Be VoBo Hulst start met veertig teams TENNISLERAAR JAN WILLEM VISSER: Jubileumwedstrijden in zwembad 't Plaatje Axel Uitslagen oefenduels amateurvoetbal Schumacher niet hlij met aanpak Beckenbauer Lendl ronde verder Veel deelnemers aan 10-uurs race Brons voor Ivan Beck DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 DESTEM-SZXrt^ Regiovoetbal start met veel treffers Gemeente bestuur Den Haag wil tribune op Zuiderpark RBC-trainer Verèl vreest voor operatie aan meniscus T48 WT elbos: ervaren kracht. I opzicht niet te kwets- p. Ik weiger echter een n te leveren. FC Twente Irie spitsen. Dat is het uit- h verder nog zullen aan een plaats in de bovenste open vraag. De krachts lijken dit seizoen niet k te zijn. Met name de m' NAC, MVV en dus ook I brengen op papier ster- ties in het veld dan de >rste divisie verdwenen n II, DS'79 en Helmond pt voor de meeste clubs late lastige competitie", Et trainerskorps dan ook L „een paar keer verliezen pn dat je meteen onder de duikelt". pellicht niet gelden voor loda JC, FC Utrecht, die .eerder opgevoerde clubs oord, Ajax, FC Groningen ite in staat geacht moeten snel genoeg te verwijde- gewoel onderaan. Blijven altijd tien clubs over die k weinig voor elkaar on- !t misschien Excelsior als i uitzondering. T14 PAGINA SPORT 3 Van onze sportmedewerker HULST - „Samen de kar du wen zonder blokken voor de wielen te gooien. Dat is onze grote kracht", zegt Gerrit Naessens, voorzitter van de Hulsterse bedrijfsvolleybal- bond vol overtuiging aan de vooravond van de nieuwe competitie waarin een veer tigtal teams zal strijden om de titels. Voor de actieve Naessens betekent het tevens het be gin van zijn achttiende sei zoen als voorzitter. Een functie die hij sinds de op richting - hij was de grond legger van het bedrijfsvol- leybal in Hulst - in handen heeft. Dat het van de grond brengen van het recreatieve volleybal een schot in de roos is geweest, is op te ma ken uit de belangstelling die hiervoor bestaat. Naessens: „In 1966 zijn we gestart met 10 herenteams. Het jaar daarop zijn de da mes eveneens met een com petitie begonnen. Met z'n achten vormden zij een groep waardoor in totaal 18 teams in competitievorm speelden. Spoedig daarna is de groei enorm doorgezet. De top, wat deelnemers be treft, was 54 teams. Dat aan tal was gewoon te gek. Het was dan ook een vershrik- kelijk jaar, want door dat aantal raakte de speelfre- quentie in de war en dat is niet goed. Momenteel is het aantal stabiel rond de veer tig teams en dat is mooi. Drie keer spelen per vier weken is redelijk. Wordt dat minder, dan is men geneigd er gauw nog iets anders bij te gaan doen, met als gevolg afhaken van de volleybal- sport. Voor ons zou dat fu nest kunnen zijn". Dat de Hulstenaars on danks een competitie niet prestatief bezig zijn, mag blijken uit de klas-indeling. „Wij gaan van het .stand punt uit dat het leuk moet blijven. Uitwassen naar bo ven en beneden, grote over winningen of nederlagen, vermijden wij zoveel moge lijk. Bij de indeling mikken wij op gelijke krachten, waardoor het voor iedereen leuk blijft Daarom hante ren wij ook geen strakke promotie/degradatierege ling. De eerste indeling wordt in overleg samenge steld, waarna rond de jaar wisseling, de eerste periode is dan afgesloten, er een her indeling komt", aldus de Be- VoBo-voorzitter. De start van het nieuwe seizoen is bepaald op 11 sep tember. De drie klassen he renteams en drie klassen