Ivan Beck opnieuw op dreef STRATENLOOP IN WOLPHAARTSDIJK Bruno Belotti ECI-schaaktoeni© De Kleppertjes opnieuw sterkste CD-wedstrijden in Vlissingen ZEEUWS PONYKAMPIOENSCHAP IN KATTENDIJKE iltaten [cross an Gent rlaag voor wsch-Ylaams ïselftal rsma niet n jet-Unie it A v ondwedstr ij d AV'56 in Goes Uitslagen Ina sport 5 ders sterker wa- fuj. ervaring startte uren later in de Brs. „Hierin ging ik pt de Australiër Ifavoriet van start, gevolg was dat ik (ie kans kreeg om praken. Enigszins bnd werd ik daar- fle. Op zich wel toch iets te wei- De Caluwé die lis 'typisch Neder- Itempelt. Een re- J er overigens voor |meer in. Een ge- overstap naar de Is hier debet aan. \sportmedewerker GENT - De fiets- fetrijd die de Axelse Ig EZFVA in Sas van pld ter opluistering lilandfeesten, trok in Ing met voorgaande |weinig deelnemers, an werd gestreden in pn. tGEN: 5 jaar: 1, /erhage, 2. Crossby ele, 3. Emanuel Ha- jaar: 1. Jimmy van 12. Christoffel Hame- art van Schilt. 7 jaar: van Houte, 2. Barry 8 jaar: 1. Loek de |Sancho Lernout, 3. (■hout. 9 jaar: 1. Serge 2. Barry de Rijke, 3. later. 10 jaar: 1. Boris erschoot, 2. Alain Lin- 1 Derk-Jan Franse. 11 peter Tresonie, 2. Er- aty, 3. Herman Zwier. Richard Maas, 2. Mi- 3. Aschwin van de J13 jaar: 1. Marco In, 2. Larry Crom- 1 Pascal de Rijke. 11 'eter van Eekelen, 2. an, 3. Carlo Taillie. 15 John Adriaansens, 2. an Dorst, 3. Angela eisjes 5 jaar: 1. Moni- a. 7 jaar: 1. Dasy van 9 jaar: 1. Marijke 13 jaar: 1. Karin 14 jaar: 1. Claudia :ens. ize spo rtmedewerker let Zeeuwsch-Vlaams tal dat voetbalde te- team van Texas uil tg, heeft dit duel met oren. Tot de pauze le Zeeuwseh-Vlaamse et tempo nog bijbe- -1-stand was dan ook Monique de Groot, iter van het Neder- Etal, de score had ge- :orgde Liesbeth Ver- t een magnifieke lob gelijkmaker. Deze peelster was overi- zeste van het regiona- dat speelde onder lei- coach Dingenus Pij- n Lucien Rammeloo ïppine. Na de pauze ene Remery in eigen dat betekende tevens ladeslag voor de :h-Vlaamse formatie- de Groot en Wil Tee- oepaalden daarna de op 1-4. LAG (ANP) - Wereld en Harm Wiersma ont- n het Nederlands dam- it van 11 tot en met 1* er in Scheveningen dertiende keer aan- fegen het team van de Jnie. Wiersma heet' lneming afgezien m met de voorbereiding tudie. wereldkampioen heeft technische voorberet- i de spelers voor deze d op zich genomen en de wedstrijd zal M ach Douwe de J°n® als speltechnisch be- Het is de eerste keer 167, dat Wiersma niet lt tegen de Sovjets- ootmeester Ton SiJ' leeft om persoonlijke de uitnodiging aanvaarden. Nederlands team be- j uit oud-wereldkatn- mnes van der Wal, de esters Rob Clerc, J°' stiaannet, Ruud Pa'" ins Jansen, John van st, Jos Stokkel en BaU' en de meesters Auk en Hans Vermin. MAANDAG 20 augustus 1984 T8 PAGINA sport 6 Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Ivan Beck van de Hulsterse atletiekvere- jyging KKHAV beheerste tij dens atletiekwedstrijden voor CD-junioren op het Vlissingse kunststof opnieuw zijn klasse met de discus en de speer. De Hulsterse C-junior hield op beide onderdelen de concur rentie op ruime afstand. Ook Mariëlle Amersbeek van het Xerneuzense Scheldesport was goed voor twee