BONDSCOACH IJSHOCKEY WIL OPSTAPPEN Teun van Vliet leider in ronde van België NAVRATILOVA BLIJFT WINNEN DRIE NEDERLANDERS IN COMPETITIE Ruim 200 NAC hoopt op komst Mel Eves Sterk bezet toernooi van Ganze Westbrabantse renners in wegploeg WK junioren Tweede winst softbalsters in Europese titelstrijd SPORT IN 'T KORT Wijzigingen Uitslagen oefenduels Haren uit hoofd Hidalgo Schuster bedankt opnieuw voor Westduits elftal Nederlaag van titelhoudster bij schaakstrijd Nederlandse sprinters snel uit jeugdtoernooi Raas winnaar in Steenwijk In Mahwah 44e zege op rij Politie schiet in Belfast op voetbal supporters PONDERDAG 16 AUG Handbaltoernooi in Nieuw-Namen SPORT IN 'T KORT Van onze sportredactie AMSTELVEEN - Cliff Stewart stuur de onlangs het gerucht de wereld in dat hij afscheid neemt als bondscoach van het Nederlandse ijshockeyteam. De kans dat hij inderdaad vertrekt is echter klein. De voorzitter van de NIJB, Fred Schweers laat daar weinig twijfel over bestaan. „Goed, zijn contract moet verlengd worden, maar een be ter vindt hij nergens. Denk maar niet dat een of andere vereniging hem vanwege zijn verdiensten de laatste jaren een hogere som zal bieden. Dat Stewart op zou stappen is misschien zijn wens en die leeft misschien in sommmige plaatsen van Nederland, maar realistisch gezien bestaat daar nauwelijks kans op." „Van de radio heb ik moeten verne men dat hij bij een Canadese club een contract zou hebben ondertekend. Dat is onmogelijk zonder toestemming van de NIJB. Daarnaast speelt ge noemde club op een niveau dat het contract nimmer zo hoog zou kunnen uitpakken als ons aanbod. Hij kreeg zelfs nog de mogelijkheid tot ont plooiing van nevenactiviteiten bij Groningen, waar ook alweer een gel delijke honorering tegenover zou staan." Stewart had eerder evenwel andere geluiden laten horen. „Een in Canada aangeboden contract trekt me meer. Na zoveel jaren Europa wil ik wel weer eens een tijd thuis zijn." Technisch directeur Dummy Smith gelooft net als voorzitter Schweers evenmin in een vertrek van Stewart. „De contractbesprekingen waren nog in volle gang. Iemand met een christelijke achtergrond zoals Ste wart acht ik niet in staat om zonder iets te zeggen een gesprek af te kap pen." Voorzitter Fred Schweers aanvul lend: „Stewart mag blij zijn dat we hem na de debacles, onder andere in Zwitserland, wilden inlijven. En wat heeft hij nou gepresteerd? Tweemaal twee weken is hij met de jongens op getrokken en heeft hij wat centrale trainingen gegeven. Dat Nederland presteerde mag op het conto van de Nederlandse trainers worden bijge schreven. Wanneer ik een club dus zou willen informeren naar zijn ver richtingen dan zullen we ze moeten doorverwijzen naar vroegere vereni gingen. Wellicht pijnlijk, maar daar om zien we Stewart toch niet opstap pen, tenzij wij hem niet langer zouden wensen." Frans voetbal in da lift Van onze sportredactie PARIJS - Terwijl de Nederlandse voetbal clubs nog volop met oefenwedstrijden bezig zijn voor de komende competitie treden de 20 verenigingen uit de Franse eerste divisie aan staande vrijdag al aan voor hun eerste compe titiewedstrijd van het seizoen '84-'85. Drie nieuwe teams maken hun opwachting op het hoogste niveau. Tours en Marseille promoveerden di rect, terwijl Racing Club de Paris dat via een barrage voor elkaar kreeg. Niet gehinderd door enige bescheidenheid heeft de presi dent van de Parij zenaars al laten weten dat 'Racing' vol gend jaar in de Europacup zal uitkomen. Met sponsor Matra heeft men een ambitieus plan gemaakt dat binnen vijf jaar onder andere tot een lands kampioenschap moet leiden. .