Karsmakers prolongeert cross-titel NEDER Tjeerd Yelstra is wereldtitel vierspannen kwijt Koenders opnieuw sterkste op triathlon Waalwijk tevreden over start tegen Willem II Riemslag verliest koppositie MAANDAG 20 AUGUSTUS 1984 PAGINA SPORT 3 RKC- voorzitter: „We hebben zitplaatsen te weinig" Softbalteam prolongeert Euro-titel Twee records V v.d ELSH0UT de BONT l, John McEnroe winnaar in Toronto Europese triomf voor jong kunstzwemduo bij speedbootrace Rob Groener terug naar Antillen MAANDAG 20 AUGUSTUS mI Cteiiiij T14 DEN DUNGEN (ANP) - Toon Karsmakers heeft zondag zijn Nederlandse titel 500 cc-mo- torcross op het circuit De Meerse Plas in Den Dungen geprolongeerd. Karsmakers won op zijn Honda de eerste manche en dat was voldoende om in het klassement onbereikbaar te worden voor de concurrentie. De tweede manche ging naar Kees van der Ven op KTM, Karsmakers viel uit. De acht ste en laatste race voor de titel is van geen belang meer. Er waren in Den Dungen nog geen duizend toeschouwers. De uitslagen: eerste manche: 1. Toon Karsmakers (Waalre) Honda, 2. Henk Seppenwoolde (Rijssen) Honda, 3. Kees van der Ven (Bakel) KTM, 4. Ge rard Rond (Ingen) Suzuki, 5. Frans Sigmans (Bakel) Yama ha, 6. Johnny Ponjee (Nieu- wenbergen) Kawasaki; twee de manche: 1. Van der Ven, 2. Seppenwoolde, 3. Ponjee, 4. Peter Herlings (Gemert) Yamaha, 5. Rond, 6. Sjaak Verwaayen (Veenendaal) Honda. De stand: 1. Karsmakers 349 punten, 2. Seppenwoolde 291, 3. Herlings 272, 4. Sigmans 264, 5. Verwaayen 218, 6. Gieljo van Zoggel (Berlicum) 211. Bij de Grote Prijs van West- Duitsland in Erbach zijn Ton van Heugten en Frits Kiggen de leiding in het wereldkam pioenschap zijspancross kwijtgeraakt aan de Zwitsers Hansi Bachtold en Fritz Fuss. In de eerste manche, gewon nen door de op een Luxem burgse licentie rijdende Rijn van Gastel en Erik Hurkmans, kwamen beide combinaties niet aan de finish., In de twee de wel. Bachtold/Fuss werd tweede, Van Heugten/Kiggen, opnieuw met versnellingsbak problemen, zesde. Er resteren nog drie wedstrijden voor de wereldtitel. De uitslagen: eerste manche: 1. Van Gastel/Hurkmans (Ned) EML, 2. Good/Hüsser (GBr/Zwi) Wasp, 3. Huwy- ler/Huwyler (Zwi) KTM, 4. Graf/Von Rotz (Zwi) Wasp, 5. Bens/Van Deutekom (Ned) Heos; tweede manche: 1. Hu- wyler, 2. Bachtold/Fuss (Zwi), 3. Van Gastel, 4. Bens, 5. Graf, 6. Van Heugten/Kiggen (Ned) Wasp. De WK-stand: 1. Bachtold 183 punten, 2. Van Heugten 177, 3. Böhler/Bauer (WD1) 157, 4. Huwyler 127. De Oostenrijker Heinz Kini- gadner is zondag in het Finse Hyvinkaa wereldkampioen motorcross in de 250 cc-klasse geworden. Hij had aan een derde plaats genoeg om onbe reikbaar te worden in het klassement voor de wereld titel. De Grote Prijs van Finland werd gewonnen door de Belg Mare Velkeneers. De uitslagen: eerste manche: 1. Mare Velkeneers (Bel) Gile- ra, 2. Simo Taimi (Fin) HVA, 3. Heinz Kinigadner (Oos) KTM; tweede nianche: 1. Jacky Mar tens (Lux) KTM, 2. Anders Eriksson (Zwe) Yamaha, 3. Velkeneers (Bel) Gilera. De WK-stand: 1. Kinigadner 247 punten, 2. Jacky Vimond (Fra) 217, 3. Jeremy Whatley (GBr) 195. SZILVASVARAD (ANP) - Tjeerd Velstra is zijn wereldtitel vierspannen kwijt. De Nederlander zal op de laatste dag van dt titelstrijd in