ids wint
dstrijd
Programma eredivisie
DE WEG NAAR
WK MEXICO
Geen geld voor opzienbarende transfers
Voorkeur-
dagen
clubs
betaald
voetbal
Programma
Europacup
Programma
KNVB-
beker
'AGINA SPORT 6
avok houdt
oernooi in
as van Gent
'oernooi-zege
tV V -veteranen
MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984
PAGINA SPORT 7
Vertrokken
Excelsior
Fortuna Sittard
FC Groningen
Selectie
vertrokken
Idactie
eft gisteren in Hoogerheide
lium over 140 kilometer, ge-
van tien seconden op drie
eon Nevels en Emiel Ker-
van drie kilometer voor-
,140 km. in 3.15.05, op 10 sec. 2.
tijsbergen), 4. Gerrit Solleveld
Idendamme), 6. Ludo de Keule-
Ir Poel (Hoogerheide), 8. Johan
110. Ronnie Vandemarcke (Bel-
13.25 min. 12. Henk Lubberding
I Jacques Hanegraaf (Schijf), 15,
Ide Velde (Rijsbergen), 17. Jac-
oft (Kerkdriel), 19. Jan Raas ('s
1,21. Dirk Baert (België), 22. Pe-
Jud-Gastel), 24. Hans Langerijs
udo Peeters (België), 27. Hennie
I), 29. Ad Polak (Heinkenszand),
ais
%M
's
im Reynierse, de Belg Den
- foto wim kooyman
Van onze
volle y balmedewerker
IS VAN GENT - De volley-
Ivereniging Savok uit Sas
n Gent houdt zaterdag het
vende Schepentrekkerstoer-
>oi in de Sasse sporthal De
aanderen. Dit toernooi be
nt om 10.00 uur.
Zowel bij de dames als bij
heren is er veel deelname,
e indeling ziet er als volgt
t: Heren, groep 1: Kikkers,
e Sterre 1, Verdegem 1, At-
ck 1, Savok 1, CVC. Groep 2:
5V, Savok 3, Zaamslag, At-
ck 2, Beetien, Verdegem 2,
e Sterre 2, Scheldesport, Sa-
>k 2. Dames, groep 1: SC
brres, Marathon 2, Savok,
arathon 1, De Klomp, Savok
Groep 2: De Sterre, CVC,
arathon 3, Savok 3, Philippi-
Na afloop zal wethouder L.
arquinie van Sas van Gent
n ongeveer 18.15 uur de
'ijsuitreiking verzorgen.
Van onze sportredactie
EOOSTERZANDE - Het
ulsterse HVV'24 is winnaar
ïworden van het veteranen-
lernooi, dat Hontenisse hield
Kloosterzande. De Hulster
veteranen bleven in de fina-
met 2-0 de baas over Honte-
isse 2.
e eindstand: 1. HW'24, 2. Honte-
sse 2, 3. Terneuzense Boys, J
ontenisse 1, 5. STEEN, 6. Robur,
ardenburg, 8. Oostburg, 9. Meeu-
en, 10. Yerseke, 11. WDL, 12-
ZW.
DARLES DE CALUWÉ uit
:rneuzen is gisteren in een
drit voor junioren over 9 ki-
meter in Lierop als derde
ëindigd.
T48
tmmstt
Van onze sportredactie
DEN HAAG - De financiële
positie waarin de meeste be
taald voetbalorganisaties
verkeren, staat geen opzien
barende transfers toe. Dat
blijkt uit het geringe aantal
wijzigingen in de selecties
van de eredivisieverenigin
gen voor het seizoen 1984/85.
Er is, ook bij de grote clubs,
weinig geld voor de aankoop
van bekende spelers.
Opmerkelijk is de trans
fer van Hans van Breukelen.
De doelman van het Neder
lands elftal, die bij Notting
ham Forest onder contract
stond, speelt het komende
seizoen voor PSV. Lands
kampioen Feyenoord ver
sterkte zich op het laatste
moment met oud-interna
tional Johnny Rep. Ajax,
Feyenoord en Roda JC con
tracteerden spelers
(Meeuws, Tahamata en
Daerden), die als gevolg van
hun aandeel in de Belgische
omkopingsaffaire voorlopig
niet het veld op mogen.
Daarnaast trokken de Am
sterdammers ook een oud
international, Ronald Spel-
bos, aan.
Kwantitatief is Ajax met
23 contractspelers de sterk
ste club. In de voetballoze
periode vertrok geen enkele
speler, het is echter vrijwel
zeker, dat Jan Mölby zijn
heil alsnog elders zal zoeken.
Excelsior is qua spelersaan
tal de zwakste ploeg in de
eredivisie. Veertien con
tractspelers, van wie Andre
Wasiman nog medisch ge
keurd moet worden. De se
lectie wordt versterkt met
zes amateurspelers.
