Zaamslag wil lekker vrijuit voetballen „Capaciteiten genoeg voor promotie" „Hoek heeft lesgeld betaald Terneuzense Boys wil naar hoger plan BRAM DEKKER: VER VAN DEGRADA TIEZORGEN MENTALITEIT AZW LAAT NOG TE WENSEN OVER WEDSTRIJDSECRETARIS PIET DEY: TRAINER ARIE DEKKER IS ENTHOUSIAST dinsdag dinsdag 28 augustus 1984 Afdwingen Degradatiedans Ellendig Bredere basis 22 pagina 2 een blessure opliep en uiteinde lijk een voor hem en ons onge lukkig seizoen doormaakte. De man die bij ons het team toen meer had moeten dragen, Theo Hanny, zette te weinig de wed strijd naar zijn hand, waardoor onnodig punten werden ver speeld. Zelts een handvol straf schoppen lieten we liggen en dat kostte ons in het begin een goede klassering". Het nieuwe seizoen gaat AZW met vrijwel dezelfde selec tie van start als waarmee het is gestopt. „Op zich verheugend dat er niemand weg is gegaan, maar ook tegenvallend omdat er zich geen nieuwe krachten hebben aangemeld. Voor spelers uit de regio die hogerop willen gaan spelen, moet AZW toch aantrek kelijk zijn", meent Van Zuuren. Toch is hij van mening dat de Axelaars de tweede klas via de bovenkant moeten verlaten. „Enkele jaren geleden was de tweede klas sterker dan nu. Naar mijn mening komen er teveel Zeeuwse ploegen in deze klas en dat'komt het spelpeil niet ten goede. Daarom is het noodzake lijk een promotie af te dwingen, want ik ben bang dat als we nog lang in deze klas blijven, we er steeds moeilijker uit zullen gera ken", aldus Van Zuuren. Om dit met de toch relatief kleine selectie te kunnen berei ken, moet er volgens de AZW- secretaris steviger aangepakt worden in de wedstrijden. „Steeds als we voldoende punten hebben, komt de gemakzucht naar voren. Ik zou het dan ook bijzonder op prijs stellen als we daar nu eens geen genoegen mee namen, maar net als bijvoorbeeld Oostkapelle werken voor de titel". Een probleem voor de Axe laars is dat ze in tegenstelling tot het voorgaande seizoen, waarin ze drie keepers beschik baar hadden, er nu slechts één is overgebleven. Wim Verpoorte, aan het eind van de vorige com petitie ijzersterk keepend, is de overgeblevene. „Ik ben dan ook blij dat hij gebleven is", zegt Van Zuuren, die verder zijn selectie bestaande uit Wim Verpoorte als doelverdediger, Jan Tilgenkamp, Johnny Spaans, Jan van Dronge- len en Dick Schuitvlot als verde digers en Piet Ruytenburg, Nico Bouman, Theo Hanny, Rinus Scheele en Alex Lippens als mid denvelders en de spitsen Jaap Klein, Gerard Maas en Wim van Langevelde slechts uitgebreid ziet met Frank van Drongelen. Al met al een kleine groep, die als er eenmaal blessures zijn, gauw in kwaliteit duikelt. Ondanks dit gegeven blijft Van Zuuren de mening toegedaan dat zijn club minimaal in de top van de tweede klas mee moet kunnen draaien en tot de toonaangeven de ploegen moet kunnen behoren. Samen met SC Everstein en Hoek moet zijn keurkorps 'in' zijn voor de titel. Of daarvoor de gewenste vechtersmentaliteit opgebracht kan worden, blijft echter voor Van Zuuren nog een open vraag. „Toch reken ik daar nu op", zegt hij tot besluit. Secretaris Cees van Zuuren van AZW: „Als de jon gens de juiste mentaliteit kunnen opbrengen, moeten we hoog kunnen °indigen". ~restem/cor ZAAMSLAG - Jk hoop dit seizoen eens lekker vrijuit te kunnen voetballen zon der steeds met de angst om te degraderen het veld in te moeten gaan", is de wens van Zaamslag's lang ste speler en doelman Bram Dekker, tevens de jongste in het team van deze zaterdagderdeklas ser. De wens van Dekker is hele maal niet uitzonderlijk. Het is lo gisch dat zijn ploeg hard toe is aan een rustige competitie waar in het vrijuit in de middenmoot kan meedraaien. Immers, de ja renlange strijd