psic 301C Arts moet aantijgingen tegen collega herroepen Oppositie wil meteen nieuwe wethouders Roofovervallers bedreigden oude kennis met een schroevedraaier VAKANTIESPELEN OVERAL BESLOTEN Niet meewerken aan 'Woensdrecht' soms toegestaan VesvmTrfmmcmj aring IPLOMA J LCHEREN" EMONTEUR ~X^ er soms uitziet. VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 SMAADPROCES VOOR RECHTER Zaamslag Hoek Sluiskil Terneuzen NA MOTIE VAN VANTROUWEN WOENSDRECHT Viswedstrijd voor jeugd op Oostkolk Gevaar voor Schaapskudden Saeftinghe Hulst Axel Lamswaarde St.-Jansteen Bonte avond amateurcircus Zeeuwen gaan berg aandelen in Oostenrijk GEMEENTE GOES WEEGT PRINCIPES Fietscross in Sas van Gent Sportvierdaagse Van Dale-school Sas van Gent PAPIER' VOOR UW PEN Grap? ANTIEKE GRENEN MEUBELEN Al? oor de Kanaal- innenkort weer Rozen, Wijk de 79-1576. F. de ent. Tel. 01158- bellen naar 5538. I Y psie is niet zo t' helpt daarbij. Sire belt, e bon opstuurt. r soms even uitziet wat voor u van toepassing is i ist zegels sturen aan 19, 3583 GD Utrecht I ïting ideele Reclame SEREj '6 236573 POSTBUS 329 u een glansafd'kj 17) van een foto uit gemaakt door een -fotograaf? tuur artikel foto c» iderschrlft in. srmeld plaatsingsdatu"! uw naam, adres en terej onnummer. tuur uw aanvraag aa' :otoservice de Stern tstbus 3229, 4800 IW eda uit i uii een Eurocheque o. robetaalkaart bi| t w 5 - per afdruk. h chtingen telefonist i-236573 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1984 T22 Van een onzer verslaggevers OBAAUW/HULST - De pre sident van de Middelburgse rechtbank heeft de werkloze huisarts M. Tolsma uit Graauw opgedragen via een advertentie in Dagblad De Stem de aantijgingen tegen Jijn collega J. Niesten te Hulst te herroepen. Tevens heeft hij de omstre den arts verboden de beschul digingen, die eind juli per cir culaire in het land van Hulst zijn verspreid, te herhalen op straffe van een dwangsom van 5000 per keer. Tijdens het door dokter Niesten aangespannen smaad- proces - dat donderdag achter gesloten deuren werd ge- voerd - noemde de rechter de handelwijze van Tolsma 'laakbaar en ongeoorloofd'. De nu al vele malen in opspraak geraakte Graauwse arts had het pamflet - met daarin twintig aantijgingen - per soonlijk bij zo'n 250 patiënten van Niesten in de bus gestopt. In het geschrift wordt de Hulster huisarts afgeschilderd als een fraudeur en een knoeier, die zeer regelmatig buiten zijn medische boekje zou zijn gegaan. Maar Tolsma laat zijn lezers ook weten dat Niesten 'op koninginnedag de driekleur halfstok heeft ge hangen'. Volgens de Graauwse dok ter moet het verspreiden van het pamflet gezien worden als een wraakactie tegen Niesten, die hem regelmatig zou heb ben 'zwart gemaakt'. Dokter Niesten weigerde gisteren elk commentaar. Tolsma vestigde zich in 1981 als vrije huisarts in Hulst, schuin tegenover de praktijk van Niesten. Deze wist hem echter via een kort geding tot vertrek te dwingen. Tolsma ging daarna naar Graauw, een dorp dat geen huisarts en geen apotheek heeft, en startte daar in september vorig jaar een praktijk. Maar ook daar lieten zijn collega's hem niet met rust. Omdat volgens de lande lijk vastgestelde normen de gemeente Hulst al voldoende huisartsen telt werd een klacht gedeponeerd bij de zo geheten vestigingscommissie. Deze kwam ook tot de conclu sie dat Tolsma 'overcompleet' was en derhalve zijn praktijk diende op te doeken. Dit gebeurde half oktober vorig jaar onder protest van de inwoners van Graauw, die zeer ingenomen waren met het feit dat hun