Wim Lugtenburg sterkste in ronde Kortgene Resultaten oefenduels Heieen Hage gehuldigd KLEINE VAN SE Jacqueline Wiemes verrast in dressuurwedstrij den He &tnj< Koert van den Akker strijdt in Ador-toernooi op twee fronten Nap Hage vierde Peres krijgt steun van 'Religieuzen' Merijntje Chris van de Bergh fier aan leiding PAGINA SPORT 7 Geef eens Iets geef een diner 124ste jaargang zonde bijslaap Sacharov maakt einde aan hongerstaking Van onze sportmedewerker KORTGENE - Wim Lugten- burg soleerde in Kortgene naar zijn vierde zege in dit seizoen. De coureur uit Goe dereede moest met nog vier kilometer te gaan trachten om alleen de finish te berei ken omdat op dat moment zijn medevluchter Kees de Nooyer door een val achter op was geraakt. Lugtenburg moest weliswaar op de tan den bijten om zijn poging te doen slagen, maar hij hield het fel jagende peloton tien seconden achter zich. Kees de Nooyer, die in de laatste bocht voor de finish onder uit ging, op het door een re genbuitje glad geworden wegdek, sloot nog wel aan bij het peloton, maar kon in de eindsprint geen rol van betekenis meer spelen,. De man, die vooral in de tweede koershelft attent voorin had gereden en met Lugtenburg het beslissende gaatje sloeg, kon nu slechts de leidersprijs opstrijken. En dat was eigenlijk een wat schrale troost voor zijn gele verde inspanningen. De amateurkoers in Kort gene was voor het publiek veel minder boeiend dan de wielerliefhebbers de laatste weken in Zeeland gewend zijn. De Zeeuwse kampioen Ab Verplanke, die al eerder voelhorens had uitgestoken, deelde een nieuw plaag stootje uit samen met Wim Lugtenburg. Het duo pakte 150 meter winst, maar Ver planke hield het al snel voor gezien. De wilskrachtige Lugtenburg ging echter door en toen was het Kees de Nooyer die op drift raakte en na een katachtige sprong aansloot bij de leider. Zij gingen het maken. De reac tie van het peloton kwam te laat. Ook toen De Nooyer te rugviel en Lugtenburg al leen het karwei moest zien te klaren schoot het nu wel wakker geworden peloton tekort. Lugtenburg werd een sterke en verdiende winnaar. Werner Wieme, de laatste weken weer uitste kend op dreef, won de pelo tonspurt nipt vóór Ab Ver planke. Uitslagen: Amateurs: 1. W. Lug tenburg, Goedereede, 80 kilome ter in 1 uur, 50 minuten en 23 se conden; 2. op 10 sec. W. Wieme, IJzendijke; 3. A. Verplanke, IJ- zendijke; 4. P. Raas, 's-Heeren- hoek; 5. J. Poley, Kruiningen; 6. R. Valkenburg, Bergen op Zoom; 7. C. de Baat, Steenbergen; 8. J. van der Reijt, Gorinchem; 9. J. van der Horst, Souburg; 10. K. Heeg, Duitsland; 11. J. Blok, We- meldinge; 12. N. Hage, St.-Maar- tensdijk; 13. J. van Trijp, Putte; 14. W. van Kooten, Bruinisse; 15. J. Janssen, 's-Gravenpolder; 16. E. Amerpse, Goes; 17. E. de Waal, Middelburg; 18., W. de Wilde, Kwadendamme; 19. C. Spaans, 's-Gravenpolder; 20. I. Koeman, Wolphaartsdijj k. Junioren: 1. R. Zijlmans, Oud- Gastel, 60 kilometer in 1 uur, 24 minuten en 56 seconden; 2. T. Akkermans, Nieuw Vossemeer; 3. J. Buikmans, Hoeven; 4. P. Voshol, Nieuwerkerk aan de IJssel; 5. E. Nieuwenhuizen, Lei den; 6. A. van de Dries, Dongen; 7. W. van Oosten, Krimpen aan de Lek; 8. J. van Schaik, Sou burg; 9. op 17 sec. O. Anten, Kwintsheuvel; 10. A. Goense, Ovezande; 11. A. Spoon, Nieu- wenhoorn; 12. J. van Dijke, Tho- len; 13. op 25 sec. F. Stolzenbach, 's-Hertogenbosch; 14. K. van de Weide, Middelharnis; 15. A. Ver- heijen, Oud-Gastel; 16. C. de Ca- luwé, Terneuzen; 17. A. Ha ve laar, Zwijndrecht; 18. A. Ver- mue, Kapelle; 19. C. Stoutjesdijk, St.