u? at eeri FEYENOORD WINT EIGEN TOERNOOI PSV verder dan rivaal Ajax A vVCvc* Tom Cordes: wereld titel bij junioren SLA MUNT UIT DE STEM SIRE Overval om Maradona te zien t bingo Nijdam niet naar WK Moniz laat Eindhoven in de steek ta rking met iren. in 10 weken lorna CCV - B 076-656572. dprijzen. dprijzen. 1000,- outes. schieting Rene van de Kerkhof zoekt verder «V ftvi. Roergebied concurrent Amsterdam Sean Kelly niet in profronde van Nederland Hysén 3 WEKEN SPORTEN VOOR DE PRIJS VAN ÉÉN! DE STEM „de 4 ir»1 krant A3 1ARC0NISTRAAT 1 GOES» IT* Gevaarlijke Stoffen /Be- ir de chauffeur. Inl. ANGE Rover, 2-drs„ 5 irs., 4-w.d., b.j. '76, kleur oen, geel kent. 'el 696-4255. m REDA. Keurige woon- en aapkamer t.h. P''ls 450.- p.m. incl. Geschikt oor stel of alleenstaande. el. 076-417717. MERIK. Cockerspaniel- ups met stamb. ingeënt ontwormd Tel. 01626- 014. 1elke zondag en dins- assausingel, elke maan- 446. laandag 20 aug. W. Blommaert, Hulst egin 14.30 uur. Gr311* 30,-. Taxaties t.b.v. faillissementen Hypotheken Aangifte Successie financieringen Boedelscheiding Huurprijs vx vaststelling g> Afwikkeling £5 boedels ES Vermogens o aangifte Overname NAPELS (DPA) - Door de 'Maradona-koorts' gegre pen hebben twee jeugdige voetbalsupporters in Na pels zich met wapengeweld toegangskaartjes ver schaft voor het duel van Napoli tegen de Argentijn se club River Plate, die vandaag wordt gespeeld. De politie deelde mee, dat het tweetal op een voorverkoopadres om kaartjes vroeg en vervol gens een pistool trok in plaats van een portemon- naie. De buit zal de daders overigens geen blik gun nen op de nieuwe Napoli- taanse vedette Maradona, want de politie kent de se rienummers... Van onze sportredactie EINDHOVEN - Aan de tot nu toe weinig succesvolle zwerf tochten van Rene van de Kerkhof door de wereld van het internationale voetbal kan een nieuw reisverslag worden toegevoegd. Gisteren is de oud-international in het gezel schap van voetbalmakelaar Bekeffy naar Marbella gevlo gen. In de Spaanse badplaats zal Van de Kerkhof, die het laatst onder contract stond bij Apol- lon Athene, een gesprek heb- ben met de leiding van de Por tugese club Belenenses, dat in Marbella aan een tournooi deelneemt. De transfervrije Van de Kerkhof, recordhouder afge ketste transfers, is overigens net terug uit Canada, waar hij rond leek te zijn met Toronto Blizzard. Ook deze transfer liep mis. Van onze sportredactie DONGEN - Jelle Nijdam zal niet deelnemen aan het we reldkampioenschap op de baan. De kersverse prof (sinds donderdag) uit Zundert wilde op de piste in Barcelona al leen uitkomen op het onderdeel puntenkoers, terwijl de KNWU slechts bereid was Nijdam voor de achtervolging in te schrijven. De Westbrabantse coureur, die dit seizoen op de ach tervolging Nederlands kampioen bij de amateurs werd, oordeelde dat echter te zwaar. Ook zal Nijdam, nu hij niet aan het WK deelneemt, niet vertrekken in de profronde van Nederland, die morgen in Zundert van start gaat. iwakke finale in Rotterdam Door Gerard Hachmang ROTTERDAM - Het is voor Feyenoord een te grote opgave gebleken om in een tijdsbe stek van 48 uur opnieuw een prestatie van enig niveau neer terzetten. A "d,:».» Z A 1. WW - J Vrijdagavond trakteerde de landskampioen het le gioen op gedegen voetbal. Gisteravond was het tijdens de finale van het Rotter dam-toernooi tegen Man chester United een stuk minder. Feyenoord eiste wel de hoofdprijs voor zich op door de Engelse opponnent via een doelpunt van Ruud Gul- lit terug te wijzen, maar coach Thijs Libregts moet ook hebben geconstateerd dat er nog het een en ander mankeert aan zijn formatie. De Rotterdamse oefen- meester erkende dat na af loop ook ruiterlijk: „Natuur lijk moet je de weersom standigheden niet uitvlak ken, maar feit was inder daad dat de ploeg