rdm? naar partij. ZIVK Hulst start met kennismakingslessen MAAR GEMEENTERAAD IS ER NIET ECHT BLIJ MEE Uitslagen wedvluchten Hack puntert Axelse braderie open Plaatselijk nieuws Inbraken in Hulst opgelost gek ak 't er soms uitziet. PONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 mbtim VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 Open dag KLOOSTERZANDE - De gemeenteraad van Hontenisse heeft moeite met de aanschaf van een nieuw computersysteem. Oud wethouder De Keyzer in Clinge begraven Inbraken Hulst St. Jansteen Koewacht Axel PROF-VOETBALLERS LATEN HET AFWETEN PAPIER' VOOR UW PEN Sluiting Hulster ziekenhuis Al; an voor Van aiistic MC-220CW eg luidsprekerbox t 70 w muziekver- ogen. Frequentie- ergave: 35-20.000 s. ao-9184 agnetiseercassette ideale systeem voor w demagnetiseer- k! Batterij met e levensduur mee- verd. 44-1165 -winkels in Nederland weg 339/2, tel.(076) -ZOOM, Zuivelstraat 18, ROOSENDAAL, Nieuwe 0) 33605, TERNEUZEN, (01150) 13134 •FRANCHISE. In franchisewinkels kunnen de prijzen verschillen. y' V ;ageert, valt er met epi- t. Want dank zij moderne n de'*meesten er weinig iemand met epilepsie in t (of vermoedt; ze lopen p), raden we aan onze ie is niet zo gek als 't er te lezen. thuis als u Sire belt, l uur) of de bon opstuurt. 20 gok ;ils hot or soms ovon uitziet Uw kitui l l u- I l.ftO ;ian post:oj»ols sturen .i.m ny, Koninjjshiiin ll), 158VGD Utrecht I .««Urne SIREj T22 Van onze correspondent HULST - De afdeling Hulst van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming start dit seizoen met een se rie kennismakingslessen. Het ZIKV wil hiermee belangstellenden inzicht geven in het cursus-aanbod zodat ze een weloverwogen keus kunnen ma ken uit het totaalpakket. In vier avonden van twee uur kan men kennismaken met de specifieke eigenschappen van keramiek/pot tenbakken, beeldhouwen, textiele werkvormen, tekenen en schilderen. De lessen worden gegeven in Den Dullaert te Hulst en in St.-Jansteen in De Warande, op woensdag van 16.00 tot 18.00 uur en op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Informatie over deze kenningsmakingslessen kan men krijgen bij de stafdocente, mevrouw J. Bartsch-Heirbaut, Ru bensstraat 22. Bij haar kan men ook inschrijven voor de overige cursus sen. Het cursusjaar loopt van 3 sep tember tot 31 mei. De kosten van een cursus zijn exclusief materiaalkos ten, met uitzondering van de ateliers voor kinderen en middelbare scho lieren. Voor het volgen van meerdere jaarcursussen door dezelde cursist bedraagt de korting 15 procent. Voor het tweede en derde kind uit één ge zin geldt een reductie van 20 procent. Uitkeringsgerechtigden komen in aanmerking voor een verlaagd cur susgeld, als het formulier ingevuld wordt, dat bij de stafdocente ver krijgbaar is. Het ZIKV houdt zaterdag 1 sep tember open dag in Den Dullaert te Hulst. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men werkstukken bezichtigen van de cursisten die in het afgelopen jaar zijn gemaakt. Verder zijn er openba re lessen en voor de kinderen stands waarin ze kunnen boetseren, schil deren, enzovoorts. De tentoonstelling en de openbare lessen worden afgesloten met een le zing over kunstbeschouwing. De le zing, die wordt verlucht met dia's, is van 16.00 tot 18.00 uur en wordt gege ven door gastdocent Hans Bosch. De open dag wordt geopend door Th. Schellekens, voorzitter van het be stuur van Den Dullaert en door wet houder mr. E. de Rechter, bestuurs lid van het ZIKV. Hontenisse automatiseert Van een onzer verslaggevers Geen van de raadsleden is tegen, maar een aantal van hen wil de intrede van de gemeente in het compu tertijdperk zo lang mogelijk rekken. Dit bleek gisteren tijden de vergadering van de gemeente raad. Het nieuwe systeem komt er om de administratie te auto matiseren. B en W willen in 1986 ook het bevolkingsbe stand in de computer stoppen. Het voorstel van het college was, om alle benodigde appa ratuur in een keer aan te Van onze correspondent CLINGE - Gistermorgen is de oud-wethouder van de ge meente Hulst, Bernard de Keyzer, op de RK begraaf plaats van Clinge ter aarde besteld. Na een kort verblijf in het St. Liduinaziekenhuis te Huist is hij aldaar overleden op 25 augustus. Bij de plechtige eucharistie viering in de parochiekerk waren zeer velen aanwezig. Onder hen was burgemeester P. Molthoff met wethouders en gemeenteraadsleden. Daar naast waren er nog veel verte genwoordigers van instellin gen en verenigingen, die in dertijd met de overledenen hebben samengewerkt. Bij de eucharistieviering was de voorganger pastoor J. van der Heyden, die als een van de voornaamste eigen schappen van de overledene kenschetste, dat hij tijdens zijn leven de zorgen van zijn medemensen op zich heeft ge nomen. schaffen. Hiertegen verzette zich een aantal raadsleden. Met name C. M. Roctus (lijst P. J. Mangnus) en A. G. Sponse- lee (CDA). Zij vinden dat door uitstel van een deel van de aanschaf de gemeente in een betere onderhandelingspositie met de computerfirma komt. Ook vroeg C. M. Roctus zich af of de computer wel alle infor matie kan verwerken. Burge meester M. Somers zei de raad toe, nogmaals te beraadslagen over de juiste manier van aan schaf. Of in één keer of in ter mijnen. Raadslid W. Gelderland (lijst L. L. A. M. Mangnus) wees het college erop dat de gemeente een veel grotere korting bij de aanschaf kan krijgen. Het bedrag dat we nu aan korting krijgen (ƒ9.000) is volgens mij veel te weinig. De gemeente kan zeker een korting van 10 tot 15% krij gen", aldus Gelderland. De burgemeester beloofde bij de firma aan te dringen op een grotere korting. De rijkspolitie gaat samen met ambtenaren van gemeen tewerken alle scholen in de ge meente bekijken op de beveili ging tegen inbraken. Dit maakte de burgemeester be kend tijdens de raadsvergade ring. CDA-er A. G. Sponselee vroeg zich af of de toegangs deuren van scholen wel vol doende inbraakwerend zijn. Het college beloofde deze zaak te bekijken. Tijdens de rondvraag drong A. P. Roctus (eigen lijst) bij het college er op aan om de onroe rend goedbelasting met 10% te verlagen. Zijn fractie vindt dat in deze dure tijd de burger wat moeten worden ontzien, vooral omdat de gemeente een overschot op de begroting heeft. Gemeenschapsdienst - Nu de vakantie ten einde is, start de gemeenschapsdienst in Hulst weer. Elke eerste en derde zondag van de maand is deze dienst in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Zondag 2 sep tember is het thema: Verlies om Winst. De dienst begint om 11.15 uur. Vogeltentoonstelling - Voor de vogeltentoonstelling, gehou den door de vogelvereniging De Vlasvink, bestond goede belangstelling. Een 20-tal vo gelliefhebbers