oor aden uto Echte 6 Psycho in Wisconsin overleden lEVsini RICHARD BURTON HERDACHT IN WALES mm s nuvm ^ee weken d voor eroeps- eteendief GINA ZEELAND 3 narkten TERNEUZES UlfOENSAG 8 AUGUSTUS 1984 'Pris var de Kriiek' vo>r Into-dans HITCHCOCK-FILM GEBASEERD OP GEYAL-ED GEIN Glasplaten Donderdag 'C Historie IIEDERLAND 1 programma's BELGIE NED. 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED. 1 BELGIE NED. 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 DUITSLAND 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 1 HILVERSUM 5 an eexonzer verslaggevers DDEUURG - Omdat hii uitkeïng kreeg van maar guide in de maand en ar zijn rood en drugs niet n kon btalen, besloot de 25- ige R. die nu in Axel nt, mar uit werken te an. Een ban krijgen lukte niet ei daarom zag hii 1 wat in en eigen bedrijfje t als wegterrein de bin- nstad van "erneuzen. De onderntning van C. was n dien aar dat de Kamer n Koophanel hem vast en ker een inscjrij ving ge wei rd zou hebbq, want C. werd tsendief. Onfgesloten fiet- n vormden zp buit en bin- n een paar manden wist hii daar 40 vante stelen. Die rkocht hij dariveer voor ge- ddeld 125 guien per stuk or aan enkelehelers. Lang zier van zijnvrije beroep ft de Axelar overigens t gehad, want'n de zomer n vorig jaar, ekele maan- n nadat hij beginnen was p hij al tegen de amp. „Ik deed dat vor mijn le- sonderhoud", verdedigde zich gisteren var de poli- rechter mr. Vestegen in ddelburg, die ehter niet 1 begrip toonde vior de ar- ïmenten van C. Is officier n justitie mr. Nijmijer eiste f weken cel, waarvan twee ken voorwaardeltc, waar hij als reden opgf dat C. t voor de eerste ker voor rechtbank stond, let von- van de rechter iel iets Ider uit: vijf webn cel, arvan drie weker voor- ardelijk met een poeftijd twee jaar. en heler die van C.enkele 'tsen gekocht had, de73-ja- ,e A. H. uit Terneuza, was f niet aanwezig bij ie zit- g. Hij werd bij versik tot boete van 100 guide, ver deeld. 1STERDAM Aardapplter- jnmarkt. In Bintje 50mmwer- i 36 contracten verhandeldvoor ering november bij een orijs 23,10 tot 22,50 per 100 lg en t levering april 865 contreten en 27,60 tot ƒ26,60. De sem- ig was goed prijshoudend. londerrt •ste keer dat we dit produkt Voor het Terneuzense kan- Si. de B. uit Nieuw-Nameri. iet feit dat een vrachtauto or zijn zoon E. de B., werd |raar liefst 60 procent werd 1 de remmen van de aan- iaa Eis en uitspraak 45 gul- li dag. 3e 3ressiaander A. de F. )t kantongerecht tevre- n vèlaten. Nadat mr. Boog- ee( boete had geëist van gulen of 4 dagen voor een ïtieM en gevaarlijke in- almctoeuvre, sprak de kan- rechfcr hem vrij. De F. zou genshet proces verbaal 6 vembf van het vorig jaar der Birvliet met zijn perso- ïauto ten ander voertuig bben tigehaald waardoor hem tegemoet komende omobibt gehinderd werd. Ik korAem nog gemakke- voorb' steken, zelfs een i'n dertigmeter achter mij dende aitomobilist deed het mij ooi en er gebeurde ets", zo erweerde De F :h. Hij kieg van mr. De chter het Ehjk aan zijn zij- Een stukje'ijden over rijks- :g 61 met eó op dat moment et verzekere auto, kwam F. M. uit Telieuzen duur te aan. Hij wa met het voer- ig op weg vpr een opknap- urt en het ag hem zeker ;t in de bedeling om 'on- rzekerd' aar het verkeer fel te nemen, „f dacht dat ri- o kan ik wel timen voor dat ndje, maar ok over een eine afstand kh er wat ge uren", aldus m Boogers. Hij eiste voor eze overtre- ig de normale bete van 300 lden eiste en ee voorwaar- lijke rijontzeggig van drie aanden met eet proeftijd n 2 jaar. Wat deoete betrof nniste de katonrechter ncorm de eis, mar van een orwaardelijke rijntzegging 1de hij afzien. DN \MlERDAM (ANP) - pe rijs van de Kritiek 198izal op woensdag 19 sepmber in de Heine- ker Brouwerij in Ara- stetam worden uitge- rei aan de dansgroep InD-dans uit Arnhem. pee onderscheiding van delring van Nederland- serheatercritici (KNT), diin de afgelopen jaren oiermeer werd uitge bet aan de toneelgroe- pi Globe uit Eindhoven e'F-aet uit Rotterdam, ird