■N THUIS. DIANA'S TWEEDE BABY HOUDT CHARLES THUIS. G Spectaculair begin van Boekweitfeest Zuiddorpe WETHOUDER VERBAASD OVER MEEGEVEN SLEUTEL Zombies herleven in Sint-Jansteen Beveren, Sint Niklaas en 4Het Soete Waeslant' SIRE IW00RDIGER ROUND [DEWERKERS 'ARESSES egom ipO'femm Een dagje De grens over.... DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 VAN ZEELAND Sassing en Steenovens aansluiten op riolering HULST - Vrijwillige molenaar Willie Baart is opgestapt als molenaar van de Hulster Stads- molen. Rondleiding in Antwerpen Rederijkers feesten in Antwerpen Playbackshow Kloosterzande Expositie Hulster kunstenares Voorverkoop Golden Earring in Hulst T22 PAGINA ZEELAND 2 van voor 10.750.- 9.500.- 11.000.- 9.500.- 14.000.- 13.000.- 5.000.- 4.500.- 8.750.- 7.750.- 10.500.- 8.750.- 15.500.- 14.000.- 16.500.- 15.000.- 8.500,- 7.500.- 7.750.- 6.750.- I TEL. 01150-13456 Reling van arbeid ve 't wel eens. Man i dezelfde rechten, lecht op geli/ke kan- de wet geregeld, ris Irs ook arbeid. ook dat werk eerlijk IIe Reclame Ingerie voor de regio Bra- pventueel bedrijfsauto be- tierne talen porganisatie I, Breda, 076-145278 angt U als U Uw ondertrouw 'an De Stem oet u het dan Als u ruim- op èen van onze kantoren pstuurt dan garanderen wi) Felicitatiedienst lijk pakket met e-en reductie- merkartikelfa- vaneen oneer verslaggevers Komend weekeinde weer van alles te doen XUIDDORPE - Het zevende Boekweitfeest in Zuiddorpe begint komende zaterdag op spectaculaire wijze. Rond de klok van twee uur zullen drie parachutisten van het para- ntrum Midden-Zeeland neerdalen op het terrein voor bet bejaardenhuis. Zij nemen een nog onbekend I voorwerp mee voor burge meester A. Hack, die daarna I het feest zal openen. Meteen begint in café 't Ge- meentehuis een schieting en gaande kraampjes op het ge zellige dorpsplein open. Daar valt weer van alles te zien en te beleven. 'Deskundigen' op vrouwengebied kunnen een gokje wagen door de borstom- vang van een aantal exotisch uitziende dames te raden. De beste 'kenner' wint een radio. Tegenwoordig kan bijna ieder zichzelf respecterende organisatie niet meer om touwtrekwedstrijden heen en dus ontbreken ze ook in Zuid dorpe niet. De krachtpatsers treden om 16.00 uur aan. 's avonds treedt om 19.00 uur op het podium onnder de linden de boerenkapel uit Sas van Gent op en de dag wordt be sloten met een daverend bal in café In den Herbergh, om 20.00 uur. De schutters komen zondag om 14.00 uur weer aan hun trekken en een uurtje later be gint een poppenkastvoorstel ling voor de kinderen. Rond 17.00 en 18.00 uur staan optre dens gepland van de volks dansgroep Hava Naguila en om 19.00 uur begint in café 't Gemeentehuis een seriekaa- ring. Traditioneel is er ook weer een 'vreetfeest'. Dit keer nemen veelvraten het tegen elkaar op tijdens het kam pioenschap 'taart eten'. Aan vang 20.00 uur. Het Boekweit feest wordt om 21.00 uur afge sloten met een bal in café In den Herbergh, met medewer king van The Mandica's. Doorlopend is er tijdens het feest een rommelmarkt, zijn er boekweitkoeken verkrijgbaar, kan er doorlopend gegaaibold worden voor 't Kaaike en ver zorgt Fons Plasschaert een barbecue. Molenaar Hulst stapt op 1 Met water en meel verander je zo in een zombie. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Tijdens het spook- feest te Sint-Jansteen werden gisteren met behulp van water en meel leuke kin dersnoetjes veranderd in angstaanjagen de witte aangezichten. De zombies kwamen tot leven en joegen gezamenlijk op spoken. Ook in Graauw maakten in witte lakens gehulde verschij ningen er een waar feest van. Kippevel kregen ze er niet van, maar er werd gezel lig gegriezeld. De opkomst voor de verschillende spel len van de jeugdvakantieweek was ook gisteren weer goed. In Hulst deden 63 kin deren mee aan het hengelen, in Clinge speelden 44 kinderen het Ali Babaspel en in Heikant bouwden 49 deelnemertjes het dorp van Asterix. Emiel Verheijden toonde zich in Hulst de beste hengelaar, op de voet gevolgd door Pascal Warrens en Astrid Vlegels. Het al genoemd spookfeest in Sint-Jan steen trok 63 belangstellenden, in Graauw waren er 44 kinderen en in Nieuw-Namen 23. Bijzonder druk was het gistermiddag op de Hulster markt, waar 175 kinderen meededen aan een sprookjesspel. Vandaag zijn er nog activiteiten in alle kernen. Zo wordt in Clinge Joris en de Draak opgevoerd, voor men aan een le vende bingo begint. Sint-Jansteen krijgt Ali Baba op bezoek, die 's middags weer weggecrosst wordt. In Graauw volgt er op het spookfeestr het pineutbalspel en in Heikant fluit de Rattenvanger van Hame ien en is er een creatieve middag, waar aan ook de jeugd van Nieuw-Namen mee doet. Dit na eerst het dorp van Asterix te hebben opgebouwd. In Hulst is er een ta lentenjacht. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Boe (ADVERTENTIE) irk. huw. Nog voor de eerste weeën zorgt Diana's oaby voor heel wat beroering aan het Britse Hof. Weekend ging op onderzoek. En ontdekte onder andere waarom Prins Charles niet naar Nederland mag komen. EN VERDER IN WEEKEND: •John Spencer wanhopig op zoek naar genezing voor geheimzinnige ziekte. •Beatrix verkoopt Italiaanse villa wegens ont voeringsgevaar. •Joke Rniys geknakt na avontuur met vlees etende plant. WEEKEND. 'T IS HAAST NIET TE GELOVEN DAT HET ALLEMAAL WAAR IS. Plan Axel: AXEL - De buurtschappen Steenovens en Axelse Sassing in Axel krijgen binnen afzien bare tijd riolering. In Steeno vens wordt tegelijkertijd een aardgasleiding aangelegd. De gemeente Axel heeft daartoe vergevorderde plannen die worden besproken in een ver gadering van de adviescom missie openbare werken op woensdag 15 augustus. Voor Axelse Sassing gaat de riolering 140.000 gulden kos ten. In Steenovens gaat het om 216.000 gulden. Aan de aanleg van het riool in de Sassing wordt wellicht nog een hoorzitting gewijd voor de bewoners. Van een onzer verslaggevers Baart is het er niet mee eens dat de sleutel van de molen aan personen wordt meegegeven, zonder dat hij daar iets vanaf weet. „Ik heb destijds de verant woording over de molen ge kregen", zegt hij, „en dan wil ik niet dat men daar zomaar binnen kan lopen als ik er niet ben. Als iemand in zijn onwe tendheid bij voorbeeld aan het touw trekt waarmee je hem van de rem doet en het gaat 's nachts hard waaien, dan zijn de gevolgen niet te overzien". Zoals gemeld kwam het af gelopen zondag tot een fikse ruzie tussen de molenaar en een WV-gids. De gids was, zonder medeweten van Baart op eigen houtje met een groep toeristen de molen binnenge stapt. Bij de VW beroept men zich erop dat de molenaar niet te bereiken was, maar dat vindt Baart geen argument. „Dan moet men maar tegen die mensen zeggen, sorry, maar het bezoek aan de molen gaat niet door. Als het mu seum gesloten is, dan wordt Van onze correspondente ANTWERPEN - In Antwer pen begint zaterdag 11 augus tus weer de jaarlijkse kermis- week. Dit jaar stelt de dienst voor Toerisme meer dan hon derd gediplomeerde gidse be schikbaar, die de weetgrage toeristen door de Scheldestad zullen leiden. Zij loodsen hun klanten door de haven en langs de vele musea en historische gebou wen en tentoonstellingen. Aardige bijkomstigheid is dit keer dat de geleide stasdswan- delingen in de periode van 11 tot en met 19 augustus geheel gratis zijn en men ook geen toegangsprijs moet betalen voor de stedelijke musea. Ver dere informatie kan men krij gen bij de VW op de Suiker- rui 19, telefoon 09-32.32.32.22.84. Van onze correspondente ANTWERPEN - Zaterdag 11 augustus trekt vanaf 14.30 uur de 'Ommegang' weer door Antwerpen, met onder andere rederijkers, schuttersgilden, toneelverenigingen