Hans van Breukelen, van Nottingham naar PSV. Een
van de weinige opmerkelijke transfers.
- FOTO ARCHIEF DE STEM.
DEN HAAG (ANP) - In to
taal tien clubs in het betaal
de voetbal zullen de komen
de competitie al hun thuis
wedstrijden op zaterdag
spelen. Het betreft zes clubs
in de eredivisie (AZ'67, Go
Ahead Eagles, Haarlem,
PEC Zwolle, PSV en NAC)
en vier clubs in de eerste di
visie (SC Cambuur, Heeren
veen, FC VVV en Helmond
Sport). Haarlem maakt nog
wel uitzonderingen bij duels
met topclubs (Ajax, Feyen
oord en PSV), die op zondag
zullen worden gehouden.
Zowel in de eredivisie als
in de eerste divisie hebben
tien clubs gekozen voor het
spelen van de wedstrijden
op eigen terrein op de zon
dag.
In de eredivisie beginnen
voorts Fortuna S en MW
met thuiswedstrijden tot en
met 18 november op zater
dag, verhuizen vervolgens
tot en met 17 maart naar de
zondag om het seizoen weer
op zaterdag te beeindigen. In
de eerste divisie gaan vier
clubs (Eindhoven, NEC,
Veendam en Willem II) zo te
werk.
In principe zijn de aan
vangstijdstippen voor de
wedstrijden op zaterdag
vastgesteld op 19.30 uur en
voor de wedstrijden op zon
dag om 14.30 uur.
Opgericht: 18-03-1900.
Stadion De Meer, 29.500.
Aad de Mos, Hassie van Wijk,
Spitz Kohn.
Marco van Basten 31-10-1964;
Peter Boeve 14-03-1957; John
ny Bosman 01-02-1965 (eigen
kweek); Wilco van Buuren 24-
05-1962 (eigen kweek); Marcel
van Buuren 14-03-1964 (eigen
kweek); Hans Galjé 21-02-1957;
Felix Gasselich 21-12-1955;
Dennis de Graaf 17-11-1963
(eigen kweek); Fred Grim 17-
08-1965 (eigen kweek); Ronald
Koeman 21-03-1963; Walter
Meeuws 11-07-1951 (Standard
Luik); Stanley Menzo 15-10-
1963; Jan Mölby 04-07-1963;
Edo Ophof 21-05-1959; Rene
Panhuis 28-06-1964; Frank
Rijkaard 30-09-1962; John van
t Schip 30-12-1963; Dick
Schoenaker 30-11-1952; Sonny
Süooy 31-08-1963; Ronald Spel-
bos 08-07-1954 (Club Brugge);
Jacques Storm 01-08-1964; Ge
rald Vanenburg 05-03-1964;
Rob de Wit08-09-1963 (FC
Utrecht).
Haatrecht (Willem H), Wilson
Willem II), Bakker (Willem
pgericht: 10-05-1967.
Stadion Alkmaarderhout,
19.500.
Piet de Visser.
Peter Arntz 05-02-1953; Fred
Filippo 08-05-1959; Jan Gaas
beek 04-12-1962; Martin Haar
02-05-1952; Ruud Heus 24-02-
1961; Hans de Koning 05-04-
1960; David Loggie 31-05-1957;
Richard van der Meer 19-09-
1960; Bert van de Poppe 15-04-
1955; Hans Reynders 23-06-
1955; Anders Sundstrup 17-07-
1961; Gijs Steinmann 02-04-
1961; Rick Talan 03-11-1960;
Roelf-Jan Tiktak 06-05-1958;
Pier Tol 12-07-1958; Eddy
Treytel 28-05-1946.
Ron Blok (amateurs), Henrik
Eigenbrod (Odense, Denemar
ken), Jerry de Jong (Telstar),
René Stam (FC Den Haag),
Frenk Schinkels (Excelsior),
Ronald Weysters (amateurs).
Opgericht: 18-08-1964.
Stadion De Vliert, 32.000.
Manager: Ad Zonderland.
Rinus Israel en
Theo de Jong.
Cor Adriaanse 04-02-1956; Ge
rard Aichorn 19-12-1953; Johan
Bijnen 16-10-1959; Marcel El-
berse 03-11-1964 (eigen kweek);
Hans Gilhaus 05-11-1963; Jan
van Grinsven 28-04-1962; Jos
van Herpen 28-04-1962; Fred
van de Hoorn 12-10-1963 (eigen
kweek); Wim van der Horst
11-08-1956; Guido van de
Kamp 08-02-1964; Walter van
de Kerkhoven 13-07-1968
(eigen kweek); Ruud Kaiser
(Nice); Cees van der Linden 15-
01-1964; Jon van Nielen 25-12-
1961; Ton Pattinama 30-07-1956
(Excelsior); Hans van der
Pluym 03-01-1949; Arnold
Scholten 05-12-1962; Roger
Schouwenaar 02-04-1959; Peter
van der Waart 01-12-1956 (AZ
'67).