dameszestallen beginnen dan aan hun competitie en bekerduels waarna 15 sep tember het Den Dullaert-ju- bileumtoernooi wordt afge werkt. De regie hiervan is in handen van toernooileider en bestuurslid Robert van Kerkhoven. Deze heeft te vens de touwtjes in handen van het zogenaamde Rei- naert-toernooi, dat 19 ja nuari 1985 wordt gehouden. „Dit toernooi staat open voor alle BeVoBo-teams uit Zeeuwsch-Vlaanderen", laat Van Kerkhoven weten. Wat de kansen voor de BeVoBo-titels betreft, zijn vijf teams in de race. Bij de heren zijn dat Neckermann en Olf Tuffy's en bij de da mes voeren de zestallen van het Axelse Voorwaarts, het Clingse CVC en het Hulster- se Morres 2 de toon aan. Met name de onderlinge duels tussen deze concurrenten zijn vaak spannend. Voor de arbiter zijn dit dan ook de 'zwaarste' klassen. Overigens, voor de arbi trale leiding zorgen de ver enigingen zelf. „Van elke vereniging moeten leden op gegeven worden die capabel zijn om wedstrijden te lei- ^en' Van onze kant zorgen we er via de scheidsrech- terscursussen voor dat het peil gewaarborgd blijft", al dus Naessens, die in dit stre ven wordt bijgestaan door zijn bestuursleden Mia Mar- sé (secretaresse), Ad d'Hont (penningmeester en afge vaardigde in de Hulsterse Sportraad), Eric Burm (com petitieleider), Aartje Prum- mel en de reeds genoemde Robert van Kerkhoven. Dit zestal wacht nog op verster king van een dame, die de opengevallen plaats - Diana van de Vijver stopte - komt bezetten. T „Lang zal zi] met op zich laten wachten", al dus Gerrit Naessens, die vol goede moed aan het nieuwe seizoen begint. AXEL - De regionale zaal voetbalcompetitie is met een fikse doelpuntenregen van start gegaan. De grootste zege kwam op naam van De Smic- kel. In sporthal Den Dullaert klopte het nieuwkomer Corn Boys met 8-1. De Tol schoot in Oostburg eveneens goed uit zijn slof. Met 6-1 versloeg het De Poot- er. In dezelfde plaats debu teerde het Axelse 't Wapen van Axel/Kesbeke uitstekend. Tegenstander Oude Raed- thuys kreeg weinig kans en verloor met 6-1, Het Aarden- burgse NMB/Vermeire reisde af naar Hulst en boekte een 2- 0-zege op De Kreeft. Debutant De Post kreeg Fa- bricom op bezoek. Laatstge noemde formatie trok met 2-1 aan het langste eind. Het team van De Rijcke, voorheen Ra cing White, wachtte in sport hal De Vlaanderen vergeefs op tegenstander Pierrot. Voor de Hulstenaren betekent dit een start met twee punten in min dering. Verpoorte en De Ster waren vrij. AMSTERDAM - Tijdens de C- spelen - het officieuze kam pioenschap voor CD-junioren - in Amsterdam, behaalde Ivan Beck van het Hulsterse RKHAV een derde plaats bij het kogelstoten met een af- sttand van 14.68 meter. Met de discus bereikte hij wel de finale, maar kwam daarin niet verder dan een ze vende plaats. Christel van Waes en Stephan Grondman bereikten de finale op de 600 en 1500 meter niet. Beiden be haalden een zevende plaats in hun serie met als tijden 1.49.4 en 4.43.6. „Jeugdtennis in Door Kees Hamelink TERNEUZEN - Met name het Zeeuwse jeugdtennis kan terugzien op een succesvol seizoen, zeker in de jongste leeftijdscategorieën. Succes vol zeker binnen de enge Zeeuwse grenzen, maar ook nadrukkelijk op nationaal niveau. Gesteld kan dus worden dat het jeugdtennis in de lift zit. Iemand die nauw is be trokken bij de selectie, begeleiding ern training van de jongste tennispupillen, is tennisleraar Jan Willem Visser uit Terneuzen, die als districtstrainer