'Belangstelling Open Universiteit boven verwachting' Vanaf september twintig cursussen NAVO heeft angst voor wederzijdse Duitse ontmoeting il Vakmanschap herken ie zo. Fr ai koo aan 'Israëlieten kwamen uit Saoedi-Arabië' Zeg t met SPECIALE C Ook slechte vr BEÜMM STUDIECENTRA IN BREDA EN MIDDELBURG: MOSKOU'S FLIRT MET WEST-EUROPA |IS Is! DE STEM COM DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 BH 1 ACHTERGROND Kans Kosten Isolement Omarming DONDERDAG 16 AUGl T5 PAGINA 2 INDISCMC OCEA4M Aan de Rode Zee, tussen Mekka en Jemen, zou het oud-testamentische Palestina gelocaliseerd moeten worden, althans volgens de Libanese historicus prof. Salibi. - kaartje ad couwenbergh Van onze redactie buitenland LONDEN - De Joden in Israël zouden weieens in het verkeerde land kun nen wonen. Deze opzien barende conclusie kan getrokken worden uit het wetenschappelijk onderzoek van de ver maarde Libanese histo ricus Kamal Salibi. In zijn boek 'De Bijbel kwam uit Arabië' (The Bible Came From Arabia) tracht hij aan te tonen dat de ge beurtenissen van het Oude Testament niet in Palestina maar in het zuidwesten van Arabië plaatsvonden. Het boek heeft in weten schappelijke kring veel op zien gebaard. De 55-jarige christen Salibi kan overigens niet worden afgedaan als de eerste de beste historicus. Hij is als hoogleraar in de ge schiedenis verbonden aan de Amerikaanse Universiteit van Beiroet en heeft een in ternationale reputatie opge bouwd met diverse boeken over de geschiedenis van Li-- banon, Syrië en Saoedi-Ara bië, die allen opvielen door het hoge wetenschappelijke gehalte,- Salibi ontkent niet dat in de tijd van Jezus Christus de joodse geschiedenis al diep was geworteld in Palestina. Evenmin twijfelt hij eraan dat er in de oudheid joden leefden in Palestina. Wel wil Salibi aantonen dat het Oude Testament verwijst naar een verhaal dat zich heeft afge speeld in de vruchtbare kust strook van de heuvelachtige Saoedische provincies Asir en Hedjaz. Volgens de theorie van Sa libi hadden David en Salo mon in deze provincies in het zuidwesten van Saoedi-Ara bië hun koninkrijken geves tigd. Daar zou dan ook de oorsprong liggen van het jo dendom, het christendom en de islam. Als Salibi's theorie juist mocht blijken te zijn, dan zal dit niet alleen voor bij belge leerden een grote schok zijn. Ook voor de Israëliërs, die de vestiging van de staat Israël baseren op de koninkrijken in het Oude Testament, zal deze theorie nauwelijks te aanvaarden zijn, terwijl de Saoedi's weinig gelukkig zul len zijn met het idee dat het oorspronkelijke Israël in hun land ligt en Mozes een Arabi sche burger was. Salibi zou bij toeval tot zijn grote ontdekking zijn ge komen. Omdat er over de oudste geschiedenis van Sa oedi-Arabië vrijwel geen bronnen bestaan, zou hij er toe over zijn gegaan om de pre-Arabische plaatsnamen in het zuidwesten van Saoe di-Arabië taalkundig en geo grafisch te analyseren. In dit gedeelte van het Saoedische koninkrijk verwijzen vele steden en dorpen naar namen uit de oudheid. Zo ontdekte hij dat bijna alle plaatsna men, zoals geschreven in de Hebreeuwse Bijbel, terug te voeren zijn tot de namen van steden en dorpen in een ge bied van 600 bij 200 kilometer in de huidige provincie Asir en Hedjaz. Eén van de veelzeggende voorbeelden in het boek van Salibi is het oorspronkelijke woord MSRYM, dat in de Bijbel is vertaald als 'Egyp te'. Salibi gelooft dat in som mige gevallen inderdaad het huidige land Egypte wordt bedoeld, maar dat de Bijbel in andere wezenlijke passa ges met de naam MSRYM verwijst naar het gebied rond de dorpen Misrima en Al-Misr, die beiden in het zuiden van de provincie Asir liggen. Volgens Salibi bevon den de Israëlieten zich dan ook niet in gevangenschap in Egypte, maar in het Misri- ma-gebied. Van daaruit leid de, aldus Salibi, Mozes het joodse