Szilvasvarad in Hongarije niet meer aan de start verschijnen. Door een diskwalificatie was Velstra zondag in een uit zichtloze positie gemanoeu vreerd. Hij werd verrast door RKC STUITERT BETAALD VOETBAL BRUIN Van onze sportredactie WAALWIJK - Bij RKC - Willem II zaten en ston den gistermiddag 6500 toeschouwers. Belangrijk minder dan bij het de buut van RBC vorig jaar het geval was. „Toch ben ik niet onte vreden, maar het hadden er wel meer kunnen zijn", vertelde voorzitter Han van Dinther na afloop. „Er was duidelijk meer belangstelling voor deze wedstrijd. Die belang stelling gold echter voor al zitplaatsen en die heb ben we gewoon veel te weinig". De praeses liet in het midden of al in dit sei zoen het stadion in Waal wijk wordt uitgebreid. „Ik weet het nog niet. We wachten maar eens af hoe de belangstelling over een paar maanden is. Dan weet je waar je gemiddeld genomen op moet rekenen". Van Dinther voerde voor de iets mindere be langstelling nog een on verwacht argument op. „Het was nogal warm, veel mensen kiezen dan een andere mogelijkheid om hun zondagmiddag door te brengen". Door Chris van Nijnatten WAALWIJK - Met vallen en opstaan is RKC gister middag het betaald voetbal binnengestuiterd. Het re sultaat mag er zijn, 1-1 tegen streekgenoot Willem II. Temeer, omdat de manier waarop trainer Leen Looyen met zijn selectie naar die competitiestart toe moest werken het ergste deed vermoeden. Afgelopen vrijdag nog zette Looyen zijn elftal op het veld, niet om te trainen, maar om dat de kersverse keeper Peter Gerards zijn medespelers nog niet uit elkaar kon houden. Gisterochtend nam hij de na men en gezichten nóg een keer door, voor de zekerheid. Zo waren er meer hinder nissen in de voorbereiding. Basisspeler Van Bladel - een middenvelder met veel loop vermogen - liep een vrij ern stige knieblessure op. Leo van Veen moest extra onder han den genomen worden vanwege een conditie-achterstand. Bo vendien, zo meende de trainer, raakten zijn spelers een beetje confuus van de overweldigen de belangstelling, zowel van de landelijke en regionale pers als van het publiek, voor de betaald voetbal-start van RKC. Vandaar dat de RKC-clan erg blij was met het resultaat, al was een kleine overwinning op de Tilburgers niet eens een geflatteerd resultaat geweest. In de tiende minuut van de Brabantse derby konden de massaal meegereisde Tilbur gers, van wie een handjevol zich uitgedost had als 'gevaar lijke' supporter, hun armen omhoog steken. Verdediger Ulrich Wilson bracht de bal op de helft van RKC en passte op linkeraanvaller Winny Haat- recht. Deze plaatste de bal on- Ruud Donders wordt van het veld gedragen. - foto hans chasot ANTWERPEN (ANP) - Het Nederlands softbal- team heeft in Antwerpen zijn Europese titel gepro longeerd. In de finale werd Italië twee keer verslagen. In de eerste wedstrijd ondervond het Nederlands team geen tegenstand van betekenis. Het duel werd met 3-0 gewonnen. In de voorronden werd het 8-0. Italië had in de finale een betere werpster in de per soon van Roberta Soldi. De overwinning met 3-0 kreeg pas in de vijfde slagbeurt enig gestalte door Willy Rietman. In de zesde slag beurt waren er drie honk- slagen, van Renee van de Berg, Ineke Akkerman en Minoque