Terneuzen verwacht beter voetbal Freddy Boussen voelt zich thuis bij STEEN „Motivatie ontbreekt niet bij HVV'24 Jo de Block nieuwe trainer bij Clinge VLEUGEL VERDEDIGER PETER VASSEUR: 'JE MOET JE STEEDS BEWIJZEN' ARNOLD VAN ACKER: 'IK KEN DE GROEP OP MIJN DUIMPJE' DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 DE STEM AMATEURVOETBALKRANT 1984/1985 TERNEUZEN-„Ik ver wacht dat we in de derde klas met beter voetbal te maken krijgen dan in de vierde klas. want daarin was het veelal opboksen tegen zwaar verdedigend spelende ploegen", aldus Peter Vasseur. rechter vleugelverdediger van de kersverse derdeklasser Terneuzen. Problematisch ST.-JANSTEEN - Freddy Boussen van STEEN is er op gebrand opnieuw een goed seizoen te draaien in het keurkorps van Walter van Duysse. de man die nog zeker twee seizoenen bij STEEN blijft. „Ik heb tot nu toe redelijk goed gedraaid, maar bij ons is het steeds knokken voor een basisplaats en dat is goed vind ik. Knokken 33 CLINGE - Derdeklasser Clinge heeft dit seizoen een nieuwe kapitein op het schip in de persoon van Jo de Block. De Block volgt Rob Haak op. die vanwege drukke werkzaamheden zijn trainerschap bij de derdeklasser heeft opge- mmm Uitgebreid HULST - „We hebben onze les van vorig seizoen goed geleerd. Als HVV'24 de juiste mentaliteit op kan brengen moeten we dit jaar veel beter uit de verf komen dan het afgelopen seizoen. Onze trainer heeft er alles aan gedaan om ons klaar te stomen voor de nieuwe competitie en alle spelers zijn er van overtuigd dat HW'24 veel beter kan". Aanvallend 23 pagina 2 Het afgelopen seizoen besloot Terneuzen succesvol. Met de titel op zak kon de vlag uitgestoken worden en was er een stap gezet in de richting die de rood-zwar- ten terug in de tweede klas moet brengen. „Voorlopig nog een droom", weet Vasseur. „Daar voor moeten we toch beter gaan voetballen, want persoonlijk ben ik van mening dat we de vorige competitie minder goed gespeeld hebben dan die er voor. Mogelijk dat de promotie ons weer een zetje in de goede richting geeft", laat de snelle Terneuzenaar, die als chemisch analist zijn brood verdient, weten. Over de veel gehoorde opmer king 'Terneuzen is de kampioen van de armoede', heeft Vasseur zijn eigen mening. „Dat die op merking veelvuldig gemaakt is, is wel waar, maar toch ben ik het er niet mee eens. Uiteindelijk zijn er maar drie teams in de ra ce om de titel gebleven. Naast Terneuzen waren dat Axel en Hoofdplaat. Die teams vielen af omdat zij punten verspeelden en wij niet. Daarnaast hebben wij maar twee keer verloren en dat was juist tegen Hoofdplaat en Axel, dus wat die opmerking be treft kan ik me daar niet in vin den", zegt hij. Nu de feestroes bij de Terneu- zenaren is geluwd, wordt er ste vig gewerkt om een goed resul taat in de derde klas neer te zet ten. Een derde klas waarin voor Terneuzen zoals Peter Vasseur hoopt: een middenmootpositie is weggelegd. Hij zegt: „In grote lij nen komen we met dezelfde spe lers binnen de lijnen als vorig seizoen. Iets meer armslag kre gen we door de komst van Danny Elve van Hoek en Roel de Kuyper van Aardenburg. Op zich best aardig, maar ik denk dat we meer hadden gehad aan een spelbepalende middenvelder en een snelle spits. Zeker voorin kunnen we best versterking ge bruiken omdat we eigenlijk te weinig scoren. Een klas hoger zal dat nog problematischer worden denk ik. Het gevolg zal zijn dat we vanuit een gesloten verdediging, ons beste deel, zullen opereren", al dus Peter Vasseur, die nog be hoorlijk tegen de derde klas op kijkt. Dat Ternuzen in de beker competitie toch maar twee der deklassers - DIVO en Steenber gen - uitschakelde, heeft hij als een onderschatting van de tegen stander ervaren. „In de competi tie zullen ze het niet zo gemak kelijk opnemen. Daar ben ik van overtuigd", zegt hij. Waar hij eveneens van over tuigd is, is dat Terneuzen op het conditionele vlak voor niemand bang zal moeten zijn. De grootste tegenstander van Terneuzen, en dat is het al jarenlang, is zoals Vasseur zegt: „Het ontbreken van de strijdlust". Het is deze kwaal die trainer Maurice de Windt al heel wat woorden heeft gekost en die toch steeds weer opnieuw naar voren komt en wisselvallig spel oplevert. „Mogelijk gaat het dit jaar water beter. Persoonlijk hoop ik daar toch op", aldus Vasseur die voor het vierde seizoen in de Terneuzense hoofdmacht de competitie begint. Een competitie