Vliet ronde ie Oefenwedstrijden voetbalamateurs Loodmanie? Weinig strijd in ECI-toernooi Favorieten winnen in jeugdtoernooi William Asselman in halve finale Sterk bezet veld in ronde van Heikant Ruim 200 combinaties aan de start in Kattendijke C hoopt komst el Eves Sterk bezet toernooi van Ganze STEEN niet tegen Veere AGINA SPORT 1 olitie schiet in Belfast op voetbal supporters DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 T14 PAGINA SPORT 3" Handbaltoernooi in Nieuw-Namen HENGELEN SPORT IN 'T KORT Nederlandse scheidsrechters naar buitenland Ceulemans komt naar Nieuw-Namen Wedstrijden voor Zeeuws kampioenschap Hockeytoernooi bij Rapide Hulst een geld heb, kan ik geen n doen". s Eves desondanks afvalt t Bob Maaskant nog een je waar diverse Engelse en voorkomen. Onder an- de naam, van Mick Fer- n, spits van Birmingham „Maar", zegt Maaskant, r hem is geen al te serieu- langstelling. Mijn voor blijft uitgaan naar Eves, toe staat inderdaad niet r bovenaan het verlang- je. Een goede voetballer, r we hebben behoefte aan andere type spits". et, eerstejaars beroeps- uis in zijn nieuwe om- n de Ronde van België, jaar weer op de kalen- ant uit Maasland zijn bij de profs. erprechters, ontsnapte een >pgroep van tien renners, arin ontbrak de winnaar n de proloog, Jean-Luc ndenbroucke. De 26 secon- n, die Van Vliet verloor in t korte voorspel, werden 'mschoots overtroffen, enals Adri van Houwelin- n en Louis Luyten probeer de neo-prof er alleen van- or te gaan. Dat lukte de oegere wereldkampioen op baan bij de junioren in eede instantie. Zijn voor rong en de tijdvergoeding aakten hem de nieuwe leider n de koers. De uitslag van de rste etappe is: 1. Teun van Vliet ed) 141,5 kilometer in 3 uur 20 inuten 35 seconden (met tijd- rgoeding) 2. Ronny van Holen 1) 3.20,47 (met tijdvergoeding) Eddy Planckaert (Bel) 3.20,52; 4. ienne de Wilde (Bel) 3.20,57; 5. dwig Wijnants (Bel); 6. Adri n Houwelingen (Ned) beiden in zelfde tijd als De Wilde; 7. ark Sergeant (Bel) 3.20,58 8. ~ry Verlmden (Bel) 3.20,59; 9. uis Luyten (Bel) 3.21,07; 10. hllippe de Laurier (Bel) zelfde d. e klasseringen van de Neder- -ders zijn verder: 12. Jan van ouwelingen 3.22,18; 13. Steven ooks 3.22,19; 16. Johan Lam- erts; 22. Gert-Jan Theunisse; Gerrie Knetemann; 39. Henri anders; 41. Adrie van der Poel len in dezelfde tijd als Rooks; Gerrit Solleveld 3.24,03; 71. ~rt Wekema 3.31,27. et algemeen klassement is: 1. an Vliet 3.28.25; 2.Van Holen ,28.30;3. De Wilde 3.28.33; 4. Ser- eant 3.28,37 5. Adrie van Hou- elingen 3.28.47; 6. Verlinden .28.48; 7. Wijnants zelfde tijd; 8. dy Planckaert 3.28,53; 9. De aurier 3.29.14; 10. Luyten 3.29.16; Knetemann 3.29.50; 19. Jan van ouwelingen 3.30.06; 23. Van der oei 3.30.12; 24. Lammerts zelfde "d; 25. Manders 3.30.13; 26. Rooks .30,15; 32. Theunisse 3.30.20; 44. olieveld 3.31.51; 62. Wekema 39.26. BELFAST (Rtr) - De politie van Belfast heeft met plastic kogels geschoten tijdens een :onfrontatie met opstandig® voetbalsupporters. De moei lijkheden ontstonden na de wedstrijd tussen de plaatselij- re club Cliftonville en het Schotse Celtic Glasgow, ver enigingen die van oudsher vooral worden gesteund door ratholieke aanhangers. Een woordvoerder vertelde, dat de politie-agenten werden belaagd met stenen en ijzeren staven, terwijl enkele fans een zeis en een voorhamer als wa pen hanteerden. Een politie-: man raakte bij het gevecht zijn geweer kwijt. Vijftien agenten en tien supporters moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Gezegd werd, dat enkele voetbalfans leuzen schreeuw den ter ondersteuning van het verboden Ierse republikeinse leger (IRA). Een jongeman werd zondag gedood door een plastic kogel, door de polihe afgeschoten bij een mislukte, poging de Amerikaanse IRA" sympathisant Martin Galvin in te rekenen. Tegen het ver bod van de Britse regering irJ was Galvin, die geld inzarne". voor de IRA, toch naar Noord" Ierland gekomen. