Eerste dag dorpsfeest Zaamslag verregend 'Omscholing zinloos daarom bijscholing' Provincie niet garant projecten gezondheidszorg t Goesenaai geld en sit 'als een el GS akkoord met sluiting Middelburg KOTTER OP PROEF RAADSCOlI 'Jesvatvrfa, TERNEUZENS CENTRUM VOOR VAKOPLEIDING: Expositie Van Langevelde in Terneuzen geopend ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND RISICO WORDT TE GROOT Betekoppen vergaderden Hoek Zaamslag Terneuzen Zandstraat Plaatselijk nieuws Westdorpe Schoondijke Sas van Gent Oostburg politierapport 7&TERDAG 8 SEPTEMBEI Peugeot-onderdele steeds uit voorraa leverbaar markten ACHT MAANDEN ANTIEKE GRENEN T16 Van onze correspondent ZAAMSLAG - Onder een grauwe hemel, waaruit vrij wel constant een miezerige re gen viel, is gisteren het twee daagse dorpsfeest in Zaamslag van start gegaan. Dat het op dat moment van de officiële opening door de echtgenote van Terneuzens burgemeester, mevrouw Oc- keloen-Swart wat opklaarde, was van korte duur. Kort daarna plensde de regen weer neer en zo bleef het vrijwel de gehele dag. Kortom, een eerste dag die door het slechte weer werd verknald. Jammer voor de organisato ren, maar zoals ZAVO-voor- zitter, de heer J. Dees vertolk te: „Het is nu eenmaal een buitengebeuren en je bent van het weer afhankelijk". Dees prees zeer nadrukkelijk de ac tiviteiten, ook door het vereni gingsleven aan de dag gelegd. Het dorpsfeest en daarmee ge lijktijdig de start van de mini- en maximarkt werd door me vrouw Ockeloen geopend met het oplaten van een reuzevlie ger van de vliegervereniging Vlieger-Op uit Scheveningen. Op dat moment waren toch nog heel wat mensen aan de oostzijde van het Dorpsplein daarvan getuige. Maar de reu zevlieger, die via het los draai en van een hapsel een hon derdtal meters verder van een weiland opsteeg, kon het wol kendek niet doorbreken en even later viel de regen weer bij bakken uit de hemel. Het enige kleurrijke mo ment van de officiële opening was de aanbieding van een boeket bloemen aan mevrouw Ockeloen door de jarige Sand ra de Bruijne. Ook in de avonduren was het bijzonder rustig in het dorp waar het normaal gesproken op deze avond zou moeten bruisen van leven. Zaamslag bleef thuis en ook de bezoekers van buitenaf lieten het afweten. Ook de plaatselijke horecazaken ga ven het beeld te zien van een gewone vrijdagavond: „Wat eigen klanten zoals gebruike lijk", aldus Jan Menheere van het gerenomeerde café Het Wapen van Zeeland, „En ver der niemand. Ik ga het nog even afwachten maar ik denk niet dat ik de speciaal voor de ze gelegenheid in gebruik ge nomen feestzaal nodig zal hebben voor deze avond". (ADVERTENTIE) .vervaej^lebt^j>v ELEKTRO TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU Sas van Gent, Westkade 96, tel. 01158-1595 Terneuzen, Hobbemastraat 9, tel. 01150-94517 LICHT - KRACHT - ZWAKSTROOM IN UTILITEITSBOUW - BEDRIJVEN - WONINGBOUW ONDERHOUD ELEKTRISCHE INSTALLATIES MIDDELBURG - De provinciebesturen in Nederland zijn niet langer bereid om zich garant te stellen voor de financiering van (bouw)projecten op het terrein van de gezondheidszorg. Men vindt dat de hoogten van de financiële risico's in geen verhouding meer staan met de financiële mogelijkheden van de provin cies. De maatregel is genomen omdat het rijk nog steeds geen aanstalten maakt om een zo genaamde achterborgregeling in het leven te roepen. Zo'n re geling zou de financiële risi co's, die de provincies lopen, moeten afdekken. Er wordt al j arenlang vruchteloos over onderhandeld. Een aantal provincies be sloot vorig jaar al om niet lan ger garant te staan. De overi gen, waaronder Zeeland, zul len met ingang van het vol gend jaar geen garanties meer afgeven. Gedeputeerde Staten van Zeeland handelen onder be paalde