Rijkspolitie achtervolgde 'laagvlieger' love Cursussen in Sas van Gent indel ïn SAS'70 onderzoekt interesse voor expo Plaatselijk nieuws Muller-boot redt gestrande kotter nabij Denemarken G. SCHIPPERS HALVE EEUW BU TERNEUZENS BEDRIJF 1 Vlissinger veroor deeld voor inbraken Man uit Biervliet stal dieselolie uit landbouwtrekkers kantongerecht terneuzen BAKKERIJ WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 VAN ZEELAND 51 uur Maxi-markt uiminimummmurnnuuuiiiiinuuuuiuuumummil politierapport |Rozemarijnstraat 8 Zaamsiag Tel. 1272 Terneuzen Westdorpe Philippine Sas van Gent POLITIERECHTER: BOETE Water- en luchtshow nabij Gent Jongetje uit Waterland kerkje ernstig gewond AS T16 PAGINA ZEELAND 3 Van ome correspondent TERNEUZEN - Zo ongeloofwaardig als mr. Vioen jet vond, zo helder was het voor kantonrechter 0, H. de Mul en officier van justitie mr. J. Boog ers. Vioen verdedigde gistermorgen voor het kan- longerecht te Terneuzen de Oostburger N.B. in een aangehouden zaak. B. zou met zijn personen auto 14 november 1983 op de weg tussen Biervliet en Hoek gereden hebben met een snelheid van 140 lulometer per uur. Een feit dat was geconstateerd joor verbalisant Hoogkamer van de rijkspolitie. pie kwam dan ook gistermorgen alles nog eens onder ede verklaren. Hij reed met een politiewa gen in de richting Biervliet, zag B. uit tegenover gestelde richting naderen, keerde zijn voertuig en ging B. achterna. Hij bleef anderhalve kilometer op zowat gelijke afstand achter hem en toen wees de teller 150 kilometer aan. Daarna had hij B. na bij Hoek staande gehouden. Volgens mr. Vioen kan dat allemaal niet over zo'n korte afstand, toch zeker omdat de politieman zijn voertuig eerst nog moest keren om een achtervolging in te zetten. Eis en uitspraak 290 gulden boete of zes dagen hech tenis. W.N. uit Biervliet hoorde een boete van 335 gul den tegen zich uitspreken, of zeven dagen brom men. Hij had 19 december van het vorig jaar over de Langeweg te Axel gereden met ene snelheid van 150 kilometer per uur. Het te hard rijden met zijn personenauto over de Guido Gezellestraat 19 december 1983, gaf Ter- neuzenaar M.B. wel toe, maar hij twijfelde of het werkelijk 122 kilometer was. Maar dat hij dan ook nog door het rode licht bij de kruising met de Alvarezlaan zou zijn gereden, betwistte hij. „Het was oranje". „Ook voor het oranje licht moet je stoppen", kreeg hij vanachter de groene tafel te verstaan. „Maar u reed gewoonweg te hard en dus lukte dat niet". Het kwam hem op een totale boete te staan van 330 gulden of zeven dagen hechtenis. „Vijfenzeventig kilometer te snel rijden in de bebouwde kom. Dat lijkt nergens op", aldus offi cier van justitie mr. J. Boogers tegen P.E. uit Kloosterzande. Hij eiste dan ook een geldboete van 360 gulden (vier gulden per te hard gereden kilometer plus een verhoging van twintig procent omdat de maximum toegestane snelheid met meer dan 50 kilometer was overtreden) of acht dagen hechtenis. De kantonrechter vonniste con form de eis. Mevrouw L. de R. uit Clinge had 4 januari van dit jaar op de kruising Van Maelstedeweg/Kool- straat te Hulst een aanrijding veroorzakat met haar personenauto. Hierbij werd een fietser ge wond. Verdachte voerde aan dat zij zachtjes rij dend de kruising naderde, ook al omdat het op dat moment (16.45 uur) stortregende en de fietster geen licht voerde. Dat was zij op dat moment ook wettelijk nog niet verplicht, aldus mr. Boogers, die aanvoerde dat de bemanning van een achter mevrouw rij dende politieauto het meisje wel had gezien. Hij eiste een boete van 150 gulden of drie dagen. Mr. De Mul vond, de situatie van dat moment in aan merking gneomen, dat wel wat hoog en kwam tot een uitspraak