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ter voorbe reiding op de komende voet balcompetitie kwamen weer enkele Zeeuwsch-Vlaamse clubs in actie. Zaamslag bleef met 3-2 baas over Phi lippine en Koewacht -zon der zijn geroutineerde kern spelend- versloeg Wol- phaartsdijk met 3-1. Clinge bad geen enkele moeite met bet Belgische Essen, dat met 5-1 gekraakt werd. ZAAMSLAG-PHILIPPI- NE 3-2 - In de eerste helft een gelijk opgaande wed strijd. Philippine kwam op voorsprong via Tonny Goossen. Via Kees de Putter werd de stand voor rust nog in evenwicht getild en door Gijs Lokhorst nam Zaam slag na de pauze afstand. Toen Kees de Putter daarna opnieuw scoorde speelde Zaamslag een gewonnen wedstrijd. Wel werd het nog even spannend toen Eddy Ploegaert er in slaagde 3-2 te laten aantekenen. KOEWACHT-WOL- PHAARTSDIJK 3-1 - Koe wacht nam de leiding toen Honnie Claessens een com binatie met zijn broer Karei doeltreffend afrondde. Ka- rel Claessens zorgde er zelf voor dat een duidelijk beter Koewacht op 2-0 kwam. Wolphaartsdijk kon nog wel terugkomen tot 2-1 door Jan de Blok, maar Koewacht bleef de betere ploeg. Dat onderstreepte het nog eens na rust, toen Peter van Gremberghe de 3-1-eind- stand op het scorebord bracht. CLINGE - ESSEN 5-1 - De uitslag laat aan duide lijkheid niets te wensen over. Clinge was zonder meer superieur. De eerste helft ging gelijk op en in die periode kon Essen nog leuk partij geven. Het kwam in die eerste helft zelfs op voorsprong, maar Fred van Cauteren zorgde voor de ge lijkmaker. Na de hervatting gaf Clinge zijn tegenstander geen schijn van kans. Via Fred van Cauteren, Boude- wijn van Craenenbroeck (2x) en Geert Jan Mechelink liep de thuisploeg uit naar een ruime 5-1-zege. Van dinsdag 21 tot en met zondag 26 augustus worden de volgende oefen duels waarbij Zeeuwseh -Vlaamse clubs betrokken zijn, afgewerkt: Dinsdag 21 augustus: Om 19.00 uur: Koewacht-Clinge, Terneuzense Boys- HW'24 en Zaamslag-RIA. Om 19,30 uur: Breskens-Oostkapelle. Woens dag 22 augustus: Om 19.00 uur: Sluis kil-IJzendijke en Philippine-Zaam- slag. Om 19.15 uur: Hoek-Middelburg en om 19.30 uur: Biervliet-'s-Heer Arendskerke. Donderdag 23 augus tus: Om 19.00 uur: STEEN-AZW, Corn Boys-Terneuzense Boys en Vo gel waarde-Heinkens zand. Om 19.30 uur: Hulsterloo-Ritthem en Terneu- zen-Sluis. Om 19.45 uur: Aardenburg- Wemeldinge. Vrijdag 24 augustus: Om 19.00 uur: Biervliet-Oostburg, Hulsterioo-Merksem en Breskens-FC Den Bosch. Om 19.30 uur: Axel 1-Axel 2 en Hontenisse-Oost Eekloo. Zater dag 25 augustus: Toernooi AZW met deelname van AZW, Vogelwaarde, Racing Gent en De Zwervers uit Rot terdam. Toernooi Breskens met deel name van Breskens, Serooskerke, Hoek en Arnemuiden. Om 14.30 uur: Koewacht-Zaamslag en Yerseke- STEEN. Om 16.00 uur: Oostkapelle- Terneuzen. Om 17.00 uur: Sluiskil-FC Den Bosch en om 18.00 uur IJzendij- ke-Terneuzense Boys. Om 19.00 uur: Corn Boys-Schoondijke. Zondag 26 augustus: Om 14.30 uur: Clinge-De Klinge, Hoofdplaat-Walcheren, Axel- Corn Boys, Biervliet-Patrijzen, Hon- tenisse-Sluis, RIA-Oostburg, Philip- pine-Locristie