeheven en werkt districtsbestuur der Jan van de Brink ook vanuit de Lichtstad. Anti-vandalenvet Terneuzen werkt TERNEUZEN - Het 'antivandalenvet' dat de gemeente Terneuzen heeft aangebracht op vrijwel alle openbare schoolgebouwen, lijkt vruchten af te werpen. De eerste ervaringen met het mengsel van consis- tent-vet en afgedraaide olie zijn op de scholen posi tief, zegt een gemeentewoordvoerder. Het voordeel van deze vorm van vandalismebestrijding is vooral al gebleken op scholen, waar het goedje al voor de va kantie werd aangebracht op regenpijpen en goten. Balda dige kinderen hebben er res pect voor. „In de vakantietij d onstaat meestal nogal veel schade. Dat was op die scholen deze keer een stuk minder" weet de gemeente. Het verhaal dat kinderen het klevende goedje graag eens uitproberen en daardoor toch de nodige problemen ver oorzaken, verwijst hij naar het rijk der fabelen. Medewerkers van Openbare Werken in Ter neuzen, zouden dergelij ke streken als een 'ramp' hebben omschreven. „Maar daar is bij ons niets van bekend." Enkele hierover gepolste scholen bevestigen de positie ve indruk. Op De Meerpaal bijvoorbeeld: „Na schooltijd kwamen ze hier altijd met bosjes tennissen (ook de ouders) en voetballen. Nou, dat is veel minder geworden. Ze nemen het risico niet meer dat een bal op het dak terecht komt en ze er vervolgens niet meer bij kunnen" aldus een woordvoerder van deze school. De Wiekslag rapporteert 'alleen goede ervaringen'. Vol gens de meeste onderwijzers laten kinderen het wel uit hun hoofd om nog te proberen da ken te beklimmen. „Het is echt smerige troep die je niet zo maar even verwijdert". De gemeente zal de lande lijk bekend geworden proef met het anti-vandalenvet eer der uitbreiden dan beperken. „De scholen draaien natuur lijk nog maar kort sinds de va kantie, maar echt, de eerste indrukken zijn zonder uitzon dering goed". BIERVLIET - Ook dit jaar heeft het SKW in Biervliet een gevarieerd cursuspakket samengesteld. Er is weer gebruik gemaakt van het cursusaanbod van de HVP (de huishoudelijke- en consumentenvoorlichting). Er is onder andere een cursus kleding maken voor jongeren van 6 lessen op de donderdag middag om 16.00 uur, die half januari start in het buurthuis. Op de maandagmiddag van half twee tot half vier is er voor volwasssenen onder lei ding van Krijn Doolaard een cursus tekenen en schilderen in het buurthuis vanaf 17 sep tember. Op maandagavond start 1 oktober de gymclub weer in de gymzaal aan de Schoollaan, van half negen tot half tien. Een cursus kamerplanten wordt op maandagvond in het buurthuis gegeven, start 1 ok tober. Deze cursus duurt 3 4 lessen van 2 >4 uur, aanvang 20.00 uur. Voor dinsdagmid dag, start 18 september, staat een cursus milieuvriendelijke tuin op het programma. Deze cursus duurt 6 lessen van 214 uur en wordt gegeven bij cur sisten thuis, vanaf 13.30 uur. De cursus jazzballet duurt dit maal 10 lessen en wordt elke dinsdagavond van acht tot ne gen uur gegeven in de gym zaal aan de Schoollaan, start 2 oktober. Op woensdagavond van acht tot tien uur wordt een cursus boetseren gegeven in het buurthuis, start 3 oktober en duurt 10 lessen. Een cursus voor beginnende doe-het-zel- vers wordt onder de naam 're paraties in huis' gegeven in zes lessen, start 14 november, op woensdagavond vanaf acht uur in het buurthuis. Er is dan nog een aparte cursus stoelen opknappen. Deze duurt 5 a 6 lessen van 214 uur ook in het buurthuis vanaf 3 oktober. De cursus Surinaams-Anti- liaans koken wordt ook dit jaar vervolgd. Voor gevor derden op donderdagmiddag van één tot drie uur, voor be ginners op vrijdagmiddag van half twee tot drie uur, start 4 oktober in de keuken van me vrouw Lanstraat. De derde week van oktober starten de yogalessen weer in de lagere school De Komme, elke donderdagavond van kwart voor negen tot tien uur, vanaf 20 september, omvang 10 lessen. Voor volwassenen is er ook een cursus zelf kleding maken. Deze duurt 6 a 12 les sen van 214 uur en is in het buurthuis vanaf half januari. Opgeven voor de cursussen en activiteiten kan telefonisch bij het buurthuis of schrifte lijk op het adres Noordstraat 36 te Biervliet. Voor alle curs- susen geld; ze gana alleen dan door als er voldoende belang stelling is. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De acti- viteitengroep Sas van Gent van het Gecoördineerd Be jaardenwerk brengt woensdag 19 september een muzikale show onder de titel 'Amerika, here we are'. Deze show, bedoeld voor 60-plussers uit Sas van Gent en omgeving, wordt gebracht door het Creatief Begeleidingscentrum Kre kenland (CBK) uit Assene de. De show is een muzikale rondreis door Amerika met veel dans, zang, mime, humor en kostuums. In de traditie van de goede oude musical voert de rondreis de toeschouwers langs Broadway, Hollywood, de Golden Sixties, de cow boys, Disneyland en ande re typische Amerikaanse plaatsen en tijden. Het op treden van het CBK is in De Speye aan de Wilhelmi- nalaan te Sas van Gent en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Het entreegeld be draagt 2,50. ZAAMSLAG - „Twintig kleine stoeltjes hebben »e voor de aanvang van dit peuterspeelzaaljaar er bij gekocht, en drie tafeltjes waar al die stoeltjes omheen passen. gjdSPAG 11 SEPTEMBE VVD root Ons „home" is nu echt goed ingericht, dankzij de mede werking die wij hebben van de ouders van onze peuters". Corrie Vet, hoofdleidster van de peuterspeelzaal, ,,'t Overstapje" in Zaamslag is maar wat trots op wat in de afgelopen vier jaar tot stand is gebracht. Klaaske Verlinde, secretaresse van het bestuur, eveneens. „Wij draaien volle dig op de bijdrage van de ouders, niet op gemeentesubsi die en toch zijn we er in ge slaagd om voor de dag te ko men met een volledig inte rieur. We zijn een dag of veer tien geleden weer met het De jubilarissen op een rijtje. motorsport-medewerker DEZE MAAND VIERING 10-JARIG BESTAAN TERNEUZEN - Op 27 sep tember 1974 stak een aantal Terneuzense motorsportlief hebbers de gehelmde koppen bij elkaar, wat de oprichting van Motorclub Zeeuwsch- V laanderen tot gevolgd had. Nu, tien jaar later, is MZV nog steeds een bloeiende vereniging en dat wordt 22 september uitbundig ge vierd. De mannen van het eerste uur, onder andere ex-weg- racer Luc van Vooren, Nico Sprankels en Peter Stan- daert, maakten de club snel populair onder de motor minnende Zeeuwsch-Vla mingen en al gauw telde de vereniging een honderdtal leden. Evenementen als de speedshow, wekten de inte resse van een breed publiek en bij het eerste lustrum ging het MZV werkelijk voor de wind. Maar ook tegenslagen ble ven MZV niet bespaard. De oprichting van de fanclub Johnny Willemsen beteken de het vertrek van vele, spe cifiek in wegrace geïnteres seerde leden en door be- stuursproblemen daalden de activiteiten tot een mini mum. De brokstukken werden echter bijeen geraapt en on der voorzitter Levien de Blaay en Frank Zilveren- tand, Lex Maas, Louis Rijn berg en Marina de Decker als nieuw bestuur, werd en kele jaren geleden aan de wederopbouw begonnen. De inmiddels bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) aange sloten club telt momenteel 45 leden en heeft weer tal van activiteiten op haar pro gramma staan, zoals rond ritten, kampeerweekeinden, film- en voorlichtingsavon den en barbecue-avonden. Zaterdag 22 september wordt door de jubilerende vereniging een zogenaamde 'Dieketoer' gehouden, een