JNBERf VOLVO 540 WINNER 1.4 17.650,- Feesten Vogelwaarde groot succes Tentoonstelling ZIKV in Hulst tot 16 september Eerste veekeuring sinds jaren in Aardenburg lERDE WERKGEVER IN GOED JAAR TIJD i JONGE IDINCEN meerste en mooie itvoering in rk te Terneuzen IEN OOK- VAN ZEELAND Ki,.»"— KIKKERFEESTEN EN BRADERIE IN WATER GEVALLEN |II0BIHDR|E Jeslaagde rommelmarkt Uzendijke H.F. VAN 00STERH0UI Hulster hond zevende op kampioenschap Koude deerde Taptoe Koewacht niet LEUKE KINDEROPTOCHT INGEKORT politierapport AND AG 10 SEPTEMBER 1984 T6 PAGINA ZEELAND 2 Rapid C0UPé Dl veekeuring AARDENBURG - De regen is de grote spelbreker geworden van de Aardenburgse Kikkerfeesten en de braderie 1984. Vooral in de morgen uren van zaterdag en zondag viel het water met bakken neer en zorg de ervoor, dat de rommelmarkt goeddeels in het water viel. Het officiële startschot werd zater dagmiddag door burgemeester drs. W. Lockefeer gegeven met de opening van een veekeuring op het Kaaiplein. Het was de eerste veekeuring in Aarden burg sedert vele jaren. Een deskundige jury beoordeelde er meer dan 50 stuks vee. Na een bijeenkomst op het gemeente huis ging het gemeentebestuur met ge nodigden vervolgens naar de gerestau reerde Kaaipoort. Burgemeester Boeke teer heropende deze poort door een startpoort op te hijsen, waarna de Aar denburgse muzieksociëteit het Wilhel mus speelde. De burgemeester wees er op, dat als gevolg van de afsluiting van de poort een scheiding in Aardenburg viel waar te nemen tussen de oude stad en de nieuwbouwwijken. Hij hoopte dat deze scheiding nu weer opgeheven is en dat men voortaan weer eendrachtig in Aardenburg zou samenwerken. De restauratie van de uit de 1276 da terende stadspoort heeft 6 ton gekost. Een aanzienlijk bedrag voor de kleine gemeente Aardenburg. Aannemer A. van Hoorickx vond dat de gemeente ge boft had met hem als aannemer. Er be hoefden geen voorrij dkosten te worden betaald, zo merkte hij lakoniek op. Van Hoorickx woont schuin tegenover de poort. Zaterdagavond was er een touwtrek wedstrijd op het Kaaiplein. De plaatse lijke brandweer toonde zich het sterkst, op de voet gevolgd door Holierook en de hengelsportvereniging Aardenburg. Tijdens de braderie waren er demon straties met radiografisch bestuurde vliegtuigen en boten en er was een ma rathonloop die gewonnen werd door de plaatselijke favoriet Piet Westerweele. Verder was er paalklimmen, bollen en schieten en in het museum exposeerde Hulstenaar G. de Bruijn zijn schilderij en. Zondagavond was er een demonstra tie parachutespringen op de markt. De bezoekers konden verder oude motoren bewonderen en antieke dorsmachines. IMIIIIIIIIIIIIIIIIj1''»' Wie eu nieuwe en cent rente i in drie termijnen ■- hp aanschafprijs.™ /3van deaa maanden dere n «an de eerste be- ige auto n°9_n neid toekrijgt mst onder gebruikelijke condities. nweg 92,tel.076-131403 GEN, Prins Reinierstraat6" een betrouwbare WARMINGSINSTALLATIÈ 01148-1243 - Kloosterzande Tel. 01148-2095 x-personeel Tamse slag och weer aan Van onze correspondent UZENDIJKE - De «dercommissie en het ïhoolteam van de open- iire lagere school te IJ- ndijke hield zaterdag geslaagde rommel- ■arkt. n computer is het werk van st. Jos Linders is een instituut, gespecialiseerd .puter opleidingen, zijn computers aanwezig. Breda en 27 andere steden in ndopleidingen van Instituut Jos oma boekhouden oor iedereen die het handma- i beheerst In ca 5 maanden choold van handmatig boek- pputerboekhouder. U voert ie boekhouding op een com- Door het slechte weer Wen de geplande rit- laimet de huifkar van de Wie Lookman niet isorgaan. Alle spulletjes aren naar de leslokalen «rhuisd. De aanwezigen Wen ook nog de naam ran een pop raden en jientueel de inwendige tens versterken met een tafel. „Ondanks de te genvallende weersom- tandigheden mogen we ver de opbrengst niet li'agen", aldus een lid van p oudercommissie. Die