volk door de woestijn en kwam het onder leiding van Joshua uiteindelijk via H-YRDN (in de Bijbel ver taald met Jordanië) in het Beloofde Land terecht. Salibi beweert dat met H-YRDN niet het gebied rond de Jor- daan wordt bedoeld, maar dat het woord eigenlijk 'De Bergketen' (The Ridge) bete kent en dat hiermee wordt verwezen naar een steile berghelling in Asir. Volgens Salibi wordt hiermee ver klaard, waarom er in de Bij bel nergens duidelijk wordt verwezen naar de rivier de Jordaan. Volgens de methode van Salibi moet daarom de in het Oude Testament genoemde Stad van David niet in Jeru zalem gezocht worden, maar lag deze op een bergketen, ongeveer 75 kilometer ten zuiden van het huidige dorp Qa'wat Sian - de Heuvel van Zion. Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: L. Leijendekker en H. Coumans. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911 Telex 54176. Centrale redactie Breda: Nieuwsdienst 076-236883. Sportredactie 076-236884. Rayonkantoren: Bergen op Zoom, Zuivelstraat 26, 01640-36850. Breda, Nwe. Ginnekenstraat 41076-236326. Etten-Leur, Markt 28. 01608-21550. Goes, Klokstraat 101100-28030. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751. Oosterhout, Arendstraat 14, 01620-54957. Roosendaal, Molenstraat 45, 01650-37150. Terneuzen, Nieuwstraat 9, 01150-17920. Vlissingen, Torenstraat 5, 01184-19910. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementen: 22,10 per maand; 63,70 per kwartaal of 247,60 per jaar. Bij automatsche betaling geldt een korting van 1,- per maand, 1,80 per kwartaal, 7,20 per jaar. Prijzen: inclusief 5% B.T.W. Voor post-toezending geldt een toeslag. Heeft u de krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Centrale melding (ook op zaterdag) 076-236888. Lezersservice: Informatie over Stern-reizen en promotie 076-236911 Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8,30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882. Grote advertenties uitsluitend 076-236881 Geboorte- en overlijdensadvertenties 076-236442. (Buiten kantooruren maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur en zondag van 18.30 tot 21.30 uur 076-236394/236911 Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN rek. 520538447. NCB rek. 230301584 - Rabo rek 101053738. Door Mathieu Kothuis BREDA/MIDDEL BURG - De studiecentra van de Open Universi teit (OU) in Breda en Middelburg delen on miskenbaar in de onver wacht grote belangstel ling voor een studie aan deze nieuwe (schriftelij ke) vorm van hoger on derwijs in Nederland. Met viereneenhalf tot vijf duizend aanvragen voor in formatie ligt die interesse in de regio Breda met 5,4 pro cent van het totaal aantal be langstellenden ruim boven de gestelde prognoses. In Middelburg hetzelfde beeld. Daar meldden zich tot nog toe 2.000 belangstellen den. In Middelburg houdt men er vooralsnog rekening mee dat uiteindelijk 1 op de 5 belangstellenden ook daad werkelijk met een cursus aan de OU zal beginnen. „In vergelijking met ande re studiecentra is de belang stelling in deze regio erg hoog", zegt studieconsulent Charles Hagens van het Bre dase OU-studiecentrum. Al leen de grote steden in de Randstad scoren nog hoger, maar ook dat wezen de prog noses al eerder uit. In de nog schamel en pro visorisch ingerichte vertrek ken op de vijfde verdieping van de HTS aan de Lovens- dijk heeft het Bredase OU- studiecentrum een voorlopig onderkomen gevonden. De computers, straks bedoeld voor de praktijkbegeleiding van de informatica-studen ten, staan nog onuitgepakt opgestapeld in een van de vertrekken. Nauwelijks twee weken voor de start het eer ste studiejaar staat de tele foon in het centrumkan- toortje elke dag roodgloeiend. Studiecentrumbeheerder Pe ter Honig en consulent Char les Hagens hebben hun han den vol aan het geven van te lefonische informatie over