door de kring van tatercritici aan Intro dis toegekend op grond ti de vernieuwende rol c dit gezelschap binnen (t Nederlandse balletle- tn heeft gespeeld. Inlro-dans, dat is ont ga» uit een in 1971 op- grithte educatieve dans- voor het oosten van nd, heeft in de afge- jaren een repertoi re ojgebouwd met uit- sliit id werk van Ne derlandse choreografen. Het juryrapport prijst echte niet alleen het sti- muleen en begeleiden van nieuw choreogra- fischtalent, maar ook de aanoicht van Intro-dans voorde technische en ar- tistiie ontwikkeling van de dinsers op basis van een jassieke techniek. MHe daardoor is In- tro-®ns uitgegroeid tot een ran de opvallendste kiene dansgroepen in ons |nd, hetgeen volgens het lordeel van de thea tercritici in het afgelopen seizien nog eens nadruk- kelik werd bewezen. goe> htl loei - -T7 Anthony Perkins als moteleigenaar Norman Bates in de film 'Psycho'. Bates was geportret teerd naar Ed Gein, die in werkelijkheid nog veel erger heeft huisgehouden dan de hoofdper soon uit de film. - foto archief de stem Van een onzer verslaggevers IN EEN psychiatrische kliniek in de Amerikaanse staat Wis consin is vorige week op 77-ja rige leeftijd Ed Gein overle den. Gein heeft de laatste 28 jaar van zijn leven opgesloten gezeten, nadat bewezen was dat hij een onbekend aantal vrouwen had vermoord en aan stukken had gesneden. De oorzaak van zijn gedrag lag volgens psychiatrische rapporten in een vreselijk moedercomplex. De schrijver Robert Bloch baseerde zijn boek 'Psycho' op het geval-Ed Gein. Alfred Hitchcock maak te er in 1960 de bekende film van met Anthony Perkins, Ja net Leigh en Vera Miles. Ed Gein was in de jaren vijftig een klusjesman in een kleine stad in Wisconsin, die zich na de dood van moeder zeer merkwaardig ging gedra gen. In 1957 raakte de politie in hem geïnteresseerd. In Plain- field, Wisconsin, werd de 58- jarige weduwe Bernice Wor den vermist en de auto van Gein was gesignaleerd bij de ijzerwinkel die ze dreef. De politie ging naar Geins huis om hem te ondervragen, maar trof hem niet thuis. Ook de tweede keer werd er niet opengedaan. Toen ging de po litie naar binnen en vond in de schuur het lichaam van de vrouw, ondersteboven han gend aan een touw. Ze was onthoofd en de huid was van haar lichaam gestroopt. Het huis bleek nog meer lu gubere zaken te bevatten. Het hart van de vrouw werd ge vonden in een koffiepot op het fornuis. Verder trof de politie negen dodenmaskers aan, be dekt met vel van mensen. Re pen menselijke huid waren gebruikt als stoelbedekking en van een schedel had Gein een schaal gemaakt. Uit nader onderzoek bleek dat Gein zeker 15 lichamen had verzameld. Twee daarvan had hij eigenhandig vermoord, de andere lijken had hij uit graven gehaald. Het betrof steeds vrouwen van middelba re leeftijd. Het geval Gein hield de hele psychiatrische wereld bezig. Het rapport dat tenslotte werd samengesteld noemde hem 'ongeneeslijk krankzinnig'. Gein had altijd een vrouw willen zijn en na de dood van zijn moeder had hij op zijn eigen manier geprobeerd ook vrouw te worden. Hij droeg niet alleen vrouwenkleren, maar probeerde ook hun huid te dragen. Schrijver Robert Bloch ba seerde zijn Norman Bates op Ed Gein, maar moest de mees te huiveringwekkende details overslaan om de lezers niet te zeer af te schrikken. Hij ver anderde zijn hoofdpersoon in een motel-eigenaar, zodat deze gemakkelijk aan zijn vrouwe lijke slachtoffers zou kunnen komen. Door onze rtv-redactie HILVERSUM - De actuali teitenrubriek van KRO-ra- dio bestaat vijftig jaar. De redactie van deze rubriek, die sedert 1954 de ether in gaat onder de naam 'Echo', maakt werk van dat gouden jubileum in haar uitzendin gen van 14 tot en met 17 augustus. Dat gebeurt onder het motto 'Echo - vijftig jaar weerklank van het dagelijks gebeuren'. Hoogtepunt van de viering is een recht streeks uit te zenden discus sie over de vraag 'Wat ver wacht u van een actualitei tenprogramma als Echo?' Voor die discussie, te