GS: Sulfaat in Sas van Gent komt nit België De Oostk Lissewege en Brugge Reconstructie te Cadzand-Bad kost miljoenen I na rol terug Naar Willem van Oranje's Prinsenhof in Delft en Pierewaaien in Scheveningen 17,18 EN 19 AUGUSTUS IN SAS VAN GENT: ij Avondfiets- vierdaagse Westdorpe een succes WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1984 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 I WOENSDAG 15 AUGUS politierapport markten Eede wil water kraan op de begraafplaats Plaatselijk nieuws St. Jansteen Heikant Sluiskil GELEEN - „Het fantastische weki opnamen waren weldigs. Als ze m daag opnieuw vragen, ging ik weer terug". Nederlandse f 1 programma's NEDERLAND 1 EDERLAND 2 T16 SAS VAN GENT - De Sasse Oostdam, Prin senkade en aangren zende terreinen zijn vrij dg 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus het decor voor de tweede Eilandfeesten. Een evenement waar, voor de organiserende stichting 't Eiland, een lange periode van voorbereiding aan vooraf is gegaan. Dit blijkt met name uit het overvolle programma van de Eilandfeesten. Gezien de kwaliteit van de activitei ten echter een programma om U tegen te zeggen. Zo kan de eilandstichting onder meer rekenen op de aanwezigheid van een 25 ron de- en platbodemschepen, die de feestelijkheden vanuit de jachthaven aan de Oostkade uitgebreid zullen opluisteren. De 80 jaar oude schepen, waaronder tjalken, aken, bot ters en Sta verse jollen, zijn voor het publiek vanaf de ka de te bezichtigen. Vrijdag 17 augustus zal zelfs een stukje geschiedenis door deze sche pen herhaald worden: de in name van Sas van Gent door prins Frederik Hendrik zo'n 340 jaar geleden. Zondag kunnen de vaartui- Tweede editie Eilandfeesten gen bewonderd worden tijdens het admiraalzeilen waarbij enkele zeilhoogstandjes te zien zijn. De middenstand van het eiland (Oostdam en omstre ken) komt op alle dagen naar buiten met verschillende stands waarin iedereen bij de ze gelegenheid iets bijzonders presenteert of aanbiedt. Ver der is een aantal oude am bachten te bewonderen waar onder stoelen matten, babbe laars bakken en potten bak ken. De scouting geeft een de monstratie paalbouwen en de Heemkundige Kring laat zien hoe het eiland er in lang ver vlogen tijden uitzag. Voor de kinderen is er een touwtrek- kraam en een grabbelton. Or kest De Gruttemoole zorgt tij - dens diverse streetparades voor de muzikale ambiance. De Eilandfeesten 1984 wor den vrijdag 17 augustus om 15.00 uur officieel geopend door de heer en mevrouw Marquinie. Om 16.00 uur volgt de officiële ontvangst van het eilandcomité en opvarenden van de oude schepen in het stadhuis. Vrijdagavond om ze ven uur begint de inname van Sas door de ronde- en platbo demschepen. In de feesttent op het terrein aan de Prinsenka de is de verdere avond een dis- co-drive-in-show, een play back-show en de Miss Eiland verkiezing. De tweede dag van de Eilandfeesten, zaterdag 18 augustus, start met een vrije gaaibolling en een rommel markt op het feestterrein. Om 13.00 uur begint de internatio nale fietscrosswedstrijd van de Eerste Zeeuwse Fietscross Vereniging Axel. Verder is er 's mdidags een gaaibolling, waterdraagwedstrijd, een rondgang van de harmonie en worden de oudste inwoner en inwoonster van het eiland uit gebreid in de bloemetjes gezet. Zaterdagavond is er om zeven uur een veklede volleybalwed strijd met onder meer mede werking van de spektakelma kers de gezusters Van Ep- scheuten. Daarna volgt een groot gezelligheidsbal in de feesttent met medewerking van de Sasse boerenkapel. Zondags beginnen de festi viteiten met een uitgebreid ontbijt in de feesttent waar aan alle medewerkers van de Eilandfeesten, als ook de op varenden van de oude vaar tuigen en diverse genodigden zullen aanzitten. Tussen twaalf en twee uur is dan het admiraalzeilen te bewonderen wat voorafgaat door een vlootschouwing van 'admi