Trimkoers in St.-Jansteen Familie Pluym is dol op paardesport Havik destem Franse winnaar Volop strijd om fïetscrosstitels Tweede seizoenzege Matti de Baat Zeeuwscli-Vlaamse overmacht Vijf uur van Hulst Oefenduels Woiitju schot 24 DINSDAG 31 JUL11984 Zege De Taeye en De Caluwe I MOSSELHANDEL. T14 PAGINA SPORT 4 Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Matti de Baat pakte gisteren in een tro pisch Biervliet zijn tweede seizoenpalm. Met de gebril de man uit De Heen won de beste man van de wedstrijd, want zelfs een lekke achter tube halfkoers kon hem niet remmen. Zijn zege kwam tot stand in een spurt met drie, want samen met een weer opmerkelijk sterk pedale- rende Peter van Acker en Toine de Braber bleef hij in een slopende finale over eind. De wedstrijd was zelfs, mede gezien de hitte en het enorme tempo vanaf de be ginfase, zo hard dat niet meer dan drie renners tege lijk over de streep kwamen. Grote afwezige was Rai- niër Valkenburg, die zich ziek had gemeld. Met hem ontbraken nog dertien ande re renners, die op de in schrijvingslij st stonden. Verlost van Valkenburg do ken de 49 overgeblevenen gelijk onderin de beugel, met de heroptredende plaat selijke man Arnold Claeys als eerste onruststoker. Door zijn toedoen ontstond er een kopgroep van een zevental renners, die enkele kilome ters verder, toen de eerste kruitdampen waren opge trokken, was aangevuld tot vijftien eenheden. Claeys reed lek en mocht er gelijk een kruis over maken. Het zelfde lot zou later in de wedstrijd ook Ad Verplanke overgaan. Werner Wieme, Kees de Nooyer en Karei van Goe- them, drie man die de slag hadden gemist, probeerden alsnog vooraan te geraken, maar daar zat men duidelijk niet op hen te wachten. Wie me reed later lek en ver dween van het toneel. Intussen waren vooraan Patrick van Passel en Dick van Zanten op hol geslagen. Lang duurde hun uitstapje niet, zodat ze halfkoers - er waren er toen al twintig naar huis gefietst - met z'n twaalven in de frontlijn re den. Matti de Baat en Mar tin Smits - hij zou de lei- dersprijs in ontvangst ne men - kozen vervolgens het hazepad. Toen De Baat lek reed, was Smits ook gezien, zodat alles opnieuw kon be ginnen. Een spervuur van demarrages volgde, waarbij plaatselijke man Wilfried de Krijger keurig meedraaide na een aantal weken wegens ziekte op een laag pitje ge fietst te hebben. De beslissing viel toen Pe ter van Acker, Matti de Baat en Toine den Braber hun duivels ontbonden. Rob Bij- vanck probeerde daar ach ter nog wat op gang te bren gen, maar ook hij moest zich bij het meesterschap van het trio neerleggen. Achter dit Jeanet Engelse uit Souburg, eerste geplaatste bij de dames C, had de grootste moeite tegen de Duitse Pia Wissing. Met een gewonnen tie. break in de eerste set en met een 6-4-eindstamj in de tweede set besliste zij deze partij in haar voordeel. Peter Kouwijzer uit Terneuzen, verliez^ finalist onlangs in het Hontenisse-toernoo; speelde zich met zijn zege op Fred van der Pejji in de derde ronde bij de D-heren. Een vlotte eerste set van Kouwijzer (6-0) werd gevolgd door set-winst van Van der Peijl (3-6), die ech- ter problemen kreeg door de hoge temperatuur Van der Peijl staakte de partij bij een 5-;! voorsprong in de derde set voor Kouwijzer Leen Deij uit Groede zit eveneens nog volop jn de strijd dank zij een forse overwinning op Er. win Hermans (6-0, 6-1). Uitslagen: herenenkel B: Dieter Gajewski - Olaf Kunde 6-3,6. 