elen van eerkamp I OCCASIONS! Stripschap- Prift voor Piet Wijn GINA ZEELAND 3 politierapport markten m van de BMW-dealer Garage Vcvfcroggo bv DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 NEDERLAND 1 programma's BELGIE NED. 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 DUITSLAND 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 DUITSLAND 2 HILVERSUM 5 wboys en -girls in een achtkamp halsbreken- -ren uithalen op wilde en en stieren. De vaar- id van de ruiters en de eid van de dieren t door een oplettende beoordeeld. Het publiek veilig afstand achter ee meter hoge stalen en die rond de arena eplaatst. Voor meer in- atie, Media Center Oos- telefoon 09- .50.05.55. NGSTDIJK - Op de St. J0- traat in Hengstdijk bot- gisteravond om 21.15 uur personenauto's frontaal lkaar. De materiële schade s groot, maar niemand liep ondingen op. Het ongeluk "u'rde doordat bestuurder van Z. uit Hengstdijk, ko- ■nde uit de richting Hengst te ver door reed aan de erkant van de weg en rdoor in aanrijding kwam t bestuurder M. V. uit 1st. RNEUZEN - Bij een kop- artbotsing op de Churchill- n te Terneuzen werden gis- middag twee personenau- beschadigd. Daar reed om- eeks 13.00 uur de automobi- L. van H. uit St. Jansteen en de achterzijde van de sonenauto, bestuurd door G. uit IJzendijke. RNEUZEN - Uit de aan de gestraat te Terneuzen ge keerd staande personenau- van W. de B. uit Terneuzen _rden een dezer dagen vier iocassetterecorders ont- ~md. Men drong het voer- g binnen door het forceren een portier. DZAND - Op het strand te dzand is woensdag een an- "nkmijn op het strand ge- den. Het projectiel heeft diameter van 60 centime- De mijnopruimingsdienst ft het projectiel onschade- gemaakt. Verder werd te eskens op de Middendijk i granaat van 15 centimeter onden. .DZAND - Bij de rijkspoli- te Cadzand heeft een 18-ja- meisje een valse aangifte daan van vermissing van ar portemonnee, die zou zijn tolen. In deze portemonnee vond zich een bedrag van gulden. De rijkspolitie die en ander niet vertrouwde -1de het meisje nader aan de d. Het bleek dat zij de ver eringspremies voor deze fstal had willen incasseren. "s per dag afgewerkt kunnen orden zal men hiermee van- aag ook de gehele dag bezig ijn. De spelen omvatten onder eer: een aflegoefening met randslangen, zak slaan, zeil- oek springen, auto duwen, -idersschapsspel en men moet ~n zeephelling beklimmen. Tevens was er een wedstrijd oor de ploegleiders. In de re- ordpoging zoveel mogelijk tenen te heffen, bracht me- rouw Pooll het tot zeven ste nen. De mannen bleven steken )ij veertien. De recordpoging >albeheersing werd gewonnen loor Jan Tichelaar uit Hooge- 'een. De gehele dag door kon de rganisatie diverse burge- neesters en wethouders van leelnemende ploegen verwel- :omen. Ook veel ouders irachten een bezoekje aan het :amp en combineerden dit net een uitstapje naar .eeuwsch-Vlaanderen. Vvonds werd er gestreden oor het derde kamprecord: olang mogelijk een onafge- iroken toon uit de microfoon ien te halen. Na afloop wer en nog enige films gedraaid net als onderwerp, hoe kan iet ook anders, de brandweer. AMSTERDAM - Aardappelter- lij nmarkt. In Bintje 35-50mnj eerden 10 contracten verhandeld oor levering april tegen 21,00 per 00 kg. De stemming was kalm. Jn lintje 50mm werden 32 contracten erhandeld voor levering novem- er bij een prijs van ƒ22,30 tot 21,50 per 100 kg en voor levering pril 483 contracten tegen 27,OU )t 26,10. De stemming was nau- 'elijks prijshoudend. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 c; „Europese managers weten niets van onze mu ziek. Daarom moet de Afrikaanse muziek in" handen van Afrikanen blijven Oku Drammeh, African Arts Foundation T2 PAGINA GIDS 1 Door Franc Coenen De nieuwe idoleen van de Nederlandse tieners: Ro berto Jacketti and the Scooters. Optredens van deze nieuwe sterren aan het Nederlandse show- firnament worden nu al vergeleken met die van Doe Maar. Zelf wuiven ze alle roem weg. „Be roemd? We zijn helemaal niet beroemd. Populair, kun je beter zeggen. Dat betekent dat je zo weer uit de picture bent. Ik wil niet zeggen vergeten, maar als we een paar weken uit de hitparade verdwenen zijn, zullen veel mensen niet meer aan ons denken", zo rela tiveert Roberto Jacketti het succes. Voorlopig ge nieten de vijf jongens met volle teugen van het succes van 'I save the day'. Wat vier en een half jaar geleden begon als een van de duizenden schoolbandjes in ons land is ondertussen aan het uitgroeien tot een nieu we rage. Met het nummer 'I save the day' is de groep uit Zaandam plots doorgebro ken. Veertien weken lang al staan za hoog genoteerd in de Nederlandse hitparades, en het einde ervan lijkt voorlopig nog niet in zicht. „Ja, wij staan er ook een beetje van te kijken", zegt Eric van den Hoff, de zanger van de groep, een beetje be duusd. Zijn gitzwarte haren steken alle kanten uit. De groep is net terug van een foto-sessie op Texel of ze moeten alweer aantreden in Valkenburg. Ondertussen krijgen ze even de tijd hun benen te strekken op een terras, op een van die schaarse momenten dat het deze zomer met zonnestra len overgoten wordt. „Niemand van ons had verwacht dat het nummer zo'n succes zou worden. Zelf vonden we het zeker aardig klinken, maar toch, zo'n suc ces, dat durf je niet te ver wachten. En dan opeens is 'Muziek moet vrolijk zijn' het zover", gaat Eric van den Hoff verder. School Robertoe Jacketti and the Scooters begon vier en een half jaar geleden op een middelbare school in Zaan dam. Eric van den Hoff, Ba rend Middelhoff, Bart Cor- ver, Rob Blanchemanche en Jeroen Booy vonden elkaar op muzikaal gebied. Zoals zovele bandjes werden in het begin voornamelijk covers gespeeld, maar de eigen nummers kregen langzaam aan de overhand. „Twee jaar geleden kwam alles in een stroomversnel ling toen een eigen nummer via VARA's popkrant werd uitgezonden", blikt Barend Middelhoff terug. Enkele maanden geleden kropen de vijf jongens op een druilerige namiddag bij elkaar op het zolderka mertje van een van hen. En terwijl buiten de regen steeds harder op de straat stenen kletterde, zetten zij dé zomerhit van dit jaar in elkaar. 'I save the day' was geboren, en de eerste stap op het pad van de roem was door de groep gezet. „Ja, het refrein was al langer klaar. Dat wilden we eerst voor een ander num mer gebruiken, maar we vonden het allen zo mooi, dat we er een nieuw num mer om heen bouwden", vertelt Eric. Met als enige pretentie een lekker, vlot nummer in elkaar te zetten gingen de vijf aan de slag. Amuseren Veel meer pretenties heb ben de vijf van Roberto Jac ketti nog steeds niet. Eric: „Wij willen leuke muziek Een 'familie-kiekje' van Roberto Jacketti and the Scooters: v.l.n.r. Rob, Bart, Jeroen, Eric en op de voorgrond (met hoed) Barend. - foto paul mellaert brengen. Een nummer moet vrolijk klinken. Die vrolijk heid misten wij de laatste tijd in de muziek. Als wij er gens spelen moeten de men sen zich amuseren. Ze moe ten er plezier aan beleven. Het moet een gezellig onder onsje worden, en als de men sen na het optreden naar huis gaan moeten ze iets ge lukkiger zijn. De meesten doen tegenwoordig toch al altijd zo moeilijk. Stap daar eens bovenuit. Dan zie je dat ook vandaag de dag nog leu ke dingen te beleven zijn". Een hele levenswijsheid