-Maartensdijk; 20. S. Koole, 's-Heerenhoek. Liefhebbers: 1. N. Westerbeeke, Westkapelle, 40 kilometer in 56 minuten; 2. R. Willems, Uden; 3. M. Faro, Rotterdam; 4. H. van den Oever, Wassenaar; 5. F. Meijaard, Wemeldinge; 6. T. van Dijk, Zoetermeer; 7. W. van Leinden, Berkel; 8. B. Steenbak ker, Yerseke; 9. J. Heuver, Har- denberg; 10. N. van de Sman, Nootdorp; 11. J. Boshuijer, Zuid- land; 12. W. Simon, Rotterdam; 13. H. Slabbekoorn, Kapelle; 14. R. Schouten, Vlissingen; 15. H. Verhage, Middelharnis. Regen spelbreker bü '24 uur van Oostburg' De twee winnende ploegen van de '24 uur van Oostburg' broederlijk bijeen. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Cornelis in de A-categorie en Snackkraam in de B-categorie zijn de win naars geworden van de elfde uitgave van de Oostburgse 24 uur. Een 24 uur die voor het eerst in de geschiedens van het evenement met regen had te kampen, want toen Woutje Wagt- mans vrijdagavond het startschot loste had Pluvius de klep volledig open en ook tijdens de finale zaterdagavond kwam het water met bakken tegelijk op de ruggen van de deelne mers neer. In de A-categorie was het een spannende aangelegene- heid tussen de formaties van Cornelis en De Zwaan. In de finale, de vijfde trimronde, haalde Luc Lampo voor De Zwaan weliswaar het maxi mum aantal punten, maar Herman Dellaert pakte vlak achter hem de tweede plaats wat genoeg was voor de eidn- zege. De A-categorie was met vijf teams overigens matig be zet, wat misschien het comité aan het denken moet zetten voor de volgende uitgave. Zo kwam Wiskerke aan de start met een volledige gele genheidsformatie aangezien hun grote kanonnen een dag later van start gingen in het wereldkampioenschap van de Belgische WAOD-bond. Het winnende team dat slechts uit vier man bestond - de Belg Mare van Overbeeke liet het afweten - werd geformeerd door Carlos Boerman, Willy Tanghe, Herman Dellaert en Rudi Lammens. In de B-categorie, de re creanten, ging de zege naar het Terneuzense team van Snackkraam met Hessel Ha melink, Bob Hamelink, Gerrit Kampman, Theo Verschuren en Stan Brooymans. Zij toon den zich de meest regelmatige ploeg uit het 16-koppige deel nemersveld. De Terneuzenaren haalden het dan ook ruimschoots, met twaalf punten verschil, vóór De Milliano, een formatie ge formeerd uit leden van een trimclub uit de Gelderse Ach terhoek. Ondanks dat de weergoden dit jaar hun mede werking weigerden was de be langstelling goed te noemen al bleef tijdens de finale de grote massa weg. Overweldigende belangstelling was er wel tij dens het omlijstingsnummer, dat de zaterdagmiddag door een tiental motorcrossers werd verzorgd. Een gave de monstratie 'jumpen' met Pas cal van der Kelen (16.85 meter) als winnaar voor Bram van de Velde met 14.70 en plaatselijke man Johnny Fynaut die tot 14.20 meter kwam. Uitslagen: A-CATEGORIE eerste trimronde: 1. C. Boerman, Corne lis; 2. P. Leliaert, De Zwaan; 3. H. Beijens, Wiskerke. Tweede trim ronde: 1 D. Wouters, De Zwaan; 2. W. Tanghe, Cornelis; 3. C. Been hakker, Koch. Derde trimronde: 1. H. Dellaert, Cornelis; 