Marcel Brands (RKC), Hans
Groenendijk (onbekend), Theo
de Jong (hulptrainer), Frank
Kusters (Wilhelmina), Bob
Lindthout (afgekeurd), Peter
van der Ley (Wageningen),
Cees van Loon (Desk), Arie Ro-
mijn (SVW), Dick Salm (Ko
zakken Boys)
Opgericht: 03-07-1902.
Sportpark Woudestein, 10.000.
Rob Jacobs en
Theo van Leeuwen.
Addy Bijl 22-11-1960; Henk
van Goozen 02-08-1961; Nico
Jalink J22-06-1964; Aad Leen
heer 04-01-1962; Ton van der
Padt 19-03-1958; Eddy Ridder
hof 18-11-1958; Graeme Rutjes
26-03-1960; Frank Schinkels
09-01-1963 (geleend van AZ'67);
Mike Snoei 04-12-1963 (Feyen
oord); Jan Stroomberg 22-04-
1954 (FC Utrecht); Wim van Til
24-09-1953 (Feyenoord); Carlo
van Tour 10-07-1956; André
Wasiman 11-04-1962; Steve
Wasiman 17-06-1963.
Michel Beukers (FC Utrecht),
Ton Pattinama (FC Den
Bosch), Tonny Niessen (afge
keurd), Peter Pijpers (uitge
leend RBC), Frans Struis (af
gekeurd), Koos Waslander (ge
leend van NAC naar PEC
Zwolle).
Stadion De Kuip, 57.000.
Thijs Libregts, Ab Fafié.
•Mario Been 11-12-1963; Ruud
Brood 19-10-1962; Ron Carli 09-
01-1962 (PPSC)Henk Duut 14-
01-1964; Jan Formannoy 03-09-
1953 (Sparta); Ruud Gullit 01-
09-1962; Joop Hiele 25-12-1958;
André Hoekstra 05-04-1962;
Peter Houtman 04-06-1957; Mi
chel van de Korput 18-09-1956
(gehuurd van Torino); Ivan
Nielsen 09-10-1956; Petur Pe-
tursson 27-06-1959 (gehuurd
van FC Antwerp); John Rep
25-11-1951 (PEC Zwolle); Cees
Spaans 27-09-1963 (Excelsior);
André Stafleu 21-02-1955; Jo
han Steur 23-03-1962 (Volen-
dam); Simon Tahamata 26-05-
1956 (Standard Luik); Sjaak
Troost 28-08-1959; Ben Wijn
stekers 31-08-1955.
Johan Cruyff (gestopt), Pierre
Vermeulen (MW), Mike Snoei
(Excelsior), Wim van Til (Ex
celsior), Andrej Jeliazkov (Sla-
via Sofia), Peter Brunings
(Xerxes), Willy Carbo (geleend
van Club Brugge, naar FC
Twente).
Opgericht: 01-07-1968.
Stadion De Baandert, 20.000.
Manager: Joop Castenmiller.
Bert Jacobs en Dick Voorn.
Willy Boessen 03-05-1964; Jo
Bux 18-02-1954; Ido Cremasco
03-08-1952 (FC Seraing); Chris
Dekker 06-12-1945; Mario Ele-
veld 09-06-1962; Anne Evers
18-01-1960; André van Gerven
06-10-1952; Wouter Holverda
22-04-1958 (Sparta); Arthur
Hoyer 14-03-1957; Wim Koe
vermans 28-06-1960; Chris
Körver 08-09-1961; René Maes-
sen 19-03-1962; Rob Philippen
20-08-1963 (eigen kweek); Ro
ger Reijners 10-02-1964 (eigen
kweek); Tiny Ruys 08-05-1957;
Gerrie Schrijnemakers 13-08-
1956; Wilbert Suvrijn 26-10-
1962; Theo van Well 13-10-1959.
Jaap van de Berg (EHC), Nico
Hanssen (NEC), Raymond
Schwidder (Sweykhuizer
Boys), Math Toonen (RKW
Obbicht), Huub Smeets (MW).
^^pli
Opgericht: 31-07-1971.
Stadion Adelaarshorst, 18.000.
Henk Wullems, Nico van Zog-
hel en Hennie Spijkerman.