Fris, waar twee punten uit voortkwamen. In de tweede wedstrijd slaagde Italië er in twee runs te produceren. Het waren de enige punten, die de Nederlandse werpsters toestonden. De Italiaanse dames, die niet hun beste ploeg, maar een jeugdfor- matie naar Antwerpen hadden gestuurd, faalden met name in het veldwerk. De enige homerun van de laatste dag kwam op naam van de Italiaanse Claudia Petracci. Overtuigendste slagvrouw in de ploeg van de Nederlandse coach Morren was Marinka Stü- vel: drie uit vier (0.750). Beste werpster van het toernooi was Els Koks. Zij liet slechts twee slagvrou wen op de honken toe. Bes te slagvrouw was Jacque line Bakker met een slag gemiddelde van 0.538 (ze ven uit dertien). Als meest waardevolle speelster werd ook een Nederlandse, Monique Fris, gekozen. MIJDRECHT (ANP) Schaakster Astrid Riemslag is in de vierde ronde van het toernooi om de Nederlandse titel haar eerste plaats in het algemeen klassement kwijtge raakt. Ze verloor van regerend kampioene Carla Bruinen berg. Cathy van der Meije nam weinig risico en kwam een snelle remise overeen met He- leen de Greef. Daardoor bleef ze aan de leiding, maar nu sa men met Belle en Drewes. Uitslagen vierde ronde: Pluy- mert - A. Cameron Vz-Vi, Bruinenberg - Riemslag 1-0, Belle - Van Parreren 1-0, Harmsen - Van Eist 1-0, De Greef - Van der Meije Vz-Vi, Van der Giessen - P. Cameron afg, De Kleuver - Drewes 0-1. middellijk voor de voeten van Edwin Bakker en hij maakte 0-1. Het ex-Ajax-trio gaf met deze actie een visitekaartje af, dat door de Waalwijkers enigszins angstig aangepakt werd. Vanaf dat cruciale moment bewees Leo van Veen zijn waarde voor RKC. Hij schof felde als een geïnspireerde verdediger uit de regionale jeugd, trok vaak mee naar vo ren en stichtte dan grote pa niek in het Tilburgse kamp. Zo soleerde hij halverwege de eerste helft vanaf het midden veld naar de rand van het strafschopgebied van Willem II en loste een loeihard schot op het doel, dat door de overi gens matig keepende Ton Ver kerk knap over werd ge stompt. In de 33e minuut trok RKC de stand terecht gelijk. Janus van Gelder speelde daarbij een belangrijke rol. Deze mid denvelder is samen met Albert Bruurmijer - hij is ook een middenvelder - de enige RKC- er, die van het 'amateurelftal' van vorig jaar is overgeble ven. Hij bleek een van de beste mensen bij RKC, dat open baarde zich bijvoorbeeld bij de voorbereiding van het Waal- wijkse doelpunt. Van Gelder speelde zich met de bal aan de voet in de Tilburgse verdedi ging vrij, zette goed geplaatst voor en Ad van der Wiel knal de rechts langs Verkerk in. In de tweede helft werd ont hutsend duidelijk, dat Willem II als los zand aan elkaar hangt. De ploeg kan geen vuist maken en heeft geen enkele speler binnen de gelederen, die pressie weet te ontwikkelen als het elftal 'dood' zit. Een te genpool van zo'n type speler heeft Willem II wél. Het is de lusteloze en sloom voetballen de Wanny van Gils. Hij werd er in de rust uitgehaald door trainer Notermans. „Het was te warm voor Wanny", sprak de oefenmeester na afloop. De ex-Ajacieden moeten nog wennen aan hun nieuwe werkomgeving. Vast staat wel, dat als het hele elftal inge speeld is op dit trio, Willem II iedere tegenstander op tech