VOLVO 340 WINNER 1.4 17.650,- Kleurrijke opening elf de jeugdvakantieweek Hulst Dorpsmarkt in Groede blijkt groot succes BILDERBEEK DE SCHELDEVLUCHT: arssen itrouwd Snorrenkermis in Kruispolderhaven door velen bezocht Nieuw circus bezoekt kust W-Z- Vlaanderen erken aan mnel v.a. Plaatselijk nieuws MAANDAG IAANDAG 6 AUGUSTUS 1984 VAN ZEELAND 6 AUGUSTUS 1984 fAGINA ZEELAND" H.F. VAN OOSTERHOUT Radio Tijger toert rond KOM OOK OP DANSLES! DANSSCHOOL entwerpen 5ouw nieuw iekenhuis yoes begint Schietingen Heikant Sint-Jansteen T6 PAGINA ZEELAND 2 Autobedrijf Stationsweg 6 Hulst. 01140-13191-11489 Van een onzer verslaggevers STEKENE - Streekzen- der Radio Tijger uit Ste- kene toert de komende weken door het Wase en Zeeuwsvlaamse land met allerlei bekende arties ten. Zaterdag 11 augustus houdt de 'Tijger Totaal Tour' halt bij het ge meentelijk zwembad in Koewacht, met onder an dere de body-builders van kampioen Hugo van Brussel, de tweede Tijger totaal duikwedstrijd en de artiest Forrest. Een dag later, op zondag 12 augsustus is men present op de Statiekermis in Hulst en op woensdag 15 augsutus in het stadscen trum van Terneuzen. Zaterdag 17 augustus is de Tijger Platenshow aanwezig tijdens de Eilandfeesten in Sas van Gent. Daar is zondag 18 augustus ook de 'Totaal Tour' te vinden met on der anderen Erik de Zwart. Piloot Machiel en kaartlezer Coen buigen zich in de cockpit van de piper voor een laatste maal over het vluchplan jestig jaar getrouwd... - FOTO WIM KOOYMAN Zeeland 'doen' Touwtrekwedstrijden tijdens de Snorrenkermis in Kruis polderhaven - FOTO WIM KOOYMAN GROEDE - De Dorpsmarkt die vrijdag in Groede werd gehouden, is een groot succes geworden. Naar schatting hebben tussen 3.000 en 5.000 belangstellen den dit evenement bezocht. Reden genoeg voor de or ganisatoren om nu al te denken aan een nog grootsere opzet voor volgend jaar. Het was de eerste keer dat het evenement in deze vorm op touw was gezet. In voor gaande jaren werd de Groede- se kindervakantieweek ook al traditioneel afgesloten met een rommelmarkt en een kunst- en antiekmarkt, maar vorig jaar al bleek dat deze door gebrek aan belangstel ling ten onder dreigde te gaan. Dit jaar besloten de organisa toren het evenement nieuw le ven in te blazen door ook 'ge wone' marktkramers naar het dorp te halen. Meer dan vijftig marktkooplieden, standwer kers en ideële organisaties be manden de kraampjes en vrij wel allemaal konden ze na af loop een tevreden blik in het geldkistje werpen. Burgemeester C. Spijker boer van Oostburg openden de Dorpsmarkt vrijdagochtend en kreeg meteen een reuze paptaart mee naar huis. 's Avonds trad de muziekvereni ging Breskens-Groede op in de muziektent voor heel wat be langstellenden. Stoelen tekort waren er voor het optreden van de zanger Piet Brakman, die liedjes ten gehore bracht van zijn nieuwste elpee. Daar na werd er ter afsluiting nog eenuurtje gedanst. De organisatoren hebben inmiddels het plan om het evenement te laten uitgroeien tot een heuse jaarmarkt, waarbij nog meer te doen zal zijn dan dit jaar. OOSTBURG - Het nieuwe Nederlandse Circus Mul lens, dat tijdens de Paas dagen een succesvolle pre mière beleefde, slaat ko mend weekeind zijn tenten op aan de Westzeeuws- Vlaamse kust. Zondag 12 augustus tre den de artiesten, clows en wilde dieren aan op de parkeerplaats bij Albert Heyn in Oostburg, maan dag 13 augustus bij park St. Pierre te Nieuwvliet en dinsdag 14 augustus in de Steedoornstraat te Cad- zand. Het uit Tilburg afkom stige circus van de gebroe ders Jozef en Charles Mul lens gebruikt een groen witte viermasttent, die