had 150 vogels ingezonden. De keursmeesters waren E. Kint uit Koewacht, F- Begijn uit Stekene en F. Schaddelee uit Zelzate. De Prijzen werden door voorzitter 7 Burm uitgereikt. Kampioe nen: Kanaries OEK: W. Serra- rens; kanaries OK: J. Plat- teeuw; tropische vogels EK: H. Boonman; tropische vogels GK: a. Janssens; grasparkie ten OEK: J. Burm; grote par kieten EK: J. de Roeck; grote Parkieten OEK: H. de Poorter; grote parkieten OK: H. de footer. Sehutterskampioen - Hoewel morgen nog de laatste wed strijd wordt gehouden, is de kampioen van het schutters club St.-Jan al bekend. Het is Eddy Verschueren die met 65 Punten niet meer kan worden ingehaald. De strijd om de tweede plaats is nog spannend omdat hiervoor nog diverse schutters in aanmerking ko tten. E. Savooy met 36, H. Merckxs met 34, R. van Essen on G. Savooy zijn nog niet kansloos. Bij de beginnende schutters is de strijd nog open. f dQ Koster leidt met 21 pun ten, gevolgd door E. van Hove IQ on TT "\Tnc miM 1S r,,,n- ten. De scnutterssociëteit die al 93 jaar bestaat en waar schijnlijk de oudste vereniging van St. Jansteen is, stelt ook voor de schieting van 30 augustus pijlen en bogen be schikbaar. Hengelkampioen - Roland de Waele is kampioen van de Koewachtse hengelvereniging. Aan het kampioenschap dat op de Konijneputten werd ge houden, namen 35 leden deel. De winnaar ontving een prijs in natura en een medaille van de gemeente Axel. De medaille werd door wethouder Apers uitgereikt. Uitslag: 1. R. de Waele, Belgisch Koewacht; 2. M. Rogiers, Zelzate; 3. W. Mar tens, Koewacht; 4. A. Verheg gen, Moerbeke; 5. W. Bambost, Overslag. Commissie - De marktcom- missie komt donderdag 6 sep tember bijeen in het stadhuis. Naast een wijziging van de marktverordening komt de toewijzing van nieuwe stand plaatsen aan de orde. De ver gadering begint om 19.45 uur. Honden - De Zeeuwsch- Vlaamse kynologenclub houdt zaterdag 1 september haar jaarlijkse clubmatch in de hallen van de firma Mieras op het industrieterrein in Axel. De match bestaat uit een hon denkeuring, een gehoorzaam heidswedstrijd en een kind- hondshow. Tijdens de pauze is er een demonstratie springen. De match begint om 10.00 uur. HULST - In de nacht van dinsdag op woensdag is bij de familie D. in de Wilhelmina- laan in Hulst ingebroken. Die ven kwamen binnen via een opstaand raan) en namen een zilveren potje, een filmcamara Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De postduivenver eniging De Eendracht te Temeu- zen hield met een deelname van 270 duiven een wedvlucht vanuit Quievrain. 1. J. Risseeuw en zoon, 1207 mpm; 2 en 5. Joh. Zegers, 3. J. den Exter, 4,7 en 10. c. Oppeneer en zoon, 6 en 9. M. de Roo, 8. A. Arens. Verwachting Axel, 217 duiven, 1236,7 mpm: 1. P. de Poorter, 2. J. Giele, 3. A. Verschuren, 4. J. Nolet, 5. D. Dieleman, 6. H. de Mul, 7. K. Harms, 8. K. Verbunt, 9. M. Diele man, 10. J. van Bellen. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 111 duiven, 1214,5 mpm: 1,7 en 10. R. Duerinck, 2. L. van Leuven, 3. B. van Leemput, 4 en 6. F. Serra- rens, 5. P. Duerinck, 8. J. Boeijkens, 9. combinatie Loko. Volharding Westdorpe, 84 jonge duiven, 1174,58 mpm: 1. H. van de Veeke, 2 en 5. Jac. d'Hert, 3. R. van Kwikkelberghe, 4. A. Rombout. De te slappe punter van burgemeester Hack zal geen doel treffen. - foto de stem/corj.de boer Van een onzer verslaggevers AXEL - Axel is gistermid dag wat onfortuinlijk aan het jaarlijkse braderiege- beuren begonnen. De aangekondigde ope ningsstunt, uit te voeren door Ajacied Marco van Basten kon geen doorgang vinden omdat de spits ge blesseerd in Amsterdam moest achterblijven. Het op treden van diens plaatsver vanger Leo van Veen ging al evenmin door omdat de ve teraan bij Antwerpen de weg kwijt raakte en zodoen de een uur later dan aange kondigd in Axel terecht kwam. Op dat moment waren veel jonge voetballertjes ,die zich al om half drie in de Noordstraat hadden gepos teerd om een handtekening van de veelscorende Ajacied te bemachtigen, teleurge steld verdwenen. Veel werd echter nog goedgemaakt door de niet meer verwachte komst van Leo van Veen die zich een tijdlang tussen de bezoekers mengde. De opening werd uitein delijk verricht door burge meester Hack. Met een veel te slap schot probeerde hij - tevergeef - een met papier afgedekt doel te doorboren. Daarvoor had hij in De Pie per, waar de genodigden zich voor een wandelingetje over de braderie hadden verzameld, de organisatie veel succes gewenst. „Het is hard nodig dat de midden stand van Axel weer eens in het middelpunt van de be langstelling staat. Uit het DPO-rapport blijkt dat Axel niet meer dan een bood- schappengebied is gewor den. Daar moeten we van af", sprak hij ferm. Hij sloot daarmee aan op de woorden van voorzitter Jack Schoot van het streek- centrum Axel, „Er valt heel wat te beleven in Axel en dat staat haaks op het argu ment dat Axel niet meer is wat het geweest is. Deze braderie, die boordevol acti- veiten zit, bewijst dat", al dus Schoot. Ook wees hij op het toenemend aantal on dernemers dat zich in Axel heeft gevestigd. „Er is geen sprake van stilstand", zo sprak hij 'boze' tongen te gen. Geschokt en verontwaar digd, dat waren de eerste in drukken, bij het openslaan van de krant van maandag jl. Hierin werd vermeld dat ook de Provinciale Welzij ns- commissie akkoord is met de door GS voorgestelde zie kenhuissluiting. Het oneerlijke spel is ge speeld. Hoog verheven bo ven de bevolking, hebben de nota bene door ons gekoze nen beslist dat het Hulster ziekenhuis moet verdwij nen. Terugkomend van de hoorzitting (vroeg i.v.m. de boot) dachten we dat er nog hoop was. Wie behalve de politici hadden er werkelijk rekening mee gehouden dat het ziekenhuis echt moest verdwijnen? De besluitvor ming hierover zou in elke totalitair geregeerde staat met rode rozen geëerd wor den! Ergerlijk is zacht uitge drukt. Duidelijk werd tij dens de hoorzitting naar vo ren gebracht hoe onwettig er gehandeld is. Ook worden alle door cijferaars verzon nen argumenten vóór slui ting ontkracht en terugge bracht tot wat het werl elijk ï,'.01.,,,.^..!VI,,,,,.1; I in de ogen strooi-politiek! De besluiten stonden al vast! Waarna de belanghebben den ook nog wat mochten zeggen want zo hoort het toch in een democratie, hè! Zeer duidelijk bleek dat ook uit de vragen die de leden van de z.g. welzijnscommis- sie stelden aan de sprekers. Alles was al beslist en ze hadden zich erbij neerge legd. Mooie commissie ove rigens, die mag adviseren over een uitermate belang rijke zaak voor een streek waar ze zelf (welzij ns) schijt aan hebben! Ze wonen er toch niet! Waarom hebben die hun avond nog gebruikt om ons aan te horen? Om te declareren