het cursuspakket van de OU en aan het houden van de wekelijkse spreekuren. Peter Honig: „Van 60 mensen die hier op een dag binnenlopen sta ik helemaal niet meer te kijken". Uit het hele land hebben zich inmiddels 97.000 mensen aangemeld voor nadere in formatie of inschrijving op een van de OU-cursussen. Een dwars-doorsnee van die geïnteresseerden is nauwe lijks te geven al valt het aan tal vrouwen (50 procent) sterk op, zeker in vergelij king met het reguliere onder wijs. Toch noemt het Middel burgse studiecuntrum die grote vrouwelijke belang stelling niet onverwacht om dat de OU vooral ook als 'tweede kans'-onderwijs is opgezet. UIT de leerstofgebieden rechtswetenschappen, economische wetenschappen, bedrijfs- en bestuurswetenschappen, tech nische wetenschappen, natuurwetenschappen, cultuurwe tenschappen en sociale wetenschappen kunnen cursisten aan de Open Universiteit (OU) vanaf 1 september a.s. een keuze maken uit 20 cursussen. Dit aantal cursussen zal te zijner tijd oplopen tot zo'n tweehonderd. De cursussen pas sen in meerdere leerstofgebieden en kunnen uiteindelijk ook deel uitmaken van verschillende diplomaprogramma's. Een cursus aan de OU bestaat uit één of meer blokken (zgn.mo- dulen) van elk honderd uur studie (kosten per cursusblok 138). De cursist kan kiezen uit drie niveaus, alle op hbo- of wo-niveau. Zodra een cursus beschikbaar komt, kan de cursist in principe op elk moment met zijn studie beginnen. Wac- Wachttijden zullen zich nauwelijks voordoen,zo verwacht de OU. Studenten kunnen kiezen uit vier mogelijkheden: een losse cursus, waarvoor een certificaat wordt uitge reikt; een zelf gekozen combinatie van cursussen, af te sluiten met een dossierverklaring; een vrij diplomaprogramma: een vrije combinatie van cursussen, die leidt tot een hbo- of wo-diploma; een diplomaprogramma met een combinatie van cursus sen die veel lijkt op bestaande programma's, en die eveneens leidt tot een hbo- of wo-diploma. De achttien regionale studiecentra - plus vijf in België, want ook daar kunnen cursisten voor de OU inschrijven - zorgen voor informatie, adviseren bij de studiekeuze, zorgen voor studiebegeleiding, corrigeren werk en fungeren als ontmoetingsplaats voor de studenten-op-afstand. De hoofdzetel van de Open Universiteit is gevestigd in Heerlen (tel.045-762222). Het Bredase studiecentrum van de Open Universiteit is (voorlopig) gevestigd op de vijfde ver dieping van de HTS, Lovendijksstraat 61. (tel. 221361). Op het studiecentrum Breda zijn de OU-studenten uit West- en Midden-Brabant (Tilburg e.o.) aangewezen. Andere OU- studiecentra in Brabant zijn gevestigd in Den Bosch en Eindhoven. Het Zeeuwse OU-studiecentrum is onderge bracht in de rijkspedagogische academie aan de Kruitmo- lenstraat 60 in Middelburg. Tot de opening van het studiejaar (daarna veranderen de openingstijden) houdt het Bredase OU-studiecentrum spreekuur op dinsdagavond van 19.00 - 21.00 uur en op woensdag- en donderdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. Tele fonisch is het centrum bereikbaar via tel. 221361. Het Mid delburgse centrum is (telefonisch) bereikbaar (01180-11323) op woensdag van 9.00 - 12.00 uur, donderdag van 13.30 - 17.00 uur en ('s avonds) van 19.00 - 21.00 uur. Charles Hagens: „Het zijn werkelijk volstrekt verschil lende mensen die hier om in formatie binnenlopen. Er zijn erbij die met een a-pakket van school zijn gekomen, ter wijl ze een cursus willen be ginnen waarvoor een bredere opleiding wenselijk is. De in formatie over het opvullen van dat hiaat kunnen ze hier krijgen". Volgens Hagens gaat het in veel gevallen om het vak wiskunde dat in de opleidingseisen voor meerde re cursussen aan de OU te rugkomt. Terwijl de vragen aan het Bredase studiecentrum zich vooral richten op die voorop leiding voor de cursussen (en de studiebegeleiding