EERSIE BOTSING TUSSEN RIJVERS EN MICHE1S Michels: 'Lange weg naar aantrekkelijker voetbal' Stephan van den Berg: wereldreiziger in Nederlandse dienst VS'*'* Langdurig juridisch steekspel verwacht over schuldvraag Zeeuwse bMïïïje jgtje ifi Vraagtekens rond Bernard Hinault Opnieuw uitstel van rechtzaak tegen Dé Stoop Eerste dag WK baan verregend Herstel van Liverpool DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 ONGELUKZANDVOORT Zege Lendl en Wilander Bruinenberg naast Van der Mije PSV vecht rode kaart aan 'DINSDAG 28 AUGUS Volop spanning in RES-amateurfinale Clubkampioen schappen jeugdtennis te Axel 076-236SS2 Saronni laat WK schieten AMSTERDAM (ANP) - De ex- voorzitter van FC Amsterdam, de 63-jarige Dé Stoop, staat eventueel pas over enkele maanden terecht voor zijn mogelijke rol bij de belasting ontduiking door spelers van die inmiddels ter ziele gegane voetbalclub. De rechtbank in Amsterdam heeft het be zwaarschrift van Stoop tegen de dagvaarding verworpen, maar de ex-voorzitter (thans voorzitter FC Den Haag) is in appel gegaan bij het gerechts hof in de hoofdstad. Dit college behandelt het bezwaarschrift vandaag achter gesloten deu ren (raadkamer). Het openbaar ministerie in Amsterdam verwacht bij monde van officier van justitie mr. Wooldrik pas over enkele weken een besluit. Het zit er volgens hem dik in dat Stoop daarna nog in cassatie gaat bij de Hoge Raad. „En dan zijn we zo een half j aar verder". Wooldrik denkt niet dat Stoop veel kans maakt. De rechtbank in Amsterdam ver oordeelde in maart van dit jaar veertien spelers en een trainer van FC Amsterdam wegens belastingontduiking tot boetes van enige duizenden guldens. Sommige spelers kre gen bovendien een maand voorwaardelijke gevangenis straf wegen valsheid in ge schrifte. De veroordeelde voetballers verklaarden in de jaren 1977- 79 bij het tekenen van contrac ten handgeld te hebben gekre gen van hun toenmalige voor zitter. Dit geld werd niet aan de belasting opgegeven. De grond van het bezwaar schrift van Stoop is formeel dat de officier van justitie zo weinig bwijslast heeft, dat het openbaar ministerie bij voor baat kansloos is. Een openbare rechtzaak zou in dat geval te veel schade aanrichten aan de verdachte. Wooldrik betwij felt of dit de werkelijke reden is. Stoop probeert volgens hem alleen tijd te winnen en de zaak uit de publiciteit te hou den. Van onze speciale verslaggever BARCELONA - Zelfs in lan den als Spanje is droog weer in de zomermaanden geen ab solute zekerheid. Dat hebben de organisatoren van de we reldkampioenschappen wiel rennen op de baan in Barcelo na gemerkt. Het volledige pro gramma van de eerste dag moest worden uitgesteld naar vanochtend. Het was maandag aan de Costa Dorada een prachtige zonnige dag, die met een wolk breuk eindigde. De onweers bui kwam bijna gelijk met de openingsceremonie onder lei ding van de Spaanse UCI- voorzitter Puig. De renners konden onver- richterzake naar hun hotels om vroeg te gaan slapen, want zij moeter. nu vanochtend om negen uur in actie komen. On der hen bevinden zich Mieke Havik (sprint dames), Peter Pieters en Theo Smit (keirin series) en de amateurstayers Jan de Nijs, Matthe Pronk en Peter van de Knoop. Van onze speciale verslaggever BARCELONA - De Italiaan Giuseppe Saronni neemt zondag niet deel aan het wereldkam pioenschap wielrennen op de weg voor profs. De wereldkampioen van 1982 in Goodwood telefo neerde