tegen de degrada tie is niet goed voor de rust in het team en houdt het publiek thuis. Voor de groen-witten wordt het daarom de hoogste tijd dat ze eens op 'adem' kunnen komen. Een man die vorig sei zoen een groot aandeel had in het behoud van het derdeklasser schap van Zaamslag, is juist de boomlange doelman Dekker, al geeft hij dat zelf niet zo gauw toe. „Als team hebben we ons vorig seizoen volledig ingezet. Toch is het een tegenvallende competitie geworden, veroor zaakt door domme fouten en veel blessures", aldus de 'reus van Zaamslag'. Het was ook door een blessu re dat Dekker sneller dan was voorzien in het eerste team te recht kwam. De toenmalige goa lie Willy Nieuwelink raakte ge blesseerd en Dekker mocht daar door zijn opwachting maken. Een entree die boven verwachting goed verliep en uitmondde in een vaste stek onder de lat voor de 1.93 meter lange 18-jarige kee per. Hoewel de selectie van trai ner Gerrit Emans nagenoeg de zelfde is als vorig seizoen - al leen Hans van der Belt vertrok - is Bram Dekker optimistisch. „Het enige dat roet in het eten kan gooien, is opnieuw te maken krijgen met een blessuregolf. Blijft die achterwege dan moeten wij ons partijtje mee kunnen bla zen in de derde klas. Een slot als vorig seizoen, waarin de degra datie centraal stond, moet dan zonder meer vermeden kunnen worden", zegt hij. Dat dit mogelijk is, bewezen de groen-witten in de slotfase van de competitie. Zaamslag was zonder meer de beste van de drie ploegen die dansten in de degra datiezone. Een dans die Krabben- dijke verloor. Voor Zaamslag een reden om niet bij de pakken neer te gaan zitten. Dekker: „Onze groep, 13 man voorlopig, vormt een hechte gemeenschap. Het is mede daardoor dat we steeds weer net op tijd het tij hebben kunnen keren. Als we deze in stelling in het nieuwe seizoen eveneens op kunnen brengen, dan redden we het wel". Goed luisterend naar Dekker, wordt het zonder meer duidelijk dat Zaamslag niet tot de kans hebbers op de titel behoort, maar ook niet tot die van de degradan ten. Voor de promotie tipt hij Terneuzense Boys, WHS, Veere en Serooskerke. „Deze vier ploe gen gaan volgens mij de dienst uitmaken", zegt hij. Een uitge sproken kandidaat voor de vier de klas is zoals hij laat weten Tholense Boys. „Slechts echte problemen in de selectiegroep kunnen Zaamslag in de moeilijk heden brengen", zwakt hij zijn optimisme wat af. Eén van die problemen is de 'verhuizing' van Kees de Putter en Marijn Wildeboer. Dit duo gaat aan de HTS in Vlissingen studeren en zal daardoor moge lijk menige training moeten mis sen. De andere reden is reeds vermeld: het blessure-trauma waar Zaamslag aan lijdt. AXEL - ..De capaciteiten om een stapje hoger te gaan voetballen zijn aan wezig. Alleen de juiste mentaliteit om dit te berei ken laat nog te wensen over. Ik hoop toch het aan staande seizoen met pro motie af te sluiten", zegt Cees van Zuuren. secreta ris van de Axelse zater dagtweedeklasser AZW. die daarmee tevens een boodschap aan zijn keur korps overbrengt. Terneuzense Boys-trainer Arie Dekker: „Niet minder dan drie oefenmeesters zullen zich met de selectie bezig gaan houden". - foto oe stem/cor j de boer zaak", stelt Van Zuuren. Het afgelopen seizoen verliep niet anders. Goede resultaten in uitwedstrijden en tegenvallers in eigen huis. „Afgelopen competi tie verliep voor mij wat teleur stellend. Ik had meer verwacht en dat is niet uitgekomen", aldus de AZW-secretaris, die tevens enkele oorzaken van dit 'falen' opnoemt. „We begonnen al met een sukkelende Bouman (rug blessure, red.) waarna Rinus Scheele in de fout ging, daarna Dat de Axelaars als het nodig is best hun partijtje in de tweede klas kunnen meedraaien, blijkt