16 starten meter Martine Ohr heeft nog één kans op medaille Adams te vroeg voor Henneveld Amerikaanse primeur bij landenprijs Olympisch gpg scorebord Olympische film ging bijna niet door che spelen Anderhalfjaar schorsing voor Zweed DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 DE olympische spelen PAGINA SPORT 2 Stevens en Lebbink uitgeschakeld Joaquin Cruz weigert huis cadeau te krijgen V anderaerden winnaar in Valkenswaard mm 6 PAGINA SPORT 1 zijn medaille, die in - FOTO ANP bij rslaggever ader heeft haar voor- Zeeuwse atlete, die op inales werd uitgescha- kwalificeren voor de ter en dat was het uit- naar Los Angeles. ijd kwam op naam van risco's landgenote Flo- ence Griffith met 22,56, 'et eens zo gek ver ver- "derd van het wereldre- ord dat met 21,71 op naam taat van Marita Koch. In e kwartfinales ging Grif- ith zelfs nog iets sneller: 2.33 seconden. Ook Els ader verbeterde zich ten pzichte van de series. De ederlandse recordhoud- ter (22,81) liet nu een tijd an 23,31 voor zich noteren. artaanval heeft gehad, werd niet bevestigd. De behande lende arts, dokter Steven Sim mons: „Wij hebben hem ge zegd dat er geen medische be zwaren tegen zijn deelneming zijn". Ovett heeft zes weken gele den een zware bronchitis op gelopen, die in Los Angeles nog niet geheel over bleek. De Brit klaagde tijdens de trai ning en het inlopen over ge voelloosheid van de vingers en de mond. „Hartonderzoek heeft niets abnormaals aange toond", aldus dokter Simmons- Ovett slikt tegen de ademha lingsmoeilijkheden het medi cijn Theodur. Dat middel komt niet voor op de IOC-lijst van verboden preparaten. Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - De Interna tionale Federatie van Oe- wichtheffers (FILA) heeft de Zweed Thomas Johansson voor achttien maanden ge' schorst. De Zweed, die in het super" zwaargewicht de zilveren me" daille won, maar deze reeds weer heeft moeten inleveren, werd op doping betrapt, m zijn urine werden sporen van anabolen aangetroffen. kans is aanwezig dat Johans son ook nog zal worden ge' straft door de Zweedse Bond. LOS ANGELES - Martine Ohr is de enige Nederlandse dameshockeyer, die tijdens het Olympische toernooi nog niet in actie is gekomen. De 20-jarige Haagse loopt daarmee het risico dat ze niet in aanmerking zal komen voor een medaille. Die worden alleen uitgereikt aan spelers en speelsters, die echt in het veld hebben gestaan, al is het maar een halve minuut. Reservekeepster Alette Pos, Anneloes Nieuwenhuizen en Aletta van Manen maakten de laatste twee minuten van Ne derland - West-Duitsland mee, Laurien Willemse en Elsemieke Hillen wisselden el kaar drie keer af in het veld. Zodra de stand daar vrijdag in het duel met Australië aanleiding toe geeft, zal coach Gijs van Heumen HDM-speelster Martine Ohr inzetten, zodat ze net als de andere vijftien speelsters een medaille in ontvangst mag nemen. LAKE CASITAS - Ron Ste vens en Gertjan Lebbink, uit gezonden voor hun prestaties op de 1000 meter, hebben op de halve afstand de finale van het Olympische kanotoernooi niet gehaald. Gistermorgen werden zij op Lake Casitas in de halve finales van de K 2 500 meter vijfde en laatste. Het tweetal kan zich nu volledig richten op voortzetting van het kanotoernooi