voor zo'n jonge knapen als Eric en zijn metgezellen. „Ik had het daar in het begin ook wel eens moeilijk mee. Je ziet zoveel dingen om je heen en maakt je dan zor gen. Daardoor zie je echter niet meer de leuke dingen in het leven. Dat is zo jammer", legt Eric uit. Stars De laatste maanden leven de vijf als gevierde sterren. Vandaag staan ze in een af gelegen Achterhoekdorpje te zingen, morgen staan ze voor de Italiaanse televisie camera's en overmorgen lig gen tientallen jonge Fra- ngaises aan hun voeten. „Och, dat is wel leuk". Eric kijkt Barend aan. Dan schieten ze alle twee in de lach. „Soms is het inderdaad vervelend. Zo hoef ik niet meer rustig naar het strand te gaan. Ik ben er nog geen minuut of al die meiden staan om me heen", lacht Eric. Barend heeft daar veel minder last van. „Mij her kennen ze niet op straat. Ik speel echter altijd met mijn hoed op. En zodra ik van het podium afstap, gaat het hoedje ook af. Vandaar De fans zorgen af en toe nog wel eens voor een ware volksoploop. Zo moest on langs de politie eraan te pas komen toen Roberto Jacketti op het Amsterdamse Leidse- plein een nieuwe video-clip opnam. Ook in Valkenburg moeten ze het na hun act op een lopen zetten, terwijl en kele vertwijfelde suppoosten de opdringerige fans probe ren tegen te houden. „Toch vind ik dat je die handteke ningen moet geven. Die mensen komen per slot van rekening voor jou. Nou, dan praat ook even met hen", zegt Eric als hij tien minu ten later terug komt naar zijn fans. Ook Barend vindt dat je niet zomaar weg kunt lopen van je fans. „Alleen als je weer snel weg moet naar een volgend optreden is het erg vervelend. Dan be grijpen ze meestal niet datje geen tijd voor hen heb. Pas hebben we echter nog op Te xel gespeeld, waar we na het optreden gezellig met het publiek een pilsje hebben gedronken. Dat is dan ont zettend leuk". Scholieren die opeens bij al hun leeftijdgenoten in heel Nederland bekend staan, wat doe je daarmee? Hoe reageerde de omgeving van de vijf op het enorme succes van de groep?. Eric heeft eigenlijk al zijn tol betaald. „Ik ben blijven zitten", zegt hij ronduit. Eric studeert in Amsterdam aan de grafische MTS. „De on der-directeur had echter be grip voor de situatie. Hij heeft er dan ook voor ge zorgd dat ik toch nog aan mijn stage jaar mag begin nen." Barend studeert nog in Zaandam aan het Athe neum. Die school wil hij ook afmaken. Dan kijkt hij wel verder, zegt hij nu. „Je mist natuurlijk veel lessen, maar daar hebben de docenten be grip voor. Mede-scholieren maken zelfs aantekeningen voor me als ik er weer eens niet ben", zegt Barend. Hij kwam laatst nog tot een aardige ontdekking. La chend vertelt hij de anekdo te: „Mijn school schijnt re clame te maken met onze groep. Ze zeggen tegen aspi rant brugklassertjes dat ik hier op school zit. Of ze er veel nieuwe leerlingen mee krijgen? Ik weet het niet. Toch hebben de beide popsterren in spe ook nega- gj tieve reakties gekregen op 1 hun plotselinge succes. „Vroeger, toen we nog een B onbekend bandje waren, S gingen veel vrienden bij ieder optreden met ons mee. i Nu blijven zij thuis. Ze vin- jg den het niet meer leuk. Te- gj veel opdringerige fans voor jg ons. Dat vind ik wel jam- mer", bekent Barend. E Wat vinden Barend en §j Eric echter belangrijker: hun carriere of de school? E Een vervelende vraag na- E tuurlijk. Alle twee wachten ze even met antwoorden. Dan verzucht Barend: „Zo- s dra je muzikaal in een be- E paalde richting wordt ge- duwd die je niet aanstaat E moet je ermee ophoren. Dan §j kun je beter wat anders 1 gaan doen. Bijvoorbeeld weer studeren". Eric wil het meer op zijn