en Graauw-HW24. HW'24 speelt mogelijk op deze dag een competitiewedstrijd in verband met de viering van het 60-jarig be staan op 17 november. Fonykamp oenschap sterk bezet Van onze waterpolomedewerker GOES - Zondag 19 augustus houdt de Goese waterpolover- iniging Ganze het jaarlijkse toernooi voor de heren-stan- iaardteams. De deelnemende formaties dit jaar zijn: AZL uit Leidschendam, DKD uit Leiderdorp, Daphnia uit Hoe ten, Merwede uit Dordrecht, Suenen en Ganze. Het toernooi zal worden af gewerkt via een halve compe titie en begint om 11.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond half zes. De grote favoriet in dit goed zet toernooi is Merwede, dat ook vorig seizoen de toernooi winst naar zich toe haalde. Van onze handbalmedewerker SIEUW-NAMEN - De hand balvereniging KHV uit Nieuw-Namen houdt zaterdag augustus een veldhandbal- loernooi. Dit handbalgebeuren is in het kader van het vijf ja- bestaan van de Kouterse Handbal Vereniging (KHV). Tijdens deze dag treden pu pillen, aspiranten en senioren lan. In alle leeftijdsgroepen spelen alleen meisjes en da mes. De jeugd begint 's mor gens om negen uur en de prijs- atireiking is om 12.30 uur. 's Middag is het de beurt aan ie dames-senioren. De wed strijden worden gespeeld op het voetbalveld te Nieuw-Na men. De wedstrijden voor de es beginnen om 13.30 uur ffl de prijsuitreiking is om 1100 uur. De deelnemende verenigingen zijn Goes, Hon- tenisse, Uilenspiegel uit Ant werpen, Operatie'71 uit Oost- HVH uit Hulst, HVSH JitTerneuzen en KHV. Van onze paardesportmedewerker KATTENDIJKE - Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Paardebloem wordt in Kattendijke zaterdag 18 augustus het Zeeuws kampioenschap voor pony's ge houden. Het actieve bestuur van De Paardebloem, be staande uit Frans Janse (voorzitter), Herman Tim merman (secretaris), Daan Rouw (penningmeester) en de leden Sjaak Moerdijk en Carola Rijswijk, tekent voor de organisatie van dit ruitersportfestijn. Niet minder dan 21 ponyclubs hebben ingeschreven voor deze Zeeuwse titelstrijd, waarbij maar liefst ruim 200 combinaties in actie zullen komen. Centraal staat de strijd om het verenigingskampioen schap. De kampioensformatie in de Z-klasse zal afgevaar digd worden naar de nationale kampioenschappen. Ook de individuele kampioenen in de Z-klassen springen en dres suur verdienen een ticket naar de nationale kampioenschap pen, die zaterdag S september in Berg en Bos te Apeldoorn op het programma staan. In de strijd om het vereni gingskampioenschap in de Z- klasse vijf kandidaten voor de titel. Titelverdediger is het Axelse De Kleppertjes, dat het in Kattendijke bijzonder moeilijk zal krijgen. Vooral Luctor et Emergo is een ge vreesd tegenstander met ster ke combinaties in de groeps- dressuur en uitstekende springruiters en amazones. Ook Walcheren, al eens eerder in het bezit van het vereni gingskampioenschap, is een geduchte tegenstander en Noord-Beveland kan eveneens voor het nodige spektakel zor gen. Bij het gevecht om het vere nigingskampioenschap in de L-categorie is opnieuw titel verdediger De Kleppertjes fa voriet. De Axelse club kan putten uit een rijk arsenaal aan combinaties, die mits op de goede plaats ingezet, moei lijk te kloppen zullen zijn. Be langrijkste concurrenten zijn hier Oranjezon uit Vrouwen polder en Schouwse Ruiters uit Dreischor. In de individuele Z-dres- suurklasse komen dertien combinaties in actie. Via de voorselecties is