in het kilo meternummer. In verband met de mist, die boven het stuwmeertje hing, kon het vroege tijdstip van de eerste start - half acht in de morgen - niet worden aange houden en begonnen de races met een half uur vertraging. Van een veld van vijf boten K 2 500 meter plaatsten de eerste drie aan komenden zich voor de eind strijd van zaterdag. Het Nederlandse duo was beslist niet in de sterkste van de drie halve finales inge deeld. Van de finalisten van de wereldkampioenschappen 1983 in Tampere startten slechts de Oostenrijkers Bach- mayer en Hartl, winnaars van het brons op de kilometer, en de Italianen Scarpa en Uberti, die vijfde werden op de 500 meter, in de race van de De- venter-Zaanse coalitie. Al snel scheidden de Nieuw- zeelanders Ferguson en Mac- Donald, alsmede de Italiaanse en de Oostenrijkse K 2 zich af. Toen de Oranje-formatie zag dat een derde plaats onbereik baar was, lieten Stevens en Lebbink de race voor wat hij was. Ze peddelden de reste rende meters uit. Dat gaf de Amerikanen Halpern en Kent de gelegenheid de vierde plaats van hen over te nemen. Eerder plaatste de Neder landse K 2 zich voor de halve finales van zijn favoriete nummer, de 1000 meter, die vandaag worden gevaren. Geen champagne voor zeil-equipes Van onze speciale verslaggevers LONG BEACH - De Nieuwzeelander Sellers, Spanjaard Doreste en de Amerikaan Hai nes spoten dinsdag met champagne. Bet Olympisch goud in de Tornado-, 470- en Soling- klasse was voor hen op de voorlaatste dag al binnen. In het Nederlandse kamp dronken de zeilers gewoon ten bekertje bronwater. De kansen van de Neder- ndse zeil-equipes (470, Tor nado, Star en Finn) op een Olympische medaille zonken lag definitief, zeer diep. John Stavenuiter en Guido Alkemade, bij het ingaan van rustdagen als vijfde ge plaatst en nog serieuze kans hebbers op eremetaal in de i-categorie, kenden hun tweede achtereenvolgende slechte dag op de grillige Paei- Van onze speciale verslaggevers tOS ANGELES - Er was bijna geen officiële film van de Olympische Spelen in Los An gles geweest. Tot een maand ieleden draaide producer Bud Greenspan in de voorberei- iing van de film op kosten van Ie filmmaatschappij 20th Century Fox. Het organisatiecomité van ie Spelen (LAOOC) had daar rijn goedkeuring aan gehecht. Plotseling trok de subsidiege ver zich echter terug. Green span was toen gedwongen de financiering, de kosten zijn ongeveer drie miljoen dollar, te regelen met zijn vriend, partner en eveneens producer MfltOkun. „Ik moest doorgaan met de plannen de film te maken", al- te Greenspan. Hij wilde de film namelijk opdragen aan fijn vrouw Cappy Petrash Greenspan, die op 51-jarige leeftijd in juni 1983 aan kan ker overleed. De producers ho pen een groot gedeelte van de kosten terug te krijgen door de film aan een Amerikaanse tommerciële televisiemaat schappij te verkopen. Van onze speciale verslaggevers RIO DE JANEIRO - De Braziliaan Olympische kampioen op de 800 meter Joaquin Cruz is door een Plaatselijke krantenmag- oaat als geschenk voor zijn gouden medaille op de 800 meter een huis aangeboden ter waarde van 25.000 dol lar (ongeveer 82.500 gul- fien). Dit werd in Rio de Ja- neirto door de zuster van Ge Olympische kampioen takend