CrTrïl Politiek radicaal en cultureel behoudend 'Als we er de Nipkow voor krijgen, zijn we toch aardig geslaagd' E SCHRIJVER J.B. PRIESTLEY: epost in indijke EELAND 3 ïrapport V-radio it Sluis TREES TE NUYL YAN VARA-FILMZAKEN: NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 programma s DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 DUITSLAND 1 HILVERSUM 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 3 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 2 BELGIE FRANS 2 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 HILVERSUM 5 bistermorgen om lid op de kruising^ I - Absdaalseweg Ig plaats, waarbij hauto's waren be- I materiële schade lijk. Bestuurder E, ïvacht reed over [komende uit deH feische grens. Op [stonden voor de 1 en twee perso- I vachten, resp. be- IC. van D. uit 's- len V. van B. uit I. bemerkte dit te J achterop de auto j I die door de schok Aor hem staande l B. botste. de nacht van donderdag werd ij i het kantoor van blijk zwembad te,, finnen te komen in de achterdeur btoor geforceerd, hebben heel het -■] [■zocht en kasteri i. Voorlopig wor- Iht pakken koffie II HUUUOIUO I 304 cl - Donderdag- |reeks half twee is A. van B. uit het zeebrapad len heeft hierbij 'enfractuur opge- pbeurde toen een bestuurd door St.Kruis kwam een voor hem Jsonenauto wilde lerbij merkte hij Inde jongen niet 1 een groepje van [rde. De 10-jarige kenhuis te Oost- nen. lijft tegen zer verslaggevers - De kern houdt voor min- ir haar politiepost, zisteren duidelijk I raadsvergadering ente Oostburg. w waar de politie- I door de gemeente e nieuwe eigenaar Lr een periode van L gedeelte van het (verhuren aan de Idat er een politie- fatst blijft. hoort het minister- Si tie het gebouw te; [er dit ministerie- [de gemeenteraad voorstel van het sprake om het ge uren tegen een be- .500,- per jaar. van D en T ver- [l tegen het voorstel Raadslid D. Buys- „Wij zijn tegen gemeente al jaren ert. Daar zijn we [eens geweest. Nu evolgen". Wethou- (maes noemde het. /an de fractie van [nsequent. „Ik vind dat D en T het be een paar jaar te- geleden nu zo wil Verhage (D en T) fractie ook tegen het een principiële gens hem moet het betalen. Daarom meen te de kosten nemen. Het CDA- chaick voegde zich dpunt. Verhage: „D t in elk dorp van de lostburg een agent ons hoeft er niet in een bureau te zijn". Thomaes was het dat het ministerie huur moet betalen. ;chter, dat het mi- k erg moeilijk be- J. de Bruijne voorstel van D en dat in het belang gheid van de bur- kern van de ge- politiepost moet 'e correspondent aandag 20 augustus Huis opnamen wor- kt voor het NCRV- rprogramma 'Op de toer'. Het program- iamengesteld en ge- i door Dick Lespet, iresentator van het sterde winterpro- m de NCRV 'Op de „Tamma duurt een jrdt donderdag 23 /an 21.00 tot 22.00 onden via Neder- idens de opnamen n voor 0,50 bij de „c dinsdag overleden Lgelse schrijver J.B. riestley was een de ruchtbaarste en meest ciaal geëngageerde (ëhrijvers ter wereld. Ln hij 75 jaar werd Ld hij bijna 100 boeken zijn naam staan, Jaaronder levensbe- (jirijvingen van konin- i Victoria en haar an Edward de zeven- Priestley veroordeel de eens de beperkte om- Lg van het werk van hedendaagse schrijvers kwees op de grote pro- luktie van zijn 'plaats genoot' Shakespeare, [an Dickens en Tolstoi. J.B. Priestley's uitgebreide euvre omvat toneelspelen, jmans en biografieën. Hij is foorts bekend door zijn lezin- en en als radio- en televisie- drijver en commentator. De leeste critici bewonderden jjn schitterende techniek, jaar anderen menen dat hij is schrijver geen grootheid ras. Het publiek zag de rond- jrstige, pijprokende man uit at Noordengelse Yorkshire, raar hij 13 september 1894 lierd geboren, als een bemin- elijke mopperpot, grillig en ams tegenstrijdig, maar