'Ik kom hier al acht jaar' Bleijko coatingsverbod opleggen GS: provinciekas bereikt in 1986 dieptepunt Hiroshima-herdenking in Hulst en Breskens Ongeval zorgt voor verkeerschaos TE GA GS teleurgesteld over stopzetten rijkssubsidie ouwers errast bij K tennis uus Braam verleden Junioren tiaar WK wielrennen )ertig banen >ij nieuwe isopslag in Sloegebied Provincie bestudeert ultralichte vliegtuigen PAGINA SPORT a INSDAG 7 AUGUSTUS 1984 Door bezuiniging rijk ZWAARGEWONDE DRIE UUR KLEM IN VRACHTAUTO tm ROBERT HENDERIX: TIENERTOERIST DHEVENINGEN - De nati0. Ie tenniskampioenschappen n maandag op de Mets-ba. n in Scheveningen zonder zienbarende uitslagen be. nnen. De acht geplaatste heren en r geplaatste dames behoef, n maandag nog niet in aotiü komen. In de 'voorhoedegevechtetf am de jeugd echter nog veel ort. Van de acht sterkstep t de nationale jeugdkam- menschappen tot en met m r haalde er slechts één (Ton uwers) de tweede ronde ze 18-jarige Louwers uit ade klopte verrassend routi er Hans Everaars met 6-4, g. Bij de ouderen hadden Eric ilborts en Theo Gorter de ootste moeite om zich res- "tievelijk Mare Vekemans Chris Vermeeren van het f te houden. Bij de dames n de jeugd evenmin vlam- en. Alleen Titia Wilmink uit 'nacker kwam een ronde rder ten koste van Annette uwer. Opvallend ook was de aarbevochten zege van Dig- Ketelaar op Ellen Drieber- n (5-7,6-4,7-5). Ook de nieuwe Europese gdkampioen tot en met r, Christiaan Feenstra, st maandag al in actie ko en. Na zijn gisteren in het lgische Ostende gewonnen ale tegen de Tsjech Martin relba was dat wel even wen- n. De 17-jarige Utrechte- ar moest in zijn partij tegen één jaar jongere Glenny haap uit Amsterdam even toeren komen, maar daarna ing het snel (6-4,6-0). ren enkelspel, eerste ronde: Prank nssen-Agtereekte 6-2, 6-3; Koever- ns-Ekker 6-0, 7-6 (7-2); Van Poel- - t-René Gorter 7-6 (7-3), 6-3; Groene- ld - Lapré 6-0,6-2; Koopman-Gomers- ch 6-2, 6-0; Otto Panman-Hugo Jans- i 6-3, 6-2; Bolsius - Bruin 6-4, 6-2; -k-Meijers w.o.; Reijnders-Theelen 6- 6-1; Theo Gorter-Vermeeren 5-7, 7-5, Zegveld-Van Erven 6-4, 6-4, Men- nk - Vermeer 5-7,6-1,6-1; Van Eekeren Schuur 6-1, 6-1; Laudin - Boers w.o, n de Boom-Liewes 6-0,7-6 (7-3); Feen- a-Schaap 6-4, 6-0; Louwers-Everaars 6-3; Simon-Vorstman 6-4, 6-4; Vos- arhuis 2-6, 6-1, 6-2; Moos-De Haan 6- -4; Van Gelderen-Van Geuns 6-3,6-2; ilborts-Marc Vekemans 6-2, 3-6, 6-2; han Vekemans-Willemen 6-3, 6-4; enen-Van de Marei 6-3,6-2. esenkelspel, eerste ronde: Cann kkum - Loes Oosterveld 6-2, 6-0; In line Driehuis - Nicole van Erven 5-7,6- 6-1; Ellie Appel - Annelies Simons 64, 2, Titia Wilmink - Annette Bouwer 6- 4-6, 6-3; Digna Ketelaar - Ellen Drie- rgen 5-7, 6-4, 7-5; Mariette Pakker oniek Margaroli 6-1, 6-2; Nicolle Ja- rman - Jolanda Lembeck w.o.; Hester itvoet - Mariette Verbruggen 6-1, 6-1; ~non Bollegraf - Janneke Garos 6-1,6- Anneke van de Ham - Evelyn Büer- ann 7-5, 6-2; Hellas ter Riet - Margot n der Velden 6-2, 6-4; Pascal Druyts - eke van der Woude 6-4,6-0. engd dubbelspel, eerste ronde: Ka- en Rene Moos - Jacqueline van ijk/Alex Reijnders 6-4, 7-5 Nicole Ja- rman/Frits Don - Pascal Druyts/Tom ssen 6-3, 6-2 Ellie Appel/Vincent van lderen - Annelies Simons/Bart Thee- 6-1, 6-3 Mariette Pakker/Mark Koe- rmans - Moniek Margaroli/Christiaan -nstra 7-5, 6-2 Judith Warringa/Men- Oosting - Manon Bollegraf/Wim oeneveld 6-2, 3-6, 6-3 Carin Bakkum/ illem Bruin - Ingelise Drxehuis/Ma- an Laudin 7-5, 6-3 Marianne van der orre/Rob Men tink - Mariette Verbrug- n/Ton Louwers 6-3, 6-4 Hellas ter J et/Chris Vermeeren - Yandra Wel- r/Rolf Thung 7-5,6-1. EM STEDE (ANP) - Op de ftijd van 81 jaar is water- lo-pionier Guus Braam verleden. Braam, oud-inter- ational, vervulde