plaats kan bieden aan 1400 bezoekers. Een kleine die rentuin, met dieren die al lemaal in het programma optreden, bevolkt het cir custerrein. De gebroeders Mullens hebben het vaste voornemen het Nederland se publiek weer 'circus- minded' te maken. Dagelijks worden twee voorstellingen gegeven, om 15.00 en om 20.30 uur. (ADVERTENTIE) - FOTO WIM KOOYMAN Overigens kunnen zich nog steeds vrijwilligers aanmel den om bij de vele spelen die in Hulst en de kernen gespeeld worden te assisteren (15 jaar of ouder). Vandaag vinden in de och tend en de middag de volgende activiteiten plaats: Hulst: bos- cross en het monster van Lochness; Clinge: sprookjes- jacht en race en cross; St. Jan steen: Joris en levende bingo; Graauw: Ali Baba-tocht en talentenjacht; Heikant: levend ganzebord en Willem Teil; Nieuw Namen: spokenjacht en fietsenridders. Aanvang steeds om half tien en twee uur. Inlichtingen en contacta dres, tel. 14310. Van onze correspondent KRUISPOLDERHAVEN - De Snorrenkermis in Kruispol derhaven, die voor de tweede maal werd gehouden, is van wege de geweldige belangstel ling een groot succes gewor den. De in staminee Den Burt- man gevestigde Snorrenclub had voor veel activiteiten ge zorgd, terwijl in de feesttent en de overige tentjes op het terrein van de voormalige ha ven, het nodige vertier gezocht kon worden. De kermis werd vrijdag avond geopend met een optre den van de Havenzangers, waarbij ook burgemeester M. Somers en de wethouders aan wezig waren. De burgemees ter prees de Snorrenclub voor het grootê opgezette initiatief. De feestvreugde duurde tot iaat in de nacht. Zaterdag waren er tal van activiteiten. Begonnen werd met trimlopen, gevolgd door twee wielerwedstrijden. Bij de jongeren met twintig deelne mers wist Sicco Steyaert de eerste prijs te behalen. De ouderen (38 deelnemers) moes ten een afstand van 25 kilome ter afleggen. De uitslag was: 1. Dennis Steyaert (Graauw), 2. Mare de Smet (Beveren), 3. André de Rijk (Graauw). De renners werden via de micro begeleid door Frans de Waal uit Graauw. Tussendoor was KLUBS VOOR JEUGD vanaf 14 jr. (ook in Hulst) KLUBS VOOR ALLEENSTAANDEN KLUBS VOOR (ECHT)PAREN EN VERLOOFDEN Inschrijving vanaf woensdag 15 aug. Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 01150-12199 in drie kwartier (ADVERTENTIE) Bij De Blaauwe Hoeve werden de ballons opgelaten Van onze correspondente HULST - In Hulst is gisteren de elfde jeugdvakantieweek geopend. Een groot aantal kin deren vertrok om zeven uur 's avonds bij gemeenschapscen trum Den Dullaert, voorafge gaan door de majoretten en de drumband. Gewapend met ballons liepen zij naar bejaar dencentrum De Blaauwe Hoe ve, waar ook de groep die in Moerschans gestart was (aan gevoerd door de Deurzakkers en de Bareelen) zich bij de jeugdige enthousiastelingen voegde. Na het oplaten van de bal lons ging men naar 't Jagertje, waar wethouder Kayser de of ficiële opening verrichtte door de laatste ballon op te laten. Tijdens de tocht door het 'bos' werden de kinderen door al lerlei sprookjesfiguren op de hoogte gebracht van de diver se spelen en gebeurtenissen, die de komende week plaats vinden. Wethouder Kayser en de voorzitter van het jeugdva- kantiewerk, Iman van Dam spraken de reeds in sprook jessfeer verkerende Hulsterse jeugd toe. De disco-avond voor de oudere jeugd afgelopen zater dagavond is bijzonder leuk en gezellig verlopen. Er waren ongeveer honderd aanwezi gen. Radio Reijnaert verzorg de de muziek. er op de terreinen naast de ha ven een demonstratie van po- litiehondendressuurclub Saef- tinghen uit Clinge. 