dorp eindelijk over een eigen dokter kon be schikken. De arts leeft sinds dien van de bijstand. Zonnige laatste Van onze correspondent AXEL - De vakantiespelweken zijn overal be sloten met een zonnige laatste speldag. In Axel was de hele Axelse Noordstraat vrijdag morgen gevuld met jeugdige verkopers en verkoop sters. Ze probeerden op de rommelmarkt hun tweede hands spulletjes aan de man te brengen en vaak met succes. Om de hongerige magen te vullen bakten de vrijwilligsters van de speelweek tegen een geringe vergoeding heerlijk ruikende wafels. die de meeste spijkers uit het hout wist te halen. Het bleken er zo'n slordige 600 te zijn. Le- vien de Blaay sprak van een zeer geslaagde week. 's Middags was er in het ge meenschapscentrum De Haile een voorstelling voor zowel de kleuters als de lagere school jeugd, waarvoor een behoor lijke belangstelling bestond. Ook in Zuiddorpe was het de laatste dag van de speel week en hier konden de kinde ren 's morgens al naar de voorstelling kijken, samen met de jeugd uit Koewacht. Hiertoe reed er een speciale bus vanaf Zuiddorpe naar de Vlaschaard in Koewacht, waar de voorstelling werd ge geven. 's Middags werden er in Zuiddorpe hutten gebouwd en waren er enkele spannende wedstrijden met o.a. play back show en touwtrekken. Ook konden de jeugdige deel nemers nog genieten van een barbecue, 's Avonds werden onder grote belangstelling de hutten verbrand. De jeugd in Koewacht hield zich 's middags bezig met een spannende speurtocht. Hierbij ontvingen de deelnemers een welkome tractatie. De speelweek in Zaamslag stond in het teken van de rid dertijd. Vandaar dat de kin dervakantieweek gisteren af gesloten werd met een ridder- toernooi. Ridders met karton nen harnassen moesten hun krachten meten met lansste ken, pijl en boogschieten en de katapult. Hierna werd het de ze week opgetrokken dorp af gebroken, waarbij er een prijs te verdienen viel voor degene Hier 's morgens een kinder rommelmarkt op het Molen plein, die door zo'n 100 kinde ren bezichtigd werd. 's Mid dags was er een optreden van de clown Luko. Vandaag is er na de braderie nog een feest avond. De speelweek werd be zocht door zo'n 1020 kinderen. In het Gildehuis bracht pop pentheater Pinokkio een to neelstuk, waarin een teddy beer voorkwam die allerlei avonturen beleefde, 's Mid dags werd een avondprogram ma voorbereid, dat bestond uit een songfestival en een mode show. De speelweek werd af gesloten met een kampvoor op Groenoord. Hof Zeldenrust: Ook hier een heel goede opkomst, zo'n 125 kinderen spijkerden een heel dorp in elkaar. Na afloop was er een barbecue met worstjes en frikandellen, die bij de kinderen gretig aftrek vonden. Het experiment om de speelweek in de diverse wij ken te houden is zeker ge slaagd, getuige de grote deel name en het enthousiasme bij de kinderen. Vervolg van pagina 1 "e nieuwe wethouders komen waarschijnlijk uit de fracties van Algemeen Belang en "vdA. Wie in aanmerking ko tten, hangt in hoge mate af van de medewerking van de 'espectievelijke werkgevers. Den wethoudersbaan in Woensdrecht is weliswaar een Part-timefunctie, maar de ontwikkelingen van de laatste ttaanden laten zien, dat er tttgal wat extra overleg nodig is. Eind deze week leggen de oppositiepartijen de verschil lende kandidaten op een Weegschaaltje. Op 13 septem- "er wil men behalve met de ttotie van wantrouwen met- f611 met twee kandidaat-wet- nouders op de proppen komen, 'e het vertrouwen genieten en een dikke raadsmeerder- Over de motivatie van de ttotie en de