van 100 gulden of twee dagen. Volgens Ch. M. uit Axel deugde er van het ge schreven proces verbaal dat hij op zak had, wei nig meer. Naam en voornaam klopten niet en ook niet het kentekennummer van de personenauto waarmee hij in overtreding zou zijn geweest. Dat moesten ook het OM en de kantonrechter erken nen en dus volgde vrijspraak. iiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Nog loopjongen geweest voor een knaak per week let kloeke hak Ikan er niet bi), l0 voordelig. rKENWONDER ;I.0l153-1353 Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - „In al die jaren heb ik geen echt bij zondere dingen meege maakt, maar ik heb wel al tijd met plezier gewerkt". Aan het woord is G. Schip pers. Hij werkt 50 jaar bij de Terneuzense firma Ribbens. De grootste verandering die Schippers meemaakte was de bouw van het slui- zencomplex in de jaren '67 en '68. Daarvoor liep het ka naal voor de deur van Rib bens aan de Westkolkstraat. Het bedrijf leverde in die tijd voornamelijk onder- houdsmateriaal aan de sche pen die in de Westkolk la gen. Na de ingebruikneming van het nieuwe sluizencom- plex, werd de zaak een gros- sierderij en verfwinkel. Ribbens overleefde het verdwijnen van de oude sluis, dit in tegenstelling tot twee kruideniers, een slager en een groenteboer. Deze za ken waren te afhankelijk van het scheepvaartverkeer, en konden de bakens niet op tijd verzetten. In 1934 kwam G. Schip pers op veertienjarige leef tijd bij de Terneuzense fir ma. Hij begon als loopjongen in de winkel en verdiende per week een rijksdaalder. Daarvoor moest wel een werkweek van 51 uur ge maakt worden. Alleen maandagmorgen was hij vrij. De jubilaris vulde toen de rekken bij, maakte be stellingen klaar en leverde deze af op de schepen. Ter neuzen had nog een getij- sluis, zodat de schepen vaak lang moesten wachten voor ze door de sluis konden. In die wachttijd winkelden de schippers. In de loop der jaren kreeg de heer Schippers steeds meer werk. Hij ging de ad ministratie bijhouden, be stellingen opnemen en inko pen. Enkele jaren deed hij alleen administratief werk, nu heeft hij een deel van dat werk afgestoten en staat weer regelmatig in de win kel. Toen de nu 64-jarige Ter- neuzenaar bij de firma kwam, maakte Ribbens zelf nog verf onder de naam No- zelin. Dat was speciale scheepsverf. Tegenwoordig heeft het bedrijf de scheep- vaarttak helemaal afgesto ten. Voor de heer Schippers was dat een hele verande ring. Als jongen wilde hij eigenlijk naar zee. Het wer ken aan de wal was niet zo avontuurlijk, maar het had toch iets te maken met de scheepvaart. Tijdens z'n vijftig ar beidsjaren zag Schippers het aantal verfsoorten sterk stijgen. Vroeger was er grondverf en enkele soorten lak, tegenwoordig is er voor elke ondergrond een aantal soorten verf. Vrijdag 7 september wordt de jubilaris om 16.00 uur gehuldigd in restaurant De Kraag. Gelegenheid tot feliciteren is er van 17.00 tot 19.00 uur. G. Schippers, 50 jaar hij dezelfde baas. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER SAS VAN GENT - Middenstandsvereniging SAS'70 uit Sas van Gent onderzoekt momenteel of er onder haar leden belangstel ling bestaat voor een in 1985 te organiseren expo. Het SAS'70-be- stuur peilt de mening van de middenstanders door middel van een uitgebreid vragenformulier, waarop de middenstanders be halve him voor of tegen ook eventuele wensen kunnen uitspre ken. Bij voldoende belangstelling maakt het bestuur een kostenbe- groting en zullen de mogelijkheden op een rij gezet worden. Het een en ander kwam tot stand naar aanleiding van een deze zo mer gehouden jaarvergadering in De Vlaanderen. De Sasse middenstandsvereniging is inmiddels ook betrokken