gemaakt. Raimun- fia Cruz voegde er echter jan toe dat haar broer haar vanuit Los Angeles had opgebeld en haar had gezegd dat hij het ge schenk niet zou aanvaar den. Hij had erbij gezegd, folgens zijn zuster, dat hij een afspraak had gemaakt met zijn familie dat hij hen alleen op eigen kracht zou helpen. Roberto Marinho, de eigenaar van de Globo, een dagblad-, radio- en televi- Sleconcern, deelde later [hee dat hij zijn aanbieding had gedaan nadat Cruz Wereldrecordhouder Se bastian Coe naar de twee de plaats had verwezen in "e Olympische finale. fic bij Long Beach. Net als maandag koos Stavenuiter dinsdag de verkeerde kant van het start-rak. De sterker blazende wind aan de andere zijde van het eerste kruisrak maakte de Medemblikker meteen tot een kansloze. Door de twaalfde en vijftiende posi tie in de races van deze week is het duo naar de zevende po sitie gezakt, met te grote ach terstanden op de koplopers, van wie de Spanjaard Doreste de titel veilig stelde. Stavenui ter reageerde laconiek: „Ver liezen is het risico van mee doen". In de Star-klasse kenden Boudewijn Binkhorst en Wil lem van Walt Meijer, vrijdag nog goed voor de dagzege, de slechte dag, die zij niet meer mochten meemaken, wilde het tweetal nog enig uitzicht hou den op een ereprijs. Binkhorst werd veertiende. De zevende plaats in het tussenklasse- ment, met de netto-score van 55 punten, geeft het nationale Star-duo geen enkele kans meer op Olympisch metaal. Mare Neeleman, de Neder landse Finn-zeiler, bleek ook niet in staat tot een verrich ting van enige allure. De Reeuwijker, die na de Spelen met wedstrijdzeilen stopt, ein digde in de zesde race als elf de. De uitschieter in zijn serie van vijf beste resultaten (9-9- 7-10-11) blijft uit. Willy van Bladel en Huub Lambriex benaderden in de zesde wedstrijd eindelijk het niveau, waarop ze volgens de kenners thuis horen. Op de Delta-baan kwam eindelijk wat wind opsteken en onder die omstandigheden vocht het Nederlandse Tornado-duo een felle strijd uit met de Ameri kaanse wereldkampioenen Smyth en Glaser. In het laat ste kruisrak leidde Van Bla del, maar Smyth kwam beter uit bij de finish en won. De winst van de Amerikaan, die zich zeer wel voelt bij zwaar weer, hield de Nieuwzeelandse outsiders Sellers en Timms overigens niet van de Olympi sche titel af. Van Bladel zou de eventuele overwinning overigens toch niet achter zijn naam hebben mogen noteren. Bij de meting na afloop, die net als de do pingcontrole na loting wordt uitgevoerd, bleek het grootzeil van de Nederlandse catama ran vijf millimeter te hoog ge tuigd. Die overtreding kostte een diskwalificatie, de tweede in zes wedstrijden. Van Bladel was de controle vergeten. De Bossche zeiler zal met weinig plezier op de regatta van Long Beach terugkijken. VALKENSWAARD (ANP) - Eric Vanderaerden heeft woensdag de Ronde van Val kenswaard gewonnen. De Bel gische renner won de sprint van een kopgroepje van vijf man. Uitslag: 1. Eric Vanderaerden (Bel) 100 km in 2.15.37, 2. Jac. Haneegraaf (Schijf), 3. Gerrie van Gerwen (Olland), 5. Lau rent Fignon (Fra), 6. Allan Peiper (Aus), 6. op twintig se conden: Phil Anderson (Aus), 7. Ludo Peeters (Bel), 8. Guy Nulens (Bel), 9. Theo Smit (Zwanenburg), 10. Bert Oos terbosch (Oudenbosch). Henneveld (links) in actie tegen Adams, van wie hij verloor. Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - Neil Adams, zilver dinsdag bij de licht-middengewichten, is te vlug gekomen voor Rob Henneveld. De judoka uit Maassluis zette het toernooi in met een nederlaag en werd in de herkansing, op weg naar het brons dus, met minimaal verschil verslagen door Michel Nowak, ook derde bij het laatste Europe se kampioenschap. Nederlands judodeelne mer in het licht-middenge- wicht ging al na 1 minuut en 41 seconden onderuit tegen Neil Adams van Groot-Brit- tannië, omdat Adams ge woon te sterk voor hem was. Tussen Adams en Henne veld, tegenstanders in de tweede ronde, ligt een we reld verschil. De Brit, vrijgeloot voor de eerste ronde, begon het toer nooi als favoriet. Henneveld zag zijn partij uit de eerste omloop geschrapt door af wezigheid van de Domini caan Casanova. Het Olym pische debuut van Henne veld was dus allerminst ge lukkig. Geselecteerd op een, ten minste arbitraire, vijfde plaats bij het Europees kampioenschap in Luik trof hij in het dichtst bezette veld van de judo-klassen de man, die twee tradities wilde voortzetten. Ten eerste zijn eigen gewoonte om te win nen, want op zijn erelijst staat een wereldkampioen schap (1981), drie Europese kampioenschappen ('79, '80 en '83) en een reeks belang rijke internationale toer nooien. De 26-jarige Londenaar won in zijn loopbaan, die hij als negenjarige begon, onder andere de open kampioen schappen van West-Duits- land, Groot-Brittannië, Ne derland, Tsjechoslowakije, Taiwan, Zweiden en Frank rijk. Het andere gebruik dat Adams niet wilde loslaten, is het goede presteren van Britten bij Olympische toer nooien. In de Olympische geschie denis van het judo werden tot nu toe zestien deelne mers afgevaardigd, zij ver overden zeven medailles, een percentage dat geen an dere sport binnen het Britse Olympisch Comité haalt. In Los Angeles werd het totaal aan medailles al voor Adams op de tatami stapte met twee verhoogd. De greep naar goud van de Brit, die ook in Moskou al tweede was, mislukte echter, doordat de Westduitser Frank Wieneke hem in het laatste gevecht, door een vrijwel perfecte schouder worp, met een vol punt ver sloeg. Adams leed daarmee een pijnlijke nederlaag, want sinds zijn juniorentijd had hij geen partij meer door een worp op een vol punt verlo ren. Hij werd ook in Los An geles niet de eerste Britse gouden judoka. Dat was desondanks een tegenstan der om tegen op te zien. Henneveld deed het al van het moment dat de indeling bekend was. Een slechte uit gangspositie, die op zijn eni ge wedstrijddag alleen maar slechter werd. De afwezigheid van Casa nova ontnam hem de kans even in te werken, te wen nen aan de omgeving, een rustig begin te hebben bij zijn eerste Olympische op treden. Er stond niet alleen zes jaar leeftijdsverschil op de mat, ook een enorm on derscheid aan ervaring. Willy Wilhelm, kansheb ber bij de zwaarste mannen, zei: Adams is een geweldi ge judoka. Hij is een van de snelsten in zijn klasse, het is bovendien een vechter met een geweldige techniek". Die combinatie was te veel voor de eigenlijk nog gras-groene Nederlander. In de honderd ste tel van de partij ging hij door de