gnbgrgh Goes start met een jeugdige formatie Lewedorpse Boys keert terug in afdelingsvoetbal Robur mist die vechtersmentaliteit Accent op de jeugd bij Volharding Goes it 3RDEEL SERVICE ADVIES EIND-SEIZOEN- SURFSPORT-ARTIKELEN JOS DE MUL TOEKOMST ZIET ER ROOSKLEURIG UIT NOG NIET RIJP VOOR VIERDEKLAS TEKENEN VOOR PLAA TS IN DE MIDDENMOOT 'TE LANG GETEERD OP OUDE KERN' voor: de Smit met 's werelds en Adidas. DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 DE STEM AMATEURVOETBALKRANT 1984/1985 pagina 6 Frisse wind Studie Leger elftal A55 SMARKT HULST 01140-13880 rten lainingspakken rtschoenen arzen itbuksen ndelsport lOP 113 Telefoon 01150-96157 D P maar stevig rundleer met ol met 6 magnesium veilig- TERNEUZEN Z6 Hugo Barends, de geroutineerde mid denvelder van Goes ziet de komende com petitie optimistisch tegemoet: „Met dit jonge team zie ik het echt wel zitten" - foto willem mieras 4 GOES - Voor Goes lijkt de toekomst er wat rooskleu riger uit te zien dan in voorgaande jaren. „Wij beschikken over veelbelo vende jeugdspelers die wellicht reeds dit seizoen behoorlijk aan de bak kun nen komen", meent de ge routineerde middenvelder Hugo Barends. Samen met Frans Schouw (34) en doelman René van Vliet (32) behoort de 29-jarige Ba rends tot de oudste spelers in de selectiegroep, die uit zestien man gaat bestaan. De anderen zijn aanmerkelijk jonger en Barends juicht het toe dat trainer Lieven van Belzen met een in hoofdzaak jeugdige formatie van start gaat. Hugo Barends, die reeds van af zijn zevende jaar het rood-wit- te shirt draagt en achttien was toen hij in het eerste team kwam, betreurt voor zijn club het verlies van André Schillemans en Peter Verburg. Laatstgenoemde speler gaat uitkomen voor Oost- kapelle en Schillemans maakte de overstap naar Kloetinge. Ba rends daarover: „Vooral Schille mans was voor ons als aanval lende middenvelder een zeer bruikbare kracht". Goes kreeg er overigens ook een paar nieuwe gezichten bij. Zoals Kees Dorrepaal uit Schore, die zijn semi-profavontuur bij het Belgische FC Doeselaere voor gezien houdt. Dorrepaal fungeer de daar als rechterspits. Zijn 17- jarige broer Jacco kwam van Hansweertse Boys over naar Goes en hij is eveneens een ta lentvolle speler. „Met de jeugd die bij ons in opmars is meegere kend zie ik het daarom voor Goes echt wel zitten dit seizoen", stelt Barends vast. „Ik denk bijvoor beeld aan de 17-jarige Eric Doo rnen en aan Paul Lindenberg en William Korstanje. Ook Ronnie Krijger, die trouwens al eerder een kans kreeg in het eerste, gaat volgens mij nu echt door breken". Hugo Barends, die zelf een doordouwer met allure is, wil voorts kwijt dat het Goes de laatste jaren vooral ontbrak aan motivatie en vechtersmentaliteit. „Nu Van Belzen trainer is gaat dat drastisch veranderen, daar ben ik van overtuigd", zegt hij. „Niet iedereen is misschien zo gelukkig met zijn aanstelling als oefenmeester, maar persoonlijk zie ik het met hem wel zitten. Goes heeft het nodig dat er een frisse wind gaat waaien en naar mijn mening gaat Van Belzen daar voor zorgen. Zijn tijdperk als actieve speler bij ons ligt achter hem. Als trainer begint hij met een schone lei en in die functie zullen we hem moeten beoordelen. Ja, toch"? Van Belzen, die jeugdtrainer bij Yerseke is geweest en ook Waarde onder zijn hoede had - als speler bij Goes kampte hij met ongeneeslijke blessures - is evenals Barends van mening dat Goes vooral op langere termijn gezien kan uitgroeien tot een sterke formatie. „Dit seizoen een middenmoot- plaats bereiken is mijn uitgangs punt", zegt hij. „Het kan beslist beter dan het in de laatste jaren ging. Ik streef vooral ook naar een goede sfeer in de selectie- groep. Daarnaast moet iedereen zich waarmaken op het veld. Ik zal zeker geen beroep meer doen op oudere spelers die niet meer