Belg op smokkelroute Deksels en bussen ZEELAND De man met de groene damesfiets sQ aan ll Zeeuwse Bab )RT ZEEUWS m in Prachtig weekende Weerman Willy Kijkdag bij politie Sas EELAND 3 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1984 16 PAGINA ZEELAND 4 - VAN ZEELAND jk nieuws urg lamen Gent dijke iwe igheids- Ongewoon Wantrouwig Agressie ^RVORMDE kerkdiensten j van Gent: 9.00 u. ds. W. Jansen. I &nt°°Andijk:e: 930 u- ds- H- Strating. i Siuig ter Muiden: dienst te r.k. kerkdiensten Aardenburg M. van Heidien winnaar van kringvlucht uit Orleans Doornik l^uievrain n houden geen eventuele ver ering van in kortingen op de uitkering. Daar r dat financiële tstaan wanneer n minder zullen geraamde 2,5 ar. Ook met re mde overschot luiten van jaar geen rekening ig jaar werd on- niljoen overge- drag wat overi- werp-begroting oenschap - Zon- tus houden het omité en de ;ing De Ware e Elderschans de van het krul- chap van Groot- Alle inwoners urg kunnen het r opnemen tegen eter die zijn titel Het zwembad ;t minder goede lijk minder be- ig jaar. Passeer- ar in de periode 31 juli nog 21.754 oket, in dezelfde lit jaar waren dat 19. De dag met de kers van dit jaar ït 935 baders. 'sten - De NCB- houdt op zondag de jaarlijkse sten in de paro- Nieuw-Namen. om 10.30 uur. aterdag 25 augus- ie Heemkundige an Gent de grote cursie. Deze keer iaar Antwerpen leiding van een ;en een bezoek acht aan onder rok-kerk Carolus het stadhuis, het en het nationaal nuseum 't Steen, ■r gebeurt tijdens drit in de morgen vandeling door de middags. Bij mooi n zoveel mogelijk htigen. De excur- oals gebruikelijk een gezamenlijk Belgische Beve- an de Heemkun- kunnen zich in de secretaris. De agen vijftig gul and met de ruime ig volgt zaterdag 8 en herhaling van programma. 7LIET - In de :he Nèstigheids- door West- h-Vlaanderen is olen van de heer en aan de Mo- e Nieuwvliet op- inkelijk was dit izandse molen, e is wegens repa- 'rkzaamheden De molen te ct is ook te be- op maandag en tussen 14.00 en iet i ag t den De werk- Zeeuwsch-Vlaan- Amnesty Interna- deze maand weer en. Maandag 20 de familie Van de de Hoofdlange- ofdplaat van 20.00 uur. Dinsdag 21 de bejaardensoos, straat 1 in Ijzen de familie Kramer, at 5 in Zuidzande. ressen van 19.00 tot [en kan schrijven ig te bepleiten voor rul Zarate Vargos, ge onderwijzer uit oor Wong Yong Vlaleisiër die gedu- n gevangenschap irteld. Zegeye As- liopië, een voorma- r van defensie die zonder aanklacht itgehouden. Voor in zijn aanwezig- Die campings bij de Zwarte Polder zijn werkelijk om op te schieten. Als die jachteigenaren van Sas van Gent maar over de brug komen, dan komt die brug er wel. JILLE: Van suker oor je dikke, dat wete me. Mer of dat oek opgaet vo die meiden van de sukerwerkfabriek, dat weet 'k zo net nog nie. Die andere vijf katholieken gaan zeker op zondagmorgen vis sen De horeca van Renesse is boos op de kranten als die wat an ders melden dan Zeeland zon zee vakantieland. Het geweld is schromelijk overdreven, vinden ze. De slachtoffers konden daarop nog niet reageren. Maar door de pleisters heen dachten we toch een afkeurend gemompel op te van gen. Uijnopruimingsdienst over granaatscherven: Mogen wij niet ook eens voor geluk zorgen? Grevelingen-zuur? Zijn er nog haanlozen die nog geen eigen krant hebben Waar blijven we als de exploitant van de kerncentrale nog niet eens fatsoenlijk een schoorsteentje kan laten metselen? De Vereeniging tot Promotie van de Vaderlandsche Groente is van plan in december een groots opgezet Boerenkoolfeest te organiseren. Worst zelf meebrengen. JILLE: Mien vrouwe en ik ete allene mossels as ter een q in de