Vanderleijde vreest De wit niet Uitgeslapen De Brein toont ongelijk NOC Vader bij laatste 16 Ovett wil starten op 1500 meter Martii één ka Olympische film ging bijna niet door DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 PAGINA SPORT] DE olympische spelen SPORT OP R. O Moses ook in Seoel Bom-lunch Zuidkoreaan overlijdt na vreugde- uitbarting Anderhalfjaar schorsing voor Zweed DONDERDAG 9 AUG Joaquin Cruz weigert huis cadeau te krijgen T26 NEDERLAND II 07.00 Overzicht Gewichtheffen: superzwaar gewichten Basketbal: halve finales Judo Volleybal: heren halve fi nales Handbal 07.30 Live LA 07.45 Vervolg 07.00 uur 08.03 Boksen: halve finales Handboogschieten Zeilen: zevende race 19.12 Aktuele berichten Hil versum 19.15 Samenvatting vorige dag 20.30 Atletiek: Tienkamp: 110m horden, discus, pols- tokhoog. Series: 100m horden dames. Kwalifi caties: hoogspringen da mes. 21.45 Kano: halve finales 22.00 Boksen: halve finales 22.45 Synchroonzwemmen: finale duetten 23.30 Boksen: halve finales Waterpolo Handboogschieten Hockey: dames W-Duits- land-USA BRT II 07.30 Ontbijttelevisie 16.25 Kano: halve finales he ren en dames 18.25 Atletiek 20.00 Studio LA Overzicht Atletiek 22.30 Synchroonzwemmen: finales 23.30 Samenvattingen LA DUITSLAND II 06.00 Overzicht 13.20 Hoogtepunten 17.05 Samenvattingen 19.30 Atletiek Kano Boksen Kunstzwemmen Worstelen: voorronde en halve finales vrije stijl Torenspringen: kwalifi catie dames RADIO Hilversum I: 19.02 Radiolym- pia ATLETIEK 18.30 uur: 110 meter horden, tien- jj kamp 19.15 uur: discuswerpen, tienkamp 19.40 uur: 100 meter hor- den dames, series 20.20 uur: hoog- 5 springen dames, kwalificatie 21.00 5 uur: polshoog, tienkamp 01.00 uur: E 200 meter dames, halve finales 01.00 uur: speerwerpen, tienkamp 02.25 uur: 1500 meter heren, series 02.25 uur: 1500 meter dames, halve E finales 02.55 uur: 200 meter dames, E finale 03.00 uur: verspringen da- E mes, finale 03.15 uur: 5000 meter heren, halve finales (Jaspers?) 03.40 uur: 1500 meter, tienkamp E Boksen 20.00 - 23.00 en 03.00 - 06.00 E uur: halve finales. HANDBAL 03.30 uur: dames: Zuid-Korea - Bondsrep. Duitsland 05.00 uur: Oostenrijk - Verenigde Staten 06.30 uur: Joegoslavië - China E Handboogschieten 19.00 - 22.00 E uur: 50 m dames, 50 m heren 23.30 jj - 02.15 uur: 30 m dames, 30 m he- ren. HOCKEY 17.00 uur: heren: 3. Groep A - 4. E Groep B 18.45 uur: 3. Groep B - 4. E Groep A 24.00 uur: halve finales: 1. 5 Groep A - 2. Groep B 01.45 uur: 1. Groep B - 2. Groep A. JUDO E 01.00 - 05.00 uur: Halfzwaarge- E wicht (klasse tot 95 kg). E KANOVAREN 16.30 - 19.30 uur: Halve finales 500 meter dames. Halve finales 1000 meter heren. KUNSTZWEMMEN 22.30 - 23.30 uur: Duetten, finale. PAARDENSPORT 23.00 - 03.00 uur: Dressuur, lan- E denwedstrijd (Nederland). E RITMISCHE GYMNASTIEK 03.30 - 07.30 uur: Voorwedstrijden. SCHERMEN 21.00 - 03.00 uur: Sabel, equipes, voorronde 05.00 - 08.00 uur: Sabel, equipes, finale. SCHOONSPRINGEN 19.00 en 01.30 uur: Torenspringen E dames, voorronden. E WATERPOLO 17.30 - 20.00 uur: 1. Groep B - 1. E Groep C 3. Groep A - 4. Groep B E 22.30 - 01.00 uur: 2. Groep A - 2. Groep C 1 4. Groep A - 4. Groep C 04.30 - 07.00 uur: 3. Groep B - 3. Groep C1. Groep A - 2. Groep B. E WORSTELEN Vrije Stijl: 21.00 - 24.00 uur: Voor- E ronde 52, 57,68, 74, 82,100 en boven E 100 kg Halve finale 48, 62 en 90 kg E 03.00 - 05.30 uur: Voorronde 52, 57, 68, 74,82,100 en boven 100 kg Fina- le 48,62 en 90 kg. E iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiir llllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze speciale verslaggever LOS ANGELES - Edwin Mo ses, de Olympische kampioen op de 400 meter horden, zal over vier jaar ook weer moe ten deelnemen aan de Spelen. Moses, die dan 32 