lucht op een flitsen de schouderworp van Adams. Een seconde later besliste de Japanse scheidsrechter Natsui 'Ippon'. Een vol punt, waarmee de techniek van Adams misschien iets te gul werd beloond. Er werd ech ter niets veranderd aan de uitkomst van de partij. Adams was, is en blijft ver moedelijk ook een judoka van een andere grootte dan Rob Henneveld. Terwijl Adams zijn weg door de groep met overtui ging voortzette, begon voor de man uit Maassluis het lange wachten. In de her kansing haalde hij het met minimaal verschil tegen de licht geblesseerde Bret Bar ron. De Amerikaan is even veel vechter als Adams, maar zijn techniek is minder gevormd, zijn acties zijn net een fractie trager. Het brons bleef haalbaar tot ver in de tweede en voor laatste partij uit de herkan sing. Michel Nowak, die meer rusttijd had gekregen dan Henneveld, was actiever dan de Nederlander, die bin nen een kwartier twee keer op de mat moest. Dat gegeven bepaalde de uitslag, die op beslissing ten nadele van Henneveld uit viel. Een halve minuut voor tijd schreeuwde coach Peter Snijders nog over de mat: „Je hebt nog dertig secon den". Zijn man wist dat ook, maar hij was er even zeer van doordrongen dat tegen de bikkelharde vechtmachi ne uit Frankrijk niet de tijdsfactor, of het technisch kunnen, bepalend was, maar de lichamelijke reserves. En daarvan had Nowak iets meer over dan zijn concur rent, die zjjn eerste Olympi sche optreden afsloot zonder winst, met twee nederlagen tegen de mannen, die in zijn klasse naar huis gingen met zilver en brons. Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - Voor de eerste keer in de Olympische geschie denis heeft de Verenigde Staten goud veroverd op het hippische hoofdnummer, de strijd om de landenprijs voor springruiters. Al in de eerste manche hadden de Amerikanen in Santa Anita Park een vrijwel zekere voorsprong genomen. Joe Fargis, die reed op Touch of Class, Lesley Burr (Albany), Conrad Homfeld (Albdullah) en Melanie Smith (Calypso) konden het goud in ont vangst nemen. Het zilver was voor Groot-Brittannië, de bronzen medaille ging naar West-Duitsland. De Amerikaanse ploeg was veruit superieur aan de concur rentie. Melanie Smith en Calypso behoefden in de tweede man che niet eens meer aan te treden. De strijd om het zilver was des te spannender. Voor aanvang van de tweede omloop waren er nog een zestal kandidaten. Het zware, door Bertalan de Neme- thy gebouwde parkoers dwong zowel paard als ruiter tot het uiterste. De kwaliteit van de laatste combinatie was beslissend. Voor de Britse ploeg liet John Whitaker met Ryans Son slechts een steekje vallen. Dat was juist voldoende voor zilver. Paul Schockemöhle kon daar op Deister niets meer aan veranderen. De winnende formatie van de Verenigde Staten, v.l.n.r. Joe Fargis, Leslie Burr, Conrad Homfeld en Melanie Smith. - FOTO ANP BOKSEN Zwaargewicht (tot 91 kg): kwartfinales: Arnold Vanderlijde (Ned) - George Stefanopoulos (Gri) 5-0, Willi Dewitt (Can) - Dodovic Owiny (Oeg) Dewitt wint door k.o in eerste ronde, Tillmann Henry (VSt) Tevita Taufoou (Ton) Henry wint door interventie van scheidsrechter in de tweede ronde, Angelo Musone (Ita) - Hakan Broek (Zwe) 5-0. Bantamgewicht (tot 54 kg): kwartfinales: Dale