6Wraak' van Pieters Van der Kelen verstevigt leiderspositie na winst Vermorken succesvol Open strijd bij NK tennis voor dames Ministeri bij in Zee gezondhc Meer concurrentie in gretige spelersgroep ENQUETL Tweede Ador-tennistoernooi PESTEM Oefenpro gramma I Twaalfde halve marathon in Goes! Oefenduels Spencer niet in Britse GP Pieterse bij koplopers NK schaken VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1984 PAGINA SPORTd Van Acker naar Fortuna Zundert Pielstroom niet naar EK jeugd Carlo Tonon overgebracht naar Y erona DGD 1 OKTOBEB T14 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiM Van onze sportredactie NIJMEGEN - Dat de Neder landse kampioenschappen wielrennen op de baan bij de amateurs ditmaal een gedeva lueerde strijd zou opleveren in verband met het afwezig zijn van een aantal renners dank zij de Olympische Spelen bleek het Gelderse publiek niet ontgaan te zijn. Slechts zo'n 300 mensen trotseerden gisteren in Nijmegen de drui lerige regen om vervolgens tot de ontdekking te komen dat er niet een schoonheidsspecialist, maar een plastisch chirurg no dig is om het baanrennen een face-lift te doen ondergaan. De amateurs die gisteren de spits afbeten kan evenwel weinig verweten worden. Zo lang de klasse niet aanwezig is, dient die gecompenseerd te worden door een tomeloze in zet. En dat laatste was wel de gelijk te bespeuren, ondanks de armetierige entourage van een haast leeg stadion. Ijver is evenwel nog geen garantie voor een wedstrijd op niveau. Dat werd duidelijk bij het derny-nummer. Peter Pie ters won met grote overmacht. Ab Harren pakte het zilver, maar wist zich wel op een ron de gereden. De overige 'riva len' van Pieters waren inmid dels al twee of meer keer ge dubbeld. Peter Pieters noemde het een zoete wraak op het niet geselecteerd zijn voor de Olympische Spelen. „De beste twee (Pieters en Harren) rij den hier, van het keuzebeleid van de KNWU snap ik dan ook niets". Een gemakkelijk gedane uitspraak. Pieters en Harren hadden juist dank zij de Olympische Spelen geen enke le concurrentie. Daarnaast komt het als goedkoop over dat Pieters eerst na deze kam pioenschappen pas tot de prof- rijen wil toetreden. Pieters: „In Nijmegen wil ik bewijzen ten onrechte buiten de Olym pische ploeg gelaten te zijn." Pieters schermt daarbij met aanbiedingen van zowel Go- defroot als Post. Dit laatste aanbod valt evenwel te be twijfelen. Peter Post: „Wan neer het een renner met ka rakter was, dan zou hij nu al ingeschreven hebben voor de profs. Wist hij tenminste met een wat zijn mogelijkheden zijn. Nu meedoen bij een gede valueerde amateurstrijd vind ik een zwaktebod. Om iemand, die dan het woord revanche gedachte in zijn mond durft te nemen, moet ik toch even glimlachen". Kortom: Het is zeer on waarschijnlijk dat Peter Pie ters een kans maakt om in de ploeg Post ingelijfd te worden. En dat geldt in feite eveneens voor de Godefrootbrigade. Tij dens het mistroostig schouw spel gisteren in de Goffert maalde Peter Pieters om deze opmerkingen amper. „Een Spaanse ploeg heeft ook al in teresse getoond en niemand zal kunnen ontkennen dat dit mijn derde titel dit jaar is en dat ik er inmiddels al vijftien heb binnengesleept". De huldiging had dankzij de inmiddels gestaag neervallen de regen al weinig feestelijks meer. Reden voor de organisa toren om de rest van het pro gramma maar uit te stellen. Uitslag dernykoers: 1. Pieters achter Zijlaard, 2. Harrenach- ter Verdoorn, 3. Van der Kruisweg achter Van der Tor- re. Sponsors willen beter