0 Ernst Wondergem - Patrick Marteijn 6-2,6-2; herenenkel C: Ronald Cremers - Jan Simoen 6-2, 6-3, Oscar Jacobs - Kristol Declercq 4-6, 6-4, 6-4; damesenkel C: Jacqueline Dróge - Karin Marteiin 6-3,6-2, Theo van de Bossche - Monique Schreurs6-3 6-1; herenenkel D: Paul Pruijmboom - Theo Misseghers 6-2, si 4 Lesley Truideman - Johnny Bleijenberg 6-1,6-2, Freddy De. lagaye - Van Rooyen 3-6,6-4,6-3; damesenkel D: Pia Bep van de Vijver 2-6,6-2,6-3. trio zou alles nóg uiteenval len, wat de jury deed beslui ten de wedstrijd met 15 kilo meter in te korten. De Baat, bevreesd voor Den Braber's spurtkwalitei ten, dook als eerste de laat ste rechte lijn op en had in Van Acker nog de zwaarste concurrent. Uitslag: 1. Matti de Baat (Steenber gen) 75 km in 1.54.5,2, Peter van Ackei (Koewacht), 3. Toine de Braber (Fij naart), 4. op 30 sec. Andreas Biletzki (Düsseldorf), 5. op 1.23 min. Rob Bij- vanck (Sas van Gent), 6. op 1.26 min Dick van Zanten (Goes), 7. op 1,36 min. Eric Vereecken (St. Jansteen), 8. op 1 49 min. Martin Smits (Den Bosch), 9. op 2.14 min. Jac Nieuwkoop (Roosen daal), 10. op 2.19 min. Wilfried de Krij ger (Biervliet), 11. op 1 ronde Toon Vermeule (Kloetinge), 12. Patrick van Passel (Sluiskil), 13. Kees de Nooyer (Aagtekerke), 14. Robbie Meijer (Krabbendijke), 15. Jan de Vries (Et- ten-Leur), 16. Karei van Goethem (Kloosterzande), 17. Louis van Mook (Oosterhout), 18. Wim van Kooten (Bruinisse), 19. Kees Spaans ('s-Gra- venpolder), 20. Ko Blok (Wemeldinge). OOSTBURG - In de beginfase van het Oost- burgse Eenhoorn badgastentoernooi kwamen de Zeeuwsch-Vlaamse vertegenwoordigers goed uit de startblokken, met name in de C-ca- tegorie bij de heren. De tweede geplaatste Mark Albers uit Ter- neuzen liet Gerdo Hazelhekke gemakkelijk achter zich, getuige de cijfers 6-3, 6-1, Meer strijd moest Jan-Willem Bartz uit Hulst leve ren tegen Michael Trapman, maar hij kwam niettemin een ronde verder en kan zich gaan voorbereiden voor de strijd tegen Sassenaar Ronnie van Remortel, die tegen Erik Marteijn als winnaar uit de bus kwam (6-2, 6-4). John Dijkman en Peter van der Sloot maak ten het (voorlopige) Zeeuwsch-Vlaamse succes in deze categorie compleet, ofschoon Dijkman tegen Van der Eist alle registers moest open trekken (5-7, 7-5, 6-3). Terneuzenaar Peter van der Sloot stuitte op fel verzet tegen Adrie de Putter. Deze dwong zijn jongere opponent tot het uiterste te gaan, maar Van der Sloot sloeg in de derde set definitief toe (6-4,6-7,6-1). Asselman neemt revanche op Kouwijzer BIERVLIET - Francois Franse pakte gisteren de bloe men in de trimkoers te Biervliet. In een spurt met drie versloeg hij de grote smaakmaker, de Zuidafrikaan Van der Merwe, en Theo de Krijger. Dit trio bleef in de slotfa se overeind in een boeiende wedstrijd met Henk Peters als de grote pechvogel. De Biervlietse douanier was de man, die de knuppel in het hoenderhok deponeerde, toen hij nog voor halfkoers alleen op avontuur ging. Theo de Krijger, Wim van der Merwe - in training voor het WK-WAOD in België - en Wim Jeremiasse gingen in de tegenaanval. Van dit trio zou Jeremiasse vrij vlug terugvallen. Zijn plaats werd ingenomen door Franse. Toen dit drietal bij Peters kwam, vertrok deze laatste opnieuw, maar een lekke band verstoorde zijn illusies. Ondanks een geweldige jacht zou hij niet meer vooraan geraken. Terwijl iedereen Van der Merwe verwachtte, kwam Franse als een kamikaze-piloot uit de laatste bocht en eiste de bloemen op. Frans Dubbeldam won de spurt bij het vijftal achtervolgers met de vierde plaats als inzet. UITSLAGEN A-categorie, 24 deelnemers: 1. Francois Franse (Kwadendamme), 2. W. van der Merwe (Zuid-Afrika), 3. T. de Krijger (Philippine), 4. Frans Dubbeldam (Terneuzen), 5. W. de Feber (Hoek), 6. R. Heyboer (Terneuzen), 7. W Jere miasse (Yerseke), 8. Jan Dubbeldam (Sas van Gent), 9. P. van Hulle (Sas van Gent), 10. J. Moes (Terneuzen), 11. F. van de Berge (Krabbendijke), 12. J. Min- naard (Wemeldinge), 13. C. Verplanke (Biervliet), 14. P. Vermeule (Middel burg). C-categorie, 35 deelnemers: 1. P. de Hert (Gent), 2. S. Brooymans (Kuitaart), 3. M. Verhage (Schayck), 4. R. Bleyenberg (Sluiskil), 5. M. Deveneijns (Gent), 6. C. Derlerer (Brugge), 7. E. Lansen (Terneuzen), 8. H. Hamelink (Terneu zen), 9. A. Leenhouts (Cadzand), 10. W. Martens (Assenede). AXEL - Na twaalf fietscrosswedstrijden meetellend voor het Zeeuwse kampioenschap, is nog steeds niet helemaal duidelijk wie de titels gaan pakken. Voor een stevige omwenteling kun nen de resterende acht crossen nog zorgen, temeer daar van de twintig duels er een aantal - de slechtste resultaten - niet mee tellen voor het eindklassement. In de oudste categorie bij de jongens spitst de strijd zich met name toe tussen de huidige klassementsleider Erwin van Dorst uit Sas van Gent met zijn 204 punten en zijn clubgenoot en ri vaal John Adriaansens, die 186 punten totaliseerde. In de groep 14-jarigen gaat eveneens een crosser van The Jumping Bikes aan de leiding. Met 210 punten is het hier Sandy de Muynck die achttien punten meer pakte dan zijn grootste concurrent Marco Uytdenwilligen van The Flying Dutchman uit Terneuzen. John ny de Jongh, eveneens uit Terneuzen, is ook kanshebber. Hij vergaarde 180 punten. Bij de 13-jarigen heeft Barry Dallinga van De Kanaalcrossers uit Sluiskil de beste papieren in handen. Met 220 punten heeft hij een riante voorsprong opgebouwd. Zijn naaste belager is Marco Blaakman van De Belfortcrossers uit Sluis, die 184 pun ten kreeg toegewezen. Marc van Overdulve van EZFVA uit Axel staat hier derde met 182. Reinaert-crosser Bart de Bliek uit Hulst gaat aan de leiding bij de 12-jarigen. Met 190 punten bouwde hij een voorsprong van 14 punten op op Axelaar Ri chard Maas en van 28 punten op Gianni de Jonghe van EZFVA. Bij de 11-jarigen heeft Pascal de Ridder van Flying Dutchman de leiding met 196 punten. Zijn broer Michel haakte hier af door een blessure waardoor Aswin Vandamme de tweede stek met 184 punten kon innemen. Peter Tresonie van De Forellensprin- gers uit Breskens staat derde met 170 punten. Walter Finze uit Terneuzen staat stevig aan de leiding bij de 10-jarigen. Deze Flying Dutchman-crosser totaliseerde 210 pun ten en staat daarmee op een voorsprong van 28 punten op zijn naaste belager Dimitri van de Wiele van De Reinaertcrossers uit Hulst. Derek-Jan Franse uit Axel volgt hierna met 142 punten. Bij de 9-jarigen zit de kopgroep dicht bijeen. Barry de Rijcke uit Sas van Gent vergaarde de meeste punten (196), Serge Zijl stra uit Breskens pakte 184 en Emiel Kater uit Sas van Gent 174 punten. Moanetrappers-crosser Loek de Rijk uit Schoondijke staat met zijn 224 punten op kop bij de 8-jarigen. Sancho Ler- nout uit Hulst volgt hem op vier punten en Danny Schout uit Sas van Gent staat in deze groep derde met 190 punten. Bij de 7-jarigen is Martijn van Poecke van The Jumping Bi kes uit Sas van Gent oppermachtig. Met 222 punten staat hij 40 punten voor op zijn naaste belager Bart van de BOsse van De Eenhoorncrossers uit Oostburg. Barry de Waal uit Sas van Gent staat hier derde met 176 punten. Bij de groep 6-jarigen is André de Vin uit Terneuzen superieur. Hij staat op kop met 212 punten en dat is 52 meer dan zijn concurrent Jacky de Clerck uit Sluis. In de jongste categorie gaat Marc-Peter van Doorn uit Terneu zen aan de leiding. De tweede stek is hier voor Rutger van An- rooy uit Axel met 186 punten en