jëziedag [enberge Prestaties niet op eerste plaats bij damesploeg Olympia Jeugdspeelsters krijgen kansen Hans Dieleman: „Plaats in sub-tcp is mogelijk'' Rapide-heren willen zich handhaven ZEEUWSE TEAMS VERWACHTEN ZWAAR SEIZOEN a COACH PELGRIM: „MEER ZIT ER NIET IN" PAGINA ZEELAND 3 lommerswal VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1984 EXTRA TERNEUZEN - De hockeycompetitie gaat zondag 2 september weer beginnen voor alle senioren. Alle Zeeuwse standaardteams zijn al enkele weken bezig zich voor te bereiden op het grote werk. Damesteam Rapide met veel wijzigingen OLYMPIA-HEREN OPTIMISTISCH espondente katerdag) wordt in de Belgische Ide zevende maal de Poëziedag In. Bij dit tweemaandelijks tijd lende kunsten zijn zo'n zeshon- punstenaars aangesloten, t jaarlijks de ontmoetingsdag in k van alles te beleven, zoals en Itart dit jaar om 13.45 uur in het Is in de aula ut opening van de In Nathalie van den Eerenbeemt. I een poëzieprijs uit ter waarde Kd van het George Orwell-jaar ^ziewedstrijd als thema 'Ik com- lia presenteert omstreeks 14.45 na, gevolgd door toespraken en {Ik computer-ik mens'. Om 15.00 bfschip-poëzieprijs van de stad >-poëziedag wordt jaarlijks be en plaatselijk hotel. Jereniging De Commerswal ver- Indleiding door de gelijknamige ■weg te Oostburg. |r en bij nat weer zijn laarzen of sterdweg is een zijweg van de Ipand no. 28. handig wegrijden vanaf een parkeerplaats aan de Celcius- straat te Terneuzen, had gis teravond als resultaat twee licht en twee zwaar bescha digde personenauto's. Toen E. van de L. uit Terneuzen daar van wegreed, raakte hij een andere geparkeerde auto die op zijn beurt er nog eens twee aanreed. De gedupeerden wa ren G.G., M.K. en E. van de W. allen te Terneuzen. SAS VAN GENT-Bij een ver keerscontrole door leden van de rijkspolitie werden gister morgen op rijksweg 252 en de kruising Graaf Jansdijk- Eversdam 21 bromnfietsen, 6 auto's en 4 tractoren aan een technische controle onderwor pen. Het resultaat was dat 13 keer een proces verbaal moest worden uitgereikt wegens 1 of meerdere mankementen aan de voertuigen. Een uitschieter daarbij vormden de bromfiet sen met een opgevoerde motor. WESTDORPE - De brand weer van Westdorpe moest woensdagavond in actie ko men voor het blussen van een hoop tuinafval op de afval- stortplaats te Westdorpe. Daar had kort daarvoor een inwo ner uit die plaats wat afval in brand gestoken. In de veron derstelling zijnde dat het vuur was gedoofd, begaf hij zich huiswaarts. Enige tijd later bleek, dat het vuur weer was aangewakkerd. Hijzelf waar schuwde de brandweer, die het vuur met een hogedruk- straal te lijf ging en zodoende verder onheil voorkwam. GOES - Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Goes werd een inbraak gepleegd. Via een raam op het dak en het force ren van een binnendeur is men het gebouw binnengekomen. Er wordt een geldbedrag van 84,40 gulden vermist. VEERE - Tussen dinsdag 10.30 uur en woensdag 17.00 uur werd vanaf het erf van land bouwer W. J. te Serooskerke 550 liter gasolie gestolen. Het is waarschijnlijk dat dit in de nacht is gebeurd en dat men gebruik gemaakt heeft van een pomp om de olie over te pompen in een auto met een tank erop. VS/f'i V X' in uimm Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De dames van Olympia uit Terneuzen komen komend seizoen uit in de vierde klas D. In deze klas komen ook de overige Zeeuwse teams, behalve Rapi- de en Vlissingen, uit. Een aantrekkelijke klas, maar ook een moeilijk te voorspellen klas, omdat op dit niveau niet altijd de prestaties op het eerste plan staan. Ook bij Olympia staat het plezier, het samen sport bedrijven, bo venaan het lijstje en daarna pas de prestaties. Aanvoerster Ine Beckering hierover: „Wij hebben zes tien dames, die