Den Bosch in 1985 eindpunt van prof ronde Stevenson neemt afscheid met overwinning Andere opzet profploeg Goede De trots uit het Vlaamse land DRANKEN VERMEHSEN Ondergeschikte rol Nederlanders in GP van Wilhelm Teil UITSLAG VAN DE ZESDE ETAPPE: WK-wielrennen in 1987 naar Wenen 6Een tandje bij steken9 Cees van der Velden uit de boot GINA SPORT 2 MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984 PAGINA SPORT 3 HULST Nederlaag Bruinenberg Drielandenomloop voor Erwin Martens Scholma beste dammer op de Dam ndam 1-1 Tibuur 1-4 gen-V.V.V. 0-1 -Graafschap 1-1 -NEC 1-1 IKC 2-0 ;n-Vitesse 2-5 1 Sp.-Den Haag 4-4 sen-DS '79 2-0 STAND ip HP- 0 1 7- 0 7- 1 7- 3 4- 0 6- 3 4- 3 3- 2 5- 5 2- 2 2- 3 5- 6 3- 4 1- 3 1- 3 3- 6 1- 4 2- 6 1-10 VISIE: Roda JC- iord, FC Volendam-FC t, PSV-FC Groningen, m-Go Ahead Eagles, iwolle-FC Den Bosch, vente-Fortuna Sittard, VZ'67, Sparta-Aj ax, Ixcelsior. 'E DIVISIE: FC VW- nbuur, De Graafschap- NEC-RBC, RKC-FC ingen, Vitesse-SC He- FC Den Haag-Willem 79-Telstar, SC Heeren- ïndhoven, SC Veen- elmond Sport. TOPSCORERS 0 Boere, vorig seizoen er in de eerste divisie, ijn produktiviteit niet hem achtergelaten bij insfer naar Cambuur. ;s van de Leeuwarder ig scoorde dit weekein- van de vier doelpunten RBC. Groenendijk in Helmond voor Den it een zelfde totaal, e ronden in de eerste halen twaalf spelers liddelde van een doel- t wedstrijd, of meer. scorers zijn: 1. Boere lur) 4, 2. Groenendijk aag). Van den Akker Verlijsdonk (VW) 1 (NEC) 3, 6. Van Bree- i Nelemans (Helmond Bouwens (Den Haag), man en Booy (De hap), Erkelens (Cam- Schuurman (Heeren- LOTTO mende getallen in de mdse lotto zijn: 5 - 13 - - 27 - 30. Reservegetal een inleg van 2,2 mil- lden is ruim 1,1 miljoen ef de jackpot van 86.000 beschikbaar voor de CIJFERSPEL iet cijferspel werd ge- 94 21 46. -ijzenpot zit f. 56.921,-. T0T0GELIJK mende getallen zijn: 9 - - 24 - 27 Toegevoegde ijd 8. Voor de prijzen is - beschikbaar. SUPERTRIO slag van het supertrio, i in de Eland-Prijs, op Duindigt is: 1. nr. 12. lost land (A. H. Suyker- 2. nr. 3. The Black Ar- Dooper), 3. nr. 9. Usta er (S. A. Hartman). Niet nr. 8. Vyvonne Promi- r. 13. Up Road. De inleg >0.769,-, de uitbetaling is >0 DUITSE LOTTO mende getallen in de litse lotto zijn: 3-5-11 3 - 42. Het reservegetal SPEL 77 piel 77 werd getrokken: 3ELGISCHE LOTTO nd in de Belgische lotto terdag zijn de volgende allen: 1-5 - 23 - 29 - 34- bij komende nummer is T14 Van onze sportredactie LELYSTAD - Den Bosch zal volgend jaar definitief fun geren als eindpunt van de elfde profronde van Neder land nieuwe stijl. De Stich ting Profronde van Neder land bereikte met de ge meente 's-Hertogenbosch (er wordt volgend jaar het 800- jarig bestaan van de stad gevierd) daarover overeen stemming. Zundert en Den Haag maken volgend sei zoen weer veel kans om een aankomst en/of vertrek te mogen organiseren. Daarmee komt het stre ven om de Limburgse heu vels aan te doen op de tocht te staan. Of het moet zijn dai de Stichting een akkoord be reikt met de organisatoren van de Waalse klassieker Luik-Bastenaken-Luik om op hun traject een etappe te kunnen uitzetten. Dan zou Gulpen weer hoog in de 'hit lijsten' van mogelijke aan komst- en vertrekplaatsen scoren. De onderhandelingen om volgend jaar gelijktijdig een ronde van Nederland te ma ken voor profs (en misschien amateurs) en dames krijgt volgens