raal' Dusarduijn. Zondagmid dag is het TROS A-team aan wezig en volgen een schieting op de liggende wip, een de monstratie van paardendres- suur, een optreden van majo- rettenpeloton The Arno's en een demonstratie trampoline springen. Zondgavond worden de feesten afgesloten met een verklede gezelligheidsomloop, een afscheidsbal en tenslotte de opvoering van de musical 'De Von Epscheute Moise'. Rond twaalf uur volgt dan de sluiting van de Eilandfeesten 1984. MIDDELBURG - Hoge sulfaatwaarden in de lucht te Sas van Gent, die door TNO gemeten zijn, worden met name veroorzaakt door fabrieken in het Gentse en Antwerpse industriegebied. Dit blijkt uit antwoorden van het dagelijks provinciebestuur aan de statencom missie voor milieuzaken. Volgens GS kan ook de gro te gipsberg van Ugine Kuhl- man net over de grens bij Sas van Gent tot de hoge sulfaat waarden bijdragen. Het colle ge noemt sulfaat een groot schalige luchtverontreini gingscomponent. Volgens een rapport van het CBS, daterend uit 1981/82 variëren de sul faatconcentraties in Neder land van 9 mg/m2 (Nijmegen) tot 26,5 mg/m2 (Schiedam). In Sas van Gent werd toen 19,8 mg gemeten. GRAAUW - Maandag j.l. werd tussen 09.00 en 15.00 uur de aanhangwagen gestolen, eigendom van J. N. Het wagentje stond geparkeerd op het erf. Met de hoge fosfaatveront reiniging bij Sas van Gent is het volgens GS minder ernstig gesteld. Het gaat daarbij niet om een grootschalige lucht verontreinigingscomponent. De fosfaatverontreiniging is ook afkomstig van lokale bronnen, zoals overslagplaat sen van fosfaaterts. In Sas van Gent gebeurt dat bij het be drijf Zuidchemie. Uit onderzoek van het Insti tuut voor plantenziektenkun- dig onderzoek is gebleken dat de luchtverontreiniging door fluoride, zowel in het Sloege- bied als bij Sas van Gent, de laatste twee jaren vrij stabiel is gebleven. Alleen in het Sloe- gebied zijn de afgelopen twee jaar op enkele meetpunten van de Gezondheidsdienst voor dieren grenswaarden voor fluoridegehalten over schreden. (ADVERTENTIE) Mede door de televisieserie zal het weinig Nederlanders ont gaan zijn dat vierhonderd Jaar geleden Prins Willem van Oranje in het Prinsenhof In Delft werd vermoord. In het pitto reske Delft, met zijn vele grachten en smalle bruggetjes, wordt zowel in de Grote Kerk (waar de meeste Oranjes begra ven liggen) als in het Prinsenhof uitgebreid aandacht besteed aan het leven van Willem van Oranje. In de Grote Kerk, waar de prins op 3 augustus 1584 werd begra ven, is enkele jaren later een praalgraf gebouwd op de koninklijke grafkelder. Dat praalgraf, waarbij koningin Beatrix en prins Claus enkele weken geleden een krans legden, is het startpunt van een rondleiding door Delft. Zo'n ochtendje Delft, gecombineerd met een middagbezoek aan Scheveningen organiseren wij voor de lezers van Dag blad De Stem en de Zeeuws Vlaamse Koerier in samenwer king met busbedrijf Van Faassen op woensdag 15 en vrijdag 17 augustus a.s. Behalve de bezichtiging van de Nieuwe Kerk wordt er onder lei ding van een VW-gids gewandeld door het oude Delft, een glas vin d 'orange of frisdrankje genuttigd en tot slot in het Prinsenhof de grote expositie over Willem van Oranje bezocht. In het Prinsenhof, oorspronkelijk een klooster, woonde Oranje van 1572 tot aan zijn dood. Overigens met de nodige onderbre kingen, want hij vertoefde meer nog in Brabant en Vlaanderen. De expositie geeft niet alleen een goede kijk op het leven en de per soon van Willem van Oranje, men kan er ook genieten van schit terende kunstwerken als schilderijen en wandtapijten. In het Prin senhof is verder een kostuum- en dekor-expositie van de televi sieserie te zien. Tegenover het Prinsenhof ligt de Oude Kerk (niet opgenomen in de rondleiding) met onder meer de praalgraven van de zeehelden Piet Hein en Maarten Tromp. Na Delft brengen we onze lezers 's middags naar Scheveningen. Daar heeft men