maandag met de Italiaanse bondscoach Alfre do Martini en zei: „Ik ben niet in vorm, ik blijf thuis". Anderhalve week geleden won Saronni twee etappes in de 'open' Ronde van Noorwe gen. Het waren zijn eerste overwinningen sinds vijftien maanden. Tussen 1977 en 1983 behaalde de sprinter 168 over winningen. De 168ste en voor meer dan een jaar de laatste was de Ronde van Italië. Sa ronni moest toen winnen, ter wijl hij daar eigenlijk de vorm niet voor had. Hij heeft in die tijd te veel krediet op zijn li chaam genomen. Hij was jaar na jaar gewend van maart tot oktober wedstrijden te win nen. Ineens was het op. Toevlucht Dit jaar kwam Saronni maar niet in vorm. Uit arren moede zocht hij zijn toevlucht bij professor Conconi, de man, die met een revolutionair we tenschappelijke begeleiding zoveel succes had met zijn aartsrivaal Francesco Moser. De speciale diëten en de hoog tetraining in Zwitserland le- algemeen - Noord-Ko- rea heeft maandag een voor stel van Zuid-Korea van de hand gewezen opnieuw te gaan praten over het vormen van een team bij internationa le sportevenementen. In een brief van de voorzitter van het Olympisch Comité van Noord- Korea stelt deze het buurland verantwoordelijke voor het mislukken van eerdere pogin gen tot het vormen van een ploeg. ken vruchten af te werpen. Saronni won twee etappes in Noorwegen en werd prompt geselecteerd voor het wereld kampioenschap. Maar in de laatste dagen voor de wereldtitelstrijd voel de Saronni zoveel loomheid in de benen, dat hij zich een af gang bespaarde en bedankte voor zijn selectie. Hinault Tijdens de wolkbreuk aan het eind van de middag, waar door de wereldtitelstrijd op de baan geen aanvang kon ne men, viel ook de naam van Bernard Hinault als waar schijnlijk grote afwezige. De Breton, die dit jaar de Ronde van Frankrijk tegen Laurent Fignon verloor, zou in bar slechte conditie verkeren. In de criteriums vroeg de sterk vermagerde Hinault steeds aan de organisatoren of de afstand niet kon worden in gekort. De Ronde van Plouay reed hij niet en in de verplich te Ronde van de Limousin hield Hinault het tijdens de eerste dag al voor gezien. Hij zou zich thuis beter kunnen voorbereiden. Een dergelijke merkwaar dige houding was Hinault ove rigens nooit vreemd. Hoe meer twijfels hij over zijn vorm op riep, hoe beter hij in het we reldkampioenschap fietste. Vooral in 1980 en 1981, toen hij respectievelijk als eerste en derde eindigde. Van onze sportredactie ZANDVOORT - Een dag na het instorten van een deel van de galerij boven de boxen in de pitstraat van het circuit van Zandvoort was nog niet bekend wie schuld treft aan het ongeval, waarbij zoals gemeld 35 mensen gewond raakten. Vijf van de slachtoffers, van wie een er nog steeds ernstig aan toe is, werden gisteren nog in Haarlemse ziekenhuizen verpleegd. Waarschijnlijk zal er een langdurige juridische proce dure aan voorafgaan, voordat iemand aansprakelijk gesteld zal kunnen worden voor de gevolgen van het ongeluk. „Vast staat in ieder geval dat overbelasting de oorzaak is geweest van het ongeluk", vertelde de woordvoerder van de politie in Zandvoort, de heer Ten Have, gisteren. „Op dit moment onderzoekt de Af deling Bijzondere Wetten in samenwerking met de Ar beidsinspectie en de recherche van de gemeentepolitie wie aansprakelijk gesteld kan worden voor het ongeval". De galerij was verleden week door een constructie maatschappij in opdracht van de