voorwaarden alleen nog garantie-aanvragen af die voor 1 januari binnenkomen. Momenteel liggen er in Mid delburg twee van dergelijke aanvragen, namelijk van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zee land en van de zwakzinnigen inrichting De Sterre te Clinge. Het psychiatrisch zieken huis wil in Middelburg een hostel oprichten en heeft daarvoor een garantie tot 1 miljoen gulden nodig. De Ster- re heeft een garantie van 3,6 miljoen gulden gevraagd voor diverse uitbreidingen, aanpas singen en verbouwingen. GS hebben de staten gevraagd de ze twee aanvragen nog te mo gen honoreren, met dien ver stande dat de garantie ten be hoeve van De Sterre wordt be perkt tot 2,2 miljoen gulden. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het regionaal centrum voor vakopleiding aan volwassenen in Terneuzen richt de meeste aandacht op bijscholing. Omscholing heeft volgens plaatsvervangend direc teur G. den Dekker niet veel zin meer, omdat in alle branches de toekomstmogelijkheden slecht zijn. Terneuzen heeft sinds kort het bedrijfsleven en de vakop een nieuw onderkomen voor het centrum voor vakoplei ding. Op vrijdag 14 september opent staatssecretaris A. Kap- peyne van de Coppelle van het ministerie van sociale zaken het nieuwe gebouw officieel. Door de nieuwe huisvesting kan de vakopleiding nu per jaar ongeveer 85 mensen op leiding. Vorig jaar waren dat er nog 40. Bij het Terneuzense cen trum ligt momenteel de na druk op bijscholing op het ge bied van metaal en chemie, met name cursussen lassen en procestechniek. Mogelijkhe den voor computer- en auto- ma tiseringslessen zijn er nog niet maar kunnen in het nieu we gebouw worden gegeven. De samenwerking tussen leiding voor volwassenen is goed, aldus Den Dekker. Be drijven laten snel weten aan wat voor arbeidskrachten ze behoefte hebben. Personeel van de verschillende Zeeuwsch-Vlaamse bedrijven kunnen bijscholingscursussen volgen, of werklozen leren het beroep waaraan behoefte is. De toekomstmogelijkheden van het Terneuzense centrum zijn volgens L. Uilenbroek, di recteur van het arbeidsbu reau, goed. Hij vindt dat het onderwijs niet snel genoeg reageert op nieuwe ontwikke lingen binnen het bedrijfsle ven. Daarom zal de vakoplei ding voor volwassenen, vol gens hem, altijd een functie hebben. Zeker op het gebied van bijscholing. MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur van Zeeland stemt in principe in met het voornemen van de Stichting Streekziekenhuis Walcheren om de Wal- cherse ziekenhuisbedden te concentreren in het Vlis- sings ziekenhuis. Dat houdt in dat men zich kan vinden in de consequen tie: vervanging van het Mid delburgs ziekenhuis door een polikliniek. Gedeputeerde Sta ten stellen wel als voorwaarde dat deze oplossing van de zie- kenhuisproblematiek aan me disch-technisch te stellen eisen moet voldoen. GS hebben hun voorstel tot herziening van het 'regio-ad vies ziekenhuissituatie Zee- Van onze correspondent SAS VAN GENT - Carnavals stichting De Betekoppen uit Sas van Gent hield onlangs de jaarlijkse ledenvergadering. Maar liefst 26 agendapunten passeerden de revue. Belang- rij kste hiervan was de verkie zing van een nieuwe bestuur. Tom de Boeye en Jan Tim merman, beiden uit Sas van Gent, werden met aller in stemming in het bestuur geko zen. De periodiek aftredende leden Henny Martens en Wal ter de Vrieze werden eveneens met algemene stemmen. Voor zitter Theo de Boeye stelde zich in deze functie herkies baar en werd herkozen. Emiel van Eetveldt, eerste perschef, werd gekozen als vice-voorzit- ter en volgde daarmee A. de Smit op die wegens gezond heidsredenen deze functie niet kon voortzetten. Walter de Vrieze wordt de nieuwe pers chef van de Betekoppen. Het dagelijks bestuur be staat, naast genoemde