Stichtings-voorzit- ter Wim Breukink ook steeds meer gestalte. De gro te moeilijkheid vormt echter de kwestie van de begelei ding door de rijkspolitie en het afzetten van de wegen binnen doorkomstplaatsen. Het is namelijk de bedoeling dat de dames, zoals in de Tour de France dit jaar, steeds de laatste 80 of 90 ki lometers van het parkoers van de profs afleggen. Mochten de plannen echter doorgaan, dan zullen twee Nederlandse dames-ploegen en zes buitenlandse deelne men, hetgeen neerkomt op een deelneemstersveld van 48 vrouwen (zes per ploeg). Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllll Van onze speciale verslaggever ASSEN - De profploeg van Jac de Goede krijgt voor volgend seizoen een andere opzet. Fun geerde de formatie van de ex-coureur uit Standdaarbuiten tot aan dit seizoen wat on eerbiedig gezegd als 'vuilnisbak' voor renners, die bij andere equipes buiten werden gezet, De Goede wil er volgend seizoen een opleidings instituut voor jonge profs van maken. De Westbrabander, die afgelopen week tot een akkoord kwam met zijn hoofd-sponsors (AVP Viditel en De Vries Lotto), gaat eerst het aantal A-contracten drastisch verminderen. Hij„Ik heb dit seizoen zeven renners met een A-contract. Als ik dan de resultaten zie, dan moet ik constateren dat die investering er niet is uitgekomen. We zijn nauwelijks beter dan Elro/AutoBrabant waar met veel minder geld gewerkt wordt. Dat heeft mij aan het denken gezet. En doen besluiten om het aantal A-con- tracten sterk te verminderen". De Goede wil nu een ploeg gaan bouwen rond coureurs als Ron Snijders, Jac van Meer en ook rond de Roosendaalse amateur Peter Hofland. „Die mag, als hij trek heeft, bij mij komen. Het zou mijn ploeg dan kunnen ge bruiken als springplank naar een grotere for matie". Ook Jan van Wijk uit Haarlem (dit sei zoen achtste in de amateurronde van Enge land) staat hoog op het verlanglijstje van De Goede, maar Van Wijk heeft inmiddels al ver gaande contacten met Kwantum. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllH Johan Lammerts blijft nu bescheiden Van onze sportredactie ASSEN - Ludo Peeters zal vandaag (maandag) bij zijn tandarts in België een 'tandje bij moeten laten steken'. De Belg kwam na melijk zaterdag tijdens de voorlaatste etappe van de profronde van Nederland op een kasseienstrook (be rucht van de amateurronde van Drente) ten val en be schadigde zijn gebit zoda nig, dat er een kroon af brak. Peeters had daar zo veel last van, dat hij besloot de ploegentijdrit van 's middags te laten schieten. Ook Jan Jonkers uit Oud-Gastel vond zijn 'Wa terloo' op de Drentse kas seien. Bij Jonkers brak de derailleur van zijn fiets af en daar de Westbrabander geen reserve-fiets op de wagen van ploegleider Elen had staan, was de profronde voor hem vroeg tijdig voorbij. voor de hand voor Johan door ROB VAN DEURSEN ASSEN - De glans van zijn overwinning in de ronde van Vlaanderen dit seizoen verbleekte snel, zo merkte Johan Lammerts in het circus van de na-Tourse criteriums. De prof uit het Westbrabantse Putte, sinds zaterdag de negende winnaar op rij van de formatie van Peter Post van de profronde van Nederland, kreeg slechts contracten voor tien 'rondjes rond de kerktoren', ter wijl hij vorig jaar als Nederlandse deelnemer en uit- rijder van de ronde van Frankrijk soms wenste dat een dag 48 uren had om aan alle contractuele ver plichtingen