CENAV, de exploitant van het circuit in Zandvoort,ge monteerd. Zowel aan het begin als aan het einde had de CE NAV een nieuwe doorgang voor het publiek laten aan brengen, vooral met het oog op de te verwachten drukte bij de VIP-rooms boven de pitstraat en de boxen. „De nieuwe trappen en de balustrade waren bedoeld als doorgang, niet als staanplaats. We hebben enkele balken en bouten voor onderzoek in be slag genomen. De vraag is of de constructie aan de eisen voldeed. Anderzijds wordt ook nagetrokken of er niet te veel mensen op dat gedeelte zijn blijven staan", aldus Ten Ha ve. Het publiek kon echter niet weten dat de galerij niet be stemd was als staanplaats, want op geen enkele wijze werd men erop geattendeerd. De ter plekke aanwezige OCA-officials en leden van HB-bewakingsdienst hadden het bovendien zo druk met het controleren van de kaarten, die toegang gaven tot de VIP- rooms, dat zij nauwelijks bij machte waren om voor een goede doorstroming te zorgen. „Het zou best wel eens een langdurig juridisch steekspel kunnen worden, voordat de schuldige aan het ongeval aangewezen kan worden. Op dit moment kunnen we echter nog niets concreets meedelen", aldus de heer Ten Have. Van onze sportredactie ZEIST - Nog voor de eerste WK- kwalificatie-interland gespeeld is (17 oktober in Rotterdam tegen Honga rije), lijkt Kees Rijvers al tegen een eerste nederlaag aan te lopen. De coach betaald voetbal heeft laten weten dat hij Bert van Lingen, ver bonden aan het jeugdplan, als assis tent bij het Nederlands elftal wil be trekken. Van Lingen zelf voelt er echter niet veel voor om het jeugd plan in de steek te laten en bondsma- nager Rinus Michels ziet liever dat Ger Blok de tweede man wordt. Een eerste conflict tussen Rijvers en Michels. Vier september zal er binnen de KNVB over deze zaak ge sproken worden. De technische com missie, bestaande uit Renze de Vries, Jo van Marie en Marten Kaster- mans, zal dan met Michels en Rij vers rond de tafel gaan zitten. De ommezwaai van Rijvers is op merkelijk. In een eerder rapport van de trainers in Zeist, een antwoord op het rapport, dat uiteindelijk leidde tot het aanstellen van Rinus Michels, had hij gepleit voor een innige sa menwerking met Ger Blok. Ook dat was al opmerkelijk, omdat Blok en Rijvers daarvoor elkaar regelmatig in de haren zaten. Om een blok te vormen tegen Michels werd vervol gens het plan geopperd samen het Nederlands elftal onder de hoede te nemen. Nu Michels er toch zit, ziet Rijvers plotseling af van Blok en vraagt hij weer om Van Lingen, die al eerder een dergelijk aanbod kreeg. De botsing tussen Rijvers en Mi chels toont nog eens overduidelijk aan dat het in Zeist nog lang geen koek en ei is. Het is een publiek ge heim dat het merendeel van het sec- tiebestuur betaald voetbal Rijvers graag ziet vertrekken, waarna Mi chels alles in eigen hand zou kunnen nemen. WOKMBafli door Romain van Damme ZEIST - RBC-trainer Hans Verèl was alweer op weg naar Roosendaal, toen bondsmanager Rinus Mi chels, in Zeist nog eens op een rijtje zettend wat er moet gebeuren om het pro- dukt betaald voetbal weer aantrekkelijk te maken, de Westbrabantse eerste divi sieclub als voorbeeld stelde. Niet verwonderlijk, want de jeugdige Verèl predikt in Roosendaal aanvallend voet bal. Het resultaat is nog niet om over naar huis te schrij ven, tien doelpunten tegen in twee duels, maar Verèl weet van geen wijken. „RBC is een extreem