tezamen het Olympia-damesteam vor men. Iedereen komt aan de beurt om te spelen. Niet alleen de op dat moment beste speelsters. We hebben als voltal lige groep gekozen voor een roulatie-systeem, waardoor iedere speelster aan evenveel wedstrijden komt. Bij ons staat het plezier voorop en dat mag niet op de achter grond raken door een te grote prestatiedrang. Toch ver wacht ik dit seizoen een beter resultaat. Vorig seizoen eindigden we als voorlaatste, maar dit seizoen moeten we hoger kunnen eindigen. Er zijn vier speelsters bij gekomen. Marjo Stobbelaar en Monique Verlinde zijn weer begonnen na twee jaar geen hockey te hebben gespeeld. Ellen VErmunt heeft na een jaar ook weer de hockeystick gepakt en vanuit de jeugd is Pauline Jans onze selectie komen versterken. Een probleem zal zijn dat we momenteel geen vaste keepster hebben. Zonder meer een handicap, want nu moeten we totdat er een vaste keepster is, bij toerbeurt onder de lat. Toch ben ik in de veronderstelling dat we beter voor de dag zullen komen dan vorig seizoen, omdat er door de komst van de nieuwe speelsters meer ervaring bij is gekomen. Goes is in mijn ogen een titelkandidaat". Damesselectie Olympia: T. van Damme, W. van Dam me, F. van Alphen, I. Beckering, M. Burm, C. Delzenne, I. Fassaert, Ch. Dieleman, Y. Kooien, J. de Haan, S. de Ruy- ter, W. Delzenne, S. de Fouw, E. Vermunt, M. Stobbelaar M. Verlinde en P. Jans. Van onze hockeymedewerker Via trainingen, oefenwedstrijden en toernooien schaven de dames- en herenteams aan hun conditie en spelritme. Dat dit belangrijk is wordt wel onder streept door het feit dat uit vrijwel alle Zeeuwse ver enigingen te horen is, dat het een zwaar seizoen zal worden, waarbij de Zeeuwse deelnemers in de derde klas als verwachting uitspeken dat 'handhaving' het parool is. In de vierde klas klinken optimistischer geluiden door. Een kampioenschap voor een Zeeuwse ploeg wordt niet uit gesloten geacht. De heren van Rapide, Mid delburg en Olympia zijn inge deeld in de derde klas D. Mid delburg wordt tot de toppers gerekend, omdat het vorig sei zoen positief verraste door pas twee weken voor het einde van de competitie af te haken in de strijd om het kampioenschap. Olympia zal zich kunnen men gen in de strijd om een plaats in de sub-top. Rapide ver wacht een positie in de mid denmoot, maar het is een vraagteken of het wegvallen van de nodige routine vol doende kan worden opgevan gen. In de vierde klas is de ver wachting dat de Zeeuwse teams zich in de strijd om het kampioenschap kunnen men gen. Vlissingen zal zeker pro beren het verloren gegane ter rein te heroveren en wordt dan ook tot de kampioenskan didaten gerekend. Ook Goes is in deze klas beslist niet kans loos. Zeker gezien de goede re sultaten van het vorig seizoen. Bij de dames in de derde klas D zal Rapide, dat sterk verjongd is, trachten zich in de middenmoot te nestelen. In Ieder geval verwacht men in het Hulsterse kamp geen de gradatiestrijd,zoals vorig sei zoen. Toen werd pas in de slot wedstrijd een plaats in de der de klasse veilig gesteld. Vlis singen zal het net als vorig sei zoen wel redden, maar meer dan een middenmootpositie zit er niet in. In de vierde klas D zal Mid delburg, dat vorig seizoen uit de derde klas degradeerde, zich wel in de strijd om het kampioenschap mengen. Dit geldt waarschijnlijk ook voor Goes, dat al enkele jaren dicht tegen de top aanleunt. Olym pia vecht voor een plaats in de middenmoot of wellicht zelfs de sub-top. Het Zeeuwse hockey zal het komende seizoen als hoogste niveau de derde klas hebben. Met dit niveau zal men zich voorlopig tevreden moeten stellen en de algemene ver wachting is dat men flink strijd zal moeten leveren om de plaatsen in de derde klasse vast te kunnen houden. Even tuele kampioenschappen