's Avonds was er in de feesttent een op treden van het orkest Blue Sette. Gisteren werden de feeste lijkheden voortgezet. Het be gon 's morgens met een eucha ristieviering in de feesttent, waarbij pastoor Knipscheer uit Lamswaarde de voorgan ger was. Na de middag was er het bekende touwtrekken, waaraan acht ploegen deel na men. De uitslag was: 1. Cam- brimus, 2. Smulders, 3. brand weer Hulst. In de feesttent ga ven de leden van dansclub De Flamingo's uit Clinge een de monstratie in het stijldansen. Na het stijldansen versche nen de kandidaten met snor ren op het podium in de feest tent. Een damesjury koos voor de langste snor Leo Broec- kaert, voor de kleinste snor Geert de Bakker en voor de 'plezantste' snor Arno Coenen. De verkiezing werd besloten met het zingen van het snor- renlied. Intussen waren twee luchtballonvaarders gearri veerd, die echter vanwege de harde wind niet konden op stijgen. Na al deze activiteiten was er in de feesttent wederom de gelegenheid om te dansen met het orkest Amber. Later op de avond was er nog de popgroep Tosti Proets, die speciaal voor de jeugd optrad. Door Cees Maas ARNEMUIDEN - Za terdagmiddag, vlieg veld Midden-Zeeland. Piloot Machiel van der Baan wacht tot de man met de rood-wit geblok te vlag het startsein geeft. Voor de laatste maal controleert kaart lezer Coen Minderhout het vluchtplan. Een eindje verder, achter het restaurant, een kleurige rij wachtende sportvliegtuigjes. De radio kraakt Engels. Wij heten Sierra Bravo Whiskey, verneem ik. 13.15 uur. De vlag valt. De meter van de toerenteller schiet in het rood; de piper warrior II PH-SBW meerdert vaart, hobbelt over het gras en is even later los van de grond. De negentiende Schelde- vlucht is een feit. We hebben precies 47 mi nuten, weet kaartlezer Coen. Amper drie kwartier om in een vlucht boven de Zeeuw se archipel vijf herken ningspunten op te sporen en verscheidene opdrachten te vervullen. Die herkennings punten kunnen we ontdek ken aan de hand van vijf fo to's, die vooraf verstrekt zijn. Een puzzeltocht voor vliegtuigjes, dat is de Schel- hevlucht. Enige tijd voor de eigenlijke vlucht hebben Machiel en Coen in de han gar van vliegclub Midden- Zeeland met behulp van een opdrachtenformulier de route uitgepuzzeld. Met pas ser en liniaal is het vlucht plan vervolgens op een kaart van Zeeland getekend, is die route eenmaal goed, dan komen ze de antwoor den en herkenningspunten vanzelf tegen. Hopen ze. Voor iemand die slechts zelden in het luchtruim ver toeft en dan nog alleen in zo'n gerieflijke luchtreus met video richting zon, is de vlucht met een piper wel haast een anticlimax. Bok kend en hortend boort het vliegtuigje zich door de luchtlagen. Thermiek en luchtzakken plegen geduch- 'ige aanslagen op het nog nauwelijks verteerde ont bijt. Maar het gaat voorals nog goed, hoewel dat niet van de medepassagier te zeggen is. Na nauwelijks een kwartier zit zij de papieren zak, speciaal voor dit doel in de flap van de voorstoelen aanwezig, met volle overga ve te vullen. Piloot Machiel Vader Van der Baan helpt zoon Machiel vlak voor de rally begint met het berekenen van de route ziet het tafereel aan met de blik van een meestertim- merman die zijn leerling de eerste spijker ziet slaan. Vanaf het vliegveld gaat het richting Noord-Beve land. Op een hoogte van 1000 voet (ongeveer driehonderd meter) is alles duidelijk te onderscheiden. De vrolijk gekleurde zeiltjes van de watersporters op het water van het Veerse Meer even goed als de romantische ca priolen van het paartje dat privé dacht te zijn in het lange gras van Aarbeienei- land. Noord-Beveland