en -fi nanciering), bestaan er feite lijk geen toelatingseisen voor de OU. Wel wordt een Havo niveau als ondergrens ge hanteerd om de OU-cursus- sen met enige kans op succes af te kunnen ronden. Duidelijk blijkt ook in Zuidwest-Nederland (net als in de rest van het land) de overweldigende belangstel ling voor de studierichting rechten. „Dat springt er hier duidelijk uit. En dan gaat het vooral om mensen die in hun verleden al eens met die stu die zijn begonnen maar er om welke reden dan ook mee zijn gestopt. Dat speelt voor al bij vrouwen die al dan niet met kinderen thuis zitten en nu eindelijk de kans schoon zien om die studie weer op te pakken". Maar op deze stu dierichting komen volgens Hagens veel meer belangstel lenden af. Mensen die in hun werk vaak met rechtsproble men of -zaken te maken heb ben en zich alleen al voor hun gevoel om bij te willen blij ven inschrijven voor een rechtenstudie aan de OU. „Ik besef best wel dat niet alle 97.000 mensen die nu belang stelling hebben getoond ook daadwerkelijk aan een cur sus zullen beginnen, maar de mensen die ik hier in Breda heb ontmoet zijn wel erg se rieus met studeren bezig", al dus Hagens. De nadruk bij de belangstellenden ligt vooral op het diploma dat de aan staande cursist persé wil be halen én op die gevoelde be hoefte om bij te willen blij ven in werk of vak. Behalve voor rechten is ook de inte resse voor de cursus infor matica erg groot. Hoewel zowel Hagens als Honig ervaren hebben dat vooral erg gemotiveerde mensen de stap naar het stu diecentrum zetten, onder strepen beiden het specifieke van de schriftelijke studie aan de OU. Charles Hagens: „Als hier iemand binnen komt die te kennen geeft graag een cursus te willen beginnen maar die in zijn studie voordurend door an deren gestimuleerd moet worden, dan zal ik heus wel aangeven dat het misschien toch beter zou zijn om een avondcursus of -opleiding aan een andere onderwijsin stelling te beginnen. Aan de OU moet je het namelijk wel helemaal zelf doen". Een van de problemen waar de OU-hoofdzetel in Heerlen nog een oplossing voor zoekt is de studiefinan cieringsregeling voor mensen met een uitkering. Want hoe wel de studiekosten 138 gulden per cursusblok) voor velen wel op te brengen zijn, vormen die kosten (die voor uit moeten worden betaald) voor uitkeringsgerechtigden vaak onoverkomelijke be- Von onze correspondent Aad Jongbloed BRUSSEL - NAVO-di- plomaten in Brussel zijn ervan overtuigd dat de Sowj et-Unie via een an dere diplomatieke koers opnieuw probeert twee spalt te zaaien tussen de Europese bondgenoten en de Verenigde Staten. De hoop dat de Sowjet- Unie ten opzichte van onder handelingen met de VS wat inschikkelijker zal worden als maar eenmaal de presi dentsverkiezingen in Ameri ka achter de rug zijn - on geacht de uitslag - zou daar mee de bodem ingeslagen worden. De gedeeltelijke opheffing van de sancties tegen Polen als onderdeel van een brede Amerikaanse strategie om rechtstreekse contacten te leggen met de landen van het Warschau Pact, met uitzon dering van de Sowjet-Unie, is voorlopig het enige ant woord van Washington op een nieuwe koers van het Kremlin. Voor de rest zal de regering-Reagan moeten af wachten of het NAVO-bond- genootschap sterk genoeg is om het diplomatiek offensief van Moskou te doorstaan. Met gemengde gevoelens wordt daarom gewacht op het bezoek van de DDR-lei- der Erich Honecker aan West-Duitsland. Het zaaien van tweedracht is een geliefkoosde bezigheid van de Russen, zeker sinds het Westen besloot 572 mid dellange afstandsraketten te plaatsen op het vasteland van West-Europa als ant woord op de installatie van het steeds groeiende aantal SS-20-raketten aan deze kant van de Oeral. Na de aanvaarding van het zogenaamde dubbelbesluit in december 1979 hebben de Russen geprobeerd de Euro pese partners