contact met NAC door Chris van Nijnatten BREDA - De stichting 'NAC in de lift', inmiddels ge transformeerd tot een besloten vennootschap in op richting, is ontevreden over de contacten met het be stuur van NAC. Stichtingsvoorzitter Guus Roffelsen liet hierover gistermiddag tijdens de persdag van NAC geen enkel misverstand bestaan. „De communicatie verloopt momenteel niet al te best. Dat is geen goede zaak, het zou er toe kunnen leiden dat wij bij een door NAC gewenste aan koop de knip gesloten houden, terwijl dat bij een betere com municatie niet nodig had hoe ven te zijn." Roffelsen liet in het midden of het uitblijven van het contract met de Britse spits Mel Eves veroorzaakt wordt door lichte irritatie on der de sponsors. Wel is duide lijk, dat de BV i.o. zo spoedig mogelij k een of twee bestuurs zetels wenst in te nemen bin nen het NAC-bestuur. Dat streven - het werd enige maanden geleden ook al een keer voorzichtig bekend ge- Van onze sportredactie BREDA - Zaterdag speelt NAC een oefenwedstrijd in Mechelen tegen de- plaatselijke KV van oud- Bredanaar Leo Canjels. De wedstrijd tegen de Belgische eersteklasser begint om 20.00 uur. Het oefenprogramma ziet er verder als volgt uit: 7 augustus: deelname DS'79-toernooi in Dor drecht. 9 augustus: deel name DS'79-toernooi in Dordrecht. 11 augustus: Groen Wit-NAC (19.00 uur), 18 augustus: NAC- Birmingham City (19.30 uur), 23 augustus: NAC- Sportul Boekarest (19.30 uur). maakt - zou in oktober, dan vallen er vacatures binnen de verenigingsraad van de Bre dase voetbalclub, geëffec tueerd kunnen worden. „NAC heeft een open oor voor de wensen van de spon sors", sprak praeses Frans Bayings. „Die wensen kunnen echter alleen langs democrati sche weg gestalte krijgen, wij blijven immers een vereni ging. Maar laat het duidelijk zijn; wij kunnen niet zonder 'NAC in de lift', maar zonder NAC had die stichting natuur lijk ook geen bestaansrecht." De Westbrabantse sponsors van NAC besloten deze week tot het oprichten van een be sloten vennootschap, omdat dat de geldschieters een kans geeft op het terugverdienen van hun in spelers geïnves teerde geld. Roffelsen hier over: „Je kunt in deze regio natuurlijk niet ieder jaar aan kloppen met het verzoek om wéér een hoop geld. Er moet voor de sponsors gelegenheid zijn om hun al geïnvesteerde geld te beheren. Dat kan door de te contracteren spelers als BV in bezit te houden. Worden ze dan eventueel later met winst verkocht, dan kan de sponsor-BV met dat geld wéér wat doen voor NAC, ook kun je het in spelers gestoken geld naar de aandeelhouders terug laten vloeien. Op die manier is NAC geholpen en heeft de sponsor zijn geld terug." NAC maakte gisteren offici eel bekend, dat de Japanse multinational Casio voor het komend seizoen als shirtspon sor is aangetrokken. De over eenkomst geldt voor een jaar. Officieel is niet bekend ge maakt welk bedrag met deze overeenkomst gemoeid is, maar naar verluidt gaat het om een totaalbedrag van 125.000 gulden. Door Romain van Damme BREDA - Terwijl het be stuur van NAC en vertegen woordigers van de diverse sponsors in een volle be stuurskamer uiteenzetten wat er allemaal moet gebeu ren om de eindjes financieel aan elkaar te knopen, zit de spelersgroep ontspannen in de kleedkamer. Af en toe dollend, blij dat er straks (eerste weekend september) weer in de eredivisie ge speeld kan worden. NAC op bekend terrein. Het is te merken aan de ver koop van seizoenkaarten die heel wat beter loopt dan vo rig seizoen toen er ongeveer 1000 