overwinnin- gen. De D-junioren won zowel het kogelstoten als de 60 meter vlak. Beide keren vóór haar clubgenote Danielle Spues- sens. Op de steeple-nummers ging de zege naar Miquel van Tongeren van Dynamo bij de D-jongens en Jeroen Poppe van Scheldesport bij de C-jon- gens. De uitslagen van deze goed bezette, met veel belangstel ling van buiten de provincie, door AWOC georganiseerde wedstrijden waren: C-JON- GENS: Speerwerpen: 1. Ivan Beck, RKHAV 45.40: 2. Marco Boekema, Dynamo 41.14; 3. Peter van Oeve- ren, Dynamo 36.20. 100 meter: 1. Pascal van Geloven, Spado 11.8; 2. Gidi Kroon, Dynamo 12.2; 3. Marco Boekema 12.3. Discuswerpen: 1. Ivan Beck 47.78; 2. Henry Wonder- gem, Dynamo 41.22; 3. Rob Koop man, Spado 40.44. 1500 meter stee ple: 1. Jeroen Poppe, Scheldesport 4.51; 2. Revelino Rijk, Marathon 4.52.7; 3. Henry Wondergem 4.52.8. Verspringen: 1. Rob Koopman 5.36; 2 Marco Boekema 5.23; 3. Gidi Kroon 5.21. D-JONGENS: Kogel stoten: 1. Arjan de Feyter, AV'56 7.79; 2. Angelo de Klerk, Schelde sport 7.77; 3. Marcel Dingemanse, Marathon 7.00. Hoogspringen: 1. Angelo de Klerk 1.45; 2. Edwin Schoon, Parthenon 1.35; 3. Ronny van de Linde, AAC 1.35. 1000 meter steeple: 1. Micquel van Tongeren, Dynamo 3.28.2; 2. Marco Hooger- land, Marathon 3.30.,1; 3. Martin Baptist, Dynamo 3.31.8. 80 meter: 1. Mark Weemaes, RKHAV 10.8; 2. Arjan de Feyter 11.0; 3. Marcel Dingemanse 11.3. C-MEISJES: Verspringen: 1. José van Raan, Spado 4.49; 2. Brigitte Lodder, Spa do 4.26; 3. Barbara Rijk, Marathon 4.20. Discuswerpen: 1, Christie de Toom, Spado 24.06; 2., Bianca Cor- nelisse, Marathon 20.02 3. Linda Vonk, Scheldesport 19.22. 600 me ter: 1. Sigrid Schellenberg, Spark 1.45.7; 2. Marjolein Klungen, Spado 1.48.1; 3. Ingrid Pul, Marathon I.48.7. 80 meter: 1. Saskia Burron, Spado 11.0; 2. Bianca de Klerk, Scheldesport 11.0; 3. José van Raan II.2. Speerwerpen: 1. Barbara Rijk 24.54; 2. Angelique van Gaans, Spa do 24.48; 3. Marielle Lamain, AV'56 23.34. D-MEISJES: Hoogspringen 1. Dofien Hoekstra, Marathon 1.30 2. Sandra Moeslan, Marathon 1.25: 3. Christel Dingemanse, Marathoq 1.25. 600 meter: 1. Cynthia Polfliet, AV'56 1.55.2; 2. Esther Landsber gen, Marathon 1.55.4; 3. Saskia Baert, RKHAV 1.55.6. Kogelstoten: 1. Marielle van Amersbeek, Schel desport 9.31; 2. Danielle Spuessens, Scheldesport 8.12; 3. Sandra Vinke, Scheldesport 7.33. 60 meter: 1. Ma rielle van Amersbeek 8.8; 2. Da nielle Spuessens 8.9; 3. Christel Dingemanse 9.0. Luc lllfijns prolongeert zege Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - Bruno Belotti uit Italië hi jeugdschaaktoernooi, dat van donderdag 9 tot me 18 augustus in Sas van Gent is gehouden, gewom. sing wie het toernooi op zijn naam zou schrijven liet U wachten. Van onze atletiekmedewerker WOLPHAARTSDIJK - Luc Wijns, vorig jaar ook al winnaaar in de sterkst bezette Zeeuwse stratenloop, die van Wolphaartsdijk, verkeert in grootse vorm. Nadat hij afgelopen week zijn persoonlijk record op de vijf kilometer naar beneden haalde en twee dagen later Klaas Lok klopte in een 10 kilometer lange stra tenloop in Rotterdam, wees hij afgelopen zaterdag ook Kim Reynierse terug. Piet Vonck, RKHAV 48.45.5; 5. Omer van Nooten, AC Wespelaar 