binnen de NA VO van plaatsing van de Pershing- en kruisraketten te weerhouden om daarmee de Verenigde Staten in een isolement te dringen. Toen dat niet lukte, omdat de Bondsrepubliek, Italië en r—Q. sis •O'S-O »!3 I'S 8 s s I i F e» E O O I «Bj e I •e 8 8 8 0 1 e s- c H Groot-Brittannië onveran derlijk aan het dubbelbesluit vasthielden en eigenlijk al leen Nederland ten aanzien van de plaatsing van 'zijn' 48 raketten in een twijfel-posi tie werd gebracht, besloot, aldus NAVO-diplomaten, het Kremlin de moed niet op te geven en via een omweg toch het beoogde resultaat te be reiken: een groeiend wan trouwen tussen Washington en zijn Westeuropese bond genoten. Tot de nieuwe strategie be hoorden onder meer de boy cot van de Olympische Spe len in Los Angeles, maar dat is 'Spielerei' vergeleken bij de andere onderdelen van de Russische strategie. De Sow jet-Unie haakte af in Genè- ve, waar zij alléén te doen had met de Amerikaanse on derhandelaar. Maar zij ver liet geen van de conferentie tafels, waaraan ook West- Europa aanzit en zij voorziet die conferenties in Wenen (over troepenvermindering in centraal-Europa - MBFR), Stockholm (Europese ontwa peningsconferentie) en Genè- ve (ontwapeningscommissie) steeds van nieuwe voorstel len. Opmerkelijk vinden NA- VO-kringen in Brussel het ook dat een stroom Westeu ropese regeringsleiders en ministers door het Kremlin ontvangen wordt en dat sinds eind vorig jaar namens de Amerikanen welgeteld slechts twee senatoren Mos kou bezochten. Het wordt bo vendien als bijzonder be schouwd dat de handel tus sen de Sovjet-Unie en West- Europa in 1983 met 6,4 pro cent groeide terwijl die met de Verenigde Staten en Ja pan met 16 procent daalde. Bovenal valt op dat de Oost- europese diplomaten in hun relatie met West-Europa veel meer ruimte krijgen dan ooit het geval is geweest. Hun wordt zelfs door Moskou toe gestaan in de contacten met het Westen door te laten schemeren er andere menin gen over bewapeningskwes ties op na te houden dan het Kremlin. Het is daarom dat de NA VO met ingehouden adem wacht op het moment dat de Oostduitse leider Honecker eind volgende maand de Bondsrepubliek bezoekt. Op het NAVO-hoofdkwartier in Brussel wijst men erop dat het de Sowjet-Unie is ge weest, die de aanzet heeft ge geven tot het aantrekken van nauwere banden tussen de twee Duitslanden. De West europeanen geloven dan ook niet dat de Sowjet-Unie hier mee haar hand overspeeld heeft wat de Amerikaanse regering wel meent; Ameri kaanse diplomaten in Brus sel sluiten weddenschappen af op het feit dat Honecker eerdaags een excuus tevoor schijn tovert om het bezoek aan Bonn af te zeggen. De Westeuropese partners binnen de NAVO geloven daarentegen dat de West- duitse uitnodiging aan Ho necker prachtig past in de laatste Russische taktiek, waarbij Bonn voorlopig als zwakste schakel gekozen is in de NAVO-ketting. Het staat buiten kijf dat Bonn geen grotere wens kent dan het normaliseren van de be trekkingen met de DDR. De Westduitsers gaan daarin zover dat zij in EG- danwel NAVO-zaken zich vaak zeer neutralistisch opstellen op momenten dat in het han delsverkeer of zaken van strategische aard beslissin gen in het verkeerde keelgat van de DDR-leiders kunnen schieten. Hoe ver, vragen NAVO-diplomaten zich in Brussel af, wil Bonn gaan om daarmee de warme vriend schap van de DDR te kopen? Als het Moskou zou lukken met de omarming tussen bei de Duitslanden Bonn los te weken van de NAVO dan staat de rest van de Westeu ropese bondgenoten voor de keus: Bonn of Washington. Gezien het feit dat de EG op handelspolitiek gebied (staal, graan) soms bijna op voet van oorlog met de VS ver keert, dat de buitenlandse politiek (Midden-Amerika) van Washington steeds moei lijker verteerbaar wordt voor de Europese partners en gezien de steeds sterker wor dende, bijna