verkocht werden. Nu zijn er al ongeveer 1200 aan de man gebracht. Verwacht wordt dan ook dat er dit jaar een record aantal seizoen kaarten de deur uit zullen gaan. „Maar", zegt penning meester Jan Rennings, „veel hangt af van de resultaten in de voorbereidingsperiode. Als de resultaten goed zijn, merk je dat meteen in de verkoop. Logisch. Zo werkt dat nou eenmaal in de voet ballerij". NAC heeft zijn selectie voor komend seizoen dat ge opend wordt met een thuis wedstrijd tegen Excelsior, vrijwel rond. Het 'wachten' is nog op een spits. Vurig ge wenst door technisch direc teur Bob Maaskant en assis tent-trainer Frans Vermeu len. Zoals bekend zijn er al contacten geweest met de 27-jarige Mel Eves, laatst uitkomend voor het naar de tweede divisie gedegradeer de Wolverhampton Wande rers. „Volgende week valt de beslissing", meldt Bob Maaskant, „Mei Eves heeft ons zijn eisen kenbaar ge maakt. Wij hebben een te genvoorstel gedaan. Het hangt van de sponsors af. Ik wil hem er dolgraag bij heb ben". Als Mel Eves, die reeds kennis maakte met Breda en toen liet doorschemeren het avontuur in de Westbra bantse stad wel aan te dur ven, toch besluit in Enge land te blijven, heeft Maas kant nog enkele andere spit se pijlen op zijn boog. Ver moedelijk zal dan getracht worden Peter Eastoe (West Bromwich Albion) naar Breda te halen. Ook de spelersgroep is de mening toegedaan dat er voor de frontlinie nog iemand gehaald moet wor den. Het goede werk van Bob Latchford is immers nog niet vergeten. „Er moet een spits bijkomen", zegt routinier Geert Meyer, „maar het wordt kort dag. Overigens ben ik met deze groep niet bang voor de ere divisie. De groep staat op scherp. Dat was in het trai ningskamp goed te merken. Als je bijvoorbeeld zegt, iedereen op zijn buik de sloot door, dan gebeurt het". Met het aantrekken van Cees Zwamborn, Wim Fligth en Jef de Kort, en het promoveren van Peter Re- mie tot contractspeler heeft NAC in ieder geval nu een spelersgroep waarin de con currentie duidelijk voelbaar is. Zeker als Ton Cornelissen en Guus van Schijndel over enkele weken weer inzet baar zijn. De concurrentie spitst zich echter vooral toe in de achterhoede en mid denveld. Wim Flight kan bijvoorbeeld zowel links achteraan of in de middenli nie spelen. Bovendien ont wikkelt de van TSC overge nomen Jef de Kort zich voortreffelijk. „We hebben trouwens bewust uitgeke ken naar linksbenige spe- - FOTO HANS CHAB0T Iers", zegt Bob Maaskant, „vorig seizoen stond er maar een linksbenige speler in het elftal. Nu telt de selectie vijf spelers die een bal met links kunnen trappen. Het elftal staat niet krom meer in het veld. Er is evenwicht. We streven er naar alle plaat sten dubbel te bezetten. Daarom is het zo belangrijk dat er een spits bij komt, dan is ook daar de concurrentie goed voelbaar". Hoe het elftal straks de competitie ingaat, werd nog niet geheel duidelijk. Nieuwkomer Cees Zwam born, in het oefenpartijtje tegen Lewedorpse Boys ope rerend als centrumspits: „Het gaat er nu om wed strijdritme op te doen. Nee, met de trainer is nog niet gesproken over posities. Dat komt nog wel". Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de voorlaatste wedstrijd in de strijd om de RES-trofee voor licentiehouders, verstevig de Pascal van der Kelen uit Axel zijn leidersplaats in de 125 cc-klasse met een fraaie overwinning. Het was vooral de Belg Jan Blanquaert uit Wetteren die hem het meest belaagde, maar omdat Blanquaert in de 250 cc-klasse voor de punten reed, telde zijn uitslag in de 125 cc-klasse niet mee. Desondanks was de over winning van Van der Kelen toch tot stand gekomen want in de eerste reeks was het Axelse talent ongrijpbaar voor zijn achtervolgers. Ook de tweede reeks leek hij regel recht op de zege af te stevenen, maar Blanquaert nam halver wege toch de leiding over. Van der Kelen bleef in het wiel van Blanquaert hangen en reed op zeker naar de eindoverwin ning, waarmee hij tevens zijn kampioenschap veilig stelde. Hoogspanning leverde ook de strijd in de 250 cc-klasse tussen Kees Zuidhof uit Kwa- dendamme en Guy van Gij- seghem uit Aalst. In beide reeksen bleek de Belg toch de sterkste, met ruime voor sprong kwam hij beide malen over de finish. De leider in de tussenstand van de kwart li terklasse, Adwin Cortvriendt uit Axel, was in een hevig duel gewikkeld met Martien Jan sen, die hem nog net een neus lengte voor wist te blijven. In de tweede reeks lag Cort vriendt enige tijd aan de lei ding maar een zware val dwong hem tot opgave waar door de Belg Van Clapdorp hem in de kampioensstrijd toch wel gevaarlijk nadert. De strijd in de halve li terklasse lijkt eveneens ge streden. Opnieuw was Eduard van de Klooster ongenaakbaar in het Axelse zand. Zelfs BMB-piloten als Dirk Brulez en Van Gijseghem konden hem niet van de overwinning afhouden. Het optreden van Bennie Poppe uit Vlissingen maakte niettemin veel indruk, want na een valpartij in de eerste reeks klom hij van de veertiende naar de vierde plaats op. Zo ook Jacky Len- sen. Hij groeide in de tweede reeks naar een uitstekende vorm en zette zowel Poppe als Brulez op achterstand en werd tweede achter Van de Klooster en vierde in de eindstand. Uitslagen: 125 cc: 1. Pascal van der Kelen, Axel; 2. Alain Roels, Wette ren; 3. Mark van der Plas, Wijne- gem; 4. Simon Jansen, Oostkapelle; 5. André van Espen, Axel; 6. Ad Colijn, Axel; 7. Jan Jansen, Hoek; 8. André Josiasse, Oostkapelle; 9. Rudi Dieleman, Axel. 250 cc: 1. Guy van Gijseghem, Aalst; 2. Kees Zuidhof, Kwadendamme; 3. Mar tien Jansen, Sluiskil; 4. Frank van Clapdorp, St.-Niklaas; 5. Ronnie Walhout, Sluiskil; 6. Bas Marcusse, Vlissingen; 7. Johan Schelleman, Axel; 8. Kees Hanse, Goes; 9. Jaap van Cadsand, Axel; 10. Ko Wal hout, Sluiskil; 11. Hans Kolijn, Terneuzen. 500 cc: 1. Eduard van de Klooster, Hulst; 2. Bennie Poppe, Vlissingen; 3. Dirk Brulez, Pittem; 4. Jack Lensen, Axel; 5. Danny Ga- briël, Ertvelde; 6. Felix Verhoeven, Ertvelde; 7. Dirk van Cauwen- berghe, Zomergem; 8. Frankie van Eecke, Assenede; 9. Sam Jansen, Sluiskil; 10. Chris de Pooter, Axel. gllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllMllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllll|lllllll||||l||||||llllllllll|llll|||||||||||||||||||||| Van onze atletiekmedewerker GOES - Zaterdag 4 augustus staat in de Goese binnenstad de twaalfde editie van de halve marathon op het programma. Ook dit jaar kan het organiserende AV'56 rekenen op een internationaal veld met de Brit Dave Lem en de Belg Luc Waegeman in de favo- rietenrol. De Brit wist vorig jaar dit evene ment op zijn naam te schrijven terwijl Wae geman een jaar daarvoor de bloemen in ont vangst mocht nemen. Het kan tussen die twee oud-winnaars dan ook een uiterst aantrekkelijk duel wor den met op het vinkentouw Kim Reynierse van Dynamo, Minus Schoonen van Olympia Halsteren en Peter Hameeteman van Zee land Sport. gaande jaren met een half uur verlaat. Nu wordt de wedstrijd om 17.00 uur bij de Hema in de Lange Kerkstraat op gang geschoten. Dit heeft men gedaan om de