Walters (Can)-Pedro De- cima (Arg) 5-0, Hector Lopez (Mex)-Ndaba Dube (Zim) 5-0, Maurizio Stecca (Ita)-Robinson Pitalus Tamara (Col) 5-0, Pedro Nolasco (Dom)- Sung Kil Moon (ZKr) opgave Sung Kil Moon in eerste ronde. Halfzwaargewicht (tot 71 kg): kwartfinales: Manfred Zielonka (WD1)- Gnohere Sery (Ivo) 5-0, Frank Tate (VSt)-Christopher Kapopo (Zam) Ka- popo geeft op in eerste ronde, Christophe Tiozzo (Fra)-Israel Cole (Sierra L) 5-0, Shawn OSullivan (Can)-Roderick Douglas (GBr) 5-0. ATLETIEK Heren discuswerpen; voor de finale plaatsten zich: Mac Wilkins (VSt) 65,86 m., Rolf Danneberg (WD1) 63,48, Luciano Zerbini (Ita) 63.44, John Po well (VSt) 62.92, Stefan Fernholm (Zwe) 62.84, Art Burns (VSt) 62.60, Erik de Bruin (Ned) 61.56, Alwin Wagner (WD1) 61.56, Konstantin Georgako- poulos (Gri) 60.94, Bob Weir (GBr) 60.92, Knut Hjeltnes (Noo) 60.80, Marco Martino (Ita) 60.76. Heren, tienkamp: 100 meter: le serie: 1. Coralle (Mau) 11,37,2. Guo (Tai) 11,42,3. Miller (Fiji) 11,51; 2e serie: 1. Rufenacht (Zwi) 10,72, 2. Lee (Tai) 10,98, 3. Solorzano (Ecu) 11,15; 3e serie: 1. Wooding (VSt) 11,04,2. Hadfield (Aus) 11,15,3. Motti (Fra) 11,28; 4e serie: 1. Thompsom (GBr) 10,44, 2. Kratschmer (WD1) 10,80, 3. Hingsen (WD1) 10,91, 4. McStravick (GBr) 10,92, 5. Wentz (WD1) 10,99, 6. Steen (Can) 11,20,7. Skramstad (Noo) 11,20. Verspringen: 1. Thompson 8,01, 2. Hingsen 7,80, 3. Motti 7,45, 4. Steen 7,41, 5. Kratschmer 7,40, 6. Weng 7,30, 7. Skramstad 7,18, 8. Vetterli 7,13, Had- field 7,13,9. Wentz 7,11,10. Wooding 7,01,11. Lee 7,00. Kogelstoten: 1. Kratschmer 15,93, 2. Hingsen en Wentz 15,87,4. Thompson 15,72, 5. Motti 14,42, 6. Skramstad 14,20, 7. Escauriza 14,10, 8. Crist 14,05, 9. Wooding 13,80,10. Vetterli 13,88. Dames: 200 meter series (eerste vijf en twee snelste verliezers naar kwartfinales): le serie: 1. Florence Griffith (VSt) 22,56, 2. Joan Baptiste (GBr) 23,31, 3. Raymond Naigre (Fra) 23,50. 2e serie: 1. Grace Jackson (Jam) 22,70,2. Pauline Davis (Bah) 23,37,3. Hei de Gaugel (WD1) 23,37. 3e serie: 1. Valerie Brisco-Hooks (VSt) 23,30,2. Els Vader (Ned) 23,65,3. Te resa Rione (Spa) 24,48. 4e serie: 1. Merlene Ottey (Jam) 23,30, 2. Marisa Masullo (Ita) 23,30, 3. Li- liane Gaschet (Fra) 23,31. 5e serie: 1. Randy Giovens (VSt) 22,88, 2. Rose-Auimee Bacoul (Fra) 23,11, 3. Sandra Whittaker (GBr) 23,22. 6e serie: 1. Kathryn Cook (GBr) 23,71, 2. Helinae Marjamaa (Fin) 24,10, 3. Michaela Schabinger (WD1) 24,12. Dames, 200 meter kwartfinales (eerste vier naar halve finales): le serie: 1. Rose-Aimee Bacoul (Fra) 22,57, 2. Valerie Brisco-Hooks (VSt) 22,78,3. Angela Bailey (Can) 22,97,4. Pauline Davis (Bah) 22,97. 2e serie: 1. Merlene Ottey (Jam) 22,53, 2. Liliane Gacschet (Fra) 22,87, 3. Kathryn Cook 23,02,4. Marisa Masullo (Ita) 23,19. 3e serie: 1. Grace Jackson (Jam) 22,52, 2. Randy Givens (VSt) 22,81, 3. Els Vader (Ned) 23,31,4. Ruth Waithera (Ken) 23,37. 