gedurende ieer dan 25 jaar als speler an het Heemsteedse HPC een ominerende rol in het lande- jke waterpolo. Ook op bestuurlijk terrein aakte hij zich als voorzitter ,an de polocommissie van de koninklijke Nederlandse wembond verdienstelijk. Hij ras ridder in de Orde van iranje-Nassau. Van onze sportredactie REDA - In de Nederlandse loeg, die morgen afreist naar et WK wielrennen voor ju- ioren, dat in de Franse stad 'aen wordt gehouden, is Zuid west-Nederland goed verte genwoordigd. Vier Westbra banders - Stephan Bakers Rijen), Daan Luijkx (St.Wil- lebrord), Tonnie Akkermans Zevenbergen) en Tommy P°s (Oosterhout) - en een Zeeuw - -harles de Caluwé (Terneu- »n) - maken deel uit van de ïationale afvaardiging. Rakers, Luykx en Akker- nans zijn met Raif Moorman Amsterdam), Ton Cordes Wilnis), Herbert Dijkstra Hoogeveen), Gerrit de Vries Oldeberkoop) en Arjan JaSj Wouwbrugge) geselecteerd 'oor de weg. Vier van dat achttal zijn er il zeker van in actie te komen- lat zijn Rakers, die volgend aar bij de amateurs voor Ba- avus gaat koersen, Dijkstra. Ie Vries en Cordes, die op 12 lugustus de ploegentijdrit >ver 70 kilometer zullen nJ' ien. Wie aan de wegwedstrijd >p 19 augustus zullen deelne- nen, is nog niet bekend. Tommy Post en Charles Jaluwé behoren tot de baan- olopfip teQSJÖ?' 877850 223611 RÜTTCHEN GROEP wa9e VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 1 fan een onzer verslaggevers VUSSINGEN - Door de vestiging van een nieuw ipslagbedrijf voor vis na bij de nog te graven Bijle- veldhaven in het Sloege- jjed krijgt Zeeland er on geveer dertig arbeids plaatsen bij. De voorbereidingen voor de bouw van het opslagbe- drijf van de Flushing Cold Storage Company begin zodra de Raad van Bestuur van het Haven schap Vlissingen in de ko mende vergadering van 20 augustus het groene licht heeft gegeven. Zowel directeur J. Kloosterboer van de Flus hing Cold Storage Compa ny, als directeur J. Van Konijnenburg van het Ha- lenschap Vlissingen heb ben echter goede moed dat Raad van Bestuur de voorgenomen bouw niets in de weg zal leggen. Im mers, zoals gemeld in De Stem van zaterdag, ziet het havenschap de komst van het nieuwe bedrijf als een overwinning. Het opslagbedrijf krijgt tweehonderd meter nieu we kadelengte in de Bijle- veldhaven. Het terrein heeft een totale oppervlak te van 7 hectare; drie hec tare is reeds gekocht van het havenschap en op nog eens vier hectare is een op tie genomen, deelde direc teur Kloosterboer mee. Er komen twee koelhuizen, elk 100 meter lang, 35 me ter breed en 8 meter hoog. Tussen de koelhuizen, die te samen een capaciteit hebben van 60.000 kubieke meter, wordt een acht me ter brede straat aangelegd. Wat er met de overige hectares gaat gebeuren, is vooralsnog onbekend. De Scheveningse Rederij Jac- m BV (een zusterorgani satie van de Flushing Cold Storage company) speelt met het idee er een visver- werkingsbedrijf op te be ginnen met ruimte ernaast om de schepen en de netten te kunnen repareren, maar de directie van Jaczon ziet dat nog als iets voor de toe komst; de bouw van het opslagbedrijf komt eerst aan de beurt. Directeur Kloosterboer schat het aantal nieuwe arbeidsplaatsen dat de vis- ag oplevert op dertig. Vijf man personeel gaan Je koelhuizen bedienen, terwijl nog eens vijfen twintig man aangetrokken kunnen worden voor het aden en lossen van de schepen. Dit' laatste is een aangenomen karwei van Westerschelde BV, een be staande firma die reeds over een personeelsbe stand beschikt. De 25 nieu we werknemers zullen dan ook, volgens directeur Kloosterboer, in dienst tre den van de Westerschelde BV. Direct na de vergadering van de Raad van Bestuur beginnen de voorbereidin- VQor de