optimaal fit zijn. Het was bij voorbeeld te gek dat men vorig seizoen nog een beroep op mij deed. Nee, bij mij krijgt de jeugd een serieuze kans. En van mij mogen ze er vrij en frank tegen aan. Veel trainers werken vol gens mij teveel volgens het boekje. Daar ben ik beslist geen voorstander van. Voorts kies ik voor aanvallend spel. Voor spe lers en publiek blijft dat het meest aantrekkelijk. Ik ga met veel ambitie aan de slag. Mijn taak wordt niet gemakkelijker. Maar juist daarom beschouw ik het als een uitdaging". LEWEDORP - Na een ver blijf van slechts één jaar in de vierde klas KNVB keert Lewedorpse Boys te rug in het afdelingsvoet bal. „Erg jammer", con cludeert Sjaak de Koning, een op-en-top Lewedorpse Boys-man. „Want we wa ren er maar wat trots op in de vierde klas te spe len". De Koning, die als actief spe ler een jaar of tien in het eerste van de Boys opereerde en daarna vijf jaar voorzitter was, maakt zich momenteel verdienstelijk voor zijn club als wedstrijdsecre taris en fungeert tevens als vice- voorzittter. Voor de stap terug, die Lewe dorpse Boys moest doen, heeft De Koning wel een verklaring. „Tactisch waren we nog niet rijp voor de vierde klas", meent hij. „Daar kwam nog bij dat we ook totaal geen geluk hadden. Zo werden diverse wedstrijden waarin we zeker niet de mindere waren met minimaal verschil verloren. Dat is beslist geen doekje voor het bloeden. Ook kampten we met ernstige blessu res. Zo moest voorstopper Albert Boonman een half seizoen aan de kant blijven en doelman Arnold Verdonk moest de laatste zes wedstrijden verstek laten gaan wegens een menicus. Ook dat be tekende een geducht verlies". Verdonk is inmiddels geope reerd. Mocht hij niet speelklaar zijn bij het begin van de competi tie dan kan de plaats onder de lat toch goed worden bezet. Ge rard Nagelkerke kwam namelijk van Patrijzen over. Van dezelfde vereniging maakt spits Peter Verburg zijn opwachting bij Le wedorpse Boys. Twee spelers die men zeker met open armen zal ontvangen in het rood-witte kamp, want men kan straks wat het eerste team betreft geen ge bruik meer maken van linker spits Alex Verdonk en midden velder Eus Vogel. Beide routi niers gaan op eigen verzoek in het tweede elftal aan de slag. De Koning licht toe: „Verdonk i wegens zijn studie en Vogel kan 1 door drukke werkzaamheden niet j meer regelmatig de training be- I zoeken". René Brasz wordt na twee jaar als trainer opgevolgd door de Goesenaar Nico Krijger. Sjaak de Koning: „We hopen het met Krijger te gaan maken. Aan de inzet van onze spelers zal het zeker niet liggen, want op dit punt zit het bij ons wel snor. Maar er komt uiteraard meer kij ken om met de top mee te kun nen draaien. Toch is dat ons uit gangspunt. We hebben nu de sfeer in de vierde klas KNVB ge proefd en we willen daarin snel terugkeren, omdat we in decem ber ons 40-jarig bestaan vieren, wat in augustus trouwens reeds vooraf wordt gegaan door een wedstrijd tegen NAC, zijn onze jongens voor de komende com petitie .extra gemotiveerd. Dat kan misschien een flinke slok op een borrel schelen". GOES - Het Goese Robur weerde zich de laatste ja ren zeker niet slecht. De mannen van Jan de Roo draaiden goed mee met de top. vooral in de eerste helft van de competitie, maar misten toch de boot als de kaarten echt wer den geschud. Toon Weijers, die bij Robur al vele jaren onder de lat staat, re kent er ook deze keer niet op dat zijn club een serieuze kam pioenskandidaat wordt. „Technisch behoren we tot de betere ploegen, maar het ont breekt ons aan vechtersmentali teit", merkt hij op. „Vooral tegen Zeeuwsch-Vlaamse ploegen, die juist wel fanatiek opereren, heb ben wij het vaak erg moeilijk. Ook onze trainer Jan de Roo at tendeerde er reeds herhaaldelijk op dat wij te lief zijn voor de te genstander, maar het zette tot nu toe geen