niek kan wegspelen. Maar met techniek alleen geraak je niet naar de eredivisie, in de eerste divisie moet gebikkeld wor den. Daarin dicteren spanning en druk iedere wedstrijddag het spelbeeld. In de laatste twintig minu ten van de wedstrijd had RKC zich met gemak voorbij Wil lem II kunnen spelen. Vooral Van der Wiel kreeg in die pe riode niet te missen kansen. In veel gevallen kwamen daarbij de passes van achteruit van Ruud Das. Deze middenvelder slaagde bovendien voor een groot deel in het uitschakelen van de gevaarlijke Haatrecht. Behalve het verlies van een punt, kwam het de Tilburgers ook op het verlies van een spe ler te staan. Donders - „Hij had ons op snelheid over het middenveld van RKC moeten brengen", vertelde Notermans - speelde namelijk slechts de eerste tien seconden van de tweede helft mee. Hij kreeg zijn eerste bal en werd daarbij onmiddellijk geblokt door Hans Heeren. Donders viel daarbij op zijn schouder en moest per brancard van het veld gedragen worden. In het ziekenhuis werd gisteravond bekeken of hij zijn sleutelbeen VLISSINGEN (ANP) - Carry van Gool-Floris heeft tijdens de gewestelijke kampioen schappen in Vlissingen twee Nederlandse records verbe terd. De vrouwelijke handboog schutter uit Goirle noteerde een nieuwe FITA-record van 1291 punten. Op de zestig-me- terbaan verzamelde Van Gooi, die tijdens de Olympische Spelen als 23e eindigde, 326 punten. Willem Il-doelman Verkaik brengt redding voor een aanvaller van RKC gevaarlijk kan worden. foto hans chab0t gebroken heeft, dan wel een uit de kom gestootte arm heeft. RKC - WILLEM II 1-1 (0-1): 10. E. Bakker 0-1, 53. A. van der Wiel 1-1. Scheidsrechter: J. Geurds. Toeschouwers: 6500. RKC: P. Gerards; H. Heeren, L. van Veen, A. Bogers; A. Joore; A. Bruurmijer, R. Das, J. van Gelder; J. Lammers (76e min. L. Hutten), M. Brands, A. van der Wiel. Willem II: A. Verkaik; A. van der Ven, J. Busio, U. Wilson; J. Huijbregts; A. Soffers, J. Fes- kens, G. Dijkstra; W. Haat recht, E. Bakker, W. van Gils (46e min. R. Donders, 46e min. E. Cramers). TORONTO (SID) - Geheel volgens de verwachtingen heeft John McEnroe het inter nationale tennistoernooi van Toronto gewonnen. De 25-ja- rige linkshandige Newyorker had in de eindstrijd geen moeite met zijn stadgenoot en trainingspartner Vitas Geru- laitis: 6-0 6-3. De halve finale was van veel betere kwaliteit. McEnroe versloeg toen in drie sets zijn aartsrivaal Jimmy Connors 2- 6 6-2 6-3. Gerulaitis elimineer de in de halve eindstrijd de Zuidafrikaan Kevin Curren met 4-6 7-6 7-6. Zijn 59e overwinning in 60 achtereenvolgende enkelspe len leverde McEnroe een slor dige 200.000 gulden op. Uitslagen: kwartfinales: Jim my Connors (VSt) - Eliot Telt- scher (VSt) 6-2 6-4, Kevin Cur ren (ZAf) - Scott McCain (VSt) 3-6 6-2 6-1, Vitas Gerulaitis (VSt) - Jimmy Arias (VSt) 7-5 6-3, John McEnroe (VSt) - Pe ter Fleming (VSt) 6-2 6-4; hal ve finales: John McEnroe (VSt) - Jimmy Connors (VSt) 2-6 6-2 6-3, Vitas Gerulaitis (VSt) - Kevin Curren (ZAf) 4-6 7-6 7-6; finale: John McEnroe (VSt) - Vitas Gerulaitis (VSt) 6-0 6-3. Tomas Smid en Mei Purcell hebben in de halve finales van het met ruim drie ton gedo teerde tennistoernooi in Stowe gespot met de reputatie van de plaatsingscommissie. De