en volks- kunstvereigingen. Na de rondgang worden in de Wolsack aan de oude beurs uitvoeringen gegeven. In het aangename kader kan men bij het drinken van een frisse pint genieten van volksmuziek en openluchttoneel. Op zondag 12 augustus tus sen 14.00 en 17.30 uur zijn er optredens van straattheater groepen uit Nederland en Vlaanderen en poppentheater op de Groenplaats en andere straten rondom de Antwerpse kathedraal. Op de Grote Markt wordt eveneeens een Gildeschieting gehouden. In de handelsbeurs wordt er tot slot een groot verbroederingsfeest gegeven. De toegang is vrij. Inlichtingen bij de Dienst van Toerisme, 09-32.32.32.01.03. Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - Op het pleintje voor 'De Reizende Man' in Kloosterzande komen komende zondag een aantal prominente figuren. Siske de Rat, Vulcano, Babe, De Havenzangers, Dolly Dots en John Travolta laten zich vervangen door jeugdige play- backers, die hun beste beentje zullen voorzetten omhet ver rassingscadeau te bemachti gen, naast een aandenken. Reeds 34 enthousiastelingen hebben zich bij de organisato ren gemeld. Het gebeuren be gint om 16.00 uur. toch ook niet de sleutel aan iemand meegegeven". Willie Baart is meer dan tien jaar molenaar geweest in Hulst en heeft er heel wat uurtjes van zijn vrije tijd in gestopt. „Het VW heeft zich nooit wat van de molen aange trokken en nu plotseling wel, nu een ander het werk heeft gedaan". Volgens Baart is het al meer keren voorgekomen dat mensen van het VW ge woon bij gemeentewerken de sleutel ophaalden zonder zijn medeweten. Wethouder G. van de Voor de (gemeentewerken) kan een heel eind met molenaar Baart meegaan. „Ik weet daar hele maal niets van dat de sleutel zomaar wordt meegegeven als de molenaar er niet is. Als dat zo is kan ik me de woede van Baart wel voorstellen. Wat mezelf betreft geef ik slechts toestemming voor een excur sie onder voorwaarde dat de molenaar er is". De wethouder kondigde aan de kwestie rond het meegeven van de sleutels grondig te gaan onderzoeken Van een onzer verslaggevers HULST - De uit Hulst afkom stige kunstenares Trees Ver- willigen exposeert tot 5 sep tember in gallerie van Geyt in Hulst. Trees Verwilligen heeft vooral naam gekregen door het maken van kalenders met pentekeningen van mooie Zeeuws-Vlaamse plekjes en aquarellen van vlinders. Op de expositie zijn onge veer 30 van die pentekeningen te zien en 12 aquarellen. Het in Hulst geboren en getogen kun stenares studeerde aan de aca demie te St. Niklaas. Ze maakt ook veel portretten, maar het belangrijkste is voor haar het tekenwerk. Momenteel doet ze ook mee aan een Europese wedstrijd in Oostende met drie doeken. Eentje daarvan is een drieluik. HULST - Vanaf 17 augustus start de voorverkoop van kaartjes voor het concert van de Golden Earring, dat op vrijdag 21 september in Den Dullaert te Hulst plaats vindt. Het voorprogramma begint om 20.15 en daarin treedt op Jan Rot, die voornamelijk rock and roll en rythm en bluesmuziek brengt. Popliefhebbers die ook het afgelopen popfestival in Hulst hebben bezocht en hun kaartje bewaard hebben, kunnen al vanaf 10 augustus bij de voor verkoopadressen terecht voor een toegangsbewijs voor de Golden Earring. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij Den Dullaert, Fonobar Neelemans en Music Galery in Hulst, Sonora in Terneuzen, Koster Dey in Axel en Café Markt 15 in Oostburg. Mensen van het organise rende Hulst Pop hebben pas geleden zelf nog een concert van de Golden Earring in Nij megen bezocht en toonden zich zeer tevreden over de 'act' die daar gegeven werd. Bij de li ve-optredens blijken niet al leen recente hits als 'When the lady smiles' en 'Clearlight Moonlight' aan te slaan, maar vooral ook de oudere toppers als 'Radar love'. Het concert krijgt een extra