natuurlijk! Zijn ze ooit wel eens in Hulst ge weest? Ik vind het een schande dat zo'n stel mensen zich WELZIJNSCOMMIS- SIE mag noemen. Het zijn ja-knikkers, die hun eigen geweten sussen met stomp zinnige getallen waarvan ze zelf de betekenis niet begrij pen. Aards-conservatief bo vendien, omdat ze slaafs het, door toenmalige rode rege ringen (25 jaar en terug) in gezette centraliseringsbeleid braaf ten uitvoer brengen. Dit beleid is allang als het 'mensen in legbatterij'-sys teem van de hand gewezen. Juist deze z.g. welzijns- commissie, gedirigeerd door GS, haalt het belangrijkste stuk welzijn uit de streek weg! Ik denk overigens, dat nog niemand zich echt realiseert, wat deze ramp voor de streek betekent. Er zullen misschien wel 1000 arbeids plaatsen verloren gaan. Zie kenhuis, toeleveringsbedrij ven, middenstand e.d. De af straling zal desastreus zijn! Jarenlang hebben allerlei mensen hetzii via vereni gingen, dorpsraden, school besturen e.d., gewerkt om de leefbaarheid en het welzijn van de streek in stand te houden. (Dit zijn de 2 grote woonkernen maar ook alle kleine dorpen en de ver spreid wonende plattelands bevolking!) Vaak ten koste van veel energie en vrije tijd. En nu wordt het totale welzijn van de streek op rampzalige wijze getroffen! Ergerlijk vond ik ook dat mens, dat sprak namens de z.g. patiëntenvereniging. Ik vraag me af namens welke patiënten ze sprak. Vast niet namens de tallozen die in het Hulster ziekenhuis een uitstekende behandeling ge had hebben, zoals mijn vrouw. Of misschien na mens mensen die hetzelfde meemaakten als ikzelf. Ik moest zo nodig naar Breda voor een eenvoudige ver- standskiesverwij dering. Maar ik kwam wel terug met mijn wang aan mijn kaak vastgenaaid! Ik zat daar wel op een soort ruim- tevaartstoel van misschien wel ƒ20.000.-, dat wel! Of mijn vrouw, die jaren gele den in het Radboudzieken- huis in Nijmegen een veel te zware narcose kreeg! Ja dat zal in dat ziekenhuis van 90 miljoen in Terneuzen vast niet meer voorkomen! En zo zijn er van vrienden en be kenden vele voorbeelden van elders op te noemen. De kwaliteit van een ziekenhuis wordt helemaal niet bepaald door zijn afmetingen of duurte, maar door de men sen die er werken. En nie mand kan in zijn eigen buik, of waar een operatie ver richt is, kijken om te zien of het wel goed gebeurd is. En dat geldt vor elk ziekenhuis. En zeg nou niet dat de con trole beter is. want de pro fessor die dat moet doen is er toch niet omdat ie net een college moest geven of iets dergelijks. (Ook meege maakt in Utrecht!) De situatie in Hulst is niet te vergelijken met die, waar ook in Nederland. Een door grens en rivier ingesloten betrekkelijk geïsoleerd ge bied met, het is al vaker ge zegd, een bevolking met eigen karakter en cultuur. De gezondheidszorg in dit stukje van Nederland, ja Nederland!, zal verslechte ren. (Leve het welzijn!) Het grotere en duurdere, ook qua vervoer, ziekenhuis zal NIETS beter zijn dan het Hulsterziekenhuis. Als het te moeilijk wordt, moet je toch naar Rotterdam, Breda of Tilburg. Gent mag dan jammer genoeg niet meer. Zo zijn er nog vele argu menten aan te voeren, zoals ook vrijdagavond al gebeur de. Hiervan was overigens het artikel in De Stem maar een zeer flauwe afspiege ling. Voelt De Stem zich wat schuldig, omdat zij door uit gebreide publicatie van en kele 