de stem Ruimte VS ven in Euro Samen kan je de hele wereld aan. "Dg- Am&Esr&MT Eenzaam zijnis niet uniek. Het over komt u, uw buurvrouw en nog anderen in uw buurt of dorp. Wie de bonte drukte van de binnen stad heeft verwisseld voor de grijze eentonig heid van de slaapsteden, wordt er mee gecon fronteerd. Wie verhuist van stad naar uithoek, kan er over meepraten. Wie een drukke baan plotseling veivangen ziet door een rustig bestaan in een stille driekamerflat, eveneens. Iedereen is weieens eenzaam. Dat 't niet altijd leuk is, is een tweede. Maar wat doe je er aan? Als u om te beginnen beseft, dat "die- mevrouw-van-hiemaast" in dezelfde situatie verkeert, geeft dat al 'n minder eenzaam gevoel. Als u haar eens opzoekt, komt u wel licht samen tot iets. Wat dacht u van turnen, volleybal, een cursus beeldhouwen doen of samen gezellig een middagje naar de bios? En wat vindt u van samen koken voor bejaarden of helpen in de schoolkantine? Het zijn maar suggesties. Iedereen doorbreekt de eenzaamheid tenslotte op zijn eigen manier. De een pakt een boek. De ander belt een verre vriendin. U zoekt het in de buurt en als u ideeën op wilt doen, belt u het nummer van de Telefonische Hulpdienst op de achterzijde van het telefoonboek. Of u draait het centrale nummer 030- 942424, waar men u de weg wijst naar de dichtstbijzijnde hulpdienst. Zo komt u aan alle informatie over de mogelijkheden in uw woonplaats. 'THE RIGHTS DE STEM VAN DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 Alles wat nodig, nuttig, leuk, lekker of kan zijn, staat dagelijks voor alle leeftijden in de advertentiekolommen van de krant. ■DINSDAG 28 AUGUST! Suske en Wiske: Dt Sn Sm m TILT flf HUI tf'l urn f om m Sus Ma M fhetis allemaal de\ tonnen met die ml dieihmu tfehrqen l fM stuk verdriet heeft Me texhaaht. Dt 11e haar nooit meerl toty. zonder Vishe wil ih metj leren, hoor je me App ie Happie en d soaexssetr A68 smwna ir PROGRAMMA AXELSESTRAATFEEST 1984 Dinsdag 28 augustus Reclamekaravaan bezoekt Temeuzen en de kernen. Woensdag 29 augustus 13.30 uur: Officiële opening van het Axelsestraatfeest 1984 door de burgemeester van Temeuzen, dhr. C. Ockeloen, daarin bijgestaan door Petrus Hondius. 14.00 uur: Optreden D.J. Pedro bij snackbar De Crab. Goudvis van gen bij Fa. van Aerde, Axelsestraat 34. 14.00 uur: Basketbaldemonstratie bij Den Toonder schoenhandel. Axelsestraat 6. 14.30 uur: Kindermiddag bij Dansschool Bilderbeek, disco, films, enz. 16.00-18.00 uur: Rondritten met koetsjes door de Axelsestraat e.o. 19.00-21.00 uur: Optreden „De Vliegende Hollander" met drumband en majoretten. 19.00-20.00 uur: Demonstratie speurhonden in de Verlengde van Steenbergenlaan. 19.00-22.00 uur: Open huis Dansschool Bilderbeek.Koopavond. Donderdag 30 augustus 14.30 uur: Bingomiddag voor bejaarden bij Dansschool Bilderbeek, aangeboden door V.O.A. in aanwezigheid van Petrus Hondius. 16.00 uur: Hometrainerwedstrijd voor meisjes 6-14 jaar. Optreden D. J Pedro op PZEM-terrein. 19.00-21.00 uur: Optreden showband Irene. 19.00-21.00 uur: Zeskamp in de Axelsestraat. 19.00-22.00 uur: Open huis Dansschool Bilderbeek. Koopavond. Vrijdag 31 augustus 11.00-17.00 uur: Draaiorgel „De Vlinder" doorkruist de Axelsestraat en omgeving. 13.00-21.00 uur: Demonstratie op Lewenstein naaimachines m.m.v. een Lewenstein-demonstratrice bij naaimachinehandel Verschuren. 16.00 uur: Hometrainerwedstrijd voor jongens 6-14 jaar. Optreden D. J. Pedro op PZEM-terrein. 19.00-21.00 uur: Optreden dansgroep „Hava Naguila" in de Axelse straat. 19.00-21.00 uur: Optreden muziekvereniging „De Volharding" uit Zaamslag, bestaande uit harmonie en drumband. 20.00 uur: Modeshow Tierelantijn in de Verlengde van Steenbergen laan. Koopavond. Zaterdag 1 september: 13.30-17.00 uur: Rondritten met koetsjes. 13.30-17.00 uur: Oldtimershow bij Taxi Centrale Temeuzen. 14.00 uur: Playbackwedstrijd voor jongens en meisjes tot 14 jaar. Op treden D.J. Pedro op PZEM-terrein. 14.00-17.00 uur: Optreden Boerenkapel in de Axelsestraat en omge ving. Goudvis vangen bij Van Aerde, Axelsestraat 34. 