aangetoond dat Renata Mahu met Sandra van De Honteruiters en Anne- VOETBAL - Om in de toe komst wat meer financiële armslag te hebben, wil de En- ichedese voetbalvereniging K Twente, dat het afgelopen seizoen terugkeerde naar de eredivisie, een Twentse On dernemers Sociëteit oprichten. De bedoeling is een groep van 100 bedrijven uit de regio 5000 Solden te laten betalen die voor een deel in exploitatie worden gestopt. Tijdens de opening van het seizoen werd ook bekend gemaakt dat de Enschedese vereniging het af gelopen seizoen een verlies heeft geleden van 350.000 gul den. VOETBAL - De Belgische voetbalinternational Gerard Plessers speelt het komende seizoen definitief bij de Ham burger SV. lies Breure met Maby van De Oranjeruiters uit Willemstad (allebei met één punt) over de beste papieren beschikken. Voor een verrassing zou kun nen zorgen Jacqueline Wiemes met haar sterke schimmeltje Annebelle van Luctor et Emergo. Zij scoorde tot verba zing van de insiders in Tholen enorm goed. Marja Kielman met Boni to van De Kleppertjes behoort eveneens tot de kans- hebsters. Spannende strijd wordt ver wacht bij het Z-springen. Een wedstrijd over twee manches en een eventuele barrage. Ook hier zijn twee selectiewed strijden aan vooraf gegaan. Aan de leiding in de strijd om de Zeeuwse titel gaan hier Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren en Nancy de Roo met Fury van Reimerswaal. Zij worden op de voet gevolgd door het ster ke duo Ellen de Bliek met Co- bien van Luctor et Emergo en Sandy den Exter met Gaby van Noord-Beveland. Veel zal afhangen van de zwaarte van het parkoers, dat parkoers- bouwer Huibert Knaak uit Zwingelspaan de springrui ters en amazones zal voor schotelen. Bijzonder leuk is dat de or ganiserende jubilerende ver eniging De Paardebloem in Kattendijke ook een Zeeuws kampioenschap laat verrrij- den (zowel dressuur als sprin gen) in de klassen B, L en M. Eveneens op het programma staan de kampioenschappen bestgaande rijpony, waarbij de winnaars in de klassen gro te en kleine maat naar het Ne derlands kampioenschap zul len worden afgevaardigd. Ro bert Theunissen met Quick Silver van De Kleppertjes (grote maat) en Sandra Mahu met Sandra van De Honterui ters (kleine maat) verdedigen hier hun titel. Er hebben zich voor de titelstrijd op dit on derdeel echter 21 combinaties aangemeld, zodat de jury voor een zware taak staat. De Zeeuwse kampioen schappen zullen zaterdag wor den afgewerkt op een ruiter sportterrein aan de Oudepol derweg tussen Kattendijke en Wemeldinge. De Deen Erik Jelling in diepe concentratie tijdens het ECI-schaaktoernooi in Sas van Gent. - foto de stem/cor j. de boer Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De HWP-schaker Mark de Waal uit Sluiskil is in de stand van de in ternationale jongensgroep in het ECI-toer- nooi in zes ronden de beste Zeeuwse scha ker. Mark de Waal behaalde in de zesde ronde een half punt uit het duel met Dan Ostergaard. De Italiaan Bruno Belotti staat nog steeds aan de leiding, Srdjan Zakic uit Joegoslavië is de enige schaker die Belotti nog kan volgen; hij staat tweede met een half punt achterstand. De zesde ronde werd gekenmerkt door acht remises, waarvan zeker vier partijen door gebrek aan strijdlust te vroeg werden afgesloten met een puntendeling. Ondanks de matte houding van enkele schakers werd er aan de kop van het klassement toch scherp geschaakt. Belotti en Zakic maakten dankbaar gebruik van de gezapige houding van een deel van de