49.04.5; 6. Julien Grimont, AC Mol 49.12.0; 7. Cor Vriend, PSV 49.19.0; 8. Dirk Verbruggen, Sgola 49.24.1; 9. Huib Dalebout, AV'56 49.28.7; 10. Minus Schoonen, Olympia Halste ren 49.38.1; 11. Simon Blom, Delta Sport 50.19.9; 12. Jan Smets, AC Mol 50.29.6; 13. Zeeger de Ruiter, Typhoon 50.33.5; 14. Bert Dierikx, AC Mol 50.46.9; 15. Wilfried Bluys, Vosselaar AC 50.54.0; 16. Ad Tierie, Dynamo 51.20.9; 17. Pierre Bock- landt, Sgola 51.44.3; 18. John Wis- kerke, Marathon 52.13.4; 19. Jaap Oele, AV'56 52.33.8; 20. Jan Hooger- waard, Olympia Halsteren 52.44.4. Veteranen 1: 1. Ron Jansen, AV Oudenbosch, 15 kilometer in 50.46.9; 2. Frans Krijnsen, AV'56 51.20.9; 3. Staf Spaepen, AC Mol 52.04.5 4. Ron Abuijs, Dynamo 52.33.8; 5. Helmuth Vercammen, Marathon 53.32.5. Veteranen 1 en 2: 1. Piet Jonkers, Veteranen Neder land 62.03.4 2. Krijn den Ouden, Delta Sport 63.40.1; 3. Kees Kortle- ve, AV'56 64.20.8. Dames: 1. Magda Hands, Duffel AC 53.48.6; 2. Trijnie Smeenge, Dynamo 57.43.4; 3. Leonie Vingerhoedts, Duffel AC 62.57.4 4. Mieke Schellenberg, Spark 64.14.7; 5. Corrie Dekker, Scheldesport 68.52.8. Een uitstekende Reynierse zelfs, die tot één kilometer voor de streep in de tred van Wijns bleef. „Ik heb vandaag meer uit de kast moeten halen dan afgelopen donderdag te- Lok", smeet de naar adem happende Wijns er na afloop lit. Een groter compliment kon Reynierse, bezig aan zijn beste seizoen uit zijn loopbaan, zich liet wensen. De sympathieke die komende vrijdag ■raag van de partij zou willen zijn op de Memorial Ivo van lamme, heeft volgens zijn zeggen de huidige topvorm te danken aan een veertiendaag se trainingsstage afgelopen julimaand in Haamstede, kaar hij met een aantal club makkers tegen de duinenrij aanzwoegde. Het koren was in het tradi tiegetrouwe Wolphaartsdijk, waar het jaarlijkse dorpsfeest een enorme sfeer geeft aan dit atletiekevenement, al vrij vlug van het kaf gescheiden. Al bij de eerste van de vijf doortoch ten waren de kaarten geschud met een leidend kwartet, dat bestond uit Luc Wijns, Kim Reynierse, Piet Vonck (weer eens van de partij en volgende week in zijn eigen Hulst defi nitief afscheid nemend) en de Albert van Campfort. Daarachter een peloton met een weer naar de vorm toe groeiende Huib Dalebout, Los Angeles-ganger Cor Vriend (verklaarde vooraf dat men niet te veel van hem moest verwchten met de Olympische marathon nog in de benen) en de Belgen Van Nooten, Gri mont en Verbruggen. Problemen Piet Vonck was de eerste die vooraan zou wegvallen. Ook voor deze karakterjongen gaan de jaren tellen. Ook Al- oert van Campfort had pro blemen met het tempo, dat meestal gedicteerd werd door tic Wijns. Tot twee keer toe moest hij lossen. Even zovele beren zou hij kranig terugke ek maar toen Wijns in de berde ronde de concurrentie Jog eens testte, moest hij er definitief af. Zijn derde plaats iou overigens nooit meer be- "eigd worden. Intussen ging Wijns met aJn laatste gezel Reynierse '"verdroten verder.. Hoewel Belg ook in de spurt duide nde beste kansen had, duld- le hij niemand bij zich. Op uim één kilometer van de 'heep moest ook Reynierse er ,,Ik kan nu eenmaal niet zo 'eP gaan. Dat is mijn aard en J'lns was vandaag de