„Racing deelt het Pare des Princes met de andere Parijse club Paris-Saint Germain. De andere debutanten stelden zich wat voorzichtiger op, al stak Marseille zijn ambities niet onder stoelen of banken toen de Engelse oud-interna tional Laurie Cunningham werd binnengehaald en on langs ook de Nederlander Ling gecontracteerd werd. Rennes, St. Etienne en Nimes zijn uit de hoogste klasse gedegra deerd. Bij de laatste ploeg speelt dit seizoen de van PSV gekochte Nederlandse mid denvelder Jan Poortvliet naast oud-AZ-vedette Kristen Nygaard. De derde Nederlan der in de Franse competitie heet Ruud Krol. De oud-Aja- cied speelt libero bij tweede divisionist Cannes. Van onze sportredactie BREDA - Vier Westbrabantse wielrenners strijden zondag in Frankrijk om de wereldtitel op de weg voor junioren. Gis teren werd de ploeg vrijgege ven. Twee renners moesten af vallen. Dat waren Amster dammer Moorman en Gerrit de Vries uit het Noordelijke Olderberkoop. Wel van de partij zijn: Ton- nie Akkermans uit Zevenber gen, Stefan Rakers uit Rijen, Daan Luyckx uit Sint-Wille- brord, Ton Cordes uit Wilnes, Herbert Dijkstra uit Hooge- veen en Arjaan Jagt uit Wou- brugge. De junioren rijden een par koers dat langs de plaatsjes Mery-Corbon en Beuvron-en- Auge (in de buurt van Caen) voert. Het omvangrijke pelo ton (170 renners) worden op pad gestuurd voor een 119 ki lometer lange koers (zeven ronden). Vijf kilometer voor de eindstreep wacht de junio ren een lastig klimmetje, te vergelijken met de Cauberg in Limburg. ANTWERPEN (ANP) - Het Nederlands softbalteam heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toernooi om de Europese titel gewonnen. Nederland be dwong woensdag in Antwer pen België met 1-0. Carolien Smit besliste het treffen in de achtste innings door de bal over de omheining van het verre veld te slaan. Nederland is in Antwerpen ti- telstverdediger. De Nederlandse verdediging stond aanvankelijk onder lei ding van Marinka Stüvel, die de Belgische aanval in vier in nings twee honkslagen toe stond (6-0-2-0). Haar plaats op de heuvel werd vervolgens overgenomen door Caroline Fris, die met 2-0-0-0 als win nende werpster in de boeken komt. De uitslagen van de tweede dag zijn: San Marino - Zweden 0-4; Italië - Denemarken 10-0 (5 in nings); Nederland - België 1-0 (8 innings). PLANKZEILEN - De Neder lander Peter-Paul Tellier is in de derde etappe van de Ronde van Frankrijk voor plankzei lers zesde geworden in de open klasse. Hij bezet in de algeme ne rangschikking de zevende plaats. In de Olympische windglider-klasse is hij acht ste. De Fransen geven bij dit evenement de toon aan. DEN HAAG (ANP) - De uit slagen van de woensdag ge speelde oefenwedstrijden van betaalde voetbalclubs zijn: Wilhelmina Boys - PSV 0-9 (0-4). Doelpunten: Thoresen (2), Van den Boogaardt (2), Brylle (2), Van de Kerkhof, Van Rooy en Valke. Scheidsrechter: Linders; Toeschouwers: 1700. Vlissingen - Sparta 0-5 (0-2). Van Gaal (3), Andriessen en Lengkeek. Scheidsrechter: De Koster; Toeschouwers; 1000. KSC - PEC Zwolle 2-2 (0-2). Doelpunten PEC: Willems en Mulder, doelpunten KSC: Heems. Scheidsrechter: Blauw; Toeschouwers: 500. Hennes