schakers in de A-groep en bouwden hun voorsprong verder uit, zo dat de groep kanshebbers op de titel in het 11e ECI-toernooi behoorlijk is uitgedund. Johan de Wolf kon de zesde partij van dit toernooi niet in winst of remise ombuigen. Artur Pieniazek was te sterk voor de Mid delburger. Mark de Waal kon in de partij met Dan Ostergaard een halve punt bij zijn totaal laten bijschrijven. Ondanks een felle aanval van de Zweed hield de Sluiskillenaar het hoofd koel. De Zweed bemachtigde door een herhaling van zetten de remise. Peter Petri moest in Nick Dubbeldam zijn meer dere erkennen. Brian Vella uit Malta en Martin Martens uit Clinge deelden eveneens de punten. In de jongens B-groep is na vier ronden eigenlijk nog niets gebeurd. Nog alle scha kers staan bij elkaar met 2Va punt. In het open seniorentoernooi staan de Sassenaar Helmut Cardon en R. Barzeele uit Brugge aan de leiding met 4 punten. In dit open toernooi spelen met uitzondering van Hel mut Cardon, die goed op dreef lijkt te zijn, de Zeeuwsen tot op dit moment nog geen be langrijke rol in de kop van het klassement. Stand na zes ronden: Groep A jongens: 1. Belotti 514 pnt, 2. Zakic 5 pnt, 3. Lahtinen, Roder 4 pnt, 5. Burgess, Kinsman, Berend, Quist, Truong, Jelling, Hynes, Pieniazek, Van Wonterghem 314 pnt, 14. De Waal, Ostergaard, Moen 3 pnt, 17. Vianln, De Wolf, Castets, Welvaert, Almeida, Dubbeldam 214 pnt, 23. Peterschofsky, Saunders 2 pnt, 25. Petri, Mar tens, Petursson, Vella 114 pnt. Meisjesgroep: 1. Both 5 pnt, 2. Benschop, Walker 414 pnt, 4. Vandevoort 314 pnt, 5. Leroy, Dubbel dam 3 pnt, 7. Petek 214 pnt, 8. Coates, McLure 2 pnt, 10.0'Sullivan 0 pnt. In Groot-Brittannië wor den veel en goede hengel sportattributen uitgedok terd. Daarvan vloeit een groot deel druppelsgewijs naar het, met Nederland als groot afnemer, Europese vasteland. Naast allerlei nutte en onnutte zaken, komt ook de vriendelijk heid tegenover het milieu om de hoek kijken. Wat wil het geval: In Groot-Brit- tannië heeft men geconsta teerd - wie constateert zoiets vraag je jezelf dan af - dat de aldaar aanwezige zwanen het loodje leggen Wegens loodvergiftiging. En wie krijgt dat vervelen defeit op de - wellicht door de mijnstaking - mager ge sneerde boterham? Precies, da Engelse hengelaars. In het Engelse gebruikt men namelijk vrij grove lood- hagel in verband met de wijze van vissen die wij hier gemakshalve 'vissen °P z'n Engels noemen', met de pen dus. Die pennen hebben doorgaans nogal Wat van die - heel toepasse- tijk genaamde - Swan Shot nodig. Nu wil het geval dat feel van die loodjes in vrij met Rien van Nuhen kleine, gemakkelijk te ope nen doosjes zit. Slordig rondstrooien ligt niet voor de hand, onvrijwillig ge opende doosjes zorgen voor de rest. Volgens de Engelsen nu zijn de zwanen nabij druk bezochte hengelwateren bezig zichzelf te vergiftigen door het opnemen van ver loren gegane loodhagels. Dit laatste feit nu lijkt wat overdreven. Zwanen heb ben geen krop, het lood wordt derhalve niet ver malen en verlaat vrij snel weer het lichaam van de zwaan. Lood is echter een accumulatief vergif, de beesten raken het niet meer kwijt. Daarom is men zelfs van plan het gebruik van loodhagel geheel te verbie den, zoals ook al de bespro ken doosjes niet meer in de handel mogen zijn. In ons land zijn naar mijn weten geen gevallen bekend van sterfte onder zwanen door het eten van loodhagel. Wel worden regelmatig vogels aangetroffen welke ver ward zijn in vislijnen, ach tergelaten door