14.30 uur: Modeshow Tierelantijn met kleding van Digna Blaauw en m.m.v. Den Toonder schoenhandel en R.M. Sportief, Axelsestr. 76. 17.00 uur: Einde Axelsestraatfeest 1984. Dagelijks 29/8-1/9 Bij voormalig PZEM-terrein: demonstraties en aanbiedingen: Power- club Harms (krachtsport), Vishandel Roos, Slager de Theye, v.d. Meer groenten en fruit, Drogist van Overbeeke, Littooy speelgoed. Speciale aanbiedingen „Onder de luifel", Fa. Scheele, Kastanjelaan. Voetmeten, voetverzorging bij Den Toonder. Show nieuwe en gebruikte auto's door Garage van Putten en Zn. B.V. en Garage Moret in de Verl. van Steenbergenlaan. Barbecue op terras met muziek, Slager Ulijn, Axelsestraat 26. Demonstratie stoffen en wol, Novita. Demonstratie Mr. Steam, Wasserij de Zon. Demonstratie schoenmaken bij Van Pamelen. Demonstratie droogbloemen, bloemen schikken voor doe-het-zelvers, Bloemenhuis Abrahamse, Axelsestraat 66. Schaken met levensgroot schaakbord t.o. waterleidinggebouw el ke dag 17.00-21.00 uur. Demonstraties op naai- en breimachines bij Fa. Verschuren. Fiets graveren door Gem. politie bij Faas Tweewieler, dagelijks van 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Op terras bij De Vriend gratis wijn en thee proeven. Bij Tierelantijn woensdag demonstratie keramiek, donderdag volksschilderkunst, vrijdag kantklossen v.a. 14.00 uur, zaterdag poppen maken. Verder demonstraties en aanbiedingen in de winkels, kraampjes en stands. Zie ook de advertenties van de deelnemers. Dagelijks in vele gezinnen Vaak zit er slechts 'n balkonnetje tussen eenzaam zijn of samen naar de bios. Publikaüe aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Süchüng Ideële Reclame. SIRE Door Bob van Huët PARIJS - „Tot ik aan het boek van Tom Wolfe begon zei de ruimtevaart me niet veel. Astronauten waren voor mij plastic figuren. De film bestrijkt een periode waar ik me zelf weinig van herinner. Wat wel indruk maakte was het bericht dat Joeri Gagarin omhoog was geschoten. Ik zat op de uni versiteit van Chicago. We renden allemaal naar buiten om naar de hemel te kijken. Iedereen vond het maar wat spannend, net science fic tion", zegt Philip Kaufman (48) op het uitgestorven ter ras van het luxe Hotel Cril- lon aan de Place de la Con corde. Hij is goed gemutst en dat is begrijpelijk, want bijna alle Franse kranten van die morgen hebben 'The Right Stuff' op grootse wijze ont haald. Kaufman wordt ge prezen als de talentvolle re gisseur van wat „misschien wel de beste avonturenfilm ooit gemaakt" wordt ge noemd. Die laatste kwalifi catie doet hem goed. De Amerikaanse pers had het steeds maar over en 'docu- mentaire-achtige film met politieke inhoud'. Dat soort van een op zich eervolle eti ketten heeft hem in Ameri ka een hoop publiek gekost, meent hij. „Woorden als 'do cumentaire' en 'politiek' schrikken het jeugdigde pu bliek af. Daarin zijn ze niet geïnteresseerd. Ze zien het elke avond op de televisie." Het blijkt alles te maken te hebben met zijn aanwe zigheid in Frankrijk. In Amerika is de 25 miljoen dollar dure super-productie net uit de kosten gekomen, in Europa hoopt de produce rende Ladd Company enige winst te maken. 'The Right Stuff', een titel die zich moeilijk in drie Ne derlandse woorden laat vat ten. De omschrijving 'uit het goede hout gesneden zijn" komt er nog het dichtst bij Al ontwijkt Kaufman lie ver de aanduiding 'docu mentaire', toch heeft zijn film daar alles van weg. Maar zijn geschiedschrij ving is allerminst saai, voor zover dat aan een dergelijke opzet inhaerent schijnt te zijn. 'The Right Stuff' is dra matisch, komisch, soms aan grijpend, maar overweldi gend van het begin tot het einde. Kaufman is minu tieus te werk gegan. Feit en fictie zijn wonderwel sa mengesmolten en zijn por tretten van vooraanstaande Amerikaanse politici uit de jaren vijftig zijn meedogen loos. Vooral het eigenzinnige karakter van Lyndon B. Johnson springt er uit. Kaufman: „Van Johnson VtXRtVMkBJ MEIDEW "MO6BJDIÉ-0I- HE£T2t»JP(N&? er meen1

de Stem | 1984 | | pagina 16