wethoudersbe- sprekingen wil men niet te naar buiten brengen. ~at is de afspraak die we ge- ttaakt hebben", aldus Konings Sogers. Wel laten beide po- ttici merken geen hoge pet op tt nebben van 'het hobbyisme' 'at wethouder Klunder NJJ- and als wethouder van Open- are Werken aan de dag legt. ,uat hebben we hem al eens eerder gezegd bij de algemene beschouwingen, maar er ver andert niks", aldus Louis Bo- gers. „We hebben als raad vorig jaar afgesproken dat er van wege de kruisraketten vrij heid van demonstreren moest zijn, maar wat dat in praktijk betekent is er eigenlijk nooit uitgekomen. Net zo min als de voor- en nadelen van de ont ruiming van het vredesaktie- kamp ooit goed tegen elkaar zijn afgezet", aldus Konings. Voor wethouder Klunder Nijland is er maar één devies: de raadsvergadering van sep tember afwachten. „Ik zie wel wat er van komt", aldus de WD-wethouder. Zijn collega Lenselink, toch al niet een man die zich voetstoots naar de slachtbank laat leiden, zegt benieuwd te zijn naar de moti vatie achter de motie: „Ik con stateer dat de raad de afgelo pen maanden meestal kon in stemmen met voorstellen uit mijn portefeuille". Hij zou het onterecht vinden als de geheimhouding rond de ontruiming van het Vredes Aktie Kamp tot de motie heeft geleid. „Ze mogen mijn optre den als hoofd van de plaatse lijke politie niet verwarren met mijn politieke functie als wethouder". Deze kleine vrouwelijke bouwvakker worstelt in Zaamslag met nijptang en spijkers. - FOTOWIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Gisteren hield de visclub ONI in samenwer king met de evenementencom missie van Terneuzen een vis wedstrijd voor de jeugd op de Oostkolk in Terneuzen. Er na men zo'n 120 jeugdige henge laars aan deel. Om half zeven gaf de ge luidswagen van Radio Nigh tingale en Dagblad De Stem het startsein om de hengels uit te gooien. Er kon gevist wor den met een werp-, vaste hen gel of insteek. Zittend op de rand van de kolk wachtte een ieder op het grote moment dat de dobber onder zou gaan. Re gelmatig kon er opgehaald worden met hier en daar een goed resultaat. Het promotieteam van de Vliegende Hollander verraste de vissertjes met een button van 'Terneuzen 400 jaar stad'. De reddingsbrigade Luctor et Emergo uit Terneuzen was stand-by om op te treden, Ge lukkig hoefden zij niet in actie te komen. Om half negen wer den de hengels binnengehaald en ging men naar het nieuwe clublokaal in Du Commerce voor de prijsuitreiking. Een gouden plak en herinnerings bord werd door kapitein Van de Decken uitgereikt aan R. Kay, die twee vissen gevangen had en 43 punten op zijn naam had staan. Met twee vissen en 42 punten werd tweede E. Mangel. Dat vissen ook een sport voor meisjes is bewees Tamara Zegers, die met één vis en 22 punten derde werd. Alle deelnemers kregen hierna nog een consumptie aangeboden. HULST - De twee schaaps kudden, die grazen op het ver dronken land van Saeftinghe, worden in hun voortbestaan bedreigd. Het college van B en YV van Hulst wil slecht een vijfde deel van de aange vraagde subsidie voor het in stand houden van de kudden verstrekken. Dit voorstel komt maandag tijdens de financiële commissievergadering aan de orde. De Stichting Het Zeeuwse Landschap (de beheerder van de schapen) verzocht twee maal per brief om een subsidie voor het jaar 1984. Dit geld is volgens de stichting nodig om lonen van de herders te beta len. Volgens Het Zeeuwse land schap is de beweiding van het verdronken land van Saeftin- ge nodig, om de schorren in hun natuurlijke staat te