wel heel onverantwoordelij ke 'sportvissers'. Om nu van de nood een deugd te maken heeft de Engelse hengelsporthandel iets op dat loodprobleem gevonden. Men ging naar stig op zoek naar vervan gende produkten voor loodhagel. De oplossing welke door meerdere fabri kanten werd gevonden is een kneedbare massa, van gewicht voorzien via roest vrij staalslijpsel. De voor delen zijn legio. Men kan loodjes kneden in elke vorm, die men wenst. Swingtips, pennen, kunst aas, van alles kan men er simpelweg mee verzioaren. Bezwaren zij er ook. Het lood' blijft minder goed op een plaats zitten en het kan niet zo best op een natte lijn worden aangebracht. In ons land is Lairs te Sneek een van de impor teurs van het spul, 'Anglers Weight' genaamd. Hengelaars met enig ge voel voor de natuur, want lood is nu eenmaal ontzet tend giftig, willen natuur lijk best een vervanger voor dergelijke loodjes ge bruiken. Ook zou men daarbij moeten bedenken dat het loodgehalte in al wat leeft voornamelijk uit industrie-afval afkomstig is. De hoeveelheid lood welke door ieder van ons dagelijks via de auto in de lucht wordt geblazen is werkelijk gigantisch. Toch is het de moeite waard een klein beetje bij te dragen aan het terugdringen van loodgebruik. Daar kunnen hengelaars een uitstekend begin mee maken... GOES - De strijd in het Hersehnan-jeugdtennistoernooi, dat de ze week is gestart op de tennisparken van Halve Maantje te Goes en Goblin te 's-Gravenpolder, kan ontbranden. Vanaf van daag (donderdag) wordt begonnen met het hoofdtoernooi, nadat de eerste drie dagen waren gereserveerd voor het poulesysteem, waaruit de twee besten overgaan naar het hoofdschema. In de oudste leeftijdscatego- leen Koeman uit Waarde (6-4, rie liet Eric Baan uit Zwijn- drecht -ieder jaar op dit toer nooi van de partij - zich ook dit jaar niet verrassen. Als favo riet zowel bij de 14- als 16-ja- rigen kende hij in zijn poules weinig problemen. In de 14-ja- rige leeftijdscategorie leverde hij zelfs geen enkele game in tegen Manfred de Kok en Daan Libbinga, terwijl zijn te genstanders bij de 16-jarigen weliswaar meer tegenstand boden, maar verder dan twee games winst niet kwamen. Arjen Elderson uit Terneuzen en Gyon Asselman uit Kloos- terzande lieten zich evenmin verrassen, hoewel Elderson op felle tegenstand stuitte van Jan Herselman (6-3, 3-6, 6-3), Bij de meisjes tot en met 16 jaar kende de tweede ge plaatste Annemarie Robesin uit Hoek veel moeite met Mar- 7-5). Uitslagen: Jongens enkel t/m 10 jaar: Kees Oostrom - Sander de Klerk 6-1, 6-0, Marcel Schouw - Marijn van Wijck 6-3, 6-0, Marcel Verwei - Datmir de Groot 6-0, 6-0, Richard Hamelink - Niels de Jong 6-0, 6-0. Meisjes enkel t/m 10 jaar: Stephanie Rottier - Lianne de Looff 6-0,6-0, Patricia Kort - Mar- tine Polderman 4-6, 6-3, 6-2, Na- thaly Tyssen - Annemieke Ouwe hand 6-2,6-3. Jongens enkel t/m 12 jaar: Vincent de Kerf - Michel Leydekker 6-0, 6-0, Stefan Haver- mans - Norbert de Mol 6-0, 6-0, Manfred de Kok - Mark Flipse 6-1, 6-2, Guido Tolhoek - Vincent van Toledo 6-0, 6-2. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Emerence van Wingen - Linda Rijk 6-0, 6-0, Isabella "Leen houwers - Erica Ouwehand 6-3, 6- 1, Chantal van Schelven - Angeliek Coenen 6-0,6-2. Jongens enkel t/m 14 jaar: Michel Gorsse - Jascha Leenhouwers 4-6, 7-6, 7-5. Meisjes enkel t/m 14 jaar: Douschka Mot mans - Isabella Leenhouwers 6-3, 6-0. Meisjes enkel t/m 16 jaar: Ro- semarie Voeten - Sandra Frusch 6- 4,6-3. Van onze tennismedewerker ST.JANSTEEN - In de D-25+ categorie bij de heren werden drie halve finalisten bekend in het tennistoernooi te St.Jansteen. De favoriet in deze categorie is William Asselman, die dankzij zijn zege op Gerard Jonkman met 6-2 en 6-0 een van de halve fina listen werd. Zijn tegenstander wordt Alfred Koen, die onopval lend maar wel doeltreffend zijn vierde plaats waar maakte. Te gen Kees Fraanje stond hij maar een game af (6-0,6-1). De tweede geplaatste Peter Kouwij zer zou op papier de te genstander moeten worden van Asselman, maar zover is het nog niet, hoewel Kouw- ijzer in zijn eerste partij tegen Rob de Burger weinig proble men had (6-1, 6-3). Leo van Hoije schaarde zich net als As selman en Koen bij de laatste vier, want hij kwam als win naar uit de strijd tegen Paul Boeijkens. Mark Albers demonstreerde echter een duidelijk overwicht in de C/D-categorie, gezien zijn overwinning op Edmond Verhelst (6-0,6-0). Bij de dames C/D-categorie plaatsen Marion Schellekens en Chantal Baecke zich voor de halve finales. Schellekens bereikte dit via een walk-over op Chantal de Dijcker en Chantal Baecke versloeg met 6-4 en 6-4 Danielle de Schep per. In de D-categorie won de tweede geplaatste Marjan Fraanje haar eerste partij met 6-1 en 6-2 van Jeanne Ever- aard. Het duo Mark Vermorken/ Theo Misseghers werd giste ren verrassend uitgeschakeld door het gelegenheidsduo Pe ters van der Sloot/Reggie Bun. Het laatstgenoemde koppel won met 6-3 en 6-1. Uitslagen: heren dubbel C: Del tour/Van Remortel - De Puijsse- leijre/Bral 6-2, 6-2. Heren dubbel D: Van Campenhout/Blanckaert - Coenen/Goethals 6-3, 6-1, Fraan- je/Hamelink - De Daele/Van de Bergh 6-2, 6-2. Dames dubbel D: Visser/Kok - Haaijer/Tijssen 6-3, 6-3. ongetwijfeld uit naar de ama teurs. Heel wat grote namen hebben ingeschreven. Onder de deelnemers Rainiër Val kenburg uit Bergen op Zoom, azend op een profcontract, Matti de Baat, Kees de Nooyer en Ferry van Loon. Naast deze Van onze sportmedewerker HEIKANT - Het wielercomité Heikant is er opnieuw in ge slaagd een select deelnemersveld aan de start te krijgen voor de achttiende Grote Prijs Heikant voor amateurs en junioren, die zondag 19 augustus wordt verreden. De meeste aandacht gaat Brabantse inbreng kan er ook veel verwacht worden van de Zeeuwseh-Vlamingen. Karei van Goethem, Peter van Ac ker, Rob Bijvanck, Ab Ver- plancke, Cyriel Hoefnagels, Werner d'Hondt en de plaatse lijk favoriet Eric Vereecken, vorige week nog prima vierde, kunnen hoge ogen gooien. De amateurs moeten 100 ki lometer afleggen hetgeen neerkomt op 24 ronden. De start en de finish zijn aan de kerk in Heikant en de aan vang is 15.30 uur. Voordat de amateurs hun 100 kilometer moeten bedwin gen komen de junioren aan het vertrek. De start valt om 13.30 uur en ook in deze categorie komen er veel Zeeuwen aan de start. Jan Mobach, Evert Ver- planke, Arnold van Goethem, Frank Geensen, Conno van de Sande, Mark Smit, Arnold Aarts, Antoine Goense, De Bruyne en Kole zijn de voor naamste deelnemers in deze categorie. Overigens zullen zij het moeten opnemen tegen de Brabanders. De junioren moe ten 60 kilometer afleggen. WILFRIED DE KRIJGER uit Biervliet is als zeventiende geëin digd in een amateurkoers in het Belgische Lovendegem. Winnaar van deze koers over 120 kilometer met 49 vertrekkers werd de Belg Danny Lippens. ZEIST (ANP) - Vijf Neder landse voetbalscheidsrechters zullen in de eerste ronde van de verschillende Europa Cup toernooien actief zijn. Jan