van een uur tot halfvijf gelegenheid om te „piere waaien". Wie de pier op wil en het aquarium, spookhuis en „nau tilus" gaat bezoeken kan voor vijf gulden een gereduceerde all- in-toegangskaart kopen. Dit dagje Delft/Scheveningen kost 34,50 per persoon. Daarin is begrepen: de busreis, alsmede toegangsprijs voor Nieuwe Kerk en Prinsenhof, wandeling door de stad, glas vin d'orange of frisdrank. Overige consumpties of maaltijden etc., alsmede eventuele toegangsprijzen In Scheveningen, zijn voor eigen rekening. De kaartverkoop is zolang de voorraad strekt op onze kantoren Nieuwstraat 9 te Terneuzen en Steenstraat 14 te Hulst. Er kan niet telefonisch gereserveerd worden. De opstapplaatsen en opstaptijden zijn (tussen haakjes staan de vermoedelijke tijdstippen van terugkeer): Sluis Walplein 06.00 uur (20.30 uur): Oostburg Ledelplein 06.15 uur (20.15 uur): IJzendijke Markt 06.30 uur (20.00 uur): Hoek bushalte Bernardstraat 06.45 uur (19.45 uur): Terneuzen Axetsedam 07.00 uur (19.30 uur): Terneuzen Alvarezlaan sporthal 07.00uur (19.30uur): Axel Sidlowskiplein 07.20 uur (19.10 uur): Hulst kantoor ZVK/Stem 07.35uur (19.00 uur). Onder de molen van Hoek wordt druk getimmerd. Van onze correspondenten TERNEUZEN - Het kinder vakantiewerk in Zeeuwsch- Vlaanderen trok ook giste ren weer opvallend veel deelnemers. Waarschijnlijk mede door het mooie weer werd het weer gezellig druk op de diverse locaties in Ter neuzen, Sluiskil, Hoek, Zaamslag, Hoofdplaat en Zuiddorpe. In Hoofdplaat werden de vakantie-activiteiten giste ren afgesloten met een spe ciale indianen-dag. Meer dan 50 kinderen waren op gekomen om mee te doen aan de opbouw van het in dianendorp en 's middags te kijken naar een optreden van het Werklozentheater Amsterdam. Axel Dinsdag begon ook in de gemeente Axel de speelweek voor de schoolgaande jeugd. De start vond plaats in een van de kernen van de ge meente, Zuiddorpe. Hier kon de jeugd 's middags naar een aantal films kijken. Ondanks het mooie weer waren veel kinderen naar het gemeenschapscentrum 't Kaaike gekomen om de filmvoorstelling bij te wo nen. Doordat zowel de te kenfilm als de hoofdfilm en thousiast werd ontvangen door de jeugd, waren de vrijwilligers erg tevreden over de start van de speel week in Zuiddorpe. In de andere kernen van de gemeente Axel ging de speelweek nog niet van start. Vandaag, woensdag, begint de speelweek in Axel om 14.00 uur met een spel letjesmiddag in het zwem bad, georganiseerd door zwemvereniging De Otters, 's Avonds is er een viswed strijd georganiseerd door Goa. In Koewacht gaat de speelweek pas donderdag van start. De jeugd in Zuiddorpe kan kiezen uit een wandel- of fietstocht, terwijl er crea tiviteit voor de kleuters op het programma staat. Hoek In Hoek was het enthou siasme van de jeugd nog groter dan op de eerste dag. Zo'n kleine 200 kinderen, al of niet gekleed als bekende televisie-figuren, stortten zich op de tweede dag van de speel-in in de bouwsels. Hun fantasie gaat nog verder dan we hadden gedacht, aldus een van de 25 vrijwillige me dewerkers, die de vakantie week van de Hoekse rakkers begeleidden. Sluiskil Hier begon men dinsdag middag vol overgave aan de bouw van een kamp. Dat duurde de gehele dag. En ook in Sluiskil ontbrak het de kinderen niet aan sponta niteit. Ze verwerkten giste ren een volle vrachtwagen aan hout, en de hutten mochten dan ook gezien worden. ZAAMSLAG - Vlak naast het Klupuus aan de Sport- laan te Zaamslag, werd gis teren verder gebouwd aan het ridder- en Robin Hood- dorp. Voornamelijk in de morgenuren en 's middags vermaakte men zich met het vervaardigen van tal van schilden, zwaarden en vaan dels, die de ridders in de ko mende dagen van dienst zul len zijn. Terneuzen Het jeugdvakantiecomité had gisteren in drie wijken activiteiten gepland, te we ten in Hof Zeldenrust, Ter lippens en de Bomenbuurt. Nabij Bruintje Beer in de wijk