voorzit ter, vice-voorzitter en pers chef, verder uit Benny Schel- straete (secretaris) en Robby de Roo (penningmeester). De Betekoppen blikten op de jaarvergadering verder terug op het voorbije seizoen door het voorlezen van diverse ver slagen. Ook kwam de nieuwe begroting 1984/1985 op tafel en blikte men voorzichtig in de toekomst op nieuwe activitei ten. land' in deze zin aangepast. het oorspronkelijke voorstel ging men nog uit van renova tie en verkaveling van beide ziekenhuizen. De kosten van de nieuwe opzet worden geraamd op 50 miljoen gulden, te besteden in 3 jaren. Renovatie en verkave ling van beide ziekenhuizen zou 41,7 miljoen kosten, te ver delen over 5 j aren. Tegenover de hogere inves tering, waartoe de nieuwe op zet leidt, staat een voordeel in de exploitatiesfeer. Het aantal bedden zal namelijk worden teruggebracht van 350 naar 312. Hulst Gedeputeerde Staten blij ven bij hun opvattingen over de bouw van een centrumzie kenhuis in Terneuzen en slui ting van het Hulster zieken huis. De hoorzitting van 24 augustus heeft het college wat dat betreft geen aanleiding gegeven tot wijzigingen of aanvullingen. De Zeeuwse staten behandelen de zaak de finitief op 14 september. TERNEUZEN - Onder enorme belangstelling heeft gisteravond de Zeeuwse gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé in het Terneuzense museum een tentoon stelling geopend van schilderwerken van Cees van Langevelde uit Terneuzen. Niet als gedeputeerde maar als een goede kennis van de schilder, zo hield Barbé zijn gehoor voor. Maar toch was het die goede kennis niet gelukt reeds in een eerder stadium dan gisteravond kennis te nemen van de collectie, die nu in het museum te zien is. Een paar maal te vergeefs aankloppen aan het atelier was daar aan vooraf ge gaan, zo stelde hij. Wat de nu tentoongestelde werken betrof, prees hij daarin het talent van Van Langevelde maar voegde er direct aan toe, dat daarnaast ook wat anders nodig is, na melijk inzet. En daaraan heeft het de nu 52-jarige schilder nooit ontbroken. Ook had hij waardering voor de betrok kenheid van Cees met de gemeenschap Terneuzen. Zeker voor het oude, zonder daarbij afstand te nemen van het mo derne. De heer W. de Zeeuw, voorzitter van het museumbestuur vond het een goede zaak dat er ook in het kader van Terneu zen 400 jaar stad nu eens extra aandacht wordt besteed aan de werken van Van Langevelde, wat, gezien de massale pu blieke belangstelling zeker een goede greep is geweest. Na mens de vrienden van de schilder van een Terneuzens eta blissement waar hij regelmatig binnen loopt, werd Van Langevelde een palet aangeboden met daarop de handteke ningen van zijn 'beste' vrienden. De tentoonstelling in het Terneuzense museum is nog te zien tot 28 september van dinsdag tot zaterdag elke dag tussen 10 en 12 uur en 13 en 17 uur. Van zijn vrienden kreeg Van Langevelde dit palet. - FOTO WIM K00IJMAN De Prina Cornelia vaart de Terneuzense haven. FOTO WIM KOOIJMAN Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De scheepswerf De Schroef in Sluiskil heeft gisteren binnen een jaar tijd de derde kotter in de vaart gebracht. Het ging weliswaar nog maar om een proefvaart, maar ook die toonde aan dat er voor De Schroef toekomst zit in opdrachten uit de visserij wereld. Het schip dat gisteren werd getest is de Prina Cornelia, gebouwd in opdracht van de gebroeders Caljouw uit Arnemuiden. De Pri na Cornelia (of Arnemuiden 46) is een bijna 25 meter lange 'Eurokotter', waarmee de eigenaren in vrijwel alle Europese wateren op de visvangst kunnen. Voor de proefvaart bij Terneuzen had het schip een ongewoon grote bemanning aan boord, waaronder vertegenwoordigers van de scheepvaartinspectie, de nieuwe eige naars, technici van toeleveringsbedrijven