telkens weer. Met name in uit wedstrijden verrassen de rood- witten herhaaldelijk door de pun ten mee naar huis te nemen. Jammer is het dan ook dat in eigen huis te vaak de punten aan de tgenstander gelaten worden. „Voor eigen publiek een beroerde HOEK - „We zijn nu wat gewend aan het spel in de tweeede klas en dat speelt in ons voordeel. De fouten die we vorig seizoen ge maakt hebben, zullen we nu niet meer maken. Het benodigde lesgeld hebben we daarvoor betaald", zijn opmerkingen van Piet Dey. wedstrijdsecretaris van zaterdagtweedeklasser Hoek. Het lesgeld waar Dey over sprak, is zoals hij verduidelijkt: „Nul punten uit de eerste drie wedstrijden". Hoe dat kwam weet hij eveneens. „Hoek heeft een aanvallend ingestelde ploeg. Offensief spelen kostte ons de punten, omdat 1-0 in de tweede klas puur verdedigen betekende. Aangezien wij door onze speel wijze nogal eens op die achter stand werden gezet, hield dat in dat we voor de rest van de wed strijd storm mochten lopen op een hechte defensie van de te genstander. Deze negatief inge stelde speelwijze konden wij niet, want in de derde klas kun je gerust met 1-0 achter staan om toch nog met 3-1 of 4-1 te win nen. Andersom was eveneens mogelijk. Dit meer open spel lag ons goed. Helaas doet de tweede klas daaraaan niet mee", weet hij. Hoe Hoek toch gaat trachten het duel naar eigen hand te zet ten wordt duidelijk na de uitleg van de bebaarde Hoek-man. „Achterin zit de zaak met de komst van Jack de Caluwé, hij speelde eerder in ploegen als Deinze en Lovendegem, goed. On ze kracht zal met name uitgaan van een snel opkomend midden veld, waar mannen als Jan Ha melink, Frans van der Pijl en Jean Pierre Huibregtse de dienst moeten gana uitmaken. In de frontlijn zijn taken weggelegd voor Guido van Boom, Piet de Koeyer en Jan de Block", laat hij weten. Overigens zag het er lang naar uit dat Van Boom zou gaan verhuizen naar KV Ertvelde. Deze Belgische ploeg had veel interes se in de lange Hoek-spits, maar zag op het laatste moment een transfer niet doorgaan. „Als dat wel zo zou zijn ge weest, dan was de transferperio de helemaal ellendig voor ons geweest. Naast het vertrek van Arjen Jansen naar Sluiskil, Ro bert Huisman naar Zaamslag, Danny Elve naar Terneuzen en Jan Willem Leunis naar de Antil len, allemaal spelers die tegen de hoofdmacht aanleunen, zou dat uiterst beroerd zijn geweest", al dus Dey die overigens wel Van Mieghem van Sluiskil, naast De Caluwé in mocht schrijven. „Al met al is de transferperio de voor ons rot geweest. Kijk al leen maar naar het feit dat Van Craenenbroeck uit Clinge niet meer kwam onder druk van Clin ge dat ons van ronselen betichtte en zelf wel kans zag vier spelers van elders aan te trekken. Trou wens, ook een man als Dehulster hebben wij benaderd. Aangezien zijn-Belgische club 12.000,- moest hebben voor een over schrijving, viel hij af. Nu speelt hij voor Sluiskil. Toch werd Hoek in het verdomhokje gezet. Voor mij staat het nu zo vast als een huis dat de overschrijvingspro cedure drastisch gewijzigd moet worden. Zoals het nu gaat, is het belachelijk", stelt hij. Over de kansen van zijn ploeg, die weer onder coaching van Jan Doorns van start gaat, zegt Piet Dey: „Een echte titel kandidaat zijn we dacht ik niet. Naar mijn smaak eindigen we rond de derde plaats. Wie dan wel kampioenskandidaten zijn, weet ik eigenlijk niet goed. Alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd, maar als ik op de berichtgeving af mag gaan, hebben ploegen als Altena en het pas gepromoveerde Heukelem de beste papieren. Ro zenburg, zoals dat te zien was in de eerste helft van de vorige competitie, hoort daar ook bij. Een Rozenburg uit de tweede competitiehelft