te kunnen voldoen. Eén conclusie ligt dan ook Lammerts: „Als Nederlandse prof wielrenner moet je de Tour doen. Anders is het pu bliek je vergeten". De ster van Lammerts (hij miste dit keer de Grand Bouclé omdat hij in de ronde van Zwitserland ziek werd) daalde zelfs zo ver dat hij van de tien kermiskoersen in enkele onder zijn prijs moest vertrekken omdat er anders bijna geheel geen beleg op de boterham viel te verdie nen. „Dat weet te als je de Tour niet doet, maar dat het zo sterk zou doorwerken had ik toch niet verwacht", aldus Lammerts, die overigens bij zonder gelukkig was met zijn eindoverwinning in de prof ronde van Nederland, waarin hij vrijdag de oranje leiders trui veroverde en die zaterdag met de rit Lelystad-Assen (ge wonnen door Teun van Vliet) en de ploegentijdrit (uiteraard een zege voor de ploeg-Post) zonder problemen over de streep bracht. Afspraak De ploeg Post aan het werk tijdens de ploegentijdrit. De latere winnaar Johan Lammerts (midden) laat zich keurig meevoeren. - fotoanp. LONDEN (AFP) - Cees van der Velden, aanvoerder van het klassement in de strijd om het wereldkampioenschap motorbootsport formule-1, heeft besloten niet meer te starten in de laatste Grand- Prixwedstrijden van dit sei zoen. De Nederlander heeft zijn beslissing genomen na overleg met zijn sponsor voor de Grote Prijs van Londen. De twee an dere boten, die voor hetzelfde merk reclame maakten, zullen ook niet deelnemen aan de Grote Prijzen van München en Milaan. Het bedrijf zal pas in de motorbootsport terugkeren wanneer de veiligheidsvoor zieningen voor de deelnemers aanzienlijk verbeterd zijn. Van der Velden verklaarde zijn besluit met: „Het is nood zakelijk dat de problemen van de veiligheid worden opgelost voor verder gevaren wordt in boten, die de piloten geen mo gelijkheid bieden fouten te corrigeren. In de afgelopen vier maanden zijn er vier on gevallen met dodelijke afloop geweest". HAVANA (Reuter) - Cuba heeft in de finales van het bokstoernooi van de Spelen van de Vriendschap in Cuba elf van de twaalf gouden medailles veroverd. De drievoudige Olympische kampioen Teofilo Stevensor nam voor 17.000 toeschouwers, onder wie president T del Castro, afscheid van de wedstrijdsport. De 32-jarige Cubaan leek staande ovatie van het publiek tegen super-zwaargewicht Valeri Abadjan (Sov) aanvan kelijk op een roemloze neder laag af te gaan. De Rus viel na de eerste gongslag diréct aan en Stevenson had grote moeite met zijn agressieve tegenstan der, die enkele goede treffers plaatste. De Cubaan kwam in de tweede ronde echter gewel dig terug en na enkele hoeken op het hoofd en lichaam hing Abadjan weerloos over de tou wen. Hij werd echter door de gong van een knock out gered. Bij het begin van de derde ronde was de Rus echter nog lang niet hersteld en de Hon gaarse scheidsrechter staakte de partij. Stevenson, die ook nog twee wereldtitels verover de in zijn carrière, kreeg een ADVERTENTIE IMPORTEUR NEDERLAND Tel. 01140-13544 in het nationale sportstadion. De Oostduitse weltergewicht Torsten Schmidt was de enige niet-Cubaan, die een gouden medaille veroverde. Daarbij dient echter wel te worden aangetekend, dat twee of drie Cubaanse boksers niet moch ten klagen over het feit, dat zij bij een niet unanieme uit spraak van de jury de over winning kregen toegewezen. Dat gold vooral de partijen in het licht-vlieggewicht