2. D. de Groote, Wiskerke; 3. B. de Ruys- scher, De Zwaan. Vierde trimron de: 1. R. Buzeijn, De Zwaan; 2. B. Martens, Wiskerke; 3. J. de Waard, Koch. Vijfde trimronde: 1. L. Lampo, De Zwaan; 2. H. Dellaert, Cornelis; 3. O. van de Bossche, Wiskerke. Eerste afvalrit: 1. H. Dellaert, Cornelis; 2. C. Beenhak ker, Koch; 3. R, Buzeijn, De Zwaan. - FOTO WIM K00YMAN. Tweede afvalrit: 1. L. Lampo, Cor nelis; 2. W. Tanghe, Cornelis; 3. J. de Waard, Koch. Derde afvalrit: 1. C. Boerman, Cornelis; 2. D. Wou ters, De Zwaan; 3. K. de Moeijer, Stoffels. Ploegentijdrit: 1. Cornelis 1.21.25; 2. De zWaan 1.23.35; 3. Koch 1.25.43; 4. Wiskerke 1.28.51; 5. Stof fels 1.30.16. Eindstand: 1. Cornelis 78 punten, 2. De Zwaan 76, 3. Wis kerke 48, 4. Koch 46, 5. Stoffels 22 punten. B-CATEGORIE eerste trimronde: 1. H. Hamelink, Snackkraam; 2. W. Caboor, Trimzicht/Shopping; 3. G. Smidt, TC Breskens. Tweede trim ronde: 1. A. Rosendahl, De Millia no; 2. B. Hamelink, Snackkraam; 3. D. Westrate, Capello. Derde trim ronde: 1. I. Harinck, De Tol; 2. H. Debbaut, Shopping/Tramzicht; 3. M; Boelens, Uw Belang. Vierde trimronde: 1. T. Verschuren, Snackkraam; 2. W. Dekkers, De Milliano; 3. G. van Steenbergen, Capello. Vijfde trimronde: 1. M. Dieleman, De Griete; 2. A. Pasman, De Milliano; 3. E. de Rijcke, Uw Belang. Eerste afvalrit: 1. T. Ver schuren, Snackkraam; 2. B. Dezut- ter, Shopping/Tramzicht; 3. R. We strate, De Tol. Tweede afvalrit: 1. S. Brooymans, Snackkraam; 2. W. Huigh, Wijffels/Jansen; 3. J. Beu- ting, De Milliano. Derde afvalrit: 1. M. Boelens, Uw Belang; 2. L. Lau- reijns, Tramzicht/Shopping; 3. A. Rosendahl, De Milliano. Ploegen tijdrit: 1. Snackkraam 1.26.81; 2. De Griete 1.29.68; 3. Shopping/Tram zicht 1.29.74; 4. Capello 1.30.36; 5. Wij ff els/Jansen 1.30.67. Eindstand: 1. Snackkraam 256 punten, 2. De Milliano 244, 3. Shopping/Tram zicht 236, 4. Wijffels/Jansen 214, 5. Capello 174 punten. Van onze sportmedewerker GOES - Hoewel Chris van de Bergh zaterdag niet van de partij was in Kortgene blijft de coureur uit Oud- Gastel fier en met flinke voorsprong op kop gaan in het Zeeuws puntenklasse ment voor liefhebbers. Nout Westerbeeke is met 23 punten achterstand de naaste volger van Van de Bergh. Door goed eklasse- ringen in de laatste wed strijden hebben Hans van den Oever en Wim van Lienden zich nu ook bij de top tien geschaard. Na veertien wedstrijden luidt de stand; 1. C. van de Bergh 94 punten, 2. N. Westerbeeke 71, 3. L. Meij- ers 42, 4. J. Tolhoek 37, 5. C. van der Made 36, 6. B. Steenbakker 34, 7. H. van den Oever 34,8. P. Wisse 29, 9. W. van Lienden 28, 10. H. Slabbekoorn 26 punten. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De eerste oefenwedstrijden ter voorbe reiding op de naderende voet balcompetitie, werden afgelo pen zaterdag gespeeld. Philip pine verloor met 0-4 van Hoek, Clinge won met 2-1 van Yerse ke en Hoofdplaat klopte in een doelpuntrijk duel GPC met 5- 3. PHILIPPINE-HOEK 0-4 - Al na ruim tien minuten had Hoek Philippine op de knieën. Toen stond de stand 0-3 en was Philippine een geklopte ploeg. Philippine ging niet attent ge noeg van start en Frans van der Pijl, Guido van Boom en Piet de Koeyer straften dat af door te scoren. Daarna kreeg Philippine meer vat op de wedstrijd, bood goed tegen spel, maar zag een kwartier voor