XEL Terhole wil betere accommodatie 'Het wordt weer een moeilijk seizoen" 6 Eerste klas hoog genoeg voor voetbalclub Graauw' 1 Het voetbal leeft weer Sluise jongeren aan de bak adsand TRAININGSVELD EN PARKEERTERREIN SCHOONDIJKE-SECRETARIS HENK EVERS: VOORZITTER JOZEF KIPS: MET DE KOMST VAN DRIE ROUTINIERS NAAR GROEDE mm GEROUTINEERDE SPELERS VERTREKKEN mm DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 DE STEM AM A TEURVOETBALKRANT 1984/1985 ÏHRAPMACHINE PHILIPS )EO CAMERA I SER VISION COMPACTDISC \MPUTERS ilkrant 31155-2922 Motivatie mm Jeugd Tevredenheid Z9 pagina 9 Stationstraat 7 Axel VICEQjfNST tndaq tl m zaterdag Braderie» prijs 79.- E (3 uur) Braderi#- priji 109.- TERHOLE - De wensen van de voetbalclub Terhole be perken zich niet alleen tot een sportieve competitie en een gezellig clubleven, maar richten zich meer op verbetering van de accom- modtie. „Een trainingsterrein en een goed parkeerterrein bij ons voet balveld zouden voor ons een goed jaar betekenen", laat Louis de Rijcke, aanvoerder van het Terhole-keurkorps weten. Dat een trainignsveld hoog op het verlanglijstje van de zondag- afdelingstweedeklasser staat is begrijpelijk. Terhole heeft im mers slechts de beschikking over één terrein waarop alles gedaan moet worden. „En dat is te wei nig", zegt De Rijcke, die dit ver der verduidelijkt. „Voorheen ging het nog enigszins, maar nu we met een derde team beginnen, is het eenvoudig te weinig. Daarbij zijn we van start gegaan met ju nioren en anagezien die ook op hetzelfde terrein hun wedstrijden plus trainingen moeten afwerken, kun je op je vingers natellen dat er in de winterperiode geen gras meer over blijft", stelt hij. Om aan deze 'noodkreet' tege moet te komen, is overleg gaan de. De trainignsaccommodtie, of eigenlijk meer de vluchtweg, is een terreintje dat gelegen is naast de plaatselijke lagere school. „Geen ideale oplossing, maar toch een redelijk alterna tief", weet de Rijcke, die in zijn jongere jaren actief was bij de voetbalvereniging STEEN en daar de overgang naar de derde klas KNVB meemaakte. Het alom be kende treffen in de beslssings- wedstrijd tegen streekgenoot en concurrent Clinge, was voor hem een onvergetelijke gebeurtenis. Louis de Rijcke, die na een hernia-operatie actief werd bij Terhole, heeft het bij zijn nieuwe club uitstekend naar zijn zin. Ze ker nu na de nieuwe competitie- indeling Terhole alleen nog maar te maken krijgt met eerste elftal len. „Voor de motivatie is dat al leen maar goed. Voorheen moes ten we geregeld tegen tweede en derde elftallen spelen en die kwamen alleen maar binnen de lijnen om niet te verliezen. Een puntje pakken tegen Ter hole betekende voor deze teams al winst. Nu we alleen nog maar te maken hebben met eerste teams, reken ik op meer open voetbalspel. Elke ploeg zal spe len om te winnen en zo hoort het eigenlijk ook", aldus de 33-jarige routinier, die als vrije verdediger zijn jongere kornuiten de juiste richting in moet dirigeren. Dat daarmee tevens de titel behaald kan worden, daar gelooft Louis niet in. „Een plaatsje in de kop van de ranglijst moet haal baar zijn, daar reken ik dan ook op. Het kampioenschap halen, daar geloof ik niet in. Dat is meer voor een ploeg als Zeelandia weggelegd", besluit Terhole-aan- voerder en libero Louis de Rijcke. SCHOONDIJKE - „Voor ons zeker geen kampioenschap komend seizoen", is de stellige overtuiging van Scboondijke-secretaris Henk Evers. Hij stoelt die uitspraak op het voorgaan de seizoen, dat voor de Molenkreek-bewoners in de tweede klas van de af deling uiterst moeizaam verliep. Het degradatiespook hing zelfs lange tijd boven het fraaie