bij de wijkfunctie-activiteiten van bejaardencentrum De Redoute. Op initiatief van nieuwe Redoute-directeur M. Wagemakers, houdt de winkeliersvereniging woensdag 31 oktober een mini- braderie in het bejaardencentrum. Deze braderie, specifiek ge richt op de bejaarden, begint om 14.00 uur. Verder staat voor za terdag 13 en zondag 14 oktober een culinair weekeinde op het programma. IJZENDIJKE - Op de krui sing Tivoli verleende een personenauto, bestuurd door A. B. uit Wetteren geen voor rang toen hij linksaf wilde slaan de voorrangsweg op aan een van rechts komende vrachtauto, bestuurd door C. L. uit Roosendaal. B. liep hierbij een gebroken sleutel been op. De auto van B. werd bij deze aanrijding geheel vernield. AARDENBURG - Nabij de St. Baafskerk heeft men een verkeersbord gestolen. De kerk word momenteel geres taureerd. CLINGE - Maandagavond -om 23.00 uur reed de automo bilist H. B. uit Antwerpen op de Molenstraat achter op een rechts geparkeerd staande auto van C.H. uit Clinge. De materiële schade was aan zienlijk. Waarschijnlijk ver keerde B. onder invloed. NIEUW-NAMEN - Maan dagavond om ongeveer 17.00 uur reed de automobilist M. F. uit Beveren op de Lan- gestraat, vlak voor een split sing, een landbouwtractor voorbij. Op dat moment zag hij van rechts een andere tractor komen die voorrang had op hem. F. ging volop op de remmen staan met het ge volg dat de tractor bestuurd door D. de S. uit St. Gillis Waas achter op zijn auto botste. De materiële schade was groot. HULST - De politie hield gistermorgen snelheidscon trole op een viertal plaatsen in de gemeente Hulst, te we ten de Julianastraat in Hei kant, de Molenstraat en de Gravenstraat in Clinge en de Absdaalseweg in Hulst. In totaal liepen 17 automo bilisten een bekeuring op wegens te hard rijden. De gemeten snelheden liepen tussen de 62 en 77 kilometer per uur, terwijl op alle vier de plaatsen slechts 50 kilo meter mag worden gereden. Van onze correspondente MIDDELBURG - Omdat hij kelemaal blut was en geld no- had voor heroïne had de ^-jarige Vlissinger P. S. sa men met twee maten in de nacht van 13 op 14 mei van het v°rig jaar ingebroken in het kantoor van een montagebe- kijt in de Scheldestad. Met de buit was het drietal tt tevreden: 30.000 gulden jan Nederlands en buiten lands geld. Op 9 juni moest er weer geld het laatje komen en op nieuw werd het bedrijf met bezoek vereerd. De op brengst viel ditmaal tegen: er *as slechts 4000 gulden te ver- Wen. Toen de inbrekers wer- gepakt bekenden ze vlot hun aandeel in de zaak, maar van het geld werd geen spoor gevonden: „Alles is opgegaan aan heroïne en andere din gen", zo verklaarde S. dinsdag voor de politierechter in Mid delburg. Gelukkig kon hij meedelen dat hij nu kan rond komen van zijn uitkering om dat hij, op aanraden van zijn advocaat mr. Smit, het afgelo pen jaar had benut om van de drugs af te raken. „En boven dien", aldus S., „wil ik weer eens een beetje gaan studeren, dus ik hoop dat de straf mee valt". Politierechter mr. Witsiers veroordeelde daarop conform de eis tot twaalf weken waar van vier weken voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Van ome correspondent jAS VAN GENT - De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van ;e Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) start dit najaar in Sas van «ent vier cursussen. Naast twee talencursussen is er een cursus '«enen en schilderen en een cursus wijnen van Frankrijk. be talencursussen, 'To be' (Engels) en 'C'est ca!' (Frans) zijn er «Wel voor beginners als voor gevorderden. Meer informatie fer genoemde cursussen is beschikbaar in de ZVU-kies-een- Wsus-krant. Voor persoonlijke kennismaking met de docenten, •®er uitgebreide