de jongste leeftijdsgroepen onder zijn hoede heeft. ir „Er zit inderdaad progressie in", beaamt Visser, die daarbij wijst op verschillende factoren die hierbij van invloed zijn ge weest. Allereerst is daar het destijds ingevoerde 'fasen- plan', vaak door velen bekriti seerd, maar dat er toch toe heeft bijgedragen dat het jeugdtennis in de breedte sterk is gegroeid. Een pluspunt hierbij is natuurlijk ook dat er een verjonging heeft plaatsge vonden. Dit laatste is iets dat steeds verder wordt doorge voerd. Trainers spelen daar ook op in, zodat het tennis zon der meer is uitgebreid. Lande lijk gezien zijn er vanuit het fasenplan de fel begeerde in ternationale toppers (nog) niet voortgekomen. Van bondswe- ge werd het Tennis-Trai- nings-Instituut opgezet. Is dit een bewijs dat het fasenplan heeft gefaald? Aanvulling Visser daarover: „Men moet dat zien als een pure aanvul ling, die gericht is op topten- nis, een verdere ontwikkeling van het fasenplan". De opzet van de fasetrainingen staat in Zeeland echter aan de voor avond van een aantal wizjign- gen, waarbij een belangrijke factor is, dat de groep kinde ren kleiner wordt, dus toch ten koste van de breedte? „Abso luut niet", reageert Visser. „Het gaat zeker niet ten koste van de breedte, doordat de leeftijdsgrens wordt verlaagd, terwijl er voor de oudere kin deren meer kansen worden gecreëerd". Ten opzichte van 'zijn' pu pillen kan Visser eveneens te rugblikken op een sterk sei zoen: Sandra Begijn werd in ternationaal jeugdkampioene te Castricum, werd tweede bij de nationale jeugdkampioen schappen en bij de 14-jarige meisjes eindigde zij zelfs bij de laatste acht. Ook de overige successen mochten er zijn, want Emerence van Wingen won op de nationale jeugd kampioenschappen de verlie zersronde, terwijl Angela La- tuheru de kwartfinales be reikte. „Nog nooit was Zeeland zo goed vertegenwoordigd" merkt Visser op. Overigens ligt voor Visser het werkter rein buiten Zeeland tijdens de vakantieweken. Als bonds- trainer coördineert hij het in ternationale zomerjeugdcir- cuit. Ervaring „Bij dit werk doe je als trai ner een brok ervaring op, want je bent betrokken bij de verrichtingen van de nationa le topspelertjes", zegt Visser. Dat ervaring belangrijk is zal zonder meer duidelijk zijn. In elk vak is dat een onmisbare schakel, maar zeker als ten nisleraar kan de opgedane er varing van invloed zijn op het overdragen aan de leerlingen. Met name in de wintermaan den leidt Visser, naast zijn bondswerk, de vorig jaar met succes gestarte Zeeuwsch- Vlaamse Tennisschool in de Ador-hal in De Braakman, waarbij zijn ervaring hem goed van pas komt. Waardering Van onze sportmedewerker AXEL - In verband met het feit dat Axel 50 jaar de be schikking heeft over een zwembad, worden er in zwem bad 't Plaatje zaterdag 1 en zondag 2 september jubileum- wedstrijden gehouden. Op bei de dagen is het bad voor het publiek vrij toegankelijk. Deze speciale wedstrijden zijn georganiseerd door de ge meente Axel in samenwerking met de plaatsleijke zwemclub De Otters, ZCK uit Koewacht en De Schelde uit Terneuzen. Het spits wordt na de officiële opening door wethouder Apers afgebeten door de jeugd. Deze niet bij een zwem club aangesloten scholieren beginnen 's morgens om tien uur met sprintwedstrijden over 50 meter. Het eerst aan bod komen jongens en meisjes tot 10 jaar, dan volgen dezelfde groepen in de leeftijd van 10 tot 14 jaar en vervolgens de