'missers' uit het zieken huis, misschien wel bijge dragen heeft tot de ophef fing ervan? Als belangrijkste streek- krant zou die zich zonder meer vóór het ziekenhuis moeten uitspreken. Zelfs al uit oogpunt van het aantal abonnees dat ze straks gaat verliezen. Trouwens, laten de lokale politieke partijen nu maat eens laten zien wat zij eraan gedaan (of gelaten) hebben om het ziekenhuis te behouden. Of waren zij soms ook te laat ingelicht? Het voorgaande zou mis schien niet eens door mij neergeschreven zijn, ware het niet dat het voleende mij opwindt. Ik, en met mij vele anderen, zou er misschien nog enigszins vrede mee kunnen hebben, als het Hul ster ziekenhuis een oud en niet meer aan de eisen van de tijd voldoend gebouw zou zijn. Of als er onvoldoende of ondeskundig personeel zou werken, of geen appara tuur! Maar dat is het 'm nou juist. Het Hulster ziekenhuis staat er nog maar zo kort, 20 jaar. Het is een mooi, mo dern gebouw waar veel an dere ziekenhuien in Neder land jaloers op kunnen zijn. Het heeft veel moderne faci liteiten die je in de grootste Nederlandse ziekenhuizen ook vindt. En vele zeer toe gewijde personeelsleden en deskundigen. Daarom vind ik het een nutteloze, grenze loze en belachelijke geldver spilling, juist in deze tijd van bezuinigingen. Eerst eens de kosten van ontman teling, dan het patiëntenver- voer, de nieuwbouwkosten om over de bijkomende kos ten nog maar niet te spre ken. Maatschappelijk en so ciaal gezien is het een regel rechte aanfluiting van elke vorm van behoorlijk bestuur en democratische waarden. Heel erg vind ik het ook voor al die mensen, die werkloos gaan worden door toedoen van medemensen die zich lekker genesteld hebben in goedbetaalde baantjes en die slaafs de bevelen opvolgen van door hogerhand inge stelde telraamfanaten. Maar het ellendigst is het voor de zieke mens, die juist in een moeilijke tijd van zijn leven ver van huis moet om gene zing te zoeken terwijl er veel dichterbij zo'n goede gele genheid was. Terhole Jan Ottens. Met 70 oude duiven, 1176,15 mpm: 1. B. Vervaet, 2,4 en 5. C. van Acker, 3. gebroeders Audenaerd. De Vrede Sas van Gent, 111 duiven, 1234,64 mpm: 1. G- Begijn, 2. W. Winne, 3. Th. van Zeele, 4 en 5. H. Marquinie, 6 en 9. C. van de Berg- he, 7. J. van Oppen, 8. R. Geernaert, 10. P. Goossen. De Reisduif Sluiskil, 1199,56 mpm: 1,2 en 5, R. de Guchteneire, 3. Fe- ber-Maas, 4,6,7,8 en 9. J. Dane, 10. M. de Smet en zoon. Met Moed vooruit Boschkapelle, 153 jonge duiven, 1205,21 mpm: 1 en 2. P. Dobbelaar, 3 en 6. P. Pieters, 4 en 8. E. Strooband, 5. Jos de Klerk, 7. J. Stallaert, 9 en 10. W. Dobbe laar. Met 41 oude duiven, 1188,94 mpm: 1 en 2. P. Pieters, 3. P. Dob belaar, 4. J. de Rijk, 5. D. Dobbe laar. De Snelle Duif Clinge, 55 jonge duiven, 1178,14 mpm: 1 en 5. P. Bolssens, 2. J. Seghers-Ken, 3. Cyr. Hageman, 4. H. de Schepper. De Postduif Heikant, 77 jonge dui ven, 1199,34 mpm: 1. P. van de Ber gen, 2,4 en 5. L. Herwegh, 3. Er' Maes. Met 34 oude duiven, 1182,1 mpm: 1. Th. de Block, 2 en 5. L. Hi zevoet, 3. P. van de Bergen, 4. Vlassenrood. CC Hulst, 181 duiven, 1289,52 mpi 1. T. Taelman en zoon, 2. Alf. Nij 3. J. de Witte, 4,5 en 6. L. van Lai deghem, 7. V. Verstraeten, 8 en 9. Dhanis, 10. P. d'Hondt. Nieuw Leven Koewacht, 300 jong duiven, 1226,18 mpm: 1 en 7. R. Za man, 2 en 8. Th. Engels, 3. R. Clap dorp, 4. Joh. de Block, 5. Jos Ele geert, 6. G. Jansens, 9. R. de Weert 10. P. Mathijs. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 100 jonge duiven, 1229,87 mpm: 1. G. Platjouw, 2. Alf. Maas, 3 en 6. De Baer-De Roeck, 4 en 9. Ed. Mat- theijssen, 5. P. de Caluwé, 7. J. Par don, 8. P. van Daalen, 10. O. Kou- ijzer. Met 32 oude duiven, 1200,44 mpm: 1,2 en 3. Alf. d'Hondt-de Waal, 4. Alf. Maas, 5. G. Kouijzer. Herleving Kloosterzande, 199 dui ven, 1221,76 mpm: 1. F. Roctus, 2. All. Beaurain, 3 en 9. C. Bisschop, 4. A. de Rooij, 5. G. Pauwels, 6. P. Verschuren, 7. S. Neeteson, 8. W. Cambeen, 10. B. van Hulst. De Reisduif Philippine, 189 duiven, 1188,95 mpm: 1 en 9. S. Jansen, 2 en 7. D. Siben, 3. gebroeders Van Lim- men, 4 en 5. M. Hendrikse, 6. H. de Klerck, 8. Th. Rammeloo, 10. F. Roegiest. De Zwaluw St.-Jansteen, 51 jonge duiven, 1248,55 mpm: 1. L. van Dorsselaar, 2. E. van Deursen, 3. G Duerinck, 4. P. Verstraeten, 5, R. Vermorken. Met 20 oude duiven, 1284,45 mpm: 1,2 en 3. E. van Deur sen. Beaumetz De Bonte Duif Aardenburg in samenspel met De Grensvliegers Eede, 104 jonge duiven, 1244,8 mpm: 1 en 2. E. Rijkaert, 3. C. de Cock, 4. J. de Vreeze, 5 en 7. R. Braat, 6. A. Dezutter, 8. J. van Om men, 9. Ph. Rammelaere, 10. R. de Clerck. Recht voor Allen Sluis, 126 duiven, 1250 mpm: 1. G. Tanghe, 2 en 6. H. van Damme, 3,7 en 9. M. van de Bussche, 4. M, Baert, 5 en 8. A. Ler- clercq, 10. E. Baert. VZV Hoofdplaat, 338 duiven, 1199,56 mpm: 1. E. TEmmerman-H, 2 en 10. H. Calon, 3 en 6. A. van de Bekke, 4. John den Hamer, 5. J. Martens, 7. A. van de Broecke, 8 en 9. A. de Poorter en zoon. De Snelvliegers Oostburg, 173 dui ven, 1217,55 mpm: 1 en 4. J. Simpe laar, 2. W. Tange, 3. L. Verheije, 5. J. de Smet, 6. J. de Krijger en zoon, 7. M. Buysse, 8 en 9. J. de Lijzer, 10. Datthij n-Cauwels. De Getrouwe Duif Cadzand, 116 jonge duiven, 1176,1 mpm: 1. B. de Groote, 2,6 en 7. J. Kools, 3. M. Pro vo, 4. A. Fremouw, 5,9 en 10. G. Schrier en co, 8. A. Duininck en zoon. Met 37 oude duiven, 1157,21 mpm: 1 en 2. A. Mabelis, 3 en 5. A. Duininck en zoon, 4. D. van Houte. Van een onzer verslaggevers HULST - De rijkspolitie van Hulst heeft een reeks inbraken opgelost. Na nu pas bekend werd hield de politie vrijdag de 26-jarige Hulstenaar H. aan nadat deze in Axel een auto had gestolen. H. bekende tegenover de po litie dat hij vorige week in Hulst had ingebroken in 't Houtenkwartier, het wach- thokje van het zwembad, de kantine van de voetbalvereni ging HW en bejaardencen trum De Lieve. Het motief voor de inbraken was geldge brek. H. heeft het weekend inge sloten gezeten en is nu weer op vrije voeten. OOSTBURG - Uit een pomp van dieselolie, gelegen aan de Brugsevaart, heeft men een hoeveelheid van 4- a 5000 liter dieselolie gestolen. Eigenaar van de olie is de heer De H. uit Oostburg. Naar men aan neemt is deze diefstal al in mei/juni gepleegd, doch eerst thans ontdekt. Ook heeft men nog een aantal graanproduk- ten, waaronder haver, ter waarde van 875 gulden van bovengenoemde man meege nomen. TERNEUZEN - Terneuzenaar A.G. deed gisteren bij de ge meentepolitie in zijn woon plaats aangifte van diefstal uit zijn aan de Prumestraat ge parkeerd staande personenau to. Daaruit werd dinsdagnacht een fotocamera, een zoomlens en een flister, waarde 1.100,- ontwppmH

de Stem | 1984 | | pagina 15