gbrengst wordt besteed activiteiten of loolbenodigdheden »r de leerlingen. Van een onzer verslaggevers HULST - De vijf personeelsleden van de Tam se-vestiging in Hulst, die voor de tweede keer binnen een jaar tijd hun baan dreigden te ver liezen, kunnen vandaag toch weer aan de slag. Het installatiebedrijf Van Galderen uit Oosterhout, dat al had toegezegd in totaal 50 personeelsleden van het in grote financiële moeilijkheden verkerende be drijf Tamse te zullen over nemen, heeft nu besloten ook activiteiten in Zeeuwsch-Vlaanderen te gaan ont plooien. Behalve de ruim veertig ex- Tamse werknemers die in Goes al werden aangenomen, hebben nu ook die in Hulst een baan gekregen. De kans be staat dat het personeelsbe stand in Zeeuwsch-Vlaande ren zelfs nog met enkele men sen wordt uitgebreid. Ook in Goes is er een mogelijkheid dat er over enkele maanden nog eens 20 tot 30 mensen bij komen. Zoals bekend hebben daarnaast ook nog zo'n 40 ex- Tamse werknemers onderdak gevonden bij het nieuwe be drijf ITG in Goes, dat is opge richt door oud-Tamse-perso neel. Alles bij elkaar betekent dit dat het merendeel van de ontslagenen weer een baan krijgt. Enkel de 'indirecte' werknemers, zoals het kan toorpersoneel, dreigen volgens FNV-districtsbestuurder s® mü >3 O a o lorna eren in BASIC an ca 5 maanden voor teder- igrijpen hoe een computer en programmeren i/ooropleiding vereist loma ogrammeur iding) leiding tot beroepsprogram- r< opleiding dipl. Mulo/Mavo-4 3 iwijs 4e klas Havo 3 5 is Computerkunde itieleer w sisopleiding van ca. 6 maan- 3 en die mee wil kunnen praten a en automatisering erking atspraktijk opleiding van ca. 5 maanden die sekretariaatswerk doet of srwerkingscomputer wil leren boekhouden n Kleinbedrijf van ca 5 maanden voor onder- echtgenotes) uit het Midden die zelf met een computer van hun boekhouding willen sus Tekstverwerking e praktijk afgestemde optei- 3) >de: semi-mondeling onderwijs, ■re week een mondelinge les en 1 e week een (zelf-kontrolereno1 j oordelen o a lagere kursuskosten van de lesstof. U leest er alles ov vende informatie: 03463-3222 aan: Jos Linders, Antwoordnr. 310 >erg. (postzegel is niet nodig) V ~M/V 1 - Tel. er de opleiding nr(s): lutomatiserings-opleidingen TERNEUZEN - Terneuzen, Grote Kerk-concert door Hervormde Cantorij Terneu zen, Hervormd Kerkkoor fodzand, Kamerkoor Vocali- Terneuzen, het Antwerps Kamerorkest onder leiding ton George Verwilt en solis ten: Marijke Janssens, Willy *an Hese en Kees van Nieu- jenhuizen. Algehele leiding *rie Karreman. Gehoord op toterdag 8 september. 'künette Vergouwen Jt concert dat onder van Arie Karre en het kader van 400 stad Terneuzen fs vond, kan als zeer bestempeld ■fen. Voor een meer v°lle kerk hebben de koorleden, solisten, en dirigent, een [kl werken ten gehore ^acht die velen boei- ^opende met een koraal- die gebaseerd was op If'fspronkelijke melodie JUither, en knap was ge beerd door A. Karre- Het werk van Fauré P rustig en gedragen ge- R'door de 120 koorleden Isrie verschillende koren, I* laatste maanden vast ["■Petitietijd hieraan heb- Itesteed. Het Antwerps rekest vertolkte voor TJede symfonie nummer f® Belgische toondichter pMaldere, onder de be- r® leiding van de eigen f1' G. Verwild. Het an- g kwam het best uit de I"1 het allegro waren de Tts soms ongelijk, en f11 de loopjes scherper [®et kunnen worden. De overheersten vaak de over-akoestiek. Na de pauze werden door het volledige gezelschap, be geleid door het versterkt or kest en organist de Messe so- lennelle de Saint Cé Cile van Ch. Gounod vertolkt. De koren leverden een goede prestatie (kleine foutjes inbegrepen). Het is voor hen en de dirigent een echt huzarenstuk geweest, dat voor herhaling vatbaar is. het geheel was soms iets te in getogen. De echte Franse ro mantiek kwam nog niet ge heel tot haar recht. Het orkest, waarin de houtblazers met name zeer mooi