dat is veertien minder dan de leider. Derde staat hier Tristan Verhage uit Sluis met 170 pun ten. Bij de meisjes tot zeven jaar staat Daniëlle de Clerck uit Sluis op kop met 238 punten. Achter haar volgt Tanitha Uytdenwilli gen met 206 punten. In de groep tot 10 jaar is de titel voor Marij ke Tresonie uit Breskens, die hierin alleen in de strijd is. Haar clubgenote Karin Taillie heeft het moeilijker in de groep tot 13 jaar. Met 232 punten heeft zij de leiding, maar de Terneuzense Monique Wisse volgt haar op de hielen met 22 punten. In de oud ste categorie gaat de strijd bij de 'powder puffs' tussen Claudine Adriaansens van The Jumping Bikes uit Sas van Gent en Rena- te Rausch uit Sluis. ST.-JANSTEEN - Woensdag 1 augustus wordt in St.-Jansteen weer een trimkoers gehouden op het bekende parkoers aan het waterleidingwingebied. De C-trimmers vertrekken om 18.15 uur en de A-categorie gaat om 19.30 uur van start. In laatstgenoemde categorie gaan naar alle waarschijnlijkheid veel Belgen van start,met sterke troeven als Richard Buckacki en Roger Belaert. Zij zullen het op moeten nemen tegen de Zeeuwsch-Vlamingen met de gebroe ders Dubbeldam, Van Waterschoot, Hiel en Wullems als kans hebbers voor de overwinning. De inschrijving vindt plaats in café De Snor in de Wilhelmi- nastraat. Door Kees Hamelink KLOOSTERZANDE - William Asselman, de plaatse lijke favoriet in het tennistoernooi te Hontenisse, heeft zijn revanche. In een spannende finalepartij versloeg hij de op papier favoriet zijnde Terneuze naar Peter Kouwijzer in drie sets (2-6, 6-4, 6-4). Ook Loes Asselman volgde haar man in het voetspoor en legde beslag op de titel bij de dames D. tisch niet was opgewassen te gen een sterk spelende Loes Asselman. Aanvankelijk leek het een langdurige partij te gaan wor den, want de eerste set was een gelijkopgaande strijd. Pas na 3-3- pakte Loes Asselman een game voorsprong, om daarna uit te lopen tot 5-3. Een set-point bleek voldoende voor een 6-4 winst. Te veel fouten maken op de backhand resul teerde erin, dat Asselman in de tweede set gemakkelijk uit liep tot 5-0, maar moest daar na nog drie games incasseren om uiteindelijk de verdiende winst te pakken (6-4,6-3). Het gemengd dubbelspel werd een spannende aangele genheid tussen het Hulsterse koppel Tjo Weemaers/Roland Renique en Loes Asselman met partner Paul Boeijkens. Ondanks het voordeel van een 'thuiswedstrijd', ging de winst naar Weemaers/Renique (6-4, 6-4). Uitslagen: heren enkel, halve fina les: Peter Kouwijzer - Roland Re nique 6-4, 7-5, William Asselman - Jan de Klerk 6-0, 6-1. Finale: As selman - Kouwijzer 2-6, 6-4, 6-4. Dames enkel D, halve finale: Tjo Weemaers - Liesbeth de Klerk 6-1, 6-3, Loes Asselman - Paula Danc- kaert 6-1, 6-3. Finale: Asselman - Weemaers 6-4,6-3. gemengd dubbel, halve finale: As- selman/Boeijkens - Boeijkens/As selman 4-6,7-5,6-2, Weemaers/Re- nique - Danckaert/Van Hoije 6-3, 4-6, 6-3. Finale: Weemaers/Reni- que - Asselman/Boeijkens 6-4,6-4. Heren enkel E, halve finale: Henk van de Voorde - Cor de Jong 6-4, 6- 0, Eugene de Maagt - Jo Couwijzer 6-2, 6-1. Finale: Van de Voorde - De Maagt 6-3, 6-1. Dames enkel E, halve finale: Rita de Clercq - In- grid van Goethem 6-3, 6-2, Moni que Roctus - Canicla Schraven 6-2, 6-2. Finale: Rita de Clercq - Moni que Roctus 6-2,6-3. De met zorg geslagen top spin forehand, afgewisseld door sliced back-hand brach ten Asselman echter zodanig in moeilijkheden, dat Kouw ijzer moeiteloos de eerste set binnenhaalde (6-2). Ondanks een 4-2 voorsprong en dankzij een teveel fouten makende Kouwijzer, sloeg Asselman daarna toe. Het werd 4-4 en