ouderen vanaf 14 jaar. Om 14.00 uur is het de beurt aan liefhebbers. Zij hebben tot 15.30 uur de tijd hun baantjes te trekken. Het 'grote' werk begint om 16.00 uur met sprintwedstrij den tussen leden van de zwemverenigingen, De Braak man uit Hoek, Scheldestroom uit Breskens, De Schelde uit Terneuzen, ZCK uit Koe wacht, De Bruinvis uit Sas van Gent en De Otters uit Axel. Gestart wordt met de 50 me ter schoolslag voor dames en vervolgens voor heren op de zelfde discipline. De 50 meter rugslag voor zowel dames als heren volgt dan, waarna de vlinderslag-duels over 50 me ter worden afgewerkt. Hier eveneens voor dames en heren. Tot slot worden op de ope ningsdag de 50 meter vrije slag-wedstrijden voor dames en heren afgewerkt. Zondag staan demonstartie- wedstrijden waterpolo op het programma. Het eerste duel gaat tussen de aspiranten 2 (tot 14 jaar) van De Schelde en Scheldestroom. Vervolgens komen de teams met spelers tot 19 jaar van De Schelde en Breda tegen elkaar uit en tot slot de heren op kringniveau van De Schelde en Scheldes troom. Dit is tevens de laatste seizoen-activiteit in zwembad 't Plaatje, omdat het bad dan gesloten wordt. Resultaten zijn voor een trainer belangrijk, daarover heeft hij niet te klagen en ook de waardering voor hem wordt niet onder stoelen of banken gestoken. Donderdag 30 augustus reist hij, inmid dels voor de vierde maal, af naar Denemarken als bonds coach van de nationale jeugd- ploeg, bestaande uit Richard Krajicek, Bettina Sonneveld, Yvonne Grubben (die van Sandra Begijn won) en Ri chard van Steenwij k, om deel te nemen aan een internatio naal jeugdtoernooi. „Zeker het feit dat je voor de vierde ach tereenvolgende maal hiervoor wordt aangewezen, is een dui delijke blijk van waardering door de bond", stelt Visser ge noegzaam vast. Op de foto de succesvolle tennisleraar Jan Willem Visser, die 30 augustus naar Denemarken afreist als bondscoach van de nationale jeugdploeg. - FOTODESTEM/COR J. DE BOER. TERNEUZEN - De op de Otheense Kreek in Terneuzen gehouden 10-uurs race van de Dow Zeilclub is een groot suc ces geworden. Naast optimale weersomstandigheden vielen er veel goede sportieve presta ties te noteren. Voor de optimisten-klasse was er een 4-uurs race. Hugo Vennix was in deze klasse de sterkste. Hij ging meteen van af de start aan de kop van het veld varen en stond deze posi- Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Terneuzen- se Boys pakt de laatste weken flink uit in vriendschappelijke voetbalwedstrijden. Werd er onlangs met 6-1 van IJzendij- ke gewonnen nu werd Aar denburg met 6-0 geklopt. Sluiskil won moeizaam met 1- 0 van AZVV en Koewacht klopte het Belgiche St.-Gilles met 2-1. Hoek speelde met 3-3 gelijk in het uitduel tegen STEEN en Zaamslag verraste door Terneuzen met 1-0 te verslaan. Hoofdplaat verloor met 2-0 van Nieuwdorp. STEEN-HOEK 3-3 - Een mooie en aanvallende partij voetbal, met twee aan elkaar gewaagde ploegen. Werner Blanckaert hielp STEEN in de eerste helft aan een vaoor- sprong. Via twee strafschop pen - benut door Frans van der Pijl en Jan de Block - kwam Hoek op 1-2, maar Wer ner Blanckaert bracht STEEN weer langszij. Frans van der Pijl scoorde daarna voor Hoek 2-3, maar STEEN had zijn antwoord klaar via Paul Dob belaar: 3-3. SLUISKIL-AZW 1-0 - AZVV was de betere ploeg, maar ge brek aan een afwerker brak de Axelaars op. Kansen waren er om Sluiskil op een onover brugbare achterstand te zet ten, maar zoals gezegd de af ronding liet veel te wensen over. De openingsfase was voor Sluiskil. Daarna was het AZW dat het spel dicteerde. Toch zou het Sluiskil zijn dat met de winst ging lopen toen Paul van Kouteren in de slot fase een penalty benutte. KOEWACHT-ST.