beste", '«Waarde hij achteraf duide- minder getekend door het P en de warmte dan de bnnaar. Achter dit tweetal ven de plaatsen vrijwel on- s^wij zigd. Alleen Omer van °oten zou nog sterk eindigen «i vijfde worden. Rij de dames stond er geen aat op Magda Ilands. De bffelse altete, op het laatste .Ppertje uit de Olympische kfathonboot gevallen, liep 11 hegin tot eind in de win- p5e helling. Hetzelfde deed Jansen van AV Ouden- Zaterdagmiddag bleek dat Srdjan Zakic niet meer dan een half punt kon scoren in het 141 zetten durende monster duel met Matthias Röder. Om dat Belotti in de laatste ronde een punt liet liggen, kwamen beide uitblinkers van dit toer nooi op gelijke hoogte, maar de titel ging naar de Italiaan, omdat hij meer weerstands- punten had. Heel rustig en mak liep het elfde ECI-toernooi zaterdag middag naar het einde toe. Als een goed geoliede machine is dit toernooi, waarin 22 landen vertegenwoordigd waren, me de dankzij de optimale organi satie van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent, verlopen. Heel onge bruikelijk voor een dergelijk internationaal schaaktoernooi zijn er deze keer geen noe menswaardige bijzonderhe den gebeurd. Geen protesten, niets van buitensporigheden van de schakers buiten het schaken om, nee, alles verliep gedisciplineerd. De schaaksstrijd is daaren tegen wel hardnekkig, span nend en interessant geweest. Het was welisaaar al vroeg in Luc Wijns (links) op weg naar de overwinning in de stratenloop van Wolphaartsdijk. Rechts Kim Reynierse die in de slot fase zou moeten lossen. F0T0 WILLEM M(ERAS Van onze atletiekmedewerker GOES - Woensdag 22 augustus houdt de Goese atletiekvereni ging AV'56 een avondmeeting voor senioren en junioren ABCD. Op het programma staan de volgende onderdelen: 400 me ter, 1500 meter, 3000 meter, 4 x 400 meter en de technische nummers discuswerpen, ver springen en kogelstoten. De wedstrijden die op de accom modatie van sportpark 't Schenge worden gehouden, beginnen om kwart voor ze- f. ■jj de veteranen 1, waar "is Krijnsen nu voor een T zijn langzame start niet er goed kon maken. De at- u't Waarde kwam sterk '8. maar kon de kloof met |°"sen niet meer dichten. Bij veteranen 2 en 3 ging de ze- laar Piet Jonkers van Ve- anen Nederland. Wijns, Duffel ®»ni, *rt kilometer in 47.55.1; 2. Kim Dynamo 48.07.3; 3. Al- n Campfort, Sgola 48.18.5; 4. Van onze paardesportmedewerker KATTENDIJKE - Op een fraai ruitersportterrein tus sen Kattendijke en Wemel- dinge werd het Zeeuws po nykampioenschap gehou den, georganiseerd door de 20 jaar bestaande landelijke rijvereniging en ponyclub De Paardebloem uit Kloe- tinge. Centraal stond hier de strijd om het verenigings kampioenschap. Het Axelse De Kleppertjes, dat de titel verdedigde in de Z-klasse, kon op zware tegenstand re kenen van De Oranjeruiters uit Willemstad, Walcheren uit Arnemuiden, Luctor et Emergo uit Zaamslag en Noord-Beveland uit Kortge- ne. De Axelse formatie bleek echter de sterkste in dit ge zelschap en prolongeerde daarmee de Zeeuwse titel. De Kleppertjes ging goed van start. Het achttal nam meteen een voorsprong van 74 punten op naaste concur rent Luctor et Emergo, maar de Axelaars moesten in de