ondanks de eigen service kon Kouwijzer niet meer beletten dat Asselman de tweede set pakte (4-6). Een van de grondbeginselen van tennis is, dat de bal over het net teruggeslagen moet worden. Beiden hadden dit door, maar de manier waarop verschilde nogal. Kouwijzer faalde in de afwerking door tevens de weinig variatie in zijn spel te leggen. Asselman kreeg dan ook steeds meer greep op het spel van zijn te gretig spelende tegenstander. Het tweede match-point pakte Asselman zodat hij zich de winnaar kon noemen van dit aantrekkelijke duel. Bij de dames triomfeerde zijn vrouw Loes Asselman. Als tweede geplaatste was het niet zo verwonderlijk dat zij de fi nale bereikte, mede gezien haar overwinning in de halve finale op Paula Danckaert (6- 1, 6-3). Niet de eerste geplaats te Liesbeth de Klerk werd haar tegenstandster, want de ze strandde in de halve finale op Tjo Weemaers uit hulst (6- 1, 6-3). Zo kwam het dat de fi nale werd bezet door de twee de en de vierde geplaatste, hetgeen deze partij niet min der aantrekkelijk maakte, zij het dat Tjo Weemaers zich vaak vergallopeerde en tac- William Asselman in actie. Hij kreeg zijn revanche tegen Kouwijzer. FOTO WIM K00YMAN Door Ton Koomen St.-JANSTEEN - De paardesport staat centraal in huize Pluym in het Zeeuwsch-Vlaamse St.- Jansteen. Moeder Julia Pluym (47 lentes jong) is een zeer verdienstelijk amazone en bracht het met haar 'paradepaard' Natache tot nu toe in de dressuurwedstrijden tot de M2-klasse; dochter Juulcy, een 22-jarige onderwijzeres maakte op pony Jupiter eveneens furore in de M-klasse, maar doet het nu wegens drukke werkzaamheden en studie wat rustiger aan en ook dochter Judith rijdt graag paard, al is dat puur voor het plezier. Judith, die studeert aan de kunstacademie, vervaar digde onlangs nog een fraai kunstwerk voor het pas geopende nieuwe clubhuis van de Ruiter sportvereniging Axel, waar de familie Pluym al jarenlang lid van is. Voorts is er dan nog vader Pluym, een bekende drankenhandelaar uit St.-Jansteen, die als het even kan alle concoursen af reist waar zijn familieleden present zijn om er eremetaal te veroveren. „Ik ben eigenlijk heel toe vallig nauw betrokken ge raakt bij de paardesport. Der tien jaar geleden kochten we wat loten tijdens het jaarlijkse concours hippique van de Rui tersportvereniging Axel en we wonnen een pony. Mijn doch ters meteen razend enthou siast. Die eerste pony, Doorn hof Quicksilver, was de aan loop van onze liefhebberij voor de ruitersport, al moet ik er wel bij vertellen dat mijn vrouw Julia al een paar jaar eerder actief was als amazo ne", zegt Broer Pluym enthou siast. Julia Pluym: „De eerste be ginselen in de dressuursport heb ik geleerd van de inmid dels overleden Cees Vinke, bij De Honteruiters in Klooster zande. Eerst reed ik op Cornet, een manegepaard. Later ben ik overgestapt op Happy, waarmee in tot de M2-klasse doordrong. Meeste plezier hebben we in ons gezin tot nu toe beleefd aan Natache. Een 5-jarige merrie die we kochten van fokker Cees van der Peijl uit Axel. Het was het lieve lingspaard van Van der Peijl, maar het zou niet drachtig kunnen worden, zo werd ge zegd. Achteraf bleek dat ech ter een fabeltje te zijn". Broer Pluym vult aan: „Ik zal me nooit de woorden van Piet Suy vergeten. Dat was een erkend koudbloedfokker uit Absdale. Broer, zegt ie, laat me niet lachen. Het is net als met getrouwde stelletjes, die hebben ook hun tijd nodig om te rijpen. Ik weet zeker dat Natache vroeg of laat rijp is voor de fokkerij. En Suy heeft achteraf gelijk gekregen. Toen we vorig jaar moeilijkheden met Natache kregen, door wat verkeerde