met daarmee gepaard gaande pro moties zijn waarschijnlijk al leen in de vierde klas voor Zeeuwse teams weggelegd. Hopelijk verrast een van de Zeeuwse teams op het niveau van de derde klas aangenaam en kunnen we aan het eind van dit seizoen een nieuwe Zeeuwse tweedeklasser be groeten. TERNEUZEN - Het dames team van Rapide, uitko mend in de derde klas D, heeft een grote verandering ondergaan. Van de selectie van vorig seizoen zijn Nicole de Koek, Sophie Deltour en Sylvia de Bakker definitief gestopt. José Tuenter zal voorlopig met hockey stoppen. Tegen over het wegvallen van deze speelsters staat de komst van acht speelsters uit de jeugd en de terugkeer van keepster £hris van de Broucke. Hierdoor ontstaat een brede selectie. Trainer Edgar Tuenter beschikt dan ook over ze ventien dames. Aanvoerster Dianna van Damme is ta melijk optimistisch gestemd wat betreft het komende seizoen: „Ik verwacht dat we met deze groep hoger zullen eindigen dan vorig seizoen. Toen namen we de voorlaatste plaats in. Dit jaar verwacht ik, ondanks de vele jonge speelsters, een plaats in de middenmoot en met een beetje geluk zelfs in de sub-top. We kunnen een behoorlijk team formeren. Een goede mix tussen routi ne en jeugd moet mogelijk zijn. De jeugdspeelsters zullen aan de derde klas moeten wennen. In hun leeftijds groep deden ze het goed en we verwachten dan ook het een en ander van de groep meisjes, die aan de selectie is toegevoegd. Tevens heeft de groep speelsters van vorig seizoen de nodige ervaring opgedaan in de derde klas, zodat we de competitie met vertrouwen tegemoet kun nen zien. Zwaar zal het ze ker worden, want we zijn in tegenstelling tot vorig jaar in de westelijke derde klas geplaatst. Meestal fusiek sterke te genstanders en dit kan in de beginfase een handicap zijn voor de jeugdige speelsters, maar hockey-technisch moeten ze zich na een aantal wedstrijden kunnen aan passen. Klikt het tussen de speelsters in het team dan moet de routine gekoppeld aan de jeugd een heel eind kunnen komen en een goede basis leggen voor de komen de jaren". Selectie Rapide-dames: Lesly de Bakker, Maaike Boogaert, Chris van de Broucke, Dianna van Dam me, Nathalie Deltour, Sabi ne van Gassen, Anniek Her man, Antoinette Kindt, Liesbeth Neelemans, Alice Pelgrim, An-Isabel van Poelje, Victoire van Putte, Claudia Reyns, Brigitte Reyns, Marion Schellekens, Claudia Steel en José Tuen ter. Rapide-aanvoerster Dianna van Damme: „We kunnen de komende competitie met vertrouwen tegemoet zien. Wel kunnen we er op rekenen dat het bijzonder zwaar zal worden". - fotowimkooyman Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Bij Olympia is men voor wat betreft het herenteam optimistisch ge stemd. De middenmootposi tie van vorig jaar van de Terneuzenaren moet min stens in een positie in de sub-top veranderen. Dit is tenminste de mening van Hans Dieleman, de routinier in het Olympia-team. Dieleman: „Vorig seizoen hadden we een goede start, maar vielen we voor de win terstop nog ver terug. Pas na de verplichte rustperiode in de winter konden we ons weer herstellen. Een omzet ting in de opstelling pakte goed uit en de sfeer verbe terde daarnaast ook aan zienlijk, waardoor we nog redelijk goed eindigden. Met de huidige groep moeten we een eind kunnen komen. De jonge jongens, we hebben er vier van zestien jaar, hebben een jaar evaring opgedaan en al? ploeg zijn we meer naar elkaar toegegroeid. Te vens krijgen we versterking in de persoon van Michiel Staal. Die heeft bij Emmen en Groningen in de eerste klas gespeeld. Vanuit de jeugd komt Luc de Jonge, waardoor de selectie ook breder is geworden, belang rijk zal zijn dat we de zaken steeds energiek aanpakken tijdens de wedstrijden. Vo rig seizoen zakten we vooral ver weg door een te zwakke