maend is. Naast geweldtoerisme, naakttoerisme, dagtoerisme en berm toerisme kent West-Zeeuwsch-Vlaanderen nu ook granaat- toerisme. Bent u daar ook heen gesjeest? Naar dat mosselfeest, dat schaapscheerdersfeest, dat boekweitfeest, dat kadefeest, dat visserijfeest, dat bierfeest, dat oogstfeest, dat eilandfeest, dat sterrefeest, dat havenfeest, dat lentefeest, dat zomerfeest, en naar dat weet-ik-veel feest? En vind u nu ook niet dat het weer... èh, dat het deze zomer weer zo beestachtig feestachtig is geweest? ZEEUWS-VLAMINGEN kijken niet zo gauw meer op van een 'stunt' van één van onze zuiderburen als deze de Zeeuwse grond betreden. Andersom is het misschien van hetzelfde laken een pak. Desondanks blijven sommi ge zaken toch op zijn minst de andacht vragen. Zo deed er in de onlangs gehouden recreatieve mini-triathlon in Breskens een zuiderbuur mee die daar nooit had 'mo gen' komen. Niet dat hij iemand kwaad deed, maar vanwege zijn enorm loopvermogen. Deze speedy Gonzales uit Gent slaagde er namelijk in om vijf kilometer al lopend in een tijd van twaalf minu ten af te roffelen. Een tijd die 1 minuut en zes seconden beter was dan die van de winnaar van de gouden plak in Los Angeles. De organisatie die geen controleposten nodig achtte -daar trouwens ook geen mensen voor had-, was dan ook stomverbaasd toen de Gentenaar Elijn zich zo rap terug aan de meet meldde. Met meer gevoel voor tijd en afstand werden dan ook vraagtekens gezet bij deze onmogelijk geachte tijd. „Ben je wel tot aan het keerpunt geweest?" was de ■realistische vraag. Het ant woord was bevestigend en dat hield in dat de rappe Belg niet minder dan negen minuten minder nodig had gehad dan de nummer twee op deze afstand. Wie nu denkt dat gelopen werd op de Smokkelroute, heeft het mis. Het traject liep van de Breskense Noordzeekust, via de kust weg tot aan het zogenaamde Killetje op de weg naar Groede. Van een duin-, dijk- of bermbrand was deson danks geen sprake. Blijft al leen nog wat gesmolten as falt over of is dit de nieuwe smokkelroute? Ga naar Oostende voor uw broodnodige drust Eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij EEN rondgang van 't muziek. Da's feest voor de jeugd. Zie de IJzendijkse boefjes, die deze week achter de muzikanten aanliepen en er hun eigen interpretatie op na hielden. Met deksels en bussen. ELKE MORGEN is hij stipt op tijd. De man met de groe ne damesfiets, die in het café tegenover ons redactiepand zijn gebruikelijke afzak kertje komt halen. We heb ben door het venster al meer dere malen zijn verrichtin gen gadegeslagen. Vaak met een glimlach rond de lippen, want een speciaal iemand, dat is-ie zeker. Het is een man met vaste gewoonten, dat merk je zo. Zijn fiets parkeert hij altijd op een vaste plaats tegen de gevel van de kroeg. Het stuur tegen de ruit; de bel altijd recht onder de geschilderde F van café. Bij het afstappen ontdoet hij zich eerst van de blinkende fietsklem rond zijn broekspijp, stopt die in de binnenzak van zijn duf felse jas, die hij zomer en winter draagt, en begint ver volgens nerveus een sjekkie te rollen terwijl hij door de ruit schichtig naar binnen loert om te zien welk volk er zit. Dan zet hij de fiets op slot, frommelt het sleuteltje mzijn jaszak, steekt z'n sjek kie aan en gaat naar binnen. Zo na een kwartier of drie, veel scheelt dat nooit, ver schijnt hij weer. Dan volgt een hoogst merkwaardig ta fereel. De fiets is oud en roes- 7, wat waarschijnlijk de oorzaak is dat het slot niet soepel meer openspringt. Hij heeft daar echter iets op ge vonden. Na de sleutel erin gestoken te hebben, geeft hij net zijn rechtervoet een