jaar zal zijn, komt daar niet onderuit vanwege de contracten met enkele sportfirma's (onder an dere Adidas). De atleet heeft voor de komende vier jaar overeenkomsten ter waarde van 2 miljoen dollar gesloten, maar moet als tegenprestatie wel nog aan de start verschij nen in Seoel. iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Door GIEL HENDRIX LOS ANGELES - Voor het eerst na 56 jaar heeft Nederland weer een medaille gewonnen in een Olympisch bokstoernooi. Sittardenaar Arnold Vanderleijde zorgde gisteren voor dat heuglijke feit door de Griek Stefanopoulos op punten te verslaan. Vanderleijde wordt daarmee de opvol ger van Bep van Klaveren en Karei Miljon, die in 1928 respectievelijk goud en brons veroverden. Vanderleijde is nu na zijn zege van gisteren in ieder geval zeker van brons. Gemakkelijk heeft de Griek het Vanderleijde niet gemaakt. Daar was de Nederlander zich wel van bewust. Vanderleijde na afloop: „Technisch gezien denk ik dat ik de beste bokser hier in mijn gewichtsklasse ben. De meesten zijn gewoon straatvechters en ik weet ook wel dat het publiek dat graag ziet, maar gelukkig heeft de jury waar dering voor de echte boksers." De vreugde over het behalen van de bronzen medaille was na afloop al snel weggeëbt. „Ik ben een man die vooruit kijkt", zegt Vanderleijde, „Ik concentreer me al op de wedstrijd van morgen. Dan krijg ik de wereldkampioen, Willie Dewit te genover me. Ook hij is meer een vechterstype, dus ik moet zien dat ik uit zijn handen blijf. Bang ben ik niet voor hem, want als dat het geval zou zijn, kon ik beter stoppen met boksen. Voorlopig neem ik echter geen genoegen met deze bronzen me daille. Ik stap tegen Dewit de ring in om te win nen". Arnold Vanderleijde was zonder enige preten tie naar Los Angeles gekomen. „Ik ben pas 21 jaar, nog maar aan het begin van mijn carrière. De weg naar de top is nog erg lang en het enige dat hier voor mij telt, is ervaring opdoen". Dat geldt ook voor het leven in het dorp, de voorbereiding en alles wat er bij hoort in een der- gelijk Olympisch toernooi. „Ik ben blij dat ik dit heb mogen meemaken. In het Olympisch dorp heb ik ook veel contact met andere sporters en daar geniet ik van. Ook de trainingsfaciliteiten zijn hier optimaal. Wat dat betreft heb ik veel te danken aan Pedro van Raamsdonk, die een prachtige zaal heeft gevonden, met zijn trainer Henry Davis, om te oefenen". Vanderleijde vindt het, nu hij al een Olympi sche medaille op zak heeft, vooral spijtig dat zijn persoonlijke trainer Jan Derhaag dat niet van dichtbij heeft mogen meemaken, terwijl dat heel gemakkelijk gekund had. Derhaag moest op 29 juli naar huis, omdat men voor hem geen accredi tatie had kunnen regelen. Op het moment echter dat Derhaag op het vliegveld van LA wachtte om de terugreis te aanvaarden, kreeg bondscoach Ruud van der Linden alsnog de papieren voor de Limburgse trainer. Van der Linden heeft nog ge probeerd de Limburger te bereiken op het vlieg veld, maar dat lukte niet meer. „Ik vind het heel spijtig voor Jan", zegt zijn pu pil. „Hij heeft in de afgelopen jaren veel voor mij gedaan en ik weet zeker dat hij dit graag had wil len meemaken". Bondscoach Ruud van der Linden was uiter aard ook zeer tevreden, vooral omdat Vanderleij de toegaf bijzonder veel geleerd te hebben van de videobeelden van zijn Griekse tegenstander. „En dan moetje nagaan" aldus Van der Linden, „dat ik een week heb moeten vechten om een TV mee te krijgen. Jullie willen zeker de hele dag sex- films bekijken, zei men bij de boksbond tegen me. Nou ze zien nu waar het allemaal goed voor is. Als je iets wilt bereiken, zul je er ook iets voor over moeten hebben". „Toen ik de ring instapte", kijkt Vanderleijde nog even terug, "kreeg ik nog een aardige steun