dimensie door de spectaculaire lichtshow die Nederlands po pulairste popgroep gebruikt. De kaartjes kosten in de voor verkoop 15 gulden. Op 21 sep tember aan de zaal betaalt men 17.50 gulden. UsT/l/ Het zestiende-eeuwse kasteel Cortewalle in Beveren. IN het Noorden van België, tussen de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen, de Schelde en de Durme ligt het oude Lant van Waes, zoals vermeld in het verhaal van de Vos Reynaert: „Ende hij quam in Waes, int Soete Lant!" Dit gebied is een uitgelezen streek voor het dagtoeris- me. Hier kan men wandeltochten maken in de steeds wis selende natuur, de bossen rondom Stekene en het polder landschap bij Doel. Het Waasland bezit een aantal prach tige kerken en profane gebouwen en kleine musea waar de kunstschatten met zorg worden onderhouden en ten toongesteld. Tijdens onze eerste tocht in dit Reynaertge- bied bezoeken we de plaatsen Beveren en Sint Niklaas. BEVEREN, de landelijke gemeente. Dit stadje aan de oostrand van het Waasland is rijk aan monumenten en natuurgebieden (bij voorbeeld De Grote Geule te Kieldrecht). Het is een voor landbouw uiterst vruchtbare streek waar vele gewassen verbouwd wor den. Maar ook de cultuur houdt men hier in ere. Wie in Beveren komt gaat naar het kasteel 'Cortewal le', dat dateert uit de zestiende eeuw. Het ligt temidden van een mooi park dat vrij toegankelijk is. In het kasteel waar de internationaal bekende Kantschool is gevestigd is tevens het Museum ondergebracht. Dit kan op aan vraag bezocht worden evenals op zon- en feestdagen tus sen 14.00 en 18.00 uur. Tussen het mooie oude gebinte, een waar stukje vak manschap, kunt u de huisraad bekijken die men vroeger gebruikte. Ook worden enkele ambachten zoals de kap per, kuiper en zeeldraaier belicht. Met behulp van foto's en documenten geeft men een overzicht van de oude ge bouwen en gebeurtenissen in Beveren. Vergeet niet voor u uit Beveren vertrekt de Sint Martinuskerk te bezoeken met de toren uit de twaalfde eeuw in Scheldegothiek en vele kunstschatten in de kerk zelf. Komende festiviteiten zijn de Gemeentefeesten te Be veren tijdens het laatste weekend van augustus en de Scheldewijdingsfeesten te Doel op 18 en 19 augustus. SINT NIKLAAS, de handelsstad. We rijden nu naar Sint Niklaas, de stad met de grootste markt van België, met er omheen enkele prachtige hui zen en gevels in Vlaamse Renaissancestijl. (Oud Paro chiehuis, Landhuis en Cipeirage, allen uit de zeventiende eeuw). Ook bezit de stad een fraaie kerk waarop een groot verguld Mariabeeld prijkt en een Neo-gotisch stad huis met Belfort. Bij het VVV (ten stadhuize) kunt u alle inlichtingen krijgen over stad en gewest. Er zijn een viertal stadswan delingen en enkele fiets- en autotochten. Sint Niklaas is een handels- en industriecentrum waar het goed winkelen is en waar u in diverse musea uw por tie cultuur kunt opdoen. Wat denkt u van het Barbierama waar een uitzondelij ke verzameling toilet- en kappersbe nodigdheden is samengebracht, het Orgelmuseum met de unieke verzameling mechanische kermis-, straat-, con cert- en dansorgels en natuurlijk ook het Stedelijk Mu seum en het Internationaal Exlibriscentrum. Ook het stadspark met het kasteel Walburg is een bezoekje waard. Binnenkort viert men in Sint Niklaas het Ambachtelijk Weekend (25 en 26 augustus) en begin september is er weer de internationale Ballonlandingswedstrijd. Als u moe wordt van het kijken is het goed uitrusten in recreatieoord De Ster (langs de N 14 richting Antwerpen). Dit prachtige oord is alle dagen open vanaf negen uur en hier kunnen jong en oud genieten van vele toeristische attracties (trampoline, zwemmen, midgetgolf, roeien enz.). Een brok natuur waar het goed toeven is. In het fraaie stadhuis in Sint Niklaas is VW geves tigd.

de Stem | 1984 | | pagina 13