tijd Frans van der Pijl opnieuw scoren: 0-4. Scheids rechter Johan van Espen floot een vlekkeloze partij. Het tweede van Philippine deed het beter door met 5-0 van Hoek 2 te winnen. CLINGE-YERSEKE 2-1 - Een gelijk opgaande wedstrijd. Yerseke was wel wat meer aan de bal, maar het was de thuisploeg die de beste kansen kreeg. Al na twee minuten kwam Clinge op voorsprong door Patrick de Wilde. Ook in de tweede helft bleef Clinge de gevaarlijkste ploeg en het tweede doelpunt, dat Lucas van de Voorde scoorde, was daar het logische gevolg van. André van Nieuwenhuizen scoorde een kwartier voor tijd nog tegen voor Yerseke. HOOFDPLAAT-GPC 5-3 - De grote man van de wedstrijd was Henk Ottens. Nadat GPC via Van der Heyden op voor sprong was gekomen zorgde Henk Ottens er via een hat trick voor dat Hoofdplaat met een riante voorsprong kon gaan rusten. Door een foutieve terugspeelbal van diezelfde Henk Ottens kon Guingo van GPC 3-2 laten noteren. Henk Ottens maakte dat foutje even later goed door Werner Tem merman in de gelegenheid te stellen 4-2 te scoren. De Pauw maakte er 4-3 van en opnieuw Werner Temmerman, en weer op aangeven van Henk Ottens, scoorde 5-3. Het tweede team van Hoofdplaat won met 5-2 van GPC 2. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het afgelopen weekeinde gestarte tennis toernooi van Ador-sport in De Braakman kende de strijd in de voorronden. Koert van den Akker uit Philippine kwam hierbij goed uit de startblok ken en wel in twee catego rieën. In de C-categorie resul teerde dit reeds in de uitscha keling van een geplaatste spe ler. Slachtoffer was Peter Burm uit Hulst die door Van den Akker kansloos werd ver slagen met 6-2,6-4. In de D-categorie plaatste Van den Akker zich voor de derde ronde, na in de eerste vrijgesteld te zijn geweest. Met 6-0, 6-1 tegen Paul van Haelst toonde hij ook hier zijn overwicht aan. Leo van Hoye uit Clinge kwam eveneens ge makkelijk in de derde ronde getuige zijn uitslag van 6-0, 6- 0 tegen Terneuzenaar Martij n Doolaard. Sjaak Koole uit Hoek kwam na een succesvol toernooi in Hontenisse even eens als winnaar tevoorschijn uit de partij tegen Loek Zee ges: 6-1,6-3. Bij de D-dames verloor, on danks felle tegenstand, Marij ke van Veldhoven van Guusje van Binsbergen (4-6, 6-2, 6-2) en werd ook Marijke Vervaet de weg versperd door Lidou van Peteghem met 4-6, 2-6. Verdere uitslagen: Jan Steijaert- Karsten Siewert 6-2, 7-5; Wim Taaiman-Theo Mattheeuws 6-4, 6- 1; John Rekkers-Mario Herrebout 6-0, 6-1; Erik van Tatenhove-Wou ter de Heus 6-1, 6-0. DE-E: Gaby van Binsbergen-Joke de Smit 6-4, 6-1. Van onze sportmedewerker AMERSFOORT - De Zeeuwse amateur Nap Hage uit St.- Maartensdijk is in Amersfoort als vierde geëindigd in het na tionale wielerkampioenschap voor militairen. Winnaar werd Erwin Martens. Van onze atletiekmedewerker GOES - Kim Reynierse is bezig aan een sterk seizoen. Het bewijs leverde de stijl volle Dynamo-atleet zater dag nog eens in de loodzwa re Goese halve marathon, die met zijn vele korte boch ten en stukjes vals plat, al tijd al een lastige kluif is. Daarbij kwam afgelopen za terdag nog een drukkende warmte waardoor slechts 47 van de 69 gestarte deelne mers de finish haalden. Reynierse trok zich van dit alles weinig aan. In de vierde van de tien af te leg gen ronden loste hij al