sportcomplex aan de Schoondijk- se Tragel, ondanks dat de ver wachtingen aan het begin van de afgelopen competitie heel wat hoger lagen dan nu twaalf maan den verder. Evers: „Onze verwachtingen waren inderdaad vrij hoog ge spannen, maar na amper vijf wedstrijden waren die vrijwel al tot nul gereduceerd. We zijn mentaal te zwak om een hoofdrol te kunnen vertolken. In plaats dat de mouwen opgestroopt wor den laat men het hoofd zakken. Een verschijnsel waar we al een aantal jaren mee te kampen heb ben en ik denk dat het moeilijk zal worden dit tij het komend jaar te keren". Trainer Jaap Seen, opgegroeid in de vereniging waar hij nu aan zijn tweede jaar begint en als speler wel eens betere tijden meegemaakt heeft, zal dit sei zoen twee basispionnen missen. Rinus Cornelis, tegen de veertig kruisjes aanleunend, achtte de tijd gekomen om zijn schoenen voorgoed in het vet te zetten en zet na ruim twintig jar een punt achter zijn loopbaan. Daarnaast vertrok spitsspelers Harry Rie- mens naar Breskens. Evers: „Ongetwijfeld een ver lies dat we niet ingecalculeerd hadden. Voor mij een sterke voetballer bedeeld met een gave techniek, die het met een goede begeleiding bij Breskens een heel eind moet kunnen schoppen. Dat Rinus Cornelis wegvalt is voor ons een minder grote verrassing. Hij speelt met deze gedachte al een paar jaar, maar heeft ons steeds nog uitstekende diensten bewezen". Komen er niet al te optimisti sche geluiden uit het 'Moane- blussersdorp', toch is de jeugd in aantocht. Edwin Huiben, Mare de Wever en Pascal Ringoot vormen een trio dat afgelopen seizoen al een achttal wedstrijden in de hoofdmacht mocht aantreden. Hun optreden boezemt zeker per- spectief in voor de nabije toe komst. Daarnaast hield Bernhard de Wever de wielrennerij voor ge zien en kan aardig met de leren knikker overweg en kan mischien eerder genoemd trio aanvullen tot een kwartet. Evers: „Komend seizoen kun nen we opnieuw geen A-junioren- team formeren en ik denk dat dit een ramp is voor een vereniging. De stap van de B-junioren naar de senioren is vooral fysiek altijd nog groot. Ik zie in de A-junioren nog altijd de kweekvijver voor een eerste team, maar als de jongens er niet zijn houdt alles op. Onze hoop is dan ook geves tigd op de jeugd die daaronder in aantocht is. We hebben een aan tal uitstekende jeugdtrainers, al len bevoegd binnen onze vereni ging, terwijl ook de jeugdcom missie uitstekend werk doet en uit die hoek zal het uiteindelijk toch moeten komen. We gaan dan ook maar proberen te bou wen, de magere jaren zo vlug mogelijk in de vergetelheid weg duwen, met hopelijk een beter seizoen dan dat wat achter ons ligt, want degradatie naar de derde klas van de afdeling zou voor een kleine vereniging als de onze rampzalige gevolgen heb ben". .ftp GRAAUW-..We willen ge woon in die eerste klas blijven spelen. Dat is voor onze vereniging het beste. Hoger hoeft echt niet. Zou misschien wel kunnen, maar dan zouden we spe lers van elders moeten aantrekken. En dat ge beurt in Graauw niet. Het is hier alles voor niets. Wij betalen ook geen onkosten vergoedingen aan de spelers. Daar kun je als kleine vereniging niet aan beginnen. Zo kun je het hoofd boven water houden". Aan het woord is Josef Kips, voorzit ter van de voetbalvereniging Graauw, uitkomend in de eerste klas van het zondag-afdelings voetbal in Zeeland. Er brak de nodige paniek uit toen onlangs medewerkers van de gemeente Hulst het veld met zand hadden 'bewerkt'. „Je mag best weten dat we toen ontzet tend boos zijn geworden. Onze eigen leden hadden heel wat uurtjes in het veld gestoken, maar ineens bleek alles voor niets