in de rug van de man die namens de organisatie in mijn hoek moest kijken of alles er regelmatig aan toeging. De man zei: Ik sta hier nu al drie ge vechten en alle mannen uit mijn hoek hebben ge wonnen. Jou lukt dat ook wel", besloot de Sittar denaar, die bij zijn zege werd toegejuichd door de in Los Angeles wonende familie Bergman, bij wie Vanderleijde twee weken gelogeerd heeft". Arnold Vanderleijde: blij met zijn medaille, die in ieder geval van brons zal zijn. - fotoanp STEPHAN MAAKT HET WAAR Van onze speciale verslaggever LONG BEACH - Go for gold. Gaan voor goud. En er dan ook mee thuis komen. Stephan van den Berg deed het in Long Beach, waar in ze ven zeilklassen om Olympische kampioen schappen werd gestreden. Voor de eerste keer ook bij het plankzeilen, een sport, die de kindermaatjes juist ontgroeid is. Stephan van den Berg, acht voudig wereldkampioen windsurfen, ging naar de Zo merspelen als favoriet. De 22- jarige Noordhollander ging niet kopje onder door een acu te aanval van de 'Hollanditis', falen op het beslissende mo ment, tweede worden in plaats van het goud omgehangen krijgen. Het overkomt in de hemel geprezen Nederlandse sportmensen in den vreemde nogal eens. Van den Berg niet. Die werd al acht keer wereldkampioen, vijf keer in de Olympische Windglider-klasse. Die titels veroverde hij meest in verre oorden, waar de organisatie vaak te wensen overliet en de ervaring snel groeide. Kam pioen werd hij al op jonge leeftijd. Het natuurtalent, ont dekt op het IJsselmeer, gepo lijst op 's werelds grote regat ta-banen, werd voor de volle honderd procent benut. Buiten de sportieve eer, het hoogst op het Olympische zeil- water van Long Beach, stond er meer op het spel. Een dik belegde boterham in de toe komst. Want plankzeilen, sur fen is door de belangstelling van het grote publiek (Neder land telt 300.000 planken) big business geworden. Stephan van den Berg wist dat, inge fluisterd door zijn zakelijke partner Simon Paagman. Goud in Long Beach moest echt goud worden op de bank rekening in Hoorn. Dat was zo gepland. Het leven als ama teur moest gerekt. Als prof zou Van den Berg geen toegang hebben tot het podium, waar hij de beste reclame voor net produkt en zichzelf zou kun nen maken. In Long Beach stond veel op het spel. Stephan van den Berg zette hoog in. De roulette draaide en het balletje zou en moest op de letter 'H', van Hol land, vallen. Van den Berg ging als grote favoriet naar de Olympische titelstrijd, maar na vijf jaar overheersing was het handhaven van zijn hege monie er niet gemakkelijk op geworden. Klaus Maran, de lange Ita liaan, die aan een afschuwe lijk streng dieet een stel 'Pi- nokkio'-benen had overgehou den, werd een geduchte con current, vooral bij harde wind. In Frankrijk kwam de ene na de andere plankheld tevoor schijn. Gildas Guillerot, de tweevoudig wereldkampioen in de open klasse, werd in de Olympische ploeg gekozen, overigens pas nadat hij dit voorjaar in het koude Carnac de Europese titel had ver overd. Nederland-Italië- Frankrijk, die drielandenwed- strijd moest het in Long Beach worden. De wind en de strenge jury in Long Beach verhinderde dat. De wind was de eerste vier dagen flauw. De zuiging vanuit de woestijn werd ge blokkeerd door een hoge- luchtdrukgebied, een zeld zaam verschijnsel in het zo windzekere Long Beach. Klaus Maran kwam temidden van de vele opdringende licht gewichten, waaronder de 55 kilo zware Amerikaanse vlo Scott Steele, in het nauw en verloor in die vreemde eerste week zijn uitzicht op de titel. Gildas Guillerot deed dat al in de eerste race. Dezelfde jury pakte voor dezelfde vergrijpen nog twee kanshebbers, de Noor Ras mussen en de Nieuwzeelander Kendall. De laatste bleek in de gehele regatta goed op