en uiteraard van de Sluiskilse werf. Volgens een woordvoerder van De Schroef zit de volgende opdracht om een kotter te bouwen er alweer aan te komen. Ook in dit geval komt die uit Zeeland, maar de werf slaat zijn vleugels ook uit buiten de provin cie. Kaartclub Braakman - Met een feestavond in de kantine van het recreatiecentrum De Braakman heeft de kaartclub met dezelfde naam de compe titie afgesloten. De einduit slag: 1. A. Lippèns (IJzendij- ke), 2. R. Visser (Terneuzen), 3. E. Roelandts (Hulst). Contactorgaan - Het Contact orgaan Zaamslag gaat weer van start met een vergadering op donderdag 20 september in het voormalige gemeentehuis. Deze begint om 19.00 uur, het eerste gedeelte is openbaar. Bijeenkomst - De aquarium vereniging Albino Zwaard drager houdt maandag 10 sep tember in restaurant Vijver hof weer een ledenbijeen komst. Ook niet-leden die eventueel belangstelling to nen, zijn welkom op deze avond die om 19.30 uur begint. Hoofdpunt van de agenda vormt de huiskeuring op za terdag 13 oktober. Gezien de successen van enkele leden in het voorgaande jaar, waarbij verschillende eerste prijzen bij het districtskampioenschap werden behaald, zijn deze voor herhaling vatbaar. Behalve verschillende zakelijke infor matie worden tevens aan de hand van diabeelden de voor naamste richtlijnen met be trekking tot de keuring be handeld. Kermis - Vandaag wordt in de Zandstraat in verband met de kermis een gaaibolling gehou den, aanvang 14.00 uur. Men kan hieraan zowel in groeps verband als individueel deel nemen. Door de wijkvereni- ging De Straete is een extra bedrag aan prijzengeld be schikbaar gesteld. Verder is er een speciale prijs voor de beste dame in de wedstrijden. Ook voor de jongeren onder de 14 jaar is er een verrassing voor diegenen met de meeste gaai en. Verder zal vanmorgen om 10 uur een voetbalelftal van Zandstraat een wedstrijd spe len tegen de motorclub. Cursussen - Bij voldoende be langstelling gaat de Stichting voor Sociaal Kultureel Werk (SKW) binnenkort weer be ginnen met een aantal cursus sen. In het verenigingsgebouw 'Concordia' zullen zeven nieu we opleidingen van verschil lende aard worden gegeven. Het betreft: jazz-ballet voor beginners en gevorderden, bloemschikken, kantklossen, stoelen matten, snoeien (mi lieuvriendelijke tuin), potten bakken en brood bakken. Sportvereniging - Volgende week begint de Schoondijkse Sportvereniging met de win teractiviteiten. Sportleider Patrick Boussen begint don derdag 14 september om 16.00 uur met de kleutergym, om vijf uur wort de jeugd van 7 jaar verwacht in de gymzaal aan de Prinses Irenestraat. Op 14 september starten ook weer de yogalessen door Hans Dee, gediplomeerd yoga-leraar uit Terneuzen, in het clubgehouw van de voetbalvereniging Schoondijke op sportpark de Molenkreek aan de Tragel West. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag 18 september start er op verzoek bij voldoende deel name sÊy gymnastiek voor da mes en heren. Ook niet-win- tersporters die aan hun condi tie willen werken kunnen zich aanmelden. De volleybalafde ling is bij gebrek aan motiva tie en belangstelling na ruim 20 j aar opgeheven. EHBO-cursus - Dinsdag 2 ok tober start in cultureel cen trum De Speye een nieuwe EHBO-cursus. De organisatie van deze cursus is in handen van de plaatselijke EHBO-af- deling. De cursus bestaat uit 20 lessen van elk twee uur en zal vanaf dinsdag 2 oktober weke lijks tussen 19.00 en 21.00 uur gegeven worden. Dokter du Puy uit Sas van Gent verzorgt het theoretische gedeelte van de cursus, terwijl de praktijk in handen is van de heer Van Rossum. De kosten van de cur sus bedragen 125,— all-in (cursusgeld, examengeld, con tributie, diplomakosten en EHBO-boekje). Belangstellen den kunnen zich opgeven