DVS - Ajax 2-6 (1-4). Doelpunten Ajax: Bosman (3), Gasselich (2), De Graaf. Hermes DVS: Van de Tuyn en De Zwart. Gevierd werden het honderdja rige bestaan van Hermes DVS en het afscheid van scheidsrech ter Ger Lagendijk. Toeschou wers: 4000. FC Utrecht - Ipswich Town 1-0 (0-0). Doelpunt: Beukers. Scheidsrechter: Van Swieten; Toeschouwers: 4000. Jan van Arckel - FC Den Bosch 2-7 (1-5). Doelpunten Den Bosch: Van de Hoorn (3), Van der Horst (2), Van de Linden, Israël Treffers Van Arckel: Pootjes (2). Toeschouwers: 400. Achilles'29 - NEC 0-1 (0-0). Doel punt: Grim. Scheidsrechter Schnitsler; toeschouwers: 1500. FC Twente - Arsenal 1-0 (1-0). Doelpunt: Bleuming. Scheids rechter Van Ettekoven; Toe schouwers: 8500. Bij de grote clubs hebben zich weinig spektakulaire wij zigingen voorgedaan. Kam pioen Bordeaux wist de 1.65 meter kleine Portugese voet baller Fernando Chalana te strikken. Hij komt van Benfi- ca en maakte tijdens het laat ste EK faam als dribbelaar en strateeg. Voor hem moest de Westduitser Memering wijken die komend seizoen bij Schal- ke'04 speelt In de ploeg van trainer Jacquet speelt slechts één man uit de regio van Bor deaux: aanvoerder Alain Gi- Ruud Krol, oud-Ajacied speelt libero bij tweede divisionist Cannes foto archief de stem resse. Met de Duitser Dieter Müller en ervaren krachten als Jean Tigana, Patrick Bat- tiston, Leonard Specht en Ber nard Lacombe lijken de Gi- rondins moeilijk van prolon gatie van hun titel af te hou den. Tegenspel zou moeten ko men van Monaco en Paris- Saint Germain. Bij Monaco hoopt men dit jaar de dubbele buit binnen te halen, die het vorige seizoen zo jammerlijk ontglipte. Op doelsaldo moes ten de Monagasken het kam pioenschap aan Bordeaux la ten terwijl men in de beker-fi nale verrassend de boot in ging tegen het middelmatig geklasseerde Metz. Trainer Lucien Muller beschikt over een uitgebalanceerde ploeg met als aanwinst de van So- chaux gekomen goaltjesdief Philippe Anziani. Franse ken ners tippen Monaco als be langrijkste titelkandidaat en voorspellen de ploeg boven dien een goed resultaat in de strijd om de Europacup III, waarin men begint tegen CSKA-Sofia. De bekendste spelers van Monaco: Genghini, Bravo, Le Roux, Amoros en Bellone. Het ambitieuze Paris-Saint Germain trok zich na het EK de haren uit het hoofd omdat men de door Lokeren aange boden Deense ster Preben Larsen niet had gecontrac teerd. De inmiddels naar Italië uitgeweken Deen zou volgens de president van Paris-S.G. Frangis Borelli een 'moment voetballer' zijn en daarom on geschikt voor zijn club. De supporters moeten zich nu troosten met de van het Belgi sche Waregem overgenomen Oostenrijkse prijsschutter Niederbacher, alvast maar aangekondigd als een nieuwe Krankl. Susic blijft de ster van de ploeg, terwijl ook van de van Auxerre overgekomen middenvelder Lanthier veel wordt verwacht. Auxerre, Toulouse en Nan tes worden tot de outsiders ge rekend. Het Franse voetbal heeft het afgelopen seizoen een hoge vlucht genomen. Dat lag niet zozeer aan de prestaties van de clubs, maar was vooral te danken aan de resultaten van het nationale team bij het Europese kampioenschap en aan het succes van de Olympi sche ploeg in Los Angeles. Twee keer kwamen de tricolo res in de finale en beide malen werd de tegenstander met 2-0 aan de kant gezet. Het leverde de scheidende trainer Michel Hidalgo bijna de