veiligheid van de lopers te waarborgen, want in het verle den zorgde het winkelend publiek nogal eens voor wat probleempjes, al zijn grote excessen nooit aan de orde geweest. Ook het parkoers heeft een kleine wijziging onder gaan. Was de afstand voorheen amper ne gentien kilometer, nu wordt de exacte af stand voor de halve marathon tot op een paar honderd meter benaderd. Het wed- strijdsecretariaat is traditiegetrouw geves tigd in de hal van het VW onder het Goese stadhuis terwijl de prijsuitreiking rond 19.00 uur is gepland bij café Baarends in de Voor stad. Het startschot is in tegenstelling tot voor- ?llllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lll!lll||||||||||||llllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllli Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Een sterke be zetting kenmerkt het voor de tweede maal georganiseerde tennistoernooi van Ador-sport in het recreatiegebied De Braakman. Niet alleen kwali tatief, maar ook kwantitatief. De organisatie kreeg maar liefst 154 inschrijvingen te verwerken. Een voordeel voor de organisatie is dat men vrij wel nooit in de problemen kan komen met eventuele slechte weersomstandigheden, want naast de vier buitenbanen wordt tevens gebruik gemaakt van de vier binnenbanen. De winnaar van vorig jaar, de Belg Eric van Peteghem, staat ook ditmaal bovenaan in de C-categorie met de verlie zende finalist van vorig jaar, Dieter Gajewski, als tweede. Bij de dames gaat men uit van een schema van acht, met Marion Schellekens en Moni que Baecke als de favorieten voor de eindzege. Peter Kou wij er is favoriet voor de titel IIIIIIIIIIIHIIIIIilllllllilllllllillilllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllliilllllilllllllilllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiHinillllilllliiiiiiiiiiiiMinMiiHHiHiHHiMHiiMiHiiiiHiiiiHiiiMiiHHiiiiiniMiiiiiMiiiiiiiMHiiiimHiiiHi Van onze tennismedewerker "V 7" -■ tegorie. OOSTBURG - De als tweede geplaatste Belg Freddy Dela- gaije, vorig jaar nog doorge drongen tot de halve finales - hij verloor daarin van van Mark Marteijn - werd giste ren door Mark Vermorken uit St.Jansteen in de kwartfinales uit het toernooi van Oostburg gespeeld. In twee sets klaarde Vermorken het karwei: 6-2, 6- 3. Hij werd hierdoor de eerste halve finalist in de D-catego- rie van het Oostburgse Een hoorn-toernooi. Niet alleen in deze categorie manifesteert hij zich. In de C- categorie bleef hij gisteren ook in de strijd, dank zij een knap pe zege op Dieter Gajewski (6- 2, 7-6). Henk Jansen en Peter Kou wijzer werden bij de D- heren kwartfinalist door res pectievelijk te winnen van Bert Stehmann (6-4, 6-2) en Ron van der Meer (6-0, 6-1). Oostburger Alexander Bun redde het niet in dit gezel schap. Hij verloor op het nip pertje van Frans Hamakers uit Oosthuizen, afgelopen weekend verliezend finalist in het badgastentoernooi te Cad- zand: 5-7,6-4,4-6. In de C-categorie bij de he ren speelde Terneuzenaar Mark Albers zich gemakkelijk in de halve finale via winst op Frank Dobbenburgh (6-3, 6-0). De als zesde geplaatste Peter van der Sloot werd uitgescha keld door Oscar Jacobs (5-7, 2- 6). De eerste geplaatste Menno van den Hout won soepel van Lesley Truideman (6-3, 6-2) en werd hierdoor kwartfinalist. Mark Albers manifesteert zich overigens niet alleen in de C-categorie. Via zijn overwin ning op Christof Declercq (6-3, 6-1) speelde hij zich tevens in de kwartfinales van de B-ca- Uitslagen: herenenkel B: Cock van As - Ron Vroegop 6-3, 6-1, Rob van de Boog