beloop laten. E „Zolang het gaat, gaat het. E Langzamerhand moeten we jg toch eens gaan denken of we niets anders kunnen regelen S met die school. Wellicht kun je de draad later nog altijd 1 opnieuw oppakken". E Toekomst Studeren, muziek maken, genieten van de roem, jezelf afbeulen op het podium. Wat 5 brengt de toekomst voor Ro- E berti Jacketti and the Scoo- E ters? Eric haalt onverschil- E lig zijn schouders op, slurpt even aan het lege pakje cho- comel en zegt dan dat hij er 1 niet wakker van ligt. „Ik j§ maak me er geen zorgen S over dat het succes morgen weer voorbij kan zijn. Dan keer ik weer terug in het oude leventje, ofschoon ik toch zal proberen iets met muziek te gaan doen". E Barend: „Het kan eeuwig E zo blijven doorgaan, maar s het kan opeens ook afgelo- E pen zijn. De groep kan al- e leen al op muzikale gronden |j uiteen vallen. Hopelijk blij- E ven we echter nog lang bij E elkaar". En wat hij gaat g= doen als Roberto Jacketti E and the Scooters verleden E tijd is? „Saxofoon spelen. E Als een waanzinnige. Dat E heb ik altijd al willen doen". E AMSTERDAM (ANP) - Het Stripschap (het centrum voor belangstellenden in strips) heeft de Stripschapprijs 1984 toegekend aan de 55-jarige striptekenaar Piet Wijn. Wijn krijgt de prijs, een bronzen beeld plus oorkonde, voor zijn hele werk dat hem volgens de jury op één lijn plaatst met andere groten van de Neder landse strip. Dit heeft het stripschap woensdag bekend gemaakt. Wijn heeft jaren gewerkt bij Toonder Studio's en tekende daar onder andere Tom Poes, Kappie, koning Hollewijn en tot de dag van vandaag Panda. Onder eigen naam is hij de schepper van Puk en Poppe- dijn, Jennifer Scott, Heidi en Gloria van Goes. Wijn heeft ook de stripversies verzorgd van 'Alleen op de wereld' en 'De Scheepsjongens van de Bontekoe'. Volgens het Strip schap heeft Piet Wijn ten on rechte weinig naamsbekend heid en is hij een van de groot ste stripvaldieden van Neder land. De Stripschappenningen, voor andere verdienstelijke prestaties op stripgebied, gaan naar René Windig en Eddy de Jong voor het beste Neder landse album (Fnirwak, boek vol vertwijfeling en hoop), En- ki Bilal en Pierre Christin voor het beste vertaalde bui tenlandse album (De Jacht) en Han Peekei Produkties bv voor het doorzettingsvermo gen om op de televisie een pro gramma over strips te bren gen. De prijzen worden op 15 september tijdens de strip- driedaagse in Breda uitge reikt. 16.46 De natuur en de mens De grote trap staat opnieuw in het middelpunt van de tweede aflevering over de Spaanse steppevogels. De forse vogel van 1.90 m hoog behoort tot de kraanvogel- achtigen. Hij staat bekend om zijn opvallend baltsge drag, dat in de vroege och tend plaatsvindt. Als een pronkende ijdeltuit draait het mannetje met opge draaide staart- en vleugel veren om het vrouwtje heen. Behalve de nu vrij zeldzaam geworden vogel zijn in deze aflevering eveneens kleine trappen, grielen, bijeneters, bruine en blauwe kiekendie ven en slechtvalken te zien. 18.05 De lange rit naar school 21,15 AVRO's sportspectakel Ben uitzending vanaf de Grote Markt in Nijmegen laat vanavond een wedstrijd touwtrekken zien tussen teams, die zestien verschil lende beroepen vertegen woordigen. Ploegen van acht mensen en een captain gaan Bet tegen elkaar opnemen: matrozen tegen kelners, kasteleins tegen badmees ters, slagers ontmoeten poli tieagenten, schilders strij den tegen imkers, machinis ten tegen postbodes, boeren vinden bakkers tegenover aich en wegenwachters zie kenbroeders. De elfjarige Alex (Frank Trager) is een goede leerling op school en ook op sportge bied blinkt hij uit. Op de