post van staatssecretaris van sportza ken op in het in juli gevormde kabinet van de nieuwe pre mier Laurant Fabius. De coach bedankte echter voor de eer omdat hij naar eigen zeg gen niet over de capaciteiten voor een dergelijke functie zou beschikken. Later zou Hidalgo overigens spijt van dat besluit hebben gekregen. Voorlopig blijft hij daarom algemeen coördinator van het Franse voetbal, terwijl Henri Michel, de trainer van het Olympisch elftal, zich voortaan over het Franse A-team zal ontfermen. Bern Schuster ...geen terugkeer meer.- foto archief de stem BARCELONA (SID/DPA) - Bernd Schuster heeft bedankt voor het West- duitse voetbalelftal. Dat maakte een Spaanse sportkrant woensdag be kend. De 24-jarige mid denvelder is momenteel in dienst van van Barce lona. „Ik heb deze beslis sing na rijp beraad ge troffen in de vakantie. Het besluit is onherroepe lijk. Voor mij is er geen terugkeer meer", aldus Schuster in Mundo De- portivo. Het bedankje van Schuster kwam na een verklaring van Franz Beckenbauer, de nieuwe bondsoefenmeester. „Naast-■'een grote mond moet hij vooral presteren. Ik zal nooit naar Barcelo na reizen en hem smeken te komen", aldus Becken bauer. „Maar", zei de vroegere topvoetbalier la ter, „dat geldt ook voor anderen, die herhaalde lijk in het openbaar over de nationale ploeg heb ben gesproken". Beckenbauer zal Schus ter in elk geval uitnodi gen voor de interland te gen Argentinië, op 12 sep tember in Dusseldorp: „Schuster speelt in mijn opzet een belangrijke rol", aldus de opvolger van Jupp Derwall. De hoogblonde spelbepaler van Barcelona, 21-voudig international, heeft al eens eerder bedankt. Dat was in 1981. Na tussen komst van bondsvoorzit ter Hermann Neuberger was hij weer beschikbaar. MIJDRECHT (ANP) - Reeds in de eerste ronde van het toernooi om het Nederlandse schaakkampioenschap voor dames in Mijdrecht heeft titel verdedigster Carla Bruinen berg een nederlaag geleden. In een Franse partij won Cathy van de Mije, dames grootmeester en veelvuldig kampioene, spelend met wit. In slechte stelling overschreed de Bruinenberg de toegestane bedenktijd. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Van de Giessen-Pluymert af gebroken; De Kleuver-De Greef ü-ti; Drewes -Harmsen Vt-lfe; P. Cameron-Belle 0-1; Van de Mije- Bruinenberg 1-0; Van Eist -A.Ca- meron 0-1; Van Parreren -Riem slag afgebroken. Van onze sportredactie BREDA - Bob Maaskant, technisch directeur van NAC, hoopt nog altijd Mel Eves te kunnen contracteren. Gisteren had Maaskant weer telefo nisch contact met de Engelse spits. Maaskant: „Ik heb enke le afspraken kunnen maken. Eves wil graag naar Neder land komen. Maar het moet niet te lang gaan duren. Ik weet dat hij ook in onderhan- deUng is met enkele Engelse clubs". Maaskant kreeg van Eves te horen dat hij uitstekend her stelt van een onlangs uitge voerde operatie aan de achil lespees. Eves mag volgende week weer volop gaan trainen. Maaskant: „Ik hoop begin vol gende week defintief zaken te doen. AUes hangt af van de Stichting NAC in de Lift. Als ik geen geld heb, kan ik geen zaken doen". Als Eves desondanks afvalt heeft Bob Maaskant nog een lijstje waar diverse Engelse spitsen voorkomen. Onder an- dere de naam, van Mick Fer. guson, spits van Birmingham City. „Maar", zegt Maaskant, „voor hem is geen al te serieu ze belangstelling. Mijn voor- keur blijft uitgaan naar