rit waarbij de deelnemers zelf hun weg moeten zoeken aan de hand van een kaart. Zoals de naam al aangeeft, loopt de 120 kilometer lange route voornamelijk over de Zeeuwsch-Vlaamse dijken en worden de woonkernen zoveel mogelijk vermeden. Na afloop is er een grote feestavond in clubgebvouw De Straete in Zandstraat waarvoor alle deelnemers aan de rit, alle leden en oud leden, uitgenodigd zijn. De inschrijving voor de rit, die zowel voor bromfietsers als voor motorrijders open - FOTO ERIK OSSEWAARDE staat, vindt eveneens plaats in De Straete en wel zater dagmorgen van tien tot twaalf uur. Secretaris Zil verentand: „We zijn uit een diep dal ge komen en het doet ons ge noegen dat er weer groei in de motorclub zit. Vooral de Dieketoer, waarvoor we een ruime belangstelling uit heel Nederland en België ver wachten, kan weer een enorme stimulans beteke nen. Onze leden, die varië ren in leeftijd van achttien tot tachtig jaar, vinden we nu voornamelijk onder de toerrijders, terwijl vooral het aantal zijspanrijders on der de leden aanmerkelijk stijgt. Momenteel rijden er binnen MZV zeven zijspan nen rond, een groei die we, omdat ik zelf ook zijspanrij- der ben, van harte verwel komen". Sinds januri heeft MZV opnieuw een maande lijks clubvakblad uit en ge zien de overige talrijke acti viteiten ziet het er naar uit dat MZV weer een gezonde toekomst tegemoet gaat. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De ANWB in Terneuzen start in oktober met de cursus Pech Onderweg. Tijdens vier lesavonden van ca. 2 ti uur wordt automobilis ten geleerd technische storin gen van de auto zelf op te spo ren en te verhelpen. In de afgelopen 20 jaar na men meer dan 150.000 automo bilisten deel aan de cursus met practisch auto-onderricht. De belangstelling voor de cursus is met name bij de vrouwen groeiende. De helft van het aantal cursisten blijkt uit vrouwen te bestaan. Tijdens de lesavonden wordt onder meer aandacht besteed aan de ontsteking, koeling en smering en het starten onder alle weersom standigheden. Het accent ligt op het zelf-doen. Daartoe wordt gebruik gemaakt van een auto met technische sto ringen, die van tevoren zijn aangebracht door instruc teurs, Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB. Na afloop ontvangt iedere cur sist een handig cursusboek. De cursussen in Terneuzen worden gehouden op de woensdagen 24 en 31 oktober en 7 en 14 november. Vanaf 21 november volgt de tweede se rie lesavonden. Belangstellen den kunen zich opgeven bij het ANWB-kantoor in Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het kinder dagverblijf de Wip-Wap in Terneuzen moet het optimis me over een gemeentelijke subsidie op een lager pitje zet ten. Die conclusie lijkt gewettigd na de bekendmaking van wet houder J. van Rooyen dat het voorstel om te subsidiëren is afgevoerd van de agenda voor de vergadering van de advies commissie welzijn. Volgens het zeer summiere rondschrijven zijn er enkele onzekerheden gerezen rond de subsidiëring. In een toelich ting daarop wilde de wethou der enkel kwijt dat een van die onzekerheden de stellingname van het rijk is. „Verder blijf ik uitgaan van een correcte be handeling van het subsidie verzoek" aldus Van Rooyen, die ook liet doorschemeren dat de verschillende standpunten binnen het college van B en W nog niet veranderd zijn. Zoals gemeld liggen de wet houders A. Doorduyn en me vrouw J. Doppegieter-Thiel dwars. Zij vrezen te grote fi nanciële consequenties in de komende jaren. Het meerder- heidsvoorstel van B en W ging uit van een maximale bijdrage van 6 mille. Dat bedrag zou moeten komen uit de pot voor sociaal cultureel werk. De meerderheid van het college vond dat een verantwoorde