dreef. Met lichtgewicht Steele vorm de hij tot de laatste dag de Stephan van den Berg in actie voor de kust van Long Beach. De Noordhollander volbracht gisteravond zijn missie: het veroveren van het goud. - fotoanp voornaamste bedreiging voor de winst van Van den Berg, het eerste goud voor een Ne derlandse zeiler sinds Daan Kagchelland in 1936 bij Kiel de Olympia-jol he't beste door wind en water joeg. Het invoeren van een ande re drie-landencompetitie (Ned-VSt-NZl) dan voorzien maakte het karwei voor Van den Berg wel gemakkelijker. Het feit, dat elk land bij Olympische zeilspelen maar één ploeg of persoon per num mer mag sturen, was een tweede steun in de rug. Slechts een vijftiental plankzeilers was voldoende geprepareerd voor eeri echte competitie, en dat op 37 deelnemers. Het zat de allrounder Van den Berg, die als enige in Long Beach goed bleek in licht en iets ste viger weer, niet tegen in de Californische havenstad. In 1982 en 1983 had hij daar al de pré-Olympics gewonnen. De voorbereiding was gedegen geweest, beter dan die van de wielrenners bijvoorbeeld, die hun wedstrijdtonèel absoluut niet kenden. Twee jaar lang, met veel steun van de bond (KNWV), die het goud ook zag gloren en van de bondscoach, de 27-jarige Henri van der Aat. De kosten waren alleen vorig jaar al 92.000 gulden. In Long Beach bleek die investe ring elke cent waard te zijn geweest. Van onze speciale verslaggever LOS ANGELES - Veiligheids mensen hebben alarm gesla gen in de boksarena, toen ze daar onder een van de stoelen van de journalisten een meta len doos ontdekten. Onmiddellijk werd gedacht aan een bom en de politie stel de een onderzoek in. Een van de vrijwillige medewerkers in de bokshal herinnerde zich echter dat een collega de doos er had neergezet. Jesse Robin son, de eigenaar van de doos, werd er bij gehaald en zei te gen de agenten: „Jazeker is die doos van mij, daar zit mijn lunch in." Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll T Door ROB VELTHUIS LOS ANGELES - Slapen is een van de grootste hobby's van Eric de Bruin. Aangezien hij voor de kwalificaties dis cuswerpen vroeg uit zijn bed moest, verwachtte hij tijdens zijn eerste Olympische wed strijd enige moeilijkheden. Tot zijn grote opluchting slaagde hij echter met glans. Hij gaat morgen als gedeeld zevende werper de finale in met zijn beste (derde) worp van 61,56 meter. „Ik hoop dat dat zo blijft, grijnsde de laco nieke Hardinxvelder. „Ik had dit niet verwacht, maar het is wel leuk. 's Morgens vroeg gooien is niet een van mijn sterkste punten. Ik moest om vijf uur al op. Daardoor was ik een beetje gespannen". De Bruin stapte na zijn eer ste poging van 60,76 meter al opgelucht uit de ring. Hij had er wegens het vroege uur se rieus rekening mee gehouden, dat zijn discus-optreden tot drie worpen beperkt zou blij ven. „Ik ben hier de hele tijd al iets eerder opgestaan om te wennen. Vorige week heb ik voor mezelf al een keer de kwalificatie gegooid. Vroeg op, ontbijten, opwarmen, drie kwartier rusten, ingooien, twintig minuten rust en daar na drie worpen. Dat ging dus heel slecht". „Ik had het geluk, dat ik in de tweede groep startte. Daar door wist ik wat de anderen hadden gegooid. Allemaal slecht, dus dat was al een op steker. Bovendien scheelde het toch weer iets in de tijd". Eric de Bruin staat vanmid dag (Nederlandse tijd 's nachts 2.30 uur) in de finale. Daarmee voldoet hij aan de eis van het Nederlands Olympische Co mité op een onderdeel waarop hij officiéél nimmer de limiet haalde. Zijn Nederlands re cord van 63,66 meter, op 13 mei in Vught gevestigd, was welis waar ver genoeg, maar de bu reaucraten van het NOC ston den op hun strepen: de worp kwam niet in een tevoren als selectiewedstrijd aangemerkt evenement tot