en ban- tamgewicht. De Sovjet-Unie veroverde zes zilveren medail les in het toernooi, waaraan twaalf landen deelnamen. Oost-Duitsland moest zich naast het goud van Schmidt tevreden stellen met zes maal brons. De uitslagen van het toernooi in Havana zijn: licht-vlieg: Juan Torres (Cub) w.o.p (3-2) van Ka- rimzan Abdrajmanov (Sov). Vlieg: Pedro Orlando Reyes (Cub) wint door walk over van Zbigniew Rau- bot (Pol), die het gewicht niet kon maken. Bantam: Amon Ledon (Cub) w.o.p (3-2) van Joeri Ale- xandrov (Sov). Veder: Adolf o Hor- ta (Cub) w.o.p (3-2) van Serik Noerkasov (Sov). Licht: Angel Herrera (Cub) w.o.p (3-2) Enkbat Nergui (Mon) licht-weiter: Cande- lario Duvergel (Cub) w.o.p (3-2) van Viatsjeslav Janovski (Sov). Weiter: Torsten Schmidt (OD1) w.o.p (4-1) van Jose Luis Hernan dez (Cub). Zwaar-welter: Angel Espinosa (Cub) w.o.p (4-1) van Mi- kail Takov (Bul). Midden: Bernar do Comas (Cub) w.o.p (4-1) van Henry Petrich (Pol). Half-zwaar: Pablo Romero (Cub) w.o.p (4-1) van Vladimir Tsjin (Sov). Zwaar: Her- menegildo Baez (Cub) w.o.p (3-2) van Gyula Alvics (Hon). Super- zwaar: Teofilo Stevenson (Cub) wint door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde "in (QrwA Wel echter met de zegen van 'stalbaas' Peter Post. Net als in de etappe tussen Den Haag en Schagen van donderdag was het zaterdag opnieuw Gert- Jan Theunisse, die - als bewa ker meegegaan met Jac Hane- graaf - virtueel de trui over nam. Maar Post greep in, som meerde Theunisse geen kop- werk meer te doen en daarop hield Hanegraaf ook de benen stil. Post, die naast Lammerts ook Lammertink (tweede) en Theunisse (derde) op het ere podium had staan: „We had den een duidelijke afspraak gemaakt. Lammerts gaf te kennen dat hij graag wilde winnen. Vandaar dat we hem allemaal zouden steunen. Theunisse maakte er een beetje een rotzooi van. Daar houd ik niet van. Kijk, als Lammerts had gezegd: het kan me niet schelen wie er wint dan had bijvoorbeeld Lammertink via de bonifica tie-sprints de eerste plaats kunnen pakken. Maar die hield zich aan de opdracht. Hij heeft alleen maar op het be lang van Lammerts gelet en onderweg niet mee gesprint". Gert-Jan Theunisse zelf be greep het allemaal niet zo goed. „Ik denk dat Post het voor de ronde geen propagan da vindt dat ik als neo-prof zou winnen. Anders kan ik zijn opdracht om niet meer op kop te komen bij Hanegraaf niet uitleggen", aldus de toch wat teleurgestelde Theunisse. In de wolken Johan Lammerts geloofde niet dat Theunisse de bedoe ling had hem uit het oranje te verdrijven. „Volgens mij is Theunisse met Hanegraaf meegegaan om te voorkomen dat die de etappe zou winnen. Het was namelijk duidelijk afgesproken dat degene die aan de leiding stond - ik dus - bescherming van alle andere leden van de ploeg zou krij gen". Lammerts, die zich in de ronde van België voorbereidde op de profronde van Neder land en die dinsdag bij de val partij in Zundert gewond raakte aan zijn arm (drie hechtingen zaten er zaterdag nog in) maakte zich er trou wens niet zo druk meer om. De buit was immers binnen. In ieder geval zal hij niet meer de fout maken, die hij na zijn ze ge in de ronde van Vlaanderen beging. „Later kwam ik tot het besef dat die zege toch niet zo'n gunstige uitwerking heeft gehad. Niet alleen door het missen van die criteriums na de Tour, maar ook door het feit dat ik na Vlaanderen een bpptip