bouw van de '.eethuizen. De tekeningen voor de bouwvergunning kaan deze week al naar de ïerneente Borsele. Als de vergunning eenmaal ver end is, wordt begonnen fet de bouw. Directeur Kloosterboer zei te hopen dat het nieuwe bedrijf dit laar nog kan gaan draaien. Van een onzer verslaggevers ADVOCAAT VEEHOUDER VERSCHUEREN DEN HAAG/WALSOORDEN - De advocaat van veehouder J. Verschueren uit Walsoor den, mr. P. Haans, heeft de Raad van State gevraagd het betonbedrijf Bleijko een ver bod op de leggen voor het coa ten (teren) van buizen, zolang niet wordt voldaan aan de be palingen in de hinderwetver gunning. Haans zette gisteren voor de Raad van State uiteen dat het bedrijf de afgelopen tijd vro lijk buizen heeft gecoat, ter wijl de speciaal daarvoor neergezette loods nog niet is voorzien van de verplichte schoorstenen en filters. Dat zou zijn gebeurd op 30 mei, 14 juni en 17 juli. Telkens drong een doordringende stank door tot in de woning en stallen van Verschueren. Op 14 juni was het gras op het weiland in de nabijheid van het bedrijfsterrein van Bleijko pas gemaaid en lag het te dro gen. Reden voor Haans om te stellen dat Bleijko voor de be langen van de veehouder blijkbaar geen oog heeft. Een verzoek aan GS om het gemaaide gras te onderzoeken werd van tafel geveegd, omdat GS meenden dat dit toch niets nieuws zou opleveren. Wel hebben GS Bleijko een verma nend briefje geschreven. Nu vreest veehouder Ver schueren dat het leed zelfs met schoorstenen en filters nog niet geleden zal zijn. Immers, gasvormige vluchtige stoffen worden dan nog steeds vrije lijk in de lucht geblazen. Daarom, zo pleitte Haans, moeten er zo snel mogelijk luchtmetingen komen, naar de gasvormige stoffen die vrijko men bij het coaten. Pas op grond van die onderzoeksre sultaten kan immers pas be oordeeld worden of de filters, die door GS zijn goedgekeurd, helpen. Inmiddels, zo maakte Haans ook bekend, werd veehouder Verschueren vorige week op nieuw geconfronteerd met een doodgeboren kalf. Het kada ver is voor onderzoek naar de gezondheidsdienst te Gouda gebracht. Het is het derde doodgeboren kalf binnen een klein half jaar uit een proef- groep van vijf koeien, die vrij elijk kunnen rondlopen op de wei nabij Bleijko. Eén van die koeien overleed overigens kort na het kalveren. Die werd voor onderzoek naar het RIV in Bilthoven gebracht, maar de resultaten zijn nog niet be kend. Verwacht wordt dat de Raad van State mogelijk vrij dag al een uitspraak doet in deze kwestie. Aanleg fietspaden in de versukkeling Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De aanleg van fietspaden dreigt in de versukkeling te geraken. Dat blijkt uit de brief, waarmee Gedeputeerde Staten van Zeeland hun ontwerp-begroting 1985 presenteren. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur ver wacht dat de financiële armslag van de provincie in 1986 een (voorlopig) dieptepunt zal bereiken. Oorzaak zijn de voortdurende bezuinigingen van het rijk op de uitkeringen aan het provinciefonds. Op grond van 'thans beken de gegevens' moet er rekening mee worden gehouden dat in 1986 zo'n 2 miljoen gulden minder besteed kan worden dan in 1985. Hoe het de provin cie in daaropvolgende jaren zal vergaan weet men niet. De regering verstrekt namelijk alleen cijfers die reiken tot aan het einde van deze kabi netsperiode. GS delen dit mee in de aan biedingsbrief bij de ontwerp- provinciebegroting 1985. Het college benadrukt daarin dat met de financiële ruimte voor volgend jaar (berekend op bij na 7,9 miljoen, 0,6 miljoen méér dan twee maanden gele den nog werd aangenomen) voorzichtig moet worden om gesprongen. Zo durft men men dit geld nauwelijks verplich tingen aan te gaan, die jaar- Oorzaak