4e serie: 1. Florence Griffith (VSt) 22,33, 2. Joan Baptiste (GBr) 23,11, 3. Heide Gaugel (WD1) 23,19,4. Helinae Marjamaa (Fin) 23,51. KANO Heren, halve finales (eerste drie van iedere halve finale gaan naar de fi nale): K1500 meter: Eerste halve finale: 1. Ian Ferguson (NwZ) 1.48,00, 2. Milan Janic (Joe) 1.49,00,3. Daniele Scarpa (Ita) 1.0,10. Tweede halve finale: 1. Bernard Bregeon (Fra) 1.48,00, 2. Lars-Erik Mo- berg (Zwe) 1,49,00,3 David Upson 'GBr) 1.49,26. Derde halve finale: 1. Vasile Diba (Roe) 1.49,45, 2. Reiner Scholl (WD1) 1.50,70,3. Guillermo del Riego (Spa) 1.51,33. K 2 500 meter: Eerste halve finale: 1. Ian Ferguson/ Paul McDonald (NwZ) 1.36,10,2. Da niele Scarpa/Francesco Uberti (Ita) 1.37£0, 3. Werner Bachmayer/Hartl Wolfgang (Oos) 1.37,79,4. David Halpern/Terry Kent (VSt) 1.38,59,5. Gert- Jan Lebbink/ Ron Stevens (Ned) 1.42,08. Tweede halve finale: 1. Hugh Fisher/Alwyn Morris (Can) 1.35,45, 2. Nico- lae Fedosei/Angelin Velea (Roe) 1.36,60,3. Francis Hervieu/Daniel Legras (Fra) 1.36,79. Derde halve finale: 1. Andrew Sheriff/Jeremy West (GBr) 1.36,56,2. Mat thias Seack/Oliver Seack (WD1) 1.37,00, 3. Per-Inge Bengtsson/Lars-Erik Moberg (Zwe) 1.37,82. C1500 meter: Eerste halve finale: 1. Henning Jakobsen (Den) 2.01,42, 2. Hartmut Faust (WD1) 2.20,60,3. Philippe Renaud (Fra) 2.03,30. Tweede halve finale: 1. Costica Olaru (Rope) 2.02,62, 2. 2. Kiyoto Inoue (Jap) 2.03,55,3. Francisco Lopez (Spa) 2.04,38. Derde halve finale: 1. Larry Cain (Can) 2.02,60, 2. Timo Gronlund (Fin) 2.03,36,3. Robert Rozanski (Noo) 2.06,876,4. Goran Backlund (Zwe) 2.14,00. C 2 500 meter: Halve finale: 1. Wolfranm Faust/Ralf Wienand (WD1) 1.50,20, 2. Shusei Fukuzato/Hiroyuki Izumi (Jap) 1.51,37, 3. J.Bret Young/Bruce Merritt (VSt) 1.51,49, 4. Arturo Ferrer/Victor Velasco (Mex) 1.53,19, 5. Young- Cheol Jang/Hi-Chun Yun (ZKr) 2.20,23. Dames, halve finales (eerste drie gaan naar de finale): K1500 meter: Eerste serie: 1. Lucie Guay (Can) 2.03,73,2. Sheila Conover (VSt) 2.03,79, 3. Lesley Smither (GBr) 2.03,80, 4. Ingeborg Rasmussen (Noo) 2.04,46, 5. Kim Fai Ho (HKg) 2.30,40. K 2 500 meter: Halve finale: 1. Shirley Dery/Leslie Klein (VSt) 1.53,59, 2. Kari Ofstad/ Anne Wahl (Noo) 1.55,98,3. Marleen Kuppens/Lutgarde Thijs (Bel) 1.57,88, 4. Kim Fai Ho/Kit Ying To (HKg) 2.11,71. BASKETBAL Uitslagen voor vijfde t/m achtste plaats: West-Duitsland - Italië 71-98 (35-45), Uruguay - Australië 101-95 (40-41). HANDBAL Heren groep A: Joegoslavië - Roemenië 19-18 (8-10), Zwitserland - IJs land 16-23 (8-9). Joegoslavië heeft zich geplaatst voor de finale. VOLLEYBAL Heren: om vijfde tot achtste plaats: Zuid-Korea - China 3-1 (15-4,15-11, 6-15,19-17), Argentinië - Japan 3-1 (9-15,15-10,15-10,15-11). HOCKEY Dames: Nederland-Canada 2-2 (2-0), Verenigde Staten-Australië 1-3 (1-2). Stand: 1. Nederland 4 3 1 0 7 12-6, 2. Australië 4 2 1 1 5 9-5, 3. West-Duits land 4 2 1 15 8-8,4. Verenigde Staten 4 2 0 2 4 8-6, 5. Canada 4 1 1 2 3 5-10, 6. Nieuw-Zeeland 4 00401-8. Heren groep B: Nederland - Kenia 3-0 (0-0), Canada - Nieuw-Zeeland 2-2 (1- 2), Groot-Brittannië - Pakistan 0-0. Eindstand groep B: 1. Groot-Brittannië 5 4 10 9 10-5, 2. Pakistan 5 2 3 0 7 16-7,3. Nederland 5 3 117 16-9,4. Nieuw-Zeeland 512 2 4 10-10, 5. Kenia 5104 2 5-15,6. Canada 501417-19. ZEILEN Windgliders: zesde race: 1. Gilda Guillerot (Fra), 2. Stephan van den Berg (Ned), 3. Bruce Kendall (NwZ), 4. Klaus Maran (Ita), 5. Dirk Meijer (WD1), 6. Greg Hight (Aus), 7. Björn Eybl (Oos), 8. Hans Nyström (Noo), 9. Scott Steele (VSt). Stand: 1. Van den Berg 22 punten, 2. Steele 