altijd ■vendig en sterk bij het leven krokken. Dat laatste bracht hem in 111 in de Verenigde Staten in Moeilijkheden door een artikel li de New York Times. Priest- beweerde dat Amerikanen voorkeur geven aan witte ieren „omdat die door hun litheid doen denken aan hy- iëne en zuiverheid", terwijl e Britten voorkeur geven aan ruïne eieren. Hij schreef ook at in Amerika „sex wordt ntdekt in handboeken en niet i bed". Dat leverde een serie loedende ingezonden brieven p, In een werd teruggekaatst: kis de Amerikanen inder- aad sex uit boeken leren, laan we nog altijd voor op de ngelsen, die er nooit iets van :hijnen te leren". Onder de bekendste werken an Priestley zijn de romans ingel Pavement' (1930), Iright Day' (1946) en 'The image men', (1968). Zijn dra ma's 'Dangerous corner' (1932), 'Laburnum Grove' (1933), 'Ti me en the Conways' (1937) en 'An inspector calls' worden nog regelmatig met succes voor televisie en in het theater gespeeld. Slechts enkele van zijn stukken hadden succes op Broadway. „In Amerika spreekt men over mij als Priestley de romanschrijver en in Europa ben ik Priestley de toneelschrijver", zei hij eens. Een van Priestley's gelief- Ttoosde onderwerpen is de tijd - hij geloofde dat de mens zich „zowel achteruit als vooruit" in de tijd kan bewegen. Hij veroordeelde de verkenning van de ruimte - „één planeet tegelijk, zeg ik maar" - en de „gootsteen- en vuilnisdrama's die de nadruk leggen op de on smakelijke kanten van het le ven". „Er pleit veel tegen deze drama's, ze komen teveel voort uit een volkomen zwart pes- sisme - het gevoel dat het le ven niet waard is geleefd te worden. De tendens is tegen woordig het gebruik van schoktactieken. De moeilijk heid is dat je die snel hebt op gebruikt. Ais je eenmaal op die glibberige helling bent be land, zal je over tien jaar een toneelspeler op het podium moeten koken en opeten". In de Tweede Wereldoorlog schreef Priestley propaganda voor de geallieerden. Hij werd een graag gehoord radiospre ker en was bekend om zijn zondagavondpraatj es over het leven tijdens de oorlog, onder de titel 'Postscripts'. Men zei dat zijn stem na die van Win ston Churchill het bekendst was. Zijn uitgesproken socia listische zienswijze in deze programma's leidde tot vragen in het Lagerhuis. Zijn reactie was: „De Gestapo van de Tory (conservatieve)-partij pro beert mij te muilkorven". In de jaren vijftig maakte hij op het hoogtepunt van de koude oorlog een wereldvre desplan en schreef zijn denk beelden neer in het toneelstuk 'Doomsday for Dyson', dat door de kritiek meer een stuk propaganda dan een kunst werk werd genoemd. Als uit gesproken tegenstander van oorlog en kernwapens, werden zijn stukken gewaardeerd zo wel in New York en Londen als in Moskou. In 1964 was in Moskou een tentoonstelling aan zijn werk gewijd. Twee jaar daarvoor riep hij tijdens een bezoek aan de Russische hoofdstad alle intellectuelen op zich in te spannen voor „een jaar van samenwerking tus sen kapitalisme en communis me om een atoomoorlog af te wenden". Hij omschreef zichzelf eens als 'politiek en sociaal een ra dicaal, cultureel een conserva tief'. Tijdens een persconfe rentie in Moskou zei hij„Mijn standpunt is dat het goede le ven ergens tussen de systemen in ligt - niet helemaal dit sys teem en niet helemaal Ameri ka. Maar als je het beste neemt van beide denk ik dat je een goed leven zou kunnen heb ben". Priestley trouwde in 1953 met Jacquetta Hawkes, schrijfster en archeologe, een jaar nadat hij van zijn tweede vrouw was gescheiden. Zijn eerste vrouw was in 1925 over leden. De schrijver had vijf doch ters en een zoon en 15 klein kinderen. Ondanks zijn corpu lentie was hij een krachtig en sportief man. Hij was geest driftig tennisser en liep een in een betoging voor atoomont