voe ren onder leiding van Aad van den Heuvel, komen on der anderen naar Hilversum dr. Marga Klompé, be stuurslid van de organisatie 'Justitia et Pax', vakbonds man Herman Bode, de Ka merleden David van Ooijen (PvdA) en Frank de Grave (WD), Echo-eindredacteur Harold Biervliet en een aan tal vertegenwoordigers van de door KRO-leden samen gestelde contactgroepen. KRO viert vijftig jaar 'Echo' van het eerste uur was Paul de Waart. De eerste verslag gever in vaste dienst was Leon Povel. Natuurlijk was er veel aandacht voor speci fiek katholieke zaken, maar algemeen nieuws en sport kwamen al evenzeer aan bod. Zo bracht de KRO als eerste omroep een uitvoerige reportage over de TT-mo- torraces in Assen. Die discussie maakt deel uit van het programma 'De we reld op donderdag', uit te zenden op 16 augustus tus sen 16.00 en 17.30 uur op Hil versum 2. De viering van het jubi leum brengt medewerkers en oud-medewerkers voor de microfoon. Zo is er dins dagmorgen 14 augustus via Hilversum 2 een gesprek met oud-medewerker Leon Povel over de actualiteiten vroeger en nu. En in de ontbijtshow van vrijdag 17 augustus, op Hil versum 1, komt Dick de Vree, sedert dertig jaar KRO-medewerker, uitvoe rig 'in beeld'. Voor luisteraars wordt volop ruimte geschapen in de jubileumprogramma's. Zij kunnen vragen stellen over 'Echo' en deelnemen aan het actualiteitenspel, dat vrijdag 17 augustus wordt gespeeld elk uur, na nieuws en STER. Luiste raars kunnen vragen beant woorden over historische gebeurtenissen, die aan de orde worden gesteld in frag menten van vijftien secon den. 'Echo' heette in 1934 'Acutele aetherflitsen'. De eerste uit zending ging dinsdagavond 12 juni 1934 de lucht in. Een jaar later ging de rubriek pas echt van start met drie uitzendingen per week. Onder de medewerkers De vorderingen in de tech niek maakten het in de na oorlogse jaren magelijk, dat er steeds meer rechtstreeks werd gewerkt. In de begin periode van het programma werden nog veel onderwer pen vastgelegd op glasplaten voor uitzending op een later tijdstip. Herman Fikkert kreeg in 1954 de leiding van de repor tage-afdeling van de KRO. De naam werd toen veran derd van 'Actualiteiten' in 'Echo', onder de toevoeging van 'weerklank van het da gelijks gebeuren'. Onder de medewerkers, die in de loop van de jaren 'Echo' tot een ook journalis tiek volwassen programma hebben gemaakt, zijn Ben Brans, Frans de Zwaan, Frans Wijsen, Jacques Grij- pink en Dick de Vree. Momenteel heeft 'Echo' elf vaste en dertien free-lance medewerkers. Er zijn vijf tien buitenlandse correspon denten. Per week worden momenteel veertien vaste uitzendingen gemaakt, waaronder 'De wereld op donderdag', alles bij elkaar goed voor 310 minuten ac tualiteiten. nlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllltlilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllflllir PONTRHYDFEN (AP) - Za terdag wordt in Ponthrydfen in Zuid-Wales een herden kingsdienst gehouden voor de acteur Richard Burton, die 58 jaar geleden in dit kleine dorp het levenslicht zag als zoon van een plaatselijke mijnwer ker. Burton kwam regelmatig naar Ponthrydfen, waar ver scheidene van zijn naaste fa milieleden nog steeds wonen. De dorpelingen zeggen dat hij in de hechte dorpsgemeen schap altijd werd ontvangen als één van hen. De herdenkingsdienst, die twee dagen na zijn begrafenis in het Zwitserse dorp Celigny wordt gehouden, vindt plaats in Ponthrydfen's doopsgezinde kerkje. Andere diensten wor den gehouden in Londen, New York en Los Angeles, maar daarvoor zijn nog geen data vastgesteld. Verscheidene broers en een zus van Burton verklaarden dat de acteur verschillende malen en bij diverse gelegen heden te kennen had gegeven dat hij begraven wenste te worden op de begraafplaats van Ponthrydfen, waar ook zijn ouders liggen. 