groepsdressuurwedstrij d dertien punten inleveren. Het springtrio van De Klep pertjes nam één balkje mee en Luctor et Emergo bleef hier foutloos. Toch bleek het tiental van De Kleppertjes over het geheel genomen de sterkste. Met 53 punten voorsprong op Luctor et Emergo (908 punten in to taal) werd de Zeeuwse titel veilig gesteld. De derde plaats was voor Noord-Be veland met 821 punten. De titel bij het Z-springen ging naar Ellen de Bliek met Cobien van Luctor et Emer go. Het was de laatste en be slissende wedstrijd voor de titel in Kattendijke. Huibert Knook uit Swingelspaan, de parkoersbouwer, had voor een goed, selectief parkoers gezorgd, waarin ook de wa terhindernis niet ontbrak. Na de tweede manche waren er nog vijf combinaties zon der fouten in de strijd. Op dat moment had Ellen de Bliek haar naaste concur renten al op achterstand ge zet. Zij kon al als provin ciaal kampioene aan de bar rage beginnen. Dagprijs De dagprijs in het Z- springen was voor onge naakbare Jeroen Goossens met Ramora Kayan van De Haringruiters, die in de bar rage zijn lei schoon hield en fraai de eerste plaats voor zich opeiste. Het zilver was voor Joan de Jager met Anouska van Noord-Beve land en het brons ging naar de talentvolle goed rijdende Wilfried Steyaert met Ash Grove van De Zwinruiters. Ook de Zeeuwse titel in de Z-dressuurwedstrijd ging mee naar Zeeuwseh-Vlaan deren. De tijdens de voorse lectie al hoog geklasseerd staande Renata Mahu met Sandra van De Honteruiters deed weer van zich spreken. Vorig jaar moest de amazo ne uit Kloosterzande nog met de tweede plaats genoe gen nemen, maar nu ontging de Zeeuwse dressuurtitel haar niet. Ook zij verdiende hiermee een ticket naar de nationale kampioenschap pen, die op zaterdag 8 sep tember in Berg en Bos te Apeldoorn worden gehou den. De Paardebloem had ook voor de klassen B, L en M een strijd om de Zeeuwse titel op het programma staan. In de dressuurwed- strijd moesten de bést ge plaatsten van elke ring te gen elkaar strijden om het kampioenschap. Het kam pioenslint in de B-klasse was voor Francien Snoeren met Prince van Luctor et Emergo. In de L-klasse ze gevierde Gabriëlle Butler met Raja van Noord-Beve land en in de M-klasse ging de titel naar Gert Jan Bak ker met Nudie van Jacoba van Beieren. Het kampioenslint bij het B-springen werd veroverd door Tanja Morsink met Moonraker van Scheldestad; in de klasse L toonde Miran da de Jonge met Harold van De Zwinruiters zich de sterkste en in de M-catego- rie ging de Zeeuwse titel naar Jurgen van de Vijver met Petra van De Haring- ruiters. De rubriek best- gaande rij pony kent even eens een provinciaal kam pioen. Die zal Zeeland verte genwoordigen op de UTV- dagen in Utrecht. De titel werd onbedreigd in de' wacht gesleept door Jacque- Miranda de Jonge met Harold van De Zwinruiters in actie tijdens het Zeeuws pony kampioenschap in Kattendijke. Zij behaalde de Zeeuwse titel in het L-springen. fotowillem miehas line Wiemes met Annebelle van Luctor et Emergo. Het verenigingskampioenschap in de klasse L, waarin vijf formaties tegen elkaar uit kwamen, ging naar het goed voor de dag komende Schouwse Ruiters uit Drei- schor, dat De Zwinruiters naar de tweede plaats