Arold Back 10-09-1960; Michel
Boerebach 27-09-1963; Peter
Brouwer 27-04-1964; Henk ten
Cate 09-12-1954; Rene Eykel-
kamp 06-04-1964; Jan Jong
bloed 25-11-1940; Alex Kam-
stra 12-12-1959 (PEC Zwolle);
Kobus Nijzing 04-09-1963
(eigen kweek); André Oostrom
17-10-1952; John Oude Wesse-
link 09-10-1950; Hans Schrijver
21-08-1959; Mike Small 02-03-
1962; Rene Smit 16-04-1960 (SC
Heerenveen); Henk Veldmate
21-01-1957; Hans Voskamp 22-
12-1959; Ton Witbaard 26-08-
1953; Hans Witteveen 21-11-
1965 (eigen kweek); Wim
Woudsma 11-08-1957.
Wilco Klop (Vitesse), Paul van
Leeuwen (Cupa), Eddy Bos
man (FC Groningen).
Opgericht: 16-06-1971.
Oosterparkstadion, 16.500.
Han Berger
Piet Beusenberg 24-08-1959;
Eddie Bosman 28-02-1955 (GA
Eagles); Bud Broeken 12-09-
1957; Jan Brouwer 25-10-1962
(SC Veendam); Jan van Dijk
10-12-1956; Ahmad Fandi 29-
05-1962; Karei Hiddink 03-09-
1956; Pieter Huistra 18-01-1967;
Harris Huizingh 10-02-1963
(eigen kweek); Erwin Koeman
20-09-1961; Paul Mason 03-09-
1963 (eigen kweek); Rob McDo
nald 22-01-1959; Anne Mulder
15-07-1957; Jos Roossien 16-11-
1960; Harrie Schellekens 05-11-
1952; Ronald Steenge 24-07-
1963; Adrie van Tiggelen 16-06-
1957; Walter Waalderbos 21-
07-1951.
Joop Gall (SC Veendam), Henk
de Haan (SC Veendam), Ron
Jans (Roda JC), Jan de Jonge
(SC Heerenveen), Theo Keu
kens (SC Veendam), Bert Wie-
bing (SC Veendam).
urn
mmrnm
Opgericht: 01-10-1889.
Stadion Haarlem, 18.000.
Hans van Doorneveld
en Ted Immers
Wim Balm 24-02-1960; Joop
Böckling 03-11-1955; Ruud
Hesp 31-10-1965; Piet Keur 20-
12-1960; Gerrie Kleton 15-09-
1953; Bert van der Kuijl 08-08-
1962; Frank van Leen 22-10-
1955; Alwin Leysner 22-05-
1956; Marcel Liesdek 13-09-
1959 (Telstar); Keith Masefield
26-02-1957; Edward Metgod 19-
12-1959; Luc Nijholt 29-07-1961;
René Tol 20-01-1962; Cees Ver-
kaik 14-02-1958; John Ver
schoor 24-11-1955.
Edwin van Hameren (De Me
teoor), Piet Huyg (gestopt), An
dreas van der Veldt (KSV Hes
sen), Peter van der Waart (ge
leend van AZ '67, naar FC Den
Bosch).
Opgericht: 02-04-1902.
Stadion De Geusselt, 20.000.
Manager: Nico Jongen.
Trainers
Barry Hughes en Jo Bonfrère.
Marcel Adam 28-08-1960; Chrit
Baetsen 04-10-1952; Willy van
Bommel 30-06-1954; Rob Dela-
haye 24-04-1959; Huub Dries-
sen 12-12-1962; Wim Dussel-
dorp 11-06-1961; Johan Dijk
stra 26-03-1947; Eric van der
Luer 16-08-1965; Hans Linders
28-07-1961; Jean Maas 26-02-
1959; Bert van Marwijk 19-05-
1952; Eric Merk 09-03-1963
(eigen kweek); Dick Nanninga
16-01-1949; Berry Penders 14-
03-1963; Paul Penders 07-12-
1963; Jo Quaden 30-04-1955;
Huub Smeets 20-09-1953 (For
tuna Sittard); Ruud Smeets 08-
03-1963; Arie van Staveren 01-
W-1953; Reginal Thai 07-02-
1965 (eigen kweek); Pierre
Vermeulen 16-03-1956 (Feyen
oord).
Dinjens (MKC), Duizings (Bil-
jjen, België), Janssen (Venray),
Massot (onbekend), Trags
(Heksenberg).
Opgericht: 19-09-1912.
Stadion Beatrixstraat: 18.500.
Bob Maaskant.