Zeldenrust startte om twee uur een fietsenkeuring door de gemeentepolitie van Terneuzen voor degenen die meededen aan de fietstocht. De staat waarin de fietsen verkeerden was redelijk tot goed. De route voerde de kinderen via de Otheense- kreek, Othene en het Schel- debad terug naar Bruintje Beer. Onderweg moesten al lerlei vragen beantwoord worden. Om vijf uur werden de prijzen uitgereikt. Eerste werden Gonnie en Miriam van Pamelen. Op de tweede plaats eindigden Annemiek en Mathilde de Bac, Anne en Marian Brauwer. Derde werd Esther Schrier. - FOTO DE STEM/CORJ DE BOER Voor de kleineren was er een voettocht, waarbij on derweg allerlei spelletjes ge daan werden. Hier kregen de deelnemertjes een speur- dersbewijs. Aan de Prof. Zeemanstraat waren er wa terspelletjes. Dank zij het mooie weer amuseerden de 50 kinderen zich kostelijk in het opgetrokken zwembad van 4 bij 4 meter. Verder was er onder meer spons gooien, rietje springen en waterdragen. Als beloning kregen de kinderen een glaasje limonade, 's Avonds was er voor de oudere kin deren en het hele gezin een dropping rond Zaamslag. Tenslotte werden er op het Magnoliaplein nabij de Bolster door de kinderen hutten gebouwd. Fietstocht Dank zij een unieke sa menwerking tussen de werkgroep vandalisme en de speeltuinverenigingen Oranjekwartier, Othene en de Miertjes uit Sluiskil, wordt er vandaag een fiets tocht met opdrachten ge houden. De start is tussen 12.30 en 13.30 uur aan de speeltuin Oranjekwartier. De route voert de kinde ren via Othene naar Sluiskil en weer terug naar het Oranjekwartier, waar ge zorgd wordt voor een natje en een droogje. In totaal is de route zo'n 16 km. Op ge vaarlijke punten verleent de gemeentepolitie van Ter neuzen assistentie. In alle speeltuinen zijn opdrachten te doen door de kinderen. Naast de speeltuin is er een kleine expositie met als onderwerp vandalisme. Tegelijkertijd is er vanaf 13.30 uur een spelenkermis voor jongere kinderen, ook in speeltuin Oranjekwartier. AMSTERDAM - In bintje 35- 50mm werden 5 contracten verhandeld voor levering april tegen f 21.00 per 100 kg. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 9 contracten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van f 22,10 tot f 21,60 per 100 kg, voor leve ring april 484 contracten tegen f 27,20 tot f 26,30 per 100 kg. Van onze correspondente EEDE - Er is grote behoefte aan een waterkraan op de be graafplaats De Verrijzenishof te Eede. Dat vinden vooral de oudere inwoners van het dorp, omdat deze er vaak moeite mee hebben om een kan water van huis mee te dragen als zij de graven willen schoonma ken. Het Eedese kerkbestuur heeft daarom, op verzoek van de parochianen, bij de water leiding-maatschappij prijsop gaaf gevraagd voor de aanleg van kraan en leiding. Het gaat daarbij om een bedrag van een kleine 5000 gulden, inclusief BTW en aanlegkosten. Volgens het kerkbestuur zou het voor 1500 gulden min der kunnen, wanneer de Eede naren bereid zijn zelf de sleuf voor de leiding en de meterput te graven. Vrijwilligers kun nen zich opgeven bij M. Roets of bij een lid van het kerkbe stuur. Tevens verzoekt het kerk bestuur de dorpsgemeenschap het kraan-project te helpen fi nancieren. „Omdat deze dienstverlening in het belang is van alle parochianen en vooral omdat de ouderen er veel nut van ondervinden", zo wordt gesteld. Van onze correspondent WESTDORPE - Voor de avondfietsvierdaagse, georga niseerd door Toerclub West dorpe, waren maar liefst 120 inschrijvingen. Een aantal lekke banden kon de gezellig heid van deze leuke fietsvier daagse niet belemmeren. Alles verliep vlekkeloos, mede door een uitstekende begeleiding van leden van de toerclub. Bij aankomst op de laatste avond werd een gratis verlo ting gehouden. De door De Stem geschonken trofees wer den uitgereikt aan de oudste deelnemers, mevrouw Jonk- heijm-van Dommelen en U. de Bakker, beiden