Keizer, die ook de finale van het Olympische voetbaltoer nooi mocht leiden, fluit op 19 september hét duel FC Metz - FC Barcelona. Op die zelfde dag leidt Henk van Ettekoven Odense - Spar- tak Moskou. Twee weken later zijn Gerard Geurds, Egbert Mulder en Bep Thomas actief. Zij fluiten dan bij respectieve lijk Liverpool - Lech Woznan, Celtic - AA Gent en FC Porto - Wrexham AFC. Ook zijn Nederlandse arbi ters aangewezen voor inter landwedstrijden. Cees Bakker leidt op 16 oktober het duel tussen Engeland - Finland (onder 21 jaar) en Ignace van Swieten is op 12 september ac tief bij de vriendschappelijke wedstrijd Denemarken - Oos tenrijk. NIEUW-NAMEN - Het feest comité van Nieuw-Namen en de plaatselijke biljartclub OBK zijn erin geslaagd om de meervoudige wereldkampioen biljarten, Raymond Ceule mans, zaterdag 25 augustus naar Nieuw-Namen te halen. De Belgische vedette speelt in de zaal bij R. Tilleman een partij kaderspel en een partij driebanden tegen de Zeeuwse biljarter Theo Platjouw. Daarna zal Ceulemans een se rie fantasiestoten demonstre ren. De eerste partij begint za terdag 25 augustus om 20.00 uur. De entree is vastgesteld op vijf gulden. ST.-JANSTEEN - De oefen wedstrijd die derdeklasser STEEN zaterdag 18 augustus zou spelen tegen Veere gaat niet door. Het duel tussen STEEN 2 en Veere 2 is even eens van het oefenprogramma geschrapt. Zondag 19 augustus komt STEEN wel in actie. Het speelt dan op uit tegen tegen Hul- sterloo 1. Dit duel begint om 14.30 uur. Op hetzelfde tijdstip komen ook de reserveteams van beide verenigingen tegen elkaar in actie in Nieuw-Na men. TERNEUZEN - Evenals voor gaande jaren zal er door de Zeeuwse motorsportvereni gingen gestreden worden om de Zeeuwse motorcross-trofee. Het betreft een drietal wed strijden, waarin de crossers van De Sproeier uit Wemel dinge, De Uitlaat uit Vlissin- gen, MC Rilland uit Rilland- Bath en de MC Axel in actie zullen komen. Zaterdag 13 oktober staat de eerste wedstrijd op het pro gramma, die in Rilland-Bath wordt verreden; zaterdag 27 oktober volgt een duel in Vlis- singen en de derde en laatste wedstrijd wordt gehouden za terdag 3 november op het mo torcrossterrein Smitschorre in Axel. Van onze hockeymedewerker HULST - De Huls terse hoc- keyvereniging Rapide houdt zaterdag 18 en zondag 19 augustus weer het traditionele Reynaert-toernooi. Aan dit hockeygebeuren, dat voor de de 26e keer wordt gehouden, doen teams mee uit Frankrijk, België, Engeland en Neder land. De toernooicommissie, be staande uit Tonnie Hillaert, Hans van Bommel, Hans Smits en Jack Beckers, is er weer in geslaagd om een aan trekkelijk deelnemersveld bij elkaar te krijgen, waardoor er weer volop strijd en spanning zal zijn op de hockeyvelden aan de Grote Kreekweg te Hulst. Zaterdag begint het toer nooi om 10.00 uur en zondag om 10.30 uur. De finale zal om streeks 16.00 uur worden afge werkt, waarna de prijsuitrei king volgt in de kantine. De prijzen worden uitgereikt door Rapide-voorzitter Jaap Groot. De deelnemende damesteams zijn: Der by, België; Olympia, Terneuzen; Push, Breda; Beauvais, Frankrijk; Middel burg; Pembrokeshire, Engeland; Goes; Leopard, België; Rapide 1 en 2, Hulst. Bij de heren zijn dat: Pembrokeshire, Enge land; Harrow Town 1 en 2, Engeland; Beauvais, Frankrijk; Olympia 1 en 2, Terneuzen; Derby, België; Abbeville, Frankrijk; Push, Breda; Middelburg; Leopard, België; Goes; Breda; Hoorn; ZOW, Nijmegen; oud-leden Rapide; Ra pide 1 en 2, Hulst.

de Stem | 1984 | | pagina 7