Guus van der Borgt 27-11-1962;
Ton Cornelissen 24-01-1964;
Hans van den Dungen 23-11-
1961; Ton van Eenennaam 03-
05-1956; Wim Flight 19-12-1955
(FC Utrecht); Jef de Kort 06-
06-1960 (TSC); Jack de Kroon
22-09-1960; Ad Krijnen 16-11-
1954; Geert Meijer 15-03-1951;
Re mie Remerie 13-09-1964
(eigen kweek); Edy de Schep
per 09-11-1958; Guus van
Schijndel 01-01-1963; Ton
Smits 20-01-1953; Jack Sweres
30-10-1962; Cees Zwamborn 28-
03-1952 (MSV Duisburg).
Hans Heeren (RKC), Anton
Joore (RKC), Hans Kraay
(Brighton, Engeland), Bob
Latchford (Coventry, Enge
land), Koos Waslander (PEC
Zwolle), Willy Janssen (onbe
kend), Ruud Geels (gestopt),
John Dusbaba (St Niklaas,
België)
Opgericht: 01-07-1982.
Stadion PEC Zwolle '82, Cein
tuurbaan 2, Zwolle, 14.500.
Co Adriaanse
Alex Booy 03-10-1960; Klaas
Drost 11-06-1953; Peter van der
Hengst 04-06-1959; Cees van
Kooten 20-08-1948; Gerard van
Moorst 19-02-1957; Jan Mulder
25-08-1964; Jürgen Müller 17-
07-1960 (FC Antwerp); Ad Ra-
venl 7-11-1955; Piet Schrijvers
15-12-1946; Koos Waslander
03-02-1957 (NAC); Jan Wegge-
laar 29-10-1960; Martin Wigge-
mansen 07-06-1957 (Luganp);
Dean Wilkins 12-07-1962
(Brighton); Ron Willems 20-09-
1966; René IJzerman 06-01-
1955.
Gert van de Brink (Wagenin
gen), Arnoud van der Eijk
(Zwolsche Boys), Grads Fühler
(FC Bocholt, West-Duitsland),
Jan Groeneweg (Davo), Alex
Kamstra (Go Ahead Eagles),
Henri Pelleboer (Vitesse), John
Rep (Feyenoord), Chris Rie-
mens (Flevo Boys), Rini van
Loon (Lierse SK, België), Ger
rit Visscher (Heerenveen).
Opgericht: 31-08-1913.
PSV-Stadion, 28.000.
Manager: Kees Ploegsma.
Jan Reker
Berry van Aerie 08-12-1962;
Erik-Jan van den Boogaard
19-08-1964; Ernie Brandts 03-
02-1956; Hans van Breukelen
04-10-1956 (Nottingham Fo
rest); Kenneth Brylle 22-05-
1959 (Anderlecht); Peter Cor-
bijn 15-12-1964 (Helmond
Sport); Pirn Doesburg 28-10-
1943; Jan Heintze 17-08-1963;
Glenn Hysén 30-10-1959; Willy
van de Kerkhof 16-09-1951;
Jurrie Koolhof 10-01-1960; Ad-
dick Koot 16-08-1963 (eigen
kweek); Ton Lokhoff 25-12-
1959; Frans van Rooy 03-07-
1963; Hans Smulders 27-04-1964
(eigen kweek); Huub Stevens
29-11-1953; Hallvar Thoresen
12-04-1957; Michel Valke 24-08-
1959; Piet Wildschut 25-10-
1957.
Edwin van Berge Henegouwen
(FC VW), Martin van Duren
(Racing Jet, België), Arie Haan
(trainer FC Antwerp), Rob
Landsbergen (Hyundai, Zuid-
Korea), Jan Poortvliet (Nimes),
Hans Segers (Nottingham Fo
rest).
Opgericht: 27-07-1914.
Gemeentelijk Sportpark Kerk-
rade, Kaalheide, 25.000.
Manager: Hans Coerver.
Hans Eijkenbroek, Gêne Ge-
rards, Hans Fischer.
Jimmy Calderwood 28-02-1955;
Hans Cremer 13-05-1961; Joop
Dacier 18-09-1953; Jos Daerden
26-11-1954 (Standard Luik);
Leo Degens 03-10-1957; Martin
van Geel 27-11-1960; Edwin
Gorter 06-07-1963 (DS '79);
Chris Guthrie 07-09-1953; Mi
chel Haan 02-04-1967 (SVN);
Eugene Hanssen 09-01-1957;
Servaes Henssen 30-11-1964
(eigen kweek); Rene Hofman
08-03-1961; Ron Jans 29-09-1958
(FC Groningen); Harry Klein
24-11-1961; Eugene Marijnis-
sen 28-02-1955; Jos Smits 04-
07-1955; Raymond Trost 31-01-
1965 (eigen kweek); Peter van
de Ven 08-01-1961; Rini Ver
west 05-10-1965.