overkwamen, speelden warm en vol gevoel het instrumentale intermezze. in het laatste toegevoegde deel, Domine, Salva hoorde men duidelijk de operacompo nist Gounod. Jammer dat de mannelijke koorleden kwan titatief te kort schoten. Hier door ging het stralende van de lofzang min of meer verloren. De solisten kweten zich ver dienstelijk van hun taak. In de terzetten akkordeerde het niet helemaal, en men had wat last met de hoge noten. Kees van Nieuwenhuizen heeft een warme basstem op een goed liefhebbersniveau. Hij gaf blijk van een gedegen kennis van de partiture, en zong met veel gevoel. Marijke Janssens zong met een heldere sopraan- stem, en overtuigde het meest in het Benedictus, jammer dat haar stem soms een metalli- que klank heeft. De tenor Wil ly van Hese had de meest evenwichtige stem, zeer egaal, maar in de hoogte miste hij de zuiverheid (en vooral het stra lende) van vroeger. Een voor de vele toehoor ders zeer geslaagde avond. Voor Terneuzen een evene ment. Hopelijk hoeven we niet al te lang te wachten op een herhaling hiervan. Bram Oudenaerden tussen wal en schip te vallen. Niet terecht Voor de mensen in Hulst wordt het de derde werkgever in ruim een jaar tijd. Nadat het installatiedrijf Eggermont in Hulst op de fles ging, kon den ze bij Tamse aan de slag, waar ze binnen een jaar te ho ren kregen dat ze alweer op straat zouden komen. Niet te recht volgens hen, omdat de orderportefeuille nog tot zeker eind dit jaar goed gevuld is. „Wij hebben er wel vertrou wen in", zegt directeur Van der Grift van het Brabantse installatiebedrijf. „De kwestie is natuurlijk of de oud-Tamse klanten in Zeeuwsch-Vlaan- deren ons trouw blijven. En mocht het in Zeeuwsch- Vlaanderen in het begin wat stagneren, dan hebben we voor de mensen daar nog vol op werk op Walcheren en de Bevelanden". Vanaf vandaag is de vestiging in Hulst weer telefonisch te bereiken op het zelfde nummer als voorheem de Tamse-vestiging. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Stationsweg 6 Hulst. 01140-13191-11489 Van onze correspondent HULST - Hulstenaar Peter de Bakker is met zijn mechelse herder Ringo op de zevende plaats geëindigd bij de Neder landse kampioenschappen voor politiehonden in Den Bosch. De Bakker toonde zich daarmee best tevreden. In to taal deden 12 honden mee aan deze titelstrijd, uit iedere pro vincie één. De titel ging naar H. Vossen uit Stramproy (L). De politiehond die vorig jaar het kampioenschap won, ein digde dit keer op de laatste plaats. Van onze correspondente KOEWACHT - De slechtge- stemde weergoden hebben za terdagavond de muzieklief hebbers niet kunnen weghou den van de Taptoe Koewacht 1984. Hoewel het wel koud was, regende het niet en was er veel publieke belangstelling. De showband W.I.K. (Willen Is Kunnen) uit Oostende bleek een schot in de roos. Deze showband gaf een prachtige show en maakte bij het pu bliek de handen los. W.I.K. is een internationaal bekende band. De taptoe begon met een ge zamenlijk presentatie van de deelnemende korpsen, waarna ieder gezelschap zijn eigen show bracht. De organiseren de muziekvereniging E.M.M. uit Koewacht demonstreerde met drumband, fanfare en majoretten hun allernieuwste showprogramma. Thalis uit Axel was eveneens van de partij. Dit korps hoopt volgend jaar het veertigjarig jubileum te vieren. De finale van de taptoe, het Wilhelmus, werd gespeeld door E.M.M. Clowns in de kinderoptocht Van onze correspondent VOGELWAARDE - De weergoden le ken de organisatoren van de kinderop tocht zaterdagmiddag in Vogelwaarde goed gezind, toe drie kwartier voor de start het ophield met regenen. Maar helaas begon het vlak voor de start weer te plenzen, zodat de organisato ren genoodzaakt waren af te zien van de grote route. Nu werd de kortste weg naar de feesttent genomen, alwaar de showband uit Terneuzen nog een mu zikale show opvoerde. Aan de optocht werd deelgenomen door ongeveer 100 kinderen. Uitslag 0-6 jaar: 1. Loana de Brou wer, 2. Katinka Visser, 3. Mirko Visser, 4. Sabrina van de Veeken, 5. Patricia Maas. 7 tot en met 9 jaar: 1. Merner Maas, 2. Karin Geus, 3. Sahinde Strob- be, 4. Mirian de Klerk, 5. Pascal Du- rinck. 