0 Great expectations Een Australische tekenfilm «sar het verhaal van Char- iei Dickens vertelt vanmid- :«g de geschiedenis van de ttesjongen Pip. Na de dood .in zijn ouders wordt Pip itor zijn oom, de hoefsmid, igevoed. Geld voor een be- irlijke opleiding is er ech- |r niet, totdat Pip op een ig een onbekende weldoe- r ontmoet, dit zorgt dat jip in Londen komt te wo rn. hebben, improviseren ac teurs van het toneelgroep Globe in het stuk 'Spoor loos', dat in 1983 in de schouwburgen te zien is ge weest. In een Italiaans pen sion verblijft een aantal gasten, die geen duidelijke relatie met elkaar hebben. Ze zijn wel uitgesproken ty petjes, zoals het provinciaal se meisje Letje, de ex-ka- tholiek Jacob, de geobse deerde kattenminnaar Fer ry, de tut Anna, de hoerige Tine en de drukdoende pen sionhoudster. 22.40 En passant 20.33 Dr. Faistus —d 21.50 Wie schrijft die blijft In de videofilm 'En passant' tracht Michael Klier een ze ker levensgevoel te beschrij ven, dat door een hoog tem po en een enome gejaagd heid bepaald wordt. Aan de hand van portretten van drie jongeren in een grote stad heeft hij willen aange ven, dat in de laatste jaren alles veel sneller, korter en vluchtiger is geworden. Het gevoelsleven stelt zich te vreden met korte hoogte punten en iets duurzaams bestaat niet meer. 'Wat duurt, is misschien te moei lijk voor mij', zegt Simone in de film. in de zomer van 1945 heeft Ie familie Szabidos de oor log heelhuids overleefd, yftrgy krijgt cp de univer siteit moeilijkheden door 'ijn politieke uitspraken. Samen met zijl vriend en jaargenoot Alior sluit hij zich bij de conmunistische jongerenverenging aan. Nadat Gyorg; een ernstig gesprek met kapitein Ko- vach heeft gelad over de rol van de conmunisten in Hongarije en de positie van de Russen zist hij barones Katya terug. 21.28 Hit oiderhoud In de literaire rubriek por tretteert Dirk Christiaens vanavond de Afrikaanse schrijver Tété-Michel Kpo- massie. In Togo maakte Té té-Michel deel uit van een gezin van 26 kinderen; zijn vader had acht vrouwen. Wanneer hij op een dag uit een boom valt en een tijd moet liggen, leest hij een boek over Groenland. Dit wordt een definief keerpunt in zijn leven. Hij verlaat To go en reist via Afrika en Europa naar Groenland, waar hij vindt, wat hij zoekt: een eigen cultuur, een niet verwesterde samenle ving. Vol humor heeft Tété- Michel zijn ervaringen be schreven. 22.40 Jugend von heute De Franse regisseur Jacques Becker, die in 1960 op 54-ja- rige leeftijd stierf, had een voorliefde voor het 'kleine thema'. Het interesseerde hem slechts hoe het geluk of ongeluk van zijn personages zich uit details, bijzaken en kleinigheden ontwikkelde. Een goed voorbeeld van zijn realistisch aandoende films is 'Rendez-vous de Juillet'. Becker schildert het leven van een groep jonge mensen in Parijs, studenten, toneel spelers en toekomstige we tenschappers. Na een eneverende periode Mj het ARA-radiopro- gramma 21. maakt van avond journalist Wim Kay- zer zijn ebree bij de VPRO in een niciw praatprogram ma van sfechts vier afleve ringen. lij zal mensen in- ^rview«, die er een eigen- zinnigeen bovendien actuele levensósie op na houden en, die er .ok van overtuigd zijn dat zi de waarheid gevon den bbben. Zij moeten be reid ijn voor Kayzer volle dige rekenschap af te leg gen, vaarom zij anders den ken. 2.08 Spoorloos Oer het thema 'dertiger zin'; het gevoel het niet ®er te weten, een aantal il- lnies en idealen verloren te Theu Boermans in 'Spoorloos' (Nederland 1, 22.08 uur). - foto archief de stem NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 Pieter Post, poppenserie. 15.45 Verhalen rond fluisterpaard, tekenfilm (herh.). 16.15 Great expectations, tekenfilm naar het verhaal van Charles Dickens. 17.15 Aubrey's tv-toestel, Engelse tekenfilm. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slecht horenden. 18.40 Teleac: Programmeren met Pascal. IKON-KRO-RKK 18.55 Vrienden (8), jeugdserie. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Stichting Foster Parents Plan Nederland. VPRO 20.33 Dr. Faustus (2), Hongaarse tv-serie van Miklós Janscó. O 21.28 Het onderhoud. Wim Kayzer interviewt een belangrijk burger. 