er in de tweede helft goed doorheen zat. Er was te weinig bewe ging en er werd ontzettend veel balverlies geleden. Maar over het geheel geno men ben ik toch aardig te vreden". Groeien En die conclusie was op zich niet onjuist. Feyenoord heeft met de komst van Pe- tursson en Rep aanzienlijk meer mogelijkheden dan het vorig seizoen, al zal met na me de laatste nog in zijn rol moeten groeien. „Rep moet oppassen dat hij zichzelf niet gaat slopen", aldus Li bregts. „Hij moet de man worden, die de lijnen gaat uitzetten en daarom moet hij zelf niet al te veel acties willen ondernemen. Daar mee brengt hij Houtman in problemen en blokkeert hij de weg voor een opkomende middenvelder als Hoekstra". Uitgebalanceerd Ondanks de mindere prestatie van Feyenoord gis teravond tegen Manchester United is de ploeg toch een redelijk uitgebalanceerd ge heel. Joop Hiele is een uiterst betrouwbare doel man, de achterste linie is niet eenvoudig van zijn stuk te brengen en zowel het middenveld en de frontlinie herbergt zoveel kwaliteit, dat Feyenoord komend sei zoen ongetwijfeld weer een moeilijk te kloppen tegen stander zal zijn. - J 1 t e» viw i? J" Jü |fi,A J (V171 "Ito /"•'liv"*' To f 5 T' Q tf e* I ';.yt M niu... jV.üj V i.* 1' Uitvoering „Gelukkig hebben we nog twee weken de tijd, voordat de competitie begint", rede neert Thijs Libregts. „Eerst staat het Amsterdam-toer nooi voor de boeg en daarna hebben we nog een trip naar Madrid. De formatie staat er als zodanig, alleen zai er nog het nodige moeten worden gesleuteld aan de uitvoering. Maar dat komt wel, daarvan ben ik overtuigd". In de eerste helft was het spel van Feyenoord alleszins aanvaardbaar. Vooral het begin was ijzersterk. Het doelpunt dat Ruud Gullit na 21 minuten liet aantekenen, was dan ook een terechte beloning. Rep, die tijdens de rust in de kleedkamer ach terbleef, omdat hij last had van een stevige hoofdpijn, nam de hoekschop, Hout man kopte door en Gullit kon zo vrij als een vogeltje inkogelen. Ruud Gullit (rechts) maakt het enige doelpunt ine finale van het Rotterdam-toernooi. Inzinking De miljoenenploeg van Manchester United kon er vooralsnog weinig tegenover stellen. Dat was vooral de verdienste van Feyenoord- verdediger Nielsen, die overal ter plekke was, waar maar onheil dreigde. Na rust kreeg de thuisclub met een inzinking te maken. De Engelsen dicteerden de strijd, maar verder dan een goede mogelij kheid van Brasil kwamen de gasten niet. En dat ondanks het feit dat Feyenoord in die fase duidelijk de man met de ha mer was tegengekomen. De passes kwamen niet meer aan en van goede individue le acties was nauwelijks sprake. Gullit, na afloop uit geroepen tot de beste speler van het toernooi, mocht dan wel kankeren op met name Houtman (hij werd in de slotfase vervangen door de jeugdige Carli), ook hij was niet bij machte de omme keer ten gunste te bewerk stelligen. Daarvoor zat Feyenoord op dat moment veel te stuk. De derde plaats in het Rotterdam-tournooi ging naar VFB Stuttgart. De Westduitse kampioen wees in een ronduit slechte wed strijd Anderlecht resoluut met 3-1 terug. De ploeg van trainer Benthaus was stuk ken agressiever en troefde de UEFA-cup-finalist van het afgelopen seizoen moei teloos af. Daar kon ook aanvoerder Frank Vercauteren, die vrij dagavond nog ziek te bed lag, niets aan veranderen. De acties van Anderlecht waren dermate omslachtig, dat de Westduitse defensie geen enkele moeite had de zaak onder controle te hou den. Rode kaarl Karl Heinz Förster open de de score voor rust, waar na Reichert de voorsprong tot 2-0 uitbouwde. Hoewel Anderlecht nog wel even te rugkwam via een treffer van Vandenbergh, na goed doorzetten van Arnesen, be sliste Sigurvinsson de wed strijd definitief in het voor deel van VFB Stuttgart. Een hoofdrol in negatieve