mentaliteit. Te weinig inzet en te weinig kracht. Na de winterstop konden we het wel opbrengen, dus moeten we die lijn doortrekken. Po sitief was vorig seizoen de coaching van trainer Frank Audenaerd. We zijn blij dat hij ook dit seizoen aanblijft als coach van het heren- Op de foto Hans Dieleman, de routinier van het Terneuzense Olympia, die het seizoen vol optimisme begint. - fotowimkooyman team. Een coach langs de lijn stimuleert. Kampioen wor den zal te hoog gegrepen zijn, maar een aardige sub topper moeten we kunnen worden". De selectie van de Olym pia-heren is samengesteld uit de volgende spelers: Ad de Vries, Fred Terborg, Cees Delzenne, Erik Dieleman, Hans Dieleman, Govert van der Peijl, Karei-Jan Sassen, Rob-Jan Verheem, Joris van der Peijl, Maarten de Heus, Jan Boerbooms, Michiel Staal, Luc de Jong en Martin Snoodiik. t Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De heren van Rapide, uitkomend in de derde klas D, hebben als doelstelling zich te handha ven op hetzelfde niveau. Meer zit er volgens coach Ben Pelgrim niet in: „Uit de selectie zijn vier spelers ver dwenen. Ron D'Hondt en Louis Ingels doen bewust een stapje terug en gaan in het tweede spelen. Keeper Jan van Vught stopt hele maal en dit geldt ook voor Daan Murris, die wegens studie geen tijd meer heeft. Het verlies van deze spe lers wordt gedeeltelijk opge vangen door de terugkeer van routinier Anton Droge, het inpassen van jeugdspe ler Peter Bouwman en het klaarstomen van Jan-Peter Rijs, die de moeilijke taak heeft om onder de lat te gaan staan. Vooral dit laat ste zal niet gemakkelijk zijn, want Jan-Peter van Rijs heeft nog nooit gekeept. Hij heeft dan ook regelmatig aan keeperstraining gedaan tijdens de vakantieperiode om toch klaar te zijn voor de start van de competitie. We hebben nu nog en drietal spelers, die als echte routi niers door kunnen gaan en de rest is jonger dan 25 jaar. Het zal dan ook best een zwaar seizoen worden. Momenteel gaan we de competitie in met twaalf spelers, maar we kunnen zonder meer een beroep doen op spelers uit het twee de elftal en dat zal zeer ze ker ook gebeuren, want het is een zware klas. We stellen ons als doel dat we het der deklasserschap veilig moe ten stellen. Prinsenbeek en Dordrecht zijn op voorhand de kampioenskandidaten, maar zeker weet je dat nooit, want Middelburg ver raste vorig seizoen ook. Aan de trainingen zal het niet liggen. Die worden goed be zocht. Op de dinsdag wordt Rapide-coach Ben Pelgrim: „Belangrijkste doel is dit seizoen ons te handhaven op het huidige niveau. We zijn vier spelers kwijt uit de selectiegroep en dat is altijd een aderla ting". -fotowimkooyman. er goed conditioneel gewerkt onder trainer Edgar Tuenter en op vrijdag staan de tech niek en tactiek centraal on der leiding van Ron D'Hondt. We hebben er wel vertrouwen in, maar meer dan een midenmootplaats zit er volgens mij niet in". Selectie Rapide-heren: Mario Boon, Peter Bouw man, Frank van Campen- hout, Anton Droge, Joep Fassaert, Pascal Fassaert, Pascal D'Hondt, Rob Kisten maker, Frank Schellekens, Hans Smits, Edgar Tuenter en Jan-Peter van Rijs. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De competitie-indeling voor de hockey- ploegen voor het nieuwe seizoen ziet er als volgt uit: Derde klas D heren: Cadetten, Dordrecht, Hoekse Waard, Middelburg, Olympia, Oude Maas, Pelikaan, Prinsenbeek en Rapide. Vierde klas D heren: Baren- drecht, Forcial, Goes, HCGO, HSD, Oudenbosch, Spijke- nisse, Vlissingen, Zevenbergen en Zundert. Derde klas D dames: Barendrecht, Evergreen, Krimpen, Pelikaan, Ra pide, Souburgh, Tempo, Vlissingen, Voorne en De Waele. Vierde klas D dames: Forcial, Goes, HCGO, Hoekse Waard, HSD, Middelburg, Olympia, Oudenbosch en Spij- kenisse.

de Stem | 1984 | | pagina 13