Leo Ehlen (Thor Waterschei,
Belgie), John Eriksen (Mul
house, Frankrijk), Milo
Muytjens (RKWL), Jeffry Ro-
senau (SV Baesweiler/West-
Düitsland), Hans Zuidersma
(Limburgia).
Opgericht: 01-04-1888.
Stadion: Spangen, Rotterdam,
29.500.
Manager: Charles van de Stee-
ne.
Theo Vonk, Jan Nijman.
Adrie Andriessen 13-12-1960;
Ron van de Berg 15-08-1960;
Danny Blind 01-08-1961; Silvio
Diliberto 16-12-1963; Rene Eij-
er 01-01-1963; Louis van Gaal
08-08-1951; Ronald Lengkeek
14-09-1960; Bas van Noortwijk
12-01-1955; Edwin Olde Rieke-
rink 28-09-1961; Rene Oomen
14-01-1964; Leen van Oosten
25-03-1961; Robin Schmidt 23-
03-1965; Gerrie Slagboom 26-
09-1964 (eigen kweek); Ron
Stevens 17-01-1959; Bert Veld
hoen 15-12-1962; Robert Ver
beek 26-07-1961; Leen van der
Weel 26-08-1958; John de Wolf
10-12-1962.
Wout Holverda (Fortuna Sit
tard), Henk Dirven (uitgeleend
aan SVV), Dennis Valentijn
(FC Den Haag), Adnan Gülek
(Turkije), Jan Formannoy
(Feyenoord), Steven Huszarik
(Excelsior), Peter Lof (Flo-
reant)
pgericht: 01-07-1965.
Stadion Diekman, 23.000.
Manager: Ton van Dalen.
Fritz Korbach en Epie Drost.
Billy Ashcroft 01-10-1952; An
dre van Benthem 15-12-1963;
Michael Birkedal 18-11-1959;
Evert Bleuming 30-09-1959;
Patrick Bosch 30-10-1964
(eigen kweek); Theo ten Caat
08-12-1964 (VV Hoogeveen);
Willy Carbo 14-08-1959 (FC
Brugge); Jerry Cooke 24-01-
1963; Bert-Jan Janssen 15-04-
1962 (Sportclub Enschede);
Martin Koopman 05-06-1956;
Jeroen Korpershoek 23-12-1958
(W Bedum); Jan Pouls 15-10-
1964; Rene Roord 15-05-1964;
Fred Rutten 05-12-1962; Ma
nuel Sanchez Torres 01-01-
1960; Jan Sörensen 14-05-1955;
John Scheve 11-02-1960; Theo
Snelders 07-12-1963; Martien
Vreijsen 15-11-1955.
Tonnie Harleman (Sportclub
Enschede), Jan van Gestel (uit
geleend aan Helmond Sport),
Tom McNulty (SC Veendam),
Rini Piasmans, Anton van de
Kamp.
Opgericht: 01-07-1970.
Stadion: Galgenwaard, 20.000.
Nol de Ruiter en Henk Vonk.
Frans Adelaar 05-12-1960; Jan
van de Akker 10-08-1960; Mi
chel Beukers 04-02-1961 (Ex
celsior); Ton du Chatinier 13-
01-1958; Jan Willem van Ede
13-04-1963; Edwin Godee 26-
09-1964 (Ajax); Harry van der
Ham 16-08-1954 (Berchem
Sport); Johan van de Hooft 26-
10-1957 (Helmond Sport) Mario
Kok 23-11-1962 (eigen kweek);
Ton de Kruyk 27-11-1955; Gert
Kruys 08-05-1961; John van de
Linden 07-09-1961 (DOS); John
van Loen 04-02-1965 (eigen
kweek); Gerrit Plomp 27-06-
1963 (eigen kweek); Ben Riet
veld 08-07-1958; Wim Rijsber
gen 18-01-1952 (Helmond
Sport); Mark Verkuyl 19-11-
1963 (eigen kweek); Herman
Verrips 18-08-1962; Jan Wou
ters 17-07-1960.
Dick Advocaat (trainer
KNVB), Wim Flight (NAC),
Gerard van der Lem (ama
teurclub), Jan Monster (afge
keurd), Jan Stroomberg (Ex
celsior), Koos van Tamelen
(Wageningen), Gerard Ter
voort (afgekeurd), Rob de Wit
(Ajax), Leo van Veen (RKC).
Opgericht: 01-06-1920.
Terrein Sportlaan, 16.500.
Leo Beenhakker, Bob Haarms.