Tsje- choslowaak Smid, die in de eindstrijd op het Melkhuisje kansloos was tegen de Zweed Jarryd, won verrassend ge makkelijk van de internatio naal hoger aangeslagen An dres Gomez. Purcell deed geenszins voor zijn tegenstan der in de finale onder via een klinkende overwinning op de Argentijn Guillermo Vilas. Uitslagen: herenenkelspel: kwartfinales: Andres Gomez (Ecu) - Pablo Arraya (Per) 7-5 6-3, Guillermo Vilas (Arg) - Janathan Canter (VSt) 6-1 6-4; halve finales: Tomas Smid (Tsj) - Andres Gomez (Ecu) 6-3 6-3, Mel Purcell (VSt) - Guil lermo Vilas (Arg) 6-0 6-4. het als gevolg van de glibberig geworden parkoers De eerste plaats na de marar. thon van zondag wordt bezel door de Hongaar Bardos voet zijn landgenoot Juhasz. Ook voor aanvang van de derde klassementsproef had al de leiding. In de landenwedstrijd leidt Hongarije, voor Zweden, di Verenigde Staten en Groot- Brittannië De wedstrijden wordej overgeschaduwd door een zwaar ongeluk van Johani Schwander. De Oostenrijke: raakte tijdens de wedstrijd met zijn voet in de rem van zijn vierspan. Met een helicop ter moest hij naar de Univer siteitskliniek in Wenen wor den vervoerd. In Boedapest wilden de artsen de gebroken voet amputeren. DEN HAAG (ANP) - Mariellt van der Heijden en Joanie Janssens zijn in Den Haaj Europees jeugdkampioen kunstzwemmen bij de duetten geworden. Het Nederlandse duo werd gevolgd door de Britse meisjes Nicole Batchelor en Lisa Raynsford en de Sovjet zwemsters Anastasia Lisaren- ko en Alfina Zamaletdinova. Bij de groepen ging de titel naar Groot-Brittannië. De uitslagen: duetten: 1. Ma- rielle van der Heijden/Joanie Janssens (Ned) 155,37; 2. Nicole Batchelor/Lisa Raynsford (GBr) 154,90; 3. Anastasia Li- sarenko/Alfina Zamaletdino va (Sov) 152,40; groepen: 1 Groot-Brittannië 153,49; 2. Ne derland 153,41; 3. Sovjet-Unie 151,88. ALMERE (ANP) - Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft Axel Koenders de Holland Triathlon in Almere gewonnen. De atleet uit Ouderkerk aan de Amstel had een tijd van 9 uur, 25 minuten en 40 seconden nodig. De Almeerder Gregor Stam eindigde als tweede op ruim vier minuten. Rob Barrel uit Veenendaal werd derde. De 24-jarige Koenders was ruim een half uur sneller dan vorig jaar. De docent lichame lijke opvoeding zegt die pro gressie te danken te hebben aan doelgerichte training. Hij acht Nederland bij uitstek ge schikt voor deze nog jonge tak van sport. „Zwemmen, fietsen en harlopen, waar kun je die combinatie beter beoefenen". De organisatoren moesten zeventien tri-atleten na het zwemmen wegens tijdsover schrijding voortzetting van de wedstrijd ontzeggen. Twee deelnemers werden bij het fietsen na stayeren gediskwa lificeerd, drie werden als ge volg van dezelfde reglements overtreding bestraft met ex- tra-minuten. Verschillende deelnemers zeiden na afloop gehinderd te zijn door het grote aantal re creanten, dat zich op het par koers had begeven. De mee- fietsers maakten het ook de organisatie moeilijk te race te controleren. Sommige re creanten hadden zich van startnummers voorzien om voor 'echte' tri-atletren door te gaan. Een aantal deelnemers had tevens kritiek op de te kort schietende belijning bij het zwemmen. Het af te leggen traject zou daardoor