uitgave. Duidelijk is inmiddels echter ook geworden dat de standpunten binnen de ver schillende fracties sterk uit eenlopen. Mocht de gemeentelijke bij drage voor de Wip-Wap er niet komen, dan staat het voortbestaan van het dagver blijf onmiddelijk op de tocht. De regeling, waarvan de Wip- Wap tot nu toe kon profiteren, de Experimentele Arbeidspro jecten voor Jeugdigen, vervalt namelijk. Dat leidt er toe het Terneuzense verblijf in ieder geval formeel de negen perso neelsleden ontslag moet aan zeggen. Of dat voor tenminste een deel van hen kan worden voorkomen, hangt nu van, in eerste instantie B en W, en vervolgens de gemeenteraad af. Hengelen - De hengelclub hield de laatste clubwedstrijd van dit seizoen op de Hoekse kreek. Er waren 34 deelne mers, die 22 baarzen en 1 pa ling vingen. Uitslag: 1. L. de Rijke, 2. K. Harms, 3. mevrouw Van de Berge, A. Buyze en Jo- han Harms. Karabijnschieting - In zaal Planetarium werd de maan- delijke uitwisselingskarabijn- schieting gehouden. Hieraan namen 21 schutters deel. Uit slag: linker zij vogel: E. de Pot ter, Moerbeke; rechter zijvo gel: J. de Vries, Sas van Gent; topvogel: Chris van Huyt, As senede. Hierna werd nog een tweede schieting gehouden, want de eerste was vroeg af gelopen. Marcel Delles uit Sas van Gent wist bij beide schie tingen het grootste aantal vo gels neer te halen. De volgende uitwisselingskarabij nschie- ting is zaterdag 13 oktober. Borstbeeld Van Dale - Het borstbeeld van Johan Hendrik van Dale - de schepper van het bekende woordenboek - is en kele maanden geleden overge bracht naar het Walplein en aan deze gebeurtenis zal door het Sluise gemeentebestuur aandacht worden besteed. Dinsdag 25 september wordt om 17.00 uur een korte plech tigheid gehouden in de raads zaal, waarna het gerestau reerde beeld op de nieuwe lo- katie wordt ingehuldigd. Bridge - Leden van de bridge club Luctor speelden in hotel De Post de tweede wedstrijd in de wintercompetitie. Uitslag: A-groep: 1. heren Meeuwsen- Risseeuw, 2. heren Sandrini- Visser, 3. dames Sandrini-Van de Dries, 4. echtpaar Lichte- veld, 5. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck. B-groep: 1. mevrouw Van de Zande-de heer Koopman, 2. mevrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert, 3. dames Schiltman-Reedijk, 4 en 5. mevrouw Olyslager-de heer Geene en heren Olysla- ger-Remijn. Hengelen - Op het viswater van De Molenkreek hield hen gelsportvereniging De Platzak de tweede clubwedstrijd van het seizoen. De 18 sportvissers die deelnamen hebben onge veer twintig kilogram vis ge vangen. Uitslag: 1. F. Sijne- sael, 2. D. Lafort, 3. D. van Bambost, 4. H. van den Abeele, 5. A. van Vooren. nieuwe jaar begonnen en w6 zijn er bijzonder tevreden mee. „Er wordt hier heel veel ge. daan door de ouders. Moet er iets aan het speelgoed gebeu. ren, een of ander stuk worden gerepareerd, iets nieuws won den gemaakt, dan kunnen we altijd op de ouders rekenen. Zo is ook de glijbaan eigen werk en de poppenkast, om maar iets te noemen. „Ook de leiding van 't Over stapje is in handen van de ouders, dat wil zeggen van de moeders. Wij vinden, dat zij de meest aangewezen personen zijn om de peuters te begelei- den, dat zij beschikken over de meeste ervaring. We hebben acht vrijwillige leidster. Cor rie Vet is hoofdleidster en daarnaast zijn er vijf vaste leidsters en twee invalsters. Sommigen van hen beschik ken ook wel over de nodige op leiding, maar het voornaamste vinden wij toch, dat ze uit eigen ervaring met peuters weten om te gaan. De leidsters hebben ook allemaal óf kinde ren op 't Overstapje óf er kin deren op gehad. Vijf ochtenden in de week zijn de peuters welkom. Op maandag- woensdag- en vrij dagochtend