hou den. Als de schapen verdwij nen zal ook een groot deel van de zeldzame planten uit het gebied verdwijnen. Voorzitter R.J. Willems van de stichting Het Zeeuwse landschap vindt het wel posi tief dat het Hulster college overtuigd is van het belang van de schaapskudden. „Nu maar hopen dat we in 1985 wel een volledige subsidie krij gen", aldus Willems. Bridge - Leden van de bridge club Hulst speelden in het ge meenschapscentrum de laatste wedstrijd in de zomercompeti tie. Uitslag: 1. mevrouw Aarts-de heer Bar, 2. heren Van Leeuwen-De Nijs, 3. echt paar Borm, 4. heren Bies- broeck-Beuzenberg, 5. me vrouw De Kort-de heer At kins. Bridge - In cultureel centrum De Halle speelden leden van de bridgeclub Axel de zevende wedstrijd in de zomercompeti tie met 25 paren. Uitslag: Groep 1: 1. dames Kock-Pel, 2. echtpaar IJsebaert, 3. heren Arnoidi-Bode. Groep 2: 1. echtpaar Haagsma, 2. dames Keeman-Knipker, 3. dames Van de Kasteel-Groenewoud. Groep 3: 1. heren Van Putten- Van de Kasteel, 2. heren Hir- des-Van Dongen, 3. heren Bis schop-De Maagt. Bridge - In zaal De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub een wedstrijd in de zomercompetitie. Het was een draaiende mitchell met 13 pa ren. Uitslag: 1. heren Joosen- Van Damme, 2. dames Bies- broek-Goossen, 3. heren Van der Wielen-De Waal, 4. dames Van Hootegem-Heizler, 5. he ren De Booy-Van Aart. Kaarting - De maandelijkse prijskaarting in café Sport is zaterdag 18 augustus. De kaarting begint om 14.00 uur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - «reus 't Saaass geeft zaterdag 25 augustus voor de tweede keer in haar bestaan een circusvoorstelling voor het Sasse publiek. Deze voor stelling begint om half acht en is in een circustent aan de Julianastraat, ach ter de Vlaanderenhal. Onder de artiesten be vindt zich ook dit jaar weer een groot aantal pro minenten waaronder De Pierewieten, De Papzak- kers, de gezusters Van Ep- scheuten, Goochelino de Grote, buikspreker Frede- rico en vele anderen. Tus sen de acties in geeft de welbekende clown Paco di verse optredens. Ook het Leger des Heils zal bij de voorstelling aanwezig zijn. Tijdens de pauze is de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd die uitge schreven is onder de Sasse scholen. Theo Sarneel uit Sas van Gent zal optreden als spreekstalmeester. Voor aanvang van de voorstelling, rond half ze ven, verzamelen de circus artiesten zich in het Schip pershuis waar zij door het circusorkest Tandsjen bei uit Westdorpe worden af gehaald en in een bonte stoet door het Sasse cen trum naar de circustent trekken. De entree voor de voorstelling bedraagt een gulden voor volwassenen, kinderen worden gratis toegelaten. Van onze correspondente MIDDELBURG - Met vijf mannen tegelijk werd de Vlis- singer K. op 15 september van het vorig jaar vlak achter zijn voordeur besprongen. Een van de mannen hield hem een schroevedraaier in het oor, terwijl hij, zittend op de rug van zijn slachtoffer, geld eiste. Toen K. verzet pleegde snel den drie anderen de eerste aanvaller te hulp, waarop de vierde (een vroegere kennis van K.) de woning doorzocht. De vijfde hield buiten in zijn auto de wacht en dekte de af tocht van zijn maten. Vrijdag stonden drie van de overvallers uit Vlissingen en Den Haag (de 25-jarige W. J. uit Vlissingen, A. B. (28) uit Den Haag en C. van der W. uit Oost-Souburg) voor de meer voudige strafkamer terecht. Het was overigens niet het enige waar de mannen zich aan hadden bezondigd. Op de lijst stonden nog een poging tot diefstal van