bij Yvonne Vermeersch, Benelux- straat 10, telefoon 1099. Tennis - Uitslagen clubkam pioenschappen van de tennis vereniging Ludo et Emergo te Oostburg. A-categorie (com petitiespelers). Heren: 1. Pa trick Marteijn, 2. Hein Kupfer. Dames: 1. Nathalie van Wa terschoot, 2. Thea van de Bos sche. Heren dubbel: 1. Han Pe tit en Paul de Bruijckere, die in de finale wonnen van Pa trick Marteijn en Geert de Bruyckere. Dames dubbel: 1. Lenie Catsburg en Jannie Provoost, 2. Thea van de Bos sche en Marie-Christine Sam- pon. In het gemengd dubbel wonnen Marie-Christine Sampon en Patrick Marteijn van Anne-Marie Sampon en Erik Marteijn. Uitslagen re creatiespelers: heren enkel spel: 1. B. den Decker. Dames enkel: 1. Peggy van Reissen. Heren dubbel: B. den Dekker en A. Bun. Dames dubbel: Li- dy Daanser en Lidia Tan. Ge mengd dubbel: Beatrice en Michele van de Kerckhove. OOSTBURG De rij kspoij hield gistermorgen een heidscontrole in de Bn traat in Oostburg en Beekmanstraat te Aarj burg. In totaal werden 25 autoij bilisten bekeurd wegens fc. ge snelheid en de hoogst gi ten snelheid bedroeg 90 meter per uur, terwijl plaatse slechts 50 kiloma, toegestaan. KAPELLEBRUG - Op Gentsevaart vlak voor grens vond een aanrijg plaats tussen twee persons auto's. Hierbij ontstond lij materiële schade. Bestuurder A. de D. uits kene bemerkte te laat de staande auto van W.H. Eindhoven. Hij remde, nii door het natte wegdek zijn auto achterop de autov H. AXEL - Kort na midden» werd vrijdag brand ontdekt een houten leslokaal van lagere Prinses Marijkescti aan de Marijkestraat te Ai Door snel ingrijpen van brandweer bleef de schadel perkt. Vermoedelijke oora van het brandje was een werp dat op een brandei kachel was gelegd. HOEK - De automobilist! te Hoek verleende gistermi gen op de kruising Hoeki weg-Molendijk geen voorn aan de bromfietser J.S. teTi neuzen. Bij de botsing w het voertuig van S. licht 1 schadigd. TERNEUZEN - Op de Axeli straat te Terneuzen botsteL termorgen mejuffrouw L, L. te Koewacht met haarpe sonenauto tegen de achterzi van een personenauto stuurd door mejuffrouwR R. te Terneuzen. Laatstjiet noemde reed in de richt Axel. Toen ze een tegenlij zag naderen, week ze uit rechts en bracht haar voerti tot stilstand achter een keerde vrachtauto. Mej frouw De L. bemerkte dit laat met bovenvermeld gevi Er ontstond lichte schade. TERNEUZEN - Gistermorj raakte op de Spuiweg vrachtwagenbestuurder van de O. te Rijswijk verm delijk door het rijden meti te hoge snelheid in een ba van de weg naast de rijba De vrachtauto slipte en kw tot stilstand in een naast rijweg gelegen sloot. Da< werd het voertuig licht schadigd. (ADVERTENTIE) Van onze correspondente EEDE - De Eedese vereni ging De Toneelliefhebbers is onder leiding van regisseur Bram Heijboer druk bezig met het voorbereiden van een nieuw blijspel in drie bedrijven 'Bij Tante Wan ne', Schrijver is opnieuw de Vlaamse acteur Romain De- coninck, die vorig jaar ook tekende voor 'Het heeft in de gazette gestaan', de'tragi- comedie waarmee de To neelliefhebbers toen veel succes oogstten. sia he eei ha ko W€ eei Crus Bresl Van een onzer versie OOSTBURG - De gemeen ioe dan ook zien te verhind :n zijn familie het sterk ve terrein van de failliete Crus torn van Breskens terugkoj Want het kan niet getolereerc malige directeur straks voor eei terugkoopt, die op kosten van worden schoongemaakt. Tot deze duidelijke uitspra ken kwam gisteren de Oost- raadscommissie voor ïnanciën naar aanleiding van voorstel van B en W een crediet van ruim 80.000 gulden «schikbaar te stellen voor het litvoeren van een sanerings- mderzoek op en rond het Cru- son-terrein. teru bij In 1 aan: vooi ring die gaai Wc „Wat Cruson nu probeert te loen gaat alle perken te bui- aldus de PvdA-er J. de Vries. „Eerst de boel vergifti gen om dan later weer voor een dubbeltje op de eerste rang te gaan zitten". De voor malige directeur heeft, zoals deze week gemeld, via een lege BV een bod uitgebracht op zijn voormalige terrein, dat 10.000 gulden hoger zou liggen dan het bedrag dat Oostburg voor de grond neer wil tellen. Wethouder J. Thomaes be loofde de commissie dat het gemeentebestuur er alles aan doen om te verhinderen dat Cruson het terrein weer met uit Wer Slui Dit proj en gele: supc stiel Al het lijke nuee gene zou slan doer JHMHCAPPENDUii .