aard - Ernst Wondergem 6-4, 6-4; here nenkel C: Guido Simoen - Tom Wanders 6-3, 7-5; herenenkel D: Fassaert - Jan Geerts 6-3,5-7,6-4; herendubbel B/C: Si moen/Ghijselen - Hendrikse/Marteijn 6- 0, 1-6, 6-4, Van de Boogaard/Van der Feen - Van Remortel/Schillemans 6-0,6- 1, Petiet/Marteijn - Hazelhekke/Truide- man 7-5, 7-6; damesdubbel B/C: Dussel- dorp/ Kronenburg - Van de Bossche/ Sampon 6-2, 6-2; gemengddubbel B/C: Du Fossé/Van de Boogaard - Huizinga/ Truideman 6-1, 6-1, De Jonge/Herwegen - Van de Bossche/Petiet 6-1, 6-2, Van Hoekei/Simoen - Kupfer/Marteijn 6-4, 2-6, 6-2; herendubbel D: Vermorken/ Misseghers - Pruimboom/Fassaert 6-3, 1-6, 7-6; damesdubbel D: Catsburg/Pro- voost - Declercq/Declercq 6-3, 4-6, 6-4, gemengddubbel D: Hamakers/Koks - Van de Vijver/Van de Vijver 6-2,6-4. in de D-categorie, maar krijgt het moeilijk te verduren tegen de concurrentie van Koert van den Akker, Alexander Bun en Paul Boeijkens, terwijl ook Hans van den Akker, Wouter Hoek, Mark Vermorken en Ralph Albers niet kansloos moeten worden geacht. Een open strijd kenmerkt ook het schema bij de dames, waar de finalisten van vorig jaar, Marijke Robesin en Pia Wissing, ditmaal de vierde en vijfde plaats bezetten. Anne- lies Hoek, Lidou van Peteg hem, Marjan Fraanje en In- grid Visser worden sterker geacht, terwijl Pauline Dek ker en Marijke Pladdet als ge vaarlijke outsiders gelden. Ronnie de Jong en Dieter Gajewski zijn het favoriete duo in de dubbelcategorie C en de winnaars van vorig jaar Mark Vermorken en Theo Misseghers bezetten de eerste plaats in de D-categorie. Een op papier sterk duo is Annelies Hoek/Pia Wissing bij de da mes en dezelfde Annelies Hoek is met broer Wouter favoriet in het gemengddubbelspel. Het toernooi begint zaterdag 4 augustus en wordt zondag 12 augustus afgesloten met de fi nales. SCHEVENINGEN (ANP) - De belangrijkste afwezige voor j, nationale tenniskampioenschappen van 6 t/m 12 augustus op je Mets-banen in Scheveningen is Marcella Mesker. De nummer 34 van de we reld heeft de tennisbond laten weten dat ze de voorkeur geeft aan het spelen van damestoer- nooien in de Verenigde Staten. Op die manier meent ze haar positie op de wereldranglijst wat te kunnen verbeteren. Bo vendien is het een goede voor bereiding op de Amerikaanse tenniskampioenschappen op Flushing Meadow, die eind augustus beginnen. Ook het 17-jarige Bever wij kse talent Simone Schilder zal ontbreken op de titelstrijd, omdat ze in dezelfde week deelneemt aan het demonstra tietennistoernooi op de Olym pische Zomerspelen in Los Angeles. Bij de dames is nu Karin Moos eerste geplaatst, gevolgd door de kampioene van 1983, Nanette Schutte. Beide dames zijn evenwel in toernooien in de afgelopen maanden versla gen, zodat de strijd bij de da mes min of meer 'open' kan worden genoemd. Gevaarlijke outsiders zijn Marianne van der Torre (derde geplaatst), Judith Warringa (vierde ge plaatst), Digna Ketelaar, Hel las ter Riet en Manon Bolle- graf. Bij de heren is Michiel Schapers de grote favoriet, terwijl Huub van Boeckel als tweede is geplaatst. Tot de grootste concurrenten behoort de 19-jarige Tom Nijssen, die vorige week het zomersatel- lietcircuit won. Andere spe lers, die mogelijk voor verras singen kunnen zorgen, zijn on der meer Menno Oosting, Rob bert-Jan Bierens en Chris- tiaan Feenstra. Voor het eerst na vele jaren zal achtvoudig nationaal kampioen Louk Sanders niet meedoen, omdat hij te weinig toernooien heeft gespeeld. Het schema bij de heren is dit jaar uitgebreid tot 