stand. Ook op het onderdeel kogel stoten werd voor wat betreft Eric de Bruin een papieren barrière gelegd, die hij pas op het laatste moment slechtte. Een opmerkelijke stoot van 20,11 tijdens het indoorseizoen en 20,09 in juni kwamen voor het NOC niet op het juiste mo ment. En dan te bedenken dat De Bruin een van de zeldzame kogelstoters is die ooit de Eric de Bruin in actie tijdens de kwalificatie. fotoanp twintig meter overschreed. Pas de laatste officiële kans om zich te plaatsen, greep hij. Tijdens de Fanny Blankers- Koen Games in Hengelo ves tigde hij in zijn laatste worp een Nederlands record van 20,20 meter. De Bruin reageerde op zijn uitzending alsof het een leuke bijkomstigheid was. Hij liet zich meermalen kritisch uit over atleten die meer praatten over de limiet, dan presteer den. De Bruin toonde het NOC in de kwalificatieronde al hoe onnozel de- selectie-procedure kan zijn. Er moet uiteraard een grens getrokken worden. Maar wat het NOC doet, is slechts een momentopname bekijken. De ontwikkeling van een jonge, talentvolle atleet, in Nederland zeker op de techni sche nummers een zeldzaam heid, is kennelijk niet van be lang. De Bruin is zelf reëel genoeg door te stellen slechts over drie jaar tijdens de wereld kampioenschappen „eventueel met de top mee te kunnen draaien". Mocht het zover ko men, dan is de ervaring die hij in Los Angeles opdeed, veel waard. De Bruin heeft het ge luk dat hij zelf op het laatste moment die ervaring zeker stelde. Een natuurtalentje als sprintster Nellie Cooman zit zich wegens een zuchtje te veel rugwind tijdens de Neder landse kampioenschappen nu thuis te verbijten. Al wordt er topsport bedreven op de Spe len, het blijft een menselijke zaak. Prestaties zijn niet te be rekenen. Van onze speciale verslaggever LOS ANGELES - Els Vader heeft haar voor naamste doel bereikt. De Zeeuwse atlete, die op de 100 meter in de kwartfinales werd uitgescha keld, wist zich gisteren te kwalificeren voor de halve finales op de 200 meter en dat was het uit gangspunt van haar tocht naar Los Angeles. De plaatsing van Els Vader bij de laatste zestien ver liep soepel. De series lever den al helemaal geen pro bleem op, daar er vijf atle tes in elke serie over gin gen naar de kwartfinales en in Vaders serie slechts vijf atletes voorradig wa ren. De Zeeuwse finishte als tweede in 23.65 achter de winnares van de gouden medaille op de 400 meter, de Amerikaanse Valerie Brisco Hooks. De snelste tijd kwam op naam van Brisco's landgenote Flo rence Griffith met 22,56, niet eens zo gek ver ver wijderd van het wereldre cord dat met 21,71 op naam staat van Marita Koch. In de kwartfinales ging Grif fith zelfs nog iets sneller: 22.33 seconden. Ook Els Vader verbeterde zich ten opzichte van de series. De Nederlandse recordhoud ster (22,81) liet nu een tijd van 23,31 voor zich noteren. Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - De Britse wereldrecordhouder op de 1500 meter, Steve Ovett, wil van daag aan de series op zijn fa voriete afstand deelnemen. De artsen hebben hem daarvoor toestemming gegeven. Ovett was maandag na de finale op de 800 meter ineen gestort. Hij heeft twee dagen voor onderzoek in het zieken huis doorgebracht. Ovett had problemen met de bloedcircu latie en de ademhaling. Het vermoeden, dat de Brit een Van onze speciale verslaggevers SEOEL - Een 49-jarige Zuid- koreaanse supporter heeft dinsdag zeer kort maar min stens zo heftig genoten van de gouden medaille van zijn landgenoot Ahn Byeong- Keun. Toen hij op de televisie de judoër de finale in de lichtge wicht-klasse zag winnen van de Italiaan Ezio Gamba, schreeuwde de Koreaan luid keels 'Hoera Korea', en zeeg ineen. In bewusteloze toestand werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijwel di rect na aankomst overleed. hartaanval heeft gehad, werd niet bevestigd. De behande lende arts, dokter Steven Sim mons: „Wij hebben hem ge zegd dat er geen medische be zwaren tegen zijn deelneming zijn". Ovett heeft zes weken gele den een zware bronchitis op gelopen, die in Los Angel® nog niet geheel over bleek. Brit klaagde tijdens de trai ning en het inlopen over ge voelloosheid van de vingers er. de mond. „Hartonderzoek heeft niets abnormaals aange toond", aldus dokter Simmons Ovett slikt tegen de ademha lingsmoeilijkheden het medi cijn Theodur. Dat middel komt niet voor op de IOC-lljs! van verboden preparaten. Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - De Interna tionale Federatie van Gj' wichtheffers (FILA) heeft de Zweed Thomas Johansson voor achttien maanden ge schorst. De Zweed, die in het super" zwaargewicht de zilveren me daille won, maar deze ree® weer heeft moeten inlevere® werd op doping betrapt, zijn urine werden sporen va» anabolen aangetroffen. D kans is aanwezig dat Johans son ook nog zal worden ge' straft door de Zweedse Bond. LOS ANGELES - Mar enige Nederlandse dam tijdens het Olympisch niet in actie is gekome Haagse loopt daarmee 1 niet in aanmerking zal 1 medaille. Die worden alleen uitge en speelsters, die echt in gestaan, al is het maar ee Reservekeepster Alette Geen Van onze specialt LONG BEACH - De de Spanjaard Doreste nes spoten dinsdag me Het Olympisch goud in d klasse was voor hen op d In het Nederlandse kami een bekertje bronwater. De kansen van de Neder landse zeil-equipes (470, Tor nado, Star en Finn) op eer Olympische medaille zonkei dinsdag definitief, zeer diep John Stavenuiter en Guide Alkemade, bij het ingaan vai de rustdagen als vijfde ge plaatst en nog serieuze kans hebbers op eremetaal in d< 470-categorie, kenden hur tweede achtereenvolgende slechte dag op de grillige Paci- Van onze speciale verslaggevers LOS ANGELES - Er was bijni geen officiële film van d< Olympische Spelen in Los An geles geweest. Tot een maan: geleden draaide producer Bu< Greenspan in de voorberei ding van de film op kosten vai de filmmaatschappij 20tl Century Fox. Het organisatiecomité var de Spelen (LAOOC) had daa: zijn goedkeuring aan gehecht Plotseling trok de subsidiege ver zich echter terug. Green span was toen gedwongen d< financiering, de kosten zijl ongeveer drie miljoen dollar te regelen met zijn vriend partner en eveneens produce; Milt Okun. „Ik moest doorgaan met de plannen de film te maken", al dus Greenspan. Hij wilde de film namelijk opdragen aar rijn vrouw Cappy Petrasl Greenspan, elie op 51-jarige leeftijd in juni 1983 aan kan leer overleed. De producers ho pen een groot gedeelte van de kosten terug te krijgen door de film aan een Amerikaanse commerciële televisiemaat schappij te verkopen. Van onze speciale verslaggevers RIO DE JANEIRO - De Braziliaan Olympische kampioen op de 800 meter Joaquin Cruz is door een Plaatselijke krantenmag naat als geschenk voor zijn Souden medaille op de 800 ■Peter een huis aangeboden ter waarde van 25.000 dol lar (ongeveer 82.500 gul den). Dit werd in Rio de Ja- oeirto door de zuster van de Olympische kampioen bekend gemaakt. Raimun- da Cruz voegde er echter aan toe dat haar broer naar vanuit Los Angeles had opgebeld en haar had gezegd dat hij het ge schenk niet zou aanvaar den. Hij had erbij gezegd, volgens zijn zuster, dat hij een afspraak had gemaakt ■het zijn familie dat hij hen alleen op eigen kracht zou helpen. Roberto Marinho, de eigenaar van de Globo, een dagblad-, radio- en televi sieconcern, deelde later ■nee dat hij zijn aanbieding had gedaan nadat Cruz Wereldrecordhouder Se bastian Coe naar de twee de plaats had verwezen in de Olympische finale.

de Stem | 1984 | | pagina 6