is de beëindig per 1 januari a.s. van de rijkssubsi dieregeling voor aanleg van fietspaden langs secundaire en tertiaire wegen. „Met teleur stelling", aldus GS, „moeten wij er thans helaas melding van maken dat zelfs van een geleidelijke afbouw van de re geling, waarmee tot voor kort altijd nog rekening werd ge houden, geen sprake zal ziin". Voor fietspadenaanleg in Zeeland leverde de subsidiere geling de afgelopen vijf jaar in totaal zo'n 7 tot 8 miljoen gul den op, dit jaar ging het om een bedrag van 2 miljoen. Vanaf 1 januari is er voor alle provincies samen nog slechts 1 miljoen per jaar beschikbaar. „Uit deze cijfers blijkt zon neklaar dat het wegvallen van deze subsidieregeling een fikse aderlating in de financierings mogelijkheden voor deze voorzieningensector bete kent", klagen GS, „Wij besef fen dat het wegvallende rijks subsidie onmogelijk geheel met eigen middelen gecom penseerd kan worden". Helemaal werkloos willen GS niet aan de kant blijven. Het is de bedoeling volgend jaar 4 ton uit de provinciekas in een Zeeuws fietspadenfonds te stoppen. Afhankelijk van dit jaar nog te realiseren pro jecten zal zich daar dan 5 ton in bevinden. Daarmee, aldus het college, kan in 1985 de sub sidiëring van de aanleg van fietspaden nog enigermate worden voortgezet. Wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft verwacht men men dat in 1985 langs een tweetal we gen nog fietspadenprojecten in uitvoering zijn of komen. Het gaat om de wegen Hengstdijk- Stoppeldijk en Philippine- Hoek. BRESKENS/HULST - Een to taal vernietigde stad, veraste lijken en vreselijk verminkte gewonden. Dat waren foto's die gisteren te zien waren tij dens de Hiroshima-herden- kingen in Hulst en Breskens. Op deze stad viel negenender tig jaar geleden de eerste atoombom. In Hulst werden 500 pam fletten en 250 folders gestopt in handen van de marktbezoe- kers. Dezen hadden echter meer belangstelling voor de uitgestalde waren, zoals kleu rige jurken, vette kazen en sleutelsets. Slechts een enke ling bleef aandachtig stilstaan om het illustratiemateriaal te bekijken. In Breskens onthulde pas toor Giellet 's avonds een beeld, dat dominee Stuerbout voorstelde. Deze dominee stierf in 1668 in West Zeeuwsch-Vlaanderen tijdens godsdiensttwisten. Volgens Giellet was deze Stuerbout ook het slachtoffer van onno dig geweld. Het beeld wordt in de loop van deze maand in Waterlandkerkje geplaatst. Eerder deze dag was er in Breskens een stiltekring. Een tiental mensen herdachten een half uur lang wat er negenen dertig jaar geleden gebeurde. - FOTO DE STEM/COB J. DE BOEF De chauffeur raakte bekneld in zijn cabine en kon pas na drie uur bevrijd worden. Van een onzer verslaggevers TERHOLE - Het verkeer van het naar de veerboot in Perk- polder is gisteren de gehele dag en een deel van de avond ontwricht geweest als geval van een zwaar ongeval met een tankauto nabij Terhole. De Rijksweg 60 werd daar door geheel geblokkeerd en het drukke verkeer moest worden omgeleid door de smalle polderwegen. De bestuurder van de vrachtauto, de 25-jarige A.M. uit Helmond, werd zwaar ge wond en kon pas na drie uur uit het wrak bevrijd worden. Hij werd met spoed naar het academisch ziekenhuis te Gent gebracht. Zijn toestand was gisteravond nog kritiek. Het ongeval gebeurde gis terochtend rond acht uur, toen de tankwagen met aanhanger vanuit Hulst richting Terhole reed en daar net voor de be bouwde kom door onbekende oorzaak van de weg geraakte. De bestuurder heeft nog ge tracht uit de berm te sturen, maar toen begon de combina tie te scharen en werd volledig onbestuurbaar. Vervolgens kantelde de tankauto, die ge vuld was met graan, en schoof tegen een boom aan de andere kant van de weg. De