geweest. Gelukkig zal het veld nog in orde komen voor het begin van de competitie", stelt Josef Kips. De bijzonder slechte verlich ting, voorzitter Kips noemt die zelfs 'kaarsjes', vormt nog steeds een doorn in het oog bij Graauw. „Voor oktober moet er een nieuwe verlichting komen. We weten nog niet op welke ma nier, maar zo kan het niet langer. Op deze manier vraag je om moeilijkheden. Als de verlichting niet snel wordt aangepast breken de spelers nog hun enkels en dat moet beslist worden voorkomen. Hopelijk schiet de gemeente bij", ventileert de energieke voorzitter van Graauw. Ko Leenhouts uit Zaamslag heeft de selectiegroepen van Graauw onder zijn hoede en dit tot volle tevredenheid van het bestuur van de vereniging. „Die man doet het naar wens. Je moet rekening houden met materiaal dat je voorhanden hebt en hij haalt er erg veel uit. De trainer krijgt alle vrijheid en op deze manier is het prettig samenwer ken. Zo kun je het ook lang vol houden. Trouwens, de trainers blijven bij ons meestal jaren. Een teken dat er een goede harmonie met spelers en bestuur heerst en dat de sfeer opperbest is", ver telt Josef Kips. Twee jaar geleden degradeer de Graauw naar de tweede klas, maar slaagde er na een jaar al in terug te keren. „We hebben een goede groep met een paar routi niers die de jeugd kunnen opvan gen. En voor een elftal is dat be langrijk. De doorstroming in Graauw is natuurlijk magertjes. Dat kan niet anders. We hebben geen A-junioren. Wel een B-elf tal. Dit seizoen spelen enkele jongeren in de lagere elftallen om ervaring op te doen. Binnen een paar jaar moeten die er weer staan om de ouderen te vervan gen. Onze opzet was in die eerste klas blijven en dat lukte keurig. Een geslaagd seizoen was het. Op deze voet hopen we verder te kunnen gaan en ik zou niet weten waarom we het dit seizoen ook niet zouden redden", besluit voorzitter Kips. GROEDE - Het meest op merkelijke transfemieuws kwam afgelopen zomer on getwijfeld uit Groede. Al jarenlang kleurloos in de onderste klassen van het afdelingsvoetbal vertoe vend. lijken betere tijden in aantocht te zijn voor de biauw-witten uit het 'pap taarten-dorp'. Immers, Milco van der Hooft, de laatste jaren basispion in het keurkorps van KNVB-twee- deklasser Breskens, keerde na lang intern beraad terug op het oude nest. Ook Bram Beun, de laatste deccennia steunpilaar bij SV Sluis, gaat zijn laatste voet baljaren slijten in zijn woon- en geboorteplaats, terwijl doelman David Almekinders via Oostburg, Sluis en Aardenburg de Groede- gelederen kwam versterken. Dit trio moet samen met het jeugdige talent dat de laatste ja ren weer in De Groe boven is ko men drijven, de club uit de ver getelheid halen. Begrijpelijk dat Jan de Ritter uit Hoek, die aan zijn tweede seizoen als trainer bij de afdelingsderdeklasser be gint, in zijn nopjes is. „Natuurlijk is het voor een trainer lekker dat je er zulke jon gens bij krijgt. Het zijn stuk voor stuk prima aanwinsten. Daar naast is de jeugd waarmee ik af gelopen seizoen ben gaan bou wen fysiek sterker geworden. We moeten met een dergelijk team kampioen kunnen worden al blijft het tegen lagere elftallen altijd moeilijk spelen. Maar ik ben blij met de routine, temeer daar nu ook mijn keepersprobleem is op gelost. De meeste ophef maakte de terugkeer van Milco van der Hooft. Nadat geruchten de ronde deden dat hij bij Breskens weg wilde, stond de telefoon in huize Van der Hooft niet stil. Oostburg, Terneuzen, IJzendijke en Hoofd plaat bleken interesse te hebben in de beweeglijke aanvaller. Van der Hooft: „Het is voor mij inderdaad een moeilijke be slissing geweest. De situatie