niet ge heel duidelijk zijn geweest. Op de fiets had Koenders zo'n grote voorsprong opge bouwd, dat hij zich een 'rusti ge' marathon kon permitteren. Halverwege lastte de Ouder kerker een korte wandelpauze in. Daarvan maakte Stam, de betere loper, gebruik door zijn achterstand van ruim elf mi nuten aanzienlijk terug te brengen. De zege van Koen ders kwam echter niet in ge vaar. Alex Koenders legt onbedreigd voor de zege de laatste meters af van de Holland TriathW in Almere. De eerste Duitenianaer was, evenals vorig jaar, de Ameri kaan Kurt Madden. Hij werd vierde. Beste vrouw was de Amerikaanse Ardys J. Bow. Er namen zes vrouwen aan de triathlon deel. Uitslag: 1. Axel Koenders (Ouderkerk aan de Amstel) 9.25.40, 2. Gregor Stam (Alme- - FOTO AN? re) 9.29.52, 3. Rob Barrel (Vee nendaal) 9.32.42, 3. Kurt Mad den (VSt) 9.37.30, 5. Peter ZD; erveld (De Hoef) 9.46.00, Jaap van de Berg (Soest) 9.46.25. LUIK (Belga) - De Brit Tom 7waai«ffPWOnde Percival is bij speedboot-race- 'J w U1U wedstrijden op de Maas bij Luik levensgevaarlijk gewond geraakt. In de eerste manche van de Formule 1-race werd Percival na een botsing uit zijn boot geslingerd. Artsen in het ziekenhuis, waarin de Brit is opgenomen, vrezen voor zijn leven. Ook de Italiaan Fabri- zio Bocca moest worden opge nomen. Het ongeluk gebeurde in de zevende race voor het wereld kampioenschap. De races wer den vervolgens geannuleerd. Twee jaar geleden raakte de Nederlandse oud-wereldkam pioen Cees van der Velden ook ernstig gewond bij wedstrij den op de Maas bij Luik. Van onze sportredactie ALMELO - Rob Groener ver trekt morgen naar Willemstad om een nieuw eenjarig con tract als bondscoach van de Nederlandse Antillen te teke- De 38-jarige Groener train de eerder Suriname en FC Twente. Groener: „De Neder landse Antillen telt een aantal goede voetballers en ik denj dat we binnen afzienbare tij® een goed nationaal team op been kunnen brengen". LONDEN (AFP) - Carl Le wis, de viervoudige winnaar van Olympisch goud, is za terdag tijdens atletiekwed strijden op Crystal Palace in Londen verrassend versla gen. Op de 300 meter kwam Lewis niet verder dan de vierde plaats. De winst op deze weinig gelopen afstand was voor de Amerikaan Kirk Baptiste in 31,70 seconden. Dat is de bes te tijd, die ooit op dit onder deel in verwezenlijkt. Het officeuze wereldrecord stond op naam van de Ame rikaan Mei Lattany (32,15 gelopen op 31 juli 1983 in Ga teshead). bii Lt| de ml nil lal vol pi<f tie mi) val teij Brl larf kal ven Kitste Van onze sportred MOSKOU - De Oostduits heeft tijdens de wielerweds dekte baan van Krylatsko; tijd op de vier kilometer maakt. Met 4 minuten 36,47 Dittert de beste tijd, die oc baan werd verwezenlijkt. Eerder had de Pool Ryszard D laten stilstaan op 4.36,97. De Koepovetsj, zaterdag winnaar v kilometer, was vorig jaar een k mer geweest. Erica Saioemiae mag zich 's werelds snelste vrouw op de fiets noemen. De Russin won de kilometer tijdrit met vlie gende start: 1.08,24. Als de snelste vrouw op dit onderdeel gold voorheen haar landgeno te Galina Tsarjova met 1.09,10. De troeven van Oost-Duits- land en de Sovjet-Unie hebben op de eerste dag van de zwem wedstrijden op de Spelen voor Vrede en Vriendschap de overwinningen