chauffeur raakte daarbij bekneld in zijn cabine en kon pas na drie uur bevrijd wor den. Met een vanaf het bekken verbrijzeld onderlichaam moest hij in kritieke toestand naar het ziekenhuis in Gent worden gebracht. De oorzaak van de langdurige beknelling lag in het feit dat de vrachtau tocombinatie, gezien zijn lig ging, niet van de boom kon worden afgetrokken. Daarom moest eerst de boom uit de ca bine gezaagd worden. Door het ongeval werd de Rijk weg 60 geheel versperd en moest het verkeer worden om geleid via de Havendijk. Ech ter, doordag twee vrachtauto's elkaar daar wilden passeren, waardoor de ene vastgelopen remmen kreeg en de andere dreigde in de sloot te kantelen, werd ook die route al snel ver spert. Er werd een nieuwe om leidingsroute gecreëerd via de Notendijk, Rietstraat en Hon- tenissestraat. Omstreeks 14 uur waren de vrachtauto's van de Havendijk afgevoerd en werd de dijk opengesteld voor het verkeer uit de richting Hulst. Nadat gistermiddag eerst de lading uit de tankauto was overgeheveld, kon men pas in de vooravond met een hoog werker het wrak van de weg tillen. Het ongeval veroorzaakte niet alleen veel last voor het normale auto- en vrachtver keer, ook het openbaar ver voer moest met alle macht zoeken naar middelen om de bussen op tijd te laten rijden. Volgens regio-chef G. Blaak man van de ZWN, was het vooral gisterochtend 'improvi seren geblazen'. Vanaf een uur of drie reden de bussen echter weer redelijk op tijd. De mobi lofoons in de bussen kwamen daarbij goed van pas. Volgens Blaakman is het vrijwel nog nooit gebeurd dat een drukke doorgaande weg in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen als ge volg van een ongeval zo lang geblokkeerd is geweest. CADZAND - „Ik vind de zee zo mooi. Het water, het strand en de duinen. Bij ons in Limburg heb je zo iets niet, daarom kom ik zo Vaag hier". Aan het woord 's Robert Henderix. Het is druk op het Cad- zandse strand. Hoewel de bouwvak is afgelopen, zijn w nog genoeg toeristen over. Vele windschermen be schermen de badgasten te gen de wind. Vier kinderen verlaten juist het stand. Het zijn Mischa en Christie Wanjou, Stephan Allard en Robert Henderix. De laatste is het neefje van Mischa en Christie. Robert: „Ik kom hier al sinds 1976. Ik heb me nog nooit verveeld en ik ben van plan om nog vaak te ko men". Samen met Mischa en Stephan heeft hij op zee ge surft. Daarvoor hebben ze een plank gehuurd bij een van de surf verhuurbedrij ven die sinds kort op het strand aanwezig zijn. Mis cha: „We huren niet elke dag een plank, want dat kost te veel, zeker voor ons". Per keer kost een surfplank 12,50. Tent Met z'n vieren komen ze wel elke dag zwemmen. „Dat kost niets, en we wonen dicht bij het strarïd. Mijn ouders hebben een winkel in Cadzand en daar wonen we ook", zegt Christie. Robert heeft een tent uit Limburg meegenomen. Deze staat nu achter het huis van Mischa en Christie. „Daar slapen we nu in. Dat is heel leuk. Je kan dan zo laat gaan slapen als je wil, en ook natuurlijk uitgaan", al dus Mischa. Robert, Mischa en Ste phan gaan 's avonds ook uit in Cadzand. Trots vertellen ze dat ze soms pas om twee uur 's nachts thuis komen. Ze gaan vooral naar de twee plaatselijke discotheken. De 'Big L' heeft echter hun voorkeur. Op de vraag of er leuke toeristen in Cadzand zijn lachen ze alle drie. „Ja hoor, die zijn er. Als het weer goed is, is iedereen leuk", zegt Robert. „Ik vind dat het nier een negen waard is. Geen tien want het stand is niet breed genoeg. Zeker niet bij vloed. Dan is het veel te klein", al dus de vijftienjarige Robert. Stephan (12) is het daar niet mee eens. „Ik ben het hier zo gewend, ik weet niet beter. Ik vind het Cadzandse strand een tien