waarin hij geen hoofdrol voor Terneuzen ziet weggelegd. „Die is er meer voor ploegen als STEEN en Clinge. Met name Clin- ge is door het bijgekomen spe lersmateriaal goed voor een top- plaats. STEEN was dat en blijft dit. Naast dit tweetal schat ik de kansen van het pas gepromo veerde Cluzona ook hoog in. Goes wordt een outsider", voor spelt Vasseur, die enkele jaren geleden nog met de gedachte speelde van club te veranderen. „Om de zaterdagavonden vrij te hebben, heb ik toen overwogen naar een zaterdagclub te gaan. Dat ik het uiteindelijk niet ge daan heb, daar ben ik eigenlijk toch wel blij om. Als Terneuze naar hoor je uiteindelijk toch in Terneuzen thuis", besluit hij. Je moet je steeds bewijzen. Mocht er zich een jongere aan dienen die beter is dan moet je je daar bij neerleggen, maar ik zal knokken en zie de toekomst hoopvol tegemoet. Ik zie me voorlopig nog zeker een paar jaar deel uitmaken van het eerste ellftal van STEEN", aldus Freddy Boussen. De ambtenaar van de gemeente Axel ziet zijn club dit seizoen ook weer hoog eindigen. „We komen elke week het veld in met de beste bedoelingen. Je hoort het publiek wel eens morren, maar als we de wei in gaan is het om te winnen. Dat lukt niet altijd. Kijk, vorig sei zoen hebben we tegen de top- ploegen uitstekend gepresteerd. Juist tegen de wat mindere teams hebben we steken laten vallen. Ik denk aan wedstrijden tegen Zundert en Goes. Mis schien heeft dat een beetje te maken met waf minder gecon centreerd voetballen tegen wat, op papier althans, zwakkere te genstanders. En mindere concen tratie leidt onmiddellijk tot pun tenverlies. Dat hebben we het af gelopen seizoen duidelijk onder vonden. Als we dat euvel kunnen ondervangen moet STEEN weer goed voor de dag kunnen komen. Ik verkondig niet de mening dat STEEN kampioen wordt, maar el ke speler streeft er natuurlijk wel naar", zegt Boussen. STEEN moest vrij onverwacht nog opdoemen in de nacompetitie en dat leverde geen ticket op voor de tweede klas. „Tegen Margriet kregen we klop. Ver diend ook. Die ploeg was erg sterk, maar win je de eerste wedstrijd dan sta je sterk in je schoenen. Het zou voor STEEN wel mooi geweest zijn als we naar de tweede klas gepromo veerd waren. Een sportman wil steeds het hoogst haalbare be reiken. Daarom zie ik die tweede klas persoonlijk wel zitten. En dit seizoen zullen we daar ook voor knokken. Dat is ons uitgangs punt. Met een man als Van Duys se is er in elk geval de nodige motivatie binnen de ploeg", al dus Freddy Boussen. STEEN staat bekend om zijn nodige 'aanvalsdrift'. „Waar het mogelijk is vallen we aan. Daar om hebben we ook veel doelpun ten gemaakt, maar ons spel houdt wel in dat je ook doelpun ten om je oren krijgt. Dat moet je gewoon incalculeren", meent de linksback van STEEN. De ploeg kan ook aanvallend voetbal spe len. omdat alle linies als een uit gebalanceerd geheel in elkaar overlopen. De selectie van STEEN heeft geen noemenswaardige verande ringen ondergaan. Niemand heeft de groep verlaten. Slechts enkele jongeren worden aan de selectie toegevoegd. „Typisch voor STEEN. Er vallen bijna nooit spe lers af en van buitenaf komen er ook zelden spelers bij. De mees ten blijven STEEN trouw. Dat geldt ook voor het publiek. Daar ondervinden we steeds de nodige steun van", ventileert Boussen. STEEN heeft zich in alle rust op het seizoen voorbereid en lijkt opnieuw een sterk seizoen te kunnen draaien. Van Duysse heeft de touwtjes uitstekend in handen en het is niet voor niets dat er zich bij STEEN bijna nooit onoplosbare problemen aandie nen. Juist dat laatste maakt dat een ploeg als STEEN bij voorbaat al in het rijtje thuishoort van kandidaten voor de titel. Jo de Block is geen vreemde eend in de bijt. Vorig seizoen nog maakte hij deel uit van de selec tie. Hij moet Clinge in goede ba nen zien te leiden en wat dat be treft ziet Jo de Block zijn nieuwe functie als trainer met vertrou wen tegemoet. „Ik ken de groep op mijn duimpje en dat is beslist een voordeel. Trouwens, ik heb al eens eerder de eerste selectie onder mijn hoede gehad. Trainen is echter weer geheel wat anders dan speler zijn in een team. Als ik niet met blessures te kampen had gekregen zou ik er waar schijnlijk nog een paar jaartjes bij Clinge aan hebben vastge plakt. We moeten in de midden moot kunnen eindigen met deze groep jongens", vertelt Jo de Block. Clinge had vorig seizoen een zwakke