scholierenwedstrijd hoopt hij een gouden medaille te winnen. Toch heeft Alex een probleem. Hij komt vaak te laat op school. Dit komt waarschijnlijk, omdat hij teveel en te laat televisie kijkt. Bovendien spoken de volgende morgen de tv-hel- den van de vorige dag door zijn hoofd. John Denver toont de Rocky Mountains (Duits land 2,15.00 uur). - foto archief 0£ stem nieuw het nostalgische dra ma 'Fedora' van Billy Wil der, waarin Hildegard Knef een rol speelt. De Ameri kaanse filmproducent Det- weiler (William Holden) probeert de legendarische Hollywoodster Fedora, die op een eenzaam eiland vlak bij Korfoe woont voor een come-back te strikken. Hij wil een nieuwe versie van Anna Karenina maken en hij kan de film alleen gefi nancierd krijgen, als hij een beroemde ster voor de titel rol engageert. Het blijkt niet gemakkelijk te zijn om tot de ster (Marthe Keiler) door te dringen. De graaf (Hans Jaray) en gravin Sobryanski (Hildegard Knef) en een oude kleedster (Frances Sternhagen) schermen haar van de wereld af. 20.15 Geheimagent T 23.00 Fedora Vanavond verschijnt op- Het 'Treasure Department' van het Amerikaanse minis terie van financieën geeft twee agenten opdracht een bende valsemunters binnen te dringen. De beide 'T- men', Dennis O'Brien (Den nis O'Keefe) en Tony Gena- ro (Alfred Ryder) slagen in hun opdracht; het lukt hen zelfs het vertrouwen van de gangsters te winnen. Alle plannen verlopen naar wens, totdat Genaro in ge zelschap van contactman Schemer (Wallace Ford) zijn vrouw tegen het lijf loopt. 22.20 Chicago live Ge AVRO zendt een concert lan de popgroep Chicago alt, dat in Amerika werd op- Senomen in 1979. In het be sta van de jaren zeventig «ende Chicago in Amerika «n Europa zijn grootste po pulariteit, die in 1976 een [jieuwe opleving kreeg met bet door Peter Cetera gezon gen 'If you leave me now'. In '978 haalde Chicago de Wanten, omdat gitarist Ter- [y Katz zich met het spel letje Russische roulette door Bet hoofd had geschoten. Blaar ook na dit incident Bwam Chicago terug met de Bit 'Stay the night'. De popgroep Chicago (Nederland 1, 22.20 uur). - foto archief de stem NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 16.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie. 16.25 Scooby Doo en Scrappy Doo, tekenfilmserie. 16.46 De natuur en de mens, Spaanse natuurserie. Afl.: De steppevogels. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 18.55 Minibios. 19.00 AVRO's Fietscross 1984 (3). Laatste wedstrijd om de AVRO's Allround Fietscross Trofee 1984 vanuit het Pony Park Slagharen. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Dallas. Amerikaanse serie. Afl.: Katherine regelt een ontmoeting tussen Naldo, Jenna en Bobby. 21.15 AVRO's Sportspektakel. Reportage van de 'De beroepenslag', een competitie touwtrekken met 16 beroepenteams op de Grote Markt van Nijmegen. C3 21.50 Televizier magazine. 22.20 Chicago live, impressie live-concert van de groep Chicago. NOS 22.55 Journaal. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 07.00 Studio Sport. Olympische Spelen: o.a. gewichtheffen super- zwaargewicht, basketbal halve finales, handboogschieten en zeilen (ca. 7.30 Overschakeling naar de NOS-studio in Los Angeles). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. Olympische Spelen: ca. 19.15 Samenvatting van de afgelopen avond/nacht; 20.30 o.a. atletiek series, kano halve finales en boksen halve finales. 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. Olympische Spelen: o.a. synchroonzwemmen finale duet, boksen halve finales, hockey dames W.-Duitsland - USA, waterpolo, handboogschieten en eventueel voetbal halve finales; 01.10 Rechtstreekse reportage van atletiek finales. 