22.08 Spoorloos, improvisatie door de toneelgroep Globe o.l.v. Theu Boermans over het gevoel 'dertiger' te zijn. D NOS 23.23 Journaal. 23.28 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 07.00-08.30 Studio Sport. Olympische Spelen: o.a. basketbal finale dames, hockey Nederland - Kenya, judo, waterpolo, volleybal finale dames, boksen kwart finales, zeilen en gewichtsheffen zwaargewichten; 07.30 Overschakeling naar de NOS- studio in Los Angeles. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. Olympische Spelen: 19.15 Samenvatting van de afgelopen avond/nacht. 20.30 Atletiek series, kano halve finales dames en heren en boksen kwartfinales. 22.30 Journaal. 22.45-05.30 Studio Sport. Olympische Spelen: o.a. boksen kwartfinales, gewichtheffen super zwaargewicht, handboogschieten, volleybal en synchroonzwemmen duet/figuren. 01.00 Reportages van atletiek finales en schoonspringen plank heren. 07.30-10.00 Ontbijttelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Grizzly Adams (31), Amerikaanse jeugdserie. 18.50 Popeye, tekenfilmserie. 18.55 Doe-het-zelf. Afl. Elastische voegen (2). 19.10 Windmolens, Nederlandse documentaire. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Met Mike in zee, praatshow van Mike Verdrengh. Vandaag met o.a. Willy Kuypers, Braem en van Gooi. 21.25 Pluk de dag (29), komische serie. 21.50 Wie schrijft die blijft: Een Afrikaan in Groenland. De Togolees Tété-Michel Kpomassie. E2 22.35 Nationale Loterij, paardekoersen, Journaal en Coda. 07.30-10.00 Ontbijttelevisie. 18.25-05.30 Olympische Spelen: Atletiek, reportage van de tienkamp 100m, kwalificatie discuswerpen voor mannen, 200m series voor vrouwen, tienkamp verspringen, 1500m series voor vrouwen. 20.00 Studio L.A.: Overzicht afgelopen nacht afgewisseld met atletiek: tienkamp kogelstoten en 200m kwartfinales dames. 23.30 Samenvatting uit Los Angeles 01.00 Atletiek: 200m halve finales heren en tienkamp hoogspringen; 01.10 Finale polsstokspringen; 01.25 Finales 400m horden dames; 01.45 finale 400m heren; 01.50 5000m series; 03.00 kwalificatie verspringen dames; 03.45 finale 200m heren; 03.50 400m tienkamp; 04.15 halve finales 3000m dames; 05.00 halve finales 3000m steeple. 07.00-09.35 Olympische Spelen. 12.00 Teletekst. 17.00 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop, j eugdprogramma. 17.50 Ciné-vacances, jeugdprogramma. 18.50 RTBF: Bonjour la fête, met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux trésors. Vandaag: Cartagena. 21.10 Un ours pas comme les autres (1), tv-serie. 22.05 l'Homme et la musique. 23.05 Journaal. 23.25 Un autre regard. 17.05 Un autre regard. 17.30-23.00 Olympische Spelen. EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. NOS: 19.02- 7.00 Radiolympia. 06.00-09.00 Ontbijttelevisie, samenvatting van de vorige nacht. Met o.a. finale floretschermen damesteams. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 (ZW)Sommerstürme, Amerikaanse speelfilm van Douglas Sirk (1944). 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.20 Höhepunkte der Olympianacht en Olympia Spezial. 16.00 Tagesschau. 16.10 Key West, documentaire (herh.). 16.55 Die rote Zora und ihre Bande (9), jeugdserie. 17.25 Doctor Snuggles, tekenfilm. 17.50 Tagesschau. 18.30-19.50 Dabei in Los Angeles. Met: atletiek, tienkamp 100m en verspringen, discuswerpen kwalificatie heren, 200m voorronde dames; kano halve finale 500m. Terugblik op de hoogtepunten. 18.00 Hier und Heute. 18.15 WWF. 19.50 WWF. 20.00 Tagesschau. 20.15 Dabei in Los Angeles. Met o.a. atletiek: 1500m dames voorronde, tienkamp kogelstoten en 200m dames tussenronde. Boksen kwartfinale. Worstelen voorronde. Terugblik op de hoogtepunten. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Dabei in Los Angeles. Met o.a. zaalhandbal heren: W.-Duitsland - Denemarken. Dressuur landenwedstrijd. Worstelen voorronde. 01.00 Tagesschau. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Ferienprogramm für Kinder: 'Zlateh, die Geiss', film naar een verhaal van Isaak B. Singer; ca. 15.20 Trickbonbons, met Calimero; ca. 15.30 Ferienkalender; ca. 15.50 Madita, tv-serie naar een verhaal van Asrid Lindgren. Afl. 7: Walpurgisnacht. ca. 16.15 Lassies Abenteuer. Afl.: Een wasbeer speelt piano. 16.40 Breakdance. WK 1984. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 18.05 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.Het bedrog. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Flashlights, hits nieuws met Hiroko, Evelyn en Dhana. 20.15 ZDFMagazin. 21.00 Die 2 (The Persuaders), Amerikaanse serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Pfarrer Johannes Kuhn antwortet. 22.40 (ZW)En Passant, tv-film van Michael Klier. 00.05 Ray Conniff: Musik für Millionen. 00.50 Heute. 00.55-6.00 Olympische Spelen: atletiek, schoonspringen, gewichtheffen en schermen. 6.00-9.00 Olympische Spelen: samenvatting van de nacht VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekker radio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. "eleac: 9.33 Spy in de sky (11). VARA. 10.03 De glazen wasser is geweest, I.^orsp. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws). ix.30 Nws. 11.33 Leef-tij d-genoeg. Overh.voorl.12.16 Een uitzending van het Ministerie van Financiën. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen v.d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef tijd-genoeg (13.30 Nws). 14.00 De vliegende VARA: De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS- RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55.17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws). Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. NCRV: 19.00 NCRV-leerhuis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Religieuze muziek van Handel. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Poëzie. RVU: 21.40 Over men senrechten gesproken!? NOS: 22.00 Suara Maluku - Muziek. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Muziek van de 20e eeuw. 23.55 Nws. Ieder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.00-17.00, na nieuws en reklame, onderbroken worden voor aktual. van Echo. 7.04 Het leven begint na zeven, met Pe ter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio 'De Zwarte Roos'. 12.04 Ra dio Bellevue. 14.04 And the beat goes on15.04 Komt er nog wat, van? 17.04 Weeshuis van de hits, NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 KRO goes Brilcream. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs im III. Vanaf het eiland Sylt. 21.45 Die Schonen und die Reichen, film over Sylt. 22.40 (ZW) Jugend von Heute (Rendez vous de Juillet), Franse speelfilm van Jaques Becker (1949). Cl 00.15 Journaal. Ieder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Veronica komt naar je toe: vanaf het havengebied de Oever. Met om: 7.03 Ook goeiemorgen (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio). 9.03 Muz. ter wijl u werkt (10.30 Veronica nws.radio). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nws.radio). 14.03 Jukebox. 15.03 Ne derland muziekland (16.30 Veroni ca nws.radio). 17.02 Het laatste rondie. NOS: 17.55 Mededelingen. NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. uit de Barok. 10.30 Orkes- tenpalet. Portret van Mozart. 11.45 De concertaria's van Mozart (1). 12.20 Promenade. Werken van Massenet en Gounod. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert door Jan Jonge- pier, orgel en Frans Pasdeloup, trompet. AVRO: 13.30 Nerone, ope ra v. Boito uitgev. door het koor van de Hongaarse Radio en Televi sie en het Hongaars Staats-opera- orkest. 16.05 Beethoven-concert. 20.00 Kasteelconcert (6). Een optre den van Alba Musica Kyo in kas teel Marquette te Heemskerk. 21.30 Symfonische muziek uit de 20e eeuw. (Via de AM-zender Hilversum 1) NOS: 19.02 Nieuws voor buitenlan ders. 19.02 Bulletin in het Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het' Turks. 19.30 Bulletin in het Spas: j&.

de Stem | 1984 | | pagina 17