for- se trap tegen de achterkant van het rijwiel. Dat geweld is voldoende om de fiets te ontsluiten. Meestal. Want deze week liep het wat anders. Reeds bij aan komst zagen wij dat hij dui delijk uit zijn gewone doen was. Met een ongeschoren gezicht, iets dat hij zelden to lereert van zichzelf, arriveer de hij bij zijn stamplaats. De fiets parkeerde hij niet op de gebruikelijke plaats, maar enkele meters verder tegen de gevel. Zgnder de fietsklem te verwijderen of een sjekkie op te steken ging hij haastig naar binnen. Op slot deed hij het rijwiel nog wel. Dit keer duurde zijn ver blijf in de gelagkamer geen drie kwartier, maar wel twee keer zo lang. Een beetje ver ontrust door deze ongewone gang van zaken wachtten wij in spanning af op de dingen die komen gingen. Toen verscheen hij in de deuropening. Zijn gang was onvast en steunend tegen de gevel wankelde hij naar de plaats zijn stalen ros altijd zo trouw op hem wachtte. On der de letter F aangekomen, prutste hij met het fietssleu- teltje aan een rijwiel dat niet het zijne was, een feit dat hem volledig ontging. Een fors gebouwde man met een gevulde boodschap pentas aan zijn arm kwam op dat moment naderbij. Blijkbaar de eigenaar van het rijwiel, want wantrou wig keek hij naar de ver richtingen van onze vriend. Hij versnelde zijn pas net op het moment dat de man in de duffelse jas een verschrikke lijke schop tegen de fiets gaf. Het werd een heel gekakel. De man met de boodschap pentas greep de onverlaat in de kraag en eiste op hoge toon een verklaring die de cafébezoeker schuldig moest blijven, omdat hij er zicht baar werkelijk niets van be greep. Toen zag hij zijn eigen groene damesfiets, stamelde iets tegen de krachtpatser daarbij driftig op zijn eigen fiets wijzend. De man was nauwelijks overtuigd, maar liet de dronkaard toch los die meteen het sleuteltje in het slot stak en aanstalten maakte het mechanisme door een trap in werking te stellen. Net ditmaal weigerde het slot gehoor te-geven aan het geweld van de rechter schoen. De man gaf het niet op en trapte nog eens, en nog eens. Aan de krachtpatser was duidelijk te zien dat hij dacht met een gevaarlijke gek van doen te hebben. Hij snelde het café in om de po litie te bellen, vermoedden wij. De agressie van de onge lukkige kroegloper nam gaandeweg toe. Hij trapte dat het een lieve lust was en eindelijk sprong het slot dan toch open. De schade was aanmerke lijk. Het achterwiel hing half uit het frame en de ba gagedrager hing schuin naast het rijwiel. Fietsen bleek onmogelijk. Na enkele vergeefse pogingen zag de man dat ook in en gelaten verdween hij om de hoek, het rijwiel achter zich aansle pend. Met spanning wachten we nu af of hij morgen weer present is. Een hoge-drukgebied dat zich uitstrekt tot boven onze streken bezorgt ons een prachtig weekende. Pas maandag laat of in de loop van dinsdag is er kans op een onweersbui vanuit het zui den, maar het hoge drukge- bied zal zich zeker nog een poosje handhaven. De zon zal ons de komende dagen vrij wel constant beschijnen. De wind blijft oostelijk en dat betekent vooral in het bin nenland hoge temperaturen, vandaag tot 26 graden dan oplopend tot maandag waar schijnlijk 30 mogelijk 33 graden. Aan het strand is het dan zeer aangenaam met 22 graden en een watertempe ratuur van 20 graden. Toch bij het spelevaren, zoals vori ge week, uitkijken want de oostelijke wind kan u snel doen afdrijven naar open zee. De veilige badtijden in zee zijn: tussen 13.30 en 01.30 en als U daar behoefte aan heeft van 02.00 tot 08.00 uur. Er is mij gevraagd of het waar is dat onweersbuien vaste routes volgen boven Zeeland. Dat