ver wees. Z-springen: 1. Jeroen Goos sens met Ramora Kayan, De Ha ringruiters; 2. Joan de Jager met Anouska, Noord-Beveland; 3. Wilfried Steyaert met Ash Gro ve, De Zwinruiters. M-springen: 1. Jurgen van de Vijver met Pe tra, De Haringruiters; 2. Nico Meertens met Canny Girl, Luc tor et Emergo; 3. Inge Koster met Dormy, Oranjezon. L-sprin gen, categorie B: 1. Carolien Abrahamse met Queenie, Oran jezon. Categorie D: 1. Marianda de Jonge met Harold, De Zwin ruiters; 2. Francisca den Beer met Tamara, De Kleppertjes; 3. Benedict Michielsen met Beauty, Luctor et Emergo. B-springen: 1. Tanja Morsink met Moonraker, Scheldestad; 2. Ilyo Loos met Lady, Luctor et Emergo; 3. Jo- landa Rijndorp met Sascia, Oranjeruiters. Bestgaande rij- pony: 1. Jacqueline Wiemes met Annebelle, Luctor et Emergo; 2. Marian Jumelet met Romeo, Bru; 3. Petra de Ruiter met Ta mara, Oranjeruiters. M-dres- suur, ring 5: 1. Gert Jan Bakker met Nudie, Jacoba van Beieren; 2. Janine Tazelaar met Mary, De Zwinruiters; 3. Hannie van de Zande met Lucky Boy, Schouw se Ruiters. LI-dressuur, ring 6: 1. Gabriëlle Butler met Raja, Noord-Beveland; 2. Karin Pee- ters met Eros, De Kleppertjes; 3. Carolien Abrahamse met Quee nie, Oranjezon. Ll-dressuur, ring 7: 1. Annemiek Boone met Romeo, Gouwe Reyers; 2. Lilian Lootens met Dorien, Luctor et Emergo; 3. Benedict Michielsen met Beauty, Luctor et Emergo. Ll-dressuur, ring 8: 1. Sheila Troost met Dunja, Luctor et Emergo; 2. Judith Sneep met Rakker, Oranjeruiters; 3. Job van Drongelen met Alarda, De Kleppertjes. L2-dressuur, ring 9: 1. Wendy Hendrikse met Roma no, De Kleppertjes; 2. Anette Janse met Chiara, De Paarde bloem; 3. Astrid Schipper met Bianca, De Paardebloem. L- dressuur, ring 10: 1. Jeanet de Lange met Santano, Walcheren; 2. Petra de Ruijter met Tamara, Oranjeruiters; 3. Manita Simon- se met Layla, Schouwse Ruiters. B-dressuur, ring 11: 1. Chantai aan de Wiel met Mariska, De Honteruiters; 2. Alice van Exel met Melanie, Oranjeruiters; 3. Fleur van Mieghem met Winca, Graeve Jan. B-dressuur, ring 12: 1. Marian Martens met Nancy, De Zwinruiters; 2. Monique van Maldegem met Nandor, Noord- Beveland; 3. Heidi Sanders met Antemis, Oranjezon. B-dres suur, ring 13: 1. Francien' Snoe ren met Prince, Luctor et Emer go; 2. Jeanet Bakker met Fox, De Zwinruiters; 3. Sandra Fierens met Resod, Schouwse Ruiters. het toernooi bekend dat Belot ti en Zakic de beste kansne hadden op de titel, maar toch was er sprake, met uitzonde ring van een enkele partijvan erg veel strijd. Volgens de auteur van het toernooiboek dat na ieder ECI-toernooi ver schijnt, Menno Ploeger, was het niveau niet altijd overma tig hoog. Ploeger: „De eerste drie waren goed. Dan is er nog een aantal subtoppers, daT er ook wel zal komen en bij de jongste deelnemers is er vol doende kwaliteit aanwezig, maar dat moet nog wat groeien via ervaring". De laatste ronde in de A- groep moest de beslissing brengen. Bruno Belotti ging in het duel tegen de Deen Erik Jelling eigenlijk roemloos ten onder. Daarom had Zakic nog een kans om het toernooi op zijn naam te schrijven, maar zijn tegenstander Matthias Röder bleek taai. Zaterdagm- didag, toen de partij al 141 zet ten lang