informatie en eventuele inschrijving kan men onderdag 13 september terecht op een cursusmarkt in De aanvang 20.00 uur. Wandeltocht - De wandel sportvereniging Zeldenrust houdt vandaag wandeltochen over 5, 10 en 15 kilometer. De start is om 18.00 uur aan sport hal 't Zwaantje. Voor alle deelnemers is een medaille weggelegd. ENBO-ers zijn aanwezig voor de verzorging. Collecte - De j aarlij kse geldin zameling ten behoeve van de Missie Verkeersactie, heeft ƒ686,38 opgebracht. Een be drag van ƒ466,13 was het re sultaat van de collecte tijdens drie eucharistievieringen in de kerk. In 't Verlaet werd 220,25 opgehaald. Uitwisseling - Zo'n 50 Franse boilers uit het Noordfranse Bailieul (Belle) waren zater dag te gast in Philippine bij bolclub Nooit Gedacht. De komst van de Fransen was een tegenbezoek in het kader van de verbroederingscontacten tussen Belle en Sas van Gent. De Philippiense bolclub was eerder in juni te gast geweest bij de Fransen. De groep uit Belle, inclusief dames, werd zaterdagmorgen officieel ont vangen op het voormalige ge meentehuis door vertegen woordigers van het college van B en W van Sas van Gent. Leden van bolclub Nooit Ge dacht prepareerden voor hun gasten, hoe kan het bijna an ders, een voortreffelijke mos selmaaltijd. 's Middags werd er tussen drie en vijf uur een vriendschappelijke wedstrijd gehouden, waarna het Franse gezelschap huiswaarts keerde. Karabijnclub - Karabijnclub Sas van Gent hield een ker- misschieting in zaal Planeta rium. Hieraan namen 32 schutters deel. Uitslag: trofee dames: mevrouw L. de Vos, Moerbeke; heren: P. van Puy- velde, Sluiskil. Burgemeester Dusarduijn reikte de trofeeën uit en verrichte, na lovende woorden aan het adres van schutters en organisatie, de trekking van de extra loting. De volgende schieting is zater dag 8 september om 19.30 uur in zaal Planetarium. Vergadering - De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sas van Gent houdt woensdag 12 september om 14.00 uur de jaarlijkse ledenvergadering in De Roselaer. Naast de gebrui kelijke jaarverslagen van se cretaris en penningmeester en mededelingen, staan het be stuursbeleid en de bestuurs verkiezing op de agenda. Me vrouw De Kok treedt perio diek af en stelt zich niet meer herkiesbaar. Haar plaats wordt vacant terwijl een an dere plaats nog aangevuld moet worden. De heren Van Vooren en Freijser treden eveneens periodiek af maar stellen zich wel herkiesbaar. De vergadering wordt beslo ten met de gebruikelijke rond vraag. St.-Albert - Buurtvereniging St.-Albert houdt vrijdag 21 september om 20.00 uur de al gemene jaarvergadering voor alle buurtbewoners in het buurthuis aan de Van Mil- straat. Naast de jaarverslagen van de penningmeester, secre taris en de kascontrolecom missie, staat er een bestuurs verkiezing op de agenda. De bestuursleden B. Kamp en J. Timmerman treden periodiek af maar stellen zich herkies baar. Belanstellenden voor een bestuursfunctie kunnen zich 14 dagen voor de vergadering opgeven bij secretaris B. Kamp, Beneluxstraat 1. ANBO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen af deling Sas van Gent maakt woensdag 19 september een uitstapje naar een chocolade fabriek in het Belgische Leb- beke (Wieze). Hiervoor zijn nog enkele palatsen in de bus beschikbaar. Men vertrekt om 12.30 uur vanaf het clubge bouw aan de Paul Kruger- dreef. Voorts vermeldt het septemberprogramma van de ANBO een open dag zaterdag 29 september vanaf twee uur 's middags. Er zullen die middag verschillende bingo's worden gehouden en 's avonds is tus sen acht en negen uur de trek king van de loterij door me vrouw Dusarduijn. Overigens gaan de ANBO-ouderen woensdag 12 september naar het Belgische