zijn laatste gezel, de Belg Luc Waegeman, een sterke lange afstandsloper, om onbe dreigd naar de zege te lopen. Waegeman, die na afloop verklaarde problemen met de maag gehad te hebben, moest in de achtste ronde zelfs de winnaar van vorig jaar, de Brit Dave Lem, la ten passeren. In de slotfase zou hij zich herstellen en alsnog de tweede plaats voor zich opeisen. Reynierse was toen echter al aan zijn gezichtsveld ont trokken. Het vierttal dat in de beginfase de dienst uit maakte, bestond uit de win naars van de twee voor gaande edities de Brit Dave Lem en Luc Waegeman, die samen met Kim Reynierse en René Stam van Sprint Breda al na drie kilometer van de concurrentie weglie pen. Daarachter een groepje met onder meer Huib Dale bout, die voor het eerst sinds de Amsterdamse marathon - een kleine drie maanden ge leden - weer in actie kwam, Peter Hameeteman en Mi nus Schoonen. Vooraan zouden René Stam, hij zou later zelfs uit stappen, en Dave Lem vrij vlug de rol lossen. Na acht kilometer was ook de ge doodverfde favoriet Luc Waegeman er aan voor de moeite, want Kim Reynier se, vaak verweten geen ka rakter te hebben, bewees nu een keer het tegendeel. Met nog zes ronden te lopen pak te hij resoluut de hand schoen op en won. Achter Waegeman en Lem liep Mi nus Schoonen lange tijd in vierde stelling gevolgd door het duo Dalebout/Hameete- man. Acht kilometer voor het eind liet kilometervreter Hameeteman zijn gezel Da lebout, die kan terugzien op een uitstekend heroptreden, in de steek en passeerde ook nog Schoonen. Ron Jansen van AV Oudenbosch was met een achtste plaats in het totaalklassement de eerste veteraan. Sirie White van Ter Werve kon als eerste dame worden afgevlagd. Uitslagen: 1. Kim Reynierse, Dynamo, 20,6 kilometer in 1 uur, 4 minuten en 29 seconden; 2. Luc Waegeman, Olsé Merksem, 1.04.41; 3. Dave Lem, Leicester 1.05.02 4. Peer hameeteman, Zeeland Sport 1.07.37; 5. Minus Schaoonen, Olympia Halseren 1.07.58 6. Huib Dalebout, AV'56 1.09.21; 7. Dik van der Vlugt, Holland 1.10.20; 8. eerste vete raan Ron Jansen, AV Ouden bosch 1.11.25; 9. Jan Hooger- waard, AC Olympia 1.12.36; 10. Wim van Dijk, Olympia Halste- Op de foto Kim Reynierse (rechts) op weg naar de overwinning in de Goese halve marathon. Links de Belg Luc Waegeman van Olsé Merksem, die op de tweede plaats zou eindigen. - FOTO WILLEM MIERAS ren 1.13.15; 11. Kees Bruins, AV'56 1.13.53; 12. Puck Schroots, Panthennon 1.14.37; 13. Akronius Kramer, AV'56 1.15.22; 14. John Duenk, AV'40 1.15.42; 15. Jaap Oele, AV'56 1.16.05; 16. Wim Roo- se, AV'56 1.16.27; 17. Dik van Zoeteman, Pantennon 1.16.52; 18. Tonno Verburg, AV'40 1.17.06; 19. John Kunkeler, West-Berlijn 1.17.53; 20. Wil Zweemer, AV'56 1.18.00. Dames: 1. Sirie White, Ter Werve 1.24.53; 2. Mies Kui per, Sprint Breda 1.32.15. T9 Heieen Hage met fysiotherapeut Ben Koetsier (rechts) en Ben Scheperkamp nog juist zichtbaar. - FOTO TANNIE DE JONGE Van onze sportmedewerker ST.-MAARTENSDIJK - De wielrenster Heieen Ha ge is in haar voormalige woonplaats St.