31, 3. Kendall 36,4, 4. Maran 41,4, 5. Guillerot 49,4,6. Hight 55.7. Tornado: zesde race: 1. Randy Smith (VSt), 2. Rex Sellers (NZ1), 3. Alan Burland (Ber), 4. Paul Elvström (Den), 5. Lars Grael (Bra), 6. Chris Cairns (Aus), 7. Robert White (GBr), 8. Pekka Narko (Fin), 9. Eckart Kaphengst (WD1). Willy van Bladel, die als tweede eindigde, werd gediskwalificeerd Stand: 1. Rex Sellers (NZ1) 11.70 (reeds zeker van goud), 2. Randy Smith (VSt) 21.00, 3. Robert White (GBr) 41.70, 4. Paul Elvström (Den) 43.10, 5. Chris Cairns (Aus) 51.70,6. Alan Burland (Ber) 52.40,7. Lars Grael (Bra) 58.40,8. Willy van Bla del (Ned) 59.00,9. Yves Loday (Fra) 63.00,10. Goran Mars trom (Zwe) 70.00. PAARDESPORT 5= Landenwedstrijd springruiters: 1. Verenigde Staten (Joe Fargis, Touch of Class; Leslie Burr, Albany; Conrad Homfeld, Abdullah; Melanie Smith, Calypso) 12,0,2. Groot-Brittannië (Micheal Whitaker, Overton Amanda; Steven Smith, Shining Example; Timothy Grubb, Linky; John Whitaker, Ryans Son) 36,75, 3. West- Duitsland (Fritz Ligges, Ramzes; Franke Sloothaak, Farmer; Peter Luther, Li- vius; Paul Schockemöhle, Deister) 38,25, 4. Canada 40,00, 5. Zwitserland 41,00, 6. Frankrij k 49,75,7. Spanje 56,00,8. Italië 75,25. JUDO HalfmJddengewicht: goud: Frank Wienecke (WD1); zilver: Neil Adams (GBr); brons: Mircea Fratica (Roe) en Michel Nowak (Fra). GEWICHTHEFFEN Zwaargewicht II (tot 110 kg): 1. Norberto Oberburger (Ita) 2. Stefan Tasnady (Roe) 3. Rey Carlton (VSt). SCHERMEN Schermen dames landenwedstrijd floret: 1. West-Duitsland, 2. Roemenië, 3. Frankrijk, 4. Italië, 5. China, 6. Verenigde Staten, 7. Groot-Brittannië, 8. Japan, 9. Canada, 10. Argentinië. VOLLEYBAL Dames finale: China - Verenigde Staten 3-0 (16-14, 15-3, 15-9); om de derde plaats: Japan - Peru 3-1 (13-15,15-4,15-7,15-10); om de vijfde plaats: Zuid-Korea - West-Duitsland 3-0 (15-10,15-10,15-2); om de zevende plaats: Brazilië - Canada E 3-0 (15-9,15-3,15-8). HANDBAL Dames China - Oostenrijk 21-16 (10-7) Joegoslavië - Zuid-Korea 29-23 (15-14) Verenigde Staten - West-Duitsland 17-18 (7-10). Stand: 1. Joegoslavië 4 4 0 0 8 112-77,2. China 4 21 15 87-84,3. Zuid-Korea 4 2115 99-102,4. West-Duitsland 4 2 0 2 4 74-74,5. Verenigde Staten 4 202 4 89-102,6. Oos- tenrijk 4 004070-92. Joegoslavië reeds zeker van goud. Wedstrijd om zilver en brons is vrijdag. BOKSEN Halfzwaargewicht, tot 81 kilo: kwartfinales: Mustapha Moussa (Alg) wint op punten 5-0 van Anthony Wilson (GBr), Anton Josipovic (Joe) wint op punten 5-0 van Georgica Donici (Roe), Evander Holyfield (VSt) wint door k.o. in de eerste ss ronde van Syivaus Okello (Ken), Kevin Barry (NZ1) wint op punten 4-1 van Jwan-Paui Nanga (Cam). Lichtgewicht (tot 60 kilo): kwartfinales: Luis Ortiz (PRi) wint op punten 5-0 van Antonio Hernando (Spa), Martin Ndongo Ebanga (Cam) wint op punten 4-1 van Fahri Sumer (Tur), Pernell Whitaker (VSt) wint op punten 5-0 van Reiner Gies (WD1), Chil-Sung Chun (ZKo) wint door int arbiter van Leopoldo Cantancio (Phi). BASKETBAL Dames finale: Verenigde Staten - Zuid Korea 85-55 (42-27); om de derde plaats: China - Canada 63-57. Eindklassement: 1. Verenigde Staten, 2. Zuid-Korea, 3. China, 4. Canada, 5. Australië, 6. Joegoslavië.

de Stem | 1984 | | pagina 7