is na onderzoek inderdaad het geval geble ken, steeds opnieuw blijkt dit uit de regencijfers. Dit heeft te maken met de oude waterlopen die in Zeeland zo talrijk voorkomen. U weet dat onweer veel elektriciteit herbergt en water geleidt elektriciteit, daarom volgen deze buien vrijwel dezelfde routes. Nu er op zijn vroegst maandag maar zeker dins dag kans op onweer is, is het mogelijk interessant voor u iets meer te weten over on weer. Per jaar worden er in Nederland nog gemiddeld zes mensen gedood door de blik sem. Dat gebeurd vrijwel al tijd als men onder een boom staat te schuilen. Als V over vallen wordt door onweer vermijdt dan in het open veld hoogstaande voorwer pen of metalen constructies. Maak Uzo klein mogelijk, ga gehurkt zitten of liggen. Een bliksemstraal heeft een gemiddeld vermogen van 100.000 ampère en kent een temperatuur van meer dan 25.000 graden Celsius. Brussel bijvoorbeeld heeft haar status als hoofdstad van België aan de bliksem te danken. In de nacht van 6 op 7 augustus 1546 sloeg de blik sem in de Zandpoort van Mechelen, de toenmalige hoofdstad van wat men nu België noemt. Er ontploften 40.000 tonnetjes buskruit die in deze poort en bijgebou wen waren opgeslagen. Na afloop waren er 200 doden. Ook het paleis van Maria van Hongarije, de toenmali ge landvoogdes, werd deels verwoest. Maria verhuisde direkt daarna naar Brussel, waar wel goede woonruimte voor haar aanwezig was, zo dat Brussel nu residentie en hoofdstad is. V kunt zelf re delijk bepalen hoever het onweer bij U vandaan is, als U de bliksem ziet, ga dan de seconden tellen, want het ge luid heeft èèn seconde nodig om 200 meter te overbruggen. Woensdag was het Maria He melvaart, de volksspreuk zegt hierover: 'Is het weer op Maria Hemelvaart uitgele zen, dan zal de herfst voor treffelijk wezen'. aterdag 18 augustus ZEVENDEDAGS adventisten Terneuzen (Goede Herderkerk)10 JHeesdienst. i Middelburg (Doopsgezinde kerk): l Su-ds.W. Altink. I |ssingen ('t Anker): 9.15 u. ds. W. Anink. z°ödag 19 augustus Jardenburg: 10.30 u. ds. G. v. Kooyen. xel: 10.30 u. ds. H. v.d. Berg. p'ejvliet: 11.00 u. ds. W. Meeuse. I adzand: 9.00 u. ds. Schlingemann. iSS^6'- 9 30 u. dhr. v.d. Laan. 10.00 u. ds. W. Meeuwen. g°ntenisse: 9.00 u. dhr. B. v.d. Wel. jjoofdplaat: 11.00 u. dhr. Polman, just: 10.30 u. ds. R. Hartog. Jieuwvliet: 9.30 u. kandidaat v.d. Bouwhede. uostburg-10.00 u. ds. L. Vogelaar. g^Hchement: 11.00 u. ds. C. '?!"kruis: dienst te Aardenburg. |,S]-|si930u-ds. C. Balk. I TW 10 30 u- ds- W. Jansen, n S-euzen: Grote kerk: 10.00 u. ds. ^Koelman; Goede Herderkerk: ind Heijden; Opstandingskerk: I £°"-ds,M. v. Wijk. "««landkerkje: 11.00 u. kandi- „atv.d. Bouwhede .30 u. ds. W. Meeuse. Zaamslag: 9.00 u. ds. H. v.d. Berg. Zuidzande: 9.30 u. dhr. Petersen. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. ds. M. Voet. 17 u. ds. A. Lunshof (afscheidsdienst). Hoek: 10 u. leesdienst. 15 u. mevr. v.d. Putte, Zundert. Terneuzen (Noordstraatkerk) 10.30 u. dhr. D. de Best. (Opstan dingskerk): 9 en 17 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 15 u. ds. M. Voet. Aardenburg: 9.30 u. ds. Q. v.d. Vrie, Middelburg. Breskens: 9.30 u. kand. mevr. Taal man- de Ruijter, Biervliet. Oostburg: 11 u. ds. Q.v.d. Vrie, Middelburg. Schoondijke: 9.30 u. dhr. J.v. Leer dam, Serooskerke. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 15 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: 10 u. ds. H.v.d. Berg. 15 u. ds. C. Mewe.. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. H. Smit, Delfzijl. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen (Gebouw Donze Vis- serstr.) 