was, nam Matthias Röder genoegen met remise. Langste pi De West-Duitser Röder stond er in de eindfase van de langste en belangrijkste partij van het toernooi zelfs nog iets beter voor, maardirecte winstkansen waren er voor hem niet meer. De Pool Artur Pieniazek veroverde de derde plaats door Marrku Lahtinen uit Finland in de slotronde de nederlaag toe te brengen. Het Zeeuwse duel tussen Johan de Wolf uit Middelburg en Jïark de Waal uit Sluiskil werd een overwinning voor de Middel burger. Mark de Waal had in dit duel zeker een half punt kun nen scoren, maar sloeg het aanbod van De Wolf om de punten te delen in de beginf, se van het treffen, af. De pure strijdlust kenmerkende beslis sing van de HWP-speler kwam hem duur an. ij verloor en'kvyain 'daardoor riet een half punt tekort om 50 procent te scoren. De jongste deelnemer in de jongensgroep, Martin Martens uit Clinge,- wilde het duel met Frans Pe- terschofsky graag winnen. Te veel risico's door te scherp op de overwinning te spelen, kostten de Clingenaar uitein delijk het punt. Nick Dubbeldam moest in de negende ronde een neder laag tegen Hoainhar Truong verwerken. Hij blunderde, verspeelde een stuk en was snel kansloos. Annemarie Benschop uit Was naar heeft het meisjetoernooi gewonnen. Ze bleef de goed op dreef zijn de Susan Walker uit Engeland op SB-punten net voor. Beide meisjes hadden 7L punt uit negen partijen. De enige deel neemster aan het toernooi in Sas van Gent die punilocüf bleef was Ellen O'Sullivan uit Ierland. Ook in het laatste duel, met Chantai Vandevoort. bleef ze met lege handen staan. De gebroeders Van Vooren van de Belgische schaak vere niging MSV uit Eeklo deelden in de B-groep de lakens uit. De jonge Van Vooren, Jan, heeft in deze groep de titel behaald. Helmut Cardon uit Sas van Gent had aan een remise te; ;-;>n Donald Holmes uit Schotland in het open seniorentoernooi genoeg. Hij kon de vette geld prijs in ontvangst nemen als winnaar. Zaterdagavond is het ECI-toernooi in De Rose- laer te Sas van Gent officieel afgesloten. HWP-voorzitter Walter Cardon reikte de pri zen uit en bedankte alle mede werkers aan de elfde uitgave van dit voor Zeeland belang rijke schaaktoernooi. Eindstanden Jongens A-groep: Belotti en Za kic 7 punten, Pieniazc 0. r, Burgess, Kinsman en Jelli? Lathinen, Truong, Berend, Quist, Hynes, De Woli en Meen 5; Saun ders 4%; De Waal, Oubbeldam, Van Wonterghem. Vianin, Oster- gaard en Almeida 4Pc rschofsky 3te; Welvaert, Castets, Velia en Petursson 3; Martens en Petri 2Vt punt. Meisjes: Benschop en Walker 7M>, Botch 6; Vandevoort 5Vj Dub beldam 4 BL-eroy 4; Pc lek en McLure3V>>; Coates 3; O'Sullivan 0 punten. Jongens B- - oep: J. van Vooren 5tè; G. var. Vooren 4Vi; Velleman en Banis 4; Krijnsen en Marquinie 3M>; Van Dorse la er 2; De Ridder 1 punt. Open .senioren- toernooi: Cardon G; Michiel Hol mes en Ducher.e 5 v:>Van Herck, Van Barzeele en Va;< der Zalm 5; Heemskerk, De Riddet en De Zwart 4V> punt. Open junioren- toernooi: Tot en mei 12 jaar: iys 3%; Belfroid-3; Caudroiv 1; Van Dorsselaer 1 punt. Tot en met 16 jaar: Van Hoornweder 6; Van den Berghe 5; Kindt, Leenhouts n Ranschaert 4 Vj Van Vooren punt.

de Stem | 1984 | | pagina 13