-Maartens- dijk uitbundig gehuldigd voor haar opmerkelijke prestaties in de eerste Tour de France voor vrouwen. Heieen Hage won daarin drie etappes, reeds zes da gen in de gele trui, ver overde ook de bolletjestrui en legde op de tweede plaats beslag in het eind klassement. In haar gele trui en gezeten op een oude Thoolse boerenwagen maakte de succesvolle Zeeuwse allereerst een rondrit door het dorp. In café Smerdiek mocht de Tour-vedette daarna vele bloemen en geschen ken in ontvangst nemen. Heieen Hage, die al en kele jaren in Arnhem woont en daar als analyste werkt, zei onder andere opgetogen te zijn over de grote belangstelling die zij kreeg en dankte voor alle huldeblijken. „Toen des tijds mijn zus Keetie werd gehuldigd in verband met het behalen van een we reldtitel, had ik nooit ge dacht dat zoveel spontani teit ook nog eens mijn deel zou worden. En achteraf gezien heb ik er nu geen spijt meer van dat ik niet geselecteerd ben voor de Olympische Spelen. In de Tour ben ik volop aan mijn trekken gekomen". Van onze paardesportmede- werker THOLEN - Onder schitteren de weersomstandigheden hield de Tholense ponyclub De Eendrachtruiters een pony concours hippique, dat organi satorisch niet al te goed in el kaar stak. Belangrijk voor de Zeeuwse deelnemers was dat dit concours voor de spring ruiters en amazones en de deelnemers en deelneemsters aan de dressuurproeven in de Z-categorie ook meetelde voor de strijd om het Zeeuws kam pioenschap. Na de wedstrijden in Hulst en Tholen die hier voor meetelden, blijkt echter wel dat het nieuwe systeem niet naar behoren werkt. Voor knappe prestaties in Tholen zorgden vooral Nancy de Roo bij het springen en Jacqueline Wiemes in de dressuurwed- strijden. In de Z-klasse springen vol op spanning en sensatie. Par koersbouwer Bram Schille- man uit Biervliet had een ver rassend parkoers neergezet. Goed aan de maat, met aan trekkelijke lange lijnen. En juist dat werd voor de meeste combinaties fataal. Men trachtte het parkoers te snel af te leggen. Geen enkele deelne mer in de D-categorie (17 com binaties aan het vertrek) liet het houtwerk onberoerd, met uitzondering van de laatste combinatie (een bijschrijving nota bene). Nancy de Roo met Fury van Reimerswaal kwam, zag en overwon. Zij was de enige die er in slaagde een foutloos parkoers neer te zet ten. Sandy den Exter, die met haar beide pony's Sapai en Wowser van Noord-Beveland, die met vier strafpunten lange tijd aan de leiding stond met een snelle tijd, werd tweede en derde. De vierde plaats was voor Ellen de Bliek met Cobien van Luctor et Emergo, die eveneens vier strafpunten voor zich liet noteren. In de categorie B ging de eerste plaats naar Carolien de Feijter met Holyday van Luc tor et Emergo. Zij scoorde ze ven strafpunten In de Z-dressuurwedstrijd kon alleen Annelies Breure met Maby van De Oranjerui- ters uit Willemstad (in Hulst tweede) zich in deze selectie wedstrijd in de kopgroep voor de Zeeuwse titel handhaven. Zij bezette met 119 punten eerste plaats. Voor een grote verrassing zorgde Jacqueline Wiemes met Annebelle van Luctor et Emergo, die met slechts een half punt achter stand als tweede finishte. Het brons ging naar Catherine Butler met Taufan van Noora- Beveland. Renata Mahu met Sandra van De Honteruiters, in Hulst nog fraai eerste, reik te in Tholen niet verder dan de vierde plaas. In de afdelingsdressuur- wedstrijd voor achttallen ze gevierde Luctor et Emergo uit Zaamslag met 126 punten. De tweede plaats was voor Wal cheren uit Arnemuiden ®el 123 punten en De Oranjerui- ters uit Willemstad eiste met 117 punten