-GILLIS 2-1 - Qua voetbal was St.-Gillis misschien wel de beste ploeg, maar dat overwicht resulteer de niet in kansen en zeker niet in doelpunten. Nadat St.-Gillis een voorsprong had genomen zorgde Karei Claessens er voor dat er met een gelijke stand gerust kon worden. Broer Honnie schoot in de tweede helft Koewacht naar winst. TERNEUZENSE BOYS-AAR- DENBURG 6-0 - Een soepel draaiend Terneuzense Boys had geen kind aan Aarden burg. De treffers werden eer lijk over beide helften ver deeld. Voor de pauze scoorden Jackie Scheele (2x) en Ad Rinkhout. Na de rust zouden die spelers opnieuw een tref fer voor hun rekening nemen en tekende Jan Cornelissen eveneens voor een doelpunt. ZAAMSLAG-TERNEUZEN 1-0 - Na een gelijk opgaande eerste helft kon Zaamslag het grootste gedeelte van de twee de helft voor zich opeisen. Het was dan ook niet verwonder lijk dat die ploeg juist in die periode op een 1-0-voorsprong kwam via Kees de Putter. Terneuzen probeerde daarna nog wel de gelijkmaker te for ceren, maar Zaamslag gaf geen kansen meer weg. NIEUWDORP-HOOFD- PLAAT 2-0 - Hoofdplaat had de gehele wedstrijd wel een veldoverwicht, maar het was Nieuwdorp dat voor de ge vaarlijkste acties zorgde. Het liet de tegenstander komen en counterde bekwaam. De thuis ploeg kwam op voorsprong uit een strafschop en zou voor de rust de eindcijfers vastleggen uit een tegenaanval. Na de pauze was Hoofdplaat con stant op de Nieuwdorp-helft te vinden, maar kon niet tot sco ren komen. Al was Jackie Ja- cobse daar dichtbij toen hij een kopbal tegen de lat zag be landen. tie niet meer af. Toen de opti misten-zeilers nog moesten starten voor hun vier uur du rende klus bleek bij de surfers in de divisie 1 al dat Marcel Mastenbroek een goede kans op de overwinning had. Hoe wel het veld met platbodem planken gedurende een groot deel van de wedstrijd tamelijk gesloten de rondjes draaide, moest de concurrentie Mas tenbroek in de eindfase laten gaan. In de divisie 2 was Gert- Jan Boekamp weer ongenaak baar. Hij drukte overduidelijk zijn stempel op de strijd bij de rondbodem-zeilplanken. Boe kamp vaarde overigens de tien uur helemaal alleen. Ook Ed win Jansen, die tweede in deze klasse werd, deed de tien uur in z'n eentje. John Riff en Ron Lensen waren de meest constante zei lers in de laser-klasse. De overwinning ging naar Riff, die Lensen voorbleef. Edwin de Ruiter maakte in de handi cap B-klasse het beste gebruik van de wisselende zeilomstan- digheden. Uitslagen: Optimisten: 1. Hugo Vennix, 2. Artur van der Pyl, 3. Martin van Rijs- bergen. Surfplanken: Divisie 1:1. Marcel Mastenbroek, 2. R van Vooren, 3. Pin Dohmen. Divisie 2: 1. Gert-Jan Boe kamp, 2. Edwin Jansen, 3. Ivo Kriste- 'lijn/Michiel Jansen. Laser: 1. John Riff, 2 Ron Lensen, 3. S. Mercx. Handicap A: 1. S. van de Veen, 2. Joachim Hogedoorn, 3. Bart Bordes. DEN HAAG (ANP) - Het ge meentebestuur van Den Haag wil Het Zuiderpark uitbreiden met een tribune, waarvan een belangrijk gedeelte van de kosten wordt betaald uit de zogenaamde terugploegrege- ling. De eerste-divisieclub FC Den Haag speelt daar zijn thuiswedstrijden. Twee jaar geleden werd de eretribune verwoest door brandstichting. De