HERVERDELING CONTINGENT WONINGEN 25 ste editie dorpsblad in IJzendijke Sasse jeugd vermaakt zich met zomerspelen Sport- en speldag voor jong en oud in Terneuzen Voetballertjes uit Amerika drie weken te gast in Sluiskil Brandweerspelen op dérde dag van jeugdbrandweerkamp si Plaatselijk nieuws I0CCASI0NSI Amerikaanse rodeo in Oostende .DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 bebtm VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Gevarieerd programma vakantieweek Hontenisse politierapport Aardenhurg Westdorpe Groede Terneuzen Biervliet Sluiskil Sluis IJzendijke markten van de BMW-dealer Garage Vetfaroggebv DONDERDAG 9 AUGl programma s NEDERLAND 1 T16 N ieuwbouwplannen Terneuzen gaan door Van onze correspondente OOSTENDE - In het Media Center, Troonstraat 66 te Oostende werden het afgelo pen weekeind voorstellingen gegeven van de echte onver valste Amerikaanse rodeo. Zij die houden van dit spectaculaire gebeuren met alles erop en eraan kunnen nog op zaterdag 11 en zon dag 12 augustus zoiets bij wonen. Tekens om 15.00 en 20.00 uur. Na een opening en wat luide countrymuziek barst de ware heksenketel los als de cowboys en -girls in een soort achtkamp halsbreken de toeren uithalen op wilde paarden en stieren. De vaar digheid van de ruiters en de wildheid van de dieren wordt door een oplettende jury beoordeeld. Het publiek zit op veilig afstand achter de twee meter hoge stalen hekken die rond de arena zijn geplaatst. Voor meer in formatie, Media Center Oos tende, telefoon 09- 32.59.50.05.55. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Terneuzense gemeentebe stuur is er in geslaagd de woningbouwplannen voor dit j aar veilig te stellen. Dat is het gevolg van een geslaagde poging om het woningbouwcontingent voor 1984 te herverdelen. In de binnenstad, in het plan Oude Vaart en aan de Churchillaan kunnen de bouwactiviteiten nu binnen kort een aanvang nemen. „Vooropgesteld natuurlijk dat er geen planologische bezwaren meer zijn", zegt wethouder A. Doorduyn. Volgens hem had Terneuzen voor 1984 wel een voldoende aantal woningen toegewezen gekregen, maar was de verde ling tussen de verschillende categorieën hoogst ongeluk kig. De gemeente kreeg vooral te veel premie-huurwoningen voor de marktsector toegewe zen en kon daar geen kant mee uit. Het betekende in ieder geval dat het plan van de humanis tische stichting huisvesting bejaarden om aan de School - weg 39 bejaardenwoningen te bouwen, en het plan van de stichting huisvesting alleen staanden om 66 huizen neer te zetten aan de Churchillaan in gevaar kwamen. 55 Marktsector-huizen zijn nu ingeleverd, plus nog eens 28 zogenaamde wooneenheden. Daarvoor heeft men 33 wo ningwethuizen en 50 premie huurhuizen in de non-profit sector (bv stichting huisves ting alleenstaanden) terugge kregen. Bovendien is er een toewijzing om 10 vooroorlogse en 263 naoorlogse huizen in Terneuzen te renoveren. Alleen in de premie-koop sector komt Terneuzen nu nog wat tekort. De toewijzing is 56. „We zouden er zo'n 30 meer kunnen hebben", zegt een ove rigens tevreden Doorduyn. Want al het andere kan nu wel van de grond komen: 10 ww-woningen aan de Dijkstraat (de laatste fase van het plan Pastersbos). 39 (ww)-woningen van de humanistische stichting aan de Schoolweg. 24 huizen van de stichting bijzondere woningbouw in het plan Oude Vaart. 39 huizen van de stichting huisvesting alleenstaanden aan de Grenulaan (waarvoor de oude Mulo tegen de grond moet). 31 huizen van dezelfde stich ting in Oude Vaart. 