de derde plaats voor zich op. De Zwinruiters uit Nieuwvliet en De Klep- pertjes uit Axel hadden zicn afgemeld voor dit duel. Uitslagen: B-dressuur, ring 2:1- ther de Kok met Soraya, Zwinrui ters. I,-dressuur, ring 4: 1. Carol: de Feijter met Holyday, Luctor Emergo; 2. Peter de Clercq met wri te Star, De Zwinruiters. L-dressup ring 5: 2. Jeanette de Lange met F** tano, Walcheren; 3. Miranda de J° ge met Harold, De Zwinruiters; Birgit Cappendijk met Abbey uo» Luctor et Emergo. L-dressuur, s 7: 1. Richard van de Werf metL sar, Eendrachtruiters; 2. uuar h Sneep met Rakker, Oranjeruiters, Rian Dane met Boy, Oranjeruiters, Sheila Troost met Dunja, Luctor Emergo. L-dressuur, ring 6: 2 Ben diet Michielse met Beauty, LucU» Emergo. L2-dressuur, ring 9: o Bogers met Pankie, Oranjeruiters, Ellen de Bliek met Cobien, Luctor Emergo; 3. Petra de Ruiter met i mara, Oranjeruiters; 4. Jacquet' de Winter met Rashid, Walen® - - - - - =-} St°l M-dressuur, ring 10: 1. Sylvia fels met Cora, De Zwinruiters' nine v Noord- neu Lura, dc lwuuuiw-'M!, van Willigenburg met Shaöi d-Beveland. L-klasse spring categorie B: 1. Carolien Abratia met Queenie, Oranjezon. Categv D: 2. Annemieke Boone met Ron Gouwe Reyers. Springen M-W*88:' Richard van de Werf met Ca®8 Eendrachtruiters; 3. Terèsa K31;.,. boer met Sjoerd, Walcheren; queline Knook met Jodocus, ruiters. 4. J*c' Oranje* Restaurant al vana Ginnekenstraat 85 Bred K met LONDEN - Spinazie, wortelen, meloenen en abrikozen stimuleren de geslachtsdrift. Volgens het Engelse Voorlichtingsbureau voor verse groente en fruit bestaat er wel dege lijk een wetenschappe lijke ondergrond voor het eeuwenoude fabeltje dat verse groente en fruit 'af- roditische' eigenschappen hebben. „Het deel van de herse nen dat honger en dorst regelt, heeft ook te ma ken met geslachtsdrift en prestaties", aldus een gis teren gepubliceerde se rieuze studie van het bu reau voornoemd. Van onze correspondent JERUZALEM - Na een eersti coalitie-gesprek met forma teur Peres heeft de Nationaa Religieuze Partij zich gisterei principieel bereid verklaarc aan een regering van nationa le eenheid onder zijn leiding deel te nemen. Deze bereidverklaring een klap voor de Likoed-coali- tie die met een gesloten fron van religieuze partijen iedere formatiepoging van de Arbei derspartij dacht te kunner torpederen. De ultra-orthodoxe Agoeda Yisrael-partij had eerder al te kennen gegeven aan een rege ring onder Peres te zuller meewerken, aangezien de kans dat Sjamir een regering kan vormen vrijwel verkeker •ijkt. Ex-minister van defensie Weizman is namelijk vastbe sloten niet aan een Likoed-re- gering met de rechts-extre- mistische Renaissance-partij deel te nemen. De Arbeiderspartij en de NRP zullen de komende dagen de hoofdlijnen voor een coali tie-akkoord gaan uitwerken. Van onze redactie buitenland Moskou - De dissident! Russische natuurkundige An urei Sacharov heeft zijn hon gerstaking beëindigd, maai wordt gedwongen in het zie kenhuis te blijven. Hij zou he goed maken. Sacharov begon de actie on voor zijn vrouw een uitreisvi sum af te dwingen, zodat zij ir Amerika een operatie zoi kunnen ondergaan. Volgens bronnen in Moskoi ls Sacharovs vrouw Jelen; gearresteerd wegens 'anti- bovyj et-activiteiten'. ■RTJ Kleine winkels zijn zuur

de Stem | 1984 | | pagina 14