duurt twee minuten, dan komt het witte beton van de storm vloedkering in zicht. Kaart lezer Coen is in zijn sas. Zo juist heeft hij het eerste her kenningspunt gevonden;een graansilo aan de westkust van Schouwen-Duiveland. Een bewijs dat de heren vliegers de juiste route ge vonden hebben. Gokken Maar het blijft niet zo eenvoudig. De eerste proble men melden zich boven het in rechthoekige stukken ge sneden Schouwen. De twee de foto in het opdrachten- blok laat een soort van meertje zien, omzoomd door bomen met een torentje aan de horizon. Hoewel we het hele eiland kunnen overkij ken, valt het tafereel niet te ontdekken. „Ik zal moeten gokken", zucht Coen. De pi- per volgt trouw zijn koers; de Oosterschelde andermaal over op weg naar Ellewouts- dijk, waar de naam op het dak van een boerderij gele zen moet worden. - FOTO'S WILLEM MIERAS Boven net water hangt het vliegtuigje wat rustiger in de lucht. De thermiek is hier stukken minder, ver klaart piloot Machiel. Aan de medepassagier is dat evenwel niet te merken. Stil en teruggetrokken, een beetje groenig nog in het ge laat, wacht zij alleen nog maar op vaste grond onder de voeten. Nog zeventien minuten, volgens het sche ma. De naam van de boerde rij nabij Ellewoutsdijk is zo gevonden. Foto drie is afge werkt en nu gaat het de kant van Oostburg op. De schepen op de Wester- schelde lijken niet vooruit te komen, hoewel hun witte kielzog op het tegendeel wijst. Links schitteren de koepels en de schoorstenen van de DOW in het augus tuszonnetje; rechts trekt de schaduw van een wolk over de atoomcentrale in Borsse- le. Zeeuwsch-Vlaanderen schiet onder ons door. Rich ting Oostburg, waar het markante silhouet van de toren al van verre zichtbaar is. Juist voor de gemeente ontdekken de vliegers een volgend herkenningspunt en met een duizelingwekkende bocht die aan de medepassa gier een zacht gekreun ont lokt, vliegen we aan op de stranden van de Walcherse westkust. Aardig Het volgend keerpunt is boven Grijpskerke. Nu is het einddoel haast bereikt. Kaartlezer Coen merkt op dat we aardig binnen de tijd blijven. Een laatste herken ningspunt moet nog gevon den worden. Uit de foto ma ken we op dat het hier gaat om een steiger voor plezier vaartuigen, waarschijnlijk nabij een eiland in het Veer se Meer. Even later ontwaren we het ding. Nu de landing nog en vervolgens wachten op de uitslag. Die landing is er een met een moeilijkheidsgraad. Op het naderbij komende vliegveld zijn met rood-wit te lijnen vakken afgeba kend. Daar zijn punten mee te verdienen. De kunst is om de wielen van de piper in het eerste vak de grond te laten raken. Piloot Machiel slaagt er aardig in. Terwijl het vlieg tuigje uithobbelt over het gras is hij zichtbaar tevre den over het resultaat. Kaartlezer Coen weet het zo net nog niet. Als hij uitstapt zegt hij dat het hem zou ver wonderen als ze de Schelde- meeuw in de wacht gaan slepen. Ze hebben te veel moeten gokken en hij betwijfelt of ze de antwoorden die nog moeten worden ingevuld, wel op tijd bij de jury kun nen afleveren. Maar het was een leuke vlucht, vond hij, en hoewel met de Schelde- vlucht ook punten kunnen worden vergaard voor het Nederlands kampioenschap rally-vliegen komt plezier toch op de eerste plaats, is zijn overtuiging. Te laat Inderdaad ging de eerste prijs niet naar Machiel van der Baan en Coen Minder hout. Ze verspeelden wat tijd aan de theoretische kant en hoewel de doellanding uitstekend verliep, leverden ze de opdrachten te laat bij de jury in. Burgemeester drs. P. Wolters van Middel burg reikte de trofee uit aan een tweetal beroepspiloten