uit Westdorpe. Alle deelemers kregen een herinneringsmedaille. Rondvaart door de Brugse grachten Zij die houden van zon, zee en strand zullen weten of ontdekken dat men aan de Oostkust eindeloos kan wandelen. Het is een streek met uitgestrekte duinenrij en, prachtige duinpannen en brede stranden. De Zeeuwsch-Vlamingen die het Zwin oversteken komen in het elegante en veelzijdi ge vakantieoord Knokke- Heist en verder zuidwaarts liggen Zeebrugge, Den Haan, Bredene en Oostende. Ik hoef u de geneugten van een dagje uit naar de zee en het strand niet uit te leggen, maar als het eens geen stralend weer is kunt u ook een tochtje maken door het rijke poldergebied, ach ter de kuststrook Knokke- Heist - Zeebrugge, waar de schilderachtige hoeven en talrijke historische gebou wen te bewonderen zijn. Vergeet niet eens een reisje per kusttram te maken, een extraatje voor de Zeeuwsch- Vlaamse kinderen die niet vaak in een trein of tram kunnen zitten. De tram rijdt tussen Knokke en De Panne. We starten in Zeebrugge, de enige Belgische kust plaats met een buitenhaven in zee, een vissersmijn en een breed strand. Als u de richting Brugge neemt komt u vanzelf in het dorpje Lis sewege met zijn indrukwek kende kerk van Onze Lieve Vrouw Bezoeking. Het go- thische gebouw is opgetrok ken in baksteen in de 13e eeuw en torst een 50 meter hoge forse toren. De hoeve Ter Doest, die ooit behoorde aan de in 1106 gestichte Cis terciënzerabdij, ligt in de Ter Doeststraat. De schuur, die uit de 13e eeuw dateert, is vrijwel ongeschonden be waard gebleven. In de ande re hoevegebouwen is nu een restaurant gevestigd. Als u Lissewege verlaat loopt de weg via het polder dorp Dudzele, met ruïnes van de Romaanse Leonar- duskerk uit de 12e eeuw. In de verte ziet u al enkele to rens van de stad met de vele cultuur-historische schat ten: Brugge. Probeert u de auto te parkeren buiten de binnenstad en ontdek de pracht van deze kunststad te voet. Het lijkt of de tijd al vele eeuwen stilstaat in Brugge als u langs de vele oude huizen, de prachtige gebouwen en de verstilde grachten loopt. Alleen de mensenmassa, die vooral in de zomer naar deze stad trekt, verraadt de moderne tijd. Toch kan de oplettende toerist nog vele plekjes ont dekken, waar de stilte en de mystieke sfeer nog aanwe zig is. Op de Grote Markt kunt u een paard en wagentje met koetsier huren en zo Brugge bekijken. Ook een boottocht door de grach ten behoort tot de mogelijk heden. Voor hen die weinig tijd hebben is dit wellicht een van de beste manieren om de charme van Brugge te ontdekken. Het VW heeft een gids van 100 Belgische frank voor de toerist die een echt por tret van de stad wil krijgen. Alle gegevens staan er in, alsook zes wandelingen en een restaurantenlij st. De volgende keer neem ik u mee voor een wandeling door deze Westvlaamse stad. St. Jan - Om het kampioen schap van de staande wip van de St. Jan worden nog 2 schie tingen gehouden en wel don derdag 16 augustus en donder dag 30 augustus, telkens aan vang 19.00 uur. De huidige stand om het kampioenschap Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De reconstruc tie van de Boulevard de Wie lingen te Cadzand-Bad gaat enkele miljoenen kosten. Het Oostburgse gemeentebestuur gaat er in beginsel van uit dat 1,5 miljoen subsidie kan wor den binnengehaald, wat in houdt dat de rest (ruim één miljoen) door de gemeente zelf zal moeten worden opgehoest. De investering is gepland voor volgend jaar, wanneer de boulevard onder handen wordt genomen. Het wegdek zal worden vernieuwd, terwijl tevens een fiets- en een voet pad worden aangelegd. Een ander duur project dat prijkt op het Oostburgse in vesteringsschema voor 1985 is de aanleg van een fietspad langs de weg Oostburg-Groe- de. De totale kosten worden geraamd op 1,5 miljoen. B en W willen echter pas tot aanleg overgaan wanneer 80 procent van dit bedrag door rijk en