Ton Blanker 15-09-1960; Kees
Guyt 01-08-1950; Dick Helling
22-09-1950; Frans Hoek 17-10-
1956; John Holshuijsen 28-10-
1961; Jaap Jonk 26-08-1952;
Jack Kemper 23-05-1963; Jan
Klouwer 24-01-1962; Henny
Meijer 17-02-1962 (Telstar);
Jan Molenaar 24-04-1961; Keje
Molenaar 29-09-1958 (Ajax);
René Kraay 28-09-1961 (Hil-
versumse Boys); Ab Plugboer
26-03-1964 (eigen kweek); Nico
Runderkamp 30-03-1964 (eigen
kweek); Jan Schokker 01-03-
1956; Klaas Tuyp 19-05-1961;
Nico Zwarthoed 30-09-1957.
Johan Steur (Feyenoord), Wim
Tol (SV Marken), Theo Mooyer
(Hollandia), Wim Kwakman
(SV de Rijp).
Van onze sportredactie
BREDA - Op de woensdagen
19 september en 3 oktober
vindt de eerste ronde van de
drie Europacup-toernooien
plaats.
De Nederlandse vertegen
woordigers zijn voor de eer
ste ronde als volgt inge
deeld:
Europacup I: Feyenoord-Pana-
thitiaikos (Grie); Europacup II:
KB Kopenhagen (Den)-Fortuna
Sittard; Europacup III: Vorw-
arts Frankfurt (ODl)-PSV; Red
Boys Differdange (Lux)-Ajax.
Overige data Europacup:
Tweede ronde: 24 oktober en 7
november.
Berde ronde Europacup III (tus-
senronde): 28 november en 12 de
cember.
Kwartfinales: 6 en 20 maart.
Halve finales: 10 en 24 april.
Finales Europacup II: 8 en 22
mei.
Finale Europacup II: 15 mei in
Feyenoord-stadion Rotterdam.
Finale Europacup I: 29 mei in
Heizel-stadion Brussel.
1/2 september: Roda JC - Feyenoord, FC Volendam - FC Utrecht,
PSV - FC Groningen, Haarlem - Go Ahead Eagles, PEC Zwolle - FC
Den Bosch, FC Twente - Fortuna Sittard, MVV - AZ '67, Sparta -
Ajax, NAC - Excelsior.
5 september: Feyenoord - NAC, FC Utrecht - Roda JC, FC Groningen
- FC Volendam, Go Ahead Eagles - PSV, FC Den Bosch - Haarlem,
Fortuna Sittard - PEC Zwolle, AZ '67 - FC Twente, Ajax - MW, Ex
celsior - Sparta.
8/9 september: Roda JC - NAC, Feyenoord - FC Volendam, FC
Utrecht - PSV, FC Groningen - Haarlem, Go Ahead Eagles - PEC
Zwolle, FC Den Bosch - FC Twente, Fortuna Sittard - MW, AZ '67 -
Sparta, Ajax - Excelsior.
12 september: FC Volendam - Roda JC, PSV - Feyenoord, Haarlem -
FC Utrecht, PEC Zwolle - FC Groningen, FC Twente - Go Ahead
Eagles, MW - FC Den Bosch, Sparta - Fortuna Sittard, Excelsior -
AZ '67, NAC - Ajax.
15/16 september: FC Volendam - NAC, Roda JC - PSV, Feyenoord -
Haarlem, FC Utrecht - PEC Zwolle, FC Groningen - FC Twente, Go
Ahead Eagles - MW, FC Den Bosch - Sparta, Fortuna Sittard - Ex
celsior, AZ '67 - Ajax.
22/23 september: PSV - FC Volendam, Haarlem - Roda JC, PEC
Zwolle - Feyenoord, FC Twente - FC Utrecht, MW - FC Groningen,
Sparta - Go Ahead Eagles, Excelsior - FC Den Bosch, Ajax - Fortuna
Sittard, NAC-AZ'67.
29/30 september: PSV - NAC, FC Volendam - Haarlem, Roda JC -
PEC Zwolle, Feyenoord - FC Twente, FC Utrecht - MW, FC Gronin
gen - Sparta, Go Ahead Eagles - Excelsior, FC Den Bosch - Ajax,
Fortuna Sittard - AZ '67.
6/7 oktober: Haarlem - PSV, PEC Zwolle - FC Volendam, FC Twente
- Roda JC, MW - Feyenoord, Sparta - FC Utrecht, Excelsior - FC
Groningen, Ajax - Go Ahead Eagles, AZ '67 - FC Den Bosch, NAC -
Fdrtuna Sittard.
27/28 oktober: Haarlem - NAC, PSV - PEC Zwolle, FC Volendam -
FC Twente, Roda JC - MW, Feyenoord - Sparta, FC Utrecht - Ex
celsior, FC Groningen - Ajax, Go Ahead Eagles - AZ '67, FC Den
Bosch - Fortuna Sittard.
3/4 november: PEC Zwolle - Haarlem, FC Twente - PSV, MW - Fc
Volendam, Sparta - Roda JC, Excelsior - Feyenoord, Ajax - FC
Utrecht, AZ '67 - FC Groningen, Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles,
NAC-FC Den Bosch.