ge val", meende Rinus Michels. „Ik heb bewondering voor de trainer. Hij toont in ieder ge val durf. Maar ik moet er eerlijk bij zeggen dat ik het zo niet zou doen. Offensief spelen is prima. Maar dat vraagt om een ijzeren disci pline. Dat kost tijd". Moed Later kwam Rinus Mi chels, gistermiddag met de trainers uit het betaald voet bal bijeen om zijn zienswijze toe te lichten, nog eens terug op RBC. „Om te spelen zoals RBC heb je moed nodig", vertelde hij, „en een bestuur, dat je steunt. Want omscha kelen naar aanvallend voet bal vergt veel tijd. Dat is een lange weg". Mooie woorden van Rinus Michels, die zes velletjes vol getikt had om zijn toehoor ders duidelijk te maken wat hij bedoelt. Aansluitend op een reis langs de Nederland se velden, die hem in alle uit hoeken van het land bracht. Pratend over het produkt voetbal. Want ook Rinus Mi chels had ontdekt dat het met het betaald voetbal in Nederland niet zo best gaat. Vandaar het initiatief om met de trainers eens rond de tafel te gaan zitten. Dat was trouwens al eens eerder ge beurd. Toen onder leiding van Jan Zwartkruis, die ech ter niet voor elkaar kreeg wat Michels nu voor ogen staat. „Ik weet dat het een lange en moeilijke weg is", lichtte Michels gistermiddag in een warm KNVB-sportcentrum toe, „maar er moet verande ring in komen. Vele jaren ge- Rinus Michels: „We moeten de vicieuze cirkel doorbreken" FOTO ANP leden werd er van alles aan gedaan om de ploeg zodanig uit te. rusten dat er gespeeld werd voor een positieve sco re. Maar dat veranderde door de druk van buitenaf. Bestuur, media, enz. zorgden er voor dat het willen win nen veranderde in moeten winnen". Invloed Beschuldigend werd ver volgens naar Herrera gewe zen, de uitvinder van het in middels overal verfoeide cattenacio'. „Dat heeft een enorme invloed gehad", zegt Michels. „Er kwamen allerlei negatieve invloeden om de hoek kijken. Overdreven in stellen op de tegenpartij, verdedigen op eigen helft enz". Herkenbaar „Let wel", voegde Rinus Michels er onmiddellijk aan toe, „ik ben geen tegenstan der van countervoetbal. Dat kan ook aantrekkelijk zijn. Het gaat om de intentie om zo aantrekkelijk mogelijk te spelen. Natuurlijk weet ik ook wel dat het resultaat al tijd voorop zal blijven staan. De wedstrijdtactieck blijft bepalend. Dat hangt af van de wedstrijd, het materiaal, het spanningsveld en ga zo maar door. De opdracht is eigenlijk: trouw blijven aan die doelstelling, het resul taat, maar toch wat water bij de wijn doen om het voor het publiek aantrekkelijk te ma ken. Een herkenbare spel stijl. Want nu hebben we een type gekweekt, dat in feite alleen gesschikt is voor re sultaatvoetbal. Er is sprake van een kentering. Het spon tane, het durven, moet terug keren. Waar gaat het eigen lijk om. Allereerst aan posi tief resultaat denken en waar 't kan negatief voetbal vermijden. Niet altijd ge makkelijk. Als ex-coach van Ajax weet ik zelf heel goed wat moeten winnen inhoudt. BËaSlpl Dan grijp je wel eens naar middelen, die voor het pu bliek niet zo aantrekkelijk zijn. Maar ik heb vrijwel al tijd geprobeerd de spelstijl zo aantrekkelijk mogelijk te houden. Wat ik nu allemaal vertel, is niet zo revolutio nair. Maar we moeten wel die vicieuze cirkel doorbre ken. Je moet ergens begin nen. Naar mijn mening zijn de trainers daarvoor de meest aangewezen perso nen". Rinus Michels haalde ver volgens een aantal voorbeel den aan om duidelijk te