tript miin hnofH ir» Johan Lammerts tijdens de huldiging. wolken ging lopen. Gelukkig duurde dat niet lang, want binnen een paar weken stond ik weer met beide benen op de grond, maar toch is het kenne lijk moeilijk voor een jong coureur zoals ik om de weelde te dragen. Dat is een harde les die ik geleerd heb". Plezier Plezierige 'bijkomstigheid' voor Johan Lammerts was dat hij na zijn eindoverwinning in de profronde van Nederland door KNWU-keuzerheer Piet Liebregts niet meer gepas seerd kon worden voor de Ne derlandse WK-ploeg. Voor Teun van Vliet, samen met Peter Pieters de 'ontdekking' tijdens deze tiende prof ronde moderne stijl, bleef de deur echter gesloten. Van Vliet, die zaterdag a la Raas in zijn jon gere jaren (hij pakte in de laatste twee kilometers onge veer 50 meter winst op de meute en stond die niet meer af) de etappe Lelystad-Assen op zijn naam schreef was, als Liebregts het echt voor het zeggen gehad had, vaste keus geweest. De Zuidhollander reageerde dan ook boos met: „Die Hein Verbrugge wordt bedankt. Bij de KNWU roepen de officials om het hardst dat er in Nederland geen jong ta lent doorstroomt. Maar op de ze manier, als er alleen maar op reputatie wordt geselec teerd, gebeurd dat natuurlijk nooit..." BARCELONA (AFP) - De wereldkampioenschappen wielrennen van 1987 zullen in Oostenrijk (Wenen) wor den gehouden. De profsectie van de Internationale Wie lerfederatie (FICP) stemde zaterdag, tijdens zijn verga dering te Barcelona, voor Oostenrijk. In de stemming kreeg Oostenrijk een minimale meer derheid, negen tegen acht, over België. De amateursectie FIAC had eerder, na twee herstemmingen, tijdens de ver gadering in Long Beach, ook al voor Oostenrijk gekozen. De formele beslissing zal in november vallen tijdens de jaarvergadering van de UCI. Daar zal ook beslist moeten worden over de plaats van de wereldkampioenschappen veldrijden in 1986. De amateurs kozen voor Spanje, de profs zaterdag voor België. In Barcelona is nog geen be sluit genomen over de opvolging van de onlangs overle den voorzitter van de FICP, de Luxemburger Josy Esch. De verkiezing is uitgesteld tot de vergadering van Mün chen, waar vermoedelijk drie kandidaten zullen zijn voor de open staande plaats, Hein Verbrugge (Ned), Roland Hofer (Zwi) en Germain Simon (Fra). MIJDRECHT (ANP) - Carla Bruinenberg, de nationale kampioene damesschaken van 1982 en 1983 heeft in de titel strijd in Mijdrecht haar eerste plaats verspeeld. De 30-jarige speelster uit Deventer verloor in een vooruitgespeelde partij uit de tiende ronde met wit van de Amsterdamse Heieen de Greef. Naaste concurrente Cathy van der Mije maakte van de gelegenheid om uit te lopen niet ten volle gebruik. Zij bleef tegen Cochita Pluymert op re mise steken. De partij Belle - Harmsen werd afgebroken in een minder goede stelling voor eerstgenoemde. De uitslagen van de tiende ronde: Van der Mije - Pluymert Vi-Vz Van Eist - P. Cameron - It Van Parreren - Drewes 14-% Riem slag - De Kleuver 1 - 0, A. Cameron - Van der Giessen afgebr., Brui nenberg - de Greef 0-1, Belle - Harmsen afgebr. Stand na tien ronden: l.Van der Mije 7% 2. Bruinenberg 7 pnt, 3. De Greef 614 1 afgebr., 4 Drewes 6 pnt, 5 Belle 514 pnt, 2 afgebr., 6 Harmsen 414 1 afgebr., 7/8. Van Parreren, Riemslag 414 9. van Eist 4,10/11 A. Cameron, Van der Gies sen 314, 1 afgebr., 12/13. P. Came ron, Pluymert 314 14. De