start, maar de eindspurt was des te feller. De nodige pun ten werden vergaard, zodat het degradatiespook al snel over de Clingse bossen weg vloog. „De aanpassing duurde lang. We wa ren gewend aanvallend te spelen en snel de tegenstander de wil op te dringen. Dat ging in het be gin niet. Het speltype in de derde klas is geheel verschillend met dat in de vierde klas. Je bent ge noodzaakt wat behoudender te voetballen. Doe je dat niet dan ga je de boot in. We hebben onze les geleerd uit de eerste wedstrij den", aldus Jo de Block, die ove- rigens als trainer al heel wat er varing zijn bagage heeft zitten, overigens meestal met de junio ren. De Clingse selectie is danig uitgebreid. Het spelersarsenaal telt maar liefst 21 spelers met de nieuwkomers Geert Jan Meche- link (RIA), en de HW'24-spelers Lucas van de Voorde en Bennie van de Brande. Van de A-junio- ren komen Pascal Delforge, Jan de Visser en Pascal de Block de selectie versterken. „Een grote groep waardoor de concurrentie erg groot is. De nieuwe spelers zullen zich ook moeten bewijzen en een plaatsje veroveren. Bij hun oude verenigingen hebben ze wel bewezen uit het goede hout te zijn gesnek bleek dit alles een storm in een glas water en Van Craenenbroek zal gewoon weer i zijn vertrouwde stek innemen. „Ik ben blij dat Boudewijn is ge bleven. Voor Clinge is hij van grote waarde", vindt De Block. Clinge is met het aantrekken van Jo de Block dezelfde weg blijven volgen als dat de laatste jaren het geval was. Geen dure i jongen op de trainersbank, maar liever een man uit de eigen om- geving, die met evenveel resuita- i ten voor de dag kan komen. „Clinge heeft natuurlijk goed om zich heen gekeken, maar nie mand kwam in aanmerking. Je moet niet vergeten dat je nog steeds met amateurisme bezig bent. Zodoende is de keuze op mij gevallen en de groep heeft me volledig geaccepteerd. Nu is het aan mij om te bewijzen wat ik kan. Ik zal er in elk geval alles aan doen om Clinge in die derde klas te houden", besluit trainer Jo de Block. Aan het woord is Arnold van Acker, rechtsback van het keur korps van George Pauwels. De start van HW'24 in de vo rige competitie was bijzonder slecht. „De trainer en de spelers groep hebben daar over verga derd en de conclusie was over duidelijk. Het ontbrak ons aan de juiste mentaliteit. Vanaf die bij eenkomst is HW'24 beter gaan draaien. Een dergelijke start mag niet meer voorkomen, want daar door verpruts je een heel sei zoen", legt Arnold van Acker uit. Zes jaar geleden maakte Van Acker al deel uit van het eerste van HW'24, maar door de wa penrok en zijn studie zette hij voorlopig een punt achter zijn carrière in het eerste van HW'24. Van Acker legde met goed gevolg zijn onderwijzersex amen af en mag zich nu gelukkig prijzen met een baan in Hulst. „De terugkeer verliep wel wat moeizaam. Ik had eerst mijn voetbalschoenen verruild voor de 'spikes'. Juist daardoor denk ik dat mijn terugkeer wat stroef verliep", aldus Van Acker. HW'24 gaat met bijna dezelf de selectiegroep de nieuwe com petitie in. Lucas van de Voorde vertrok naar buurman Clinge en Peter McTaggert nam vorige competitie al afscheid. Tegen over dit verlies staat de aan winst van Frank Lammens, geen onbekende voor HW'24. Hij ruil de zijn shirt van RIA Westdorpe in voor dat van de ploeg van George Pauwels. Van Acker verwacht dit sei zoen weer een aanvallend inge steld HW'24. „Aanvallen is de beste verdediging. Toch zal er dan wat meer organisatie moeten zijn dan vorig seizoen. Daar ont brak het wel eens aan. Jos van der Kinderen kreeg op de helft van de competitie al meer doel punten om zijn oren dan de hele competitie daarvoor. Dat is niets ten nadele van onze doelman ge zegd, maar wel wat de organisa tie betreft. Je kunt wel aanval len, maar niet blindelings", aldus Van Acker. HW'24 begon extra vroeg met de trainingen, want George Pauwels wil er dit jaar 'staan' met zijn elftal. „Aan hem lag het vorig seizoen zeker niet. Hij ver dient een compliment. Het moet voor een trainer frustrerend zijn dat je elftal steeds verliest en je doet er dan zelf alles aan", legt Van Acker uit. HW'24 wil dus hoog eindigen en Arnold van Acker is daarvan overtuigd. „Ik heb veel vertrou wen in dit seizoen. Het moet kunnen met dit elftal, maar dat we kampioen worden hoor je me niet zeggen. Welk elftal wil dat niet?", besluit de Hulstenaar. «MMMWMMir

de Stem | 1984 | | pagina 39