toeschouwerscapaciteit was toentertijd 28.500. Met de bouwplannen is, vol gens een globale schatting, een bedrag gemoeid tussen de vier en vijf miljoen gulden. Daar van moeten gemeente en FC Den Haag, huurder van het stadion, drie miljoen opbren gen. De rest, tot een maximum van veertig procent van de to tale bouwkosten, komt voor rekening van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur in het kader van de terugploegregeling. Daarbij worden langdurige werklozen, die meer dan een jaar bij de deur lopen, inge schakeld; één van de voor waarden om in aanmerking te komen voor een fractie van de landelijk beschikbare twintig miljoen gulden. Werkloze aan hangers van FC Den Haag krijgen voorrang bij sollicita tieprocedure. Het Haagse ge meentebestuur denkt de plan nen voor de jaarswisseling te hebben uitgewerkt. De te bou wen tribune, in combinatie met ruimtes voor sporten als squash, kegelen en kracht sport, is bij een positief besluit van de gemeenteraad aan het einde van 1985 gereed. HAMBURG (DPA) - De doelman van het Westduitse nationale voetbalelftal, Toni Schumacher, heeft ook na het aanstellen van Franz Beckenbauer als tech nisch verantwoordelijke man, ernstige bedenkingen over de toekomst van het voetbal in zijn land. In een interview waar schuwde de keeper van 1. FC Köln op openhartige wijze te gen de vloed van optimisme in de Bondsrepubliek na het in dienst treden van de vroegere libero van het nationale team. „Iedereen denkt dat de pro blemen met de nationale ploeg nu achter de rug zijn maar daar vergissen zij zich in. Het is onzin om te geloven dat Bec kenbauer alleen maar zijn hand op de zere plekken hoeft te leggen en abacadabra te zeggen als de oplossing van al les. De moeilijkheden lagen niet in eerste instantie bij de verantwoordelijke coach, Jupp Derwall, maar bij de spelers en daar kan Becken bauer ook weinig aan veran deren", aldus Schumacher. De doelman sprak ook zijn teleurstelling uit over de wei gering van zijn vroegere teamgenoot Bernd Schuster terug te keren in de nationale ploeg. „Dat is een katastrofe voor het voetbal. De terugkeer van een 31-jarige voetballer als Felix Magath geeft nog eens duidelijk aan, dat er niet aan de opbouw van een nieuw, jong Duits elftal wordt begon nen. Dat kan ook eigenlijk he lemaal niet, want we moeten ons zien te plaatsen voor de eindronde van de wereldtitel strijd van 1986 in Mexico. Dat betekent dus, dat we maar verder moeten worstelen". Bedankt Schumacher is ook helemaal niet tevreden met de terug keer van spelers, die ooit voor de nationale ploeg hebben be dankt. „Zij hebben ons in het verleden in de steek gelaten. Daarom sta ik ook niet met open armen te wachten op die genen, die er nu weer bij zijn, maar ons in de tijd van Der wall lieten staan". Schuma cher is ook niet content met het plan van Beckenbauer de voorbereidingen op belangrij ke interlandwedstijden niet meer in hotels door te brengen maar in sportscholen. „Ik heb geen behoefte aan een omhei ning rondom het trainings kamp maar wil me vrij kun nen bewegen". De doelman gaat in het vraaggesprek ook in op de problemen rond het aanvoer derschap van het nationale team. „Beckenbauer schijnt te hebben gezegd, dat, als Rum- menigge niet beschikbaar is, ik één van zijn plaatsvervan gers ben. Ik weet echter hele maal nog niet of ik dat wel wil". Van onze sportredactie ROOSENDAAL - De forum avond, die RBC voor van avond gepland had, gaat