66 huizen van nog eens deze stichting aan de Churchillaan, een flatgebouw dat zal verrij zen naast het nog altijd leeg staande apartotel. „Er komt nu wel veel aan bod van huizen in korte tijd, maar gezien de vraag denken wij dat het toch wel redelijk snel volloopt", aldus wethou der Doorduyn. Van onze correspondente IJZENDIJKE - Vandaag verschjnt de 25ste editie van het IJzendijkse dorpsblad 't Utklienkbord, een nieuwe mijlpaal. De redactie is zeer verheugd, dat inmiddels alweer zoveel edities van de pers mochten rollen, zo schrijft T. Termont in het voorwoord van deze editie. Het dorpsblad is onder de plaatselijke bevolking zeer po pulair, hetgeen ook blijkt uit de steunkaartenacties, die iedere keer een groot succes zijn. Voor een dorp met een zeer bloeiend verenigingsle ven is een dorpsblad blijkbaar onmisbaar. De redactie van 't Utklienk bord bestaat uit Elly Corijn, Petra de Boevere, Jacques van Voorenberghe, Marian en Turry Termont. Elke oplage bestaat uit 950 exemplaren. Ook in de 25ste editie, die toch een enigszins feestelijk tintje heeft, zijn weer tal van ont spannende rubrieken, maar ook rubrieken met een sociale functie opgenomen. „Het is tevens zeer prettig te kunnen vermelden, dat het tot en met deze 25ste editie niet aan copij heeft ontbroken", vervolgt Termont. „Een teken, dat het dorpsblad graag wordt gebruikt als een gratis com municatiemiddel". Vele plaatselijke vereni gingen maken van het dorps blad gebruik om de IJzendij- kenaren op de hoogte te bren gen van hun activiteiten, zeer regelmatig verschijnen er ook artikelen van zwaarwegender aard. Vaste bijdragen worden geleverd door natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje, terwijl ook de Sociale School en de IJzendijkse Wereldwin kel vaak hun informatie in het blad kwijt kunnen. Verder is er plaats inge ruimd voor de humoristische en kritische noot. Een plus punt is eveneens, dat er geen reclame in het dorpsblad is opgenomen, zodat de redactie vrijuit kan handelen. Van onze correspondent SLUISKIL - Zestien jeug dige Amerikaanse voetbal lertjes zullen de komende drie weken te gast zijn van voetbalvereniging Sluiskil. De jongens, II en 12 jaar oud en lid van FC Ajax- Blasters uit Modesto in de staat Californië zullen worden ondergebracht bij gastgezinnen in Sluiskil. De begeleidende ouders, andere familieleden en of ficials van de Amerikaan se voetbalvereniging, in totaal zo'n dertig personen, verblijven in die periode in hotels. Het gezelschap wordt zondagavond 12 augustus omstreeks 19.00 uur in Sluiskil verwacht. Na de eerste kennisma king is er dan in café At lanta een gezamenlijke mosselmaaltijd. Daar zal ook het 'contract' van het af te werken programma door de voorzitters van beide voetbalverenigngen worden ondertekend. Maandagmiddag om 14.00 uur is er op het stadhuis in Terneuzen een officiële ontvangst door het ge meentebestuur. Om 19.30 uur die avond komen de Amerikaantjes voor het eerst in actie in en voetbalwedstrijd tegen de C-junioren van Sluiskil op het terrein aan de Drost- laan. Ook zullen ze in de komende weken deel ne men aan verschillende toernooien voor junioren in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder staan er enkele ex cursies te wachten met be zoeken aan Madurodam, een bezoek aan Neeltje Jans en een uitstapje naar Amsterdam. Begin september wordt de terugreis naar de States weer aanvaard. Het ligt in de bedoeling dat volgend jaar de Sluiskilse juniioren een zelfde trip naar Mo desto zulen maken. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Om enigszins tegemoet te komen aan de verveling die tijdens de laatste schoolvakantie- weken hier en daar optreedt hield het SKW in Sas van Gent gistermiddag een spel- middag voor de lagere schooljeugd. Zo'n 35 kinde ren (minder dan in voor gaande jaren) namen aan deze zomerspelen deel. Op het grasveld nabij het scoutinggebouw nabij de Sportkade had de organisa tie een aantal niet-traditio- nele spelen opgezet. Reuze mikado, reuze-kegelen, vis jes vangen, mini-kegelen en jeu de boules zorgden ervoor dat de deelnemerljes zich uitstekend amuseerden. Een bijzonder spel was ook het snoepjes sjoelen, waarbij de schijven regelmatig in de verkeerde gaten verdwenen. De spelmiddag werd be sloten met een hindernisaan, waarbij de kinderen via een waterbak, zeepbak en kruipnet water overbrach ten. SKW-medewerkster Yvonne Heyne: „De kinde ren vonden het echt leuk, dat is het belangrijkste". Tot slot mochten alle deel- nemertjes uit een grabbelton een attentie halen. De SKW- zomerspelen startten gister middag in Sas van Gent. Maandag 13 en woensdag 15 augustus is de schooljeugd van Westdorpe en Philippi ne aan de beurt. De jeugdige deelnemers amuseerden zich prima in Sas van Gent. - FOTO ERIK OSSEWAARDE ÏIIIIIIIIIHIIIIIHIIfMilllllllllflIlHlimHIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' E - Van onze correpondent TERNEUZEN - De binnen- stadsvereniging hield giste- ren ep het pleintje achter de Eerste Verbindingsstraat een sport- en speldag voor I de jeugd, 's Avonds konden de volwassenen hun krach- ten meten. 's Middags werden de prijzen uitgereikt door bur- gemeester Ockeloen. Reeds om zeven uur meldden de eerste kinderen zich om een I plaatsje te bemachtigen voor de rommelmarkt. Om tien uur waren er zo'n kleine vijftig aspirant-kooplui die allen hun meegebrachte spulletjes aan de man pro- beerden te brengen. 's Middgas om 14.00 uur werd begonnen met het 1 spelcircuit. Vooral het wa- terbassin had de voorkeur van de jeugd. De organisatie had dan ook de grootste moeite om met het mooie E weer de kinderen na afloop S van de spelen uit het bad te houden. Verder konden de kinderen bussen gooien, iniiiiiinrË paal klimmen en was er een kruiwagenrace. Om 16.00 uur kwam bur gemeester Ockeloen de prij zen uitreiken. Deze kreeg van de kinderen van de bin nenstad een bloemetje ove- handigd, omdat hij bij soort gelijke activiteiten altijd present is. Daarna reikte hij de prijzen uit. In de leeftijdsgroep van 3 tot en met 5 jaar was als eer ste geëindigd Linda Ruttjes, 2. Patricia Hannes. In de leeftijd 6 tot en met 8 jaar ging de eerste prijs naar Jos Hannes, 2. Ivka Mattek. 9 tot en met 11 jaar: 1. Erwin Ba- rendsen, 2. Vincent van de Vuursche. 12 jaar en ouder: 1. Nathalie Elizabeth, 2. Na- tasja Verzendaal. Zij ont vingen een prijzenstan- daard. Voor de overigen, zo'n kleine honderd deelne mers, kwam er naast limo nade ook nog een zakje snoep, 's Avonds traden on der aanvoering van de kin deren de ouders aan om de zelfde spelletjes te spelen. Voor de beste ploeg had de organisatie een aantal pla ten. Van onze correspondent HONTENISSE - Voor de kin dervakantieweek Hontenisse zijn verschillende spelletjes op touw gezet. Maandag werden in Kloos- terzande krijttekeningen ge maakt op het Marijkeplein. Dinsdag werden de spel letjes in Lamswaarde gehou den. Woensdag verzamelden al len zich voor een sport- en speldag op de voetbalvelden te Vogelwaarde. Vandaag wordt een bosspel gehouden in Hengstdijk en wordt rondom Ossenisse een fiets speurtocht gehouden. Vrijdagmiddag wordt de va kantieweek afgesloten met spelletjes in en om het zwem bad te Kloosterzande. HENGSTDIJK - Op de St. J0. sefstraat in Hengstdijk bot sten gisteravond om 21.15 uur twee personenauto's frontaal op elkaar. De materiële schade was groot, maar niemand Ui verwondingen op. Het ongeluk gebeurde doordat bestuurder L. van Z. uit Hengstdijk, ko mende uit de richting Hengst dijk te ver door reed aan de linkerkant van de weg en daardoor in aanrijding kwam met bestuurder M. V. uit Hulst. TERNEUZEN - Bij een kop- staartbotsing op de Churchill- laan te Terneuzen werden termiddag twee personenau to's beschadigd. Daar reed om streeks 13.00 uur de automobi list L. van H. uit St. Jansteen tegen de achterzijde van de personenauto, bestuurd door H. G. uit