10 tot en met 13 jaar, 1. Esmeral da Jonkheim, 2. Debbie Gelderland, 3. Mark Dobbelaar, 4. Menno den Doelder 5. Ellen van Dijk. Na de optocht werd de feesttent ge vuld door zo'n 150 kinderen, die een op treden van de clowns Wallie en Hallie kregen voorgeschoteld, die er in slaag den met hun grappen en grollen de kinderen te boeien. Zaterdagavond bij het optreden van de Havenzangers, barstte de tent bijna uit zijn voegen. Reeds een uur voor aanvang waren al le plaatsen bezet, en was het voor de - FOTOWIMKOOYMAN laatkomers staan geblazen, alhoewel de organisatie later nog stoelen bij haalde. Voor de havenzangers waren er geen problemen om de zaal 'plat' te krijgen, want het publiek wilde niet anders. Zondagmiddag werd in de feesttent een gaaibolling gehouden, waaraan door 29 mensen werd deelgenomen. Ook voor de drive-in show met disc- jockey Chiel van Praag was zeer grote belangstelling. Vanmiddag wordt de kermis afgesloten met om 14.30 uur de open kampioenschappen gaaibollen met prachtige bekers en 25 gulden gra tis. Vanavond wordt de kermis afgeslo ten met een daverende Jordaan-avond met medewerking van het Amster damse orkest Carry Ferdinandus. Van een onzer verslaggevers HULST - In de ontmoe tingsruimte van Den Dul- laert in Hulst wordt tot 16 september werk tentoon gesteld dat cursisten van het Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vorming het afgelopen jaar gemaakt hebben. De drukbezochte opening van de tentoonstelling en de daarop volgende openbare les sen vormden een goede start voor het nieuwe seizoen. Naast het jaarlijkse cursus aanbod dat bestaat uit tekenen en schilderen, potten bakken, beeldhouwen en werken met textiel, is het ZIKV Hulst dit jaar gestart met een aantal nieuwe activiteiten. Allereerst is er de mogelikheid om gedu rende 16 avonden met de vier eerder genoemde technieken kennis te maken. Voor ieder een die interesse heeft, is er bovendien begonnen met een vier maanden durende cursus dramatische en grafische technieken. Belangstellenden voor al deze cursussen, die gegeven worden in Den Dullaert, hoe ven niet over deskundigheid of ervaring te beschikken, maar worden door de docenten ieder op hun eigen niveau begeleid. Bij voldoende deelname wordt met de kennismakingscursus en de cursus grafische tech nieken ook gestart in de Wa rande te Sint-Jansteen. Ieder een vanaf 13 jaar kan aan de activiteiten meedoen. Boven dien is er voor jeugdigen van 13 tot 20 jaar een extra cursus tekenen en schilderen. Ook de kinderateliers voor kinderen van 6 tot 12 jaar zijn inmiddels weer begonnen in Den Dullaert, Malpertuus in Clinge, 't Heike in Heikant en het dorpshuis in Graauw. De kinderen van Nieuw-Namen en Sint-Jansteen kunnen van af oktober in de kinderateliers terecht. Nieuw is dit jaar het zogenaamde 'paspoort'. Dit is een kaart voor 10 lessen die in speciale omstandigheden ver strekt kan worden als men bijvoorbeeld door werk niet in staat is een gehele seizoencur sus te volgen. Informatieve folders zijn verkrijgbaar in de verschillende gemeenschaps centra. Voor nadere inlichtin gen kan men contact opnemen met stafdocente J. Bartsch- Heirbaut, telefoon 01140-14071. CADZAND - Op boulevard De Wielingen ontstond een een zijdig ongeval op zondagmor gen om 5 uur toen een perso nenauto, bestuurd door H.A.J.de L. uit Cadzand zijn macht over het stuur verloor en tegen de gevel van een wning reed. Met diverse snij- wonden in zijn gezicht is hij in het ziekenhuis te Oostburg op genomen. Ook bleek hij nog meerdere verwondingen te hebben opgelopen bij nader onderzoek. Hij is dan ook in het ziekenhuis opgenomen. GRAAUW - Materiële