wapening 85 kilometer, van het Britse wapencentrum Al- dermaston naar Londen. Zelfs op hoge leeftijd bleef Priestley jong van hart. Hij schilderde voor zijn eigen plezier en speelde graag piano. „Schil ders zijn gelukkiger dan schrijvers. Schilderen is be vredigender dan schrijven. Schrijvers moeten de meeste tijd met mensen doorbrengen, schilders kunnen in hun eentje werken". „Groot geld en een onverzadigbare be hoefte aan elektronisch amusement kunnen het realiteitsgehalte van de televisie steeds verder terugdrin- gen Richard Schoonhoven, KRO Van onze rtv-redctie AMSTERDAM - De VARA is erg blij met de Zilveren Nipkow Schijf, de jaarlijkse prijs van de tv-critici, die na urenlange discussies uit eindelijk werd toegekend aan de afdeling filmzaken van de VARA. Trees te Nuyl, hoofd van de afdeling filmza ken, reageerde op het horen van de prijstoe kenning: „Ik vind het ontzettend leuk. Niet al leen voor mij, maar voor de hele afdeling. Wat kan ik nog meer krijgen? Ik heb ooit een lintje gehad, nu deze prijs en het volgend haar bij mijn afscheid misschien nog een borreltje. Ze stipte ook de problemen aan waarmee haar afdeling binnen de VARA zelf te maken heeft. Ze benadrukte met name blij te zijn om dat de VARA-tv steeds meer op de populaire toer gaat, terwijl zij en haar medewerkers nog steeds proberen op de allereerste plaats voor kwaliteit te kiezen. „Het is voor ons niet zo ge makkelijk in het bedrijf. Maar ik denk dat als we er de Nipkow voor krijgen, we toch aardig in onze opzet zijn geslaagd". De Nipkow gaat naar de VARA omdat deze omroep voor een groot aantal opmerkelijke buitenlandse produkties heeft gezorgd, die met kop en schouders uitstaken boven het verdere aanbod van het afgelopen seizoen. Tot deze se ries behoren onder meer 'Reilly', 'The heart of the matter', 'Landleven', 'Nicholas Nickleby' en 'De parel in de kroon'. Geprezen werd ook de programmamering van nachtfilms, waarbij het accent lag op niet al te gemakkelijke Franse en Duitse produk ties, in plaats van de populaire Amerikaanse films waartoe de andere omroepen zich door gaans beperken. De Zilveren Reiss Microfoon, de prijs van de radio-critici, ging naar 'De stand van zaken', het VARA zaterdagochtendprogramma op Hilversum 1. De radio-critici besloten boven dien voor het eerst een 'ere' Reiss Microfoon toe te kennen en wel aan Garbri de Wagt, de VARA-radiopionier die na een lange en op merkelijke staat van dienst afscheid neemt. Paul Witteman, eindredacteur van 'De stand van zaken', een serie die wordt geprezen van wege z'n gedegen aanpak, goede presentatie, Een voorbeeld van het VARA-aankoopbe- leid was de serie 'De parel in de kroon'. Op de foto Dame Peggy Ashcroft en Yadzani RazaKahn. - foto archief de stem gave en niet elitaire journalistiek, verklaarde dat de druk om op de populaire toer te gaan groot wordt. „Maar wij bij de VARA-radio hebben die druk tot nu toe gelukkig weten te doorstaan". Paul Witteman: „Ik ben er bijzonder ver guld mee. We zijn dit seizoen met onze serie buitengewoon onzeker van start gegaan. We waren immers de opvolger van het veelgepre zen 'Z.I.'. Onze opdracht was iets totaal anders te maken. Daardoor waren we nogal nerveus, ik in het bijzonder. Dat het toch is gelukt, bleek al uit talloze brieven en aanvragen voor geluidsbandjes en nu dan door deze onder scheiding". De onderscheidingen worden op 7 september in het kader van de Firato in de Amsterdamse RAI uitgereikt. 