bij Breskens overziende moest ik me realiseren dal ik op het twee de plan zou belanden. Inderdaad hebben eerder genoemde vereni gingen contact met me opgeno men, maar ik ben Groedenaar. De jeugd die afgelopen seizoen in het eerste het voetbal in Groede weer nieuw leven heeft ingebla zen, heb ik in de jeugd getraind. Ik weet dat ze kunnen voetballen en met de komst van Bram Beun en David Almekinders zit er weer perspectief in onze vereniging. Het moet mogelijk zijn om met deze ploeg in een drietal jaren door te stoten naar de eerste klas van de afdeling en de men sen in Groede die het voetbal een warm hart toedragen verdienen dat. Afgelopen seizoen is er door zelfwerkzaamheid een leuke kan tine gebouwd, dug-outs op het veld gekomen en de kleedaccom modatie gerenoveerd. Ook dit was een stimulans voor mij om een aantal klassen lager te gaan voetballen, maar nogmaals als ik zeker geweest was van een ba sisplaats in Breskens was ik daar gebleven, dat wil ik gerust bekennen". SLUIS - Sluis, dat afgelo pen seizoen uit de eerste klas van de afdeling dui kelde. begint met een schone lei. Trainer Jero me Boerjan vertrok en Robbie de Clerck, met zijn 26 jaar wellicht de jongste trainer uit de regio, kwam zijn plaats innemen. Het was niet de enige mutatie bij de rood-witte Belfortbewo ners, want ook wat spelerspo- tentieel betreft was er nogal wat verandering. Vier vaste basis pionnen zochten hun voetbalheil elders en bepaald niet de min sten. Bram Beun, jarenlang steunpi laar en organisator in de achter ste regionen, speelt komend sei zoen in zijn woonplaats Groede, waar hij ook zijn eerste schreden binnen de groene rechthoek zet te. Vleugelverdediger Peter Teu- nisse vroeg overschrijving aan naar zaterdagderdeklasser Ter- neuzense Boys en Frank Ver- schorre en Theo Schram vertrok ken naar Breskens. Begrijpelijk dat Robbie de Clerck, die overi gens in Aardenburg toen hij als interim-trainer al een paar keer aan de bak mocht komen, be wees het vak te kennen, zich een andere start had voorgesteld. „Het valt niet mee te degrade ren en vervolgens een aantal van je beste mensen te zien vertrek ken. Maar de feiten liggen er nu eenmaal en daar kun je weinig aan veranderen. Gelukkig hebben we een aantal uitstekende jeug- spelers achter de hand. Met Pa trick Caniere, Jacky Caniere, Ro bert Salming en Patrick Govaert hoop ik de opengevallen plaatsen te kunnen bezetten. Die jongens waren er toch wel gekomen, al leen is dat nu allemaal in een stroomversnelling geraakt. Het gevaar is alleen dat ze nog niet opgewassen zijn tegen de druk van een eerste elftal en goede opvang is dan ook van groot be lang". De Clerck hoopt wel het aan- valsprobleem waar men in Sluis al jaren mee kampt op te lossen. „Ik denk dat bepaalde jongens de afgelopen jaren niet op de juiste plaats hebben gestaan, want er zitten meer jongens in die een goal kunnen maken dan dat er tot nu toe uitgekomen is. Daar naast is het voor een club als Sluis met amper twee senioren- elftallen van essentieel belang dat de blessures achterwege blij ven". Ook aan het punt van trai ningsopkomst hoopt de nieuwe man aan het roer wat te doen. „Voorheen trainde men op dins dag- en donderdagavond. Ik heb die donderdagtraining verlegd naar de vrijdag, waardoor het voor veel jongens makkelijker wordt te komen, ondanks dienst plicht en studie. Ondanks de leegloop en het noodgedwongen terug moeten grijpen op de jeugd, ziet hij met optimisme het seizoen tegemoet. „Ik heb er trek in. De spelers groep staat ook op scherp en we hebben een uitstekend oefenpro gramma gehad. Wat het wordt zien we wel".

de Stem | 1984 | | pagina 33