schade was het gevolg van een aanrij ding tussen twee personenau to's in de Willem Hendrik straat. Dit gebeurde zaterdag middag om ongeveer 15.50 uur. Beide voertuigen kwamen el kaar tegemoet. In een onover zichtelijke bocht op de Smalle- weg kwamen de voertuigen met elkaar in aanraking. De ene auto werd bestuurd door mevrouw M.V. uit Hulst, en de andere auto door J. van R. uit Antwerpen. KAPELLEBRUG - Zondag morgen om ongeveer 05.00 uur, reed de automobilist R.H. uit Stekene met zijn personenauto over de Gentsevaart, komende vanuit richting België. Ter hoogte van het Nederlandse douanekantoor reed hij in een flauwe bocht rechtdoor. Na aan het douanekantoor een rood licht te hebben meegeno men, kwam hij 60 meter ver der tot stilstand. H. en een me de-inzittende N.M., eveneens uit Stekene, werden uit de auto geslingerd. Beiden wer den voor onderzoek naar het St. Liduina ziekenhuis in Hulst overgebracht. Daar bleek dat hun verwondingen meevielen. De auto was total- loss. KUITAART - Zondagmorgen om 01.15 uur reed T.v.D. uit Hulst over rijksweg 60 rich ting Hulst. Waarschijnlijk doordat hij de macht over het stuur verloor, raakte de auto net buiten de bebouwde kom van Kuitaart naast de weg, en belandde tegen een boom. De auto was total-loss. Van D. werd voor onderzoek naar het St. Liduina ziekenhuis in Hulst overgebracht. KUITAART - Vrijdagavond om 22.30 uur kwam bestuurder J. de S. uit Zeedorp over rijks weg 60 gereden, komende van af Kloosterzande. Tussen Ter- hole en Kuitaart bemerkte hij niet de stilstaande auto van J.G. uit Hoek, die wegens pech zich liet aanslepen, maar op dat moment stil stond. De S. remde, maar door het natte wegdek slipte zijn auto, en be landde naast de weg in de sloot. Bij dit alles ontstond materiële schade. OOSTBURG - Op de Zuid- zandsestraat is een personen auto, bestuurd door H.K. uit Retranchement, vermoedelijk door een stuurfout in een slip geraakt. Hij raakte van de weg, sloeg over de kop en kwam vervolgens tegen een afrastering tot stilstand. SAS VAN GENT - Bij een ver- teerscontrole, uitgevoerd door le rijkspolitie te Sas van Gent tussen zaterdagavond 22.00 aur en zondagmorgen 04.00 aur, werden drie automobilis ten betrapt op alcoholgebruik. Twee daarvan kregen een tij delijk rijverbod opgelegd. Verder werden vijf auto's rij- technisch niet helemaal in or de bevonden. SAS VAN GENT - Op de krui sing rijksweg 252 - Stations straat te Sas van Gent ver eende zaterdagavond de auto mobilist E. K uit Assenede geen voorrang aan een perso- lenauto, bestuurd door F. de 3. uit Terneuzen. Bij de bot sing werden beide auto's be schadigd. K. werd door de po- itie een bloedproef afgeno men en kreeg een rijverbod /oor de periode van acht uur. ST.JANSTEEN - Vanmiddag om 13.00 uur vond op de krui sing Verrekijker-Geslechten- dijk een aanrijding plaats tus sen twee personanauto's. Op die kruising zijn momenteel werkzaamheden aan de gang, en is een baanvak afgesloten. Hierdoor is de doorgang smal. Beide bestuurders reden el kaar tegemoet en raakten el kaar. De ene auto werd be stuurd door W.V. uit Hulst, de andere door C. van B. uit St. Jansteen. Ook hier was alleen materiële schade. TERNEUZEN - De 19-jarige mejuffrouw M. J. uit Terneu- sen werd gistermiddag bij een eenzijdig verkeersongeval ge wond en per ambulance over gebracht naar het Julianazie- tenhuis in haar woonplaats. Het ongeval gebeurde op de Reuzenhoeksedijk toen ze met haar personenauto tijdens een uitwijkmanoeuvre naast de weg in de berm kwam. Daar bij sloeg de auto over de kop en werd geheel vernield. Vier andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. ZAAMSLAG - Na het aanste ken van de openhaard ont stond zaterdagavond laat brand in de woning van de fa milie S. aan de Weststraat te Zaamslag. Het vuur werd door de brandweer geblust. Er ont stond nogal wat rook- en wa terschade.

de Stem | 1984 | | pagina 7