£\l AUTO'S m terneuzen Mr, F.J. Haarmanweg 49. Telefoon 01ISMIIS GOES, 7 september - Komk mers kas stuk; kl.l. 91 0,46,76( 0,50, 61 0,47, 51 0.34-0,41,41 OA KM 0,28, tomaten kg; kl.l. CO^ 0,68, kl.2. 2,00, glas tomaten kl.l. C 2,90, B 4,30, A 4,00, and kg; kl.l, A 0,28, bloemkool st; GR 0,23-0,90, spitskool; kl.l. A' snijbonen kg; kl.2. KRO,50,spe» bonen kg; kl.2. FN 1,30-1.40, kl. 0,95-1,20, pronkbonen kg; WJ- 0,75-1,10, rode kool kg; kl.l. B H 0,25, A 0,23, savooie kool geel kl.l. A 0,10, savooie kool groen kl.l. A 0,18, witte kool; kl.l.B' 0,23, kroten kg; kl.l. B 0,23, wal breekpeen kg; kl.l. 05 0,35, ui kl.l. MI 0,24-0,43 BO 0,29-0$' terselie bos; kl.l. 0,17, selderij kl.l. 0,36, Benoni; kl.l. 70/»' 0,96, 60/70 0,53-0,76, kl.2. 70/» 60/70 0,41, James Grieve; kil. 0,66-0,80, kl.2. 70/80 0,57, Bel» Louvain; kl.2. 0,80, Czar P kl.l. 1,00, kl.2. GR 0,75, M«« Hatif; kl.2. GR 0,80, Reine W kl.l. 2,50, kl.2. GR 1,60, brak» kg. industrie; kl.2. in 1,87,.5 doornloos doos X 2001 gr; kj- late aardappelen; kl.2. MI 0, 0,32. KAPELLE, 7 september- Bral doosjes; 87-1,18, 65-66, ze; 1,13, industrie; 1,85-1,88 pe pruimen; Reine Vieton3; 2,90, II 1,-1,50, Belle de LouJ 1,10-1,50, II 55-95, Monsieur Ba 1,10-1,30,1145, Czar; 175-85,11 appelen; James Grieve, 190 39,180/90 61-66,170/80J2-76. 55-59, 1190/100 34, 1180/90 1170/80 53-66, 1165/70'49-555, ni; 180/90 68-75,170/80 82-93, 55-58, 155/60 32, II 1160/70 23-51, Summerred. a 77-87, 170/80 1,05-1,33, 160'" 1180 31,1170/80 54,1160/70 38. man; 190/100 51-54, 180^ 170/80 90-1,41, 160/70 46-5U 1180/90 33-92,1170/80 40-1,-. 9»* very; 1160/70 47, 1155/65 Triomphe de Vierrne; 1W»j 160/70 1,36-1,47, II55/6C11JJ.jjjg 62, Préeoce; 1160/70 29, Sa 160/70 1,10, aardbeien, 3,Jv kilo, kroetaardappelen. w. peren; 16, groenten; pr»®, nen; 90-1,70, rabarber: 15, krop 25, andijvie; 39, komkoMM, 41, rode kool; 15, bloemtop snijbonen; 150-1,60, tomate»J 4,-4,60, IB 4,20-4,70, IC 3,M appelen; 20-30. Van onze correspt MIDDELBURG - 'Als een ek Goesenaai" G. R. het vorig jaar jaar gepikt naar sieraden eh g Mj maar pikken kon. R. bedien systeem, waarbij hij eerst t aanbelde, waarop hij, als er aen deur of raam forceerde. Uit een lange lijst van aan- liften had het openbaar mi- risterie er een drietal geselec- ei'd- Zo verschafte hij zich in ^Ptember van het vorig jaar oegang tot een woning en een 'at in Middelburg, waar sie- aden en geld uit de spaarpot- in zijn linnen tas verdwe- en- In de nacht van 21 op 22 ro® bezocht hij juweliersza- en in zijn woonplaats. Ge smeerde politie-agenten fci! de jongeman op het ak aan waar hij zich (met de wt in de linnen zak) had ver- rgen. Ook Kloetinge werd Wrmalen door de eenzame weker aangedaan en in to taal verdwenen er voor dui- ,v^en guldens aan sieraden (I zak van R., terwijl er bo- "etidie: n voor honderden gul- ns schade werd aangericht. .december werd R. tenslotte lrapt met een hoeveelheid oine, die hij zei nodig te voor eigen gebruik. drij esc; In hon per sla\ ran fers tie de wa, R., voq hac dar len lan R. sim var str; hij voc ma del vee (ad verte; kunstnijverhe EIGEN IMPORT - EIGEN I Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271

de Stem | 1984 | | pagina 18