inspuitingen rea geerde het lieve beest onpret tig, besloten we het met de fokkerij te proberen. We zijn er voor naar een professor in Utrecht geweest en die garan deerde ons dat Natache wel degelijk drachtig kon worden. En het lukte. Nu is er een prachtig veulen, Cyrus ge naamd en de trots van Zee land". Met Natache werden inmid dels voortreffelijke resultaten geboekt. Natache werd in Den Bosch - er waren destijds nog geen provinciale kampioen schappen - Zeeuws kampioen bij de jaarlingen en eindigde in de kopgroep in een veld van zeventig paarden. Ook het tweede jaar werd de Zeeuwse titel binnengehaald en het derde jaar eveneens. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen, de UTV in Utrecht, bereikte Natache, gereden door de bekende Zeeuwse dress uurrijdster Suzan Mal corps, een uitstekende zevende plaats. In de rubriek best- gaand rijpaard werd door Su zan Malcorps, van wie Julia Pluym eveneens het nodige leerde in haar tijd bij De Zwinruiters in Nieuwvliet, in 1977 eveneens een zevende plaats behaald tijdens de UTV-dagen in Utrecht. Broer Pluym: „Natache stak met kop en schouders boven de rest uit. Naar mijn smaak kwamen we er toen door wat manipulaties van Johan Heins niet aan te pas, al kun je dat natuurlijk nooit bewijzen". Tijdens de WPN-dag in Se- rooskerke behaalde Natasche dit jaar het predikaat keur- merrie, en werd kampioen van Zeeland qua exterieur en gang. Broer Pluym: „De heer Fermont, inspecteur van het WPN in Nederland stond ver steld van de prestaties van het paard. Schatte het jaren jon ger. Hij merkte op dat het zon de zou zijn voor de streek als Natache voor de fokkerij ver loren zou gaan. Nou, die gaat niet verloren, want we zijn er aan gehecht als aan onze eigen kinderen". Julia Pluym, die inmiddels een aardig gevulde prij zen- kast bij elkaar heeft gereden, maakt tegenwoordig furore in de M2-klasse op Patrick. Za terdag in Zaamslag was zij met 133 punten nog goed voor 'zilver'. Juulcy Pluym reed eveneens een fiks aantal prij zen bij elkaar op Jupiter, een pony die nog steeds in bezit is van de familie Pluym. Broer Pluym: „Juulcy doet het mo menteel door haar studie wat rustiger aan. Ik hoop echter dat ze straks weer actief mee gaat doen in de wedstrijd sport. Ze heeft klasse genoeg. Dat zou me veel plezier doen". Julia Pluym acteert voorts verdienstelijk in het achttal van de Oranjeruiters uit Axel, de vereniging, waarbij de Op de foto Julia Pluym op de succesvolle merrie Natache, waarmee ze een fiks aantal prijzen bij elkaar reed. paardesportfamilie Pluym zich uitstekend thuis voelt. Al zo'n dertien jaar lang. „Sinds het winnen van de pony en dat zal nog wel lange tijd zo blij ven", besluit Broer Pluym. Van onze sportmedewerker HULST - Het jaarlijks terugkerend trimevene- ment de Vijf uur van Hulst wordt dit jaar op een ander parkoers ver reden. De trimmers krij gen nu een zeer veilig parkoers voorgeschoteld nabij Morres aan de Steensedijk. De Vijf uur van Hulst wordt zaterdag 11 augustus verreden en de organisatie is in han den van de toerclub Hulst. Overigens zullen de deelnemers op twee par koersen hun wedstrijd moeten fietsen. Het eer ste parkoers is 1000 meter lang en het tweede par koers 2000. Dit houdt ver band met de openingstijd van het meubelbedrijf Morres in Hulst. Er zijn weer diverse klassementen. Elke ren ner rijdt twee klasse menten. Ook dit jaar is er een flinke premie- en prijzenpot beschikbaar voor de renners. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de heren F. van Dorse- laar en D. Buuurman in Hulst. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Van dins dag 7 tot en met zondag 12 augustus worden er tal van vriendschappelijke voetbal wedstrijden gespeeld waarbij Zeeuwschs-Vlaamse ploegen betrokken zijn. Die duels zijn: dinsdag 7 augustus, aanvang 19.00 uur: HW'24-Zaamslag, Koewacht- Hulsterloo, Philippine-Ter- neuzense Boys en Graauw 1- Zaamslag 2. Aanvang 19.15 uur: Serooskerke-STEEN. Woensdag 8 augustus, aan vang 19.00 uur: Breskens- Biervliet, Hoek-Terneuzen en AZVV-Sluiskil. Donderdag 9 augustus, aanvang 19.00 uur: Clinge-Essen (België), Hul- sterloo-RIA en STEEN-Corn Boys. Vrijdag 10 augustus, aanvang 19.00 uur: Zaamslag- Graauw. Zaterdag 11 augus tus, aanvang 14.30 uur: Hoofd plaat-Terneuzense Boys, Se- rooskerke-HW'24, Krabben- dijke-Terneuzen, STEEN- Nieuwdorp en Vogelwaarde- Nieuwland. Aanvang 19.00 uur: Sluiskil-Hoek. Zondag 12 augustus, aanvang 14.30 uur: Clinge-Oud Vosmeer, Philip pine- Hulsterloo, Oostburg- Hontenisse, RIA-SDO, IJzen- dijke-Graauw, Vogelwaarde- Ouwerkerk en Terhole-Corn Boys. Deze dag wordt ook het traditionele Oogsttoernooi van Schoondijke gehouden. Van onze sportmedewerker ZUIDZANDE - De Zeeuwsch- vlaamse wielerbrigade wist zich afgelopen weekeinde ui België weer op het voorplan te fietsen. Bloemen waren er j voor Niek de Taeye en Charles de Caluwe bij de junioren. De Taeye won in Anzegem de junioren wedstrijd, terw"J De Caluwe actief was op Oostendse wielerbaan tijdens de junioreninterland Belgie - Nederland. De Terneuzenaar won zowel de puntenkoers a de individuële achtervolging- Bij de junioren was er ver der een zesde plaats voo Evert Verplanke in Erembo- degem. Bij de amateurs reed Wer ner Wieme naar een tweede plaats in Middeikerke. J<»P Brooymans klasseerde zich a vierde in Sinaai. Voor P van Akker was er een eltae plaats in Kalken en een knap pe vijfde plaats was er v dit seizoen debuterende Cy Hoefnagels in Waasmunster Bij de nieuwelingen n] Eddie Cromheecke de .laats weken erg sterk. Na zlJ" ke vorige week in Balgerhoek fietste hij afgelopen zondag naar een vijfde plaats in zegem. BMMWWHI RÜTTC OOSTBURG - Oud-wiel renner Wout Wagtmans lost vrijdagavond 3 augus tus om 20.00 uur het start schot voor de elfde 24 Uur van Oostburg. Het comité 24 Uur van Oostburg is blij dat deze zeer bekende oud- Tour de France rijder, die diverse malen de gele trui mocht dragen, vrijdag avond present is. Ulllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllll" De valkeniers met de havi 5 Van een onzer verslaggevers YERSEKE - Op de terreinen van de Yersekse mosselhan- delaren is maandag de havi- kenjacht op de meeuwen be- gonnen. De buit was even- 1 wel niet groot; geen enkele meeuw liet zich door de ha- vik Tarco vangen, maar dat kwam mede doordat Tarco nog aan de omgeving moest I wennen en bepaald niet overliep van jachtlust op de eerste dag. Twee valkeniers uit Gel- 1 drop, de gebroeders Nico en John van Zandvoort, lieten reeds maandagmorgen vroeg aan de kaden bij de mosselbedrijven de haviken H Eva en Tarco hun nieuwe jachtterrein zien. Zoals ge- meld hebben de mosselhan- 1 delaren in Yerseke besloten I tot de proef, die twee weken ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllll j*Gg-AD VOOR ZUOWEST NE0ERLAN0 Kantoren '"Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der elm (editie-chef), Jan Jan- ®en (plv. chef), Frank Dey, aul de Schipper, Cor de °°er (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Eugène Ver- s'raeten. Goes: Cees Maas. ™ddelburg: Henk Postma. 0s,burg: Co Meertens. Servicepunten °osterzande: mevr. Neve, ^Alexanders*. 4, 01148- ^vertentie-expl. "specteur Zeeland: C. Me- 'u- Privé 01150-95839.

de Stem | 1984 | | pagina 10