niet door. Deze beslissing is geno men omdat trainer Hans Verèl vandaag in het ziekenhuis van Waalwijk wordt opgenomen. De trainer zal vermoedelijk een meniscusoperatie moeten ondergaan. Hans Verèl blesseerde zich dinsdag tijdens de keepers training. De RBC-trainer beet toch door, trainde nog twee uur met de groep, maar moest vervolgens naar het zieken huis in Roosendaal, omdat de pijn zo ondraaglijk werd dat hij flauw viel. Aan dag later liet Hans Ver èl zich door de clubarts van FC Den Bosch, zijn vroegere werkgever, in Waalwijk uit gebreid onderzoeken. Verel: „Hij vertelde me dat het hoogst waarschijnlijk een ka potte meniscus is. Dan wordt het opereren en ben ik er za terdagavond tegen NEC he laas niet bij. Als er niet geope reerd moet worden, hoop ik wel van de partij te zijn". Wanneer de forumavond nu gehouden wordt, was gister avond nog niet bekend. NEW YORK (AFP) - De Tsje- choslowaak Ivan Lendl heeft de tweede ronde van de open Amerikaanse titelstrijd be reikt. Lendl, als tweede ge plaatst op Flushing Meadows, versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Brian Teacher in drie sets: 6-4, 6-4, 7-5. In de volgende ronde treft Lendl de Zuidafrikaan Eddie Edwards, die de Braziliaan Givaldo Barbosa in vijf sets versloeg. De voornaamste uitslagen zijn: damenkelspel, eerste ronde: Ra- faella Reggi (Ita)-Karen Hübner (VSt) 6-2, 6-0; Anne White (VSt)- Camille Benjamin (VSt) 6-4, 6-7, 7- 6; Elise Burgin (VSt)-Anna-Maria Cecchini (Ita) 6-2, 6-1; Pam Casale (VSt)-Micki Schillig (VSt) 6-0, 6-0; Zina Garrison (VSt)-Sabrina Goles (Joe) 6-2, 6-4; Petra Delhees (Zwi)- Manuela Malejeva (Bul) 6-1,5-7,7- 5; Carling Bassett (Can)-Elizabeth Sayers (Aus) 6-4,6-2; Petra Keppe- ler (WDl)-Kate Latham (VSt) 6-3, 7-6; Barbara Gerken (VSt)-Robin White (VSt) 6-3,6-4; Kate Gompert (VSt)-Jo Anne Russell (VSt) 6-3,6- 2; Iva Budarova (Tsj)-Ginny Pur- dy (VSt) 7-6, 6-4; Chris Lloyd (VSt)-Sharon Walsh (VSt) 6-0, 6-0; Marcella Shuherska (Tsj)-Julie Harrington ("St) 6-7,7-6,6-4. Herenenkelsnel, eerste ronde: Ivan Lendl (Tsj)-Brian Teacher (VSt) 6- 4, 6-4, 7-5; Eddie Edwards (ZAf)- Givaldo Barbosa (Bra) 6-7,6-1,6-4 6-7,6-3; Pat Cash (Aus)-Ilie Nasta- se (Roe) 6-3, 7-5, 6-1; Tim Mayotte (VSt)-Chris Lewis (NwZ) 6-4, 6-3, 6-1; Libor Pimek (Tsj)-Pat Dupre (VSt) 6-2, 1-6, 6-4, 4-6, 6-1; Vitas Gerulaitis (VSt)-Derek Tarr (ZAf 6-3, 6-3, 6-3; Jimmy Brown (VSt)- Dick Stockton (VSt) 6-4, 6-3, 6-2 Eliot Teltscher (VSt)-Heinz Gün- thardt (Zwi) 7-6,6-2,6-7,6-3; Danit Visser (ZAf)-Tim Gullikson (VSt 6-7, 2-6, 7-5, 6-4, 6-2; Brad Drewet; (Aus)-Steve Meister (VSt) 6-1, 3-6 4-6, 6-4, 6-4; Shahar Perkiss (Isr)- Jakob Hlasek (Zwi) 6-7, 6-3, 6-2 6- 3; Thomas Hogstedt (Zwe)-Vincent van Patten (VSt) 6-4, 7-6, 7-6; Ste fan Simonsson (Zwe)-Rodney Har mon (VSt) 4-6,6-3,4-6,7-6, 6-2; Mi ke Bauer (VSt)-Roberto Arguello (Arg) 4-6, 7-5, 7-5, 6-4; Ricky Brown (VSt)-Mark Edmondson (Aus) 6-4, 4-6, 6-7, 6-2, 6-3; Leo Pa- lin (Fin)-Robert van 't Hof (VSt) 6- 4, 4-6, 2-6, 6-2, 6-3; Van Winitsky (VSt)-Marcel Freeman (VSt) 1-6,4- 6, 6-4, 6-1, 7-6; Jay Lapidus (VSt)- Diego Peres (Uru) 6-7, 6-4, 6-2, 6-2; Balazs Taroczy (Hon)-Dan Goldie (VSt) 6-3, 3-6, 6-1, 7-6; Steve Den ton (Aus)-Jonathan Carter (Vst) 6- 4, 6-3, 6-4; Vijay Amritaj (Ind)- Pritz Buehning (VSt) 7-5, 6-3, 6-4; Todd Nelson (VSt)-Danny Saltz (VSt) 3-6, 6-7, 6-4, 6-4, 6-2; Tony Giammalva (VSt)-Lawson Duncan (VSt) 6-4,6-1,6-3.

de Stem | 1984 | | pagina 9