de driejarigen, en op de andere twee ochtenden de peuters van twee jaar. „We maken ook echt wel wat reclame voor ons werk. Tweemaal per jaar houden we een koffie-ochtend voor alle moeders. Die brengen dan ook hun allerkleinsten mee. En als we weten, dat er een peutertje in Zaamslag twee jaar wordt, dan krijgen de ouders van ons een aardig foldertje over de peuterspeelzaal en brengt de hoofdleidster een bezoekje...". Van een onzer verslaggevers HOEK - Buurthuis de „Hoekse Rakkers" is klaar voor het sei zoen 1984/1985. De activiteiten beginnen in de eerste week van oktober, maar er kan al vanaf 17 sep tember worden ingeschreven. 29 September wordt van 10.00- 16.00 uur een open dag gehou den. Dan biedt men informatie over alles wat er in het buurt huis gebeurt en kan men ook voor verschillende activiteiten inschrijven. Het programma ziet er als volgt uit: Kinderactiviteiten: maandag 18.30-19.45 uur kinderclub; dinsdag 15.30-16.45 uur kin derclub klas 3, 18.00-19.00 uur judo 6-8 jaar, 19.00-20.00 uur judo 9-12 jaar; woensdag 13.45-15.00 uur kleuterclub, 15.30-17.00 uur knutsel/hobby club, 18.30-19.45 uur kinder club; donderdag 15.15-16.30 uur kinderclub klas 1+2,18.30- 19.45 uur kinderclub; zaterdag 14.00-16.00 ruilbeurs (lx per maand), 14.00-+15.15 uur film (lx per maand). Tieneractiviteiten: dinsdag 20.00-21.00 uur judo; zaterdag 19.30-21.30 uur soos; zondag 14.00-17.00 uur open inloop. Jongerenactiviteiten: don derdag 20.15-21.15 uur jazz ballet; vrijdag 20.30-24.00 uur soos (onder voorbehoud), woensdag 20.30-22.00 uur stijl dansen; zondag 14.00-17.00 uur open inloop (onder voorbe houd). Volwassenenactiviteiten: maandag 20.15-21.45 uur Frans, 20.15-21.15 uur yoêa' dinsdag 10.00-11.30 uur boetse ren, 20.00- ±22.00 uur E.H.B.O., woensdag 9.00-11.30 u bloemschikken/zelf kleding maken, 20.30-22.00 uur stijl dansen; donderdag 9.00-12. uur bridge, 9.30-11.30 uur ko fie-doe-morgen, 20.15-22. uur stoelen opknappen/ rep - raties in huis, 20.15-21.15 u jazz-ballet. TERNEUZEN - Uit een ber ging aan de Peter van «n rooylaan te Terneuzen is het afgelopen weekeinde w. nadele van O.L. een rijwiel stolen. Men had zich toeg verschaft door het vernie van de toegangsdeur. Wei L., toen hij de diefstal ontd te, op de plaats waar de i had gestaan een van een, permarkt afkomstig schappenwagentje staan. SLUIS - Ongeveer 20 origi nele binnen- en buitenland se koetsen met ongeveer 60 begeleiders in aangepaste kledij, getrokken door Gel derse, Friese en hackney- paarden brachten afgelopen weekeinde een bezoek aan Sluis. Nadat zaterdag een succesvol optreden in Knok- ke was verzorgd, werd zon dagmiddag gestart met di- va he Van onze Haagse redactie "EN HAAG - Minister Deet ®an (Onderwijs) zal betere ril /gumenten moeten verzinnen de j*n Ey tot nu toe heeft gedaan va het maritiem instituut De lin5^ 'n vlissingen een afde- ze ™g algemene operationele ee fonologie voor studenten ne "Wigatie te onthouden. de EfRSSELE - Verkoping - de vrouwengroepen HVG en O houden donderdag 13 «Ptember van 19.00 tot 20.00 (W Jr61? verkoping in het PSj/uis Vijverzicht. Het ,r nierbij om handwerken huishoudelijke goederen. Gne^ Volksdansen - De heeft6 vollcs^ansSroep Vodago iaa V°°r "nieuwe cursus- Lr een aantal noviteiten op jj; r Programma staan. Dit k, otlder meer internationale »ud ^ansen' dansen voor da eren, de cursus kinder- ki« 'uctie en de cursus Arische dans. kehfw berken - De interker- '1 7j/Werkgr°ep vredesweek taana d wil 'de komende k'® in verschillende sten 6 regio's bijeenkom- Pastore?^s!)re": waar?P ™et geSt) rf uit de diverse kerken °ken wordt over vraag- sti De de; we ra; bij pk eei las be: ko nit GC ga: rej we tra

de Stem | 1984 | | pagina 10