eerlijk ge deeld. Kristin Otto en de tweevou dige Europese kampioene Bir- git Meineke toonden op de 100 meter vrije slag hun uitzon derlijke talent door beiden in minder dan 56 seconden aan te tikken. Zij waren bijna een se conde sneller dan de beste Russische sprintsters. Een andere vertegenwoor diger van de DDR-zwem- school, de vroegere Europese recordhouder Sven Lodziews- ki, verwees op de 200 meter vrije slag in 1.49,83 zijn Sovjet- collega Vladimir Sjemetov (1.50,33) naar het tweede plan. Jelena Denderova uit de Sov jet-Unie verraste op de 400 meter wisselslag met een nieuw nationaal record (4.43,78). Zij tikte bijna zes se conden eerder aan dan de Oostduitse Kathleen Nord (4.49,49). De 100 meter school slag leverde een dubbele Sov jet-zege op. De Europese re cordhouder op deze vanouds Oosteuropese specialiteit, Di- mitri Volkov, klokte 1.03,72. Voor Robertas Sjoelpa werd 1.03,87 afgedrukt. Niettemin maakten met na me de beste deelnemers aan het hinkstapspringen en de 200 meter indruk. Met 17,46 meter zegevierde de Rus Oleg Prot- senko op het eerste onderdeel. Protsenko bleef daarmee slechts zes centimeter onder zijn seizoentopper, die hem de eerste plaats op de wereld ranglijst bezorgde. Protsen- ko's landgenoot Alexander Ja- kovlev bleef maar vijf centi meter bij hem achter. In Los Angeles ging de zege op het hinkstapspringen met 17,26 meter naar de Amerikaan Al Joyner. Het hinkstapsspringen was overigens het enige nummer van zaterdag dat een betere Prestatie te zien gaf dan tij dens de Spelen van Los Ange ls. Ook de 200 meter was een Russisch onderonsje. Vladimir Moeravjov roffelde de halve ronde in 20,34 seconden het snelst af. Alexander Jevgenjev Weef zeven-honderdste secon de bij zijn landgenoot achter. Verrassend was de neder laag van de Oostduitser Tho mas Munkelt op de 110 meter horden De 32-jarige Munkelt, d'e drie keer de Europese titel veroverde, kwam in 13,64 niet ^rder dan de derde plaats. Winnaar werd de Hongaar :"yorgy Bakos voor Vjatleslav estinov uit de Sovjetunie, akos noteerde 13,52. De esta- Wtepioeg van de Sovjetunie °P de 4x400 meter liep 3.00,11, en nieuw nationaal record. Het meer mer (2.59,1 Los A Op Ooste aan op ht Nijbo ver b twee verw genoi Abeb plaat: reji in De Juant baan winni dens strijd na dc met 1500 r duits* 3.36,61 Ine vierdi mir IV in 20, sprin' Hong JOCKEY - Het Zuidafrikaan- j dameshockeyteam heeft in nei nnes^urg met gewon- t 1 Van een gelegenheids- uit kestaanc*e uit speelsters v Olympische selecties h de Verenigde Staten en r ^?t~^rittannië, die een dreis maken door het land. 800 me rena 1.45,68, 1.45,82. 1500 m (DDR) (Sov) 2 3.38,42, 3.40,35, 3.41,87. 400 mei der Vaj Boedkc (Bul) 49 200 me ravjev Jevgen Prenzlt Penalv Brzeck 110 me Bakos Oestint Munke Hinkst Protser Yakovl Mar^ tancoui Marint Tienka jarjev - 15,54 5,10 - 6i (DDR) (Sov) 7783. 5000 mé tov (Bi trijev daidzhi Marath (Eth) (Eth) (NKo) 2.13.23. 4 x 400 3.00,11, 2.04,76. Hoogsp Sereda (Cub) 2,20. Zwemr slag: 1. Birgit Svetlan Tatjanj Edith C na Frit wissels (Sov) 4. 4.49,49, 4.52,35, 5.00,17; slag: 1.03,72, 1.04,87, 1.05,15, 1.06,39, 1.06.36; Lodzie\ mir Sje Krasjot Liess (I nov (Bi meyev Wielrei Sergej Maik M lan Gae

de Stem | 1984 | | pagina 10