64, waardoor ook veelbelovende jeugdspelers een kans zullen krijgen. De kwalificatiewed- HOOGEVEEN: Hoogeveen - Ajax 1-6 (1-3). Doelpunten Ajax: De Wit (2), Koeman (2), Gasselich (2); Hoogeveen: Maail. Scheidsrechter: Meule- man, toeschouwers: 6000. Bij Ajax speelde Meeuws een vol ledige wedstrijd. DEN HAAG: FC Den Haag - Alnasr Club Riad (Ara) 6-1 (2- 0). Doelpunten Den Haag: Rontberg (2), De Vroedt (2), Willemse (2); Alnasr: Al Mee- ly. Scheidsrechter: Hobé, toe schouwers: 500. GORREDIJK: Gorredijk - FC Utrecht 1-5 (0-2). Doelpunten Utrecht: Van der Linden (2), Wouters, Van der Ham, Riet veld; Gorredijk: De Bos. Scheidsrechter: Beuker, toe schouwers: 500. LEEK: Leek - MW 0-4 (0-4). Doelpunten: Van der Leur, Maas, Van Bommel, Vermeu len. Scheidsrechter: Hummel, toeschouwers: 350. ULFT: Ulftse Boys - De Graafschap 0-9 (0-3). Doelpun ten: Galgenbeld (2), Kelder man (2), Wildenbeest (2), Leeu werik, Roosendaal, Berendsen. Scheidsrechter: Otero, toe schouwers: 1200. HUISSENRKHW - Vitesse 1-3 (0-1). Doelpunten Vitesse: Thijssen (2), Smand; RKHW: De Koning. Scheidsrechter: Efman, toeschouwers: 1000. VENLO: FC VW - Feyenoord 1-2 (1-1). 15. Köpp 1-0, 25. Gul- lit 1-1, 47. Hoekstra 1-2. Scheidsrechter: Van Vliet, toe schouwers: 4000. NIEUWENHOORN: Nieu- wenhoorn - Sparta 0-8 (0-3). Doelpunten: Van der Berg (2), Olde Riekerink (2), Van Weel, Van Gaal, Diliberto, Schmidt. Scheidsrechter: Oomkes, toe schouwers: 500. SFTTARD: Caberg - Fortuna S 0-12 (0-5). Doelpunten: Hol- verda (4), Evers (4), Hoyer (3), Bux. Toeschouwers: 1000. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De Koewacht- se amateur Peter van Acker, die dit seizoen bezig is aan zijn sterkste uit zijn loopbaan, rijdt volgend jaar voor Fortu na Zundert. Zoals bekend ontstonden er in het begin van dit seizoen nogal wat problemen met zijn huidige wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, door dat Van Acker vrijwel steeds naast de ploeg viel die voor uitzending naar grote wed strijden in aanmerking kwam. Dit is wellicht één van de drijfveren om van vereniging te veranderen. strijden zijn nu afgeschaft, de dames is het veld uitge breid tot 32. In het herenenkel, spel zal pas vanaf de kwartfi. nales om 'the best of five' wor- den gespeeld, terwijl het he rendubbelspel in zijn totaliteit gaat om drie gewonnen sets. SITTARD (ANP) - Remct Pielstroom zal niet meespelen in het Nederlands waterpok, zevental voor spelers onder twintig jaar tijdens het Euro. pees kampioenschap voor ju. nioren, dat eind augustus op Tenerife wordt gehouden. De AZC-er meldde vanuit Los Angeles af bij de junioren- ploeg, die donderdag het acht landentoernooi in Sittard in. zette met een nederlaag en een overwinning. Pielstroom zou na het Olympisch toernooi di rect doorreizen naar Tenerife, maar ziet af van deelneming wegens studie. Uitslagen toernooi in Sittard: Joegosla vië - Frankrijk 11-8, Sovjet Unie - Italië 5-6, Nederland - Spanje 4-7, Joegoslavië - West-Duitsland 7-6, Italië - Hongarije 7-7, Sovjet Unie - Spanje 7-5, Nederland - Frankrijk 13-10. Stand: 1. Joegoslavië 2-4; 2. Italië 2-3; 3. Sovjet Unie, Nederland, Spanje 2-2 Hongarije 1-1; 7. West-Duitsland 1-0; Frankrijk 2-0. SILVERSTONE (AFP) - We reldkampioen in de 500 cc Freddie Spencer zai niet deel nemen aan de motorraces om de Grote Prijs van Groot-Bri- tannic, die zondag op het cir cuit van Silverstone worden gehouden. De Amerikaan meldde zich donderdag af bij de organisa tie wegens een blessure. 