zin was er weggelegd voor de Belg Vandereycken. Vlak voor de rust trapte hij zijn directe tegenstander Kempe dermate onbeschoft in zijn maag, dat een rode kaart een terechte straf zou zijn geweest. Scheidsrechter Jan Hobé toonde zich echter zeer coulant en hield Vander eycken de gele kleur voor ogen, een beslissing, die be paald niet van moed getuig de. FEYENOORD - MANCHESTER UNITED 1-8 (1-0): 21. Gullit 1-0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 40.000. Feyenoord: Hiele, Troost, Niel sen, Van de Korput, Wijnstekers, Hoekstra, Stafleu, Rep (Been), Gullit, Houtman (Carli) en Pe- tursson. Manchester United: Bailey, Duxbury, Albiston, Moran, McQueen (Hogg), Moses, Robson, Strachan, Brazil (Whiteside), Hughes en Olsen. ANDERLECHT - VFB STUTT GART 1-3 (0-1). 30. Karl-Heinz Förster 0-1, 63. Reichert 0-2, 64. - foto anp Van den Bergh 1-2, 76. Sigur vinsson 1-3. Scheidsrechter: Ho- be. Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Vandereijken (Ander lecht). CAEN (ANP) - Nederland blijkt toch nog over wielerta- lent te beschik ken. Zondag middag werd in het Noordfranse Caen de 18-jari- ge Tom Cordes uit Wilnis we reldkampioen op de weg bij de junioren. Hij won een bijna 120 kilometer lange wedstrijd, waarin naast de Amerikaanse en Westeuropese ook het Oosteu- ropese talent aanwezig was. In de laatste van zeven ron den begon Cor des, vorige week al derde in de ploegentijdrit, aan zijn succes volle solo. Twee ronden voor het einde ging de finale in, toen veertien renners ontsnapten uit het pe loton. Cordes finishte met iets meer dan een halve minuut voorsprong op de Italiaan Franco Cavallini en de Deense favoriet Alex Pedersen. Op de vierde en vijfde plaats eindig den met Daniele Silvestri en Tom Cordes passeert na een solo van 35 kilometer de eindstreep in Caen. - foto anp Vicenzo Verde eveneens Ita lianen. Uitslag: 1. Tom Cordes (Ned) 119,7 km in 3.05.42 (gem. 38.675 km/u), 2. Franco Cavallini (Ita) op 35 sec., 3. Alex Pedersen (Den) z.t., 4. Daniel Silvestri (Ita) op 40 sec., 5. Vicenzo Verde (Ita) op 45 sec., 6. Michael Linder (Zwe) op 1.00, 7. Chris Des- aeger (Bel) op 1.14, 8. Vitaly Kot- sinski (Sov) op 2.20, 9. Frank Peter (DDR) z.t., 10. Jean-Jacques Henry (Fra) z.t. De klasseringen van de overige Nederlanders: 19. Arjaan Jagt op 3.25, 32. Herbert Dijkstra op 3.56. DORTMUND (AFP) - Ver schillende steden in het Roer gebied, waaronder Dortmund, Duisburg, Gelsenkirchen en Essen, willen de krachten bundelen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1992, waarvoor onder meer ook Amsterdam druk in de weer is. Een belangrijk deel van de burgemeesters in het gebied, voornamelijk leden van de grootste Westduitse oppositie partij, hebben tijdens een SPD-vergadering besloten een commissie in het leven te roe pen, die de kandidaatstelling van het industriegebied gaat voorbereiden in samenwer king met het Westduitse Olympische comité. De vader van het plan is Hermann Heinemann, de voorzitter van de SPD-afde- ling Westfalen. Hij betoogde, dat het houden van de Spelen in Roergebied over acht jaar financieel zeker haalbaar is, te meer daar tal van voorzienin gen al aanwezig zijn. Gunter Samtlebe, de burgemeester van Dortmund, onderschreef die mening door te melden, dat er in de regio 43 sportaccom modaties zijn, die aan de Olympische normen voldoen. Van onze sportredactie DONGEN - Sean Kelly, kop man van Skil, zal niet deelne men aan de profronde van Ne derland, die morgen in Zun dert van start gaat. De Ier heeft de voorkeur ge geven aan de Franse ronde van Limousin als voorberei ding op het wereldkampioen schap op de weg op de Mont- juich-circuit bij Barcelona. De Ier wordt in de prof ronde van Nederland vervangen door René Bittinger. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Eerste divisie club Eindhoven beleefde een moeizame start van het sei zoen. Weliswaar ging de com petitie-ouverture tegen FC Den Haag niet de mist in (1-1), maar er is wei een breuk ont staan in de relatie met topspe- ler Ricardo Moniz. Het 20-jarige talent bleef woensdag jongstleden weg toen zijn club oefende tegen het Belgische Lommei. Hij wilde meer geld zien. In de technische staf van Eindhoven is inmiddels lichte paniek uit gebroken, want het spel van de blauw-witten is geheel op- gehangen aan de kwaliteiten van Ricardo Moniz. Trainer Ad Versluijs: „Toen Moniz woensdag niet ver scheen heb ik gebeld, maar volgens zijn moeder wilde hij niet aan de telefoon komen. Hij houdt zich momenteel schuil. Maar het probleem ligt hierin: hij wil meer geld heb ben en bovendien wil hij min der verdedigen. Amper 20 jaar, en dan al niet meer willen meeverdedigen. Maar voor mij is het uiterst vervelend. Onze gehele tactiek was namelijk afgestemd op Ricardo". Versluijs is eerder teleurge steld dan kwaad op Moniz, die nog geen contract tekende maar wel een mondelinge overeenkomst had met Eind hoven. Versluijs: „Het is on dankbaar, bij Eindhoven is al les voor Ricardo Moniz ge daan. Nu laat hij de ploeg zak ken. De hele voorbereiding is op hem afgestemd geweest. De groep baalt ontzettend van hem". si krib door Romain van Damme EINDHOVEN - PSV heeft zich na drukkelijk gemeld als een van de be langrijkste titelkandidaten. In het eigen Philipstoernooi denderde PSV zaterdagavond eerst langs Club Brugge, waarna het karwei gister avond deskundig afgemaakt werd door Atletico Madrid in de finale met 2-0 naar de tweede plaats te verwij zen. PSV maakte in ieder geval heel wat meer wdruk dan het eveneens in Eindhoven aanwe- Ajax De hoofdstedelijke ploeg verslikte 2,ch in Atletico Madrid (1-0 verlies). Welis waar greep Ajax in de troostronde de derde Plaats door Club Brugge met 2-0 te kloppen, maar overtuigend was het allemaal niet. Aan de overwinning op Club Brugge werd door de Nederlandse topclubs overigens weinig waarde gehecht. Terecht, want de Belgische «ub maakte in de Brabantse stad een wel erg Povere indruk. Verdedigend rammelde het aan a"e kanten. PSV maakte daar op de eerste 'aernooidag gretig gebruik van. Na een half dor keek Club Brugge reeds tegen een 5-0 ach terstand aan. De Westvlaamse club mocht uit- aindelij k blij zij n dat het bij 8-0 bleef. Een dag later bracht Atletico Madrid heel wat zwaarder geschut in het veld. PSV kon er echter voldoende tegenover stellen om de toer nooizege in eigen zak te steken. Dat gebeurde in een wedstrijd die zeker in de eerste helft het aankijken waard was. De Eindhovense ploeg, nog altijd zonder Jurrie Koolhof en Piet Wild schut, domineerde met name op het midden veld waar de Zweed Glenn Hysén een belang rijke rol speelt. Achterin met drie mandekkers spelend, schuift Hysén automatisch in als er gespeeld wordt tegen een ploeg met twee spit sen. Steunend op een geweldig loopvermogen lijkt de Zweed deze competitie te gaan uit groeien tot een van de grote steunpilaren bij PSV. Corrigerend als dat nodig is, maar ook vaak voorin te vinden om de aanval met name in de lucht te steunen. „We spelen nu met zes aanvallers", vertelde een ontspannen trainer Jan Reker na afloop, „we hebben een beweeg lijke ploeg. In dit toernooi is het goed verlopen. Maar dat is natuurlijk nog geen enkele garan tie dat het straks ook prima gaat. In twee duels hebben we tien goals gemaakt. Dat is altijd goed voor het zelfvertrouwen". Evenwichtig PSV maakte in ieder geval een evenwichtige indruk. Een betrouwbare keeper, achteraan goede mandekkers en op het middenveld alle elementen voorradig die het huidige topvoet bal vraagt. Met Willy van de Kerkhof in de be kende rol. De zware rugoperatie heeft geen sporen achtergelaten. Verder