07.30-10.00 Ontbijttelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 De lange rit naar school, Oostduitse jeugdfilm. Cl 19.25 Tijdrover - Kwizien. Vandaag: Trijpen op zijn Leuvens. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Isaura, Braziliaanse serie naar de roman van Bernardo Guimarez.Met: Lucelia Santos, Beatrix Lira, Robert Pirillo e.a. 20.50 Panorama: De heilige koe van de vooruitgang. Reportage over landbouw in de USA. 21.40 Hotel (6), tv-serie naar het boek van Arthur Hailey. 22.30 Journaal en Coda. 07.30-10.00 Ontbijttelevisie. 16.25-05.00 Olympische Spelen Kano - rechtstreekse reportage van de finale 500 en 1000m voor mannen en vrouwen. 18.25 Atletiek - rechtstreekse reportage van tienkamp 110m horden; tienkamp discus; 100m horden series voor vrouwen. 20.00 Studio L.A. Overzicht en atletiek (hoogspringen kwalificatie vrouwen en tienkamp polsstokspringen). 22.30 Zwemmen - rechtstreekse reportage van de finales synchroon zwemmen. 23.30 Samenvatting Los Angeles. 01.00 Atletiek: halve finales 200m voor vrouwen en tienkamp speerwerpen; 1500m Series voor mannen; halve finales 1500m voor vrouwen; finale 200m voor vrouwen; finale verspringen voor vrouwen; halve finales 5000m; 1500m tienkamp. 07.00-09.35 Olympische Spelen. 12.00 Teletekst. 17.00 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Ciné-vacances, j eugdprogramma. 18.50 RTBF: Bonjour la fête, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.24 Spel: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La Bataille de Midway, Amerikaanse oorlogsfilm van Jack Smight (1976). 22.15 Carroussel aux images, filmrubriek. 23.05 Journaal. 17.30-23.00 Olympische Spelen. Met: roeien, atletiek, boksen, schoonzwemmen en schermen (om 20.00 Nieuwsoverzicht). 10.55 Flashlights. 11.40 Neon-Licht-Kunst (herh.). 12.10 ZDFMagazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.00 Die Zauberflöte, poppenspel. 15.30 DerSpatzvom Wallrafplatz, j eugdprogramma. 16.00 Tagesschau. 16.10 Musikladen, met o.a. DÖF, Twisted Sister en Heather Parisi (herh.). 16.55 Die Spielbude, jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Uta. 18.40 Sprungbrett. 19.00 Zwei sind ein Paar. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Gesucht wird.Günter Kaussen, documentaire. 21.00 Die Krimistunde, vier misdaadverhalen van Henry Slesar. 22.00 Erinnerungen an Heinz Erhardt, film over het leven van de humorist (herh.). 23.00 Fedora, Amerikaanse speelfilm van Billy Wilder (1979). Met: William Holden, Marthe Keller en Michael York (herh.) 00.50 Tagesschau. 00.55-6.00 Olympische Spelen: atletiek, dressuurrijden, boksen, vrij worstelen. 6.00-9.00 Olympische Spelen: samenvatting van nachtuitzendingen 13.17 Programma-overzicht. 13.20 Olympia am Mittag, hoogtepunten van de elfde dag. 15.00 Heute. 15.50 Ferienprogramm: John Denvers Reise in die Rockey Mountains, Amerikaanse speelfilm van Mark Stoufer (1979); ca 15.50 (ZW)Die kleine Strolche. Afl.: Angler unter sich; ca. 16.00 Ferienkalender; ca. 16.20 De Smurfen. Afl.: Luilak wordt vlijtig; ca. 16.35 Puschel, das Eichhorn, tekenfilmserie. 17.00 Heute. 17.05 Olympia am Nachmittag, beelden van de nachtuitzending en live- beelden van de 12de dag. Met: Atletiek - tienkamp 110m horden; kanovaren - halve finale 500 en 1000m heren en dames (ca. 18.00 Heute- Schlagzeilen). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Olympia Studio Los Angeles. Met o.a. atletiek: tienkamp (discuswerpen, polstokhoogspringen); 100m horden series en kwart finale hoogspringen dames;; kanovaren - halve finale 500 en IOOOrn dames en heren; boksen - halve finale; synchroonzwemmen voor duo's finale; worstelen voorrondes en halve finales; voorrondes schoonspringen toren dames en hockey dames (ca. 21.45 Heute-journal). 