'Fast Freddie', zoals in mo torsportkringen zijn bijnaam luidt, was tien dagen geleden bij een wedstrijd in zijn land te snel, gleed met zijn Honda onderuit en brak daarbij zijn linker sleutelbeen. Door de absentie van Spen cer, zijn derde in dit seizoen, is zijn landgenoot Eddie Lawson vrijwel zeker van de wereld titel. Met nog drie races te rij den heeft hij twintig punten voorsprong op de titelverdedi ger. DIEREN (ANP) - In het toer nooi om de open Nederlandse schaaktitel was het donderdag een rustdag voor de deelne mers. Wel werden alle afge broken partijen uitgespeeld, De vijf koplopers Campora, Ligterink, Böhm, Timmerman en Pliester kregen daardoor gezelschap van Gert Pieterse. Uitslagen afgebroken partijen 3e ronde: Sunye Neto (Bra)- Blees «- t4, Van Heste - Van Mil Enklaar - Pieterse 0-1, Carlier - Gelpke Vi-ft. Stand aan kop na 3 ronden: Ligterink, Campora, Böhm, «ra- ter, Timmerman en Pieterse 3 pon ten 7/18. Langeweg, Hoeksen» Dieks, Matinovic (Joe), Gnnreii- Peelen, Sunye Neto, Blees, V Heste, Van Mil, Carlier en Geip«' 2tt. VERONA (DPA) - liaanse wielrenner Carlo i non, die in de negentiende etappe van de Ronde v Frankrijk zwaar ten kwam, is donderdag ®ve.r". bracht van het ziekenhuis Annecy naar Verona. Tonon kwam in de a"13" J van de Joux Plane op naar Morzine met een sneln van rond de 70 kilometer pe uur in botsing met een ov stekende Zwitserse toes1cno wer. Hij tuimelde tegen wegdek en liep daarbij dubbele schedelbreuk r Twee weken lag hij in com3 het ziekenhuis van Ann Volgens de Franse arise komt de Italiaan langzaam bewustzijn. Italiaanse do ren in Verona wilden B mededelingen doen °verTo. gezondheidstoestand van 11 pers°°e (BB-8778SQ-223611 i Surfers zijn blijkens de PP Plai reg GOES - Getrouw aan de traditie, houdt de vliegclub Midden-Zeeland ook dit weer een Scheldevlucht. Gekozen is voor zaterdag 4 augustus op het vliegveld Midden-Zeeland. De deelnemers aan deze jaarlijkse vliegrally zijn afkomstig uit binnen en buitenland; zij moeten een aantal opdrachten uitwer ken in een vlucht boven Zeeland. De Nederlandse vliegers kampen om de zil veren Scheldemeeuw en om de punten voor het Ne derlands kampioenschap rally-vliegen. De beste buitenlandse ploeg gaat met de Schêldebeker naar huis. De opdrachten die de GOES - De Districts (DGD) is per 1 oktober vai Het onvoldoende draagvlak van de dienst (dertien van dc dertig Zeeuwse gemeenten doen vooralsnog niet mee) i voor het ministerie geen belet sel gebleken de zeven gulden stimuleringssubsidie per in woner alsnog toe te kennen en de oprichting van de basisge zondheidsdienst goed te keu ren. Dit werd woensdag in Goes bekendgemaakt nadat de be stuurlijke werkgroep van de DGD een vergadering had ge bad met een vertegenwoordi ger van het ministerie en de gedeputeerde W. Don. Tijdens de vergadering werd een inte- vim-bestuur ingesteld en he besluit genomen een mede werker in vaste dienst aan tc trekken om de nodige voorbe reidingen uit te werken. ^g_AD VOOR ZUOWEST NEDERLAND Kantoren bi Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum- mers op pagina 2. Openingstijden: ö-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redacile Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (piv. chef), Frank Dey, aul de Schipper, Cor de °oer (foto), Ton Koomen tsport). Hulst: Eugène Ver baeten. Goes: Cees Maas. Middelburg: Henk Postma. ostburg: Co Meertens. Servicepunten KJoosterzande: mevr. Neve, w Alexanderstr. 4, 01148- 2250 Advertentle-expl. inspecteur Zeeland: C. Me nu Privé 01150-95839.

de Stem | 1984 | | pagina 8