20.28 Dagboek van herdershond Vanavond de tweede afleve ring in herhaling. Zoals in alle dorpen en dorpjes wor den ook in Geleen de schan daaltjes en roddels bespro ken in de kroeg. Zo gaat in herberg De Keizer aan de stamtafel de nieuwe kape laan over de tong. Vooral meester Bongaerts heeft nogal wat problemen met het optreden van de kape laan tijdens de katechis- musles, toen de hele klas zat to blaffen, omdat hij zich oen herdershond noemde. En wk jonker Renet vindt de nieuwe kapelaan maar een merkwaardige figuur, om dat hij in het nachtelijk duister wegfietste met het zestienjarige dochtertje van '■ussen achterop. mentwisten. Na de slaven handelaren kwam een ander soort Europeaan naar Afri ka. Zoals de ontdekkingsrei zigers, onder andere Stan ley, die de geheimen van de grote meren en rivieren wil den achterhalen. En de mis sionarissen, die met honder den tegelijk naar Afrika kwamen om de zwarten te bekeren. Een officier van justitie 'versiert' in een dronken bui het standbeeld van het staatshoofd met een muil korf. De vblgende dag, als hij met een kater weer op zijn werk verschijnt, wordt uitgerekend hij belast met de oplossing van het myste rie van de majesteitsschen nis. Even ijverig als argeloos gaat de man daarop zichzelf opsporen. O. E. Hasse speelt de hoofdrol in deze vrolijke satire. 23.15 Vincent, Francois 20.15 DieSchieber Hotel op stelten Ook in herhaling brengt de bRO vanavond de eerste van enkele afleveringen uit ■Hotel op stelten", een komi sche Engelse tv-serie met John Cleese (bekend van Monty Python) als hotelei genaar Basil Fawlty en Oonnie Booth als de werk studente Polly. Het verhaal JPoelt in een klein hotel in e hadplaats Torquay, in het l'aafschap Devonshire. De tasten ergeren zich er aan, Jat vanuit het hotel nergens zee te zien is. En Fawlty 's daarbij nog een onhandi- onbeschofte hoteleige naar, die weinig verstand 'an raken heeft. Zijn vrouw aybil (Prunella Scales) weet Je' allemaal nog wel op te angen. In deze eerste afle- 'fi»g besluit Basil, dat het aiveau van zijn gasten moet orden verhoogd. De resul- 'teh zijn verbijsterend, ®aar gelukkig ook van kor- duur. Frans-Italiaanse psycholo gische speelfilm uit 1974 van Claude Sautet, naar de ro man 'La grande Marrade' van Claude Neron. Met o.m. Yves Montand, Michel Pi- colli, Serge Reggiani en Gé- rard Depardieu. Het verhaal van drie vrienden van mid delbare leeftijd, die elkaar met hun gezinnen nog regel matig ontmoeten in de weekends en tijdens de va kanties. Van hun vroegere idealen is niet veel terecht gekomen. Ondanks de on derlinge standsverschillen vormen ze een hechte clan, die zich zo goed mogelijk be schermt tegen de harde wer kelijkheid van het dagelijk se leven. Televisiefilm van Hannes Zeil over twee strijdmak kers uit de eerste wereldoor log, Scholef en Krumka, die op het puin van de afgezette Oostenrijks-Hongaarse mo narchie flink wat geld wil len verdienen. Krumka heeft relaties, Scholef heeft 'zakelijke' ervaring. Maar Scholef is meer uit op eigen gewin, dan op het gemeen schappelijk doel van de on derneming. Als Krumka dat ontdekt is het echter te laat. 22.45 Sterben vor Liebe 16.20 Der Maulkorb Duitse satire uit 1938 van Wolfgang Staudte, met on der meer O. E. Hasse, Hans- jörg Felmy en Corny Collins. Frans-Italiaanse film van André Cayatte (1970). Een 32-jarige gescheiden lerares (Annie Girardot) wordt ver liefd op een 17-jarige stu dent. Hij beantwoordt haar gevoelens, maar zijn ouders proberen met alle mogelijke middelen de relatie onge daan te maken en dienen een aanklacht in wegens verleiding van een minder jarige. De student wordt overgeplaatst naar een an dere school ver weg, maar vlucht toch weer naar zijn geliefde. Afrika sj ,slavenhandel had ver rekkende gevolgen voor an a'.zo blijkt uit de vijfde evering van deze serie vBasil Davidson. De be king werd er door gedeci- blr soc'alc structuur JV(,nd aangetast en het aanleiding tot stam- gaf Elvis Presley in 'Fun in Acapulco' (België-Neder- lands, net 1, 20.15 uur). - foto archief de stem mm mam' NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 16.00 Minibios, tekenfilms. 