heeft PSV in die zo belangrijke linie ook nog Michel Valke en Ton Lokhoff lopen. Twee spelers met een goe de voorzet in de benen en in staat de achterlijn te bereiken. En vooraan spelers die weten wat scoren is, Brylle, Thoresen en straks dan nog Koolhof. „Dit is mijn formatie", stelde Jan Reker, „ik ben blij dat we heel wat zware wedstrijden ge speeld hebben. Daarom zijn we nu verder dan vorig seizoen. In Zweden hebben we er enkele fouten uit kunnen halen en ook tegen Ander lecht hebben we nog wat recht kunnen zetten. Ja, ik ben er van overtuigd dat we minder kwetsbaar zijn". Tegen Atletico werd dat al aangetoond. De Spaanse ploeg is een liefhebber van het coun tervoetbal. In het verleden liet PSV zich dan vaak verleiden tot een stormachtig offensief, dat meestal tot staan gebracht werd door en kele messcherpe counters. Zover kwam Atleti co niet. Ondanks de aanwezigheid van Hugo Sanchez en Rubio, twee levensgevaarlijke aanvallers, die echter te weinig steun kregen. Vandaar dat de treffers van Thoresen, die la ter een strafschop gestopt zag door de voor treffelijke keeper Pereira, en Valke (fantas tisch afstandsschot) voldoende waren voor de winst. Middenveld In tegenstelling tot Jan Reker moest ad de Mos een heel wat somberder verhaal afsteken. „Maar", voerde de Amsterdammer als excuus aan, „we hebben in een week vier zware wed strijden gespeeld. Onder andere tegen Man chester en Leverkusen. Het verschil was toen dat we het spel niet moesten maken. Nu wel. En dan blijkt dat er nog weat geschaafd moet worden aan het middenveld. Daar is nog geen evenwicht. Maar dat komt wel". Wie op dat middenveld echter het voortouw moet gaan nemen werd in Eindhoven niet ge heel duidelijk. Zaterdagavond probeerde Ajax,eveneens zonder libero spelend, nog wat lijn in het spel te brengen, maar stuitte toen op de taaie verdediging van Atletico Madrid waarin aanvoerder Arteche met het mes tus sen de tanden speelde. „Het liep niet", gaf Peter Boeve' later toe, „een aantal jongens was er niet bij. Er werd te snel afgehaakt". Dat was zondagmiddag overigens wel ver klaarbaar. In de hitte bakte tegenstander Club Brugge er dermate weinig van dat Ajax aan enkele acties genoeg had om de derde plaats veilig te stellen. „Maar", waarschuwde PSV'er Jan Reker, „in het Amsterdam-toernooi staat er een ge heel anders Ajax. Spelen om de derde plaats motiveert amper. En dan die hitte nog. We moeten ons geen zand in de ogen laten strooi en". Zaterdag: Atletico Madrid - Ajax 1-0 (1-0). 18. Landa- buru 1-0. Scheidsrechter: VanSwieten. PSV - Club Brugge 8-0 (5-0). 9. Brylle 1-0, 15. Van Rooy 2-0, 20. Van Rooy 3-0, 23. Hysen 4-0, 30. Van Rooy 5-0, 52. Thoresen 6-0, 73. Brylle 7-0, 89. Thoresen 8-0. Gele kaart: Tew (Club Brugge) Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 14.500. Zondag: Ajax - Club Brugge 2-0 (2-0). 10. Van Basten 1-0, 40. Van der Eist (eigen doel) 2-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. PSV - Atletico Madrid 2-0 (1-0). 11. Thoresen 1-0, 57. Valke 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Landaburu (Atletico Madrid), Er nie Brandts (PSV). Toeschouwers: 12.500. Mi 9 V4 Klinkende guldens kado dus. Da's nog eens een sportieve manier om nader kennis te maken met de Stem, de krant die u dagelijks op z'n vroegst boordevol sportberichten in de bus krijgt. En meer. Want behalve het sport-kalern krijgt u ook De Stem Algemeen. De Stem Regio en De Stem Gids; 4 kranten in één dus. En dat 3 weken lang voor slechts 4,75. I 3 WEKEN DE STEM VAN 14,25 VOOR 4,75. I Daar sla ik direkt munt uit. Noteer mij dus maar voor zo'n vrijblijvend proefabonnement. I Naam:I Adres: Postcode en woonplaats: IDeze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^1800 VB Breda. Bellen kan ook: 076-236911.

de Stem | 1984 | | pagina 7