24/25 november: PEC Zwolle - NAC, Haarlem - FC Twente, PSV -
MVV, FCVolendam - Sparta, Roda JC - Excelsior, Feyenoord - Ajax,
FC Utrecht - AZ '67, FC Groningen - Fortuna Sittard, Go Ahead
Eagles - FC Den Bosch.
1/2 december: FC Twente - PEC Zwolle, MW - Haarlem, Sparta -
PSV, Excelsior - FC Volendam, Ajax - Roda JC, AZ '67 - Feyenoord
Fortuna Sittard - FC Utrecht, FC Den Bosch - FC Groningen, NAC -
Go Ahead Eagles.
8/9 december: FC Twente - NAC, PEC Zwolle - MW, Haarlem -
Sparta, PSV - Excelsior, FC Volendam - Ajax, Roda JC - AZ '67
Feyenoord - Fortuna Sittard, FC Utrecht - FC Den Bosch, FC Gro
ningen - Go Ahead Eagles.
15/16 december: MW - FC Twente, Sparta - PEC Zwolle, Excelsior -
Haarlem, Ajax - PSV, AZ '67 - FC Volendam, Fortuna Sittard -
Feyenoord, Go Ahead Eagles - FC Utrecht, NAC - FC Groningen.
19/20 januari: MW - NAC, FC Twente - Sparta, PEC Zwolle - Excel
sior, Haarlem - Ajax, PSV - AZ '67, FC Volendam - Fortuna Sittard
Roda JC - FC Den Bosch, Feyenoord - Go Ahead Eagles, FC Utrecht -
FC Groningen.
26/27 januari: Sparta - MW, Excelsior - FC Twente, Ajax -
Zwolle, AZ '67 - Haarlem, Fortuna Sittard - PSV, FC Den Bosch
unuuv, im ui naaiicui, i ui luild OltLdlU - rOV, TL Ut
Volendam, Go Ahead Eagles - Roda JC, FC Groningen
FC Utrecht - NAC.
PEC
- FC
Feyenoord,
6/8 apnl (dubbelprogramma): NAC - Sparta, MW - Excelsior, FC
Twente - Ajax, PEC Zwolle - AZ '67, Haarlem - Fortuna Sittard, PSV
-FC Den Bosch, FC Volendam - Go Ahead Eagles, Roda JC - FC
Groningen, Feyenoord - FC Utrrecht.
2/3 februari: returns van 5 september.
Van onze sportredactie
BREDA - Het is nog altijd
pijnlijk om te moeten con
stateren dat het Nederlands
elftal de laatste jaren twee
belangrijke toernooien mis
te. Het eens zo geroemde
Oranje plaatste zich niet
voor het WK'82 in Spanje en
miste op een haar na (doel
saldo) het EK'84 dat Frank
rijk defintief aan de top
bracht.
Op jacht naar nieuwe in
ternationale erkenning moet
Nederland het deze keer op
nemen tegen Hongarije,
Oostenrijk en Cyprus. Deze
landen vormen groep vijf.
De nummer een plaatst zich
automatisch voor het WK'86
dat in Mexico gehouden
wordt. De nummer twee kan
zich eveneens kwalificeren
via twee duels tegen de
nummer twee van groep,
waarin België, Albanië,Po
len en Griekenland zijn on
dergebracht.
In groep vijf is overigens
al een wedstrijd gespeeld.
Begin februari won Oosten
rijk met 1-2 op het eiland
Cyprus.
Het programma van groep
vijf ziet er al volgt uit:
26 -9-1984: Hongarije-Oostenrijk.
17-10-1984:
Nederiand-Hongarije.
14-11-1984:
Oostenrijk-Nederland.
17-11-1984: Cyprus-Hongarije.
23-12-1984: Cyprus-Nederland.
27-2-1985: Nederland-Cypms.
3-4-1985: Hongarije-Cyprus.
17-4-1985:
Oostenrijk-Hongarije.
1 -5-1985: Nederland-Oostenrijk.
14 -5-1985: Oostenrij k-Cyprus.
Hongarije-Nederiand.
Van
onze sportredactie
BREDA - De eerste ronde in
de strijd om de KNVB-beker
wordt in het weekend 20/21
oktober gespeeld. Eventuele
replay's worden 31 oktober
gespeeld.
De overige data met tussen
haakjes de data van even
tuele replay's:
Tweede ronde: 17/18 novem
ber (11 december).
Derde ronde: 12/13 januari
(23 janauari).
Kwartfinales: 13 februari
(13 maart).
Halve finales: 27 maart (17
april).
Finale: 21 mei (5 juni).