16.50 Het Toppop-Hitarchief. Vanmiddag: De Dolly Dots. KRO 18.55 Tom Jerry, tekenfilm. 19.00 Natuur in eigen land (2), serie over de natuur in Nederland. Afl.: Akkers en weilansen. 19.25 Cijfers en letters, spelprogramma met Robert ten Brink. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 Dagboek van een herdershond (2), tv-serie door Willy van Hemert. Met: Jo de Meyere, Kees Brusse, Mart Gevers, e.a. O 21.25 Brandpunt. 21.50 Hotel op stelten (1), Engelse comedy-serie. O 22.20 Afrika, de geschiedenis van een werelddeel (5), serie van Basil Davidson. Afl.: De bij bel en het geweer. NOS 23.30 Studio Sport. Samenvatting van het internationale voetbaltoernooi te Rotterdam, met Feyenoord, Stuttgart, Manchester United en Anderlecht. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Jon Oddur en Jon Bjarni, een IJslandse tweeling. IJslandse film voor jong en oud van Thrainn Bertelsson. De tweeling kruipt tijdens een zomerkamp stiekum de tent uit om 's nachts in het bos te gaan dwalen. 20.45 Willem Ruis Lottoshow, spelprogramma rond de trekking van de Mid-Lotto. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: Zonder wegen of pleisterplaatsen, portret van de dichteres Sonja Prins. VARA 23.15 Vincent, Francois, Paul en de anderen, Frans- Italiaanse speelfilm uit 1974 naar de roman La grande Marrade, van Claude Neron. Met: Yves Montan, Michel Piccoli, Serge Reggiani, e.a. Regie: Claude Sautet. 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Tïjdrover. Lieve plantjes: De Cymbidium. 18.30 De zeven van Blake (7), SF-serie voor de jeugd. 19.20 Programma van de SOV. 19.40 Mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Het idool van Acapulco, Amerikaanse. Met in de hoofdrollen: Elvis Presley, Ursula Andress en Paul Lukas. Regie: Richard Thorpe. Mike Windgren, een gewezen trapezewerker gaat naar Acapulco. Daar ontmoet hij twee vrouwen die een belangrijke rol in zijn leven gaan spelen. 21.55 Filmportret: Robert Towne, scenarioschrijver. 22.50 Journaal, met aansl.: Coda: 'De stilte van de wereld voor Bach' van Carl Gustafsson. Zie België BRT 1 10.00 Heute. 10.03 Poiizeiagenten. 10.50 lm Bus Nummer 3 (Xiao Zi Bei), Chinese speelfilm. 12.10 Das Uberfüllte Raumschiff. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 Die Schone und das Tier, Poppenspel. 15.30 DerSpatzvom Wallrafplatz. 16.00 Tagesschau. 16.10 Cartesio, tekenfilm. 16.20 Der Maulkorb, Duitse speelfilm, die speelt in de tijd van Keizer Wilhelm II. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Freundinnen. Afl.: Steinbruch 12. September. 18.40 Nochmal dasselbe, met Ilja Richter. 19.00 Geschichten von nebenan. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Schieber, tv-film van Hannes Zeil. Met: Josef Vinklar, Karei Hermanek en Jan Teply. Na de WO I beginnen twee oude vrienden, Scholef en Krumka, een handelsmaatschappij. 21.50 Plusminus, economisch magazine. 22.30 Tagesthemen met Bericht aus Bonn. 23.00 Die Sportschau. 00.00 Moment Mal: Die ARD- Redezeit. Gespreksprogramma. Aansl.: Tagesschau. (NOS) 18.06 Echo-magazine Echo 50 jaar. 19.02 Pierement. 19.30 La chen mag van God. 20.03 Country Time. 21.02 Nine o'clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Stemband. 2.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02 Ook goede morgen. Scene uit Hotel op stelten Fawlty Towers' (Neder land 1, 21.50 uur). 21.15 Der Sport-Spiegel, sport in tekenfilms. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Aspekte: Salzburger Festspiele. 22.45 Sterben vor Liebe, Frans-Italiaanse speelfilm uit 1970. Met: Annie Girardot, Bruno Pradal, Francois Simon, e.a. Regie: Andre Cayatte. 00.35 Heute. VPRO: 7.00 Nws. 7.10 De zomer van 1984. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het Herin terview. (10.30 Nws.). VARA: 11.00 De vliegende VARA: Prettige va kantie? NOS: 11.30 Nws. 11.33 Ho- monos. 12.00 NOS-Werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder. (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Let's swing, les 3. VARA: 15.03 Tussen potten en pannen over heimwee en verlangen. 15.30 Nws. 15.33 Bureau Jeugdzaken of De lot gevallen van Martine Land, hoor spel. 16.30 Nws. 16.33 Tussen potten en pannen over heimwee en ver langen, vervolg. (17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag) NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 Wie doet de af was? Overh.voorl.: 18.30 De Neder landse Antillen. VARA: 18.40 Het Circuit. 19.00 De vliegende VARA: En veel succes met uw progr. 20.00 Nws. 20.03 78-toeren op vrijdag! RVU: 21.40 Voorbije tijd? NOS: 22.00 Zorg en hoop. 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap: Terug naar Rottumer plaat. 23.55 Nws. 12.00 Teletekst. 16.55 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Ciné-vacances, j eugdprogramma. 18.50 RTBF: Bonjour la fête met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Boula Matari (4), documentaire-serie over de Belgische kolonialisatie in de Congo. 22.25 Profession: Directeur Photo (4), serie over fotografie. 22.50 Journaal. zie België Frans 1. 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst overzicht. 14.40 Teletekst overzicht. 1455 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Ferienkalender, informatie over vakantie activiteiten in stad en dorp; ca. 15.25 Indianerlegenden; ca. 16.45 Breakedance. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 18.10 Mein Name ist Drops!, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.30 Brigitte und ihr Koch. Vandaag: Rindfleisch Bourgignonne. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Reportages. 20.15 Der Al te, politieserie. Afl.Een onbekende in het spel. 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-11.05 Schooltelevisie. 17.30 Schooltelevisie. 18.30 Hallo Spencer (19), jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde mit Blickpunkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Club 2. 22.05 Alles nichts - oder Blödsinn, Wahnsinn, Tiefsinn, satirisch kleinkunstprogramma. 22.50 Fast ein Jahrhundert erlebte Theatergeschichte: Erwin Faber. Portret. 23.50 Journaal. Ieder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popstation, (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. (16.30 Popjournaal) NOS: 18.04 De Vakantiespits. VOO: 19.02 Radio zonder flauwekul. 22.02 Countdown Café. Ieder heel uur nieuws. KRO: Het actualiteitenspel 50 jaar Echo. De hele dag door wordt elk uur na het nieuws en ster het actualiteiten- spel gespeeld. 7.03 Ontbijtshow Echo 50 jaar. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pater Adri Maat. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pater Adri Maat. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 Bob Bouma presenteert.16.03 Het betere werk. 17.53 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 17.55 Mededelingen NOS: 7.00 Nws. VOO: 7.02 Och tendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Ver onica's Meesterwerken (op com- pact-disc^. 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica Klass. Werken van Suppe, Mendelssohn, Handel, Grieg en Respighi. VPRO: 14.30 Muziek op vier: in Mozart's voet spoor. 16.00 De tweede beweging, muziek van nu: Eric Ross. NOS: 20.00 Europees Concert Podium. Residentie Orkest. (In de pauze: 20.30 Muziekspiegel). 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz International. Vandaag: EBU Jazz Festival 1983 in Pompei. (via AM-zender Hilversum 1) NOS: 19.02-19.40 Nieuws voor bui tenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans.

de Stem | 1984 | | pagina 13