10 en 19 u. samenkomsten. NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath - H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Oskenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. llu. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u~ Sas van Gent - Marra Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. R.-K. TOERISTENKERKEN Walcheren Dishoek (Koudekerke) - zond. 10 u. Domburg (Badhuisweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Vrouwenpolder (Fort de Haakweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Zoutelande (Bosweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Noord-Beveland Kamperland (Molenweg) - zat. 19 u. zond. 10 u. Zeeuwsch-Vlaanderen Cadzand-Bad - zat. 19 u. zond. 10 u. Excursie - De Heemkundige Kring West-Zeeuwsch-Vlaan deren houdt woensdag 22 en zaterdag 25 au.ustus excursies naar Delft, ter gelegenheid van de herdenking van Wil lem van Oranje. De heenweg gaat via de Zeeuwse eilanden, de terugweg over Antwerpen. GOES - Landbouwproductie - De totale productie van de Zeeuwse landbouw is vorig jaar ten opzichte van 1982 met ongeveer 6 procent afgeno men. De Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Zeeland vindt dit een zorgelijke ont wikkeling voor de concurren tiekracht van de Zeeuwse agrariërs en pleit dan ook voor uitbreiding van de productie capaciteit. HEINKENSZAND - Ouderen - Omdat de ouderensoos in Heinkenszand steeds meer le den kreeg en het onderkomen van de soos, het dienstgebouw van de Nederlands hervormde kerk, te klein werd, is besloten 5 september een nieuwe ruim te in De Stenge in gebruik te nemen. Deze datum valt sa men met de viering van het 30-jarig bestaan. De soos wil hieraan een feestelijk tintje geven door een nieuw balspel genaamd 'Koersbal' te intro duceren. MIDDELBURG - Huisdieren keuring - De Dierenbescher ming en de Kynologenclub Zeeland staan zaterdag 25 augustus paraat voor het stad huis in Middelburg om alle mogelijke huisdieren medisch te keuren. Dit begint om 14.00 uur. Van 11.00 tot 12.00 uur geeft de kynologenclub een gedrags- en gehoorzaam heidsdemonstratie (van de honden, natuurlijk). GOES - Superheffing - Tot nu toe zijn er bij de Provinciale Advies Commissie 160 aanvra gen binnengekomen van melkveehouders die voor een afwijkende heffingvrije hoe veelheid melk in aanmerking willen komen. Daarnaast ble ken ongeveer 110 bedrijven een 'onderbroken' melklever- antie te hebben gekend. De commissie meldt dat bij som mige aanvragen duidelijk sprake is van zeer schrijnende gevallen. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De concours- bond Zuid-Beveland hield met 2124 jonge duiven een kring vlucht vanuit Orleans. Win naar werd een duif van M. van Hekken uit Kloetinge met een snelheid van 1025,68 meter per minuut. 2. G. van Strien, Wolphaarts- dijk; 3. Jac. Bauer, Kruiningen; 4. F. van Hijfte en zoon, Yerseke; 5. E. van Hijfte, Yerseke; 6. W. Commee, Kapelle; 7. A. de Bruin, Yerseke; 8. Wagenaar-Toonder, Kloetinge; 9. D. Rijk, Heinkenszand; 10. A. Boone, Kruiningen. De Postduif Lewedorp, 138 jonge duiven, 1013 mpm: 1,5 en 10. G. van Strien, 2. J. Franse, 3. P. Pieters, 4. J. Buise en zoon, 6 en 7. P. van 't Westeinde, 8. C. Rijk, 9. G. Steen bakker. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 189 jonge duiven, 1001 mpm: 1,7 en 10. D. Rijk, 2. L. Goedegebure, 3,4 en 8. J. van Maldegem, 5. Joh. van de Velde, 6 en 9. C. van Zijl. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 183 jonge duiven, 987 mpm: 1,4,5 en 6. P. de Vos, 2. A. van de Dries, 3 en 9. G. Verbaert, 7. combinatie C en A, 8. C. Rentmeester, 10. P. Rijk. O vervliegers Ovezande, 64 jonge duiven, 999 mpm: 1,3,8,9 en 10. P. Oele, 2 en 4. Joh. Rentmeester, 5 en 6. J. Doene, 7. J. Oele. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 124 jonge duiven, 628,94 mpm: 1 en 9. C. de Cock, 2 en 10. C. Dobbelaar, 3. J. Wauters, 4. J. Stallaert, 5. R. Herman, 6. A. Schuren en zoon, 7. W. Dobbelaar, 8. Th. Lambert. Met 56 oude duiven, 654,57 mpm: 1. J. de Rijk, 2. D. Dobbelaar, 3. A. Nico- laas, 4. A. de Poorter, 5. E. Stroob- and. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 56 oude duiven, 656,1 mpm: 1. R. Duerinck, 2. L. van Leuven, 3. P. de Waal, 4. J. Boeijkens, 5. B. van Leemput. Met 46 jonge duiven, 552,6 mpm: 1,2 en 3. F. Serrarens, 4 en 5. J. Wentzler. De Reisduif Philippine, 264 duiven, 612,57 mpm: 1,5 en 6. E. en L. Bree- poel, 2. H. van van de Hemel, 3. D. Siben, 7. gebroeders Van Limmen, 8. H. de Klerck, 9. W. de Clippelaer, 10. F. Roegiest. Steeds Sneller IJzendijke, 76 oude duiven, 1208 mpm: 1. J. den Hamer, 2. I. de Cocq, 3. H. de Putter, 4. B. Tanghe, 5. R. Thomaes. Met 54 jon ge duiven, 1151 mpm: 1. R. Tho maes, 2. H. Groosman, 3. J. den Ha mer, 4. L. de Jaeger, 5. C. de Putter en zoon. Nog Sneller Breskens, 165 duiven, 1144,56 mpm: 1 en 8. A. Merrelaar, 2 en 3. J. Quaars, 4. M. de Reu, 5. H. Mookhoek en zoon, 6. J. Donze, 7. gebroeders Pijcke, 9.1. Pleijte, 10. J. van Oostenbrugge. Strijd in Vrede Groede, 141 jonge duiven, 1178,76 mpm: 1 en 2. L. van van de Wege NS, 3,5 en 6. A. Schaap, 4 en 9. J. Dierkx, 7. O de Zutter en zoon, 8 en 10. gebroeders Van de Wege. Met 42 oude duiven, 1015,08 mpm: 1. mevrouw Buijze, 2 en 4. G. Dusarduijn, 3. O. de Zutter en zoon, 5. G. Schautteet. Hoop Biervliet, 185 jonge duiven, 1191,59 mpm: 1. C. van Belois, 2 en 6. A. Simonse, 3 en 10. Ch. de Graaf, 4. P. Dingemanse, 5. A. Provoost, 7. J. Moens, 8. M. Brevet, 9. C. de Regt-Bracke. Met 80 oude duiven, 1197,63 mpm: 1. Ch. de Graaf, 2. J. Boeye, 3. A. Provoost, 4. A. Neve, 5. M. de Dobbelaere. De Snelvliegers Oostburg, 163 dui ven, 1242,3 mpm: 1 en 6. Datthijn- Cauwels, 2 en 9. W. Prenen, 3 en 4. W. Thange, 5. T. de Poorter, 7. W. van Hee, 8. J. Simpelaar, 10. J. de Smet. De Getrouwe Duif Cadzand, 111 jonge duiven, 1216,71 mpm: 1. M. Provo, 2. B. de Groote, 3 en 7. J. Kools, 4,8 en 9. J. van de Plasse, 5. M. van Hee, 6. Aart Vasseur, 10. A. Duininck en zoon. Met 38 oude dui ven, 1169,65 mpm: 1. D. van Houte, 2. J. van de Plasse, 3. A. van Houte, 4. A. Duininck en zoon, 5. D. van Kerkhoven. Nieuw Leven Koewacht, 250 duiven, 1207,36 mpm: 1. R. de Weert, 2,6 en 8. M. van Hoeve, 3. R. Clapdorp, 4. Jos Elegeert, 5. P. van Goethem, 7. J.M. de Kind, 8. A. de Bruijne, 10. Joh. de Block. Herleving Kloosterzande, 107 dui ven, 1148,9 mpm: 1 en 2. R. Mahu, 3 en 9. P Verschuren, 4 en 5. René van Goethem, 6. G. Pauwels, 7. H. van Dijk, 8. B. van Waes, 10. A. He- melaar. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 102 jonge duiven, 1192,88 mpm: 1 en 2. Ed. Mattheijssen, 3. P. de Caluwé, 4. P. van Daalen, 5,6 en 10. L. van Vlienberghen, 7. G. Kouijzer, 8. P. Danckaert, 9. K. Bol en Co. Met 26 oude duiven, 1199,91 mpm: 1 en 3. Alf. d'Hondt-De Waal, 2. G. Plat- jouw en zoon, 4. F. Martens, 5. P. van Daalen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Op het bureau van de rijkspoli tie te Sas van Gent aan de Glacisstraat worden vandaag een tiental fiet sen te kijk gezet die de afgelopen twaalf maan den zijn gevonden. De eigenaars van de tweewielers zijn nooit op komen duiken, zodat de politie hoopt langs deze weg van de karretjes af te geraken. De kijkdag begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 17