beslist niet, want daarin toonde Bruse Boys zich ijzersterk. De kampioen aanwij zen, blijft daardoor koffiedik kij ken en dat is gevaarlijk", besluit de nijvere wedstrijdsecretaris van het 2500 inwoners tellende Hoek, het 'Volendam' van Zeeuwsch-Vlaanderen. TERNEUZEN - „We zi met een beleid bezig krijgt, maar eveneens met een tweede trainer, Henk Suttherland en ook Ad Hendriks. Hendriks is een kei in het specifieke lopen en gaat zich bezig houden met de looptechniek. Hordenloopster Marjan Olyslager was eerder al zijn pupil als lid van de Terneu zense atletiekvereniging", aldus de vlot babbelende Dekker, die via specialisatie zijn team dat vorig seizoen in de middenmoot eindigde, de weg omhoog wil wij zen. Voor het aanstaande seizoen zijn de verwachtingen dan ook hoog gespannen in het Terneu zense Boys-kamp. Toch blijft af wachten voorlopig het enige. Dekker: „Vorig seizoen begonnen we door hard trainen sterk en niets leek een goede klassering in de weg te staan. Daarna volg de onverwacht een terugval, ver oorzaakt doordat de jongere jon gens 'uitgeblust' waren. Daarbij kreeg Jacky Scheele te maken met een kuitbeenbreuk. Dit alles leidde tot puntenverlies, maar te vens bleek hoe pijnlijk het weg vallen van Scheele was. Pas na zijn terugkeer begon het weer beter te lopen. Op zich een zor gelijke situatie als je zo afhanke lijk bent van één speler", reali seert de in Axel woonachtige oefenmeeser zich. Momenteel ziet het er - op pa pier althans - beter uit. „De ba sis is breder geworden. Doelman Kayser moet in de slag met Jan Verdonck die van IJzendijke overkwam, Peter Theunissen kwam terug van Sluis, Rooy Scheele verruilde het Sluiskil shirt voor dat van de Terneuze- naren terwijl ook Herman Save- nije als vrije verdediger zijn op wachting zal gaan maken. Al met al ziet het er naar uit dat we weer aanvallend kunnen gaan spelen. De veertig doelpunten die we vorig seizoen scoorden, moe ten opnieuw gehaald worden. Al leen 36 tegengoals mogen niet meer", weet Dekker. Tegen de komst van voor noemde spelers staat het vertrek van Bart Edwards van Muyen en het stoppen van Bert Wilting. „Meer gingen er gelukkig niet weg. Even vreesde ik dat het er meer zouden worden. Met name clubs als Hoek, Sluiskil en AZW trokken via hun trainers of ande ren stevig aan enkele spelers. Voor mij nieuw. Eerder had ik dat als trainer nog niet meege maakt", aldus Dekker, die voor het derde seizoen werkzaam is bij Terneuzense Boys en eerder al vijf jaar Wemeldinge onder zijn hoede had. Om zijn keurkorps voldoende op 'scherp' te zetten, begon Dek ker niet alleen met fanatiek te trainen, maar trok hij eveneens met zijn selectie naar de Lim burgse heuvels om daar onder het toekijken van de echtgenoten en verloofden een trainingskamp af te werken. „Iedereen moet zijn steentje bijdragen om tot een goed resultaat te komen. Ook de vrouwen", besluit Dekker, die evenals zijn selectie vol animo staat te trappelen om de compe titie in te duiken. ballen goed past. Of dat in het aanstaande seizoen al bereikt kan werden, moe ten we afwachten, maar dat het eens zal gebeuren, daar geloof ik heilig in", zegt Arie Dekker, trainer van het elitekorps van de Terneuzense derdeklasser Terneuzense Boys. als de promotiekansen van zijn team ter sprake komen. Dat de oranje-zwarte brigade bezig is een weg te bewandelen die Terneuzense Boys op een ho ger plan moet brengen, blijkt uit het gegeven dat er zich niet min der dan drie trainers gaan bezig houden met de selectie. „Om de zaken goed te begeleiden en dan niet alleen de selectie is het no dig doelgericht te werken. Voor het eerste team houdt dit in dat men niet alleen met mij te maken

de Stem | 1984 | | pagina 20