waard, voor mij kan het niet mooier". De eveneens twaalfjarige Mis cha is het daar helemaal mee eens. Christie (8) maakt het niet zo veel uit. Ze vindt het prima zoals het nu is, wel moet er meer duin ko men om in te spelen. Wat ze alle vier leuk vin den is het tuftuffen, het rondrijden in een grote skel ter. De uit Melick bij Roer mond afkomstige Robert gaat echter toch het liefst naar het stand. „Drie jaar geleden heb ik leren surfen, en nu doe ik dat heel graag. Maar natuurlijk ook zwem men". Robert Henderix: „Als het weer goed is, is iedereen leuk- FOTO DE STEM/COR J. DE BOER lijks terugkomen. Zoals al eerder duidelijk werd willen GS het overgrote deel van de financiële ruimte, namelijk 6,4 miljoen, gebrui ken voor éénmalige uitgaven. Jaarlijkse verplichtingen wil men slechts aangaan tot een bedrag van 6,5 ton. De rest van de ruimte, bijna 8 ton (plus 5 ton voor onvoozie- ne uitgaven) wordt voorlopig achter de hand gehouden. Men houdt onder meer nog reke ning met eventuele tegenval lers op prinsjesdag of bij de verschijning van de officiële uitkeringscirculaire. Zoals ge meld hangt de provincie ook nog een strop boven het hoofd, die verband houdt met 'natio nale' financiering van grote orkesten, toneelgezelschappen en musea. In het minst gunsti ge geval gaat het daarbij om een vermindering van het jaarlijks budget met 1,5 tot 1,2 miljoen gulden. Daarmee is in de ontwerp-begroting nog geen rekening gehouden. Wel is in de ontwerp-begro ting alvast de eerste provin ciale heroverwegingsoperatie, een bezuiniging van bijna 1,2 miljoen gulden op jaarlijkse uitgaven, verwerkt. GS: „Het financiële beleid van de afge lopen jaren heeft niet kunnen voorkomen dat om budgettai re redenen ombuigingen van het bestaande beleid noodza kelijk zijn geworden". Perspectief In de begroting is ook een verhoging van de legestarie ven (de vergoedingen voor provinciale dienstverlening) met 3 procent opgenomen. Het provinciale aandeel in de hef fing van de motorrijtuigenbe lasting blijft 18 opcenten. De ontwerp-begroting 1985 biedt wat meer perspectief voor de secundaire wegen. Dat houdt verband met de 'vrij gunstige' rentestand. Het on- derhoudsniveau van dit jaar kan gehandhaafd blijven. Er is zelfs nog 1,2 miljoen extra voor investeringen, extra af schrijvingen of onderhoud. Wat de nieuwe uitgaven en ombuigingen voor volgend jaar betreft zijn Gedeputeerde Staten bij hun eerdere voor stellen gebleven. Waar de sta tencommissie voor financiën vraagtekens heeft gezet, dan wel waar sprake is van koers wijzigingen worden nog af zonderlijke statenvoorstellen in het vooruitzicht gesteld. Economie In de aanbiedingsbrief laten GS ook hun licht schijnen over het sociaal-economisch kli maat: „Een goed en afgewogen herstelbeleid gericht op struc turele verbeteringen van onze economie blijft nodig, maar kan dank zij de betere voor uitzichten wellicht sneller of minder pijnlijk verlopen". Aandacht wordt vooral ge vraagd voor de (jeugd-)werk- loosheid. „Spreken van een 'verloren generatie' moge overdreven zijn, maar is niet zonder grond". In dat kader wordt gesteld: „Het totale maatschappelijk welzijn is ge baat bij deeltijdarbeid". Ook wordt een lans gebroken voor 'werken met behoud van uit kering' en ander vrijwillig werk. MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur gaat bekij ken wat het aanmoet met de toenemende belangstelling voor het vliegen met ultralich te vliegtuigen (ULV's). Nu nog ontbreekt het in Zeeland aan criteria, waarmee het ruimtebeslag van ontwik kelingen op dit terrein kan worden beoordeeld. Er zal een studie worden uitgevoerd, zo delen GS mee in hun brief bij de ontwerp-provinciebegro- ting 1985.

de Stem | 1984 | | pagina 9