provincie op tafel wordt ge legd. Het urgentieschema en de investeringsplanning 1985- 1988 worden donderdag 23 augustus behandeld door de raadscommissie voor finan ciën. Deze vergadert vanaf 14.00 uur in het gemeentehuis. is: 1. E. Verschuren 60 punten, 2. E. Savooy 27, 3. H. Merckx 25 punten. Stand beginnende schutters: 1. E. van Hove 17,2. P. de Koster 16, 3. H. Vos 13 punten. De laatste avond- schieting is vrijdag 24 augus tus, aanvang 19.30 uur. De tra ditionele Wilhelminaschieting van zondag 26 augustus begint 's morgens om half tien met een blokvogelschieting en om 14.30 uur met een gewone schieting. Oostdankdag - De jaarlijkse viering van het Oogstdank- feest van de kring van de NCB, de KVP en de KPJ, werd I georganiseerd door het rayon St. Jansteen, Clinge en Nieuw- Namen. Zondag 19 augustus start de viering in de paro chiekerk van Nieuw-Namen om 10.30 uur. Geestelijk advi seur van de kring pastoor van der Heyden zal voorgaan bij de mis met assistentie van pastoor A. Ruyloft. Bejaardenreis - De Heikantse bejaarden brengen op donder dag 16 augustus een bezoek aan de dierentuin in Antwer pen. Op de terugreis gaan de bej aarden nog een hapje eten. Hengelen - Zeehengelclud Sluiskil (ZSC) hield voor haar leden een -clubwedstrijd zeehengelen. Gevist werd inde Westerschelde nabij de Ter- neuzense watertoren. Er wa- ren 55 deelnemers (sters) en de vangsten waren redelijk. Uit- j slag: 1. I. Verherbrugge, 2. n Hermans, 3. K. Lierman, Joh. Harms, 5. J. de Ruijter. Door Peet Adams De 18-jarige Liesbeth Sj< Geleen is nog helemaal in van haar filmdebuut in d^ 'Maria' van Peter Jan Rer week werden de laatste opr maakt en nu is Liesbeth woon thuis in Geleen. No thousiasme en ook een be moedig. Tientje Liesbeth vertolkt in de 1 in haar jonge jaren. De filn ter Jan Rens gaat over een capte vrouw, die samen me pleger terugblikt op haar i als bekend heeft Rens, die rol speelde in 'Brandende L geld voor zijn film op een laire wijze bijeen gekreger via een advertentie, en lat de tv-show van Sonja Bar< sen op een tientje te stort fonds dat financiering mo; maken. De gulle gevers zo later gratis naar de film kr ken. Voorbij „Het is nu voorlopig vot even vakantie. En dan u school toe. Gewoon weer te r 20.33 Dr. Faustus De derde aflevering van de negendelige Hongaarse tele visieserie over de sociale en politieke geschiedenis van Hongarije tussen 1927 en 1973. Het bedrijf van Györ- gy's grootvader wordt gena tionaliseerd en dat grijpt hem zeer aan. Hij trouwt met Sari Csapó, de dochter van een timmerman en ze gaan wonen bij zijn ouders. Ook György's zus, Csöpi wordt communiste, maar het verschil in opvatting veroorzaakt een groeiende kloof binnen de familie. Dat leidt regelmatig tot ruzies. In de zomer van 1949 bezoekt György het communistisch jeugdfestival. Hij leest in de krant, dat communistenlei- der Rajk gearresteerd is op beschuldiging van heulen ■met de ook tot vijand ge bombardeerde Tito. Er vol gen meer processen. György wordt voor de tweede keer gearresteerd, gemarteld en van spionage beschuldigd. 21.30 Frontier- Columbia Vanavond is de Engelse ci neast Brian Moser opnieuw to gast bij de VPRO. Nu met oen driedelige serie - waar van vanavond de eerste af levering - over cocaïne, het statussymbool van de inter nationale jet set. Het ge bruik ervan heeft de laatste laren een enorme vlucht ge nomen. Moser volgde het spoor vanaf de coca-planta ges in Columbia en filmde Voor het eerst, onder letter lijk levensgevaarlijke om standigheden, hoe cocaïne Wordt gemaakt. [j9TI2] Meisje voor een zomer Gavin en Mary Shelburne bobben twee kinderen. Ze htten niet krap, maar elke oent wordt aan het gezin be steed. Mary is weer in ver- Wachting en moet het kalm aan doen. Ze zoeken een hulp, die op de kinderen wil Passen als ze met vakantie gaan. Een aardige tiener, ndy, is bereid die taak op

de Stem | 1984 | | pagina 12