van de NLM, de heren Nijs en Van der Linden. De Scheldemeeuw heeft bij deze negentiende rally overigens een naamsveran dering ondergaan. Uit eer betoon aan het onlangs overleden clublid Jan Goed- bloed is de prijs omgedoopt tot Scheldemeeuw/Jan Goedbloedtroffee. Oor spronkelijk waren voor deze rally 32 équipes ingeschre ven, 5 buitenlandse en 28 Nederlandse teams. Tien deelnemende ploegen lieten echter verstek gaan. -cenaar. Dat wil zeggen dat |n na afloop van een gehou- wedvlucht van elke deel- nende duif de juiste snel- Id in meters op papier zette 1 zo tot een klassering te ko- fn. Saterdagmiddag werd met (familie in café De Reizende ln te Kloosterzande een bij- likomst gehouden. Daar lam ook burgemeester Mr. I Somers van Hontenisse het Imanten bruidspaar na- |ns het gemeentebestuur gelukswensen aanbieden. waren er de gebruikelijke |ukstelegrammen van de lingin en de commisaris der "ïingin in de provincie Zee- fcd. Tot de aanwezigen be- orden ook enkele bestuurs- pen van verenigingen waar de heer Aarssen in vroe- r jaren deel uit maakte. Van onze correspondente VERPEN - Voor euws-Vlamingen die naar ntwerpen willen, of via de iheldstad richting Noord- rabant gaan, is het raad- am deze week de Kennedy- nnel te nemen. Vandaag begint men name- k aan de- vernieuwing van deklaag van de toeritten op i beide oevers van de Waas- ndtunnel. De werkzaamhe- :n vinden plaats van 20.00 ir tot 05.00 uur. De betrokken ichten wordt er in de Waas- ndtunnel eenrichtingsver- ler toegepast, waarbij om ■urten het verkeer van de chteroever en dat van de ikeroever wordt doorgela- Van een onzer verslaggevers OES - In Goes wordt van- lag begonnen met de bouw in het nieuwe streekzieken- iiis in Goes. Het nieuwe hospitaal zal de wee huidige Goese ziekenhui- en gaan vervangen. Daarmee rengt de Stichting Ooster- zheldeziekenhuizen het aan- al door haar beheerde zieken- iUizen terug tot twee, eentje in iierikzee en eentje in Goes. De verschillende bezuini- ;ingsronden die onde de op- olgende ministers van bet epartement van Welzijn, /olksgezondheid en Cultuur n daarvoor van Volksgezond heid en Milieuhygiëne plaats- onden, zijn flink van invloed eweest op de plannenmake- Ü- De totale stichtingskosten ijn daardoor teruggebracht ot ruim 100 miljoen gulden- Jaar verwachting kan het lieuwe ziekenhuis begin 19°' n gebruik worden genomen- tan de Stichting Oosterschel- leziekenhuizen zijn zo'n 850 aedewerkers verbonden. JffilKANT - Zaal 't Helleken, j^jaardenschieting, 44 schut- jrs Hoge vogel: J. de Block, heikant, eerste zij vogel: Alb. "an de Branden, Sint-Jan- "een, tweede zij vogel: P. Ste- Jr'S, Sint-Jansteen, meeste '--ine vogels (4 stuks): J. "aert, Kemseke-Tromp. KOEWACHT - Café Oude Molen, vakantieschieting, 32 schutters. Hoge vogel en beide zij vogels: J. de Waal, Koe wacht, meeste kleine vogels: J. Vermeersch, Sint-Jansteen. KOEWACHT - Café Oude Molen, bejaardenschieting, 32 schutters. Hoge vogel en eerste zijvogel: G. Deyaert, St. Gillis, tweede zij vogel: R. Ongenae, Koewacht, meeste kleine vo gels: A. de Coninck, Koewacht. eerste pijlen worden om 13.30 uur afgeschoten. Bejaardenschieting - Op don derdag 9 augustus wordt de maandelijke schieting voor bejaarden en gepensioneerden gehouden in gemeenschaps centrum 't Heike. De deuren gaan open om 13.00 uur en de Bejaardenschieting - Schut- terssociëteit Groot Hulst houdt woensdag 8 augustus in zaal De Kroon een schieting voor bejaarden en gepensio neerden. De inschrijving hier voor begint om om 13.00 uur en de eerste pijlen vliegen op hun doel af om 13.30 uur.

de Stem | 1984 | | pagina 5