ma ken wat hij nou precies be doelde. „Het gaat in de eerste plaats om de intentie. Voor aantrekkelijk voetbal heb je twee ploegen nodig. Dat is altijd zo geweest en zal altijd zo zijn. Maar neem nou eens de keepers. Balletje op de grond en langzaam naar de rand van het strafschopge bied wandelen. Naar de libe ro en weer terug. Ik heb er geen moeite als dat in de laatste minuut gebeurt. Wel als het een gewoonte is. Zoals het tijdrekken bij overtre dingen, het commentaar le veren enz. Daar komt het pu bliek niet voor. Ja, ik weet dat het moeilijk wordt. Ik weet dat er door diverse mensen gezegd zal worden, te idealistisch, maar ik geloof in deze aanpak. Anders was ik er niet aan begonnen". Trainers De trainers, die net voor de winterstop opnieuw naar Zeist gehaald zullen worden (Michels: "Ik denk ook aan de aanvoerders en bestuurs leden".), staan overigens nog wat gereserveerd tegenover het huiswerk dat Michels hen heeft meegegeven. „Ik vind het prima", stelde Jan Brouwer, trainer van Hel mond Sport, „dat er iets ge beurt. Dat juich ik toe. Maar je moet de realiteit niet uit het oog verliezen. We hebben het over een herkenbare Ne derlandse stijl. Okay, maar ik begin nu met een ploeg waarin zes, zeven nieuwelin gen staan. Volgend seizoen kan dat weer anders zijn. Moet je weer opnieuw begin nen. Kijk naar Haarlem. Herkenbaar, omdat de ploeg de laatste jaren weinig wijzi gingen heeft ondergaan. Maar dat kan niet iedere club zeggen". ■-.'i JERICHO (Rtr) - De Tsjecho- slowaakse tennisser Ivan Lendl heeft zondag het Grand Prix-toernooi van Jericho ge wonnen. In de eindstrijd ver sloeg de als nummer een ge plaatste Lendl de nummer twee van de plaatsingslijst, Andres Gomez uit Ecuador, in twee sets: 6-2 6-4. In Kinds Island liet ook de Zweed Mats Wilander zien op tijd in vorm te zijn voor de open Amerikaanse kampioen schappen. Na in de halve fina le de Amerikaan Jimmy Con nors in een grillige partij te hebben verslagen won Wilan der in de eindstrijd van zijn landgenoot Anders Jarryd met 7-6 6-3. LONDEN (Rtr) - Liverpool heeft zich hersteld van de de halve misstap, die de Engelse ploeg bij Norwich City had begaan. De pun- tendeling (3-3) van zater dag werd maandag ge volgd door een thuiszege op West Ham United: 3-0. Liverpool, dat aast op de vierde achtereenvolgende landstitel, had een over donderende start. Na vijf tien seconden bracht nieuwkomer Paul Walsh de ploeg van de Merseyside op voorsprong. Uitblinker Walsh, die de geblesseerde topscorer Ian Rush ver ving, legde een kwartier voor tijd de basis voor de tweede treffer, die op naam kwam van John Wark. In de 85ste minuut bepaalde Wark uit een pass van Walsh de eind stand op 3-0. Uitslagen Engelse league: Chelsea - Sunderland 1-0, Li verpool - West Ham 3-0, New castle - Sheffield Wednesday 2-1, Tottenham - Leicester 2-2, Stoke City - Aston Villa 1-3, West Bromwich - Everton 2-1. MIJDRECHT (ANP) - Ale xandra van der Mije heeft gis teren in de elfde ronde de lei ding in nationale titelstrijd schaken behouden. Zij moet nu evenwel Carla Bruinen berg naast zich dulden. Uitslagen elfde ronde: Van Eist - Pluymert 1/2-1/2, Van Parreren - Van der Mije 1/2-1/2, Riemslag - Pernette Cameron 0-1, Arjette Ca meron - Drewes 1/2-1/2, Bruinen berg - De Kleuver 1-0, Belle - Van der Giessen 1/2-1/2, Harmsen - De Greef 1/2-1/2. Stand aan kop: 1. Van der Mije en Bruinenberg 8, 3. De Greef 7 1/2, 4. Belle en Drewes 61/2. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV zal pro test aantekenen bij de UEFA en de FIFA als de rode kaart, die keeper Hans van Breuke- len in Madrid werd getoond, gevolgen heeft. Van Breukelen kreeg tij dens de finale van het Atletico Madrid-toernooi een rode kaart, omdat hij een supporter eigenhandig van het veld joeg. Dat was nodig omdat Michel Valke in de knel dreigde te ra ken, nadat enkele supporters over de omheining geklommen waren. Een opstootje volgde, waarna de Spaanse scheids rechter Van Breukelen een ro de kaart gaf wegens het trap pen van een supporter. ROTTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Ste phan van den Berg wordt wereldreiziger in Neder landse dienst. De winnaar van de Olympische plank- zeilregatta in Long Beach gaat het komend jaar voor de hoofdsponsor van zijn pro fessionele activiteiten, de re derij Nedlloyd, promotie- werk verrichten. De propa ganda voor het Nederlandse export-produkt (Holland promotie) en de nationale plankzeilsport zijn twee an dere facetten van het werk, waarvoor de beroepssurfer Van den Berg door zijn spon sor wordt beloond. Of die beloning rijkelijk is, werd maandag bij het teke nen van het eenjarige con tract niet bekend gemaakt. Stephan van den Berg, zijn zakelijke partner Simon Paagman en het Rotterdam se miljardenbedrijf, gaven slechts details van de over eenkomst prijs. Het vervoer van Van den Berg en zijn materiaal naar wereldbekerwedstrijden en trainingskampen in veelal tropische oorden, volgens schatting goed voor een de claratie van een slordige honderdduizend gulden, wordt door de sponsor en haar dochterondernemingen Transavia en Martinair ge regeld. Bovendien stelt het vervoersbedrijf, zoals top man Rootliep uitdrukte, een persoonlijke vergoeding te genover het kunnen pronken met een Olympisch kam pioen. Huis-attractie Als tegenprestatie komen het vignet en de naam van de sponsor op het zeil van Van den Bergs plank. Bovendien wordt de 22-jarige Noordhol lander de huis-attractie van de sponsor, die in alle we relddelen kantoren heeft. Bij parties voor zaken-relaties, op stranden van grote ha vensteden, zal Van den Berg de surprise van de avond moeten vormen. Publiciteits- man Postuma: „Voor cock tails komen de mensen niet meer. Je moet iets bijzonders presenteren. Stephan in dit geval. Hij geeft bij de feest jes demonstraties. We rege len wat planken en nodigen de mensen met hun kinderen uit. We hopen dat het aan slaat". Het contract, dat maandag werd getekend, gaat in per 1 september. De amateurbepa lingen van het Internatio naal Olympisch Comité ver eisen een dergelijke voor zichtigheid. Bij de onderhan delingen met andere spon sors, met name plankenfa brikant High Fly, is nog niets definitiefs tot stand gekomen voor Van den Berg. Het promotie-werk combi neert Van den Berg de ko mende tijd met de trainings kampen, waarin hij de zeil- disciplines van het professio nele circuit onder de knie probeert te krijgen. In Hong kong, Singapore, Australië. Afrika, Zuid-Amerika en West-Indië, zal de kampioen van de Olympische drie- hoeksbaan het komende half jaar aan zijn techniek scha ven en zijn taak als sand wich-man bij Nedlloyd ver vullen. Pas volgend jaar mei zeilt Van den Berg zijn eerste profwedstrijd, tellend voor de wereldbeker van de ver enigde plankfabrikanten (WSMA). Van onze sportmedewerket SAS VAN GENT - Afgelo pen zondag werden er t£ van oefenwedstrijden