IJzendijke. TERNEUZEN - Uit de aan de Lingestraat te Terneuzen parkeerd staande personenau to van W. de B. uit Terneuzen werden een dezer dagen vier radiocassetterecorders ont vreemd. Men drong het voer tuig binnen door het forceren van een portier. CADZAND - Op het strand Cadzand is woensdag een an titankmijn op het strand vonden. Het projectiel heeft een diameter van 60 centime ter. De mijnopruimingsdienst heeft het projectiel onschade lijk gemaakt. Verder werd te Breskens op de Middendijk een granaat van 15 centimeter gevonden. CADZAND - Bij de rijkspoli tie te Cadzand heeft een 18-ja- rig meisje een valse aangifte gedaan van vermissing van haar portemonnee, die zou zijn gestolen. In deze portemonnee bevond zich een bedrag van 250 gulden. De rij kspolitie die een en ander niet vertrouwde voelde het meisje nader aan de tand. Het bleek dat zij de ver zekeringspremies voor deze diefstal had willen incasseren. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 250 deelne mers van het internationale jeugdbrandweerkamp in Ter neuzen moesten gisteren hun vaardigheid tonen in brand weerzaken. Dit alles speelde zich af op het terrein aan de Herbert Dowweg. Vandaag worden de spelen afgerond en krijgen de deelnemers een etentje aangeboden in de vorm van een barbeque. Burge meester Ockeloen zal hierna de prijzen uitreiken. Om negen uur stonden alle ploegen aangetreden en kon begonnen worden met het eigenlijke werk, namelijk het tonen van de vaardigheid in brandweerzaken. De groepen werden verdeeld in vier pou les. Daar er slechts twee pou- Voetbal - Zondmagmiddag om kwart over een is er op het Burgemeester van Dongen- sportpark een voetbalwed strijd tussen De Nachtuuln en Aardenburg 3. De wedstrijd wordt muzikaal opgeluisterd door de boerenkapel van de Kikkerstad, De Blaosuuln. De toegang is gratis. Bejaardenreis - Zoals de de laatste jaren traditie gewor den is houdt de Bejaarden- bond een eendags-uitstapje voor de leden. Dit jaar wordt het zelfs een drie landenreis over België, Nederland en tot iets over de Duitse grens. De tocht is maandag 20 augustus. Om zeven uur 's morgens wor den de passagiers opgehaald bij de kerk en in de wijk Zwartenhoek. De bejaarden uit de Ewoutstraat en van het bejaardencentrum worden bij Het Verlaet opgehaald. On derweg wordt bij Kwaadme- chelen een koffiestop gehou den, waarna de reis wordt voortgezet naar Nederlands Limburg. Ook wordt een be zoek gebracht aan Europa's grootste leeuwenpark in het Duitse plaatsje Tudderen, even over de grens bij Sittard. Op de terugreis wordt Valken- burg aangedaan. Daar wordt een bezoek gebracht aan een museum van een kolenmijn. Via Maastricht en Tongeren reizen de Westdorpenaren vervolgens naar Hasselt. Avondfietsvierdaagse - Meer dan honderd fietsers lieten zich op de eerste avond van de avondfietsvierdaags inschrij ven voor deelname bij Het Oude Raedhuys. Onder hen fietsliefhebbers van uiteenlo pende leeftijd. Niet alleen de jeugd vindt het leuk om bijna 25 kilometer per avond te fiet sen, ook de ouderen draaien daar hun hand niet voor om. Vier a vijf deelnemers uit één gezin was geen uitzondering. Ondanks het heel wat minder goede weer op de tweede avond, begaf zich toch weer een groot aantal liefhebbers naar de plaats van inschrij ving. Op de vierde dag zullen alle deelnemers na aankomst een leuke herinnering ontvan gen. Concert - Vrijdag 10 augustus wordt het derde en tevens laatste concert door de Con certcommissie van de Neder lands Hervormde kerk gehou den. Deze avond wordt ver zorgd door het Enromi-En- semble, bestaande uit Frans Karei Adriaanse (viool), Leen de Broekert (clavecimbel), Fe- renc Hutyra (fluit) en Kees Limburg (cello). Het ensemble speelt werken van onder an dere Bach, Locatelli, Tele- mann en Stanley. Het concert begint om 20.00 uur in de Ne derlands Hervormde kerk. De entree voor volwassenen be draagt ƒ7,50, kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis mee komen. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie kan men in lichtingen krijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: gouden armband met bloedko ralen, zwaard van surfplank, pinkinees, witte kater, cocker- spaniel, wit leren tas met in houd, set sleutels met bruin etiket, lastwagen, herenpols horloge met gebroken metalen band, 2 sierkonijnen, honden- riem, spijkerbroek, kinder zitje, gele bromfietshelm, bruine portemonnee met op schrift, wit leren portemonnee met opschrift, verzekerings- plaaije bromfiets, bruin sleu telmapje met sleutels, diverse sleutels, blauw regenjack, stoffen tas grijs/blauw, zwar te fietstas, rode portemonnee, vlaggestok, bruin mapje met inhoud, bruine kinderporte monnee met ritssluiting, zwarte knipportemonnee, groene damestoilettas met in houd, grijs jack. Soos - Vrijdag 10 augustus houdt het COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen een soosavond voor homofielen. Deze begint om 21.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van de werkende jongeren aan De Blokken. Wandeltocht - Wandelsport vereniging Zeldenrust houdt zaterdag 11 augustus een re creatieve wandeltocht in re creatieschap De Braakman. Men kan deelnemen aan de af standen 5 en 10 kilometer. De start is van 13.00 tot 14.00 uur vanaf de kantine in De Braak man. Ruilbeurs - Postzegelvereni ging Biervliet houdt zaterdag 11 augustus in café 't Oud Raedthuys aan de Burgemees ter Maarleveldstraat een ruil beurs voor postzegels en mun ten. Men kan er terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Hengelen - Zeehengelclub Sluiskil houdt zondag 12 augustus voor haar leden een zeehengelwedstrijd. Gevist wordt in de Westerschelde vanaf het watertorenparkoers van 14.30 tot 17.30 uur. Kantklossen - Kantwerk school Stichting Koningin So phie start in oktober met een nieuwe cursus kantklossen. Dit gebeurt in 't Zoute Vestje. De eerste cursus is maandag 8 oktober van twee tot vier uur. De daarop volgende cursussen zijn dinsdag 9 oktober van twee tot vier uur, dinsdag 9 oktober van halfacht tot half- tien en vrijdag van halfacht tot halftien. Opgave bij E. de Broek, Dinsdagstraat 27. Bolling - Bolclub Molenzicht hield een bolling. Er waren maar liefst 114 deelnemers. Uitslag: 1. Th. Vermeulen-F. Lammens-J. Moelker, 2. G. Ghijs-D. de Vriend-W. de Dekker, 3. J. de Witte-A. Eec- ke-W. Martens, 4. J. Scher- beyn-A. Boerman-W. Longe- ville, 5. A. de Paepe-H. Eecke- A. Buysse. Verliezerspoule: 1. S. Vermeulen-J. Dhaenens-A. van Killeghem, 2. A. de Schip- per-B. van Akker-M. Ingels. De volgende bolling staat 25 augustus op het programma. les per dag afgewerkt kunne» worden zal men hiermee van daag ook de gehele dag bezi) zijn. De spelen omvatten onder meer: een aflegoefening met brandslangen, zak slaan, zeil doek springen, auto duwen leidersschapsspel en men moet een zeephelling beklimmen. Tevens was er een wedstrijd voor de ploegleiders. In de re cordpoging zoveel mogelijk stenen te heffen, bracht me vrouw Pooll het tot zeven ste nen. De mannen bleven steken bij veertien. De recordpoging balbeheersing werd gewonnen door Jan Tichelaar uit Hooge- veen. De gehele dag door kon de organisatie diverse burge meesters en wethouders van deelnemende ploegen verwei komen. Ook veel ouders brachten een bezoekje aan hel kamp en combineerden dit met een uitstapje naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Avonds werd er gestreden voor het derde kamprecord: zolang mogelijk een onafge broken toon uit de microfoon zien te halen. Na afloop wet; den nog enige films gedraaid met als onderwerp, hoe kan het ook anders, de brandweer AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt. In Bintje 35-50mnj werden 10 contracten verhandeld voor levering april tegen 21,00 per 100 kg. De stemming was kalm. W Bintje 50mm werden 32 contracten verhandeld voor levering novem ber bij een prijs van 22,30 tot 21,50 per 100 kg en voor levering april 483 contracten tegen ƒ27,011 tot 26,10. De stemming was nau- welijks prijshoudend. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Door Franc Coenen de Lo- the Ro van aan v- al an ze „Be- i De nieuwe idoleen van Nederlandse tieners: berto Jacketti and scooters. Optredens deze nieuwe sterren het Nederlandse show I firnament worden nu j vergeleken met die van I Doe Maar. Zelf wuiven I alle roem weg. „B_ j roemd? We zijn helemaal I niet beroemd. Populair, I kun je beter zeggen. Dat I betekent dat je zo weer uit de picture bent. Ik wil j niet zeggen vergeten, maar als we een paar weken uit de hitparade verdwenen zijn, zullen i veel mensen niet meer aan ons denken", zo rela- i tiveert Roberto Jacketti j het succes. Voorlopig ge- I nieten de vijf jongens met volle teugen van het i succes van 'I save the day'. Wat vier en een half jaaii I geleden begon als een van de duizenden schoolbandjes in I ons land is ondertussen aan I het uitgroeien tot een nieuj I we rage. Met het nummer I save the day' is de groep uil Zaandam plots doorgebro- I ken. Veertien weken lang al I staan za hoog genoteerd in I de Nederlandse hitparades, en het einde ervan lijkt voorlopig nog niet in zicht. „Ja, wij staan er ook een beetje van te kijken", zegt I Eric van den Hoff, de zanger van de groep, een beetje be- duusd. Zijn gitzwarte haren steken alle kanten uit. De groep is net terug van een foto-sessie op Texel of ze moeten alweer aantreden in Valkenburg. Ondertussen krijgen ze even de tijd hun benen te strekken op een terras, op een van die schaarse momenten dat het deze zomer met zonnestra- len overgoten wordt. I „Niemand van ons had verwacht dat het nummer zo'n succes zou worden. Zelf E vonden we het zeker aardig E klinken, maar toch, zo'n suc- ces, dat durf je niet te ver- wachten. En dan opeens is üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 16.46 De natuur en de mens De grote trap staat opnieuw in het middelpunt van de tweede aflevering over de Spaanse steppevogels. De forse vogel van 1.90 m hoog behoort tot de kraanvogel- achtigen. Hij staat bekend om zijn opvallend baltsge drag, dat in de vroege och tend plaatsvindt. Als een pronkende ijdeltuit draait het mannetje met opge draaide staart- en vleugel veren om het vrouwtje heen. Behalve de nu vrij zeldzaam geworden vogel zijn in deze aflevering eveneens kleine trappen, grielen, bijeneters, bruine en blauwe kiekendie ven en slechtvalken te zien. 21.15 AVRO's sportspectakel Een uitzending vanaf de Grote Markt in Nijmegen laat vanavond een wedstrijd touwtrekken zien tussen teams, die zestien verschil lende beroepen vertegen woordigen. Ploegen van acht mensen en een captain gaan het tegen elkaar opnemen: matrozen tegen kelners, kasteleins tegen badmees ters, slagers ontmoeten poli tieagenten, schilders strij den tegen imkers, machinis ten tegen postbodes, boeren vinden bakkers tegenover sich en wegenwachters zie kenbroeders. 22.20 Chicago live Ge AVRO zendt een concert van de popgroep Chicago "it, dat in Amerika werd op genomen in 1979. In het be gin van de jaren zeventig kende Chicago in Amerika en Europa zijn grootste po pulariteit, die in 1976 een nieuwe opleving kreeg met het door Peter Cetera gezon- gen 'If you leave me now'. In 1978 haalde Chicago de kranten, omdat gitarist Ter- ty Katz zich met het spel letje Russische roulette door het hoofd had geschoten. Waar ook na dit incident kwam Chicago terug met de hit 'Stay the night'.

de Stem | 1984 | | pagina 14