Kleuver 3 pnt. BOCHOLTZ (ANP) - Erwin Martens heeft de Drielande nomloop, een wielerkoers van 162 kilometer door Nederland, België en West-Duitsland, ge wonnen. De uitslag is: 1. Erwin Martens (Haarlem) 162 kilometer in 4 uur 14 minuten 42 seconden, 2. Jac Verlouw (Ammerzoden) op 5 seconden, 3. Bob Rasen- berg (Terheyden), 4. Peter Ha- rings (Sibbe), 5. Jan van Wijk (Haarlem), 6. Rene Plantaz (Son), 7. Ad Verplanke (IJzen- dijke), 8. Piet Kleine (Kerken- veld), 9. Han Vaanhold (Haaksbergen), 10. Rudolf Hinde (WD1) allen in dezelfde tijd als Verlouw. ZURICH (SID) - De Neder landse afvaardiging in de Grote Prijs van Wilhelm Teil, een zeven etappes tellende amateurkoers in Zwitserland, heeft een volkomen onderge schikte rol gespeeld. De eerste Nederlander in het eindklassement was Mar cel Hofstede. Hij eindigde met een achterstand van 49 minu ten en 49 seconden op de Zwit serse winnaar Guido Winter berg op de 47e plaats. Jan Sie- mons (62), Pierre Raas (75) en Armand van Milken (76 en voorlaatste) verging het nog aanzienlijk minder. De uitslag van de zesde etappe, een tijdrit, is: 1. Guido Winterberg (Zwi) 38 minuten 39 minuten 28 se conden, 2. Richard Trinkier (Zwi) op 1.09, 3. Peter Hilse (WD1) op 1.15, 46. Marcel Hofstede (Ned) op 4.46, 53. Armand van Muiken (Ned) op 5.13, 57. Pierre Raas (Ned) op 5.26, 74. Jan Siemons (Ned) 6.36.. De uitslag van de zevende en laat ste etappe is: 1. Davis Phinney (VSt) 3 uur 30 minuten 8 seconden 2. Ron Kiefel (VSt) 3. Beat Schu macher (Zwi) beiden in dezelfde tijd als Phinney, 31. Siemons op 1.01, 45. Hofstede zelfde tijd, 72. Raas op 12.20,74. Van Muiken zelf de tijd. Het eindklassement is: 1. Winter berg 23.51.14, 2. Hilse op 2.52, 3. Heinz Imboden (Zwi) op 3.41, 47. Hofstede op 49.49, 62. Siemons op 1.30.12, 75. Raas op 2.46.28, 76. Van Muiken op 2.55.39. AMSTERDAM (ANP) - Na overwinningen in de voor gaande vijf jaar, is Rob Clerc zaterdag in de zesde editie van het openluchttoernooi op de Dam in Amsterdam verslagen door Auke Scholma. De 27-jarige Groninger be haalde tien punten, een meer dan de grootmeesters Clerc en Jannes van der Wal, die de tweede plaats deelden, bij de opening van het nationale damseizoen. Vierde werd Jo han Bastiaannet met acht punten, terwijl Jos Stokkel vijfde werd met zeven. In de eregroep eiste oud jeugdkampioen Gerard Jan sen uit Huissen de eerste plaats voor zich op, waarmee hij zich tevens verzekerde van een plaats in de invitatiegroep voor volgend jaar. Eindstand: 1. Scholma 10, 2. Clerc en Van der Wal 9, 4. Bastiaannet 8, 5. Stokkel 7, 6. Van Leeuwen 6, 7. Hooijberg 4,8. Oudshoorn 3. 1. Teun van Vliet (Ned, Swerts) 4.06.26 (incl. 10 seconden bon), 2. Eric Vande- raerden (Bel, Post) 4.06.31 (incl. 5 sec bon), 3. Bruno Wojtinek (Fra, Guimard) 4.06.33 (incl. 3 sec bon), 4. Johan van de Velde (Ned, Buckert) 4.06.36, 5. Walter Planc- kaert (Bel, Post), 6. Ad Wijnands (Ned, Gisbers), 7. Fons van Katwijk (Ned, Elen), 8. Uwe Bolten (WD1, Swerts), 9. Jelle Nijdam (Ned, Gisbers), 10. Greg Le- mond (VSt, Guimard), 11. Frank Hoste (Bel, De Witte), 12. Doug Shapiro (Can, Buckert), 13. Guy Gallopin (Fra, Gui mard), 14. Gerrie van Gerwen (Ned, Buc kert), 15. Pirard (Ned, Buckert), 16. Theo Apeldoorn (Ned, Elen) (Ned, Elen), 17. Wekema (Ned, .8. Jan Bogaert (Bel, Swerts), 19. aghedoorn (Bel, De Witte), 20. An- (Aus, Post), 21. Lammerts (Ned, Post), 22. Gert-Jan Theunisse (Ned, Post), 23. Pol Verschuere (Bel, De Witte), 24. Henri Manders (Ned, Gisbers), 25. Heddy Nieuwdorp (Ned, De Goede), 26. Jan van Camp (Bel, Swerts), 27. Frank van Oyen (Bel, De Witte), 28. Jac Hane graaf (Ned, Gisbers), 29. Wies van Don gen (Ned, Elen), 30. Jan Raas (Ned, Gis bers), 31. Jos Lammertink (Ned, Post), 32. Henk Lubberding (Ned, Post), 33. Jos Haex (Bel, De Witte), 34. Leon Nevels (Ned, Elen), 35. Joop Zoetemelk (Ned, Gisbers), 36. Steve Bauer (Can, Buckert), 37. Marc Maertens (Bel, De Goede), 38. Jan Habets (Ned, De Gribaldy), 39. Rene Bittinger (Fra, De Gribaldy), 40. Philippe Poissonnier (Fra, De Gribaldy), 41. Rudy Claessens (Bel, De Witte), 42. Peter Pie ters (Ned, Buckert), 43. Philippe Saude (Fra, Guimard), 44. Eric Guyot (Fra, De Gribaldy), 45. Emiel Kerstens (Ned, De Goede), 46. Etienne Debeule (Bel, Swerts), 47. Ronan Onghenae (Bel, De Gribaldy), 48. Adri van der Poel (Ned, Gisbers), 49. Jos Jacobs (Bel, Swerts), 50. Steven Rooks (Ned, Post), 51. Hennie Kuiper (Ned, Gisbers), 52. Marc Groot- ja ns (Bel, Swerts), 53. Jos Schipper (Ned, De Goede), 54. Ludo Peeters (Bel, Gis bers), 55. Gerrie Knetemann (Ned, De Witte), 56. Bert Oosterbosch (Ned, Post), 57. Patrick Moerlen (Zwi, De Gribaldy), 58. Lucien Didier (Fra, Guimard), 59. Do- minque Gaigne (Fra, De Gribaldy), 60. Johnny Broers (Ned, De Goede), 61. Christophe Lavainne (Fra, Guimard), 62. Wim de Ruiter (Ned, Elen), 63. Jac van Meer (Ned, De Goede), 64. Peter Heeren (Ned, Elen), 65. Hans Langerijs (Ned, De Goede), 66. Co Moritz (Ned, Elen), 67. Joa chim Schlapphof (WD1, Swerts), 68. Eric Salomon (Fra, Guimard), 69. Rudy Dex- ters (Bel, Swerts), 70. Jean-Claude Bagot (Fra, De Gribaldy), 71. Ad Oprins (Ned, Elen), 72. Ad Tak (Ned, Elen), 73. Frans van Vlierberghe (Bel, Swerts), 74. Pat- trick Onnockx (Bel, De Witte) allen 4.06.36, 75. Peter Schroen (Ned, De Gri baldy) 4.10.07, 76. Mare Somers (Bel, De Witte) 4.12.20, 77. Jos Alberts (Ned, De Goede), 78. Eric DallArmelina (Fra, De Gribaldy), 79. Detlef Kurzweg (WD1, De Goede), 80. Philippe Chevalier (Fra, Gui mard) 4.16.49, 81. Pascal Poisson (Fra, Guimard), 82. Ad Polak (Ned, Buckert), 83. Vester Aarts (Ned, Buckert) in 4.16.49. Jan Jonkers (Ned, Elen) staakt de strijd. De uitslag van de ploegentijdrit, de laat ste etappe van de ronde van Nederland: 1. Ploeg Post 43 minuten en 1 seconde, met tij dsvergoeding 42.01, 2. Ploeg Gis bers 44.13, met tij ds vergoeding 43.23, 3. Ploeg Swerts 44.51, met tijdsvergoeding 44.11,4. Ploeg Buckert 45.15, met tijdsver goeding 44.45,5. Ploeg De Witte 45.21, met tijdsvergoeding 45.01, 6. Ploeg De Goede 45.37, met tijdsvergoeding 45.27, 7. Ploeg Elen 46.23, 8. Ploeg De Gribaldy 47.14, 9. Ploeg Guimard 48.31 De eindstand in het individuele klasse ment: 1. Johan Lammerts (Ned-Post) 22 uur 18 minuten en 21 seconden, 2. Jos Lammer tink (Ned-Post) op 8 seconden, 3. Gert- Jan Theunisse (Ned-Post) op 0.50, 4. Pe ter Pieters (Ned-Buckert) op 1 minuut en 11 seconden, 5. Teun van Vliet (Ned- Swerts) op 1.20, 6. Henri Manders (Ned- Gisbers) op 2.10, 7. Greg Lemond (VSt- Guimard) op 2.13, 8. Rudy Dexters (Bel- Swerts) op 2.18, 9. Paul Haghedooren (Bel-De Witte) op 2.19,10. Johnny Broers (Ned-De Goede) op 2.22, 11. Philippe Poissonnier (Fra-De Gribaldy) op 2.22, 12. Leon Nevels (Ned-Elen) op 2.34, 13. Dominique Gaigne (Fra-Guimard) op 2.55, 14. Jos Schipper (Ned-De Goede) op 2.56, 15. Walter Planckaert (Bei-Post) op 3.03, 16. Patrick Onnockx (Bel-De Witte) op 3.16,17. Jac van Meer (Ned-De Goede) op 4.44, 18. Ad Wijnands (Ned-Gisbers) op 6.08, 19. Bert Oosterbosch (Ned-Post) op 7.53, 20. Jac Hanegraaf (Ned-Gisbers) op 8.39, 21. Gerrie Knetemann (Ned-De Witte) op 9.06,22. Steve Bauer (Can-Buc- kert) op 9.23, 23. Jan Bogaert (Bel- Swerts) op 9.42, 24. Eric Vanderaerden (Bei-Post) 9.49, 25. Adri van der Poel (Ned-Gisbers) op 10.01,26. Phil Anderson (Aus-Post) op 10.09, 27. Joop Zoetemelk (Ned-Gisbers) op 10.19,28. Hennie Kuiper (Ned-Gisbers) op 10.27, 29. Jos Jacobs- (Bel-Swerts) op 10.43, 30. Steven Rooks (Ned-Post) op 10.58, 31. Jan Raas (Ned- Gisbers) op 11.14, 32. Johan van de Velde (Ned-Buckert) op 11.21, 33. Joachim Schlapphof (WDl-Swerts) op 11.23, 34. Bert Wekema (Ned-Post) op 11.30, 35. Uwe Bolten (WDl-Swerts) op 11.32, 36. Wies van Dongen (Ned-Elen) op 11.39,37. Frank van Oyen (Bel-De Witte) op 11.44, 38. Heddy Nieuwdorp (Ned-De Goede) op 11.51, 39. Jean-Claude Bagot (Fra-De Gribaldy) op 11.54, 40. Patrick Moerlen (Zwi-De Gribaldy) op 11.59, 41. Hans Langerijs (Ned-De Goede) op 12.03, 42. Gerrie van Gerwen (Ned-Buckert) op 12.04, 43. Frits Pirard (Ned-Buckert) op 12.09, 44. Jos Haex (Bel-De Witte) op 12.11,45. Eric Salomon (Fra-Guimard) op 12.13, 46. Doug Shapiro (Can-Buckert) op 12.14, 47. Jan van Camp (Bel-Swerts) op 12.16,48. Bruno Wojtinek (Fra-Guimard) op 12.16, 49. Ad Oprins (Ned-Elen) op 12.17, 50. Etienne Debeule (Bel-Swerts) op 12.18, 51. Frank Hoste (Bel-De Witte) op 12.27, 52. Theo Appeldoorn (Ned-Elen) op 12.27, 53. Christophe Lavainne (Fra- Guimard) op 12.34, 54. Guy Gallopin (Fra-De Gribaldy) op 12.35, 55. Emiel Kerstens (Ned-De Goede) op 12.36, 56. Jean Habets (Ned-De Gribaldy) op 12.38, 57. Ad Tak (Ned-Ehlen) op 12.40,58. Rudy Claessens (Bel-De Witte) op 12.43, 59. Philippe Saude (Fra-Guimard) op 12.48, 60. Peter Heeren (Ned-Elen) op 12.50, 61. Frans van Vlierberghe (Bel-Swerts) op 12.57,62. Fons van Katwijk (Ned-Elen) op 12.59, 63. Pol Verschuere (Bel-De Witte) op 13.13,64. Wim de Ruiter (Ned-Elen) op 13.24, 65. Rene Bittinger (Fra-De Gribal dy) op 13.25, 66. Eric Guyot (Fra-De Gri baldy) op 13.25, 67. Lucien Didier (Lux- Guimard) op 13.33, 68. Mare Grootjans (Bel-Swerts) op 13.41,69. Co Moritz (Ned- Elen) op 13.57, 70. Henk Lubberding (Ned-Post) op 14.01, 71. Jelle Nijdam (Ned-Gisbers) op 14.20, 72. Mare Maer tens (Bel-De Goede) op 14.55, 73. Peter Schroen (Ned-De Gribaldy) op 15.56, 74. Mare Somers (Bel-De Witte) op 18.05, 75. Jos Alberts (Ned-De Goede) op 19.49, 76. Ronan Onghenae (Bel-De Gribaldy) op 20.22, 77. Pascal Poisson (Fra-Guimard) op 22.18, 78. Philippe Chevallier (Fra- Guimard) op 22.24, 79. Ad Polak (Ned- Buckert) op 25.14, 80. Eric DallArmelina (Fra-De Gribaldy) op 27.04, 81. Detlef Kurzweg (WDl-De Goede) op 31.03,82. en laatste Vester Aarts (Ned-Buckert) op 35.56. De eindstand in het puntenklassement: 1. Vanderaerden 35 punten, 2. Wijnands 32 punten, 3. Oosterbosch 27 punten, 4. Teun van Vliet 26 punten, 5. Planckaert 25 punten, 6. Hanegraaf 23 punten. Het eindklassement van de ploegen: 1. Post 67 uur 39 minuten en 36 seconden, 2. De Goede op 9 minuten en 46 seconden, 3. Gisbers op 12.05, 4. Swerts op 15.21, 5. De Witte op 15.44,6. Guimard op 21.14.

de Stem | 1984 | | pagina 11