00.55 Heute. Frans van Tiel. 16.03 Goudenrege nensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.03 Zo maar zomers. 17.55 Mededelingen (NOS) 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02-7.00 Radiolym- pia. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 AVRO- nieuwsklok (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Wa terstanden. 9.30 Nws. AVRO: 9.33 Je eerste... 10.03 Buiten (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws). 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Je eerste. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuws (Overh.voorl.12.16 De politie nu. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30,13.00 en 13.30 Nws). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Boekenwijsheid. 15.20 Kruis punt. 15.30 Nws. 15.33 De wereld op donderdag (15.40 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.30, 17.30 en 18.00 Nws). 18.10 De programmamakers van morgen. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Specials-achterland. 19.30 Cul tuurschok. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. Teleac: 21.30 Turken, Marokkanen, Nederlanders, een cursus voor dienstverleners, herh. les 5. 22.00 Por Favor (13). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Uittocht en bevrij ding. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. Ieder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 Erik de Zwart. 11.00-18.00 Programma's vanuit de Efteling. 11.03 De polder- popparade. 12.03 De Nederlandsta lige top tien. 13.03 50 pop of een en velop. 15.03 TROS top 50. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Soul show. 22.02 Ses- jun. 23.02 De LP-show. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 (ZW)Geheimagent T (T- Men), Amerikaanse film van Anthony Mann (1947). Met: Dennis O'Keefe en Alfred Ryder. 21.45 Bei lebendigem Leibe. Jörg Radgeb - seine Spur verfolgen. 22.45 Ich bin 73 und iebe nicht in Nostalgie.Gesprek met Jean Genet. 23.30 Journaal. 06.00 Guten Morgen, Olympia! Samenvatting van de elfde dag. 10.00.-13.50 Zie Duitsland 1. Ieder heel uur nieuws. NCRV7.02 Vandaagdonderdag (7.03 Het levende woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Aktualiteiten- overz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en nu (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. Ca. 8.30 Ochtend kranten). 8.54. Hebt u dat ook wei eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Rechtstreeks. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCIjV-GIobaal. Gast: VARA: 7.00 Nws. 7.02 Groot en klein (8.00 Nws). 9.00 Werken van Couperin en Rameau. 10.15 Radio Kamerorkest: Werken van Mozart. 11.15 Uit de Russische school. Wer ken van Glinka en Stravinsky. 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linker oren op herhaling (4). EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Werken van Mendelssohn. 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 EO Eigen opnamen. NOS: 20.00 Donderdagavond mu- ziekmagazine: 20.00 Europees Ka- mermuz. Podium. Werken van Haydn en Brahms. 20.30 Proms 1984. Concert in het kader van Pro menade Concerts 1984. Schuetz Choir of London, The London Classical Players m.mv. sol.: Klass. muz. (in de pauze: Onder de groene linde). 22.50 Nederlandse muziek. (Via AM-zender Hilversum 1) NOS: 19.02 Nieuws voor buitenlan ders. 19.02 Bulletin in het Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans.

de Stem | 1984 | | pagina 15