Boekhoute. Daar wordt een grote feestmiddag gehouden met toneel en dans. De ANBO-kaartcompetitie start 2 oktober, de sjoel- en biljartcompetitie begint 4 ok tober. MIDDELBURG - Nog nooit was de 20-jarige R.D. uit Biervliet met justitie in aanraking geweest, maar op 26 septpmber van het vorig jaar ging hij tot tweemaal toe 'in de fout'. Samen met twee vrienden (de 19-jarige A.L., eveneens uit Biervliet, die niet was ver schenen en bij verstek werd veroordeeld en een zekere B. die later terecht zal moeten staan) had hij het plan opge vat om een aantal traktoren van boeren in de omgeving van hun lading dieselolie te ontdoen. Gewapend met jerry cans en een buisje toog het drietal op weg en zo verdwe nen tientallen liters brandstof via de jerrycans in de buiten tank van B. Diezelfde dag merkte D. een op een weiland achtergelaten dekzeil op en ook dat kon B. goed gebruiken. Samen met L. haalde hij het vergeten eigen dom van een boer op, om het eveneens bij B. te deponeren. D. werd evenals zijn niet verschenen vriend L. veroor deeld tot een boete van 600 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. TERNEUZEN - De sleepboot Rilland van Willem Muller Ter neuzen heeft gisterochtend op de Deense noordwest-kust de Ne derlandse kotter Zoutkamp 16 uit een hachelijke positie gered. De 40 meter lange kotter, geladen met platvis, was in alle vroeg te aan de grond gelopen, vermoedelijk door een defect in de stuurmachineleiding. De Terneuzense slepers konden zo snel hun landgenoten te hulp komen omdat de Rilland sinds half augustus in de buurt is voor een offshore-karwei. Gemakkelijk verliep de reddingsope ratie overigens niet. De hoge deining en de zandruggen voor de kust bemoeilijkten het karwei. Pas bij de tweede poging maakte kapitein J. de Looff contact via het Schermuly lijnwerptoestel. Rond 11 uur was de kotter uit Zoutkamp vlot en vrij van de banken. De Rilland nam het schip vervolgens op sleeptouw naar de Deense haven Thybor0n, waarheen de visser toch al op weg was. Van een omer verslaggevers MENDONK - Komende zon dag houdt de Vlaamse Vereni ging voor Watersport te Men- donk een waterski-show op de Moervaart, nabij de Kennedy- brug langs de expressweg Gent-Zelzate. Het spektakel begint om 14.30 uur en de show wordt ge bracht door het bekende wa terski-showteam De Piran ha's, dat zowel in binnen- als buitenland al heel wat succes heeft geoogst. Het programma omvat on dermeer een parade in traps gewijze formatie, dansen, een acrobatien- en clownstunt, een soloballet op 'swiffel ski', blootvoetskiën en drie man hoge piramide en parachutis ten achter een speedboot. Tussen de bedrijven door worden er boven de Moervaart sensationele demonstratie vluchten gehouden met licht- gewichtvliegtuigjes, een de monstratie die wordt verzorgd door het team Wings of Men uit Evergem. De toegangsprijs voor dit meer dan twee uur durend spektakel is bepaald op 80 frank. Kinderen onder de 12 jaar mogen gratis binnen. Er is ruime en gratis parkeer gelegenheid op het terrein zelf. Van onze correspondent WATERLANDKERKJE Maandagavond is de 11-jarige W. W. uit Waterlandkerkje ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd bij een eenzijdig verkeersongeval. Dit ontstond toen W. over de Ketelaarstraat reed en over het stuur van zijn fiets gebo gen tegen een aldaar gepar keerd staande aanhanger van de fa. N. op reed. Een passe rende automobilist heeft W. gevonden en deze naar dokter Van de Pas in IJzendijke ge bracht. Deze liet W. op zijn beurt naar het ziekenhuis in Oostburg ove rbengen van waar hij later is vervoerd naar het ziekenhuis in Brugge. Daar werd geconstateerd dat hij ernstig hoofdletsel had op gelopen.

de Stem | 1984 | | pagina 15