overheersende band die sinds enige tijd be staat tussen Parijs en Bonn zou die keus wel eens in het nadeel van Washington kun nen uitvallen. De tweedracht is daarmee een feit. Vandaar dat er nu al een waar diplo matiek bombardement van NAVO-zijde op Bonn plaats vindt om bondskanselier Kohl ervan te doordringen dat het bezoek van Honecker niet zomaar een staatsbezoek is, maar wel als zodanig be schouwd moet worden om te voorkomen dat ditmaal de tweespalt-politiek van het Kremlin wel succes heeft. (ADVERTENTIE) Geen tipgeld j;R zal geen geldelijke belo ning worden uitgekeerd aan de tipgevers in de zaak van de Tilburgse autopyromanen. Dat heeft hoofdofficier van justitie mr. J. Kalthoff meege deeld aan de advocaat van de drie tipgevers. Mede op grond van hun aanwijzingen kon de politie in mei van dit jaar twee Tilburgers aanhouden die 76 autobranden hadden gesticht. Geld terug DE 62 Nederlandse passagiers van het eind vorige maand in de Spaanse havenplaats Cadiz gestrande cruise-schip Co lumbus C krijgen hun bezit tingen terug. Ook wordt hun een chèque uitgereikt ter ver goeding van de niet genoten vakantiedagen. Dat komt neer op twee-derde van het bedrag dat de reis heeft gekost. Beleningen BIJ de gisteren gehouden in schrijving op speciale belenin gen heeft de Nederlandsche Bank f 2557,5 miljoen toegewe zen. De beleningen dragen een rente van 5,625 pet en lopen van 16 tot 27 augustus. De in schrijvingen zijn voor honderd procent gehonoreerd, aldus geldmarkttkringen. 1 c I i c 1 c f -ï r r e Van onze redactu VEENENDAAL - De 50.000 bloemi zijn aangesloten bij Fleurop Inte reldwijd 34,5 miljoen bloemengro waarde van 1,7 miljard gulden. Daarvan namen de 1.674 Nederl: ganisatie zijn aangesloten één mi ning, zo blijkt uit het jaarverslag Ten opzichte van 1982 is het wer ten met 2,5 procent gestegen. De ge stelling was 50,50 gulden. In ons land was de gemiddelde den. Na Zweden staat ons land ir wat het aantal opdrachten betreft gemiddelde waarde van een opdra NOG MAAR KORT GELEDEN wa landers een land van tulpen, kaas sen in oude klederdracht, allemac steeds het handelsmerk van onze beantwoordde niet aan de werkelij ben. Nu is Nederland wereldwijd trum van de drugshandel en Amst< Pornografie. Afgaand op uitsprake en de Centrale Recherche- en Info ongure beeld wel de werkelijkheid. Over de excessieve ontwikkelinc be pornografie voordoen is op dez beerd. Daarom bepalen we ons ni "an de CRI. Onomwonden wordt c ■ondanks alle inspanningen" niet boden verdovende middelen terug ®nd bij uitstek"is nog steeds het 'e3ale drugshandel in Europa" In de afgelopen maanden heeft b'ng een aantal aardige succesjes ?'ag van de CRI is hiermee echter 'jsberg blootgelegd. De Chinese, Amerikaanse drugsmaffia's zijn z schikken over dusdanige financiël weerwerk van de politie onder de "oei meer kan zijn dan dweilen met t/an deze feiten en van de gevolc 'and onkundig. We spreken er al ji n,et in staat en bereid te zijn zowe Vln9 als ten aanzien van de perst jassende maatregelen te nemen, 'ekvan nabuurlanden, die dankzij "Ngshandel geconfronteerd wordt Waar ligt dat aan? De kern van I wijding van illegale drugs als bij Pornografie, zit naar onze mening lr) Nederland nog niet bij machte i: "Pfdraagzaamheid van de jaren pochten heeft voortgebracht. Zij Juicht zijn gekomen aarzelen no Jont wie in Nederland om meer "beltreffender vervolgingsbeleid w jokers ogenblikkelijk voor consen ebereen voor terug, zelfs echte coi 'nmiddels zijn duizenden jonge r »®9aan, in Nederland en via Neder aa<ibod van verdovende middelen m'naliteit stijgt met sprongen want Roving. Heroine-prostitutie is eer osi van de internationale drugsha n brutaler. Hoelang nog? Studieconsulent Charles Hagens (links) en beheerder van het Bredase OU-studiecen- trum Peter Honig. - foto hans chabot

de Stem | 1984 | | pagina 2