ge speeld. Duels waarb: Zeeuwsch-Vlaamse ploege betrokken waren zijn sa mengevat in het volgendi overzicht. hoofdplaat-walche- ren 2-0 - Een redelijke par tij voetbal met een sterke Hoofdplaat, maar toch ooi met een goed partij bieden: Walcheren. Het werd een re gelmatige zege voor Hoofd plaat. In de eerste helfi zorgde Walter Thomas me ene kopbal voor 1-0 en n: rust strafte Henk Ottens eer foutje van de Walcheren doelman af en liet 2-0 note ren. axel-corn boys 4-2 Belgl AXEL - Als afsluitingswed strijd van het motorcross-sei zoen op het terrein van de Axeise stichtng Recreatieve Exploitatie Smitschorre wordt woensdag 29 augustus de fina lewedstrijd verreden van het motorcrosskampioenschap voor amateurs. Aangezien er zowel in de 125 cc-klas als in de 250 cc-klas nog verschillende kansheb bers voor de kampioenstitel zijn, wordt er een felle strijd verwacht op het zware zand- circuit. Vooral in de 125 cc-klas zal de wedstrijd mogelijk pas in de laatste meters beslist wor den, want de beide kandiaten voor de titel, Ad Colijn uit Axel en Jans Jansen uit Hoek, ontlopen elkaar slechts vier punten waardoor zij een waar 'man-to-man-gevecht' aan zullen moeten gaan. Van beide piloten heeft vooral Ad Colijn zich in korte tijd waar weten te maken en zijn geringe pun- tenvoorsprong zal hij onge twijfeld zo optimaal mogelijk proberen te benutten om zijn leiderspositie ook in een kam pioenstitel om te zetten. In de 250 cc-klas zal de strijd om de kampioenstitel zich af spelen tussen Jaap van Cad- sand uit Axel en Hans Kolijn uit Terneuzen, waarbij laatst genoemde tegen een achter stand van 25 punten aankijkt. Iets wat zeker niet onoverko melijk is en gezien de sportie ve rivaliteit tussen de beide piloten, zeker zal resulteren in een aantrekkelijk motorcross duel. In de overige klassen, de 80 cc en de 500 cc, zijn de kam pioenen al bekend. In de klein ste inhoudsklasse gaat de Belg Luc van Clapdorp met het ma ximum haalbare puntentotaal aan de leiding. Zijn overmacht was niet alleen overweldi gend, maar vooral ook oog strelend. De 500 cc-klas kende een interessante groei met deelname van onder andere Bram van de Velde en Frans Lensen, maar het was toch de man van het eerste uur van de RES-motorcross, Jaap van Tatenhove uit Terneuzen, die een ijzersterk seizoen be kroonde met het RES-kam- pioenschap. Van onze tennismedewerker AXEL - De jaarlijkse club kampioenschappen voor de jeugd van de tennisvereniging Axel leverden titels op voor Riny Kort en Peggy Löchter. Uit een totaal van 40 deelne mers bereikte Riny Kort de fi nale, nadat hij in de halve fi nale met 6-2, 6-2 had afgere kend met Leonard Robesin. Zijn tegenstander was Jacco Sloover geworden, nadat deze in de halve finale als overwin naar uit de strijd was geko men tegen guido Tolhoek: 6-7, '-5,6-2. Kort bleek voor Sloov er echter te sterk: 6-3,6-2. Bij de meisjes ging de hoofdprijs naar Peggy Löch- ter, die in de finale Sandra Frusch bedwong in drie sets met 2-6, 6-2, 6-4. In de halve fi nale had Peggy Löchter de no dige strijd moeten leveren te gen Monique Kox (6-3, 3-6, 6- 2), terwijl Sandra Frusch met ®~0, 6-0 had gezegevierd over Sandra Heijens. Uitslagen 3e en 4e plaats leugens: Guido Tolhoek-Leo- nard Robesin 6-2, 6-2; meisjes: Sandra Heijens-Monique Kox 6~3, 6-2. Troosttoernooi jon gens: 1. Paul Jan de Feijter, 2. Bas Martens; meisjes: 1. Ma rijke Fakkeldey, 2. Pascal

de Stem | 1984 | | pagina 6