zoden aan de dijk". Jan de Roo, die aanvankelijk plannen had om het als oefen- meester voor gezien te houden, heeft op sterk aandringen van de selectiegroep toch weer voor een jaar bijgetekend. „En daar zijn we erg blij mee", stelt Toon Weijers vast. „De Roo is name lijk voor ons van grote waarde. Zijn oefenstof is uitstekend en bovendien zorgt hij voor een prettige sfeer in de spelers groep". De 27-jarige Toon Weijers, die al op zijn achtste jaar bij Robur kwam, is bij deze club een ge routineerde kracht. Als doelman debuteerde hij in het eerste in het seizoen 1973-1974. Met on derbreking van één jaar hield hij die vaste plaats. Alleen tijdens het seizoen 1980-1981 moest Weijers zijn plaats afstaan aan de jonge talentvolle Henk van Sabben, die in die tijd ook proef- stoomde bij enkele profclubs. Henk van Sabben komt dit seizoen voor Kloetinge uit. Ook Jacco Oostdijk verdwijnt uit de selectiegroep. Hij gaf de wens te kennen in een lager elftal te spe len. Ook een zevental spelers uit het tweede team zijn eventueel niet meer beschikbaar voor het eerste. Zij zijn gestopt of wilden evenals Oostdijk lager gaan spe len. Weijers daarover: „Voor de toekomst zie ik dan ook weinig perspectief. Temeer omdat bij ons de doorstroming van de jeugd op zich laat wachten". Gelukkig voor Robur lijkt Ha rold de Kok weer speelklaar te zijn. Hij stond vorig seizoen we gens een blessure drie maanden op non-actief en dat betekende een gemis. De Kok was namelijk de man die nogal eens een goal kon maken, terwijl voor de meeste andere spelers scoren een moeilijke opgave blijkt te zijn. „Omdat de selectiegroep bij ons minder groot is dan vorig jaar, zullen we echt wel alle zei len moeten bijzetten dit seizoen", concludeert Toon Weijers. „Voor een plaats in de middenmoot zou ik tekenen". Robur-doelman Toon Weijers: „Ik zal al blij zijn met een plaats in de middenmoot". - fotowillem mieras Wedstrijdsecretaris en vice-voor zif ter Sjaak de Koning van Lewedorpse Boys: „Tactisch waren we nog niet rijp voor de vierde klas". - foto tannie de jonge GOES - Volharding, die zich drie jaar met hangen en wurgen handhaafde in de eerste klas van de KNVB afdeling Zeeland, ontkwam in het laatste seizoen niet aan degrada tie. Voorzichtig concludeert trai ner William Debbaut: „Wellicht teerden we te lang op de oude kern. Geroutineerde krachten schuif je natuurlijk niet zo direct naar de kant, maar bij een aantal van onze oudere spelers begon het toch duidelijk te ontbreken aan motivatie". Debbaut gaat nu meer het ac cent leggen op de jeugd, waarbij J het niet ontbreekt aan inspiratie en motivatie. Hij moest trouwens ook wel, want een viertal spelers dat voorheen een vaste plaats had in het eerste bij Volharding is niet meer beschikbaar voor de selectiegroep. Zoals Willy Ver beek, die op eigen verzoek in een lager elftal gaat spelen, terwijl ook Jan Bek en Piet de Jonge af haakten. Henk Weemaes moest door hardnekkige blessures de pijp aan Maarten geven. Toch ziet William Debbaut de toekomst niet donker in. „We ko men op de goede weg terug", zegt hij. „Hoewel dat wel enige tijd zal kosten". Drie jonge spe lers van de A-junioren overgeko men hoopt Debbaut klaar te sto men als bruikbare krachten. Het zijn Iman Ars, Frank Vermeule en Hans Vermeule. „Misschien ko men er nog wel enkele jeugdige spelers bij", wil Debbaut kwijt. „In ieder geval wil ik de kern van de basisgroep toch zeker op veertien man brengen. Voorheen was deze te smal". Peter de Meij, die vorig jaar door zijn militaire dienstplicht vrijwel niet beschikbaar was, kan nu ook weer voluit aan de bak bij de blauw-witten. „Nee we zitten echt niet met de handen in het haar bij Volharding", venti leert Debbaut. „Met deze ambi tieuze en kwalitatief redelijke groep ga ik vol vertrouwen van start".

de Stem | 1984 | | pagina 27