Eves, Eastoe staat inderdaad niet meer bovenaan het verlang, lijstje. Een goede voetballer, maar we hebben behoefte aan een andere type spits". RONSE (Belga) - Teun van Vliet, eerstejaars beroeps renner in Belgische dienst, is thuis in zijn nieuwe om geving. In de eerste etappe van de Ronde van België, na een onderbreking van een jaar weer op de kalen der, behaalde de jonge debutant uit Maasland zijn mooiste overwinning tot nu toe bij de profs. Van Vliet mocht meteen de leiderstrui aantrekken van de korte etappekoers. Nadat de drukkende warm te en de Kluisberg, in het par koers opgenomen na 43 kilo meter, hadden opgetreden als CAEN (ANP) - De Australiër Dean Woods, winnaar van het Olympische zilver, is in Caen jeugdwereldkampioen op de baan achtervolging geworden. De achttienjarige Australiër versloeg in de finale Viatsje- lav Jemikov uit de Sovjetunie met ruim zes seconden. De winnende tijd over drie kilo- meter was 3.34,183. In het toernooi voor de sprinters kwamen woensdag twee Nederlanders in actie: Albert de Graaf uit Apeldoorn en Ivan Detont uit Purmerend. De zeventienjarige Detont kwam het verst. In de tweede ronde werd de jonge renner evenwel verslagen door de Rus Michael Soevortjin. STEENWIJK (ANP) - Jan Raas is winnaar geworden van het Spektakel van Steen- wijk, een wielercriterium voor beroepsrenners. De kampioen van Nederland was de snelste uit een kopgroep van acht man. Twintig kilometer voor het einde ontsnapte Raas in gezel schap van Winnen, Smit, Van- deraerden en Snijders. Even later sloten Zoetemelk, Van Vliet en Veldscholten aan. Vlak voor de eindstreep ge raakten ook Ad Tak en Hans Langerijs uit de greep van het peloton. Zij kwamen met een achterstand van twintig se conden op de leiders binnen. Er waren 15.000 toeschouwers. De uitslag: 1. Jan Raas ('s Heeren- hoek) 100 kilometer in 2 uur 23 mi nuten 44 seconden; 2. Peter Winnen (Venray); 3. Theo Smit (Halfweg); 4. Eric Vanderaerden (Bel); 5. Ron Snijders (Zwanenburg); 6. Leo van Vliet (Oudenbosch); 7. joop Zoete melk (Germaigny d'Eveque); 8. Gerard Veldscholten (Oldenzaal); 9. Ad Tak (Oud-Gastel), op 20 se conden; 10. Hans Langerijs (Kwa- dendamme). MAHWAH (IPA) - De Ameri kaanse tennisster Martina Navratilova heeft zonder zich echt in te spannen de derde ronde bereikt van het interna tionale dames toernooi van Mahwah in de staat New Jer sey. Navratilova boekte haar 44e achtereenvolgende overwin ning. In de tweede ronde van het evenement, waar een prij- zenbedrag is vergaard van bijna 400.000 gulden, was de Francaise Pascal Paradis geen opponente van belang voor de nummer één van de wereld: 2- 6, 2-6. Navratilova had slecht 51 minuten nodig voor deze partij. Opvallend was de ne derlaag van de als zesde ge plaatste Jo Durie. De Britse, die het toernooi vorig jaar won, verloor kansloos van de Zweedse Catarina Lindquist: 4-6, 2-6. De Zuidafrikaanse Rosalyn Fairbank, veertiende op de plaatsingslijst van Mah wah, moest haar meerdere er kennen in de Iva Budarova. De belangrijkste uitslagen van de tweede ronde zijn: Catarina Lindquist (Zwe) - Jo Durie (GBr) 6-2, 6-2; Iva Budarova (Tsj) - Rosalyn Fairbank (ZAf) 6-4, 6-2; Helena Sukova (Tsj) - Terry Phelps (VSt) 6-3, 4-6, 6- 0; Sylvia Hanika (Wdl) - Gigi Fernandez (Pur) 6-4, 3-6, 6-3; Zina Garrison (VSt) - Sue Mascarin (VSt) 6-1,6-3; Marti na Navratilova (VSt) - Pascal Paradis (Era) t Shriver (VSt) - Peanut Louie (VSt) 6-2,6-2. De Amerikaan Vitas Geru- laitis is op het nippertje ont snapt aan vroegtijdige uit schakeling in het tennistoer nooi van Toronto, dat een prij - zengeld kent van een miljoen gulden. Gerulaitis, die het eve nement in 1982 won en als zes de is geplaatst, ontdeed zich in de tweede ronde maar ternau wernood van zijn landgenoot Tim Wilkinson. Gerulaitis, die ten teken dat het niet best met hem ging woordenwisselingen had met zowel toeschouwers als de scheidsrechter, over leefde in de beslissende derde set drie matchpunten om via de tiebreak als eerste de derde ronde binnen te stappen: 6-7, 6-1,7-6. scherprechters, ontsnapte een kopgroep van tien renners. Daarin ontbrak de winnaar van de proloog, Jean-Luc Vandenbroucke. De 26 secon den, die Van Vliet verloor in het korte voorspel, werden ruimschoots overtroffen. Evenals Adri van Houwelin- gen en Louis Luyten probeer de de neo-prof er alleen vair door te gaan. Dat lukte de vroegere wereldkampioen op de baan bij de junioren tweede instantie. Zijn voor sprong en de tijdvergoeding maakten hem de nieuwe leider van de koers. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Teun van Vliet (Ned) 141,5 kilometer in 3 uur minuten 35 seconden (met tijd vergoeding) 2. Ronny van Holen (Bel) 3.20,47 (met tijdvergoeding) 3. Eddy Planckaert (Bel) 3.20,52; 4 Etienne de Wilde (Bel) 3.20,57; 5. Ludwig Wijnants (Bel); 6. Adri van Houwelingen (Ned) beiden in dezelfde tijd als De Wilde; 1. Mark Sergeant (Bel) 3.20,58; 8. Gery Verlinden (Bel) 3.20,59; 9. Louis Luyten (Bel) 3.21,07; 10. Philippe de Laurier (Bel) zelfde tijd. De klasseringen van de Neder landers zijn verder: 12. Jan van Houwelingen 3.22,18; 13. Steven Rooks 3.22,19; 16. Johan Lam- merts; 22. Gert-Jan Theunisse; 24. Gerrie Knetemann; 39. Henri Manders; 41. Adrie van der Poel allen in dezelfde tijd als Rooks; 46. Gerrit Solleveld 3.24,03; 71. BertWekema 3.31,27. Het algemeen klassement is: 1. Van Vliet 3.28.25; 2.Van Holen 3.28.30;3. De Wilde 3.28.33; 4. Ser geant 3.28,37 5. Adrie van Hou welingen 3.28.47; 6. Verlinden 3.28.48; 7. Wijnants zelfde tijd; 8. Eddy Planckaert 3.28,53; 9. De Laurier 3.29.14; 10. Luyten 3.29.16; 12. Knetemann 3.29.50; 19. Jan van Houwelingen 3.30.06; 23. Van der Poel 3.30.12; 24. Lammerts zelfde/ tijd; 25. Manders 3.30.13; 26. Rooks 3.30,15; 32. Theunisse 3.30.20; 44. Solleveld 3.31.51; 62. Wekema 3.39.26. BELFAST (Rtr) - De politie van Belfast heeft met plastic kogels geschoten tijdens een confrontatie met opstandige voetbalsupporters. De moe'- lijkheden ontstonden na de wedstrijd tussen de plaatselij ke club Cliftonville en hel Schotse Celtic Glasgow, ver enigingen die van oudshef vooral worden gesteund door katholieke aanhangers. Een woordvoerder verteldei dat de politie-agenten werden belaagd met stenen en ijzeren, staven, terwijl enkele fans een zeis en een voorhamer als wa pen hanteerden. Een politie man raakte bij het gevecht zijn geweer kwijt. Vijftien agenten en tien supporters moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Gezegd werd, dat enkele voetbalfans leuzen schreeuw den ter ondersteuning van h et verboden Ierse republikein# leger (IRA). Een j ongein311 werd zondag gedood door ee" plastic kogel, door de poljhe afgeschoten bij een misluk» poging de Amerikaanse IB»' sympathisant Martin Galvin in te rekenen. Tegen het ver bod van de Britse regering was Galvin, die geld inzam» voor de IRA, toch naar Noord* Ierland gekomen. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ter voorbe reiding op de komende voet balcompetitie kwamen weer enkele Zeeuwsch-Vlaamse clubs in actie. Zaamslag bleef met 3-2 baas over Phi lippine en Koewacht -zon der zijn geroutineerde kern spelend- versloeg Wol- phaartsdijk met 3-1. Clinge had geen enkele moeite met bet Belgische Essen, dat met 5-1 gekraakt werd. ZAAMSLAG-PHILIPPI- NE 3-2 - In de eerste helft een gelijk opgaande wed strijd. Philippine kwam op voorsprong via Tonny Ponyl Van onze waterpolomedewerker GOES - Zondag 19 augustus houdt de Goese waterpolover- eniging Ganze het jaarlijkse toernooi voor de heren-stan daardteams. De deelnemende formaties dit jaar zijn: AZL uit Leidschendam, DKD uit Leiderdorp, Daphnia uit Hoe ven, Merwede uit Dordrecht, Nuenen en Ganze. Het toernooi zal worden af gewerkt via een halve compe titie en begint om 11.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond half zes. De grote favoriet in dit goed bezet toernooi is Merwede, dat ook vorig seizoen de toernooi winst naar zich toe haalde. Van onze handbalmedewerker NIEUW-NAMEN - De hand balvereniging KHV uit Nieuw-Namen houdt zaterdag 18 augustus een veldhandbal- toernooi. Dit handbalgebeuren is in het kader van het vijfja rig bestaan van de Kouterse Handbal Vereniging (KHV). Tijdens deze dag treden pu pillen, aspiranten en senioren aan. In alle leeftijdsgroepen spelen alleen meisjes en da mes. De jeugd begint 's mor gens om negen uur en de prijs- utireiking is om 12.30 uur. 's Middag is het de beurt aan de dames-senioren. De wed strijden worden gespeeld op het voetbalveld te Nieuw-Na men. De wedstrijden voor de dames beginnen om 13.30 uur en de prijsuitreiking is om 17.00 uur. De deelnemende verenigingen zijn Goes, Hon- tenisse, Uilenspiegel uit Ant werpen, Operatie'71 uit Oost burg, HVH uit Hulst, HVSH uit Terneuzen en KHV. VOETBAL - Om in de toe komst wat meer financiële armslag te hebben, wil de En- schedese voetbalvereniging FC Twente, dat het afgelopen seizoen terugkeerde naar de eredivisie, een Twentse On dernemers Sociëteit oprichten. De bedoeling is een groep van 100 bedrijven uit de regio 50(X gulden te laten betalen die lllllllllllllllllllllilllllllllllllllllliiiiiiiiiiiliiii In Groot-Brittannië wor- I den veel en goede hengel- 5 sportattributen uitgedok- 5 terd. Daarvan vloeit een groot deel druppelsgewijs naar het, met Nederland als groot afnemer, Europese vasteland. Naast allerlei nutte en onnutte zaken, komt ook de vriendelijk- heid tegenover het milieu om de hoek kijken. Wat wil het geval: In Groot-Brit- 5 tannië heeft men geconsta- teerd - wie constateert zoiets vraag je jezelf dan af - dat de aldaar aanwezige zwanen het loodje leggen wegens loodvergiftiging. I En wie krijgt dat vervelen- de feit op de - wellicht door de mijnstaking - mager ge- smeerde boterham? Precies, de Engelse hengelaars. In het Engelse gebruikt men 5 namelijk vrij grove lood- hagel in verband met de 5 wijze van vissen die wij 5 hier gemakshalve 'vissen 5 °P z'n Engels noemen', met de pen dus. Die pennen hebben doorgaans nogal Wat van die - heel toepasse- 5 'ijk genaamde - Swan Shot nodig. Nu wil het geval dat veel van die loodjes in vrij ^'hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiih

de Stem | 1984 | | pagina 6