sigaretten uit een café, diefstal van videore corders en vervalsing van de bij de roofoverval buitge maakte Eurocheques. Van der W. was op het idee van de roofoverval gekomen, omdat K. (een vroegere kennis) ooit 700 gulden van hem zou heb ben gestolen „maar bewijzen kon ik dat niet, dus moest er iets anders gebeuren", aldus Van der W. Tegen het drietal eiste de officier van justitie resp. 1 jaar waarvan 3 maanden voor waardelijk, 5 maanden en 8 maanden waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. Ruim 8.000 gulden beurde de 30-jarige Vlissinger W. C. in mei van het vorig jaar door drie vervalste cheques te ver zilveren. In september stal hij uit een woning in Zoutelande twee koffers met onder meer fotoapparatuur en in Vlissin gen zorgde hij voor de verkoop van zeven gestolen autora dio's. In december tenslotte maakte hij zich in Goes na een bezoek aan een juwelier uit de voeten met twee zogenaamde granaatringen. Dit alles was nog maar een greep uit de lan ge lijst van niet genoemde za ken, die C. op zijn kerfstok had. Vrijdag moest hij voor het beklaagdenhekje in Mid delburg een en ander verant woorden. Tegen C. eiste het openbaar ministerie een ge vangenisstraf van 8 maanden, waarvan de helft voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak over één week. Van onze correspondent IJZENDIJKE/ KLOOSTER- ZANDE - Twee Zeeuwen zullen vanaf donderdag 23 augustus de Nederlandse eer hoog houden tijdens de internationale bergwan- deltochten, die in het Oos tenrijkse Knittelfeld (Stiermarken) zullen wor den gehouden. De twee Zeeuwse verte genwoordigers zijn J. van Voorenberghe uit IJzendij- ke (beter bekend als 'de brillenkoster') en mevrouw M. van Waterschoot uit Kloosterzande. Beiden zul- len gedurende drie dagen een bergtocht van 120 kilo meter maken. Beiden weten waar ze aan beginnen, want voor Van Voorenberghe is het de 18e keer dat hij in Oosten rijk aan de stad verschijnt, terwijl zijn collega uit Kloosterzande er zelfs nog één tocht meer heeft opzit ten. Van een onzer verslaggevers GOES - Wat is het verschil tussen principiële bezwa ren om op zondag te werken en principiële bezwaren om in enigerlei opzicht mee te werken aan de opslag plaats voor kruisraketten in Woensdrecht? Deze vraag stond centraal in een discussie tijdens de Goese gemeenteraad over een brief aan B en W van het raadslid A. van Oosten (PPR). Van Oosten drong in zijn brief met klem aan op verbre king van de contacten tussen de gemeente en het inge nieursbureau Witteveen Bos, omdat dit bedrijf ge vraagd is ontwerpen voor en kele bunkers in Woensdrecht te leveren. Bovendien vroeg Van Oosten of de gemeente ambtenaren van Goes mogen weigeren indien zij samen moeten werken met vertegen woordigers van bedrijven die meewerken aan Woensdrecht. Het antwoord van het dage lijks gemeentebestuur was niet voor tweeërlei uitleg vat baar. Burgemeester mr. W. Blanken zei als antwoord op Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Zaterdag 18 augustus houdt de Axelse fietscrossvereniging EZFVA een zogenaamde vrije cross op het kanaaleiland te Sas van Gent. XJeze wedstrijd, die in het teken staat van de kanaalfees ten, begint om 13.00 uur. Inge schreven kan worden vanaf 11.00 uur. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Ook dit jaar verzorgt de openbare J.H. van Dale- school te Sluis bij het begin van het nieuwe schoolseizoen weer een sportvierdaagse voor (oud-)leerlingen en ouders. Het evenement begint volgen de week dinsdag en duurt tot en met vrijdag. Op het programma staan zwemmen, wandelen, fietsen en ringrijden. De activiteiten beginnen elke avond om zeven uur en het schoolplein geldt als vertrekpunt voor de deel nemers. Dinsdag wordt ge zwommen in De Veerhoek te Oostburg, woensdag gewan deld rond Sluis, donderdag ge fietst en vrijdag wordt de vierdaagse afgesloten met ringrijden op het plein van de Van Dale-school. Karabijnschieting - Karabijn club Sas van Gent hield de maandelijkse uitwisselingska- rabijnschieting. Hiervoor wa ren in het clubhuis, zaal Pla netarium aan de Noordwest straat, 23 schutters samenge komen. Uitslag: linker zijvo gel: Mevrouw Goos, Sas van Gent; rechter zij vogel: De Schepper; hoge vogel: Ruban, beiden Moerbeke. Zondag 2 september houdt karabijnclub Sas van Gent een kermisschie- ting in het clubhuis, aanvang 15.00 uur. Deelnemers kunnen zich voor 110 Belgische francs vanaf twee uur inschrijven. Men schiet op twee prangen. Zowel vor de dames als voor de heren is een beker beschik baar. Onder de deelnemende schutters wordt twee keer een mosselmaaltijd voor twee per sonen verloot. de eerste vraag dat Goes de contacten niet zal verbreken omdat dit 'ongrondwettig is, bestuurlijk ontoelaatbaar en de deur op zal zetten voor wil lekeur'. Over het recht van weigeren van individuele ambtenaren verklaarden B en W in de eerste instantie dat dit niet toelaatbaar was, maar in de daarop volgende discussie kwamen ze tot een wat gema tigder standpunt. De PvdA-er P. Duinkerke stelde namelijk dat er geen wezenlijk verschil bestaat tus sen mensen die niet op zondag wensen te werken (hetgeen door de gemeente gerespec teerd wordt) en mensen die principieel niet aan de kern wapenwedloop willen mee werken. Tenslotte besloot het college dat, als er zich een eventuele werkweigering zou voordien, deze niet direct te verbieden maar van geval tot geval te beoordelen. >eR\eMfcN NOe«v<fc op«u" EgSc®"5® De benadering omtrent „de overval op twee fietsende vrouwen" die nabij Graauw plotseling „een leuke, on schuldige grap" bleek te zijn, is m.i. ongepast. Het is een ernstig probleem waar al veel mensen in veel vor men de dupe van zijn ge weest en helaas nog veel mensen zal overkomen. Ik vind het een akelige, lugu bere grap, zoiets doe je el kaar niet aan, mensen die dit bedenken zijn verant woordelijk voor wat ze aan richten. De vraagtekens ho ren dus bij de bedenkers van deze rotgrap geplaatst te worden, niet bij degene die het slachtoffer is van deze 'stunt'. Het is goed dat vrouwen als ze lastig gevallen worden aangifte doen bij de politie, als ik aanneem dat zij het persbericht aan uw krant doorgegeven hebben, dan is de beschermende, gerust stellende toon naar de be denkers van deze rotstreek en de lacherige toon van ha,ha, die vrouw is over stuur van een grap, kortom, de reactie die van toepassing is als het om een leuke grap gaat, niet netjes. Als 'iemand voor de grap' de brandweer belt, die daarop voor niets uitrukt, is niet de brandweer verantwoordelijk maar de idioot die zoiets doet. Dat was ook in dit geval de juiste benadering geweest. Tenslotte: samen bood schappen doen is het meest normale dat ik ken, nooit is het bij me opgekomen dat iemand zo'n rotstreek uit kan halen, het is gewoon misbruik maken van ver trouwen. Elkaar vertrouwen als je samen boodschappen gaat doen is gelukkig (nog) gewoon. Hulst Nel de Rijck (ADVERTENTIE) kunstnijverheid EIGEN IMPORT - EIGEN RESTAURATIE Weststraat 68 AARDENBURG 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 TERNEUZEN 01150-12237

de Stem | 1984 | | pagina 15